Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

basky
24. okt 2009

Lalu diky, idem nastudovat tekvicu 😉
To ockovanie je taka hnusoba? No idem aj to pozriet, to som nevedela, my sa mame ohlasit dokine zaciatkom roka, dohodnut dalsiu poradnu a ockovanie, toto ockovanie budeme mat cca v 19 - 20 mesiaci.
Nasa lekarka je proti vsetkym ockovaniam mimo zakonneho, aj s tymi niektorymi nie je stotoznena ako napr. Prevenar, comu sa velmi tesim.
A hlavne sa nikam neponahla, my sme az teraz nedavno mali poslednu Hexu a Prevenar.

Dnes sme sami doma, tati vybehol trosku von s kamosmi, a ja vegetim teraz pri pc 😉

jancia
24. okt 2009

baby vdaka za povzbudenie 😉
no hribi keby Tomi zjedol co Ninka tak neviem, asi by som nechapala tyzden 😉
hihi a ze spaci den, to bude tym pocasim...

lalu zlatunky Patrik, som sa pobavila 😵 a pekne si to napisala o tych potravinach...

jancia
24. okt 2009

co sa tyka ockovania, ja sa aj bojim citat tie clanky... 😔 inak lalu alebo niekto, poznate niekoho kto odmietol ockovanie? u nas je to asi boj s veternymi mlynmy...ci?

ahoj basky 😉 no ten moj pre zmenu zaspal uz o pol 10 a mne sa este nechce... ale uz asi pomaly pojdem, dnes som vstavala uz o 7

lalunna
24. okt 2009

jani, konkretne hned priklad z nasej particky, akurat mi hviezdicka pisala ip, ze jej sa to podarilo 😉 koli rodinnej anamneze
takze da sa to 🙂
ale ona tusim chodi k mudr. cernej a ta pise clanky aj do dietata a tam som o tom prvy krat citala, ze je odsun mozny a nacrtla aj rizika, takze skusim u nasej dr., mudr. cerna je cez chodbu, skusim ju popritom spomenut...

basky
24. okt 2009

Jani, nebud z toho papania smutna, vacsina deti vymysla, co sa tyka jedenia. V nasom okoli je fakt asi len jeden papkac, co papa stale a vsetko, pekne sedi a otvara usta a ani sa pri tom nepohne.
O tom my tiez mozme len snivat. Teraz je Simi ako Patko, vsetko chce do ruky a cele, on sam vsetko, a ked je najedeny, tak si odkusne, pozuje, vypluje a udupe. A to mam fakt najradsej 😀 😠
Myslim, ze u kazdej z nas sa striedaju lepsie a horsie dni. Nam ked sa tlacili stolicky, tak tiez menej papal. Potom to dahnal a teraz mame zasa taky normal. Ak je Tomi spokojny, usmiaty, to je dolezite, asi mu to staci.

basky
24. okt 2009

Lalu, a to ockovanie chcete uplne odmietnut ci len odlozit na neskor?

jancia
24. okt 2009

basky asi mas pravdu, on vyzera ze mu nic nechyba to len ja mam z toho nervy ze pekne nepapa 😔
ze udupe, no to by ma asi porazilo 😠 😝, Tomi to hadze na 3 metre a straaasne sa z toho tesi... 😖

lalu odsun ano ale uplne odmietnutie? aj to? ja zatial neviem, nam este neprisla ta pozvanka... 😕

jancia
24. okt 2009

baby a ako riesite ked decka robia nieco co by fakt nemali? lebo ja Tomimu dooorazne poviem ze nesmie a on je z toho mojho "prisneho" hlasu taky nateseny ze to zvesela robi znova a viac a viac... jedine co potom mozem urobit je zamedzit mu pristup k nepovolenemu zdroju 😔

lalunna
24. okt 2009

a inak poznam par rodicov co odmietli niektore ockovania z roznych dovodov, ale nie osobne, ale pocula som ich rozpravat na prednaskach o ockovaniach, niektore z tych deti maju aj 13 rokov, tzn. nie su to nove pripady
najviac ma dojal pripad teraz uz 8r. chlapca o ktorom som citala, vinou lekarov postihnuty z dovodu neodborneho zasahu pri porode, nasledne tazke nasledky povinnych vakcinacii, chlapcek sa uvedenou diagnozou sa vobec nemal ockovat, avsak nasi lekari... ☹ v sprave z ceskej nemecnice lekari uvadzali, ze neodporucuju ockovat, na slovensku sme 100 rokov za opicami...
len tuna u susedov v nemecku zrusili niektore z u nas zakonnych ockovani z dovodov ktore by sme najradsej ani nevedeli... 😒

jancia
24. okt 2009

na Svk sme vo viacerych veciach pozadu... no co uz... a hlavne niektori doktori ziju este z poznatkov nadobudnutych pred 30timi rokmi... nehovorim ze vsetko bolo zle ale veci sa menia...

lalunna
24. okt 2009

jani, to je na rozhodnuti imunologa, ci odsun alebo uplne vynechanie, dostanes sprievodny papircok a ides k nemu 😉

patrik velmi dobre rozumie nonono, pripadne zdoraznim bacnutim po ruke, na to da vzdy na 100%
ked si liha na zem a hneva sa vo vytahu lebo nemoze stlacat zlte tlacitko stop, nevsimam si ho, vobec jeho stav nekomentujem, u mna hvevom nevyvolava ziadnu reakciu, nikdy

jancia
24. okt 2009

no my ale nemame ziadne alergie ani nic take takze ja by som neviem ci pochodila... 😒

ja mozem bacat po ruke, on sa na tom dobre bavi, aj po plienke uz parkrat som skusila ale to je este vacsia sranda 😀 no mam respekt 🙄
na niektore veci skusam ignoraciu ze si ho nevsimam ze to robi ale niektore nemozem (napr. novinku ma ze vezme moje alebo jeho boty a zacne obzuvat podrazku - podotykam spinavu... 😠 )

basky
24. okt 2009

Jani, my sme Simimu vysvetlovali dokola, prisna tvar a nonono, prstom ukazovali, ked nezaberalo, dostal po ruke, tak slabo, no jemu stacilo, ostal zarazeny, niekedy sa odul , urazeny odisiel, ale zabralo.
A kde nezabralo, ako napr. vyhadzovanie suflikov v spalni, a chodbe, kde som ho nevidela, tak sme dali uchytky u Ikei, paradna vec 😉 . Mame tam veci ako drogeriu, prasky, ostre veci at, aby sa neotravil alebo si nejak neublizil. Aj to ho casom prejde, zatial budeme s uchytkami.
Topanky vlacil po byte, preslo ho to, ked obhryzal podrazky, zatvarali sme topanky do skrinky alebo vylozili na skrinu. Teraz uz ok, bolo to prechodne obdobie, asi ked isli tie zuby.

elly111
25. okt 2009

ahojte ešte k očkovaniam, je fakt že v ČR je to iné tam nám doporučili len po telefonickej konzultácii imunologické vyšetrenie a neočkovať, ak nám testy nebudú chcieť urobiť tu, tak v Prahe Motole.
Naša pediatrička nereagovala na moje vyjadrenia a reakcie malého po očkovaní 😔 , teraz ju meníme, uvidíme ako sa dohodneme s novou.
aj u nás jedno po ruke zabralo, predtým som týždeň hovorila nonono a nič
Peknú nedeĺu želám, večer nakuknem 🙂

katinka0000
25. okt 2009

ahojte!
narychlo som vas precitala, ale prispiet nestiham. peknu nedelu! vonku nadherne svieti slniecko. 😀

jamaica77
25. okt 2009

No mi sme to ockovanie MMR dostali uz v 12 mesiaci, plus tu v USA sa dava aj na kiahne, co som dat nechcela ale ta tava doktorka mi nepovedala ze dava aj to, az ked to pichla tak znej vyslo ze dala aj to....totiz tu v usa to kazdy chce, takze uz ma aj to. 😖 Ale zvladla to super, nemala ziadnu reakciu ako vzdy, ockovania zvlada na jednotku 🙂

katuska.
26. okt 2009

dobre ranko! vcera sme sa vratili od rodicov, boli sme 10dni v za. cesta aj pobyt v pohode. dokonca prvy krat prespal celu noc. teda do 6hod. dnes sa zato o 4 rano zobudil a nechcel spat, vyse hodiny sa valal po posteli a potom zaspal a spal do 7.30hod, co sa mu este tiez nestalo.. ale neda sa povedat, ze by som bola vyspata..

to ockovanie.. je to strasny humus. moja kamaratka ma dve male dcerky a obe maju epilepsiu a dr. jej naznacila, ze to moze byt vakcinami. hrozne... ja hram vzdy divadielko pred nasou dr., lebo je to rodina, ale tiez uz starsia pani.. a teraz ma soplik a toto a tamto, na ockovanie prideme nabuduce.. a je to. aj tak dostava uz od prveho ockovania vsetko neskor, lebo mal to ramienko skarede a chodili sme s tym aj na plucne..

kolko vazia vasi drobci? vcera som vazila mareka a mal 12,6kg.. a je nejaky velky ci co 😅 ked som teraz v za bola s kamaratkami, co mali podobne stare deti, tak som sa cudovala dost.. normalne dvojrocny chlapec mensi ako marek.. a mam co nosit. pusta sa sam chodit, ale nie je celkom samostatny.. a nemame vytah, niekedy fucim..

nika.r
26. okt 2009

ahojte 🙂

katuska, gratulujem k prvej prespatej noci 🙂

k očkovaniu je ešte jedna dobrá stránka www.ockovanie.org a aj tu na konikovi je téma "Následky po očkovaní",môžete mrknúť aj tam, sú to konkrétne prípady nielen nejaké štatistiky.
Najsmutnejšie je, že my sa snažíme deti zdravo stravovať, robiť všetko pre to, aby sa dobre vyvíjali a tď. a nakoniec pod lekárskym dozorom im priamo do tých malých telíčok napichajú oveľa horšie jedy ako keby sme im od narodenia dávali piť coca colu. A najhoršie je, že všade na západe je očkovanie dobrovoľné a rodičia sa môžu rozhodnúť. U nás je stále pozostatok minulého režimu, že štát chce rozhodovať ešte aj o našom zdraví. Povinné očkovanie nemá žiadnu opodstatnenosť, v ostatných krajinách, kde je dobrovoľné majú takú istú chorobnosť ako u nás.

nika.r
26. okt 2009

o výchove som raz čítala dobrú knihu, o tom, že deti treba vychovávať tak, aby medzi ich konaním a dôsledkom konania bola logická súvislosť. Teda netrestať za to, že nechce jesť krikom, ale nechať dieťa, aby logicky pochopilo, že následkom nejedenia je hlad a uškodí len sebe, keď vymýšľa. Ja to úplne takto nedokážem, hlavne keď máTomi dni, že neje takmer nič, ale napr. vždy ked vystrája a babre sa v jedle alebo vylieza zo stoličky, tak ho bez emócií zložím dole a musí počkať, kým sa ostatní najeme,hoci sa aj hádže po zemi, že sa chce ísť hrať. A samozrejme, trochu ostrejším hlasom mu vysvetlím, že teraz sa proste obeduje a musí to rešpektovať, hoci aj on teraz nechce. A jeho potom skúšam nakŕmiť neskôr, keď mám pocit, že už by aj mohol byť hladný.

iwuskaaa
26. okt 2009

Ahojte maminy,

Janci som rada, že si sa opýtala na to ako riešiť také správanie, keď dieťa niečo robí a my im to zakazujeme a oni si pritom z nás robia srandu 😖 😠 ...
My si s MM všimli, že malý začína už viac špekulovať nad vecami, ktoré sú nie dovolené, napr. strháva mi v izbe tapetu, vláči topánky po byte, vyhadzuje zásuvky.... v podstate ste to všetko tu spomenuli. No problém nastáva vtedy, keď sa zamračím, urobím "nonono" a on sa na tom začne baviť a robiť zle dupľom 😠 . Takže mám pocit, že čím viac zakazujem, viac ho to baví 😖 . Keď mu capnem po ruke, alebo po plienke, hneď sa rozbehne za MM, no ten ho ignoruje tiež, to je jasné. Keď si ho nikto nevšíma, hodí sa o zem a začne sa zlostiť 😒 . Nevšímame si ho, prejde ho to rýchlo, ale bojím sa, že mi to začne robiť niekde na návšteve, v obchode...ako tomu predísť???

Tak s tým očkovaním ste ma teda nepotešili, idem si to všetko prečítať ešte raz a tiež sa porozprávam s Dr., no neviem, či niečo poriešim. Ako vravíte, na SVK sme pozadu vo veľa veciach 😔

jancia
26. okt 2009

Iwuska 😉 no nas maly sa teda zatim nehadze o zem ale niekedy ked ho drzim ze sa napr. ideme obut alebo obliect tak sa tak vykruti dozadu, kolkokrat sa aj bojim ze si buchne hlavu lebo sa az tak silou mykne... inak oni maju riadnu silu taki mali drobci 😕
Ako tomu predist to netusim...
Inak mne sa velmi paci aj ta metoda "terapia pevnym objatim" a myslim ze to moze omnoho viac vyriesit ako krik a bitka, je tu na konikovi aj tema tak si skuste pozriet... 😵

elly111
26. okt 2009

ahojte kde ste všetky? 😀 baby potrebujem posteľ pre malého a nič neviem vybrať teda vybrala som z tých linkov z natystudio ale nejako nereaguju na moju korešpondenciu emailovú 😅
hoďťe prosím ešte nejaké inšpiračné linky
nechcem nič z Ikea, Kika,...teda tam som nič nevybrala
jancia hej u nás som s malým prekonala prvý vzdor takto, som si to načítala a pomohlo, strašne plakal, no potom bol neskutočne pokojný, ale teraz to nejako nepraktizujem, môžno skúsim, momentálne sme ok a netreba, pohodička 🙂

jancia
27. okt 2009

no dievcata... nejako to tu flakate... a to ani vikend nie je 😉

slaviq81
27. okt 2009

Jancia, dnes je vonku pekne tak preto 😉 A po večeroch neviem čo sa robí, že sa nepíše😀 😅

Ja som bola ráno s Larou na tom vyšetrení s obličkami, všetko je ok, len má piť viac tekutín 😝 Niečo som sa chcela opýtať, ale teraz mi nenapadne, že čo 😅 Tak nabudúce, možno si spomeniem 😀

U nás zatiaľ hádzanie sa o zem nemáme, ale keď niečo chce a nedáme jej to, tak spustí rev. Keď ide robiť niečo čo nesmie, tak si predtým sama pohrozí - no no no a ešte aj s ukazovákom si ukazuje 😀 To obkukala od nás 😝 A keby ste ju videli ako sa pyšne tvári, keď jej oblečiem vetrovku. Po večeroch si ju sama vytiahne zo skrinky a váľa sa po nej 😀 Aj čižmičky si donesie a snaží sa obuť si ich. Také zlaté to je 😵
A teraz jej nejak zachutili hrozienka 😅 Tyčinky už nechce, len sem tam, tak som aj rada 🙂

jancia
27. okt 2009

Ahoj slaviq, no po veceroch sa o chvilku moze zacat pracovat na novych augustovciatkach 😵 😵 😵

My sme dnes doma, dali sme si upratovaci den, no a Tomimu ide stolicka tak aj soplit zacal a sa mi zdal aj taky teplejsi ale som mu nemerala tepl., uvidime poobede ked vstane.

Lara musi mat krasnu bundicku ked sa tak pysi 😵 mas foto?

iwuskaaa
27. okt 2009

Ahojte 😉 ,

dnes je aký nádherný deň 😵 😵 😵 .
My sme dnes tu mali dve kamošky, tak som upratovala izbu, lebo tu bolo ako po výbuchu 😀 . Ešte sme vonku neboli, ale určite pôjdeme.

Slavi, som rada, že je všetko ok 😉 . Super, teším sa s Vami 🙂 .

Janci, tak si to teda naštudujem, celkom sa mi to pozdáva 🙂 . To ako namiesto bitky a kriku je objatie? Tak v skratke? 🙂

Elly, ja Ti veľmi neporadím, ešte to neriešim, ale inšpirácie stále zbieram, hlavne tu 🙂

slaviq81
27. okt 2009

Jani, zatiaľ som ju nefotila, ale neskôr určite 🙂 No dobre, že tie zuby spomínaš, to som sa chcela pýtať, že či ste už boli s deckami u zubára, alebo kedy sa chystáte?

Iwuš, aj ja som rada 🙂

A detskú izbu neriešim ani ja, najprv by mi trebalo izbu samotnú 😀 😝

iwuskaaa
27. okt 2009

No dobrý postreh, môžeme začať pracovať na nových augustovčiatkach 😵 😵 😀 , večery sú dlhé 😀 ...
A ešte k tomu hádzaniu sa o zem...nie tak doslovne som to myslela, ale tak, že sa pätí, keď ho chcem obliecť, alebo vtedy, ak ja niečo chcem s ním robiť a on nie a nie ani za svet. Ako píšeš Jani, zvrtne sa ani neviem ako rýchlo 😝

elly111
27. okt 2009

hmm tak posteľ som nezohnala takú aká by sa mi páčila tak som zatiaľ kúpila iba matrac, tie ja tak nebývajú súčasťou postelí a malý sa jaší a váľa po ňom o 106 😀 , aspoň viem že nespadne z postele 😀
že pracovať na nových augustovčiatkach, aké vtipné, ja teda nemá s kým manžel je odcestovaní a keď je aj v SR tak je v práci a ak aj nie tak kým malý zaspí sme tak vyšťavení že na seba iba pozeráme každý z jedného kúta sedačky 😀

kape
27. okt 2009

Ahojte.

My sme si boli uz uzit dnes vonku, Samko momentalne spi, vcera potiahol 3,5 hodky. Zajtra ma byt uz hnusne tak sme to este vyuzili.

Slaviq - ja idem k zubarke na preventivku v decembri tak sa chystam spytat, ze kedy asi prist, len Samko si zubky cistit nechce dat odkedy ho trapia stolicky.

Elly - boli ste pozerat uz aj v Albere, mne sa z toho co som videla v BA pacili tam najviac tie talianske detske izby, alebo potom dat spravit na mieru. A co kosacka, paci sa Alexovi?

Jancia - dufam, ze su to len zubky, uz by sme s Vami zas radi stretli.

Slaviq a co pripravy na svadbu, dobre si pamatam ? 🙂

My sme mali vcera kakaci den, Samko kakal asi 6 x, ale vsetko peolne do nocnicka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre