Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

anula
25. sep 2008

Stanka, dik, pozriem, ci ho tu dostanem.

elly111
25. sep 2008

ahojte,
ahoj lalu tak super snad bude infacol fungovat aj u vas, nam velmi pomaha
a niekto sa pytal na odasavacku na sopliky vysavacovu, ta je tiez super a velmi nam pomohla teraz je aj nova na trhu ta stoji okolo 350Sk od tej istej firmy co vyraba infacol.
Ja uz tiez zacinam aktivne cvicit, aj ked verte ze ked zena nedojci ide to ovela pomalsie ako ked dojci ☹ . Co uz skoro cele tehu som musela lezat takze aj ked som jedla striedmo dost sa toho na mna nalepilo, este mam pred sebou 10kg 😒

anape
25. sep 2008

ahojte mamicky,
anula nam sa tiez spustil monitor dychu a to dokonca dvakrat, bolo to hned na zaciatku cca 2.-3.tyzden, no tazko povedat, ci mala naozaj prestala dychat, lebo sme ju rychlo vybrali zo zavinovacky a potriasli... no ja si skor myslim,ze to bolo tym, ze babatka dychaju dost nepravidelne a mozno si dala dlhsiu pauzu v dychani a tak sa to spustilo a mozno ona zacala hned na to dychat,ale monitor sa uz nevypne.
V tom case sme ho mali pod matracom, ale po tom co sa dvakrat vecer spustil,tak sme ho dali na matrac, iba pod plachtu a odvtedy nic nebolo...no na druhej strane mala je v tej postielke minimalne,lebo ked sa zobudi v noci na papkanie,tak uz je az do rana pri mne na posteli

inak tu hnedu ciaru mam aj ja,stale je vyrazna, ale to je normalne, mala som ju aj po prvom tehotenstve a dost dlho, no napamatam si uz ako dlho 🙂

kape
25. sep 2008

Lalu - ved aj ja by som bola rada,keby nebol komunikativny v noci, ale my sme to teraz sposobili tou kurou co dostaval na zadocek, kedze sme to potrebovali vyliecit kupel absolvoval aj v noci a to ho prebudilo, ale ja dufam, ze sa to upravi. Uz kupel nedostava po kazdom prebalovani a uz len cez den.

Dnes sme boli v poradni tak mame 5955 g a 55 cm, taky maly tucko je nas Samko 😀 Inac je v poriadku. Pekne prospieva, dokonca ani neplakal u pani doktorky a to uz mal aj cas na papanie. No ved on je taka maska, pred cudzimi sa rad predvadza, neposlusny - t.z. urevany je len pred maminkou a ockom , to aby sme vedeli ze ho mame 😀

Prave teraz spinka na balkone, na "cerstvom " vzduchu vydrzi spat najdlhsie.

Ja som moje cvicenie stopla, lebo som uz akosi na to nemala sil, ked sme davali jemu kupele a este do toho moj prsnik, ale uz je to 3x klopem za mnou, aspon sa tak prsnik tvari. Takze som to tentokrat pevne dzfam rozchodila len babskymi receptami. Najhorsie je na tom to, ze moje prsia su ako bezodna studna aspon mne to tak pripada, lebo kedykolvek z nich viem dostat mliecko a vysat-odsat do prazdna sa neviem, stale tam nieco je pokym Samko taha, pripadne sa snazim mliecko vytlacit. Takze teraz musim Samka striedat po par minutach, aby sa nestalo, ze si zmysli ze z druheho uz nechce, lebo je to celkom fuska dostat z mojho prsnika mlieko s odsavackou sa dost trapim, tam vytiahnem trosku a potom uz akosi nechce ist , pricom rukami este dokazem odstriekat hodne mlieka.

No my sme boli vcera vonku az o siestej po dazdi, lebo som nechcela namoknut a teraz je prave na balkone, ale dufam, ze nebude prsat este pojdeme vonku.

Inac nechcem to zakriknut ale (3x klopem) brusko nas nastastie netrapi kazdy vecer a ked si myslime, ze je to uz brusko staci Samkovi dat sab simplex a je tisko. Dufam, ze som nam to nezariekla. Lebo si na kvapkach pochutnava tak dva razy do tyzdna 😉

No po vikende uz dufam budeme mat krajsie pocasie tak by sme sa zas mohli stretnut pri drazdiaku, my sa zajtra ideme tarat do mesta. Zajtra mame sest tyzdnov, tak uz mozme malemu uzatvorit poistku, tak to ideme vybavit. Lalu ked budes chciet si dat potvrdit ak to este nemate u detskej lekarky papier, ze sa Patrik dozil 28 dni, stoji to 120 Sk, som ostala trosku prekvapena, ale nevadi.

A nas Samko tiez po asi tak druhom krmeni v noci konci medzi nami v posteli, takze monitor je nevyuzity 😒

jancia
25. sep 2008

baby pls dokjedy treba vybavit ten 20tis. prispevok? je tam nejaka lehota? dikes

kape
25. sep 2008

jani myslim ze 6 mesiacov, vcera som Vam volala, ale aj tak zacalo prsat a dnes som sa chcela ozvat znovu a opat prsi ☹
Zajtra ak nebude prsat ideme na prechadzku doobedu smerom k technopolu, lebo tam musim zaniest tu ziadost.

tamita
25. sep 2008

😉 Čaute,
Janci,ja rybaciu masť z riťky pri kupkaní ak treba-zmyjem dets. mydielkom,ale zo záhybov tiež občas pred kúpaním vytriem gázičkou namočenou v detskom olivovom oleji z lekárne a potom okúpem babulu.
Nutriton som jej musela začať dávať do odstriekaného mlieka,ked bol vo vode rozmiešaný,tak sa jej protivil.
Anula-tiež jej ho dám len pred kojením,spapá len asi 3 až 5 pololyžičiek,viac do nej nedostanem,ale funguje to.Dávam len cez deň, 2-3 x.
Čiaru na bruchu mám tiež,ono to postupne zmizne.Pribrala som asi kilo od pôrodu,veď stále niečo tlačím do seba a popíjam vineu riedenú minerálkou,luckou a vybublenú a kojace čaje a kávu meltu a caro.Vonku chodíme každý deň,alebo spí na terase aj 3hodiny.
Vyrážky zatiaľ chvalabohu nemáme,snažím sa aby sa nespotila,vtedy sa hneď vyhádžu potničky počielku,krku,líčkach.Mala možno 1-2 a pomohlo,že som jemne umyla tváričku čistou vodou,vysušila a len tú vyrážku potrela tyčinkou na ušká namočenou do detského púdru.To isté urobím aj keď sa mi zdá,že má nejaký záhyb na nôžke červenší pod plienkou. Umyjem a jemne posypem púdrom Chico.Inak dávam rybaciu masť na tenko.
Držte sa maminky aj vaše pusinky a nech vás hlaavne tie koliky a iné strasti obchádzajú na kilometer 😉

basky
25. sep 2008

Ahojte,

Jani, myslim ze na to vybavenie je 6 mesiacov, ale radsej to do tych 5 stihni.

Lalu, Elli, kolko davate toho Infacolu? My sme davali jednu kvapku, a nezaberalo vobec, tak davame Sap Simplex a trosku pomaha, cez den klud, aj vecer a v noci, ale rano je to desne, vacsinou 2x kolika, po kazdom jedeni, asi hodinka po dopapkani ... ak to nerozcvicime a nerozmasirujeme, nahrejeme plienkou a ked nic, tak nastupuje rektalka. A po riadnom vyprdkani sa tak nadherne usmieva od stastia, taky je krasny 🙂 na spapanie 😉

KAtinka, my sme dali toho Nutritonu fakt len troska, polku tej malickej naberacky do 150 ml, my sme potrebovali len troska zahustit. A pomohlo. Ked to chces robit podla navodu, cize nejake 2-3 alebo 4 naberacky, musis menit cumle, lebo to nepotecie. Nas to nezapekalo.

Este som chcela na nieco reagovat, no zabudla som ...

basky
25. sep 2008

Tami, veru, nech nas uz tie koliky prejdu, je to hrozne, aleco narobime, pomahame ako sa len da.

Uz viem, co som chcela, ako sa vyvija ramienko drobceka po ockovani? Je mozne, ze aj vy skoncite v Podunajskych Biskupiciach na prepichnutie, tie co ste z Ba, tak sa nezlaknite, je to normalne, ak to narastie, treba to ist dat prepichnut, vytlacit hnis a o 10 dni kontrola. Kym sa to totiz nezahoji, nemoze prebehnut dalsie povinne ockovanie.

lalunna
25. sep 2008

kape, ok drazdiak buduci tyzden, dufam ze aj janka dofrci s tomim 😉

basky, ja mu ten infacol tak vylejem do pusinky bez merania, asi stvrtinu tej pipety... 😕 pred cca kazdym druhym krmenim
infacol ma lepsie zlozenie ako sab simplex, nie je tam tolko umeliny, aj nad tym musim rozmyslat, ved to pije ako druhu stravu pomaly ☹ 😔 ale co mam robit
inak nam nadranom na koliku zabera najviac ten termofor spojeny s dojcenim, vtedy mu zacne v brusku pracovat a rano sa pekne vykaka a este som kupila ten weleda olejcek, kape ho spominala 😉 , stoji sice 300 ale skusila som a mam pocit ze je tiez dobry, ma dobre zlozenie a predtym ako prilozim termofor tak mu brusko nahrubo natriem nech sa mu tie silice pekne pustia do bruska cez pokozku
a este skus basky tie homeo, ja si pre ne idem dnes do lekarne, mi ich museli objednat...
a este si baby na nete chvalia baby calm, ale ten nikde nemaju

tami, ja mam +2kg a to zeriem furt, aj v noci, mojou zavislostou su kukuricne chlebiky pukancoveho charakteru a fit tycinky, toto jem pocas celeho dna + normalne jedla, akurat si idem uvarit maslicky s maslom a makom a este pivo, ja vecer zvyknem vypit maly hrncek desiny, dufam ze maly nebude alkac

kape
25. sep 2008

Lalu a mna tak napalo, ze asi do istej miery Vam mozno zebara aj volnost pohybu, kedze uz neviazete nasiroko.

basky
25. sep 2008

Lalu, ako sa volaju tie homeopatika? Idem dnes do lekarne, tak by som kupila. Ak budu mat aj Baby Calm, zoberiem, uvidime, snad nieco zaberie. Este rozmyslam, prevarit v Lucke trosku rasce, tiez som citala to v teme kolika.
Kape, ani my nebalime nasiroko, a kolika pokracuje rovnako, ako zacala 😒

tamita
25. sep 2008

My kakáme len raz za 4-5 dní a nemôžem to hádzať na nutriton,lebo takto to je od návratu z pôrodnice.3 dni je kľudná,na štvrtý sa už všelijako pučí krúti a potom spustí bohatú nádielku-neprestane,kým sa toho kompletne nezbaví a zas je 3 dni spokojná.. 😀
Aké homeopatiká to spomínate?? My sme si kúpili v lekárni probiotikum BioGaia,no až doma som zistila,že to je až od 3.ukončeného mesiaca,tak som ich šupla do chladničky.
Lalu-práve som dojedla halušky zo včerajška a pritvrdila som ich pohárom chlazené desítky... 😵 Ešte ma napadlo-ty máš ten detský termofor z DM? Ja som ho tam pozerala a chcela kúpiť,ale zdal sa mi veľmi ťažký-aj bez vody,tak som si ho nevedela predstaviť Leuške na brušku ☹

danulik
25. sep 2008

caute kocky,
maminka dnes zase zobrala lilusku na prechadzku do mesta, zase bol rozruch 😀 vsetci jej chvalili kocik, obzerali, otacali sa a pristavovali sa pri nej 🙂
tami - musime sa uz konecne vybrat niekam spolu 🙂 😉
ja som si zatial trosku oddychla, hrdlo je uz trosku lepsie, ale stale boli ☹
no musim ist, liluska chce asi papat.. papaa zatial..

lalunna
25. sep 2008

basky, volaju sa chamomila vulgaris a kupuj 9CH
davkovanie: 3xdenne 5 guliciek pred kazdym jedlom, nachystas si vece, rozpustis v 30ml prevarenej vode

basky, ak by nahodou tam u vas mali baby calm, nekupis aj mne?

tami, presne ten, ved ho nenaplnas uplne, len decko vody das donho a potom z neho vyfuknes vzduch nech je ohybny a das pekne na brusko, patrikovi ta tiaz nevadi, aj ked povacsinou mu ho davam tak ze lezi na boku a prilozim z boku a davam na striedacku aj od chrbatika, no a popritom aj sem tam nakojim ked je takto naboku

elly111
25. sep 2008

basky infacol v pohode aj cele kvapkadlo pred kazdym kojenim, nam staci tak tretinka kvapkadla 3xdenne, ako sa podari 😉
kape ja som neplatila nic za potvrdenie ze sa drobec dozil 28 dni, to si len doktorka privyraba nelegalne

bibianna
25. sep 2008

Sanik, tá odsávačka na soplíky čo mám ja stála okolo 300 sk.

bibianna
25. sep 2008

my tiež používame rybaciu masť, no zatiaľ len preventívne, zapareniny sme ešte nemali. A vyrážky tiež nie. Po kúpeli používame len olivový olej.

katinka0000
25. sep 2008

ahojte!

anula: ja davam od vcera malinkemu nutriton a super. ani negrcka, ani nie je zapeceny. a ako casto ho mozem pouzivat? do kazdeho papania? nie je to skodlive?

anula
25. sep 2008

Katinka, mozes do kazdeho papania, skodlive to nie je, odporucaju to aj pediatri. Ja davam, len ak Klara viac grcka. Dnes napr. cely den negrckala, ale teraz vecer posledne 2 kojenia ano, tak som dala.

tamita
25. sep 2008

Kati-ja striedam,jedno kojenie dám,jedno nie a v noci nedávam.

anape
25. sep 2008

kocky a ako prinutite babatka nech spapaju ten nutriton, lebo ja som malej skusala dat, no ona mi vsetko vytlacala jazykom von

katinka0000
25. sep 2008

babulky dakujem za rady!

adrina
25. sep 2008

ahoj kočandy..pozdravujem aj vaše bábatka.... 😀 😀 😀
náš damčo je cestovateľ..dnes sme sa celý deň flákali...boli sme pozrieť anape....super kočka a Vikina nádherne bábo 😵 😵 😵 ...damčo prespal celú návštevu...napapal sa a šli sme späť do PP...skočili sme na obed do reštiky...a na nákup do tesca...domov prebaliť, fľaša...a šup sa pre matúša do školky...tam ho obdivovali všetci jeho spolužiaci.hlavne spolužiačky... 😀 😀 😀 ...a pokračovali sme ďalej v našom flákani..xixi..teraz pre zmenu v Maxe...bola tam nejaká prezentácia aut a to moji chlapi musia 😀 😀 😀 domov sme došli až o 18-tej...hladní samozrejme...doteraz som sa nezastavila..stihla som už konečne aj požehliť....
s papaním problémy nemáme..stiahne celú fľašu,odgrgne a už spinká...bruško už tiež netrápi..priberá vzorovo..dosiahli sme 6200g...nádherny bucloško.. 😀 😀 ...vyraštičky nas tiež obišli, a na dupu nepoužívame momentálne nič..lebo nieje nutné..ináč len pytiol
idem pridať foto...urobte kuk

anula
26. sep 2008

Dobre rano,
Ani, skus dat do materskeho mlieka ten Nutriton. Mne ho Klara tiez vytlacala jazykom, lyzickou ho nechcela brat, tak som ho spravila trosku redsi a davam jej ho prstom.
K tomu detektoru, nemyslim, zeby bol problem v dychani, 30 sek pauza je velmi vela, skor to boli tie baterky, zapol sa nam totiz este raz a odkedy sme ich vymenili bol klud.
Takze "blizky vychod" mal mini stretko? Juj aj ja ceeem, uz sa tesim.

Nam sa zacina zlepsovat rezim, Klara uz doobeda spi take 2 hod, sice prerusovane ale spi. A uz si, potvorka mala, vybera oblecenie 😀 . Vcera som ju davala do kocika na terasu, chcela som jej vyskusat svetrik, co som strikovala, ze ci je dobry. Revala v kociku ako najata, tak som ju vybrala, vyzliekla, ze ju uspim na rukach. Po chvili, ked driemala, rozhodla som sa ju dat zase do kocika, ale zacala som jej obliekat stary svetrik, zacala sa tesit a dychcat ako male steniatko 😀 . Polozila som ju do kocika, spokojne si vzdychla a zaspala. No neviem, co sa jej na tom novom svetriku nepacilo 😀
Adri, kokso, Damianko riadne pribera. Mi nemame este ani 5 kg 😖

anula
26. sep 2008

Juj, Adri, ved to je tvoja kopia! A aky je velky...
Ani, a ty si kedy urobis album?

anula
26. sep 2008

Zabudla som este napisat: moj gyn mi predpisal rehabilitaciu hradze a perinea, tu sa predpisuje, ak je babatko vacsie ako 3500g. Viacere studie ukazali, ze znizuje riziko inkontinencie pri dalsom porode. Potvrdila to aj fyzioterapeutka, ku ktorej ideme. Takze baby, pytajte si rehabilitaciu.

anape
26. sep 2008

ahojte,
ani, nam detektor zapina uz po 15s a myslim,ze taku pauzu mohla mat v dychani alebo aj to vela?
uz to neriesim, chvalabohu odkedy je na matraci tak je pokoj 🙂 /dufam, ze to nezarieknem

aj ja sa tesim na stretko s tebou, ale ked si dobre pamatam, tak na slovensko prides az v novembri, vsak?

album si urcite urobim, ked mi to deticky dovolia, lebo cez den nestiham a vecer som unavena a uz sa mi nechce hrat s pc.... ale urcite sa v blizkej dobe dockate 🙂

sranda, tebe Klara zacala doobedu pekne spinkat a mne Viktoria zase prestala, na rukach hej, no len co ju polozim, tak za 5min je hore, ved adri je svedok, ze neklamem 🙂

inak, aj adri je super baba a som rada, ze som ju spoznala 😵 , aj damianko je zlatucky, nasa Viktoria pri nom vyzera o mesiac mladsie, ale neva, ved priberame ukazkovo a na druhej strane to je kocka,tak musi udrziavat liniu 😀 , no a spoznala som aj najstarsieho adkinho synatora a ten je tiez fajn chalan 😵

angelina22
26. sep 2008

baby chcem sa opýtať, balíte na široko,,,?? den aj noc, alebo stačí na noc,,alebo ako to funguje???
ja som ju párkrát zabalila,,aj moja mamina,,,ale ked som ju ja, tak sa mi zdalo že bola taka nedobra, že sa jej to nelubil,,,a mala aj otlačene nožky,,a boli ste už u ortopeda???

kape
26. sep 2008

Basky to mi je luto, ze Vam nic nezabera. Ale pozerala som ze do troch mesiacov Vam uz tak vela nechyba a v tom case to ma vraj prejst, tak nech mate rychlo toto obdobie za sebou a budete uz bez bolesti. A vlastne to chcem popriat vsetkym babatkam, ktore trapi brusko.

Bibiana aku znacku tej odsavacky mas a kde si ju kupila,lebo tu v BA v lekarni v Auparku ju maju za nejakych 450 sk.

Baby to kolko budu mat tie nase 6 kilove babatka ked budu mat pol roka.l Ja uz teraz mam niekedy dost ked ho dlhsie drzim 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre