Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

hribikana
12. aug 2009

aj ja pojdem do hajan, prajem dobru noc a aby nase deti aspon do 7 rana pospali 🙂

danulik - este ma napadlo, ked ma Lili uzku nozku mozno by jej bolo lepsie pozerat sa po nejakych takych typoch topanociek: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5561370 , ze sa da nozicka aj vpredu stiahnut alebo nieco podobne ako toto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5347461

hribikana
12. aug 2009

fiiha, my sme dnes zapisali skoro 3 strany 🙂

jankamanikova
12. aug 2009

No, mne spi cely regiment, este budem na nete, lebo sa mi nechce spat. Ale Vam vsetkym prajem dobru nocku a pekne sny.

eminkaa113
12. aug 2009

Ahojte,
no ale ste toho popísali 🙂
Tak ja sa tiež rozhodujem o tom očkovaní ovčích kiahní a keď to tu tak čítam, tak som veľmi na vážkach a skôr nie ako ano. Ja som tiež nemala žiadne detské choroby, tak snáď ani mať nebudem. Ani moji súrodenci nemali detské choroby, tak asi fakt máme dobré imunity a Emka to zdedila po mne 🙂 (aspoň dúfam, ešte nebola chorá, teraz má prvý soplík - len vodičku)

dani - zúbky nič a nevyzerá, že by niečo išlo. Emka má stále také uzunké ďasienká a žiaden hrbček nie je vidno.

No a dnes sa Emka trochu popásla - sedela na záhrade, trhala trávičku a šup s ňou do pusinky. Stihla som jej to vybrať, ale videla som ako prehltla. No koment 😀

Dobrú noc všetkým.

danulik
12. aug 2009

hribik - nabuduce uz budeme vediet 😉

eminka - lili mala dasienka opuchnute, ale uz jej aj odpuchli 🙂 som zvedava, ktora bude prva 🙂

este sme sa zabudli "pochvalit" - prebalovala som lili a pozeram, co sa to ligoce medzi hovienkami a to bola nejaka trblietka, co mi odpadla z tricka alebo z coho.. ale bola dost velka 😅

jani - nie si unavena? pri troch detoch by som zalahla uz o osmej 😀

manzel sa nejako zdrzal na vychode, uz ho nejdem cakat, idem si lahnut.. dobru noc 😉

katinka0000
12. aug 2009

danulik: ze by trochu "monk"?

danulik
12. aug 2009

kati - asi tak nejak 🙂 😉

papaaaa

elly111
13. aug 2009

ahojte nikde nikto tak aspoň ja písnem 🙂
nebola som tu týždeň ale stihla som teraz dočítať, ďakujem veľa som sa dozvedela a u nás je to všetko podoné, aj vzdor začína,... zatiaľ držím nervy na uzde, i keď včera večer som vybuchla a bol aj krik 😅 😨 🤐
Peňaženka, umývanie rúk vo wc-ku,... funguje aj u nás, wc kefy, toaletný papier,... máme už vyložené vysoko, taniere, sklenené pokrievky na hrnce,... vyložené na kuchynskej linke, no divne to u nás vyzerá ale inak by to nemalo dlhú trvácnosť, lebo malý všetko testuje trieskaním o dlažbu 😅
Je vraj vedeckým výskumom potvrdené že dieťa zje 5kg špiny kým sa naučí poznať čo sa smie a čo nie. Tak ešte majú naše ďeťúrence čo robiť 😀

danulik
13. aug 2009

kecaju do noci a potom dospavaju 😀 😀 😀

dobre ranko dievcence..vlastne uz pomaly obed 😉 my sme hore uz od siedmej.. zabka teraz spinka - druhe kolo - a ja ranajkujem a prisla som kuknut, co je nove 🙂
zobudila som sa so strasnou bolestou hlavy 🙄 musela som si dat tabletku, aby som vobec vstala z postele..

elly - 5 kg?? fuuuha, tak to sa mame este na co tesit 😝

jankamanikova
13. aug 2009

Ahojte, my sme hore od siestej. Chalani hned zareagovali na zmenu klimy rannym vstavanim a uz od piatej sa suchoria po posteli a o siestej uz musim k nim, lebo uz ma tahaju z postele von. Tak sa mam na co tesit, lebo takto to bude celu zimu, az kym nepride leto. Mne bude za letom velmi smutno, vlastne uz mi aj je, lebo uz je zima ...

No, 5kg spiny? Tak to u nasho Matuska nehrozi, lebo on uz ako dieta nedaval nic zo zeme a ani z taniera do pusy a je to takto doteraz. Zato Jakubko to dohana aj za neho ...

elly111
13. aug 2009

😀 😀 😀
danulik máme rovnaký režim malý tiež vstával o siedmej a teraz má druhé kolo a ja tu baštím a surfujem a hlava ma bolí tiež, to bude tým počasím 😨 , toto je leto? 😖
Práve som zistila že nemáme žiadnu prechodnú bundičku, takú neprefúkavú, flísovích a pod máme veľa, hmm tak musím pokukať veď vonku je nejak jesenne, minulý rok bolo teda teplejšie keď som sa rochnila s bruchom 😀

jankamanikova
13. aug 2009

O obliekani mi ani nehovorte. Ako v lete je super, na holaka a na boso. Joj, dobre nam bolo. A teraz obliekat a obuvat, no nic romanticke, ale treba aj to.

danulik
13. aug 2009

este sa nelucme s letom ☹ ja stale verim, ze si este trosku slniecka uzijeme 😅 neznasam zimu!! celu jesen a zimu cakam na jar a leto 🙂 a to obliekanie!! vobec sa na to netesim 😠

elly - tak nam dnes ide 😉

danulik
13. aug 2009

jani - od piatej?? to by som ja nevstala 😅 lili sa v tom case sice zobudi, ale pocucka a spime dalej 🙂

elly111
13. aug 2009

janka veď som chcela napísať, ale si to dopísala že Jakubko to dobehne za Matúška 🙂
baby ja tiež čím som staršia tým mám radšej leto a teplo, už mi ani nevadia horúčavy len nech je teplo, vždy celú zimu čakáme na leto a teda toto leto aj prázdniny mi ubehli rýchlejšie ako keď som chodila do školy 😅
danulik ide 😅 , ma tá hlava stále viac bolí 😝
joj náš poklad nás šokuje spáva teraz pár dní do 7.00 s dvoma nočnými soskami mlieka, ale ja už som za tých 11m tak zmagorená že vstávam o 4-5h a sledujem ho či je ok lebo vždy vstával tak skoro 😀

jankamanikova
13. aug 2009

No, tak nas Janik od narodenia vstava o piatej. Teraz vnimame, ze si chce uz aj rano pospat. Do siestej 😀 . A ostatni to opakuju po nom. Teraz v lete pospali do siedmej, pol osmej. Ale to len preto, ze o desiatej sli spat. No, a ide jesen, tak vstavaju o piatej-siestej a bude to tak do leta.

kape
13. aug 2009

Ahojte.

Samko zvykol v BA spavat tak do osmej, teraz sa mu raz odkedy sme mimo BA potiahnut ledva do tristvrte na osem, inak vstvame vacsinou o pol siedmej.

Dnes sme boli u detskej Dr. v Lipt. Hradku, Samko vcera zacal kaslat a kychat, dnes sa spustil priesvitny soplik. Nech ho pre istotu skontroluje. NO uvidime ako bude do soboty. Sa nam tak javi, ze Samko reaguje tymto sposobom na taketo nahle zmeny pocasia, nic moc ... 😖

V sobotu okrem svadby ho ale caka strasne vela gratulantov, kedze tam bude cela moja rodina tak dufam, ze budeme v takom stave, ze sa tam budeme moct prepravit a trosku pobudnut.

Inak neviem ci sa Vam dostal do ruk aktualny letak vydavatelstva ikar akcia platna od 1.8., do 15.9. Maju vo vypredaji super detske knizky a podla mna fajn ceny, aj ked este nie su velmi vhodne pre ich vek, ale ja ked nieco vidim a ma zaujme, kupim odlozim a potom vytiahnem. Tak som objednala pre Samka za 30 Eur 6 knih - detske prve encyklopedie, riekanky a pod.

basky
13. aug 2009

Ahojte,
Simi spinka, tak som Vas konecne docitala, ani uz neviem, na co vsetko som chcela reagovat.

Aj som sa pobavila na tych vasich drobcov, mame doma presne to iste, ovladace, papuce, penazenky ... no vsetko zboznuje. Uz otvara vsade sufliky, vsetko ochutna a vyhadzuje von, co sa najviac vezme do ruky a nie a nie pustit. A ja sa nezastavim cely den.
Zatial vsetko stale dava do pusinky, ci doma, ci vonku, a veru tiez ma to netesi, stale ak to ide, umyvam mu rucicky, vonku aspon utriem vlhkou servitkou, ked poutiera chodniky rukami. Pokial vsak vidim, ze je zaujaty niecim a nedava ruky do ust, tak to neriesim, ved by som ho mohla potom cele dni len utierat 😒 .
Doma mi to nevadi, je to nasa spina, no vonku sa mi jezia vlasy.Na dovolenke to bolo ine, krasna cista nedotknuta priroda, slane kamienky a piesok z mora.
No na ihriskach a po chodnikoch chodia kadejake psy, v noci tulave macky, z toho som najviac znechutena. Do piesku nechodime, pockame este rok, bojim sa, uzil si ho na dovolenke v mori a aj tak sa mu pacia ovela viac kamienky. Tie sa aj lahsie vyberaju z pusy 😉 . Tu v Ruzinove teraz prerobili vsetky ihriska a okolo preliezok su drobne kamienky, co je podla mna ovela lepsie ako piesok, a tie ho velmi bavia davat do kyblika a hrat sa s nimi.

Spinka uz len cez obed 2h, obacas aj 3, tak mam cas pre seba 😉 , co znamena upracem, navarim a prorbim co sa da stihnut. Dnes som sa sem konecne dostala vas docitat.

Oslavu mame za sebou, Simi mal tortu krasne cervene auticko s ciernymi ocami, fakt nadherna a bola aj velmi chutna. Ked budem mat cas pozmensovat foto, nieco pridam. Poradnu mame az 26.8., Simi vazi 10,8 a meria 80 cm., to oblo pred 2 tyzdnami, ale asi tak nejak sme na tom.

katinka0000
13. aug 2009

ahojte!

elly: ja som nicovi na narodky kupila super veci cez mimibazar. su to nove veci (nie pouzivane). idem mu este objednat nejake tricka s dlhym rukavom. som sa bala, aby mi domov neprisli nejake zdrapy, ale su to presne take iste veci ako na obrazku a super kvality. kupila som mu aj jednu nike teplakovu taku neprefukavu.
skus tam pozriet.

chcem sa spytat. nicovi chcem kupit tenisky. to bude asi otazky na hribikanu. staci ked mu do tenisiek kupim ortopedicke vlozky a moze ich normalne nosit?

jamaica77
13. aug 2009

takze aj uvas je take na nic pocasie? aj tu....tma ako v rohu...nizky tlak a kazdu chvilu zacne liat.....burky a dazd na cely den.Cele leto bolo o nicom,take som este nezazila. Potrebujem KAAAAAVU 😅 aby som sa prebrala k zivotu. Dnes aj Alexa bola hore o 5.20h ale nesla som ku nej ,o 5min si to rozmyslela a zaspala do 6.20h este....u nas je normalka vstavat okolo 6.30.Mne chodi spinkat o 7h vecer,niekedy aj 6.45h,podla toho aky narocny sme mali den. No a na prvy spanok sa uz vypytala o 8h rano,takze uzdrichme a ja mozem vklude pokavickovat.
No ked citam ze ake miery maju vase deticky a vahy....tak mi pripada Alexa drobec 😀 a pritom je taka velkaaaa a tazkaaaaa 🙂 a skoro najstarsia z augustoviek. Mi sme obydvaja vysoky s manzelom 1.77m

hribikana
13. aug 2009

ahojte
katinka - ked ma teniska pevny opatok, to je to, co je okolo paty, tak je to ok a daj pozor, aby vlozka do topanocky pekne sadla
a mame 4. zubok - pri poockovacich teplotach sa nam zviezol 🙂

jankamanikova
13. aug 2009

Ahojte!
Tak chalani isli s tatinom do obchodu, vraj kupit mamine darcek 😉 , kedze zajtra mam narodeniny 😉 . Tak sa tvarim, ze akoze nic. Vikend budeme mat doma a po vyletoch, pride Janyho brat s manzelkou k nam, tak sa velmi tesime a najviac deti, lebo oni Janyho brata maju velmi radi. A v sobotu maju Den otvorenych dveri v Janyho praci, tak sa deti tesia, ze uvidia, kde tatino pracuje.

Inac sa mame dobre, Jakubko malo spi; vlastne vobec cely den. A tvari sa, ze mu ten spanok vobec nechyba; tak mame veselo. Stale nejaky program, dnes sa chalani pomalovali farbami na tvar a telo, tak sa vytesovali. Velmi nam robia radost a maju sa velmi radi a stale nieco vymyslaju a Jakubko len za nimi a s nimi.

Prajem pekny vecer a pekny vikend, asi sa tu neukazem. Mozno az v pondelok, po vikende.

angelina22
13. aug 2009

caute baby,,,,,ozyvam sa, s kramami som na tom uz lepsie, ale bola to katastrofa, vcera sme boli po nakupoch, maju tu na malu takeee kraaasne veci,,,,ja som si snad kupila len 2 trika a jedni boticky,,,,no mala ma sopliky a aj hlas ma zmeneny ,,,taky chorlavy tak dufam ze to zvladneme, ja som bola dnes po prvykrat v praci a od buduceho piatku kazdy den az do novembra, tak to vyzera ze ostaneme dlhsie lebo som si nasla dobru robotku, ,,,malej som dnes bola vybavit skolku, ze ak sa nam bude kryt robota s tatkom tak pojde na ho alebo 2 do skolky, beru deti hadam od 4 mesiacov,,,,,
inak sa mame fajn ,,dnes ma moja mamka narodky a ja onedlho, aj malicka aj moja sestra tak budeme oslavovat...
posielame vam irske pusinky
drzte sa a budte zdraviiiii
papa

anuska83
13. aug 2009

Ahojte baby prosim vas nevie mi niekto odpovedat...dnes som bola na kontrole a mam CS8 som na konci 36tt..je to ok alebo zle?

aktak
autor
13. aug 2009

v tvojom tyzdni je to tak na hrane ale ziadna katastrofa, skus este 2 tyzdne polezat, kludovy rezim, v 38 uz mozes kludne rodit ale moze sa stat ze budes aj prenasat, ale ak ta doktor poslal domov tak asi vie co robi, kolko babo vazi vies?

anuska83
13. aug 2009

ja neviem...okolo 2800gramov az 3000 gr....a mam aj take tlaky na podbrusko.je to normalne???a niekedy take bolesti ako pri menzese

jankamanikova
13. aug 2009

Anuska - je to normalne, vsetko, co pises. Ak je babo podla dr. a ultrazvuku v poriadku, tak je vsetko ok. Len pokoj na lozku, kludovy rezim, vela spanku a tekutin a mysliet pozitivne. Ak by cokolvek TA rozladilo alebo vyvolalo nejaky zly pocit, tak radsej plany poplach, jasne? Nech sa Ta dari a nech si stastna.

aktak
autor
13. aug 2009

anuska tak to je krasna vaha, porod sa ti blizi ale nemas sa coho bat 😉

katinka0000
13. aug 2009

oslavencom prajeme vsetko naj!!! 🙂 😉 😀

hribi: dik! chcem mu ich ist zajtra kupit, tak dufam, ze nejake vyberieme. takze ak ma teniska pevny opatok, tak nepotrebujeme tie ortop. vlozky?

danulik
14. aug 2009

to co - dnes tu nik nebol?? 😕 😨

angelina - ako sa tam mate? a aku pracu si si nasla? tie nakupy ti zavidim, ale v dobrom 😉

dnes sme boli u nasich, boli tam aj mamine sestry a moja sesternica, lili mala aupairky a animatorky 🙂
..a mam nove auticko, tak sa vytesujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre