Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

aktak
autor
1. okt 2009

u nas je veselo, Adelka zacina neposluchat a robit naschval co jej zakazem 😠 😀 dnes utrzila kusanec na lice a to ideme v sobotu na svadbu tak bude vyzerat zaujimavo s otlackami Adamkovho chrupu 🙄 a po tyzdni sa aj vyspim lebo jej vysiel ten hrozny ocny zub, spolu ich ma sladkych 16

hribikana
1. okt 2009

fiiiha, Adelke blahozelame k takemu plnemu chrupu, uz moze kusance aj vratit spat 😀
lalu - ja tiez chodim na anglinu, aby som celkom neotupela 😉
jancia - este neviem kedy, ale predpokladam, ze este pred zimou

katinka0000
1. okt 2009

ahojte!

kape: tak nas nico posledne dva dni nechce skoro vobec nic pit. dneska som mu doobeda zobrala na jarmok plnu flasu cajiku a vypil mi z toho mozno nejakych 15 ml. ked sme prisli domov, tak stiahol 220 ml mlieka.
skusim mu dat dneska cistu vodu s citronom, ci mu to nebude chutit viac.
ale ked mu dam do flasky viac granulkoveho caju, ze to ma sladsie, tak to vypije. ale nechcem ho ucit na nejake sladke vody.

hribi: tak ked pojdete na zapad, mozete sa stavit aj v TO. 🙂

hribikana
1. okt 2009

kati: predpokladam, ze aj v TO bude zastavka, kedze myslim, ze tam maju aj nejaku predajnu s ich obuvov, tak jasne ze si prideme obzriet zenicha 😀

hribikana
1. okt 2009

a este nasa mala vypije cca 3dcl cistej vody z poharika so slamkou, ostatne tekutiny mi odmieta pit
posledne dni vsak nemala hlas, tak som jej skusila dat vypit teply granulovany cajik a mal uspech, sice nie vela, ale hlasivkam to pomohlo a moze sa rozkrikovat dalej 🙂

kape
1. okt 2009

Hribi - tak daj vediet u nas je uz detska hotova, tak bud budeme vonku, alebo sa budeme hrat u nas doma. Jancia s Tomim to maju ku nam naskok a vojdu ku nam este aj dalsie deticky.

Na tie tekutiny sa pytam preto, lebo Samko tak vypije za den normalne 350 ml , niekedy potiahjne mozno este 100-150 ml. Mudr. nam dala vcera infuzny roztok, ze mame po lyzicke dat do 250 ml a ze to musi do zajtra vypit, olo tam asi na 3-4 davky. Tak jej hovorim ,ze bez sanci, tak az hrozu chytili so sestrickou ze tak malo vypije, ale on poje dost ovocia, mlieko pil 2x do dna a spolu stiahol nejakych 380 ml.
Tak ze mame donho liat v spanku ze oni maju saci reflex, pripadne injekcnou striekackouo, cely vecer som ho chudaka budila nech donho niec dostanem a ked sa to snazila aj v jeho najhlbsom spanku, tak aj tak prisiel na to , ze mu chcem dat pit a prebudil sa. Skusala som hocico nic nechcel.😖

A ja som ani nevedela ake su chutne suchare. 😉

A tiez som mala ist dnes na moju prvu hodinu anglictiny, ale ostala som doma, tak snad v utorok to uz stihnem.

katinka0000
1. okt 2009

hribi: no uz sa vsetci tesime. ved stevo spominal, ze niekde v TO mate partnera. 🙂

kape: a kolko vypije mliecka? lebo nico v noci vypije hrozne moc. napr. tuto noc papal 4-krat. 🙂 a do mliecka mu to dat nemozes?
a naco dala dr. samkovi infuzny roztok?

kape
1. okt 2009

Katinka - lebo zvracal z mlieka a mal hnacky, tak nam dala bezlaktozove mlieko a to nechce a sunar sa mu este bojim dat a ani mlieka ziadne nechce, lebo si pamatal ze z toho zvracal . Mlieko pri zvracanii mu chudatku islo aj z nosa.
Predtym Samko pil mlieko uz iba 2x za 24 hodin, pred spanim a potpom nad ranom.

slaviq81
1. okt 2009

Lara tekutinám vôbec neublíži. Cez deň vypije ledva 50 ml + cca 380ml UM 😝 Ja už ani neviem kedy jej tú vodu resp. čaj mám dávať, mám pocit že stále do nej niečo tlačím. Doobedu bez šance, vypije mlieko, neskôr jej dám do ruky štvrťku jablka a to má hodinu čo robiť aby ho schrúmala 😀 😝 Poobede čo to vypije, ale je to slabota 😝

slaviq81
1. okt 2009

A dnes som Lare kúpila paplónik, lebo noci sú už chladné. Konečne aj kúriť začali 😅

hribikana
1. okt 2009

pekny vecer,
dnes tu nikto nie je?
my tiez pouzivame paplonik, spime s otvorenym oknom, aj v zime a nasa kraska sa stale odkopava, ked ju prikrijem, tak sa zobudi, podudre podudre odkope sa a spinka dalej, a my spime prikryti az po usi. Mala ma, ked jej skusam, uplne horuce rucky. Neviem, co to mame za radiator. 😀

katinka0000
1. okt 2009

kape: a uz je samkovi dobre?

nico isiel pred deviatou hajat. vypil mliecko a este sa jasi. dufam, ze tato noc bude o trochu lepsia ako tie predchadzajuce.

hribi: aj nico je celu noc odkopany. akonahle ho zakryjem, hned zacne kopkat nozickami a paplonik zo seba zhodi.

katinka0000
1. okt 2009

idem sa s nimi trochu pohrat. dobru noc! 🙂

danulik
2. okt 2009

haloo haloo, dnes som tu sama?
dietatko mi spi, ja som si spravila ranajky, dala prat veci, zapla notebook a idem poziet co je tu nove 🙂

danulik
2. okt 2009

to fakt vam tolko vypiju deticky? ze 330 - 660??? fuuha..tak to mame co robit, nase "deci" je asi malo 😅
mlieko (nutrilon) pije pred doobednym a vecernym spankom, dokopy je to mozno 300 ml, v noci kojim..

lalu - neprovokuj s tym fitkom 😀 ja som sa chystala uz od marca a doteraz som sa k tomu nedostala.. ale mam vyhovorku - "moje" fitko zatvorili a nove otvaraju az v polke novembra 🙂

aktak - lili tiez robi rada napriek - vsetko co jej zakazem robi naschval 😠

kati - aka bola noc?

hribik - aj lili sa odkopava 😉

tessie
2. okt 2009

no pekne, vidím, že ste toho môjho "anjelika" pekne bonzli 😀 😀 😀 Je mi to tak ľúto, že Kubko odišiel s oškretým noštekom... Keby som bola vedela, že ako to dopadne, tak ju chytím, ale čítala som, že deti si majú svoje spory riešiť samy, nie rodičia... a pokiaľ tam nie je veľký vekový rozdiel, tak ich treba nechať tak...no to som netušila, že Sophinka prevalcuje najväčšieho chlapa 🙂 Ona chcela len svoju loptu... Mrzí ma to, neviem, čo mám s ňou robiť, oan je riadna levica,ide si proste za svojim... Aj minule bola na ihrisku sama pod šmyklavkou, chodila si dookola lavičky a prišlo oveľa väčšie dievčatko, ktoré si dovolilo tam sadnúť a ona ju proste odstrčila dole... a vždy ked si tam to dievča sadlo, tak ju Sophinka odstrčila dole... Bolo mi to aj smiešne, ale to dievča sa vôbec nebránilo, len pozerala na našu malú a potom začala fňukať. Nevedela som, ako sa zachovať, či mám malú vziať, alebo ju nechať, nech si to vyriešia, ved nič také hrozné jej nerobila... Minule som zasa stretla mamičku a jej dcéra stále brala našej malej kočík, tak sa Sophie jedovala. A tá maminka sa mi prišla ospravedlniť, že nech sa nehnevám, že ona nebude do toho zasahovať, že jej to je ľúto, že jej dieťa berie stále malej ten kočík, ale že má staršiu dcéru, ktorú stále na ihrisku bránila a teraz má 5 rokov a je absolútne nesamostatná a nevie si nič dosiahnuť. Tak že vraj pri druhom sa poučila, že nech si dieťa vydobije svoje... Tak som jej povedala, že s tým súhlasím a že naša malá predsa nemusí mať všetko čo si zaumieni.. Ako to riešite vy? Alebo nemáte také akčné deti? 🙂 🙂 🙂

tessie
2. okt 2009

mimochodom, aj naša malá sa odkopáva, točí sa v postielke na všetky strany a okrem kojenia vypije za deň max. 200ml. A to som rada... Len jeden plný Avent pohárik. To by som ju mala teraz asi viac nútiť piť, že?

aktak
autor
2. okt 2009

tessie neviem co sa stalo lebo nestiham citat, je pravda ze treba deti nechat nech si to vyriesia po svojom, ale len do momentu kedy si mozu navzajom ublizit, to uz ako mama vycitis a urcite treba zasiahnut
znami maju chlapca ktory deti kusal, vzdy mu potom vynadali ze to nesmie ale nezasiahli dost skoro pohryzol vela deti a to neni voci nim fer 🤐 jedneho dokonca na tvari do krvi 😒

tessie
2. okt 2009

kati - aby si bola v obraze, tak Sophinka si chcela vziat loptu, Jakubko jej "utekal" a ked ho dohonila, tak sa za nou nacahovala cez jeho chrbat a tym ho sotila. Tym ze deti nemaju este taku stabilitu, tak sa obaja zrutili na zem, no zial Kubko bol na spodu a tym si oskrel nostek. Urcite by som nenechala malu, keby som videla, ze mu ide ublizit. To zasa by som jej nedovolila...

aktak
autor
2. okt 2009

jasne chapem, u nas robi to iste Adamko Adelke tak chuda vecsinou nema sancu sa udrzat 😅 to co som pisala sa asi tyka trosku starsich deti, ak si dobre pametam tak okolo roka a pol sa mi Adamko pred ocami zmenil z nevinneho babetka na dieta, ktore nekedy aj umyselne urobi co nema, jednoducho to treba ustrazit potom
inak moja Adelka je tiez riadna strela, pri Adamkovi sa otukala a ked je medzi detmi tak ju nic nezaskoci a chodi ako valec 😝

bammbi
2. okt 2009

slaviq, danulik,
my sme na tom velmi podobne s tekutinami a musim sa priznat, ze som z toho uz uplne zufala. Mala vypije 350-380ml UM spolu (rano a vecer) a potom pocas celeho dna! vypije max. 100ml vody, ktoru jej teraz uz riedim s ovocnou stavou, lebo by som do nej nedostala ani tolko. Ja robim vsetko mozne aj nemozne, ale tekutiny do nej uz asi mesiac vobec nemozem dostat. Tiez som si vsimla, ze zacala mat taky mierny zapach z ust, co je jednoznacne dosledok dehydratacie. Doktorka mi este davnejsie dala probiotika Infants Dophilus, ak by ten zapach bol sposobeny prechodom na umele mlieko, ale asi nie je, lebo v tomto smere to nepomohlo. Ako je to u vas, pozorujete nieco podobne?

hribikana
2. okt 2009

ahoooj,
tak kape som rada, ze stretko sa kvoli bj zorganizuje 😀
dnes sme boli na 3D, nase bosorky sa zmylili, baba to nebude 😀

iwuskaaa
2. okt 2009

Hribi, gratulujem k chlapčekovi 😵 😵 😵 ...Teším sa s Tebou! A som zvedavá aké meno vyberiete 🙂 .
Idem Vás dočítať, asi dva dni som nebola 😒

danulik
2. okt 2009

hribik - to fakt?????? no co uz, asi sa musim este vyskolit v odbore bosoractvo 😀
blahozelam k chlapcekovi, tato musi byt hrdy 🙂 🙂 🙂 aj ja som zvedava na meno..

bammbi - a z coho natalka pije? z flasky alebo poharika? skus tu slamku, ak ju to bude bavit, vypije viac 😉 alebo u nas sa este osvedcila 0,5 l lucka so sosacikom, to sa jej tiez paci 🙂 ale stale je to asi malo co vypije 😒

kape
2. okt 2009

Hribi - ze gratuluje cela rodina Tebe a Dubacikovi k syncekovi a meno je teda uz jasne, to co si spominala v lete, alebo sa tomu este ubranis ? 🙂 Vyslo Vam to uplne krasne. A stretko plati jasan.

Tak dnes sa Samko pochlapil a vypil asi 600 ml vody a prvy krat vecer zaspal bez cumla, som sa rozhodla, ze uz ideme konecne na to, cez den uz sme bez cumlovi, tak este musime zvladnut noc. Ja som Vas nechcela strasit s tym pitim, ale ked som povedala, ze vypije tak jednu flasku, co je cca 300 ml , tak ma skoro so sestrickou ocami prepichli. A ked nam brali krv, tak hned mi vraveli, ze mlieko je potrava nie tekutina, Samkovi nechcela prudit krvicka a sa ma pytali, ze ci pil nieco na rano, tak ja som povedala ze pil mlieko.

Este sa chcem spytat, Samko uplne odmieta mlieko v akejkolvek "nadobe" ci lyzicke. Viem, ze tu uz boli nejake deticky, ktore odmietali a vratili sa k mliecku, ako ste to dosiahli ?

Este k tym detskym sarvatkam - minule sme boli s Janciou na ihrisku a prisiel mozno tak o rok - rok a pol starsi chlapcek a zacal sa pchat na miesto kde sedel Samko a strakat donho ,jeho mamicka si sedela na lavicke, tak ja som sa neudrzala a povedala tomu chlapcekovi, ze teraz je tu Samko nech pocka pojde potom neskor on. Som sa bala, ze donho tak strci, ze spadne a si ublizi. Jancia mi hovori, ze nech ho nevychovavam 😉, ale zas doranat moje dieta si nenecham. ALe nieco do seba ma aj Vas nazor. Musia sa tie nase deti naucit pretlkat zivotom, ale zas na druhej strane musia aj vediet odkial pokial, co je este v ramci slusnosti. Ja sa toho dost bojim co raz z nich v tejto dobe vyrastie.

Prajem Vam krasny vikend.

jancia
2. okt 2009

Ahojte, tak dnes vecer este na skok, lebo tyzden bude absencia 😝 zajtra vyrazame smer Zurich 😵 tesim tesim!

Tessie dufam ze sa na mna nehnevas... ze to nevyznelo nejak zle co som napisala... ale oni su zatial este mali a velmi si neuvedomuju ze mozu ublizit a tak, nemusis sa citit blbo, to je niekedy sekunda ako aj tie pady... aj ked stojime tesne vedla nich tak ich nie vzdy zachytime...

Inak aj ja uz casto rozmyslam ako riesit pripadne konflikty s inymi detmi... tiez nechcem aby z mojho syna bol nejaky bitkar ale on sa zatial javi ako ten co mu tu lopatku vytrhnu z ruky a on ostane plakat 😝... no a zas to tiez nie je pre zivot dobre... a nechcem aby si zazil to co ja ked som bola na ZS... takze ked bude treba tak sa zanho aj "pobijem" ale chcem ho hlavne ucit samostatnosti. Ale aby vedel ze ma u mna oporu.

K tej situacii co opisuje kape - s tym vychovavanim som to myslela skor tak ze toto je ten "problem" na detskych ihriskach ze kym jedna mamicka tam riesi ine deti co napr. aj robia zle tak mamicka tych dotycnych nezbednikov nevsimavo klebeti alebo cita casopis... a prave ona by mala zasiahnut a upozornit alebo usmernit si svoje dieta, nie my cudzie mamy... Ale jasne ze svoje levicatka si branime 😉
Kati neboj sa, ja verim ze dobrou vychovou - a hlavne ked clovek vychovava mozno trochu aj prisne ale s laskou - tak sa nam podari aby nam vyrastli z tych nasich drobcov dobri ludia.

hribi gratulujeme aj my 😵

nika.r
3. okt 2009

ahojte 🙂 pozerám, že všetci si užívate krásny slniečkový deň. Ja mám trochu času, Tomáško spí a manžel je na stavbe, tak si robím oddych.

nečítala som všetko, čo ste písali, len som chcela k tej samostatnosti. Ja sa tiež snažím nechávať čo najviac vecí na Tomiho, ale čo sa týka iných detí, tiež sa bojím sporov, hlavne keď ide o vekovo staršie a silnejšie deti. Náš Tomi je staršný dobráčisko, navyše taký malý štuplík. On sám ponúka svoje veci iným. Dokonca aj keď sedí v kočiari ponúka okoloidúcim svoje tyčinky 😀

možno by ma niekto odsúdil a možno ma aj nahlásil na sociálku, ale ja Tomáška nechávam už samého chodiť po byte, teda nebehám za nim do izieb, kde sa nachádza. Dali sme jedine záslepky na elektiku, ale ináč nemáme žiadne poistky na zásuvkách ani skrinkách. Všetko nebezpečné sme povykladali vysoko a nechávam ho ísť ku všetkému. Párkrát si pricvikol palce, ale už taký dobrý mesiac je tomu, čo pochopil ako sa otvárajú a zatvárajú skrinky a šuflíky a normálne krásne ťahá vždy len za úchytku. Tkatiež som chvíľami myslela, že vyhodíme konferenčný stolík, alebo stále pod neho lozil a trieskal si oňho hlavu, ale už sa naučil, čo má robiť, aby obišiel bez modrín. Teraz už keď vlezie pod hocičo, tak s anajprv pozerá, ako sa dostať von a až potom sa vydá na cestu.

nika.r
3. okt 2009

bammbi, my sa tiež stále trápime s tekutinami. Ja to teraz riešim tak, že mu každý deň dávam polievku. On má polievky veľmi rád a trúfam si povedať, že v polievke mi príjme viac tekutín ako pitím vody alebo čaju. Normálne dokáže zjesťcelý tanier poliveky ako my dospelí. Navyše sa stále dosť kojíme a cítim, že riadne ťahá a ide mu dosť mliečka, takže v podstatesom sa terza upokojila a už to neriešim. Inak z fľaše alebo pohára mi tiež vypije max. 150 ml denne.

bammbi
3. okt 2009

Nika, vdaka za reakciu. S tymi polievkami je to dobry napad, hoci to nepatri medzi malej oblubene jedlo, no ale skusim to do jedalnicka zaradit castejsie. Ja sa snazim ten nas problem riesit ovocim, ktore nastastie Natalia ma velmi rada, dostava davku doobeda aj poobede, snazim sa jej teraz davat najma stavnate broskyne, nektariny, hrozno, melon a jablka. Postruham - zotriem 3 ks na umelom struhadle a ma to ako taku cerstvu tekutejsiu vyzivku. Keby som jej dala po kuskoch do ruky, nezje ani polovicu toho mnozstva... Ocividne ale toto riesenie uplne nepomaha, jednoducho potrebuje viac pit.... Ak sa to za nejaky cas neupravi, pojdem sa poradit s lekarkou, ako to dalej riesit, lebo ma to zacina dost trapit...

tessie
3. okt 2009

jani - jasné, že som sa nenahnevala, ved sa nemám prečo 😉 ... Užite si Zurich

hribi - obom vám blahoželáme... a k tomu stretku "kvôli vám v BA", tak môj manžel odkazuje, že "spolužiaka" chce zasa po rokoch stretnúť aj on, tak neviem, ako si to zariadite, ale musíte tu zostať dlhšie 🙂 🙂 🙂 Ak by ste chceli prespať v BA, tak máme voľnú izbu 😉 😉 😉

Ako sa vám naučili piť deti slamkou? Ja som to ešte malej neskúšala, ale možno by ju to bavilo a vypila by viac...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre