Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

hribikana
8. sep 2009

fuu vlastne becka, a nina je nula ... 😀

iwuskaaa
8. sep 2009

Hribi, pridáš potom fotku detskej izby? My tiež uvažujeme nad izbou, ale ja vôbec neviem ako ju zariadiť. Chcela by som niečo sektorové, tak neviem 😖 . Ako Vás vyšla? Cenovo asi dobre, v PL sú asi lacnejšie, však?
No zajtra sa spýtam na tú krv, dúfam, že nezabudnem, lebo ja vždy mám plno otázok a stále sa zabudnem na ne opýtať 😀 .
Dnes večer bol malý taký rozjašený, že sa púšťal sám chodiť hlava-nehlava až som sa bála, že si ublíži. No podarený bol, už nebude dlho trvať a bude bežkať sám 😵

katinka0000
8. sep 2009

ahojte!

dneska bol nico zase mrzuty. chudatko, tie zubky ho isto poriadne otravuju.

inak chcela som sa spytat, kolkokrat vam deticky kakaju za den? nemyslim, ked ich prehana zo zubkov. nas nico kaka 4-5 krat. je to normalne? asi hej, lebo ked som to dr. povedala, tak nato ani nezareagovala. a moj svagor vycital na nete, ze je to o.k., ze ma vyborny metabolizmus.

basky
8. sep 2009

Ahojte,
Katinka, my kakame vacsinou 3x za den, po ranajkach, po obede a po veceri. No ked mal Simik horsie dni kvoli zubkom, menej papal a aj kakal. Po 3-4 dnoch potom dohanal, jedol kazdu hodinu a velke mnozstva, tak aj my sme kakali aj 5x denne. Podla mna to je ok, ak je stolica pekna a nie velmi riedka.

Nam krvnu skupinu povedali v nemocnici, ja som O rh neg, tak mna aj viac sledoval lekar v tehu.
Krvnu skupinu prebezne zistovali Simimu hned po naroeni, ma po tatinkovi O Rh pozit, mne po porode pichli injekciu kvoli protilatkam, ak by sme chceli dalsie babo, aby neboli som netvorila protilatky.
Ale vraj naisto sa da zistit krvna skupina az po roku dietata, cize asi dame tiez este raz preverit.

Este som chcela na nieco reagovat, no zabudla som ... 😉

tessie
8. sep 2009

Ahojte babuľky, kuk do témy "Stretnutia" a baľte kufre... Naše stretko je reálneeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Viac info v téme stretnutia 🙂 Dobrú nôcku a sladké sníčky, už sa teším na naše stretnutia s drobcami.

hribikana
8. sep 2009

iwus - jasne pridam, len musi byt realna
a v PL som si vybrala tiez sektor - BRW - Indiana, skrina, truhlica na hracky, policka a policova skrina aj so suflikmi a roztahovacia postel a vyslo nas to 19,000 SKk, ja stale ratam v korunach 🙂
tessie - huraaaaa, len moj manzel daco dume, no zajtra uvidime, co vydume 😀

tessie
8. sep 2009

hribi - nech nedume a zacne balit topanky pre nase detvaky... aspon bude kseft a aj sa stretneme 🙂 🙂 🙂 ja si musim kuknut, ake mate nove topnaocky, lebo aj Sophinke narastla nozicka a tie plne, co som kupovala, som jej v pondelok prvykrat obula, a mam pocit, ze su jej maleeeee... tak sme ich ani nevyuzili a budem musiet odmerat nozku a pozriet, co nove jej kupit. Ale sandalky zodrala statocne 😀 😀 😀

danulik
9. sep 2009

jovan - vitaj 😉

inak my sme 4 surodenci narodeni po 2 rokoch a naozaj velmi obdivujem moju mamu, ako to zvladla.. nechapem..

detsku izbu budeme zariadovat az v novom byte, ale neviem, ci tam bude uz aj spinkat.. uvidime 😉

katinka - lili kaka ako kedy, niekedy raz, niekedy aj 3x..

tami v tescu vykupila vsetky pampers premium care c. 4, takze vcera, ked som ich isla kupit, uz nemali 😠 zobrala poslednych 5 balikov a este sa tym aj chvalila 😀 😀 😀 dik tami, mas to u mna 😝 😝 😝
ale nie, ja len srandujem 😉 hadam ich coskoro zase dodaju 🙂

tess - dakujeme za info a som zvedava, kolko ludi potvrdi ucast - dufam, ze vsetci 🙂

iwuskaaa
9. sep 2009

Hribi, tak to je super cena. Išli ste na hotovo, alebo ste tam vyberali? Majú aj stránku? 🙂 Ďakujem za info 😉
Dani, Vy ste 4.? To je super, ja tiež potom obdivujem Tvoju maminu 😉 . Takže ideš v jej šľapajách? 😀
A kedy sa máte sťahovať? 😉

tamita
9. sep 2009

😖 😒 bééééé ☹ sa teraz hanbím 😨 ......
.....ale čo sa mám vlastne čo hanbiť - keď som taká šikovná 😅 😀 😀
- ale nemusela si ma bonznúť, to mi ešte aj Nesca vynadá 😠
nie sú inak zlé tie premiumky,jemné,pekné,akurát na tie preliezačsko-krkolomné kúsky,čo teraz stvárame.No aj tak ich kombinujem s Alanami,hlavne na spinkanie a na noc určite dávam Alany od 12-22kg,tie neexistuje precikať aspoň my baby nie 😉

tamita
9. sep 2009

Iwuš, vy akú fajnú hojdačku máte,ja už dlhšie špekulujem nad niečím takým preliezačsko-hojdacím a zároveň prenosným,čo bude v zime dnu a potom von,len sa bojím,že objednám nejakú nespratnú rárohu,dieťa sa tam 5x pohojdá a ja to budem len prekračovať a oprašovať...
- jovan 🙂

tessie
9. sep 2009

Ahojte mamulky, nerada pisem do tejto temy o stretku, ale asi vas sem chodia viac a uz menej kukate do stretkovej temy 🙂

Prosim, potvrdte mi ucast, nerada by som mala zarezervovany cely hotel a nakoniec nas tam pride 5... Aj ten majitel ma prosil, ze keby sme mu vedeli upresnit pocet ludi. Lebo ma zaujemcov o ubytovanie, ale vsetkych odmieta, lebo ma pre nas vsetko rezervovane. Prosim vas, ak mate kontakty aj na sukromne maily, resp.mobily augustoviek, prosim, dajte im vediet, nech si kuknu MK, viem, ze teraz pri drobcoch nemame tolko casu na net, ale nech vedia, ze stretko je aktualne... dakujem vsetkym za pomoc

dufam, ze ucast bude hojna. Ak by sa chcel prihlasit aj niekto novy, kludne, vsetci su vitani, lebo urcite nepojdu vsetci povodni ucastnici

keby nieco, piste mi IP 🙂

zatial pa pa

tamita
9. sep 2009

tess - no aspoň že "týždeň pred" si nám to dala vedieť 😅...

danulik
9. sep 2009

tami - nehanbi sa, si sikovna 🙂 to je moja chyba, mala som ich kupit hned vtedy, ked im prisli 😉 no ale kto mal vediet, ze je to taky nedostatkovy tovar? 😅

iwus - dnes si nejaka vtipna 😀 😀 😀 mne staci toto jedno a mozno casom pribudne sestricka 🙂

tessie
9. sep 2009

tami - je mi to velmi luto, poslednu komunikaciu s predchadzajucou majitelkou som mala 16/6, odvtedy sa mi neozvala, mala nam poslat uz zalohovy predpis. Zial je mi luto, manzel mal zdravotne problemy, od polky jula mu presuvali operaciu,a konecne ho operovali koncom augusta, tak som mala hlavu niekde inde. Skoda, ze mi ta pani nepovedala, ze co je vo veci a ze vsetko je v poriadku. Aj ked poslednu info, ktoru som dala, tak bola, ze rezervacia je platna, takze to bola hlavna info, to ze nam neposlala zalohovy predpis, je len nasa vyhoda, nemuseli sme platit dopredu. Aj ked mozno skoda, lebo niektore na to tym padom zabudli. No hadam sa nas tam nazbiera dost 😉 Verim tomu, vsak sme sa na to velmi tesili...

tamita
9. sep 2009

Ale jasné,v pohode 😵 verím,že drahý je už v poriadku a všetko dobre dopadlo,dúfam,že idete aj vy a komplet rodinka
a ostatné baby : máme skoro po 2.rokoch šancu 1x sa stretnúť na inej ako lokálnej úrovni 😵 - tak ju hádam nezmrháme 🙂 ,ved čo oko neuvidí - ucho neuverí 😀 😀

tessie
9. sep 2009

to je pravda, my ideme, manžel musel kvôli tomu zmeniť stretnutie viacerých krajín, lebo by som ho bola doma asi zaškrtila, keby my nemôžme ísť 😀 😀 😀 Našťastie mu všetci vyhoveli, takže ide na služobku až o týždeň po 😀 takže my ideme kompletne 🙂 A budem rada, lebo Sophinka zbožňuje deti, tak sa aspoň vyšantí 🙂

tami, takže ty určite ideš? Ak budeš vedieť, aj ostatné baby, prosím dajte mi IP, nech si to viem poznačiť do mojej tabuľky a oznámiť aspoň predbežne majiteľovi konečné číslo. Dík 🙂

tunylyk
9. sep 2009

ahojte,aj vaše detváky vyliezajú do výšok?Jakubko sa včera rozhodol vyliezť na kuchynský stôl a mňa skoro porazilo 😝 sme u mojej mamy,doma mam veci zabezpečené tak,aby si neublížil,ale tu je to na zbláznenie,vkuse niečo posúvam a prekladám a kým som sa otočila ku hrncom už sa na mňa škeril zo stola,dnes ráno som ho nenápadne sledovala ako to robí,tak na malú stoličku z nej na lavicu a z lavice na stôl,normálne keď mu stoličku vezmem,tak si ju aj z druhej izby dotlačí... dúfam,že raz neskončíme ako nezodpovední rodičia s dieťaťom pod balkonom... 😒

slaviq81
9. sep 2009

Tuny, neblázni 😝 Akurát pred pár dňami dávali v TV novinách a včera v Novom čase písali, že vypadlo dievčatko zo 4. poschodia. Len o deň mladšia od mojej Lary. Ale vyviazla bez jediného škrabanca, tomu sa hovorí šťastie.

Dieťa mi vstalo, tak ideme obedovať. Dnes bude mať prvý krát špagety, tak dúfam, že ich nebudem zbierať z podlahy 😝

Inak Martinám všetko najlepšie k meninám 😉 Aj sa mi to rýmuje 😀

tunylyk
9. sep 2009

Slavi pri tom ,čo vystrája a taktiež aj pod vplyvom správ ma napadajú take hovadiny...a inak dobrú chuť,Kubkovi včera chutili 😀 teraz už druhýkrát zaspal,tak obed spapá potom,my sme boli kupiť kuracinku,zemiačky a zeleninku-cuketa,mrkvička a ďakujem 😉

tunylyk
9. sep 2009

pridala som pár fotiek,len tie z oslavy a tortičkou máme doma vo foťáku 😝

bibianna
9. sep 2009

baby, Maťko mi zjedol väčší kúsok mydla, čo sa mu môže stať?

slaviq81
9. sep 2009

Bibi, hádam sa mu nič nestane 😝

Lare špagety nechutili, bola to katastrofa, všetko vypľúvala. Tak som sa nahnevala a nechala jej misku. To ste mali vidieť čo s tými špagetami stvárala, mala ich po celej tvári, len v ústach nie 😀 😝
A neznáša kúpanie, len čo jej namočím vlasy spustí rev. Najradšej by sa sprchovala od krku dole, vtedy sa usmieva ako slniečko.

hribikana
9. sep 2009

bibi - myslim si, ze sa mu nic nestane 🙂 , ale musel mat hnusny pocit v ustach

my sme dnes tiez mali na obed maslicky s mletym masom s bazalkou a paradajkami, ktore som ale najprv naparila a osupala a rozmixovala a posypane to mala syrom a normalne jej to islo, papala a papala 🙂

Tuny - Kubko je ale sikovnik, ked tak lezie 🙂

no nic, ideme kupkat, pekny vecer

bibianna
9. sep 2009

hribi, vošiel mi do kupeľne a ked som prišla, zjedol pol mydielka, no bolo už také menšie optrebované umývaním.

tunylyk
9. sep 2009

slavi Kubi ich tak dlabal 🙂 normálne až prstami zatláčal,aby ani kúsok nevypadol 😀 ale viacmenej nič výnimočné môj synátor zje všetko,čo nezje jeho,však ako v sobotu,čo som mu našla v puse pol chrobáka 😝

hribi až veľmi šikovný,občas by som brala,aby kľudne sedel a hral sa

aktak
autor
9. sep 2009

bibi myslim ze ho moze prehnat z toho mydla

obidvaja mi soplia, v noci je to katastrofa, len beahm od jedneho k druhemu lebo mrncia lebo sa im tazko dycha 😔

iwuskaaa
9. sep 2009

Aktak skoré uzdravenie Adamkovi a Adelke 😉
Danielka, vtipná? Myslíš? 😀
Tami, hojdačka nám je na dve veci, pretože malému sa v nej už nepáči 😖 . Požičiame Vám 😀
To stretko je kedy? Nechce sa mi študovať tému stretko 😔

danulik
9. sep 2009

iwus - buduci vikend (18.-20.sept.), ides? uz by sme vas s davidkom radi videli 😉

danulik
9. sep 2009

baby, hlaste sa tess na stretko!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre