Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

basky
30. aug 2009

Ahojte,
prajeme vsetko najlepsie vsetkym rocnym oslavencom 😉
Mali sme rusny tyzden, teplotky a vela placu, noci velmi zle, idu Simikovi zubky, a nie jeden, ale podla pusinky sa mi zda, ze zvysnych 11 sa tlaci.
Uz sme sice bez teploty a chodime von, no je este umrncany a boli ho cela pusinka, bez dudla ani na krok 😉 . Nastastie nema hnacky ano soplik.

basky
30. aug 2009

Danulik, Lilienka je teda sikulka, u nas je to rovnako.
Este sama sa cudujem, ze mi funguje fotak aj telefon po tych padoch na zem 😉

jancia
30. aug 2009

Ahojte baby

tak sa hlasim aj ja po narocnom vikende... ako citam tak oslavy sa vydarili, nakoniec ta nasa tiez, hoci s nejakymi zmenami ale myslim ze vsetci boli spokojni a hlavne Tomino to zvladol paradne, potom sme vecer sli este aj na chatu zurkovat a on pekne spinkal skoro celu noc - v cudzom prostredi 😉.
Pridala som aj ja nejake foto, inak Tomimu torta chutila (papal tu s myskami - ta bola ovocna piskota) - zjedol ju namiesto obeda... 😝

basky drzte sa, no ked mu vyjdu naraz aspon mate klud... 😔

eminkaa113
31. aug 2009

Ahojte,
tak aj ja sa hlásim po narodeninovej oslave 😉
Nakoniec som ju pre zlé počasie v piatok presunula na nedeľu, no a nebanujem, pretože u nás bolo slnečno už od rána. O 10 sme začali variť vonku v kotlíku srnčí guláš, koláče napečené, torta prichystaná a oslava mohla o 15 hod. začať. Bolo super, veľa ľudí, detí, o zábavu bolo postarané. Emke sa spoločnosť páčila, hračky si všetky musela hneď vyskúšať a od krstných dostala auto - odrážadlo, tak na ňou skoro stále sedela a jazdila.
Jedlo všetkým veľmi chutil, guláš si dali poniektorí a 3x 😀 a dokonca aj deti si pýtali naložiť, z čoho som mala veľkú radosť. A torta mala tiež veľký úspech. Aj Emka si dala, bola ovocná. Ako prvú sviečku som zapálila fontánku, Emka len zírala, čo to je a potom sa snažila sfúknuť aj klasickú sviečku 1, no deti jej museli pomôcť. Aj keď sme to dobre natrénovali, no predsa len je ešte maličká 🙂
U nás na dedine boli aj oslavy - Dožinky (po celej dedine vyhrávala živá hudba - ludovice), takže aj o muziku sme mali postarané, čo bolo veľmi príjemné počúvať 😀
Oslava skončila niečo po 20 hod., rozohnala nás zima, predsa, večer je už chladno. A Emka vydržala celú oslavu, včera spinkala len raz necelé 2 hod. Aj som ju chcela uspať, ale stále mi utekala z postele, tak sme sa vrátili na záhradu 😀

Dnes máme deň D: celú noc som sledovala hodiny, najskôr o pol noci (00:10 mi začala odtekať plodová voda), potom som sa prebrala o 3:33 hod. (o 4 mi začali prvé kontrakcie) a teraz už som poctivo odfukovala.
Emka sa narodila 9:28. Ja som nevedela vopred pohlavie, no dúfali sme chlapca a pôrodná asistentka, čo stála pri mne povedala "chlapec" a lekárka na to "dievča" - tak som sa vlastnými očami musela presvedčiť, či mám chlapca alebo dievča 😕 a keď mi ju priložili, v ten deň sme sa s manž. stali najšťastnejšími ľudmi na svete. A stále šťastní sme a ďakujeme Bohu, že Emku máme.

danulik
31. aug 2009

emi - gratulujeme emke!!!!!!!!!!! 😵 to ste mali riadne prekvapko 😅

basky - moj telefon je na tom dost biedne - uz skoro vobec nepocujem 😅 ale po tych padoch sa ani necudujem plus velmi casto ho ma lili v puse 😖

lilinka hned rano hladala babiku, nosi ju vsade a cely cas hovori baaaba, baaaba 🙂 🙂 🙂

uzite si pekny den - posledny augustovy 🙂 😅 ☹

tamita
31. aug 2009

Ahojme,
Danuli, tak to je najvyšší čas na druhé bábo,lili vám to dáva jasne najavo a tebe bude "svet gombička",ked budeš mať doma takú pestúnku 😉

Oslavy -boli teda u všetkých parádne,normálne sa vytešujem,ked čítam-ako ste sa mali,sa mi zdá ako by som tam trochu bola,teda som už bola aspoň na 15-tich jednorôčikovských oslavách 😅 🙂 😵 😅 😉 🙂 😀 😅 😵 😵 super 😉

tamita
31. aug 2009

vždy-ked si narýchlo prečítam,čo nové,mám chuť na všeeličo konkrétne reagovať,ale jednoducho sa nedostanem k tomu,lebo toto naše čudo na reakrívny pohon mi znemožní koníkovať viac ako 3min., - teraz práve kŕmi kocúra zdrapom papiera,tak musím ísť zachrániť toho chudáka Kryštofa,lebo on by to hádam z lásky k Leuške aj zožral.. 😝 ☹

eminkaa113
31. aug 2009

dani, ďakujeme, aj my prajeme Lilienke všetko najlepšie 😉
Som si včera na vás spomenula, no nebol čas sem kuk.

tinka66
31. aug 2009

ahojte mamicky a zvysne oslavenkyne a oslavenci....som veeeelmi rada, ze sa vsetkym vsetko dobre dopadlo...aj my vam este raz gratulujeme a posielame pusinky....

jancia...super, ze tomi to zvladol a spinkal inde....

my sme mali zaujimavy vikend, lebo v sobotu sme boli pozvani na svadbu az okolo 10, mojho manzela spoluziak, tak sme sa stale rozhodovali, co s malou a nakoniec skoncila aj na noc (prvy krat) u dedeho a omi...dali sme ju tam vecer spat a odisli s malou dusickou, ze co bude v noci..a dopadlo to ok, zobudila sa len 3x a ked jej dali cajik, tak hned zaspala...sice sa zobudila uz o pol siedmej...doma az o pol osmej, ale vobec sa na nas nepytala, lebo tam boli este sesternice a bratranec...takze super a svokruska bola na seba velmi hrda a povedala, ze aj na buduce....

basky...chapem ta, my tiez mame narocne noci..uz vykuka stolicka, tak dufam, ze cim skor prerazi...ale delim si sluzby s manzelom, lebo uz fakt niekedy nevladzem...a dnes som super vyspata...paradny pocit po dlhej dobe..

baby dnes som bola v lekarni, chcela som kupit homeopatika pri prerezavani zubkov a mala som doma este tu chamomillu vulgaris 30, ze vraj ked je dieta nekludne a ten lekarnik mi oznamil, ze to je na zastavenie laktacie, tak idem zistovat, chuda male co sme jej to davali...no sila, ale to mi poradili v inej lekarni, tak som teraz zmetena..

lalunna - vsetko naj k narodkam, aj ostatnym augustovym mamickam...

katinka0000
31. aug 2009

ahojte!

som tu len na skok. akurat som dopiekla pernik. idem sa este osprchovat a zalahnut, lebo zajtra skoro vstavame.

deticky su fakt nadherne. a strasne sa tesim, ze sa nam vsetkym tak uzasne vydarili prve oslavy.

tinka: ako sa volaju tie homeo pri prerezavani zubov? a ako casto sa mozu davat?

stankaji
31. aug 2009

Zdravím všetky mamuľky a babuľky!!! 🙂 🙂 🙂
Vrátili sme zdraví z náročnej ale fantastickej cesty až z južného Talianska s prestávkami dva dni vo Viedni, dva dni v Ríme a zakotvili sme na týždeň 85 km pod Neapolom a išli sme si pozrieť aj Pompeje a Pestum. Všetko bolo super, máme veľa zážitkov, Martinka perfektne zvládala cestu, aj nové prostredie, veľmi rada sa spoznávala s novými ľuďmi a najradšej koketovala s Talianmi 😎 😲 😝 , je to naša malá koketka, kde sa len dá, tam sa vyškiera, máva a posiela pusy. Práve sa aklimatizujeme zase na naše mestské prostredie a suchý vzduch.fuj... 😠

Idem si vás dočítať, čo sa novo udialo, či nemáme ďalšiu tekuľku. Ináč, sme boli dnes na prechádzke a Martinka chce len chodiť a chodiť a v kočiari veľmi neobsedí, no a keď zbadá malé deti, tak letí k nim a keď kočiarik, tak sa hneď naťahuje a chce vidieť babätko.

Musím už nachystať nejaké foto a tento týždeň niečo pridám do albumu.
Papa, cmuky všetkým

danulik
1. sep 2009

tami - myslis? 😀 no ja neviem, este sa na to necitim 😉

no, tak ako som prisla, tak aj odchadzam - dieta je hore..

jancia
1. sep 2009

Ahojte

my dnes odchadzame s mojimi rodicmi este na tyzden na chalupu, tak sa "citam" s Vami az o tyzden 😉

stanka museli ste sa mat super!!!

majte sa pekne, este dooslavujte a dodovolenkujte v pohodke... 😎

tinka66
1. sep 2009

stanka - tak superne ste sa mali, ja tu oblast dole poznam, mam tam dobru kamosku, boli sme tam na svadbe v paestume aj s larinkou, kek mala dva mesiace, oni byvaju pri agropoli...je tam nadherne...uz sa tesim na fotos....

katinka - tie homeo na zubky su asi chamomilla vulgaris 15 CH...ale je dolezite davkovanie...je tu o tom aj diskusia na MK, skus mrknut, larinka sa nam budi teraz kazdu hodinu, tak ked to budem mat, tak jej to hned dam....

lalu - ty nahodou nemas skusenosti s tymi homeo???dik za radu..

janka uzite si chalupu, mne to uz chyba, ale ideme este na dovcu teraz v nedelu...

kuratenko11
1. sep 2009

Ahojte
tak aj my mame po oslave,prasiatko bolo fajne 😀 mnam a aj torticky nadherne,maly kostovat nechcel,zato mama sa este teraz napchava 😀 Simco dostal kopu hraciek aj vrece guliciek tak o zabavu mame postarane 😀 😀 😀
Tie homeopatika su chamomila a my sme tiez davali ked bol nepokojny a fajne zabralo.Myslim,ze davkovanie je 3 krat denne 5granul,ale ja som davala len na vecer a to 3-4 granulky.
Tak sa majte krasne a uzivajte si posledne horuce dni,my sa ideme schladit na plavanie 😉

kuratenko11
2. sep 2009

Fiha to tu nikto nebol?Si uzivate posledne luce slniecko co?????Ale nemuseli by ste to tak flakat 😀 😀 😀

danulik
2. sep 2009

ahojte,
tak uz tu mame september 🙄

dnes idem na zapis, lili budu strazit stare mamy, tak ju idem pobalit..

pekny den vsetkym 😉

iwuskaaa
2. sep 2009

Pekný dník prajem 😉 ,
Kuratenko aj ja vravím, nech sa neflákajú 😀 ...ale ešte im odpustíme, veď keď príde zima, bude nás tu viac, no nie? 😉
Danielka na zápis? Ty študuješ? Asi mi unikla nejaká info 🙂 .
My sa máme fajn, denný spánok je už oveľa lepší 😵 . Asi bolo treba sa tu posťažovať a všetko sa napravilo, len dúfam, že to teraz nezarieknem 😖 . Ráno vstáva o 8.00 hod., tak doobeda ide spať o 10.30 hod. Zvykne potiahnuť 1,5 hod. Poobede ešte spí takú hodinku, včera napr. spal do 16.30 hod, ale už ho musela zobudiť, aby večer zaspal. A o 19.30 hod. už spinkal 😵 . Tak super, som veľmi rada 🙂
A Vy ako? Čo nové?
Ozaj, chystáte sa už niekto do práce? Ak áno, kto bude s detičkami? 🙂

nesca
2. sep 2009

Ahojky,

mame sa zle predvčerom patrik dojedol ATB a včera večer schytal teplotu 39,2 po odrátaní, dali sme Nurofen, do 6 hodin bola zase rovnaká, tak čípok a potom znova vystúpila ale len na 38.3 po 12 hodinách.
Mali ste niekto až takéto vysoké teploty kvôli zubom, prosím napíšte či to môže byť, lebo sa bojím, že čo môže mať zase predtým to bola vraj hnisavá angína, nechápem kde k tomu prišiel. A moč sme ráno zaniesli a o 11:00 už boli nejaké prvé výsledky, ale ži nič hrozné zatiaľ 😒 .

iwusíík, do práce by som šla aj zajtra, asi si poviete zlá mama, ale neviem si pomôcť ja sa doma asi zbláznim a ešte v zime . . . brrrrrr, no ale nemá s kým zostať, tak chcem nejako vydržať do 2,5 r a potom MS 🙂 .

Mám dobrý tip na výletík, ale asi hlavne pre tých čo už majú aj staršie dieťatko. Volá sa to HABAKUKY, je to na Donovaloch a je to taký zábavný areál, je to inšpirované rozprávkami Dobšinsého, sú tam také domčeky a v nich sú akože rozprávkové bytosti, predávajú tam rôzne somarinky v tých domčekoch, čaje, magnetky, bižutku, perníky a tak . . .. a každých 10 min je v inom z tých domčekov hraná rozprávka dospelými ľudmi. V jednom si zase deti za pomoci animátorky môžu vyrobiť meč a korunu z tvrdého papiera a také kadečo, no a o kus dalej je bobová dráha, no to je paráda, normálne vás to vytrepe na kopec riadny a potom sa zveziete dolu, rýchlosť si riadite brzdou, prefektné !!!!!! určite ešte pôjdeme, no apoto sme prišli domov a bolo po zábave ☹ ☹ ☹ .
Pa,

lalunna
2. sep 2009

ahojte, my sme sa uz vratili z dovci, bolo paradne... teda az na to ubytko, nebolo az take podla nasich/mojich predstav, ale aj tak sme boli cely den vonku

v sobotu planujem oslavit moje narodky a chcem sa opytat kojacich mamiciek ci vase babatka ukladal k spanku aj niekto iny niekedy a ako to dopadlo. dakujem.

tinka neviem ti poradit

iwus, ja sa nechystam do prace, este minimalne 6 mesiacov budem doma, a ked pojdem potom dam patrika do sukromnych jasliciek, je z coho vyberat, myslim ze by nemal byt problem

nesca, patrik mal aj 40C teplotu, ale len jeden den, a tazko povedat co vsetko je zo zubov... kazdopadne ked idu zubky je znizena imunita...
o habakukoch pisali aj v mamine, urcite pojdeme, vyborny tip na vylet

katinka0000
2. sep 2009

ahojte!

dneska je krasny dnik. ja sedim uz od pol stvrtej vyobliekana a cakam, kym sa nico zobudi, ze ideme kupit tenisky. ale ako pozeram na cas, tak dnes z toho asi nic nebude. lebo dokedy sa vytrepeme z domu, tak uz budu aj vsetky obchody pozatvarane.
uz spi 3 hodinky.

snad pojdeme zajtra. zajtra ideme k dr. na kontrolu a hned mu bude brat aj krv, tak som zvedava na vysledky.

a vy ako?

mhviezdicka
2. sep 2009

ahojte 🙂

tak sme uz konecne "dolabzovali", BA - Orava, tam a spat, uz mi veru aj stacilo . aj ked mna by este potesil predlzeny vikend niekde v horach len s mojim muzom a s malou 😅

1. rocik sme s malou oslavovali na 3 krat - akosi nastala komunikacna chyba v rodine, ale uz som to zabudla 😝 😒
skoda o tom hovorit ...

tinka,
tie homeo maju byt 15ch - ja ich malej davam 1x denne preventivne a ked ju zubky velmi trapia tak maimalne 3x denne.

lalu,
my sme boli na svadbe a Lucku ukladali na spanok moji rodicia a zaspinkala uplne v pohode. myslim, ze svoje spravilo aj to, ze s nimi bola vlastne skoro cely den bez nas, a nasim som dala presne instrukcie aky mame zaspavaci ritual 😀

co sa tyka nastupu do prace, ja zatial o tom neuvazujem ani nahodou - u nas vo firme to momentalne nie je velmi ruzove a kedze chceme mat este aspon jedno babo, rozhodli sme sa, ze ideme znova "na to" 😀

idem este kuk, co ste tu popisali - aspon zbezne, nech som trosku v obraze 🙂

elly111
2. sep 2009

ahojte prišla som len na rýchlo kuk vás pozdraviť
mhviezdicka drzíme palce vo vašom snažení 🙂 😵 🙂

danulik
2. sep 2009

ahojte,
mame novinku - lili chodiiiiiiiiiiiiiii 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 takto ma prekvapila, ked som sa vratila zo skoly 🙂

iwus - len som zacala 😉

idem docitat..

danulik
2. sep 2009

ja sa do prace nechystam, chcem si uzit lili 🙂 😉 a ak ma manzel ukeca na druhe dieta, tak si MD/RD este predlzim.. nikam sa neponahlam, ved este sa do dochodku narobim dost 🙂 ale chapem, ak niekto chce ist do prace 😉

hviezdi - ahooj, konecne si sa ozvala, dlho si tu nebola!!

aj nesca 😉

elly - a ty co len tak nerychlo? 😕 daj aspon nejake info 🙂

lalu - my ideme v sobotu na svadbu, tiez som zvedava, ako to dopadne - lili bude u nasich..

ahojte aj ostatne 😵

vejinka
2. sep 2009

ahojte kocky danulik lilinke vsetko naj k rociku....a je super ze chodiii Erik dnes zistil ze sa da presuvat aj popri nabytku po stojacky...my sme taky pomalejsi ale pokroky robi zo dna na den.. 😉

eminkaa113
2. sep 2009

Lili veľmi gratulujeme k veľkému pokroku.
Emka chodí stále za jednu ruku, ale vidno, že iba pre istotu, lebo keď niečo zoberie do ručičiek a zabudne sa, tak ide aj sama. Ale potom sa spamätá, že ide sama a začne ma hľadať a mrnčať. Chce to ešte odvahu 🙂

danulik
2. sep 2009

emi - dakujeme 😵
presne tak to bolo aj u nas 🙂 neboj, za par dni sa uz pusti sama 😉

veji - aj tebe dakujeme 🙂

jamaica77
2. sep 2009

Danulik - Blahozelame LIli ku prvym krocikom - huraaa 😵 aku skolu ides studovat?
Katinka - preco budu Nicovi brat krv? 😕 chudatko male, ani si to neviem predstavit, ja by som na to nemohla kukat 😅 , odkial tu krv budu brat, zo zili?
mhviezdicka - co? 😕 uz idete na to? 😀 wow, ja by som na to nemohla ani pomysliet, nie nie! Alexa ostava jedinacik 😉 Tak drzim palce nech sa zadari na prvykrat.....takze o chvilu mame dalsiu tehulku na druhe kolo. hihi
NEsca - dufam ze Patrikovi tie teploty klesnu a ze je to fakt len koli zubom, dufam ze neschytal nejaky virus. Alexa mala teploty 2 dni ale najvyssia len 38.2C koli zubom ale zub sa ukazal az 2 tyzdne po teplotach 😖
STankaji - vitajte spet....takze Martinka krasne hravo zvladla tu dlhu cestu - super! tesim sa na fotecky 😵
Tami - ta vy len po oslavach chodite? kazdy ma jednorocne dietatko? 😀

danulik
2. sep 2009

jamaica - dakujeme 🙂
idem na trenciansku univerzitu, fak. socialno-ekonomickych vztahov, odbor ludske zdroje a personalny manazment 😉
a nechceli ste si este adpotovat jedno dietatko? sa mi zda, ze si nieco take spominala..

ked lili brali krv, tak mna poslali von 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre