Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
12. okt 2009

Katinka - predavali tam okrem ineho kuchyne znacky Decodom, jasne ze tam mas aj kupelnove oddelenie. Ved vylet do BA si spravit mozete a uvidis. 😉

Basky - na termo pradlo mozes skusit aj www.mopeka.sk, ale tricko co mi mame odtial bolo drahsie ako to co ma Katuska.

Baby a to fakt nie je zaujem o to stretko v zime? Lebo podla toho co napisala Tessie, to vyzera, ze zatial sa asi prihlasili len tie co aj boli. ☹

pepies
13. okt 2009

ahojte,

my sme nedavno vstali, je totalna kosa - 4stupne, vietor a dazd - snad najhorsia jesenna kombinacia ☹
zasa budeme doma a maly si stale pyta prsnik - skusala som mu davat aj umele mlieko, no on nechce pit z flase ani z nicoho ineho - odmieta aj vodu aj caj ......

ideme sa asi vtriet k niekomu na kafe 😀 😀 😀

katinka0000
13. okt 2009

ahojte!

no vonku je fakt hrozne pocasie. neskutocne fuka vietor. s nicom sme boli doobeda na prechadzke a fukal taky silny vietor, ze ked utekal, tak spadol az tak, ze teraz ma cely nostek oskrety. ale nato ako vyzera, tak plakal velmi malo. asi len takych 20 sek.

akurat som dovarila a idem sa napapkat.

pa a pekny den!

jamaica77
13. okt 2009

ahojte mamicky,
mi sme sa vratili z vikendiku z hor vcera, bolo fajne, bola zima ale nevadilo, obliekli sme sa zimne a tura bola tiez dobra, Alexa bola prvykrat v nosici na chrbte a pacilo sa jej.
Inac nemame nic nove(troska je prechladena tecie jej z nosa, ale inac pohoda, je v dobrej nalade aj napriek tomu ze sem-tam je horucejsia ale potom ta teplota zase sama klesne), idem vas troska pocitat co sa tu udialo cez vikend. 😉

danulik
13. okt 2009

ahojte,
dnes aj u nas strasne fuka vietor, nechce sa mi ani nikam ist.. neznasam toto pocasie!!!!!!!!!! chcem teplo!!!!!!!!!!

kocky, prosim vas, ako strihate detom nechty? u nas je to mission impossible, lili len zbada noznicky a uz mi ich berie.. ked jej ich nechcem dat, tak sa zacne strasne hnevat a hadzat dozadu, odstrkuje mi ruky a tym padom som skoncila.. poradte nejaky trik 😉 uz som rozmyslala, ze kupim este jedne noznicky, ale asi by mi to nepomohlo, lebo ona si ich chce vyberat z toho obalu a davat naspat a na to potrebuje obidve ruky..

inak s kojenim sme uz asi skoncili..

kati - nico je statocny 😉 a co si varila?

peti - a okrem MM nepije jakubko nic?

nika.r
13. okt 2009

ahojte

tak dnes je strašné počasie aj u nás. Sme len doma, vietor fúka tak, že až lomcuje našimi skvelými storočnými oknami. Tominko je našťastie perfektný, vie sa už krásne sám zahrať, stihla som navariť dve jedlá, poprať, povešať a teraz tu pri mne kľačí v kope papierov a ja môžem koníkovať 🙂

katuska, gratulujem! prajem nech ste hlavne zdravučkí!

naše odstavovanie sa posunulo dobrým smerom. Po Sunare Tomi zaspí a už nechce moje mlieko. Momentálne je síce v noci stále nejakých 5 krát hore, ale z toho zo trikrát zaspí po Sunare, občas stačí aj pohladkanie. Kojíme v noci už len 1 - 2krát. Cítim aj, že mám menej mlieka.

danulik, my striháme nechty pri pozeraní na Windows media player 😅 nerada ho nechávam čumieť n atelku alebo PC, ale pri pozeraní na tie kreácie pri hraní pesničky je úplne zhypnotizovaný, vtedy s nim môžem robiťčo chcem. 🙂

nika.r
13. okt 2009

katuska, ešte som chcela, že my smemali presne to isté so spaníma kojením ako Vy. Resp. čiastočne stále máme. Od narodenia Tomi nespla viac ako 3 hodiny vkuse. Ja ho pomaličky odstavujem už zhruba od jeho 10.mesiaca. Asi dva mesiace trvalo, kým začal tolerovať UM, vyskúšali sme snáď všetky, vypije jedine Sunar. Ja nechcem kojiť počas tehotenstva, a keďže plánujeme ďalšie bábo, začala som radšej skôr s odstavovaním. A až teraz po 5. mesiacoch môžem povedať, že začínam veriť, že odstavíme bezbolestne.Chvíľami som tiež z toho bola dosť zničená a mne tiež bolo občas divne pri kojení, až nepríjemne niekedy, hlavne keď veľmi zúrivo ťahal a mliečko nešlo. Držím palce, nech sa Vám to podarí.

katinka0000
13. okt 2009

danulik: nico si da nechtiky ostrihat celkom v pohode. ale niekedy sa stane, ze nam musi niekto pritom asistovat. teda bud mu cita knihy, robi opicky, alebo ho musi proste nejako zabavit.
varila som hrachovu polievocku a kuracie masko bez tuku. omacka bola z vyvaru a z bieleho jogurtu.

a este som zabudla. nicovi som sa dneska trochu hrabala v ustockach a dasienka ma neskutocne zapalene. tak uz vieme pricinu nocneho budenia. ☹ nech su tie hnusne zuby uz konecne vonku. 😠

pepies
13. okt 2009

ahojte babenky,

hlasim mierne snezenie v MT - pomoooc, este nemame zimne gumy ..... ☹

tak to ste ma potesili, ze nie som jedina, ktora ma trampoty s kojenim, nas Jakub je taky betar, ze akonahle pocuje slovo cicik, uz vydava zvuky a pyta si........
Ja som uz chcela odstavit, bo som vydrzala 13 mesiacov kojit 10x za noc a asi 20 x za den. Bala som sa aj niekam ist bez neho, lebo som si myslela, ze nevydrzi bez kojenia.
No moja obrovska chyba !!! Minuly vikend som ho nechala manzelovi a vybrala som sa do Polska a zistili sme, ze ked ma maly nevidi, vobec mu prsnik nechyba. Vydrzal bezomna 15 hodin. 😀
zacala som spavat v obyvacke a kojenie sa upravilo - kojila som len 2-3x za noc a cez den max. 3-4x....
Ale zasa som zacala spavat s nimi a je to coraz horsie aj horsie. Najhorsie na tom je to, ze ked casto kojim, robia sa mi krvave pluzgiere.....
Ja som skusala zatial len Bebu, ale natahovalo ho z nej. Cajik chce len ked sa pomyli, aj to som vyskusala 3 druhy flias, sosaky Avent aj Neavent, salky, slamky - proste je to betarisko zavisle prsnikove 😉

Ako ho mam naucit na UM? Asi si pomyslite, ze som nejaka krkavcia mama, ale ja uz fakt nevladzem. Je to coraz horsie a pripadam si, ze mam doma novorodenca. Tusim sa zamestnam na polovicny uvazok, aby si nejako odomna odvykol 😉

slaviq81
13. okt 2009

Pepies, niesi krkavčia matka, ja som tiež už mala sem tam také stavy 😝 Je to normálne. Lara tiež nechcela UM, ona dokonca ani nevedela piť z fľaše. Ale núkala som jej každý večer, urobila som len 30 ml, trvalo to nejaký ten týždeň dva, a teraz už keď vidí fľašu s mliekom tak skáče od radosti 😀 čaj ani za svet 😝

Kokso, dnes aká kosa bola, šli sme do mesta, skoro nás odfúklo 😝 Kúpili sme Lare čižmičky a nové papučky, lebo už jej boli malé 😝

iwuskaaa
13. okt 2009

Ahojte maminy 😉 ,

tak včera večer som sľúbila manželovi, že PC nezapnem a dnes doobeda, keď Dávidko spal som si vychutnala časopis Maminu a chcela som sama sebe dokázať, že ešte stále viem fungovať aj bez netu 😀 😀 😀 ...ale už poobede ma trhalo, tak som znovu tu 😀 ...

Danielka, tá Vaša kuchyňa je úžasná, ja už nemôžem pozerať tieto stránky, lebo mám chuť opäť prerábať byt 😠 😀 .
Kape, ďakujeme 😉 . No dnes už zase nechcel povedať cica 😀 , iba de je, ale to mi stačí, lebo tieto prvé slová sú úžasné v ich podaní 😵 .
Pepies, určite si nie krkavčia matka. To v žiadnom prípade 😉 . No zase ani Ti neviem poradiť, ako Jakubka naučiť na UM. Ja stále kojím, teda ráno a večer a občas aj v noci, ak sa zobudí. No ak sa zobudí, tak iba jeden krát, čo som rada. Ja som pôvodne plánovala dojčiť iba do roka, no neviem sa nejako od toho odpútať JA 😖 . Je to pre mňa pohodlné a zase malý si "cici" nevynucuje. Ja si myslím, že keby som mu neponúkla sama, on za mnou nepríde. No neviem, fakt...
Danielka, Ty si prečo prestala s dojčením? 🙂

danulik
13. okt 2009

nika, kati - dakujem, vyskusam 😉

iwus - to este nie je nasa kuchyna, stale cakame na navrh.. bude az zajtra..
s kojenim som prestala preto, lebo uz nebol zaujem 😀

peti - ja som si myslela, ze budem kojit dlhsie, ale lilienocka sa rozhodla, ze stacilo.. kedze zacala odmietat kojenie, kupila som nutrilon, najskor nechcela ani ten, ale teraz sa uz tesi na flasku 🙂

slaviq - ani lili nechce cajik 😝

jamaica77
13. okt 2009

Pepies vitaj 😉 , no k tomu kojeniu, ja Alexe uz UM nenukam a ani kravske, ani sojove, ani ryzove, ani vanilkove ani cokoladove, ani teple ani studene, ani z flase,ani z poharika, lebo ziadne nevezme 😒 vsetko odmieta 😅 tak dr. povedala ze nevadi, ze je jedna ztych deti ktore nema rada mlieko asi je po mne, lebo ja mlieko vobec nepijem. A ze staci ak dostane dostatok mliecnych vyrobkov za den. No takze ja este vzdy kojim ale uz som ju len na rannom kojeni nechala, lebo sa zobudi vecsionou okolo 6.15h tak ju vyberem z posielky nakojim a vlozim spet a este spime do tej 7.30h 😉 takze pokracujem uz len z toho dovodu aby sme mohli dlhsie este pospat, lebo ak by som to mlieko v prsiach uz nemala tak tu matozime od 6h ranna 😒 Ale cez den zje 3 jogurty, zemiakovu kasu s kravskym mliekom, kasu s kravskym mliekom a plno vody vypije z poharika, zevraj aj to mlieko co je do zemiakov alebo do kase sa rata , nevadi ze mlieko nepije. Uz sa nad tym nepozastavujem, pribera ako ma, v meradle je vzdy na 95%, uz len keby nejaky syr dala do seba, tak by som bola najspokojnejsia ale verim ze aj na to pride. Obcas jej podstrcim poharik s mliekom , da si jeden glg a urobi taku grimasu az ako keby ju nadvihlo a odhodiiii ako najdalej dokaze ten poharik a uz na neho ani nepozrie 😀 a viem sa pekne na mna nazlostit ze co som jej to vyviedla 😉

pepies
13. okt 2009

danulik tak to Ti normalne zavidim..... viem, ze este na dovolenke si kojila .........
no my budeme asi kojit do 4 rokov .... 😝

jamaica77
13. okt 2009

dievcata prekrocilo sa 10 tisicka tak nam temu uzavru, bude nova 😵

iwuskaaa
13. okt 2009

Dani, vraj nemá záujem 😀 . Som sa schuti zasmiala 🙂 😉 ...
Ale aj tá Vaša bude taká super 🙂 🙂 🙂 ...
Jamai, tak čo potom chceš od Alexy, keď nepiješ mlieko ani Ty 😀 . A to fakt vôbec vôbec nepiješ? Sranda 🙂 .

jamaica77
13. okt 2009

Strihanie nechtov a prebalovania - u nas najhorsie zapasenie 😠

Strihame tak (s kliestikmi malimy) - ze DAddy jej cita knizku a ona je tak do toho zahruzena ze si necha ostrihat ich, sem-tam zapasi uz aj pri knizke ked uz mi to dlho trvaaa, ale zatial ta knizka ako tak funguje

Prebalovanie - vrieska pri tom ako keby som z nej kozu strhavala, a mata so sebou, nepolezi sekundu, nahanam ju, prosiim, kricim, slubujem hory-doly, kde ze, najhorsie je kakanicova plienka, ja nechapem preco sa nehcce nechat prebalit, ved len dobre jej chcem 😉 ona by radsej ostala v tej kakanici ako si to dat prec 😅

Joj dievcata, som rada (ale nemyslim to v zlom) ze nie som jedina s tymi vyrazkami, doteraz som mala taku krasnu plet, vlastne vzdy, okrem tehu, a teraz ked prestavam kojit, kazdym dnom horsie a horsie, uz sa hanbim na ulicu ist, katastrofa 😅 kedy sa to da dokopy? 😕 ako dlho sa este budem takto trapit?

jamaica77
13. okt 2009

Iwuska - dam si len trosilinka mlieka do kavy a sem-tam si dam rano cereal s mliekom to uz ked fakt nemam co zjest( a robim to len odkedy som bola tehu aby som nejake to mlieko do seba aspon pocas tehu a kojenia dostala) ale potom mi je cele doobedu divne a zle na zaludok z toho 😝 . Totiz ide o to ze moja drahocenna mamicka, do mna do 7r pchala kakao kazde rano (z flase 🤐 ) hanba prevelika, ale ja by som mlieko alebo kakao z nicoho ineho nevypila, tak ma nechala na flasi tak dlho, prosim neberte si nikto zo mna priklad....haha 😀 a ked som sa odstavila od flase 😀 tak som sa uz mlieka ani kakaa nechcela dotknut takze 25 rokov som sa mlieka z pohara nenapila 😅 mozno ze by mi z flase este zachutilo 😀 😀 😀

iwuskaaa
13. okt 2009

Jamai, vyprázdni nejakú Fernetovú fľašu, nalej mlieka a možno Ti zachutí 😀 😀 😀 ...
Jááj, ja som zabudla reagovať na strihanie nechtíkov. Tak my celkom fajn to zvládame, no musím strihať, keď má malý dobrú náladu 😀 ...a robím všelijaké somariny, šaškoviny pritom 😀

iwuskaaa
13. okt 2009

Tak idem si ja ľahnúť, ide na mňa nejaká choroba ☹ . Idem si dať horúci nápoj a potiť sa 🙂 😀 ....
Pepies, ešte som sa Teba chcela spýtať, kde si kúpila Jakubkovi sánky? My tiež chceme kúpiť Dávidkovi, ale čo pozerala, tak vraj 2000,- Sk to sa mi zdá dosť prehnané, nie? Vraj v PL sú oveľa lacnejšie, ale tam cestu nemáme 😒 .

danulik
13. okt 2009

ja tiez mlieko nevypijem, len v kave, ale to je vacsinou tatra mlieko alebo smotana do kavy 🙂 jogurty nemam rada, ale syr zjem a aj napr. termix 😀 alebo tie danette pudingy 🙂 keby ste predo mna dali pohar mlieka a slubili mi milion, ak ho vypijem, tak radsej ozeliem ten milion 😀
lilienocke nastastie zatial mlieko chuti 🙂

iwus - tak sa liec, ja to mam konecne za sebou a bolo to hrozne, neprajem nikomu..

peti - donedavna sme boli len na nocnom kojeni, ale posledne noci uz nechcela a pytala flasu, takze koncime..
najlepsie bolo, ked som jej pred par dnami skusila dat cicku a ona na mna kukla ze co chcem a povedala baaaba a isla zobrat babu, nech ju nakojim 😀 ze ona je uz predsa na to velka 🙂 🙂 🙂

jamaica77
13. okt 2009

DAnulik - tak to mas stastie s Lili ze sama na to prisla ze uz je na kojenie velka 😀 mala by zavolat Alexe jej to vysvetlit tiez 😉 No vidim ze sme obydve rovnako na tom s tym mliekom, tiez jogurty neznasam, fuuuj, cokoladovy si jedine dam - lebo mi to chuti ako cokoladovy termix z Sk a este zjem aj puding 😵 Ale za milion by som to mlieko vypila 😀 😉
Iwuska - ja nepijem trvdy alkohol takze by mi to mlieko nezachutilo z nicoho 😀 ale ved mi to mlieko k zivotu netreba, tak naco sa do niecoh nutit 🙂

jamaica77
13. okt 2009

Dobru noc tym co uz idete do postele, ja sa uzneviem dockat kedy bude dnesna cast ordinacie v archive 🙂

danulik
13. okt 2009

poviem lili, nech zavola alexe, daj cislo na jej mobil 😀
ja by som vypila iba kakao 🙂 ale take biele mlieko nie 😝 😝 😝

jamaica77
13. okt 2009

333-555-999 velmi lahke 😉

ale mlieko je v kakau, ved to s robi z normalneho bielho mlieka a da sa lyzicka kakaa a cukru... 😉

danulik
13. okt 2009

jamai - kedy planujete vylet na slovensko? prid na stretko v januari 🙂

danulik
13. okt 2009

ja viem 😀 ale aspon to nie je biele a chuti cokoladovo 🙂 🙂 🙂

danulik
13. okt 2009

a dik za cislo 😀

jamaica77
13. okt 2009

Danulik, nevyjde nam to, ale rada by som dosla, predavame dom momentalne 🙂

danulik
13. okt 2009

jamai - stahujete sa?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre