Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

aktak
autor
5. nov 2009

jani ved to, ze od nej by to nikto necakal ale dost sa od Adamka priucila takze vie prekvapit aj starsie deti vselicim 😅 😀

vela zdravia vsetkym, nech sa na vas nic nenalepi, stale pocuvam o vselijakych virozach a chripkach 😒

bru nocku 😉

katinka0000
5. nov 2009

aj ja idem. dobru noc!

tamita
5. nov 2009

No už čo toto malo byť ????
Po 9 hodinách šantenia naša Lea Julianna konečne zalomila 😨 ☹
či už tú lucku v sodovkárni omylom rezli s redbullom,či čo ??
My kuchynku nekupujeme,zaujímala by ju asi tak pol hodiny.Ona len ozajstné veci,žiadne náhrady 🙂 riadna metla,hrniec...múka a hlavne krabičky všetkých tvarov a veľkostí - otvárať-zatvárať a všeličo tam schovávať...no a dalšia kategoria,hraničiaca už pomaly s úchylkou - krémy , veĺké tuby,malé tuby,tégliky,rôzne uzávery, otvárať-zatvárať-ochutnávať.. čo neotvorí rukami,to otvorí zubami,ale dnes ju fascinoval aj plastový kečup a horčica, čiže po jej : keku a kekaka 😀
- bisťu, že by to z toho bola taká nadopovaná ????

tamita
5. nov 2009

🙂 tak jáááá už du-du-du....tak dobrúúú 😔

bammbi
5. nov 2009

Vdaka za priania, dufam, ze tato noc bude lepsia... chudiatko moje, tak strasne vracka aj ked uz nema co... Dufam, ze neskoncime v nemocnici na infuziach kvoli dehydratacii... Teraz obidvaja konecne zaspali, ja pojdem za chvilu za nimi...

Tessie, Katinka, vase deti uz kreslia? resp.chcu kreslit? U nas to zatial nie je moc oblubena cinnost, dufam, ze sa to zmeni, my sme obaja stravili cele detstvo kreslenim a malovanim, tak by nas velmi potesilo, keby sme sa s nou k tomu mohli vratit... Ked jej dam detske pastelky alebo fixky do ruky, len ich dava do pusy, ale carbat po papieri ju teda naozaj nebavi. Ani spravne chytit ich este nevie.
Jankamanikova, kedy zacali mat tvoje deti zaujem o kreslenie? Si spominala, ze radi kreslia....

Nehodite niekto nejake typy/linky na pekne a vhodne slovenske knizky pod stromcek? Nemam prehlad, ktore su dobre a netesi ma, ze u nas doma uz zacinaju prevladat knizky anglicke..

Tami 😀 😀 lucka reznuta s redbullom... krasny hlod 😅 😵

jankamanikova
6. nov 2009

Dobre ranko! Hlasim si sa po hroznej noci. Deti su samozrejme nadsene, teraz vyvadzaju v kupelni a predpokladam, ze hraju hru, kto najdalej vypluje vodu 😀 . Takze do kupelne zase len v gumakoch ...

Tami - nas Jakubko miluje tie iste hry ako Lea. Vsetko schovavame, uz aj deti su naucene, co maju pred nim upratat. Ale ked on sa ku vsetkemu dostane. Prisunie si stolicku, vezme sa muku a sol a dava ju do pracieho prasku (to vobec neviem preco); kremy - tak s tym som sa zmierila; a samozrejne ho bavi vsetko, co chalanov. Vsetko po nich opakuje a ma ich velmi rad. Neviem, co by bez nich robil 😉 .

Este som zabudla, ze nasi maju radi vsetky mozne dopravne prostriedky. Auta, vlecky, asfaltove stroje, bagre, voziky ... Ked pozerali "Cars" (na tom fungovali minuleho roku), tak samozrejme vsetky auta odtamadial a este aj dialogy vedeli vsetky medzi nimi. A oni s tymi bagrami chodia hore-dole a uz aj Jakubko sa s nimi vie tak hrat.

Stolik so stolickou je skvely napad. Nas Jakubko len na tom sedi. Ja len odporucam kupit dve stolicky, co ak pride navsteva 😉 . A niekedy sa stane, ze aj mamina si tam bude moct sadnut na kavu (ako ma stale moji chalani pozyvaju).

jankamanikova
6. nov 2009

Bammbi - u nas je najväcsi vytvarny talent Janik. On kresli velmi krasne od jedneho roka. Uz ako rocny nakreslil auto s kolesami a oknami. Mam to doteraz odlozene. Matusko je individualista, on kresli len abstraktne veci. A Jakubko ceruzky dava do pusy a kresli kruhy.

U tak malych deti je dobre, ak kreslia na velke plochy s pastelkami a zacina sa s kruhami. Je dobre drzat ruku dietata a s nou kreslit, aby dieta pochopilo, o co ide. My spievame pri tom, ja malujem a aj kreslim s nimi. Jakubkovi vytiahnem velku tabulu z IKEA (bola teraz schovana) a bude kreslit na velku plochu, lebo male ho nebavia ako vsetky deti.

Oni maju radi rozlet 😎 . Ono potom sa to zredukuje na mensi papier. Ale takto sa deti ucia priestorovemu videniu, ktore im maly format papiera neposkytne. A este nieco - ak deti zacnu kreslit po stenach, odporucam vyhradit len jednu stenu na kreslenie. Dieta bude stastne, ze tam moze kreslit a mamina rada, ze nebudu vsetky steny pofarbene. Ale to plati len pre deti, ktore zasnu kreslit po stenach. Nase to nerobili, lebo my sme sa dost stahovali z prenajmu do prenajmu, tak to mali striktne zakazane. Teraz v nasom byte sa tomu nebranim, ale nerobia to, lebo su naucene.

danulik
6. nov 2009

dobre ranko 🙂
nasa lili zatial kresli iba po gauci 😀 a knizky ju zatial velmi nebavia.. skor take aktivity, ktore opisala tami - krabicky, tegliky, kremy - otvarat, sroubovat, ochutnavat.. v krabici s hrackami ma uz take svoje, ktore som jej darovala, umyla a teraz si do nich vselico vklada a potom sa tvari prekvapena, ked otvori a najde tam nieco 🙂
zo skriniek vybera vsetko, co sa jej paci, rozsypa cerealie, vlocky, muku este nenasla 😀

danulik
6. nov 2009

inac baby, ako casto vysavate? ja musim kazdy den, lebo inak to tu vyzera ako v chlieve 🙄

danulik
6. nov 2009

dietatko mi zaspalo..
este som vam chcela napisat, ze happyfoto.sk ma akciu: zvacsenina foto 20x30 cm iba za 0,99 Eur 😉

mizulienka
6. nov 2009

ahojte, nejako ma pochytil predvianocny osial 😀 tak suerfujem po nete a zhanam darceky...padlo mi do oka toto, myslite, ze to je vhodne uz aj pre nasich drobcov? rozmyslam, ze ako dlho by pri tom misko vydrzal...tipujem max 3 min 😅
http://www.quelle.sk/sk/q4r/kinderweltspielwelt...

nika.r
6. nov 2009

ahojte.

mizulineka, my máme doma niečo podobné, ale až tak to nezaujalo ako sme čakali. Ale my to máme menšie a rozoberateľné. To posúvanie guličiek ho absolútne neoslovilo, zaujímavejšie sú preňho hodinky a tie posúvacie čísielka.

bammbi, ani Tomi nechce kresliť. Robím to tiež tak ako janka, že mu vezmem rúčku a tak kreslíme, ale aj tak to nie je jeho obľúbená činnosť. On radšej búcha ceruzkami o seba alebo na fixách študuje ako sa otvárajú a zatvárajú.

u nás ale celkom boduje plastelína. Má radosť, ked si z toho niečo vytvoríme. Najradšej robí valčeky (pomáham mu s tým) a potom ich trhá na kúsky.

my sme tiež na Vianoce kúpili lego duplo a knižky. Z ponuky kníh som aj ja sklamaná, naozaj pekné sú vzácnosťou. Aj my sme kúpili takú čínsku čačku so slovenským textom. Sú tam magnetické plochy a priložené magnetky, ktoré tam treba správne pozakladať. tak uvdiíme, či to zaujme. Magnetky na chladničke ho veľmi bavia. A ešte jednu s takými otočnými obrázkami, v podstate ale tiež text takmer žiadny, len obrázky.

nika.r
6. nov 2009

vysávame každý druhý deň a to už vyzerá strašne. Máme aj taký malý vysávačik, ktorý pracuje aj niekoľkokrát za deň, lebo u nás sú bežne vysypané keksíky, potraviny, kvetináče atď. 😝

jankamanikova
6. nov 2009

Ahojte!
Mizulienka - takte mame doma, dostal to Matusko na jeden rok a stale nas to drzi. Bolo to rok odlozene a Jakubkovi sme to vytiahli, ked mal asi polrok a zabavil sa tym uzasne. Teraz to ma uz opozerane, ale vie sa s tym pekne pohrat. Janik mu rozprava pribehy a posuva gulicky, ze akoze su to auticka a ze su v kolone :o)))).

Nika - dieta pri kresleni musi najprv spoznat material a potom kreslit; preto je super, ked deti rozoberaju a ochutnavaju ceruzy a fixy. Deti totiz pracuju vsetkymi zmyslami :o))) a preto je ich svet taky bohaty. Knizky na nasom trhu su bieda. Nase deti to pochopili uz davno, ale oni zboznuju encyklopedie. Ziadne basnicky a rozpravky, oni radsej dinosaurov, zvierata, vesmir a svorenie sveta, auta, kostoly ... U nasich deti veru s obycajnou knihou nik nepochodi ... Ja im radsej spievam, Jany vymysla rozpravky ... Inac k vysavaniu - u nas vysavaju deti a biju sa na tom, kto povysava ako prvy. Dokonca aj Jakubko :o))).

iwuskaaa
6. nov 2009

Ahojte 😉 ,
aj Vy máte poriadne rozšírenú stránku? Myslím, že to spôsobila Mizu 😀. Smailov mám na druhom konci republiky 😀
ďakujem za tipy na Vianočné darčeky! Určite použijem niečo.
Tessie a aké číslo si kupovala pre Sophinku? Myslím obuv. Ja sa bojím dopredu kupovať, neviem ako bude nožička rásť.
Nad stolíkom a stoličkou som uvažovala aj ja, páčia sa mi IKEA, ale ako poznám malého, on sa bude po tom iba štverať 😀 . Tak kúpime na narodeniny asi, ak vydržím dovtedy.
Tiež dostane sánky od svokrovcov 🙂.
A my chceme kúpiť ešte odrážadlo motorku, mám veľa kamošiek, ktorých deti si to užívajú iba tak od 18 mesiacov, tak som zvedavá.
A čo sa týka vysávania...aj dnes som už vysávala. Ráno o ôsmej 😀 . A predpokladám, že ešte raz budem 😀 . A tiež mám aj ručný vysávač, lebo keksy, piškóty keď dostane do rúk Dávidko, tak sú z nich iba omrvinky 🙄

iwuskaaa
6. nov 2009

Janka, tak čo je Tebe, keď Ti má doma kto vysávať 😀

mizulienka
6. nov 2009

jeeje tak sa ospravedlnujem, ak som to sposobila ja ☹

iwuskaaa
6. nov 2009

Nevadí mizu 😀 😉

iwuskaaa
6. nov 2009

Kde ste dnes všetky? 😉

mizulienka
6. nov 2009

iwuskaaa, vyzera to tak, ze nateraz ti msuim stacit ja 😕
chcem sa spytat dievcata, ci mate nejaky tip na peknu knizku pre deticky...pozeram prave martinusa a nejako si neviem vybrat...nic ma na prvy pohlad neuputalo, dakujem 🙂

iwuskaaa
6. nov 2009

Je piatok, takže sa ani nečudujem, že tu nikto nieje 🙂 . Všetky sa venujete manželom, však? 😵 😀
Mizu, tak s knihou Ti poradia asi iné maminy, my máme klasické leporelá - väčšinou zvieratká a tiež knihu riekaniek, musela som ju kúpiť, lebo som si nič nepamätala 😀 . Takže ohľadom kníh si nechám poradiť aj ja 😉

jancia
6. nov 2009

Ahojte, ja Vas citam len pritom este varim a veceriam a tak... 😉

Janka ako pekne si sa rozpisala... ja sa uz tesim na to obdobie ked budeme spolu "tvorit" rozne veci z roznych veci a tak... dufam ze ho to bude bavit ako mna 😀.
A ked raz bude mat izbicku vlastnu, isto mu necham nejaky ten priestor na vlastne cmaraninky, kresby... minimalne nejaku velku tabulu... mne sa strasne pacia take izbicky ktore su fakt pre deti na hranie a nie tip top z katalogu nabytok (baby nic proti tym ktore mate take...), proste ja by som dala do izby okrem postele a skrine na veci smyklavku, tunel, bunker, hojdacku, lano a pod.
Ja ked som bola mala so segrou sme si radi stavali bunkre - dekami sme prekryli stoly a tam sme "byvali" to bolo super 😵.

Co sa tyka kniziek, nam sa pacia zvieratka takze ja kupujem take kde su zvieratka 😉. A mozno tip na darcek je Biblia pre deti, my sme kupili neterke ale to ma uz normalne stranky tak mozno pre vacsie deti, no mozno maju aj leporelovu...

mizulienka
7. nov 2009

dakujem za tipy 🙂 my mame tiez radi zvieratka, takze nieco take...a bibliu tiez, pre najmensich, to je este s takymi tvrdymi strankami, miskovi sa velmi paci, uz vie aj povedat, ze had 🙂) co pokusa evu.

kape
7. nov 2009

MIzulienka - daj tip kde sa taka biblia da kupit, prosim Ta.

mizulienka
7. nov 2009

kape my ju mame z Avionu z Panta Rhei, myslim, ze v kazdom Panta Rhei ju maju.

mizulienka
7. nov 2009

opravujem ta biblia sa vola "Biblia pre malickych" a maju ju aj v martinus-e.
http://www.martinus.sk/?uItem=17049

iwuskaaa
7. nov 2009

Prajem Vám peknú sobotu 🙂
stránku mám ešte natiahnutú, tak sa mi nechce hľadať smajlíkov na druhom konci, tak budem písať bez nich, xixi.
Táto biblia je super, my sme ju kupovali min. rok krsniatku a páčila sa jej. Fakt pre maličkých.
Janci, tieto detské izby, čo si dala linky sú super. Mne sa tiež páči niečo také. No my sme sa rozhodli, že teraz ešte nábytok kupovať nejdeme, zatiaľ postačí iba posteľ a skriňa na veci. No a máme v nej ešte boxy na hračky, na Vianoce pribudne stan, hojdačka 🙂 Nábytok kúpime, keď bude Dávidko starší. Skriňu som oblepila krásnymi nálepkami a nám sa to páči 🙂))
Ďakujem, že si pripomenula bunkre 🙂 My s bratom sme ich stavali každú sobotu, už ráno a bývali sme v ňom celý deň, krásne to časy 🙂)))
Prajem Vám ešte peknú sobotu, večer sa tu ukážem určite, som zase sama, MM išiel na zápas do Gelnice :-/

kape
7. nov 2009

🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂

kape
7. nov 2009

🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre