Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
12. aug 2009

ano, viem, chyba jej cca 1,5 cm, takze to je ok, ale ona ma strasne uzku nozku, tak na nej vyzeraju byt strasne velke..

ja stale neviem, ci mam dat zaockovat lili proti kiahnam 😖

jankamanikova
12. aug 2009

Hribi - ked som cakala Jakubka, tak Janik a Matusko mali ovcie kiahne. V pohode ich prekonali a ja som bola tiez v pohode. Vzhladom k tomu, ze som ovcie kiahne uz prekonala, nemusela som sa bat. Aj dr. povedal, ze to nemoze uskodit ani mne a ani babetku.

Mimochodom ockovanie proti ovcim kiahnam neuznavam, a urcite si Jakubko ovcie kiahne uzije. Matusko mal pokojny priebeh, Janik mal burlivy priebeh. Ale nemaju ziadne jazvy a prezili to.

slaviq81
12. aug 2009

Danulik, ja som sa už rozhodla, že nedám zaočkovať proti kiahňam.

jankamanikova
12. aug 2009

Mimochodom ja mam 42 nohu 😉 . Ale je to rozne, podla vyrobcu. Niekde mi je dobra aj 41 ... 😀 😀 😀 😀 .

danulik
12. aug 2009

hribik - tak potom hod foto 😉
a ako sa ma maly cloviecik? co to bude tentokrat? 😀 ako sa citis? je to ine ako s ninkou?

slaviq - a preco si sa tak rozhodla? ja tiez rozmyslam, ze skor nie, ale potom si niekde precitam, ze aky maju niekedy hrozny priebeh, tak som zase nalomena, ze dam a tak dookola 😖

danulik
12. aug 2009

janka - ja ten vzdor nezvladam prave najlepsie a viem, ze robim zle, ale niekedy to vzdam a povolim 😒

jankamanikova
12. aug 2009

Danulik - neboj sa. Hrozne to nie je, da sa to prekonat. Nas Janik mal velmi tazky priebeh kiahni. Najhorsie su prve tri dni, ked sa dieta vyhadze, lebo vtedy to hrozne svrbi a je to neprijemne. Ja som mu dala Fenistil kv. a Diazepam na radu lekarky a prespal to. Potom sa vyrazky uz zasusaju a robia sa chrasty, ktore same odpadnu. Dieta si to ani nevsimne. Netreba kupat, len sprchovat a uterakom pekne utierat, aby sa nezodrali vyrazky. A kremovat. Niekomu pomoze Fenistil, niekomu Tekuty puder, niekomu Aloe Vera. Je to rozne. Na zaciatku ochorenia moze mat dieta velmi vysoku teplotu a treba davat pozor, aby neprislo do styku s inou chorobou, lebo to moze ochorenie skomplikovat. Takze byt doma, pit vela tekutin, normalne jest a sledovat teplotu a davat potom Nurofen (alebo Panadol). Ak vies dolezite info o tej chorobe a jej priebehu, tak bude dobre. Odsedis si doma tri tyzdne (my sme skoro dva mesiace 😀 , ked to mali hned po sebe). A hlavne odputavat dieta od tej choroby, aby na to nemyslelo. My sme kreslili, malovali, pozerali rozpravky, stavali Lego, strihali ... Da sa to.

danulik
12. aug 2009

jani - dik za info 😉
ked je dietatko starsie, tak sa to da, ale ako vysvetlis napr. 2 alebo 3-rocnemu, ze sa nema skriabat?
chudatko eliska (od mimabb) ich nedavno dostala, musim sa jej na to spytat..

mima - kde si?? 🙂 😉

my (ja a surodenci) ste ich mali okolo 6. roku a pamatam sa na to natieranie tekutym pudrom a ze sme nemohli chodit von, ale zvladli sme to a nemame ani jazvy 🙂

pipinka82
12. aug 2009

Jamajka 😉 Dakujem 😎 veru je blondáčik modrooký herec xixi 😎 a ten malý nieje z našho termínu to je kamarátkyn malý spolu chodíme kočíkovat 😀

Baby ako vás čítam s wckom sa tie naše detičky pohrali riadne xixi DANULIK 😉 a Lili prekonala asi všetkých ked okoštovala kefu 😝 aj som sa zasmiala 😀 bože tie deti čo nevymyslia 😀 Ryan mi do pračky nedočiahne tak aspon tam nenosí mobil a dialkové ovládanie 😀 A penaženka je oblúbená asi viacerím detom 😀 no vedia čo je potrebné už od mala 😀

čo sa týka toho očkovania ja som to odmietla tiež je to blbost umelo vyvolané choroby oni ked majú dojst dojdu samé netreba to silit 😅 Mimochodom ja mám 26rokov a ešte som neprekonala žiadnu s týchto ochorení lekár mi povedal že mám nenornálne silnú imunitu a to som sa hrala aj so susedom ked som bola menšia ktorý ich mal a nedostala som ich do dnes 😅 😝 no dúfam že pri malom nebudem marodit sním zároven na staré kolená 😝

jankamanikova
12. aug 2009

Danulik - to si nevycitaj. Tito drobci su este velmi mali, aby pochopili mnoho veci. Slovne sa bude dat s nimi komunikovat a vyjednavat okolo druheho roku zivota. Niekedy tretieho. A to je tiez rozne. Nas Janik bol a je narocny oriesok (presne ako pisete o svojich). Ale Matusko bol ina "kava". On bude mat v septembri tri roky a je nesmierne vnimavy a pocuva a da sa s nim rozpravat. Ale Janik mi dal a dava zabrat so vsetkych deti najviac. No, je prvy, najstarsi a na nom sme sa s manzelom ucili a aj ucime. Vela sa s nim rozpravame a komunikujeme. Ale u takychto malych deti to funguje inac. Oni vela napodobnuju, chcu a skusaju hranice. Je to v pohode. Pre svoje dieta si to najlepsie, co Tvoje dieta moze mat 🙂 .

jankamanikova
12. aug 2009

Danulik - toho veku sa neboj. Janik mal tri roky, ked to dostal a Matusko rok a pol a to bola sranda, ked si na to teraz spomeniem 😎 😎 😎 😎 . A Matusko to lepsie znasal ako Janik. Mam pocit, ze so starsimi je pri tejto chorobe viac roboty.

Pipinka - tak to mas dobru imunitu, ked si to nedostala. Vraj u niektorych ludi so silnou imuninou sa tento druch ochorenia moze prejavit len napr. malym herpesom alebo teplotou a to je vsetko 😉 .

pipinka82
12. aug 2009

no tak v tom dúfam nechcela by som to dostat na staré kolená ževraj čím staršia tým hoešie sa to znáša aj mám trocha obavu ked to malí dostane či to schytám sním 😅 no bodaj by si mala pravdu a už som to mala len horúčkou 😝 😉

No teraz ma napadlo akurát včera som jednu stretla malá má rok a 2 mes. ona jej kúpila tieto vakcíny dala za ne dokopy 16000sk aspon tak povedala a malá bola už vysypaná od kiahní aj som to malinké strašne lutovala už bola po tej inkubačnej ale ajtak som stála dost daleko od nich no bála som sa aby sme to neschytali tak skoro aj my 😅

danulik
12. aug 2009

jani - dik 🙂
moje dieta to na mna skusa stale, vie co nema (poznam ten pohlad, ked na mna pozrie a caka co spravim), ale aj tak si neda povedat.. som rada, ze v tom nie som sama 😅 a viem, ze nas este caka vela "prace", ale hadam sa nam podari nieco z nich vychovat 😀

pipi - ja som skoro skolabovala, ked som ju nasla s tou kefou 😝 😝 😝 fuj.. aj takto si buduje imunitu 😅
noo..mozno si naozaj polezite spolu a budete sa navzajom natierat 🙂 😉

hribikana
12. aug 2009

no dnes som drobca videla po prvy krat, neukazalo sa, co to bude 🙂 ale stale sa tam to male cudo mrvilo a robilo kotrmelce a smykalo sa, no uvidime, co sa z toho vykluje
a cele tehu teraz vnimam uplne inac, pri Nine to bolo po prve, vsetko som na sebe sledovala, tesila sa a teraz mam pocit, ze na to nemam cas a vobec mi ani nebyva zle, len sa mi chce spat a spat, ale uz koncim 1. trimester, takze hadam uz budem menej ospala
foto potom hodim, aj spolu s druzbom Samkom zo svadby 🙂

danulik
12. aug 2009

hribik - ja si naozaj neviem predstavit, ze by som teraz bola tehotna, mas moj obdiv.. ked si spomeniem, ako mi byvalo strasne zle a iba by som spala - a pri tejto mojej malej duracelke 😀 no fakt..drz sa!!
a co sa tyka pohlavia - tipujem dievcatko 🙂
tesime sa na foto!!

pipinka82
12. aug 2009

hribi 😉 určite to je super pocit zase byt tehu jej aj ja by som chela zase malé mimčo 😉 😎 no ale my si ešte počkáme ved by som skolabovala z nervamy pri Ryankovi a druhom xixi 😀

Danul 😉 veru aspon bude Lili imunná 😀 musíme sa snimy ešte potrápit kým zmúdrejú 😅

Ryan zase krmý nášho psa z lyžičky a potom ju olíže aj on xixi 😀 no čo ti poviem šok ma občas chytá ale ved aspon nebude háklivý ako vravíš aj ty 😀 😀

hribikana
12. aug 2009

danulik - ani ja si to neviem predstavit ake to bude, ale hadam o pol roka nam zmudreju 😀

danulik
12. aug 2009

pipi - pri mojej povahe (alebo je to choroba?) je to hrozne - ja si umyvam ruky kazdu chvilu a ked chytim vozik v tescu alebo napr. nejaku "cudziu" klucku, tak skoro vidim tie bakterie na mojich rukach 😀 no a teraz, ked vidim, ako moje dieta dava vsetko do pusy a chrumku si najskor povala po zemi a potom spapa, tak sa mi vlasy jezia 😀 ale co narobim..pomaly si zacinam zvykat 😅

hribikana
12. aug 2009

teraz som bola 2 tyzdne u nasich a moj otec mi vravieval: "ty sa len modli, aby to druhe babo bolo pokojnejsie, nez Nina, lebo sa zblaznis" to vravi za vsetko 🙂

danulik
12. aug 2009

hribik - 😀 😀 😀

katinka0000
12. aug 2009

ahojte!

jamaica: alexa je fakt velka kocka. no my ten bazen mame vyssi, len sme ho nenapustila do plna, lebo sme sa uz chceli rychlo kupat, tak nam to stacilo aj takto. inak ma vysku nejakych 80 cm. hej, davame tam aj chemiu, lebo inak by sme vodu mohli menit kazde 3 dni.

tinka: no nas nico napriek robi uz dost dlho. ked sa mu nieco nepaci, hned to da najavo. a zacina uz aj vyjednavat. dneska napriklad nechcel ist so svagrinou, ale ked mu povedala, ze pojde s nim za psikmi, tak hned usmev na tvari, ruka natiahnuta a islo sa. 😀 🙂

katinka0000
12. aug 2009

danulik: ani ja by som nedala ockovat proti kiahnam ako jankamanikova. ale je to len a len tvoja vec.
dani a s tymi rukami od tesca vozika a pod. si presne ako moja mama.

jankamanikova
12. aug 2009

Hribi - to iste hovorili aj mne. Janik bol zivel a Matusko bol a je velmi dobre dieta. Ked sa narodil, tak stale spinkal a bol na prsniku a bol maximalne spokojny. Mozno to bolo aj tym, ze sme sa za to modlili 😀 😀 😀 😀 .

pipinka82
12. aug 2009

Danul 😉 tak to si fakt musíš zvykat 😉 darmo deti sú deti 😉

Ryan sa dnes najedol na pieskovisku 😝 nabral si do ruky a šup ho do pusy 😝 no zapil to malinovkou a bolo xixix 😀 čo iné sa dá už urobit 😅 každý den niečo nové vyparatí hehe 😅 baby nenudíme sa ako čítam ale vôbec pri tehu sme sa nudili 😀 a teraz čakáme na tú hodinu kedy už idú buvat aspon si vtedy oddýchneme 😀

jankamanikova
12. aug 2009

Danulik - som Ti vdacna ze ten prispevok s tymi rukami. Nas Janik si umyva ruky vzdy. Proste mu vsetko vadi, spina, pot a ked prideme z vonku domov, tak bez slova uteka do kupelne a umyva ruky a ked pride navsteva, tak krici "do kupelne a umyt ruky". A inac ked sme v kostole, tak nechcel ludom davat "pokoj s Tebou" pocas omse, lebo vraj tam maju bacily 😀 . Ale uz sa to naucil a s velkou nevolou uz ruky podava. Je jednoducho taky. Nemal to pokom s dedit, ale je to aj dobre. Aspon je cistotny. A cela rodina sa pri nom kopec veci naucila 😉 .

aktak
autor
12. aug 2009
pipinka82
12. aug 2009

baby ja padám 😉 onedlho sa začínajú kosti tak idem kuk a potom spat bo ráno budem mat buík buchnát po čele a mami vstávaj xixi 😉 alebo ma potiahne za vlasy no neviem kde na to chodí 😉 a ked ho hned zrána sprdnem že to bolí tak sa už mojká no a hnevaj sa 😀 dobrú noc prajem a zajtra pekný den 😎

danulik
12. aug 2009

jani, katinka - aj ja dakujem, aspon viem, ze nie som sama 😀 ja to pozorujem (na sebe) uz par rokov a uz tym leziem rodine na nervy, lebo nutim aj ich umyvat si ruky zakazdym, ked nieco "podozrive" chytia 😀

pipi - mas pravdu, niekedy je to ako vyslobodenie 😀 ale potom, ked spinka, sa zase cakam, kedy sa zobudi, lebo uz mi chyba 🙂 🙂 🙂

danulik
12. aug 2009

pipi - dobruuu 😉 ja este cakam manzela a pojdem si tiez lahnut..

pipinka82
12. aug 2009

dobrú 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre