Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
18. aug 2009

Ahojte

ja len na skok - katinka - Vyhne ti mozem len odporucit, my tam mame chalupu takze tam byvame casto... aj sme sa s Tomim kupali a pohodka, naposledy sme tam stretli aj tinku s Larou 😉
Je tam detsky bazenik a potom este aj taky relaxacny kde je teplucka voda - cca 30stupnov, my sme v tom s Tomim "plavali".
Ked je skaredo da sa aj dnu - tam je ale taky mensi bazen z kt. cast je tiez vonku -tam sa da aj ked snezi, voda je ale dost tepla - cez 38 ma urcite, chodia tam aj s miminkami ale neviem, tam by som ja maleho nebrala, na mna to bolo dost tepleeee ta voda.

lalu super fotky 😎

jamaica77
18. aug 2009

Slaviq - juuuj tak to urcite zubky, dufam ze sa prerezu skoro, u nas uz par dni sa prerezavaju 4 horne naraz 😝 teplotovala len 2 dni a preslo.....ale zuby este nie su vonku 😖 NO krasne vam to ide.....ked uz tri dni prezila noc bez mlieka tak to ide dobrym smerom, uz nesmies teraz ty povolit 😉 huraaaa. NO a chrumky? aj mi kupujeme kukuricne, zeleninove a kukuricne s chedar syrom a Alexa ich papinka cele dni 😅 vkuse len chrumky zobroni 😉 tak uz ju volam chrumkova princezna 😵
Ach jaj, ja si tak prajem aby Alexa bola jedna z tych deti co sa odstavia same od kojenia 😉 , myslela som ze ked dostanem konecne MS ze jej prestane chutit, ale kde ze, nepocitila ziadny rozdiel v mlieku 😠 a nadalej ho chce. POvedala by som ze ja som horsie psychicky na tom....len pri pomysleni ze uz by som jej to mliecko vobec nedala....tak mi je az blbo z toho, myslim ze ona by uz mohla byt aj ready na to....uplne odstavit ale zial ja nie som ☹ a este vzdy nezobere do ust ziadne ine mlieko 😠

danulik
18. aug 2009

ahojte,
pred chvilou sme prisli domov, boli sme v poradni aj s tami a leuskou, bambulky ockovali, teraz len dufame, ze to bude bez teploty..
lili vazi cca 8300g a meria 74cm, asi je z tych najstihlejsich 🙂

lalu - pekne fotky 🙂 isli ste vlakom? patrikovi sa pacilo?

slaviq - tie tycinky maju napr. v tescu 😉

lili tiez vsetko posuva 😀

ja mam prave 2. ms, ale nezda sa mi, ze by lili menej chutilo, len mam pocit, ze mam (o dost) menej mliecka..

danulik
18. aug 2009

jamai - ani lili nechce ine mlieko, teda myslim UM, kravske by som jej este nedavala..

kuratenko11
18. aug 2009

Ahojte
baby krasne fotecky mate a deturence su fakt uzasne,podarili sa.
My sme cez den presli na UM mlieko,davame to francuzke,velmi mu chuti,zaspava cez den na flasi 😀 horsie to je v noci,stale sa budi po 3 hod. a potom mu musim dat MM,ideme na to pomaly,uvidime ci sa sam odstavy.

vejinka
18. aug 2009

ahojte lalu krasne fotecky.. 😉 my stale len mm v noci a nespocetne vela krat sme hore...som zvedava kedy sa to zmeni 😔

kuratenko11
18. aug 2009

A este ma napadlo,slavig odsala si si prsia ked si malej cez noc nedala,ci ako?Ja nedavam cely den ale uz teraz mam jak lopty,az hrce mam,neviem ci si ich mam odsat,alebo vydrzat,cim viac odajem,tym sa viac bude tvorit,nie?Mozem aj teraz chytit nejaky zapal?

katinka0000
18. aug 2009

kuratenko: odsaj si, ale nie vsetko. ja som si prestala odsavat mliecko, ked mal nico 10 mesiacov, lebo som si odsala uz velmi malo. a predstav si, ze tyzden som si vobec neodsavala a potom po tyzdni sa mi znova naliali prsia a musela som vytiahnut odsavacku a znovu odsat. ale od vtedy uz nic.
skus to postupne, aby si nahodou nedostala nejaky zapal.

kuratenko11
18. aug 2009

Kati dik,odsala som si trochu a teraz cakam kedy sa maly zobudi,aby si sosol 😉 paradox,nalievam ho s Um a moje si odsavam,no co uz,pridam zajtra do polievky 😀

eminkaa113
18. aug 2009

danulík - ja som tiež pocítila keď som dostala MS, že mám menej mliečka a prsia som mala stále mäkké. tak som si emku častejšie prikladala k prsníku, aby som o mliečko neprišla, pretože som ani necítila pristupovanie mliečka. no netrvalo dlho a upravilo sa to. vtedy mala emka len 7 mes.

kuratenko - určite si aspoň na uvoľnenie pŕs odsaj. keď odsaješ málo, málo pristúpi - keď nie je dopyt, nie je ani ponuka 😀

dobrú noc všetkým

jancia
18. aug 2009

baby my mame dnes 2. vyrocie ale mna ten moj dnes len na.iera... to je des 😠 😖 musim sa Vam vyzalovat lebo asi ma pukne 🤐

pipinka82
18. aug 2009

Babulky dakujeme 😎

Prajeme s Ryankom aj my ostatným oslávencom prvých narodenín všetko naj naj naj 🙂 🙂 posielame pusinky 😉

Idem si vs trocha prečitat 😎 ja dnes nejak neviem zaspat 😝 tak tu vysím na nete ale už asi sama 😀 😝 tak dobrú 😉

slaviq81
19. aug 2009

Kuratenko, áno odsala som kúsok 😉

Jancia a čo sa deje? Hlavu hore, všetko bude ok 😉

Lara mi odmieta tuhú stravu, tak sme len na MM a večer jej dávam z fľaše krupicu alebo UM. No a odvčera kakala už asi 5 krát. Neviem či je to tými zubami, alebo ísť radšej k dokimu 😕
S nočným kojením som to včera zakríkla, túto noc som kojila asi 2 krát, Lara nemohla zaspať. Chúďa ležala v postieľke od pol štvrtej do piatej s otvorenými očkami a mrnčala.
Teraz tu stojí pri mne, drží sa ma ako kliešť. Už ani na záchod nemôžem ísť 😀 😝 Dúfam, že to čoskoro prejde.

Pekný deň.

elly111
19. aug 2009

ahojte som tu kuk
slaviq veď pre tvoj pokoj radšej zabehnite k doktorke, ale asi to budú zúbky, ani náš drobec nechce vtedy tuhú stravu a kaká tiež veľakrát za deň
držím palce nech je Lara skoro zasa vo svojej koži
jancia nerieš, zasa bude dobre, neoplatí sa nervačiť, všetko prehrmí, verím že už je to u vás ok 🙂

lalunna
19. aug 2009

slaviq ako u nas ked isli stolicky horne

jani 😒 😠 to poznam... neboj, keep smiling 😉

kuratenko k tomu zapalu ano je mozne ho dostat aj teraz , ja som toho dokazom 😠 😠 😠 mala som 10 dni po porode a teraz po roku ked sa stalo ze som maleho menej kojila cez den a v noci vobec, schytal to pravy prsnik, do laveho klopklop nepreslo, ked ma zacal boliet uz som si predstavovala tu najvacsiu hrozu lebo ten prvy krat to bol brutal

danu, ano isli sme vlakom a pacilo sa mu, cestovali sme so samymi turistami a bol tam aj pes vedla nas, takze zabava

jamaica77
19. aug 2009

Lalu - tak to musela byt zabava v tom vlaku..... 😉

ja ked som zacala odstavovat Alexu ze som vynechala nocne kojenie.....vobec sa mi prsia nenaliali do rana, to iste aj pri poobednajsom ked som preskocila......do vecera ziadny naznak naplnenia.....takze u mna to bolo lahsie. A vzdy sme este na rannom a vecernom kojeni.... 😒 ale pocula som ze kedsa zacnu nalievat tak staci hodit teplu sprchu a oni sa uvolnia....netreba odsatie. no ale mozno ze aj to je individualne,neviem,nemam skusenost.

kto je dalsi oslavenec na rade tento vikend? 😵

Dnes balim a idem za kamoskou do NY s Alexou na3dni, tak nechavame Daddyho sameho doma, to som zvedava na tu pohromu v dome. 😅

kuratenko11
19. aug 2009

Baby diki za nazory na tie naliate didky 😀 dnes to uz je trocha lepsie,vcera som musela odsat trochu a potom si vypytal takze uz pohoda,musim asi davat na to pozor ak budu moc naliate,to som nevedela,ze mozes dostat zapal aj teraz po takom dlhom case,Lalu dik 😉 My sa kojime uz len v noci,cez den ma UM
baby myslite ze ho moc prepchavam?Papa asi takto
5 hod. Um 180ml
8hod ranajky,chlebik s cim pride
9 30hod jogurt
12 00 obed+UM 210ml
poobede rozok,ovocie,chrumky co pride to sme vacsinou vonku
19 30hod.kasa+210Um
a v noci sa kojime asi 3 krat za noc.
Nezda sa vam to vela,hlavne toho mliecka vypije dost a na obed zje napr.polievku a za tym 210 mlieka,normalne mam strach mu to dat 😉 ked sme sa doteraz kojili tak som nevedela kolko vypije 🙂 Ale zase ked mu chuti......
Jamaica mne tepla voda este viac prsia nalieva 😒 to uz mam odskusane.Pekny vyletik do NY,uzi si to tam aj ja by som sla.

pipinka82
19. aug 2009

Kuratenko 😉 no neviem asi je taký velký papkáč Šimonko 😉 môj Ryanko by toto všetko nezvládol 😅 😝

mne papá na noc UM a ráno o 6 hod zase UM ale potom ranajkujeme asi okolo 9 hod podla toho kedy vstane 😅 rožok alebo chlebík s čím príde bud syr alebo masielko a šunka 😀 a na obed riadne teplé jedlo a pobede čo príde od výživy po chrumky kukuričné potom večera okolo 19:00 hod a to podla toho čo chce a ked večeria riadnu stravu vynechávam UM a ked nie tak UM papá na večeru a vypije len 150ml 😉

eminkaa113
19. aug 2009

Ahojte dievčatá,

prosím o radu. Emka na pleciach a na hrudníku má malé vyrážky. Ráno má okolo nich aj červené fliačky. Najskôr som si myslela, že sú to potničky, ale keď sa nestratili, tak som zbehla k dokine. Tá mi na to dala fenistil kvapky, ale vôbec to nemyzne. Myslím, že ste tu niektorá spomínali nejakú mastičku - neviem či tamita rybaciu - niečo sa mi marí, alebo čo by som jej na to mala dať?
Myslím, že jej nesedí hrozno a z toho to má 😒

A musím sa pochváliť - teda Emku - urobila pár krokov sama a v pohode sama ustojí 😀

pekný večer

jancia
19. aug 2009

Caute - baby dik za povzbudenia, uz je to dobre, teda netrvalo dlho, ale rano som zistila preco som bola taka nasrdena ked som sla na WC 😖 vsak to poznate asi viacere... 😅

My zajtra oslavujeme - teda len v 3ke rocik 😵 a aj nase vyrocie, baby takto pred rokom som si sla v pohodke lahnut a v noci ma zobudili prve bolesti... vobec sa mi nezda ze uz presiel rok... a uz mame doma takeho chlapaka, ach jaj!

Dnes sme si spravili s Tomim krasny pohodkovy den - rano sme vypadli - do Sadu J.K. a domov prisli az vecer 😎, puiknikovali sme na trave, Tomi si aj hodinu a pol pospal, aj nohy vymacal vo fontane... Kto sa k nam prida nabuduce?

basky
19. aug 2009

Ahojte,
docitane, mate naherne pokladiky, pozrela som aj albumiky 😉 .

Kuratenko, Vas Simik je riadny papkac, nas Simino papa pekne, 5x denne, no na Vas sa nechytame. Mate krasne foto z Chorvatska 🙂, urcite bolo velmi dobre. Kde ste presne boli?

Jancia, aj my mavame take horsie dni, tiez som niekedy taka smutna, ako si pisala, ked sa blizia tie nase dni, som asi nervoznejsia, a pritom sa snazim byt ok. Bud. tyzden sa pridavame do Sadu JK. Ako si riesila obed v parku? Prihrievvala si niekde? My odkedy mame 2-3h spanok 1x denne, tak az po nom ideme niekam. V kociku nevie tak dobre spinkat ako doma, mozno aj tym teplom.

Lalu, naherne foto mate, Patko sa riadne zmenil, Praha musela byt super, a ta cesta ani nehovorim, Patko si urcite uzil. Nas Simi strasne miluje psy, ziadne auta, elektricky, havka nam doma cele dni a uz aj v noci zo sna obcas steka, riadna sranda, nasmejeme sa s manzelom 😉

Kocky, spavate este s detmi v posteli? Nase babky to nevedia pochopit, a my si nevieme predstavit noc bez Simonka medzi nami. A to nehovorim o zdravom stravovani, to nas nechapu vobec, tak mi to je luto, ze ani jedna babka 😒

Uz asi spinkate, tak dobru nocku 😉

elly111
20. aug 2009

jancia všetko najlepšie Tomáškovi k rôčiku 🙂
Verím že sa čoskoro uvidíme 😉
Ja som pred rokom ešte len čakala, kedy už konečne porodím 😀

pipinka82
20. aug 2009

Všetko naj naj Tomáškovi prajeme 😉

No náš malý spí somnou ked tato je v práci a ked je doma tak spinká v postielke ale je pri posteli daná tak je vedla nás 😉 Ja si myslím že je to normálka ked detičky spia snami nie?? 😀

Ja pred rokom o takomto čase som bola doma 2 den s pôrodky xixix 😀 veru rychlo ten čas plynie 😔

nesca
20. aug 2009

Ahojky,

čítam, neprispievam a veľakrát ma to mrzí, lebo mám často dačo k veci, ale Paťo spí málo a treba niečo aj spraviť, tak aspon prečítam rýchlo a bežím dalej, ked niekedy nestíham ani prečítať som z toho normálne nervozna . . . závislosť?

tiež sme boli na dovolenke v Chorvátsku, všetko bolo OK, cesta, ubytko, strava, počko, ale dovolenka by sa to len ťažko dalo pomenovať, dve deti sú už proste dve . . . neviem ako to prežívate ostatné, ale my s manželom sme si fakt nemali kedy oddýchnuť. Možno o rok?

Tinka, robila som ten recept z tej panenky, ale neviem kde bola zrada, ale dosť natvrdo sa mi to upieklo. Ja som totiž dala alobal na dno pekáča, tam som to poukladala a vrch tiež zakryla alobalom, či si myslela, že každý ten jeden kus samostatne zabaliť do alobalu, lebo manžel mi hovoril, že som to určite nepochopila, ale výborné to bolo, len trochu spečené. A tá smotana mala byť sladká či kyslá, ja som dala sladkú . . .
- a môžem ťa tiež poprosiť o tú dietu? ved hod to sem asi je dosť veľký záujem 🙂

Inak máme 4 zuby a momentálne kopu spoľov už dlho, myslím že dalšie zuby na ceste, aspon 4 podľa príznakov, tak máme aj noci horšie, inak on už v noci nepýta nič, ked tak len vypadnutý cumeľ.

A čo už povedia vaši drobci, lebo paťo už behá skoro od 9 mes. ale s hovorením to bude asi pomalšie, on povie len mama, baba, dede a ešte vrčí to je smiešne, napodobnuje tak psa aj leva, rovnako.

Pa, musím bežať.

nesca
20. aug 2009

Ozaj ešte som chcela, že na tie zuby mu dávame pravidelne homeopatikum Chamomilla vulgaris 9ch a ked nemal tie sople, tak sa v noci v podstate vôbec nebudil a spal od 19:00 do asi 6:30 - 7:00.

slaviq81
20. aug 2009

Kuratenko, Šimon je papkáč. Lara papá takto:
ráno kojím, potom jej dám do ruky chlebík alebo rožok, ale ten väčšinou len pomrví po celom byte 😝
desiata - ovocie, nastrúham, alebo slivka do ruky, banán na kúsky
potom ide spať a k tomu u nej patrí kojenie
obed - varené
potom ideme von, do kočiara beriem chrumky alebo piškóty
po príchode buď jogurt, alebo kaša
večer krupica do fľaše a hodinu po tom UM 120ml resp. 2x UM po 120 ml
a v noci kojím, cca 2 - 3 krát

Tomáškovi všetko najlepšie k narodeninám 😵

Ja som už pred rokom o takomto čase bola v porodke na príjme, vystrašená na smrť, vôbec som nevedela čo ma čaká 😝 Viete, prvý krát v nemocnici 😀

lalunna
20. aug 2009

dobry den vospolok 🙂

jani, congratulations 😵 k narodeninkam
ja by som sa strasne rada pridala do sadu jk, ale ideme zasa prec zajtra, tak ked sa vratime, uz bude september musime sa 100% stretnut, velmi by som sa tesila, aj patrik, zobrali by sme nakladak, loptu......budem mat aj narodky, pozyvam vas na nejaky drincik potom v ramci toho

basky, patrik este stale spi s nami a na kazdej dovolenke taktiez, objedname si trojpostel a prisunieme k nasej 🙂 je to taka nasa tuliaca laska, uz si ani nevieme predstavit ze by spal inde, zvykli sme si, mame vacsiu postel doma, da sa to, ale na jesen chceme uz kupit normalnu postel prenho, v ikea sme vyhliadli
moja starka mi zasa minule povedala ze naco ho este kojim, ze ci neviem ze MM do roka liek potom jed!!! 😅 😅 😅 no comment myslim si svoje ked sa ludia cuduju

nesca, nas patrik je tiez pohybovo velmi zdatny, ale co sa tyka hovorenia alebo spolocenskych hier to ho nebavi, taptaptapusky a ine somariny si mozem strcit za klobuk, on cita len noviny alebo knizku s odfotenymi traktormi, na hava povie "h" a na auto "to" tot vsjo 😀

slaviq81
20. aug 2009

Lalu, moja starká je zas na mňa hrdá, každému hovorí, že Laru ešte kojím, že ako dobre 😀 😀
Lara je ukecaná, ale zatiaľ jej reči nerozumiem 😅 Spoločenské hry taktiež nula bodov, jedine ovláda ťapušky a keď jej zaspievam kolo, kolo mlynské tak začne chodiť dookola, inak je samostatná jednotka. Teraz trénuje svaly, všetko posúva a presúva 😀

lalunna
20. aug 2009

slaviq, my tomu hovorime ze rec mimozemstanov, on vztyci hrablicky akokeby hladal signal s inou planetou a zacne tou recou: kqvata klj klj bljaklia... 😀 😀 😀

kuratenko11
20. aug 2009

Ahojte,pekne ste sa rozpisali aj nas Simi je pohybovo zdatny,beha od 10m,a myslim,ze je aj dost chapavy.Jeho hrackou su teraz kluce a uz vie ze patria do dierky,postavi sa na spicky a snazi sa ich tam vopchat 😀 to som ho vobec neucila,tento tyzden sme mu len tak zo srandy povedali,ze zanes plienku pocuranu do kosa{kos s plienkami mame na balkone}a on suverenne isiel a bach do kosa,skoro nas mrdlo 😀 inak tiez moc nehovori,take zaklady,ved co chce ukaze.
Basky bolo super na dovce,boli sme v Choprvatsku na Istrii-Rabac,My sme si vcelku oddychli,boli sme dve rodiny a ked cez obed deti spali tak sme sa vyvalovali na nafukovacke,chlapi strazili a baby odpocivali 😉
Vsetko naj Tomaskovi
Tak nas maly je teda asi papkac 😀 no co uz,som rada,ze mu chuti,bude asi po tatinovi,len maso by jedol 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre