Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
4. sep 2009

ste zlaté ako to opisujete 😵 a rozoberáte čo by bolo najlepšie, veď ja ak tiež by som chcela parťáka pre drobca, takže ďalšieho chalana 😀
Medzi nami so segrou je rozdiel skoro 5r takže už sme až také parťáčky neboli.
Ťažšie vymyslieť meno pre chlapca?, to nám sa nepodarilo vymyslieť pre dievča, proste sme čakali chlapca a vyberali iba chlapčenské, našťastie sa ani v pôrodnici nepýtali že čo keby 😀
Hribi veď vy užmožno čoskoro budete vedieť čo čakáte 😵 . Nám to povedali na uzv v 17-18tt so 100% istotou 🙂
Baby držím vám palce nech to stále tak super zvládate a hlavne zdravíčko všetkým 🙂
Emi gratulujeme

hribikana
4. sep 2009

Emke blahozelaaaame

hribikana
4. sep 2009

jaj, to sme uz na druhej strane a ja ze mi nexce zobrat prispevok, skoro som to 3. krat napisala 😀

hribikana
4. sep 2009

elly a ako sa vola tvoj maly? kvoli inspiracii 😉

nika.r
4. sep 2009

ahojte 🙂

také je to pekné ako si tu tehuľky rozprávate. Hneď by som s ak Vám pridala. Ale chceme ešte počkať, kým sa presťahujeme, aby sme nemali všetci zbytočne veľký stres. A tiež preto, že prvé tehotenstvo som mala rizikové, tak chcem mať počas druhého čo najmenej povinnotí navyše.

Bammbi, krásna je Natálka 🙂 A super si opísala tých chlapcov. Na vlastnom dieťati vidím, že isté sklony sú proste od prírody dané. Tomáško má aj pár plyšákov, ale to akurát ich vyťahá za uši, potom s aim snaží odmontovať oči a ke´d to nejde, hodí to cez celú izbu s pohľadom, že to akože čo sa s tým dá robiť? Najlepšie zábavky sú momentálne stláčanie kľučky, pričom úplne fascinovane pozerá ako sa ten jazýček pohybuje. Kľúčiky pchať do zámky, zamykať, všetky možné páčky atď. Na ulici keď idú smetiari, musíme zastať a pozerať ako vysypávajú smetie, až keď nám zmiznú z dohľadu môžeme pohnúť a ísť ďalej. Tato a dedo začínajú byť zaujímavejší parťáci ako mama 😝 Keď je s dedom, vždy príde taký špinavý, že to nejde ani mydlom dole 😅 Nechápem, čo stvárajú, ale vždy príde Tomino neskutočne šťastný od neho.

Elly, musí to byť ťažké nemať v rodine podporu. My sme teraz v lete skoro každý deň u mojich rodičov a je to super. Starí rodičia majú s dieťaťom kopu trpezlivosti, sú úplne happy z neho a on je u nich tiež veľmi šťastný. Chodia po celej záhrade, obzerajú kvietky,( dedo ho zašpiní ) a ja si môžem trošku posedieť so sestrou, pokecať, nafarbiť vlasy a pod. Je to super pre všetkých.

nika.r
4. sep 2009

a ešte som chcela k tomu vareniu. Ja už tiež máločo robím zvlášť pre Tomiho. Skoro každý deň máme nejakú polievku, tú trochu posolím a nakoniec oddelím do hrnčeka pre Tomáška a zvyšok ešte dochutím pre nás. Už jedol aj šošovicovú, hŕstkovú, všelijaké zeleninové. Tiež sú veľmi vďačné prívarky, tie pred doliatím smotany alebo mlieka tiež oddelím pre Tomáška. Zahustím mu to tak, že nechám trošku rozvariť zemiak. Cestoviny, zemiaky a ryžu už tiež varím len spoločnú, jedine mäso mu ešte varím osobitne. A úplne najsuper je ten špenát, čo ste spomínali, hotové za necelých 10 min 🙂

kuratenko11
4. sep 2009

Ahojte
To sa nam zase zopsulo pocasie.
Danulik a Eminka super,gratulujeme k prvym krockom,vela krockov bez nehody 😉
Pekne ste sa rozpisali tehulky,moc vam drzim palce nech mate vysnivane babo,hlavne nech je zdrave.
Ja pouzivam namiesto vegety zdravitu a tiez je vyborna.
My sa stale v noci kojime,cez den sme presli na UM,len pri zaspavani,v noci prso musi byt 🙂 uz to neriesim,inak sa mame fajn,maly uz nieze chodi,on uz utekaaaa,musim davat sakra dobry pozor.Ja mam zase dilemu,lebo ma lamu od oktobra do prace,neviem si to vobec predstavit odist od maleho.A ani mi ho nema kto strazit,ale strasne ma praca laka,ist medzi ludi....Kebyze je to aspon o rok neskor,nevaham.Baby ktore pracujete,dlho ste sa rozhodovali?

bammbi
4. sep 2009

nika, dakujem 🙂 drzim palce, aby ste domcek rychlo dokoncili, je to super pocit - postavit a najma zariadit vlastny dom... Tak nech sa z toho tesite... 😵

vdaka vsetkym este raz za priania

lalunna
4. sep 2009

ahojte bambulky
gratulujem bammbi, tesim sa velmi s tebou a suhlasim na milion percent ze zdravie je najdolezitejsie zo vsetkeho a predovsetkym u vlastneho dietatka
a ako pise elly, aj u chlapcekov to moze byt rozne, my mame taktiez velkeho maminho maznacika, ale zato na auta a bagre, juuuj to je najvacsia radost ked ideme okolo staveniska 😀 ale pravdupovediac ani ja som si nevedela predstavit ako sa budem hrat s chlapcom a nakoniec je to parada, uz som sa aj co to poducila o traktoroch napr... co sa tyka chorob to je indivindi, podla mna nezalezi od pohlavia ale od inych faktorov

lalunna
4. sep 2009

ja mam depresiu ked tu citam co vsetko vasi bambuliaci jedia, ze spenaaaat, hm 😠

nika.r
4. sep 2009

bammbi, ďakujeme 🙂

k tej práci - ja si to chcem vychutnať čo najdlhšie. veď je to také krátke obdobie, kým sú deti malé. Robiť budeme do 60-tky, možno aj viac, narobím sa až až. Inak ja osobne sa na materskej vôbec necítim byť mimo ľudí. Chodíme von, stretávame iné mamičky a detičky, navštevujeme rodinu. Moja mamina vraví, že jej je teraz spätne veľmi ľúto, že nás ako sa vtedy muselo dala tak skoro do jasieľ. Že keď na to spätne pozerá, tak vlastne celý život je len v robote a deti jej vyrástli ani nevie ako.

danulik
4. sep 2009

nesca - mam pre teba dobru spravu - pampers premium care sa vratili do tesca 🙂 🙂 🙂

emi - gratulujeeem 😵 😵 😵
a zubky nic? mne sa zda, ze tentokrat uz z toho nieco bude, uz ma aj dasienka napuchnute, slinta, nespi, atd., tak mozno sa konecne dockame 😅

hribi - ty budes mat dievcatko 😉
bammbi - tebe neviem tipnut, bude prekvapko 😀

danulik
4. sep 2009

lalu - nemaj depresiu, kazde dietatko je ine.. ani lili nema vzdy naladu na zdrave jedla 😉

lili dnes mala na obed zemiak so spenatom (ked ste o tom pisali) a teraz jej este varim zeleninovy vyvar s rezancami - na veceru..

kuratko - dakujeme 🙂

tehulky - dufam, ze to nie je nakazlive 😅
inac, ja by som tiez chcela druhe dievcatko 😉

katinka0000
4. sep 2009

ahojte!

eminka: gratulujeme!

bammbi, hribi: prezivate fakt prekrasne obdobie. ja rovnako ako nika.r sa nato dam, az ked sa prestahujeme do noveho.

tak dnes boli vysledky krvicky. nico je trochu chudokrvny, tak mame predpisane nejake vitaminy. a za chvilu idem do kauflandu nakupit brusnice a cucoriedky. tie obsahuje neskutocne vela zeleza. dufam, ze budu chutit. a skusim mu dneska do jeho polievocky trochu primiesat spenat, mozno zachuti. teda dufam. 🙂

dani: a lili nema este ani jeden zubok?

iwuskaaa
4. sep 2009

Ahojte! 🙂

elly, mrzí ma, že nemáte s manželom podporu rodiny, tá je dosť dôležitá, predsa sa "dýcha" ľahšie. Ale hlavné je, že ste s manželom šťastní a máte krásneho zdravého chlapčeka 😉 .
Danulik, tak sa obávaš, že tehulkovanie je tu nákazlivé 😀 . Neboj sa 😉
Tak dnes je asi výnimočný deň na prvé samostatné kroky 😵 . Náš Dávidko urobil asi 5 krôčikov, jednoducho sa sám od seba vybral 🙂 . No najviac 5, ale to ešte dobehne 😀

Prajem Vám všetkým krásny víkend, aj keď už trošku ochladilo 😉

danulik
4. sep 2009

kati - nie 😅

cucoriedky obsahuju naozaj vela zeleza, lili ich ma strasne rada, spapa skoro celu krabicku 🙂

iwus - ved ja len tak 😉
gratulujem k prvym krockom 😵

eminkaa113
4. sep 2009

špenát chutí aj Emke - práve dnes ho máme 😉
dani - zúbok ešte nemáme. Emka už 3 noc dobre nespí, stále sa budí a mrnčí. Ma túto noc napadlo, že jej potriem ďasienká gélikom na ukľudnenie a spinkala až do rána bez prebudenia a aj prešvihla svoje papanie 😀 tak moooooožno už niečo vyjde, aj keď sa mi moc nezdá, keď jej pozriem do pusinky

elly111
4. sep 2009

hribi volá sa Alex 🙂
iwuskaaa máš pravdu 🙂
ak by bolo všetko ideálne asi by sme všetky znova tehuľkovali 🙂

aktak
autor
4. sep 2009

Adelka iz súi a Adamko je u nasich, no uplna parada 😵

uz krasne chodime, od vcera sa uz suverenne pusta aj na dlhsie trasy z izby do izby a po obchodnych domoch, a ide jej to velmi dobre, lebo dlho chodila len ze par krokov a koniec, a teraz sa uz aj namieste sama postavi
zubov mame 11 a mozno aj 12, nemozem pozriet lebo ma kuse 😀

a s pohlavim je to podla mna ovela zlozitejsie ako len ze s chlapcami je to tazsie, vplyva na to vela faktorov, ja som prvehop strasne chcela chlapca, a teraz si zas uzivam dievcatko, kym su zdravy a spokojny tak som spokojna aj ja

nika suhlasim s tou materskou, aj ja budem co najdlhsie, prve 2 roky som mala skolu tak ten zbytok si chcem naplno uzit, a robota neujde, mozno prave orehrmi kriza a snad najdem nejaky dobry flek 😵

blahozelam vsetkym oslavencom 😉 😉 😉 nestiham to vobec sledovat spetne a aj sme boli na dovolenke

katinka0000
4. sep 2009

danulik: a ake cucoriedky a kde kupujes? dnes som mu toho nakupila az - az. manzel sa mi smial, ze na najblizsom odbere krvicky bude mat v skumavke normalne zelezo. 😀 😀

angelina22
4. sep 2009

čaute, aj naša malá ODDNES CHODí!!!
PRIšLA som z práce a už chodila,,
a ma strasnu dupku, nieje to zaparenina,,ale take niečo zvlaštne ako vyrážky,,skušam kadečo ale je to čim dalej tým horšie!!!!!!!!!! som zufala

kuratenko11
4. sep 2009

Ahojte
no gratulujem vsetkym,dnes je asi den D ked sa drobci rozbehli 😀 to asi to poacasie,nam nahana depku a drobcom vyhovuje 🙂 nas bol dnes jak odtrhnuty z retaze,len kvapky vody by chytal do ust 😀
Baby asi mate pravdu s tou pracou,kaslem na to,budem si uzivat,dakujem.Dufam,ze taku ponuku este dostanem a ked nie pojdem na dalsiu matersku 😀
Ja som dnes dostala cucoriedky od svokry,a ako ich drobcom davate?Ja som ich dala zamrazit,lebo to asi dlho nevydrzi cerstve tak vytiahnem z mrazaku.
Tak pekny vecer a este krajsi vikend

danulik
4. sep 2009

cucoriedky kupujem v tescu, maju ich cely rok a su mnam 🙂 aj dnes som kupila 3 krabicky 😉 davam jej ich roztlacene, je to jej najoblubenejsie ovocie 🙂
vysledky krvi sme mali, napriek tomu, ze lili neje maso, super 😉

angelina - gratulujeme malej danielocke 😵

nesca
5. sep 2009

Dani,

mne úplne šibe z tých plienok, som na nich závislá, už som to tu niekde spomínala. Až mi srdce podskočilo, ked som si prečítala že ich majú zase 😀 😝.
A práve som ti chcela napísať, že jasne, že dám vedieť, lebo som vtedy zabudla. Tak si zlatá, dnes asi pôjdeme dačo pokukať do Europy, tak dufam, že prehovorím drahého, aby ma na chvíľku vyhodil v tescu, len dúfam, že ma tam potom nenechá, lebo niekedy ho takto kvalitne vytáčam, jemu je samozrejme total jedno ake ma Pato plienky. Takže super spravička 🙂. Idem dočítať . . .

nesca
5. sep 2009

Gratulujeme všetkým čerstvo chodiacim ! Nechcem sa vychvaľovať, ale ja to už beriem ako úplnú samozrejmosť, Patrik začal za ruku na konci 9. mesiaca a asi po mesiaci celkom sám. No je to fakt individuálne, napr. medzi poslednými sme sa začali pretáčať a ktovie kedy začne rozprávať, možno sa tiež načakáme.
Ozaj a zuby máme len 4 a už hádam aj 3-4 mesiace.
Čučoriedky Paťovi tiež veľmi chutia a dávam mu ich v celku po guličke.

tinka66
5. sep 2009

ahojte maminky,

gratulujem dalsim detickam k prvym krocikom...tak uz vsetky budu bezkat, supeeeer....ja tiez nestiham larinku nahanat, je to velke sidielko, beha v kuse 6 hodin doobeda a tiez poobede, normalne nechapem, kde berie tu energiu....normalne tu od nas mamicky utekaju, lebo ich deticky im potom nechcu sediet v kocikoch, ale sa nahanaju za nasou bambulkou...ja jej davam dost volnost vonku, aby sa vybezkala a poobjavovala vsetko nove...ani doma neobsedi, a najviac ma mrzi, ze knizky ju zatial vobec nebavia, max 5 minut...je to take chalanisko...

ste ma inspirovali spenatom a cucoriedkami....dobry napad...ja zatial varim osobitne, vzdy jej naparujem vsetko a tak, ale asi zacnem ako vy uz z nasho....

zajtra odchadzame na rab, tak som sa pytala manzela, ci si mam brat aj plavky???no som zvedava, ako bude...

s robotou sa neponahlajte, ja sa tomu musim stale venovat v dvoch firmach a fakt to musim mat dobre zorganizovane, aj opatrovat davam jeden krat do tyzdna na 3 hodky a raz do tyzdna mi larinku berie aj svokra....a potom mi mala neuveritelne chyba, no hruza, cim dalej tym viac sme na seba namotane, ale to asi vsetky velmi dobre poznate....

idem si lahnut aspon na hodku...papa

katinka0000
5. sep 2009

danulik: dik, ale v nasom tescu ich nemali, tak som kupila v kauflande. nico ich papa pekne neroztlacene.
no nico ma toho zeleza pravdepodobne malo kvoli tomu, ze tak rychlo vyrastol. nikto mi nechce verit, ze ma este len 1 rok. 🙂

a gratulujeme vsetkym chodiacim drobcekom. 🙂

zelam peknu nedelu!

tunylyk
6. sep 2009

ahojte,tak a takmer po mesiaci sme tu znova 😉 darí sa nám celkom fajn,až na hnačky pri stoličkách,tlačia sa nám 4naraz potvory,ale sme to smectou trocha zahnali 😉 zatiaľ viac ako 3-4krôčiky nespravíme samostatne,jednoducho sa Kubkovi nechce,prejde tých pár a cupne na štyri,pritom stoji bez držania,robí drepy a vstáva,len chodiť nebude 😀 doma mám pernamentný bordel,vyhadzuje šuflíky a kuchynskú linku,hrnce sú no1 tento týždeň 😀 ale dnes už upratuje u babi a keď nás nevyhostí,tak tu budem asi až 2 týždne,mám poradňu,snáď aj mimi je ok,dúfam že mu tie stresy nepoškodili,ani nie mesiac po pohrebe mi uhynula moja Ginka,po 14-tich rokoch,bola som z toho strašne mimo a hlavne psychicky vyčerpaná... dnes som sa postavila na váhu 2kg menej,no bruško mi teda nejak vyhuklo,tatik sa smeje,že na poradni mi tam objavia rovno 2 detičky😀 keď sa pozerám ako Kubko šantí so sestriným šteniatkom,mám slzy v očiach... aj jemu Gi chýba,teraz by som však nového psíka nezvládla,snáď keď detičky podrastú... idem ešte dočítať príspevky a ozaj blahoželám novej tehuľke,nejak nás to chytilo 😉

hribikana
6. sep 2009

Ahojte,
takze uz aj my mame po vikende 🙂
Aj nasa mala zboznuje cucoriedky, hlavne ked este rastli v lese, sedela v nosici a otvarala pusinku ako vtacatko, kto jej tam kedy supne 🙂 A stale chodi okolo ribezlovych kriackov a papa ich jednu bobulku za druhou. Az ma taky vystipany jazycek 🙂
elly: Alex je pekne meno, ale k nasmu rydzo slovenskemu priezvisku musime vymysliet nejaku slovensku klasiku stylu Juraj Janosik, Jergus Lapin a tak 😀
Danulik ako to vies, ze to bude baba? Ja mam skor pocit, ze to bude chlap, lebo sa citim uplne inac ako pri nasej bambulke. Tiez mam zatial rekord na vahe za posledne 3 roky 🙂 vyzeram ako kostlivec
Boze baby, dnes som zistila, ze malej su uplne male topanocky cislo 20, normalne jej tak nechtiky kusok pokrutilo a stvrdli jej, mam teraz vycitky svedomia, ze my, co mame toooolko topanociek na vyber a nevystihli sme, kedy jej tak nozka narastla. Hned sme utekali na sklad vybrat si nove a normalne aj na chodzi nasho drobca sa to prejavilo, ze jej je lepsie nozka vo vacsej topanocke. HAdam, sa tie nechtiky naspat vyrovnaju.
Pekny vecer prajem a tiez blahozelam novym chodiacim deturencom.

iwuskaaa
6. sep 2009

Ahojte maminy 😉 ,
tak aký bol víkend? Ako ste ho prežili?
My sme boli včera na chate pozrieť kamošov, ale neostali sme na noc, predsa doma je doma 🙂 . A dnes som varila obed, trochu upratala a potom som boli až do siedmej vonku. No už nieje tak teplo ako sme boli zvyknutí. Ale nevadí aj jeseň má svoje čaro 😀 ...
Tunylyk ja som ani nevedela, že si tehulka, GRATULUJEM 😉 😵 Ako sa cítiš? Všetko ok? 🙂
Kočky kedy brali detičkám krv? My máme ísť v stredu na ročnú prehliadku ale pochybujem, že nám budú brať krv, keď ideme poobede 😕 . Ale chcela by som aj ja vedieť, či je všetko v poriadku. Tak neviem, či nám povie dr. že máme prísť, alebo...???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre