Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
15. júl 2009

Ahojte.
Dlho som tu nebola, takze najprv vsetkym meninovym aj narodeninovym oslavencom vsetko najlepsie a hlavne malemu Tomaskovi, ten je medzi nami aktivnymi maminami prvy, kto oslavoval svoj rocik a podla toho co citam aj riadny hladosko 😀

Co sa tyka narodeninovej oslavy, Samko bude mat asi dve, lebo v case jeho prvych narodenin, presne v sobotu 15.8. maju jeho krsna mama a oco svadbu, takze asi sa mu na vychode na Spisi pripravy nejaka mini oslava, lebo tam bude kopec ludi, ale fakt kopec, takze blahozelat mu budu, ako svoju rodinu poznam 😉

No a potom o tyzden uz doma v BA bude skutocna oslava s babkami a dedkami, mojim brachom a este s rodinou mojej tety, ktory bavy par blokov od nas. Tortu uz mame objednanu tuto, musela som uz objednat, kedze ideme prec, http://www.cukraren-ludvik.sk/foto_detail.php?i... len v chlapcenskej verzii, som sa inac pozabudla co sa plnky tyka, asi ju este zmenim, kedze je cokoladova. A ako darceky uz ma kupeny akoze od babky dreveny farebny vlacik a xylofon a klavir v jednom v tvare kravicky. Od nas to bude cyklosedacka s prilbou a este mu chcem objednat nieco taketo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3728053, videla som s tym jedno dietatko v ZOO a bolo to super.

Hviezdicka tu pisala minule, ze im Lucka spravila poka 😲 roky doslova zo dna na den, tak isto to bolo u Samka, zacal stvornozkovat, sam sa posadil postavil k nabytku a zacal okolo neho ruckovat behom dvoch dni. Takze je to uz nezastavitelne tornado. A dnes pridal do svojho slovnicka "ka ka ka ", velmi krasne sa mu dari "ľ". Ked niekoho stretneme tak kazdy , ze aky ukecany, ale velmi sa mu nechce opakovat to co sa ho snazime naucit. Ale vsetko ma svoj cas, nic nestresujeme.

Vcera sme boli u dr. na krv ohladne zeleza, Samko je uz na tom podstatne lepsie, ale este mame pokracovat do septebra v brani kvapiek, ja ich vsak davam dost pomenej ako predpisala lekarka do jedalnicka sme kazdy den doplnili amarant a melasu z cukrovej trstiny, okrem inej zeleniny a ovocia bohatych na zelezo.

A ste tu minule riesili jogurty, kedze som mala dost caste vypadky MM, Samko vecer dostava uz davku UM, ale v priebehu dna a aj v noci ho kojim, takze uz papa aj jogurty a ja mu donho davam vzdy ovocie,psenicne klicky, marantove perlicky a teraz uz aj melasu a Samkovi chuti, chutil mu aj cisty s ovocim len ked ho zacinal papat.

Inac co sa priberania tyka, my stojime na vahe uz dost dlho , mozno pribral ale nie je to nijaky velky prirastok.

Zajtra vyrazame na predzeny vikend do Podebrad pri Prahe, Samko tam bude mat kamaratov ajednu kamosku, tak som zvedava, ze ako dopadneme. Dufam, ze nie nasim obvyklym sposobom, ze sa vratime s chorobou 😕

A este sa Vas chcem spytat, tu v BA mame momentalne strasne nalety komarov, natierate deticky nejakymi repelentnymi pripravkami, ja som zhanala do 1 roka a vraj nic nie je, len OFF od 1 roka.

Majte sa krasne a uzite si pekny vikend, pripadne dovolenku ak sa na nu chystate.

elly111
16. júl 2009

slaviq večer čistíme zubnou kefkou bez pasty, najskôr ja a potom drobec sám, veľmi ho to baví a teší sa 🙂
kape ten off môžeš alebo zanza no od chicco
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

hribikana
16. júl 2009

kape - aj ja budem 15.08 na svadbe na spisi, neideme na tu istu 😀

vejinka
16. júl 2009

ahojte mne tu pastu prednymi zubami zje a potom uz ani kefku nexce..doteraz to bolo super ale v poslednej dobe mu vsetko vadi..tusim mu idu stolicky 😖

nika.r
16. júl 2009

ahojte 🙂

veji, nechcem veľmi mudrovať, ale ja by som zubnú pastu ešte nedávala. Detská pasta je určite šetrná, ale nie je určená na jedenie, je v nej veľa umelín a prísad, farbív atď. Nám naša zubárka povedala, že do dvoch rokov bez pasty. Až okolo 2 rokov je dieťa schopné pochopiť, o čom naozaj umývanie zubov je a tiež pochopiť, že zubná pasta sa má vypľuť. Dovtedy stačí vytierať handričkou alebo kefkou bez pasty. Treba pestovať návyk na kefku, dieťa to berie najprv ako hru, potom ako samozrejmosť.
My to trošku flákame. 😅 Aj tak v noci stále kojíme.

nika.r
16. júl 2009

kape, super, že má Samko lepšie výsledky krvi. 🙂

my stojíme na váhe už tri mesiace - reps. prírastok za tie tri mesiace je 200 g, takže nič moc. Ale Tomi je v norme, spokojný, papať mu chutí.

stankaji
17. júl 2009

Nika - dakujem za pochvalu - za Martinkine prve krociky 🙂 🙂 🙂 a Tominko je velky fesak, Martinke by sa urcite pacil, vie uz aj koketovat s chlapcami 😵 😵 😵
...a myslim, ze kazde dietatko je jedinecne, kazde napreduje svojim sposobom - jedny su obratnejsie, druhe su jazycnejsie, ine zubatejsie atd... netreba z toho robit dramu, ked este nevie to ci ono, nasa Martinka je fakt horolezkyna, ale slabiky este len teraz zacina trenovat, takze jazycek zatial este nema az tak obratny ako niektore deticky, co ste tu pisali...a tiez si z toho nic nerobim 😅
...aj prirastok na vahe mame taky, ze za dva mesiace 200 g, teraz vazi 8600 g, lebo sme boli dnes na poradni, tak ju vazili

lalunna
17. júl 2009

my planujeme na 1 rocik patrika oslavu spolocnu s mojou a sestrinou, vsetci sme augustovi 😵

bude to grilovacka so vsetkym co k tomu patri, kedze nikto z rodiny nema zahradu, vymysleli sme to na zeleznej studnicke, je tam verejny rost...
deti budu behat po trave, hrat sa futbal, pivo, stehienka a tak 😀 😎

rozmyslali sme aj nad restikou s terasou s gril. specialitami, ale tam deti neobsedia, ved to poznate...

nika, ze hovienko 😀 😀 😀 😀 😀

lalunna
17. júl 2009

bambi, jasne ze patrik ochutna svoju prvu tortu 🙂 😉

lalunna
17. júl 2009

slaviq super video, ta akcia mi pripomina patrika 😀

elly, videla som ho v babymarkete na sustekovej, ale uz su prestahovani... 😉

aj ja som pridala 3 fotky

slaviq81
17. júl 2009

Lalu, grilovačka je super nápad 😉

Baby, moje dieťa v kuse chodí, teraz som ju naháňala s kašou po byte 😀 Ale je to super pocit vidieť aké pokroky robí. Som na ňu pyšná 😵

eminkaa113
17. júl 2009

Ahojte,
my prvé narodeniny oslávime u nás na záhrade. uvaríme kotlíkový guláš, deťom pripravíme opekačku - špekáčiky a pod. a bude sa oslavovať. samozrejme, že nebude chýbať ani torta, balóniky, komplet výzdoba. bude nás 15 dospelých a 8 detí. a emka od nás dostane pieskovisko - 2x2 metre 🙂
emka je už riadny čertík, vykrikuje, piští, lieta ako blesk, no nie sama, v chodítku. otvára skrinky na linke, trhá kvietky.... no bez dozoru ani na minútu 🙂 ale je veľmi podarená
a stále je bez zúbkou 🙂)

kikinela
18. júl 2009

Ahojte vospolok ,no čitam ake su šikovne tie deturence ,že 6 zubkov ,už behaju noooo pekne .gratulujeme a j k 1.narodeninam Tomaškovi 😉 hlavne zdravička
lara j zlatučka na tom videu šikulka mala.... 😉
no pekne papame ,že hovienka a usadenina z kávy a nad fajnovym mliekom ohrnuju nosy 😉
my sme v poriadku ,popri sedačke a nabytkku chodime aj sa pusti a tlieska tapi-tapi a minule chcel zrejme urobit krok no akosi nevyšiela dopadol na zadoček....radšej si sadne ked si nieje isty a ma pravdu 😉 kde sa ma ponahlat ešte sa dost nachodi 😉 mame 3 zúbky a 4 nie a nie ist von už to ma take napuchnute asi tyžden a nič tak bude 3 zuby 😀 ,boli sme sa strihat jaj jaky je zlatučky,spinkame stale klasika cca 18:30 do 6:30,bez nočneho papania,tak sa držkajte posielam pusinky

danulik
19. júl 2009

haloo haloo, kde ste vsetky??
uz je zase po vikende..vzdy to tak rychlo ubehne..

slaviq - lara je super na to videu 🙂 😉 krasna je, sikulka mala 😵

ja spravim narodeninovu tortu piskotovo-smotanovo-ovocnu (nepecenu), nech moze aj oslavenkyna ochutnat 😉

este stale som vsetko nedocitala, ale raz sa mi to hadam podari 😅

lili je stale bezzubacik, sama nechodi, len popri nabytku, najradsej vytahuje vseliake veci zo suflikov, skriniek, krabic, nevybalenych kufrov a pod. 😀
dnes ochutnala puder (detsky), nejako sa jej ho podarilo otvorit a vysypala ho na seba - trafila si do ocka, nosa, ust - chudatko, to bolo hrozne.. kym sme to vsetko povyplachovali, tak strasne plakala 😢

idem vecerat, papaa zatial..

BB - zajtra o kolkej??

danulik
19. júl 2009

kocky, nahodou som tu zahliadla "zaujimavu" temu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
nie som sice odbornik na spravne stravovanie a zivotospravu, ani sa nepovazujem za dokonalu matku a uz vobec sa nechcem nikoho dotknut, som otvorena aj inym nazorom, ale toto je na mna vela 😅

jancia
19. júl 2009

Ahojte baby

po 2tyzdnoch vyvalovania sa na chalupe sa mi ani domov nechcelo, hlavne ked sme vcera prisli do toho hnusneho pocasia 😖

Dufam ze sa Vy vsetky a vsetky deturence mate dobre a ste zdravi...

tamita
19. júl 2009

Fúúúha 😕 😨 to je teda dosť silná káva..či kakao?

danulik
19. júl 2009

jeej, cau tami 🙂 co ty tu? 🙂 🙂 🙂
veru, silne "kakao" 😅

jancia - vitaj spat 😉

jancia
19. júl 2009

diky 😉

no Dani take temy radsej ani neotvaraj... 😕

bibianna
19. júl 2009

Danulik, zvláštna téma, že neprispievať... ja mám právo napísať do akejkoľvek témy, či nie?

bibianna
19. júl 2009

Ahoj Janka. 🙂 Ešte nespíte, 🙂

jancia
19. júl 2009

mojmu Tomimu chuti aj trava a piesok tak mu zajtra pojdem nazbierat, aspon nemusim varit, na ne? 😝

danulik
19. júl 2009

ja som z toho normalne v soku, uz to radsej nebudem citat 😖 😒 ☹

bibi - vsetko naj matkovi k 11 mes. 😵

danulik
19. júl 2009

jani - 😀 😀 😀

jancia
19. júl 2009

no uz sa chystam lebo zase som uz v Ba a zase len na tom konovi do noci... a maly si uz upravil ranne vstavanie, bohuzial posunul si vstavanie na skorsiu hodinu takze musim aj ja zmenit rezim 😒

danulik
19. júl 2009

jani - tak sup sup do postele 😉 aj ja uz idem..

dobru noc, kocky 😵

bibianna
19. júl 2009

Ďakujeme Danulik, poslala som ti aj e- mail s dobrými nepečenými tortami. Dobrú noc všetkým. 🙂

tamita
19. júl 2009

Už som späť - a našej Leuške dnes zase zachutil zbytok nejakého chrobáčika čo našla 😝 ,ledva sme jej to vyrvali z pusiny 😠 ,ale asi hmyz zatiaľ predbežne nezaradíme do jedálnička,iba ak by na tom trvala 😉

katinka0000
19. júl 2009

ahojte zlaticka!

aky ste mali vikendik? vcera tu bola riadna smrst. fuha, ten festival pohoda, to je co?

danulik: no niektore prispevky dorazili aj mna. v dnesnej dobe, ked je o stravovani, vyzive,... tolko informacii. normalne nechapem.

tamita
19. júl 2009

Aj ja sa pripájam a gratulujem Maťkovi.
Kati vitaj,nám nalomilo slnečník a na Pohodu musím myslieť stále,taká tragédia..dúfam,že 13-ty ročník nebude posledný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre