Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
3. okt 2008

ahojte!

mne sa super osvedcil ten nutriton. maly od neho vobec negrcka. dik za radu!

kape
3. okt 2008

Ahojte.
Pipinka maly je krasny vlasac. Uplne super su tie jeho vlasky.

Niekto sa pytal na nostek, ja malemu striekam do nosteka vincentku , dostat kupit v lekarni v rozprasovaci.

Bratislavske maminky, chcem sa spytat chystate sa s babatkami na plavanie ? Ja so Samkom chcem velmi ist, ale zatial nevieme kam budeme chodit a ak by n&as bolo viac by to bolo aj veselsie 🙂

jancia
3. okt 2008

ahoj kape ja by som chcela chodit plavat ale zalezi aj ze kam lebo ja nemam auto -resp. vodicak takze my jedine busom mozeme 😝

kape
3. okt 2008

Jani a uz si aj zistovala , ze kde by sa dalo, mnne tu v BA zatial vysla najlepsie asi Alva, ale budem sa tomu musiet vazne povenovat, s autosedackami dve do auta vojdeme, len to musi byt na takom mieste v BA co poznam, kedze BA az tak dobre nepoznam. 🙂

mhviezdicka
3. okt 2008

tak som si konecne nasla chvilku cas, aby som tu nieco aj napisala, lebo posledne dni som stiahala maximalne precitat, co ste napisali.

malicka ma teda dostatocne zamestnava 🙂 nudit sa naozaj nenudim...

vzdy ked je pekne tak sa snazim chodit von, lebo doma by som neobsedela.
v pondelok sme mali 1 mesiac - pridala som aj nove foto, ako rastieme a menime sa 🙂

v pondelok sme boli aj v poradni kvoli vahe, no a pribrali sme za tyzden 120 gramov, co sa doktorke zdalo malo, tak odporucila dokrmovanie Nutrilonom. dost ma to vzalo, ze nemam asi dost mlieka, aj ked ja si skor myslim, ze mala je leniva tahat zadne mlieko, ktore tecie tazsie ako predne. ona na zaciatku saje ako diva a potom postupne zaspava na prsniku - kojim bezne od 40 do 60 minut ... no, ale dokyna povedala, ze malo priberame a ona nechce radsej nic riskovat - moj Michal ma cukrovku 1. typu, tak je opatrna ... som z toho dost smutna, lebo ja som chcela plne kojit, bojim sa, ze mala sa nauci na flasku a bude odmietat kojenie - predsa len aj z tej najmensej dierky na cumliku ide mlieko lahsie ako z prsnika ☹

zatial to vsak nevzdavam a malu vzdy najprv nakojim, kym sa ona sama neodpoji a az potom jej davam umele mlieko. vcera som si spomenula, ze existuju aj homeopatika, tak som si ich hned sla kupit. okrem toho pijem 2x denne caj pre dojciace matky, meltu kavu, vineu a snazim sa malu co najviac prikladat. zatial sa mi zda, ze toho UM az tak velmi nepotrebuje, papa ho max 2-3x do dna od 40 - 70 ml.

no, takze toto su moje kazdodenne starosti ... ale nestazujem si, lebo malicka je nadherne a dobrucke dietatko, ktore len obcas mava srdite chvilky ... kazdy den sa nam zda, ze je coraz vacsia a viac vnima okolie - dokonca sa uz zacala aj vedome usmievat.

kape,
my chceme tiez chodit plavat, ale zatial som nic blizsie nezistovala, kedze dnes mame este len 5 tyzdnov a plavanie sa odporuca tusim az od 3 alebo 4 mesiacov.

a k tomu grckaniu - my si tiez obcas vygrcneme, ale nie je to nic strasne, no napriek tomu nam dr odporucila zvysit v postielke matrac a aj v kociku mame urobenu "sikminu" a ked ju kojim snazim sa ju mat aspon v 45 stupnovom uhle. my ak mame reflux, tak skor ten tichy, resp. skryty (t.j. palenie zahy) - obcas si poplaceme po papani.

anape
3. okt 2008

ahojte maminky 🙂 ,
tami, my sme tiez dali malej minuly tyzden prepichnut uska, no som nastvana na sestricku, pretoze jej to prepichla hrozne nerovnomerne, jedno usko ma prepichnute krasne v strede a druhe uplne vzadu...rozmyslam,ze jej tu dierku vzadu necham zarast a dam jej neskor nastrelit podla tej na druhom usku, pretoze aj mne sestricka prepichla tak nerovnomerne a pamatam si ako ma to stvalo, ked som vyrastla, az som prestala nosit nausnice 😒
stve ma to o to viac, ze mala hrozne-prehrozne vrieskala,vytrpela si ☹ , hlavna vec, ze si este vypytala aj 100 korun

planovala som jej najprv nastrelit, ale u nas to nikde nerobia takym malym dievcatkam

katinka0000
3. okt 2008

ahojte babenky!

tak ako sa mate? u nas je cely den zamracene pocasie.

chcem sa spytat: nas malinky ma okolo papulky taky malinky vysyp z dudlika. ako to odstranim? asi mu mam zmenit dudlik, ze?

kape
3. okt 2008

Hviezdicka, Jancia a Lalunna - tak to nas potom bude na to plavanie, otvorime samostatny Petrzalsky kurz 🙂

Ja som sa chcela spytat este Vas co ste davali Nutritton, Vase babatka grckali po kazdom papani, lebo nas Samko ma papania kedy si grcne kedy nie, niekedy si grcne po hodinke. A ja som mu uz tiez davala Nutritton, ale je to trosku s nim boj aby som to donho dostala a castejsie grcka v noci ako cez den. Ale vacsian takychto problemov co sa refluxu tyka by tiez mala pominut okolo tretieho mesiaca, ak si dobre pamatam, tak dufam, ze vsetky budeme patrit medzi tie stastne mamicky s babatkami.
Inac ja tiez kojim vzdy zhruba v 45 stupnovom uhle.

Anula - uz Vam prisla ta manduca? Skusali ste ju uz ?

sasenkah
3. okt 2008

Ahojte baby,

ja som zistovala to plavanie, a povedali mi tam, ze az od 4 mesiaca, cize od cca decembra, tak uvidim. Chcem to vyskusat a naucit sa ako s baby manipulovat vo vode, aby som s nou potom mohla plavat v nasom 😵 .

Inak moja mala sa nejako rozkecala, dokonca povedala svoje prve slovo, aspon s Jurajom sa nam tak zdalo. Alimu, chrtikovi svojmu kamaratovi, povedala AHOJ ! 😀
Skoro sme odpadli od smiechu.
Jurajovi hovori Gu-GU a ja som Kchchrrrr /Juraj povedal, ze ako besna macka 😀 /.

Mame sa fajn, vsetko je ok. Stale kojim a aj nadalej velmi chcem, lebo ked bude mat mala 5,5 mesiaca ideme na dovolenku a bola by som rada keby som sa tam nemusela drbkat s flasami 😅 .
Tak do seba lejem litre kojacieho caju, mliecnych napojov a dokonca aj tu sladovu kavu. Zda sa ze to zabera, lebo sa mi zda, ze mam este viac mliecka 😉 .

Baby z BA ak pojdete niektora dat nausnicky, rada by som sa pridala. Dajte vediet, diki!

bammbi
3. okt 2008

ahojte,
boli sme v stredu na 6 tyzdnovej kontrole, vazime 3,92kg (porodna vaha 3,31kg) Vidim teda, ze na vasich valibukov nemame... Este stale nosime velkost 52 (newborn) Doktor bol s nou celkovo spokojny, ale musime sledovat vahu, aby stale priberala, najma kvoli tomu nadmernemu vrackaniu...
Pytal sa, ci vracia pravidelne sposobom vychrlenia prudom, a kedze tak vracka iba niekedy, nic nam na to nepredpisal... 😒 Zevraj grckanie je celkovo normalne u vacsiny babatiek... Musime stale pokracovat v polohovani(t.j vyvyseny matrac, kojenie v min.45 stupnovom uhle a drzanie vo vertikalnej polohe 30-45 minut po napapani. Praktizujeme to tak uz vyse tyzdna a vracia omnoho menej...

Anula, ta tvoja Klarka je nahodou uzasne dieta, ked ti v noci spi 8 hodin... tak sa na nu tolko nestazuj 😉 chudatko, ze tvarickou "smyrglovat dosky..." 😀 😀 ...a ze po kom je ta mala taka kreativna... 😎

Katinka - aj my sme mali vysyp od dudlika, pomohol novy dudlik, ktory nie je taky zaobleny t.j nedotyka sa velmi liciek a tiez caste utieranie zvnutra - tej casti, co sa dotyka pokozky, aby nebola pokozka vlhka....

Na cervene maslicky a podobne bosoractva neverim, a keby aj, my mame cerveny kocik... 😀 😀

elly111
3. okt 2008

ahojte maminky
my sme dnes mali poradnu, zajtra mame 6tyzdnov a 5810g a 56cm /porodne miery 3750, 51cm/ z mojho mliecka sme nepriberali skoro vobec a potom som ho stratila uplne ☹ , teraz zasa priberame az az.
Je uzasne ze dojcite a drzim vam vsetkym palce nech vydrzite co najdlhsie. My mame stale sopliky a nevieme sa ich zbavit, tak sme dali urobit vyter. Nas "drobec" nastastie negrcka, tusim to trapi hlavne dievcatka co pisete, snad sa to skoro u vas vsetkych upravi.

jancia
3. okt 2008

ahoj Evka tak uz mas riadneho chlapa doma 😉
a na co je ten vyter? co sa z toho zistuje alebo preco sa robi? lebo my tiez mame sopliky uz dlhsie tak neviem...

jancia
3. okt 2008

Evi a co tak nejake fotecky pridat nech si obzrieme Alexa ako vyrastol? 😉

bibianna
3. okt 2008

Katinka, aj Maťko mal pár vyrážok okolo úst od cumlíka, no už mu to zmizlo samo.
Lalunka, tak aj my ideme v utorok rehabilitovať. Dnes sme boli u doktorky, lebo sa nám ho doma nedarilo naučiť otáčať hlavičku aj na druhú stranu, tak sme boli aj na ortopédii. Že má skrátený sval, že to môže byť ešte od polohy v maternici. Tak v utorok ideme na rehabilitáciu. Potom daj vedieť, ako si pochodila.
Ja som bola včera u gynekologičky, že je to v poriadku, len od toho vyšetrenia mám nejaké bolesti v podbrušku. Nemali sta aj vy?
Baby , ako je to z prvým sexom po pôrode, nebolí to? Akosi mám strach po tom šití.

jancia
3. okt 2008

bibi ja sa tiez bojim 😖 ty si zasita aj zvnutra?

oraia
3. okt 2008

bibi...som 2 mesiace po porode, bola som potrhana na komplet a minule sme sa pokusali, bolo to divne ale dost som sa bala tak to bolo mozno tym...hadam sa to spravi 😅

oraia
3. okt 2008

pridala som nejake nove fotecky ako rastieme... 😉

bibianna
3. okt 2008

Janka, hej, až do krčku, riadne ma to šitie bolelo a teraz sa bojím. No u gynekologičky ma vyšetrenie nebolelo, tak skúsime pomaly, len neviem kedy sa odhodlám,

oraia
3. okt 2008

bibi aj mne praskol krcok a aj cela hradza az po rit ...takze sa mi sexu tiez velmi nexcelo zo strachu este aj teraz to mam citlive trocha doki povedal ze este aj dlho bude po takom rozsiahlom siti....

bibianna
3. okt 2008

Tak skúsime najskôr s lubrigačným gélom janka.

jancia
3. okt 2008

bibi no hej mozno s tym to bude lepsie... ale ja tiez neviem kedy sa odhodlam 😕

oraia mala je zlatucka

oki idem, maly sa zobudil

papa a pekny vikend

tessie
3. okt 2008

ahojte, tak sa znova hlásime. V stredu sme boli na kontrole, to mala malinká 6tt+4dni a vážila 5320g a merala 58cm. Za dva týždne sme pribrali vyše pol kila. Zatiaľ len dojčíme, tak sa vytešujem, dúfam, že to tak bude ešte aspoň 5 mesiacov. Inak je cez deň a aj v noci úplný poklad (klop, klop) a len večer vymýšľa. Ale to už je doma aj manžel, tak sa striedame. Asi len potrebuje stále pri sebe niekoho cítiť,lebo nemám pocit, že by ju ešte trápilo bruško. A vtedy funguje fitlopta zázračnica 😉 Ako náhle ju položíme, tak si o chvíľu uvedomí, že už nie je na rukách a nenatriasa sa, tak znova spustí plač. Ešte že mi toto nerobí cez deň, to by som prišla asi o ruky 😉

Inak včera sa prvýkrát zasmiala nahlas. Bolo to super. Už asi týždeň sa usmieva cielene, že to nie je len grimasa a vydáva kopec zvukov. Je úžasnááááá....Už ju učím hovoriť "mama" a "tata" ,ale ešte jej to nejde 😀

Anula - Klára je teda riadna výmyselníčka 😀 To ti vracia teraz tvoj hektický život pred pôrodom 😀 Vždy sa dobre zasmejem na tvojich príspevkoch

Sasenkah - aj my chceme dať náušničky, už máme aj kúpené, ale dostala som odporúčania, že nech idem do Ustavu lekárskej kozmetiky, ale tam nastreľujú až po 6 mesiaci. Tí, čo tam boli, si to nevedia vynachváliť, že to nie je trýznenie detí ihlou, ale že je to takmer bezbolestné a vraj do 6 mesiaca sa niečo v laloku ešte vyvíja, tak preto to nerobia skôr. Aj moja známa detská doktorka tam bola so svojou dcérou, a povedala mi, že nech sa nikam neponáhľam, že nech to vydržíme. Ak zistíš niečo iné, tak daj vedieť. Dík

My do nošteka používame kvapky Libenar, sú super a odsávačka na soplíky na vysávač je božský vynález 😉

Neviem, na čo som ešte chcela reagovať, ak si spomeniem,tak sa ozvem. Inak vám všetkým prajem krásny víkend, my ideme k svokrovcom na víkend, takže sa ozvem až v pondelok.

jamaica77
3. okt 2008

ahojte maminky.
Tak sa hlasim aj ja po dlhsej odmlke, nestiham prispievat, kedze chodim aj do roboty 2 poobedia v tyzdni samo ze aj Alexa ide so mnou, v robote je super, pridem vzdy zrelaxovana a v dobrej nalade domov, zvysne dni ked som doma tak len sa tu ponevieram, nic aj tak nespravim, malu len v kuse nosim na rukach a tiez uz krasne dzavoce, usmieva sa, rehoce sa na plne hrdlo, a tiez sa snazi komunikovat a opakovat slova ako mama - dada, a ine... tak zlato dava tie ustocka a tie ocka tak vypuli a vypluje nejake slovicko zo seba, ze sa stale zasmejeme ako opakuje po nas ale po svojom - svojou recou 😉 je to strasne zlate.
No mi sme uz vyrastli oblecenie na 0-3m, teraz sme uz na oblecku 3-6m 😅 je strasne velka a silna, rezim uz mame celkom schopny, dost pravidelny, az na tie noci, este stale kojime 2-3 krat v noci 😝 , no lebo je pazrosko 😅 v pondelok mame poradnu tak vahu a miery budem vediet az neskor -ale je tazka ako vrece zemiakov 😀 😀 😀

katinka0000
3. okt 2008

kape: nas maly grckal skoro po kazdom papani. a bolo to tak ako ty hovoris, ze niekedy aj po hodine este vygrcol. chudatko malicke.

no ja sa musim pochvalit, ze nas maly vcera vydal zvuk "MAMA". normalne sme boli z toho vsetci hotovi. urcite to povedal len tak, nevedel o co ide, ale fakt to bol sok.

my uz tiez pomaly vyrastame oblecenie 0-3. uz nosime niekedy velkost aj 68.

katuska.
3. okt 2008

fuha, tak to riadne rastiete.. 😕 ja som dnes vazila mareka a ma 4350g, co je super, lebo za 10 dni pribral 300g.. on pribera len tak pomalicky, tak som sa tesila, ze je to o trosku lepsie..

inak grckanie nas zatial netrapi, ked ho necham odgrgnut, tak je to v pohode..

kikinela
3. okt 2008

ahojte no pekne rastieme ,inak ahoj pipi 😉
ja som bola dnes na kontrole ono ma to bolelo ked ma pozeral s kačicou 😠 potom s rukou to už bolo ine 😀 😅 na sex si ja ešte počkam do decembra,vtedy pride mužik domov 😉

anula
3. okt 2008

Kape, prisla Manduca a aj iny nosic - Braco, ale Klara v tom nechcela byt, vratili sme to spat. Skus ten Nutriton rozmiesat s mlieckom a trosku redsi, aby sa lepsie prehltal, nam to potom celkom zachutilo 😀 .

No baby, ale vam ti spunti rastu. Ja mam dojem, ze Klara sa rozhodla ostat malinka 😖
Dnes nezazmurila oka, vsetko si obzera, tak sme si citali, pocuvali hudbu a diskutovali s kamaratkou v zrkadle a uz mam na dnes dost. Prave som ju ulozila, este diskutuje s mackom, dufam, ze pekne zaspi.

jancia
3. okt 2008

anula a ako dlho ste skusali tie nosice? lebo to chce trosku cvik aby si v nom babo zvyklo... no ale ta vasa Klara je specialna nezbednicka tak neviem 😉 😀

inak kiki som na teba myslela na tvoj prispevok, ja mam pocit ze nas maly je tiez taky, vcera vecer na mne reval a ked ho pestovala svokra alebo svagrina bol kludnucky, ja som sa mu potom sla prihovorit a zase mracil papulku 😕 tak neviiiiiiim cim to bude... 😅 ale to zvykne len vecer mat taku naladicku mrzutu, max. pol hodinku a potom uz je dobrucky maminkin chlapcek.

jeeej baby ja uz tirez chcem aby sa nas maly nahlas hihnal 😀 to musi byt paradne! sa tesim!

pozdravujte pokladiky a bru nocku

bibianna
3. okt 2008

Môj Maťko tiež váži dosť, už 5.kg. Narodil sa -3450g

pipinka82
3. okt 2008

ahojte 🙂 a dakujem veru je zlatučký 🙂 nečakala som že bude až takto vlasatý frajer 😀 aj v pôrodnici ho chodili sestričky okukovat xixixi a jedna mladá sestrička mi ho hned prvý den učesala na pankáčika a potom ho volali beckhem 😀 xixi a odvtedy češeme ho takto 😀

ja som dnes bola na kontrole u gyndla je všetko v poriadku a aj rana je super tak sa vytešujem a malinkým idem 7ho na poradnu tak som zvedavá 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre