Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
5. nov 2009

Tami - vdaka za tu susicku, za tie info a aj za uvahu o synoch a mamine 😉 .

Jancia - bude dobre. Pan Boh to zariadi 😉 ...

jankamanikova
5. nov 2009

Chalani mi tu hraju divadielko, tak ja nechapem, kde sa v nich berie tolko talentu 😎 . Su uzasni ...

kape
5. nov 2009

Jej susicka - aj ja velmi chem, len ju nemam kam dat, ani na seba, ani vedla, 2v 1 nam tiez nevojde, tak snad do dalsieho nasho pribytku.

Ked my raz budeme mat druheho chlapceka, tak ja asi budem aj za tretie babo, ja velmi tuzim po dievcatku. Potom raz ked uz su chlapi velki, tak skor sa prisposobia zene a inklinuje sa viac k tej druhej rodine aspon mne to tak pripada podla pripadov z nasej rodiny, vzdy dceru podla mna viacej taha k matke v dospelosti ako syna. A neskor sa s dcerou da bavit o veciach , o ktorych sa so synom neda. Tak sa tesim s Vami co budete mat parik, ze Vam to tak skvelo vyslo. Ja tiez tajne dufam, ze aj u nas to tak bude. Janka a Vam nech sa do 4tice zadari Kristinka, to bude ina princeznicka medzi tolkymi chlapmi.

jamaica77
5. nov 2009

ahoooojte, neviem ci vas stihnem precitat, dlho som zase nenakukla 😒 , tak rychlo som len zbezne nieco precitala....
Ja som pred 3 dnami Alexu uplne odstavila, bola uz len na rannom kojeni aj to jej nestacilo, nebolo dostatok mliecka, vzdy po vycucani obydvoch prisnikov si este pytala a mne bolo tak luto ze viac nemam 😅 a ten jej zalostny ksichtik pozerat a ako mi ukauzje posunkovou recou ze este chce....no hrozne to bolo sa na to divat, ako prosika ale uz som nemala viac, takze sme to uplne odstavili a ani nezbadala ze sa uz nekoji....len mi je jej luto ze uz nepije ziadne mliecko, ja to asi tazsie znasam ako ona. Takze ziadne mlieko uz, ona ziadne nevypije, nadalej skusam jejd avat ale nechce ziadne. Tak zato papinka 3 jogurty denne, aj kasu s mliekom,zemiakovy kasu tiez aj cereal s mliekom, proste kde mozem tak tam mlieko jej dam a tak to spapa. Davam jej uz aj orieskove maslo, aj ked sa hovori ze orechy az po 2r ale som pocula ze cim neskor sa podaju detom tym je vecsia sanca alergie, takze alexa uz to skusila a alergiu nedostala zatial ani raz,t akze je ok 🙂
No tema ockovanie......pozeram ze sa toho tu dost popisalo, radsej som ziadne tie linky ani neotvorila, nechcem radsej nic vediet a pocut 🤐 Alexa zaockovana je tym ci ma byt, a radsej myslim len na to ze som spravne urobila a juto vsetko ochrani a nikdy nic nelapi. V pondelok dostane aj na chripku, vsetky H1N1 vakciny su fuc, ani jedna uz nie je, caka sa na nove zbozi, ale nikto neive kedy pridu a kolko budu.....a umrtnost deti sa zvysuje, chripka je tu na kazdom kroku. Aj v robote kde robim dievca 10r ju mala, ale nastastie sme ju nelapili. Kazdy den kloktame s teplou vodou a solou, vytierame si aj nosy tym, stokrat denne umyvame ruky a dezinfikujeme si ich, tak dufam ze sa tomu vyhneme 🙂

danulik
5. nov 2009

kape - presne to iste si myslim aj ja, preto som uz podvedome velmi chcela aj aj druhe chcem dievcatko 🙂 je to taky moj maly egoizmus 😅 ale samozrejme, velmi sa potesim aj syncekovi 😵 teda..AK... 😉

bammbi
5. nov 2009

Janka, hribi ma pravdu, taketo clanky pre tehulky... tiez tu bulim ako mala... krasne napisane...

Jancia, je mi zle z toho clanku o ockovani, dufam, ze nie je pravdivy... lebo ak ano, tak to je naozaj pruser...

Susicku mame aj my - kombinovanu s prackou - vobec neodporucam. Jednoznacne samostatne 😉
Tami, super, ze si sa ozvala, chybas tu..

Chytila nas brusna chripka, vsetkych troch, Nataliu s jednodnovym predstihom, strasne sa trapime... Ani si nepamatam, kedy naposledy mi bolo tak zle. A pri pohlade na Natalku placem s nou, ked vidim to utrpenie... ☹ Drzte nam palce, nech to rychlo prejde... majte sa pekne

danulik
5. nov 2009

jamaica - super, takze ste to zvladli bezbolestne 😉
a to maslo davas arasidove? lebo ostatne orechy sa mozu davat od roka, ale arasidy urcite nie, najskor od troch 😨

danulik
5. nov 2009

bammbi - to mi je luto 😢 prajem skore uzdravenie!!

inak s kombinovanou prackou so susickou je to ako so samponom 2v1 - ani jedno nerobi poriadne 😉 ja uz mam jednu vyhliadnutu, ale neviem ci ju budem mat kde dat.. do domceka si kupim urcite 🙂

danulik
5. nov 2009

iwus - ale inokedy tiez pekne spinka - od osmej do cca siedmej rano, takze zurovat mozem ist hocikedy 😉 dame stretko v ministry? 😀

kape
5. nov 2009

Danulik a co y ste robili v Ministri, ved tam je to vraj uz sami nastrocni 😅 , ci nie ?

Bambi . my sme to mali cca pred mesiacov, je to hrozne aj ja som so Samkom plakala, ale neboj dostanete sa z toho, ja som sa bala, ze uz Samko nebude chciet mlieko a teraz sa vecer nevie dockat flasky. Tak nech to mate cim skor za sebou.

jamaica77
5. nov 2009

Danulik - arasidove maslo jej davam, tak raz za tyzden troska, tu sa hovori od 2r sa moze..... pocula som priprady ze ak sa dalo ovela neskor v 3az4r pryvkrat takze bola alergia z toho.....takze ze treba skor.....ja som skusila a je v poriadku 🙂 zatial nema na nic alergiu, este ju chcem dat testovat raz na penicilin kedze ja som alergicka na penicilin, tak dufam ze to nejako nezdedila po mne 😒 S tym kojenim, myslela som ze ta odstavka bude horsie prebiehat ale na pocudovanie to islo strasne lahko a bez placu a vobec ani nan to nepomysli alexa, lenze ja to zvladam horsie ako ona.

Jaaaj teraz kukam ze Bammbi uz vie pohlavie babetinka. Blahozelaaaam bambi ku chlapcekovi 😉 Juuuj a ta crevna viroza, tak dufam ze je to len nejaky 24h virus a zajtra vam uz bude dobre, chudatka, drzte sa. 😅

danulik
5. nov 2009

jamai - ja len tak, lebo som o tom citala.. prejavit sa to moze az neskor.. ale to nemusi byt vas pripad 😉

kape - ako kedy, podla toho aky je program - my pojdeme na oldies 😀 ale nie, ja ked som tam teraz naposledy bola, tak som bola skor prekvapena, ze vekovy priemer je dost vysoky 🙂

jankamanikova
5. nov 2009

Ahojte!
Tak dnes som katastrofalne unavena, aj Jany ma sprdol, ze reagujem neskutocne hrozne. Som si toho vedoma, ale nedokazem utlmit nahly naraz "nervov". Jakubko mi napr. este teraz pobehuje po dome a tvari sa, ze nic sa nedeje. Este si tu aj spieva "Aleluja" a ako pohoda. No, asi sa na mna dost toho navalilo a ide to naraz von. Jany siel na stretko, Matusko s Janikom uz spinkaju. Ale Jakubko mi este robi program, ratam take dve hodiny 😀 . Teraz si sadol za klavir ...

No, my sme nastastie zdrava rodina, tak verim, ze sa na nase deti nenachyta nic hrozne. A ak ano, tak verim, ze budeme mat dost odvahy s tym bojovat. A ja idem teraz bojovat s unavou a nervami a Jakubko objavil knizku, tak ideme citat ... Pa ...

tamita
5. nov 2009

danuli 😉 ,aj naša Maťka chodí na oldies,vtedy vraj normálne hrajú,inak to techno-do nemoty-tuc-tuc-tuc-tuc...

janci - prehovorila si mi do duše - poslúchnem 😅

bammbuliatka - všetky tri,chudiatka,vypudte tie črevné hnusoby nejakou probiotickou zbrańou,nech je to za vami čím skôr ☹

jankamanik - fajne,že si tu teraz častejšie a tiež dík, aj za ten Natáliin blog,správna-inšpiratívna baba...Mám dve kamarátky,čo si tak trošinku aj mojím pričinením adoptovali detičky. Jedna 7-mesačného chlapčeka,dnes je už prvák a druhá čaká na právnu voľnosť 2-oj mesačného dievčatka,ale už ju majú doma,lienočku krásnu.

nika.r
5. nov 2009

janka, veľa síl!!!
ja som asi pred mesiacom mala pár dní takú krízu, že som bola strašne nervózna aj na Tomiho. Nespal vtedy celé noci, k tomu ani nič nejedol a ja som bola preňho len dudlík. nemala som síl sa mu cez deň venovať, lebo som bola nevyspatá a keď som niečo navarila a on to všetko povypľúval a za celý deň takmer nič nezjedol, tak som plakala z toho všetkého.
Úplne ťa chápem, drž sa! Máš to pri tých svojich chlapoch riadne náročné.

iwuskaaa
5. nov 2009

Danielka platí 😀 . Musíme zistiť, kedy je oldies 😀 .
Tami 😉
Bambi, je mi ľúto, že Vás postihla taká nepodarená viróza 😒 . Skoré uzdravenie prajem.
Aj MM už začína byť chorý, dúfam, že nás to obíde 😖

nika.r
5. nov 2009

bammbi, aj Vy sa držte, veľa síl a skoré uzdravenie prajem!

danulik
5. nov 2009

iwus - kvoli tebe som kukla aj program a najblizsia oldies je tento piatok vo ZV alebo 21. nov. v BB 😀 tak si vyber 🙂

tami - ty ides s nami 🙂 😉

jankamanik - neboooj, to prejde.. alebo - bude aj horsie 😀 😉

danulik
5. nov 2009

pardooon iwus - v sobotu 🙂

iwuskaaa
5. nov 2009

Dani, mne by bolo lepšie vo ZV, mám to bližšie, ak by sme išli do BB, tak by si ma musela prichýliť 😀 😀 😀 . Túto sobotu mi to nevyhovuje, MM ide na zápas 😠 . Do kelu 😀
Jasné, že aj Tami ide 😉 ...
...zasmiala som sa...bude aj horšie 😀

danulik
5. nov 2009

iwus - ja ta rada prichylim, len sa musime najskor prestahovat, ak nechces spat na zemi 😀

jankamanikova
5. nov 2009

Ahojte, vdaka za podporu.

Nika - ja to nemam pri chlapoch narocne. Oni za to nemozu, ze ja to niekedy zvladam tak, ako zvladam. Chalani su neskutocne uzasni a pocuvaju, len Jakubko je narocny. Nic nespi, neje, len chce sa smiat a spieva a beha a rozprava a cita. Neviem, kde berie tu energiu a ja som potom nevyspata a vlastne to nie je o nich, ale o mne. Ako ja zareagujem a tak. Janik mi neskutocne pomaha; on mi vie tak chlapcov zabavit. Program im robi, ak prave varim alebo peciem. Tak on im hra divadielko a spolu sa hraju a majstruju. Janik je velmi sikovne dieta. Matusko je extrem, na jeho rodicovske ja chodit nebudem. To som Janymu uz davno povedala. On je neskutocny expert, ma velky zmysel pre huncutstva a vela rozprava a vsetko ovlada a nepocuva a tak. Ale inac su pre mna neskutocnym bohatstvom a vdaka nim sa musim toho este vela v zivote naucit a som im za to velmi vdacna. Ale som sa vykecala, ta mi je dobre a uz aj Jakubko zalomil (konecne), tak mam veget.
Len niekedy ma mrzi, ze cely den je napr. velmi dobre a fajn a vecer sa to nejakym sposobom nalomi a je nedobre. A pritom dnes boli deti uplne uzasne. No, chyba mi spanok, ale najblizsi rok sa pri Jakubkovi urcite nevyspim, lebo on je naozaj nezmar ... Ale nevadi, teraz je cas venovany detom. Oni zachvilu aj tak z domu odletia a budem mat cas pre seba. Janik uz ma v plane, co vsetko chce vidiet a samozrejme na svojom aute a lietadle 😀 😀 😀 .

jankamanikova
5. nov 2009

Baby, ze diskoteka a to je co?

danulik
5. nov 2009

ja sa prestavam kontrolovat v tychto troch pripadoch:
-som nevyspata
-som hladna
-mam migrenu
...a najlepsia je kombinacia vsetkych troch - vtedy treba odo mna utekat 😀

danulik
5. nov 2009

jani - prid aj ty a uvidis 😀 😀 😀

jankamanikova
5. nov 2009

Danulik - tak to si vystihla aj moju situaciu, ked sa neviem kontrolovat, resp. sa kontrolujem s velkym vypätim sil ...

aktak
autor
5. nov 2009

jani to bude aj tym pocasim, mne velmi chybaju bezstarostne prechadzky v kratkych rukavoch a urcite to chyba aj detom, a o slnecnych lucoch ani nehovoriac, proste musime to vydrzat 😉

danulik
5. nov 2009

jani - aspon viem, ze nie som jedina 😅

aktak - to mas pravdu, mna toto pocasie zabija 🙄

tamita
5. nov 2009

nika čau 🙂
Angeli, skús či nepomôže dať čajík,vodu...alebo len mojkať...alebo natri dasienka dentinoxom,ak jej idú zúbky,tak ju môže budiť bolesť.Nám šli teraz stoličky a tiež cez deň ako tak v pohode,ale v noci plač každú polhodinu. Pomohlo natrieť dasná, nurofen od bolesti
ešte ma napadlo premiestnit postieľku,čo ak nejaká geopatog.zona,prípadne zakryt zrkadlo, ak máš v spálni,niektoré detičky sú na to citlivé.
A ak je to len tým,že chce mať cicku,tak by si mohla pár dní skúsit spat niekde inde a nech je pri nej iba tatino,alebo niekto iný...už ma nič iné nenapadá,držte sa 😉

jankamanikova
5. nov 2009

No, hej. Ten pobyt vonku velmi chyba. Aj ked citim a vidim na detoch, ze su radi, ze sme len tak doma a behaju a hraju sa neuveritelne dobre. Im naozaj nic netreba, vedia sa uspokojit s danou situaciou takou, aka je. Ale to maju zdedene po tatinovi, jednoducho oni nic neriesia 🙂 . Len ja furt vydumujem 😎 .

Ale prave teraz, ked sa takto tu vypisujem a citam, co pisem, tak ma napada kopec zaujimavych rieseni na jednotlive situacie, tak Vam zo srdca dakujem, ze som sa mohli tu vykecat. Pomohlo to ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre