Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
29. sep 2009

Jej, ďalšia tehuľka, Mizulienka blahoželám 🙂 Ja by som šla hneď do Turecka, teraz tam musí byť fajn počasie. Let bude určite v pohode. Kape už poskytla nejaké info, súhlasím s ňou. Ja som len ostala nasr.... keď sme doleteli do Viedne, lebo kočiar som dostala až nakoniec. Pri páse som vystála dobrých 20 minút kým som objavila svoju batožinu, samozrejme s Larou na rukách. Normálne už zo mňa tieklo 😝 A ešte aj na vozík na batožinu trebalo mince a ja som mala len papierové 😝 Ale dvaja dospelý to zvládnete v pohode 😉 Do lietadla vezmi malému niečo čím ho zabavíš 😉 Prajem príjemnú dovolenku.

kape
29. sep 2009

A este k tym letom, Slaviq mi pripomenula, ze v BA na letisku aj kociare vylozili hned k lietadlu, ked sme pristali, na Fuerteventure sme kociar mali upne na inom pase ako batozinu, to bolo tiez blbe. A do lietadla Mizulienka pre istotu zober este pre maleho deku, alebo nejaku inu prikryvku , pre istotu, tie chartrove lety byvaju v tomto smere podla mna menej "vybavene". A ja som Samkovi, ked spal prikryla aj hlavku kvoli klime. A ked sme este bez Samka leteli do Egypta, tak egyptsky steward daval mamickam, ked deti plakali pre tlak v uskach plastove pohariky, nech im drzia na uskach, nech im to ten tlak pomaha vyrovnavat, Samko vsak pohare na uskach nezniesol, ked som sa mu ich tam snazila pridrzat. A Miskovi vsetko najlepsie, ked ma dnes sviatok.

Danulik - prepac, tvoj prispevok som neprecitala poriadne dokonca, tak preto moja reakcia. Dufam, ze na taky let o akom pises Ty budem moct niekedy zazit. 🙂

danulik
29. sep 2009

kape - ved v pohode 🙂 🙂 🙂

aj ja chcem ist na dovolenku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iwuskaaa
29. sep 2009

Hribi, nabudúce to určite vyjde a pocestujete 🙂 . Potom ak Ťa môžem poprosiť, mohla by si mi zistiť koľko stoja v PL sánky? Ja som pozerala tu a že cena 2000,- Sk 😕 . Nezdá sa Vám to prehnaná cena? Mne teda áno 😠 . Ináč, ja stále ešte zmýšľam v slovenských korunách 😀 .
A kedy ideš na sono? Ja som už zvedavá, čo sa skrýva v brušku 😵 .
Mizu, tak sa držkaj a veľa zdravíčka prajem 😉

hribikana
29. sep 2009

ahoj, my sme dostali sanky z Polska pod stromcek a myslim,ze stali aj s operadlom okolo 700Sk, tiez sa orientujem iba v korunach a eurace mi zatial nejak velmi rychlo utekaju z penazenky
na sono idem v polke oktobra na 3D, takze uz by to malo byt potom odtajnene a bola som aj minuly tyzden, a nakukli sme co to je, ale nedalo sa este urcit, ale to co sa skryva v brusku ma nejak vela energie 🙂 neviem, ci je to tym, ze je take neposedne, alebo tym, ze uz svalstvo na brusku po porode kusok povolilo a lepsie to sidlo citim 😀 a mam pocit, ze so sebou sije 20 hodin denne 🙂

katinka0000
29. sep 2009

ahojte!

mizulinka: gratulujem!!!
hej, 1.4. bude drobec v znameni baran. ja som narodena 29.3. 🙂

nika.r: my sme mali s nicom taketo hrozne tiez posledne dve noci. vkuse bol hore. som si ista, ze mu idu dalsie zubky, lebo sa neskutocne slini. nestacim mu prezliekat veci a podbradniky.

slaviq: nas nico je uplny opak lary. on sa stale pozera pod nohy, kam ide. a ked je nejaky briezok alebo nejaky nerovny povrch (kamene,...), tak pekne zastavi a pomalicky cez to prejde. akurat sme sa dnes o tom s maminou a sestrou bavili. ze niektore deti su take, ze sa vsade pustaju bezhlavo. 🙂 zase je to v tomto pripade potvrdene, ze kazde dieta je ine.

baby uz aj niektore z vasich deticiek chodia na nocnik? ja tam nicolaska nemozem dostat. len co zbada nocnik, tak spusti neskutocny krik.

nico sa od stretnutia v tatrach hrozne moc rozrozpraval. ked mu nieco poviem, tak zopakuje po mne prve dve pismena. napriklad ked mu poviem bager, on povie ba, ked poviem opica, povie opi, ked poviem taska, on povie ta,... je hrozne zlaty. 🙂

kape
29. sep 2009

Hribi - keby si mala aspon to brusko uz aspon trosku velke, tak by sme ti hned povedali ci baba alebo chlap, ale ked Ty ani ako tehotna nevyzeras. 😅 Trosku lepsie napapana.

katinka - Samko chodi na nocnik, ale nie zeby sa pytal, mi ho tam davame a neuteka nam z neho.
Teraz ma Samko dokonca crevnu virozu a vobec sa mi ani raz dnes nepokakal do plienky, vzdy to z neho "vytieklo" az ked som ho dala na nocnik. Dnes sme neminuli ani jednu plienku, ale podstatne toho menej zjedol a vypil. Vsetko sme dnes uspesne odchytali do nocnika.

hribikana
29. sep 2009

kape - aaale zacina sa tam nieco rysovat... v sobotu ideme na svadbu a do normalnych siat uz nevojdem a v tehotenskych vyzeram, ze si namyslam, ze mam brucho, tak budem musiet nieco vymysliet
- a Samulko nech sa rychlo vyzdravi, nie ze pochudne
my tiez malu davame na nocnik, nepyta sa, pre kakanim sice vydava take zvuky akoze pozooor, uz to nestihnem do nocnika, ale zatial stihame a cikat ju davam, ked sa mi xce a nema problem sadne, citame knizky, hrame sa... ale ked sa jej nexce na nom sediet, tak ani za nic

danulik
29. sep 2009

my sme este nocnik nevytiahli (ak neratam 2 pokusy pred nejakymi 4 mesiacmi, ked sme ho kupili), ale pomaly zacneme..

tessie
29. sep 2009

ahojte, no vidim, ze deti maju svoje dni... my sme mali horsie noci, ale vcera to uz bolo lepsie. Obe sme chore, ale mame len nadchu, takze oproti kape a hviezdicke to nic nie je... rychlo sa baby uzdravte.

Mam pocit, ze toto je zatial najlepsie obdobie, Sophinka beha po celom byte sama, potom len ked nieco potrebuje, tak pride za mnou, povie mama a presne takym svojskym hlasom, ze viem, ze potrebuje s niecim pomoct 🙂 hra sa so mnou na skryvacku, vykecava, hra sa, je proste uzasna... dnes som ju v spalni prebalovala, pocula som, ze mi zvoni mobil, ona spozornela, a ked som ju potom dala na zem, tak vravim, ze ktovie, kde ma maminka ten mobil. a ona sa rozbehla do obyvacky, vzala spravny mobil, ktory mi zvonil (uz to rozozna podla zvonenia), doniesla mi ho do spalni, ze "paci" 🙂 Uz vie toho aj dost povedat, tak jej aj rozumiem, co chce. Ked nieco chce, tak ukaze na to a povie "cem" 🙂 No "zozrala" by som ju teraz 🙂 🙂 🙂

My mame dnes s Matkom 8.vyrocie svadby, tak romanticky oslavujeme... idem nam naliat aspon nejaky drink, nech tu nesedime nasucho... Objednali sme si pizzu a lasagne, sedime pred telkou v vegetime... Tak pa pa, idem sa mu venovat

a este gratulujem mizulienke k tehu... a peknu dovcu 🙂

jancia
29. sep 2009

Aaaa-hojte!

No my mame dnes uzasne dopoludnie, umraucane, uknurane, zakoncene uzasnym padom a obrovskou hrcou na hlave 😖. S tymi padmi sa pridavame do klubu, uz sa mu jedna modrinka zahojila tak teraz ma dalsiu a trojnasobne vacsiu 😖 😖 😖... hmmm no ja som v obchode videla taku helmu ale nekupila by som to, oni sa musia naucit ze si treba davat pozor, helma je na mieste na bicykel alebo tak ale nie doma 😕 si myslim... no hlavne nech nic vazne, modriny sa predsa zahoja i ked ja som si dnes aj porevala, hm 😢

Co sa tyka jedenia, tiez mozeme bebe keksiky aj na mraky ale obedu moc neda a vacsie kusky najprv narve do pusy a potom vypluva... podla nalady... a ideme asi skusit sunar, ci nam zachuti... lebo posledne noci sa dost budi tak neviem ci je hladny ci co...

Nocnik pouzivame uz par mesiacov a neprotestuje, nasilu ho tam nedrzim, vzdy sa pekne vycika (ked sa mu chce) ale posledne dni sa s kakanim ponahla do plienky a nejak na nom neviem rozpoznat ze uz to ide, dobry herec je z neho, az potom ked zacitim ten smradecek 😝

danulik
29. sep 2009

aj my sme mali umrncany den, stale len "mama mama" a na ruky 🙂
co sa tyka papania - tak lili dnes spapala rano jednu lyzicku jogurtu, par bebe keksov, potom pred spanim asi 50 ml nutrilonu, ked sa zobudila, tak zase trochu mliecka, potom asi dve lyzicky vyzivy (jablka s piskotami), jeden banan, na obed dve lyzicky polievky, potom zase par bebe keksikov, poobede som jej uvarila rizoto, nezjedla ani jednu lyzicku, hned to vyplula a odtlacila misku.. vecer som jej dala cucoriedky, tak akurat tie zjedla a pred spanim vypila trochu nutrilonu..
takze takto (ne)papame 😖

jancia
29. sep 2009

Dani tak aspon ma "tesi" ze nie sme sami ked Vas tu tak citam, viacere deticky zacali strajkovat... 😝

No Tomi zase za mnou chodi a chyti ma za nohy a nechce pustit... alebo potom chodi a vymysla, stahuje veci co ma zakazane - teda co by nemal, no ale samozrejme to ho najviac zaujima...

danulik
29. sep 2009

jj, to iste aj u nas 😉 a najnovsie zacala hadzat vsetko do kosa 😠 najskor tam chodila zahadzovat plienky (pouzite), ale to jej uz asi nestaci 😅

danulik
30. sep 2009

tess - nejako som to vcera prehliadla, tak dodatocne blahozelam a prajem krasne vyrocie 🙂 😉

bammbi
30. sep 2009

Dobre ranko!

Chcela som sa opytat, co davate drobcom doma na nozicky, ked vam uz behaju. Len ponozky, topanocky alebo nejake papucky? My sme doteraz pouzivali iba protismykove ponozky, ale teraz uz ked sa rozbehla a chodi ako taky maly slonik bez krcenia kolienok, (cize ziadne tlmene perovanie 😀 ) tak neviem, co s tym, kedze mame vsade podlahy bez kobercov. Skusala som je par krat dat aj kozene sandalky so zatvorenou spicou, ale po hodine v nich mala spotenu nozicku, uplne vlhke ponozky 😒 Inac nozka sa jej spoti, aj ked jej dam dvoje ponozky (tensie a hrubsie protismykove na to) a to mame v byte okolo 19-20 stupnov. Tak mi dajte nejake rady, ako to riesite vy..... dakujem!!

elly111
30. sep 2009

jancia nič si nerob z modrín a odrenín.
Nám kamoška požičala trojkolku leonardo na jedno poobedie ba ysme odskúšali no a malý sa na nej jašil a kým som nakladala do auta padol na nej na bol do štrku,...no som si tiež nadávala čo som to za matku, ale takého ešte budééé.
Baby aj my by sme tak išli na dovolenku ani nehovorte, čo nejdeme niekam do Egypta?
My papáme ako ktorý deň, ale mlieka nekontrolovane to by mohol každú pol hodinu 😀 Ide nám 5 zúbkov, ale našťastie to ani nejako neregistrujeme.
Na nočník sme chodili na cikanie, ale už tam nechce sedieť a ani sa tak skoro nechystám ho naň nejako intenzívne dávať.
Baby idem žehliť mám tu takú kopu, no plnú postieľku keďže malý v nej už nespáva 😅 , fičím lebo o 16 máme jedno dôležité stretnutie 😵
A kto papáte Sunar dnes končí akcia na 12 premium v lekárňach Dr. Max za 6,63€
http://www.drmax.sk/aktualne_akcie.php

danulik
30. sep 2009

bammbi - lili bola doma najskor iba v ponozkach, ale to len vtedy, ked este nechodila, len stvornozkovala, potom sa zacala staviat a chodit popri nabytku, ale kedze mame laminatove podlahy a je to dost chladne, tak som jej kupila tie makke topanocky liliputi, tie boli super, nesmykalo sa jej, boli makkucke a dobre sa jej v nich cupkalo 🙂 teraz su jej uz male, tak som jej kupila papucky, maju aj opatok aj klenbu, su lahucke, takze sme spokojni 😉 kupovala som ich v predajni BENI, tusim je to ceska obuv..
sandalky su dost tazke, tie sme mali na von.. teraz uz mame kupene aj jesenne topanocky od hribikovcov 🙂

elly - podme 🙂

madi
30. sep 2009

ahojte moje mile
mame asi nejako prepojene deticky...simon sa tiez pokazil s papanim ☹ taka som nanho bola hrda, ze aky je to dobry papkac a zrazu vymysla...
a obite celo mame nonstop...teraz aj zoskrete a skarede chrasty...sli sme po chodniku a dolu schodmi...a aj laket mame zmodrety

v piatok vecer nas chytili vysoke teploty a drzali az do nedele obeda...a odvtedy vobec nic..tak neviem co sa to dialo...38-39 aj nad... boli sme u svokrovcov a nezobrala som ziadne lieky so sebou...tak manzel utekal v piatok o polnoci do trebisova do lekarne...a prd.. v okresnom meste trebisov nie je v noci ani jedna pohotovostna lekaren!!!!!...tak sup sup spat domov do kosic pre lieky... dosiel o druhej rano.. dovtedy sme davali zabaly malemu...booze, to bolo ..chudiatko moje... no..ale v nedelu uz mu nic nebolo poobede..a odvtedy je pokoj...hm.. neviem co to bolo teda...

mizulienka blahozelam k babatinku a zelame krasnu dofcu

my sme doma chodili v ponozkach, ale odkedy chodime po dvoch akoze , tak mame papucky..akurat vcera som bola kupit vacsie cislo, lebo tie 19tky uz su male... cize mame v zabehu novucke s havkami a oveckami a slimacikmi 😵 je to slovensky vyrobca RAK z banoviec myslim....a tiez sa mu v tom obcas spoti nozka, no ale co spravime... nema ich cely den, ale vacsiu cast dna ano

my nenocnikujeme, nejako sa mi pozdava nazor co tu pisala jankamanik ze az neskor (okolo 2 rokov?) a za tyzden bolo hotovo...taky mam plan 😉

a vcera sme boli s katuskou v meste, marek bol vyfesakovany a vyzeral minimalne o pol roka starsie od nas... paaanecku...aj je vyssi ako my.. hm... betarisko jedno 😅

no..idem dovarit obed, zelam vam vsetkym krasny den a augustovciatkam posielame pusinku...nech nehnevaju maminky a nerobia neplechu 😝 (no..tak trosicku mozu...)

elly111
30. sep 2009

baby tuším som to zakecla tie zúbky nejakí sme nespokojní a umrnčaní
madi aj na teba som si spomenula pri žehlení, že si sa dlho neukázala 😀
a jankamanik je kde?
danulik hotel už sme vybrali teraz ho idú odskúšať dve maminy s rok a kúsok veľkými detičkami a celými rodinkami, tak potom uvidíme ako budú spokojné 🙂

danulik
30. sep 2009

elly - daj link, nech sa aspon takto potesime 🙂 🙂 🙂

taketo papucky mame, ale inu farbu: http://www.ceska-obuv.cz/cs/kolekce/domaci-obuv...

slaviq81
30. sep 2009

Dani, Lara má podobné ale s uzavretou špičkou. A už sú jej pomaly aj malé 😝 Aj všetko oblečko sa nejak zo dňa na deň zmenšilo 😅 Budeme musieť ísť na nákup 😝 Aj sestre som nakázala kúpiť nejaké veci, tak uvidím čo donesie 🙂

elly111
30. sep 2009

ahojte to je on:
http://zajezd.invia.cz/egypt/siva-grand-beach/s...
toto sú recenzie:
http://recenze-hotelu.invia.cz/?ch[nl_country_i...

a recenzie na hotel v ktorom sme boli s manželíkom pred tromi rokmi, je na tej istej ulici, je tam nádherná pešia zóna, na kočíkovanie, aj behanie drobcov, proste super.
Vždy sme sa Egypty báli kôli rečiam,... a teraz sa nám nechce ísť nikam inam 😀
http://recenze-hotelu.invia.cz/?ch[nl_country_i...

katinka0000
30. sep 2009

ahojte!

bammbi: aj nasmu nicovi sa hrozne potia nozicky. a je jedno ci ma tenisky, sandalky, topanky. proste nozicky ma vzdy spotene.

dani: aj nico ma podobne ale tmavohnede.

elly: a kedy idete?

elly111
30. sep 2009

my nikam nejdeme 😀

iwuskaaa
30. sep 2009

Ahojte, zdravím Vás 😉 .
Tak vonku sa nám riadne zozimilo, čo? No nevadí, musíme sa tešiť aj jeseni 😀 .
Hribi, tak to bola super cena za tie sánky. My tiež chceme malému pod vianočný stromček 🙂 .
Danielka aké milé papučky 🙂 . Aj nám už budú treba nové, nožička pomaly ale isto rastie 😵

iwuskaaa
30. sep 2009
katinka0000
30. sep 2009

elly: aha, ja som myslela, ze idete na dovolenku, ked si tu davala linky na hoteliky v egypte. 🙂

iwus: to ti poviem teda, vonku je riadna kosa.
dnes o tom zvyseni rodic. prispevku davali v telke v spravach.

slaviq81
30. sep 2009

Iwus, super že sa almužna konečne zvýši 🙂 Len škoda, že sa to mňa netýka 😝
A kde ste dnes všetky?

iwuskaaa
30. sep 2009

No veru super, konečne niečo aj pre mamičky a pre rodiny s deťmi 🙂 .
Ja som tu, len som pozerala Modré z neba, sú tam od nás, z DT. Tak som sa vyplakala ☹
Kati, ja som správy nevidela, čo dávali presne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre