Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
9. nov 2009

cauko basky

na rukave zisla farba, ked som sa snazila v rukach vysuchat spinku, hned mi v tescu vratili aj prasule.

ja uz idem, dobru nocku

mizulienka
10. nov 2009

iwuska, na tejto str maju tie muzikalne puzzle
http://www.woodyland.eu/cz/kategorie/puzzle/

je to sice CR, ale ved pozri 🙂

mizulienka
10. nov 2009

nasla som to dokonca aj na slov. stranke
http://detskahracka.sk/-p-379.html
🙂

aktak
autor
10. nov 2009

tak viroza sa uspesne siri na tych ktori mi boli deti varovat, strasne 😖 neviete ci to mozme dostat "znova" od tych co to maju teraz neskor? dufam ze nie 😔

iwuskaaa
10. nov 2009

Katka, to je potom nepodarená viróza 😠 . Držte sa! Myslím na Vás 😉 .
Basky, aj moja favoritka vypadla. Je to už iba o sympatiách súťaž, nie o speve 😖 . Ale ešte mi tam ostali dvaja 😀
Mizu, ďakujem za linky, si zlatá 😉 . Určite niečo vyberiem 🙂 .

kape
10. nov 2009

Aktak , myslim ze teraz hned nie to neschytate opat. Ale napr. Lalu s Patrikom to uz majli tento rok 2 x. My sme to postupne schytali od manzela,ale drzhykrat to napr. on akko prvy siritel uz od nas nechytil.
Ale ked sme boli na dovolenke a 3 tyzdne sme sa presuvali po ostrove, tak autobusom sa nam sirila viroza a ja som ju pocas dovolenky asi mala 3x, ale nie az taku hroznu ako sme to mali teraz.

Je tu niekto medszi Vami co dava dietatku probiotika kazdy den ? A ked ano , ktore davate?

hribikana
10. nov 2009

ahojte,
u nas je to hrozne, uz druhy den prsi a prsi, malej nahodim prsiplast a chodim ju kusok vyvencit vonku, lebo doma by ma asi zjedla 🙂 len to obliekanie, vyzliekanie ... nekonecny pribeh
kape - ja davam probiotika, ale len ked mam mamickovsky pocit, ze sa malej zidu, ked na nu nieco lezie, ked mame tazkosti so zubkami ... davam jej biogaiu a ty davas aky vit. C? Ja som jej zacala davat cebion, ale nie 10 kvapiek ako to tam pisu, pretoze som potom mala pocit, ze jej strasne za vit. vonia moc.
aktak - drzime palcen, nech ste uz vsetci zdravi

lalunna
10. nov 2009

aktak, chvilu by ste mali mat imunitu 😒
ked je crevna viroza treba sa stranit ludi, nepozyvat navstevy, atd., asi cca tyzden, velmi rychlo sa siri, my sme ju naposledy chytili na narodeninovej baby party od jednej mamicky, ktora este vtedy nevedela ze ju ma, navecer uz volala ze jej je zle a v noci uz sme ficali vsetci zucastneni 😖
aj do nemocnic netreba chodit teraz v takomto obdobi, ked je viroza, je tam aj vela pacientov s nou a da sa dostat aj v nemocnicje lekarni...
kym nie je najhorsie netreba preto ist k lekarovi, staci tel. konzultacia
jedna mamicka mi hovorila ze isla len dat lekarsku spravu do dveri k pediatrovi a chytila tak tu virozu, na druhy den ju mali cela rodina

kape, nestacia zakysane vyrobky? ja som tiez uvazovala o nich, ale som citala, ze probiotika len pri atb alebo nejakych virozach, ze preventivne radsej v strave...

lalunna
10. nov 2009

hribi, my sa tiez chodime luftovat aj ked prsi, prechadzame sa, zbierame listy, patuch sa snazi otvarat odparkovane auta... konecne som ho presvedcila ze gumaky su prenho len vyhodou 😀 a nechodi v nich ako v lyziarkach 😀

jamaica77
10. nov 2009

Mame vcerajsiu vizitu u doktorky za sebou....Alexa napreduje super, ma 10.5kg a 78.7cm vysoka 🙂 Dostala dve vakciny, jednu na chripku pri tom ani nemukla a pri druhej na PVC(pneumococcal) tak to spustila plac 😢 ale len pol minutky a bolo po vsetkom 🙂 K tomu ze nepije ziadne mlieko sa doktorka vyjadrila tak ze nevadi, ale musi ine mliecne vyrobky jest a vtedy je to ok, tak som rada, ale aj tak som nepovolila a vzdy asi kazde 3 dni jej ponuknem mlieko, vzdy sa napije jeden glg a potom odhodi pohar ako najdalej sa da a KRICIIII NA MNA 😕 ze ako som sa opovazila jej to zase podstrcit 😀
NO a citam ze tam vycina zrevna viroza, tak dufam ze vas to vsetky obide a vy Aktak sa drzkajte, dufam ze to coskoro povoli a bude zase fit 🙂
Hribi - co ? uz 26tt 😕
NO a prave som na to myslela ze kto chce augustove babetko uz by mal zacat na tom pracovat 😀 😀 😀

tessie
10. nov 2009

Ahojte, zelam vsetkym skore uzdravenie... len to vydrzte,hadam to coskoro prejde. A toto pocasie je hrozneeeeeeeee. Nechce sa mi nic, a urcite nie ist von s malou. Bude sa nudit. Dufam, ze zajtra bude krajsie, na Dlhych Dieloch mame prichod Martina na bielom koni, pustanie lampionov a podobne, to by sa malej pacilo...

kape
10. nov 2009

Lalu - citala som , ze niektore maminy to davaju preventivne pocas chripkoveho obdobia, my inak tiez papame jogurty kazdy den, zakysane mllieka Samkovi nejdu. Zatial som mu probiotika v umelej forme nedavala.

Teraz ako sme boli s muzom nachladeni, som mu nasadila cebion 10 kvapiek a ten Echinaceovy sirup a snad to neschytal, aspon to tak zatial vyzera. Zajtra by sme mali ist plavat pokym v noci sa nic neudeje.

No a snazim sa donho pchat vela ovocia, kedze surova zelenina mu nejde.

Lalu , kedy idete do tej poradne ?

Ja sa snazim tiez kazdy den s nim ist vonku apson na hodku, ked prsi tak ideme v Manduce a ja drzim nad nami dazdnik Samkovi sa to velmi paci, v dazdi este nechodime po svojich, lebo naobliekany este nema taku stabilitu, este vonku dost casto pada na zadok. Dnes sme sa vratili tesne ako zacalo opat prsat.

No Marti asi zajtra biely nebude 😒

tessie
10. nov 2009

kape - a čo dávaš Samkovi? aké ovocie? Lebo u nás nehrozí ani surová zelenina ani surové ovocie 😠 ešte v lete ako tak, melon, marhule... ale teraz??? nič :( občas banán 😠

kape
10. nov 2009

Tessie - hruska - ta mu teraz velmi chuti, banan, jablko a hrozno. Toto mame kazdy den na programe, nezie cele ale zo vsetkeho nieco. Samko zas vyzivy ani nahodou, tak to mu primesiavam, (co narobili mnam babky) do jogurtu, kedze ja mu davam neochuteny.

danulik
10. nov 2009

ahojte,
v noci zacala lili kaslat a soplit, zle sa jej dychalo, tak som s nou rano isla k dr., ale vraj to nic hrozne nie je, mam jej davat nasivin a sirup proti kaslu, moze to mat aj zo zubkov.. cakaren bola plna, ale nastastie nas zobrala skor 😉

ovocie papa lili teraz malo, iba obcas jablcko, hrusku, cucoriedky, hrozno.. banan uz nechce.. surovu zeleninu tiez nepapa - tym jednym zubkom este nic nepohryzie 😀 ale davam jej varenu a tu ma rada 🙂

nerobia jej dobre citrusy a surova paradajka, ostatne v pohode..

superstar pozeram, ale az tak to neprezivam, takze mi je jedno, kto vypadne alebo vyhra 😝

probiotika lili nedavam, ale mam kupenu bio gaiu (keby nieco)..

hribikana
10. nov 2009

ahoj,
ani u nas ovocie velmi nejde. Tak som teraz kazdy den na olovrant zaviedla jedno nastruhane jablcko + do neho nastruham kusok mrkvy, dam mandarinkovu stavu alebo napucim banan + niekedy amarantove perlicky a celkom zacala papat, uz spapa aj celu porciu 😝 netvari sa ze jej to chuti, ale zacala mat respekt, pred mojim skaredym pohladom 😉

tessie
10. nov 2009

hribi - toto malo celkom úspech aj u nás... dokonca mi pomáhala s prípravou, no vydržalo nám to asi týždeň... dnes zjedla výnimočne kúsok jablčka, tak som bola happy 🙂

mali sme hrozný večer... najskôr malá spadla z gauča dozadu na hlavu (inak som sedela vedla nej 😠 ), potom o 15 minút prevrátila na seba horúcu polievku, čo mala na večeru, tak výnimočne som ju išla uložiť spať bez kúpania, lebo bola taká uplakaná, až chcela spať, že ako som ju položila na postel, tak sa postavila a tresla si hlavu do čela postele... takže v priebehu pol hodinky tri masakre... chudiatko, a hned potom zaspala, takže už od 19:30 spí... dúfam, že bude o.k. ☹

hribikana
10. nov 2009

tessie - chudatko sophinka, dufam, ze ta polievocka nebola velmi horuca
my mame posledne dni strasne problemy so zaspavanim, uz to nie je ako este nedavno, ze sme malej dali vypit flasu s mliekom, lahla na brucho, vystrcila na nas ritku a spinkala ... teraz na nu musi niekto pozerat pokial nezaspi a ked zaspi a ja odchadzam a napr. praskne podlaha, tak je okamzite hore a place, mam pocit akoby mala nejaku uzkost z vecerneho zaspavania, lebo cez den s tym problem nema

tamita
11. nov 2009

ahojte 😅
hribi - presne-presne,aj my ako píšeš,už 5-ty deň ☹ Cez deň zaspí v postielke v pohode a večer- nehorázny plač,potom valcuje našu posteľ ,ja zaspím aj 3x a Leuš sa prevracia,pusinkuje ma ,vyspevuje...a ked konečne zaspí,počkam aj 15min a po milimetroch ju prekladám do postielky a ked ju tam už skoro mám,ropleští oči aáááá 😕 znovu dookola 🙄
a to doteraz zaspávala po uložení do postielky,vypusinkovaní a krátkom divadielku s macíkmi do 5 až 15min.
dnes som ju schválne chcela riadne unaviť,tak šla spať až po deviatej ,ale nepomohlo 😠
My zjeme všetko,čo nezje nás,ovocie každý deň postrúhané jablko,hrušku,čučoriedky,hrozno,sama chodí vypytovať aj do ruky,makkú hrušku spráska za 3min,ak nedám pozor,tak aj s jadierkami,stopku už radšej vopred urvem 😀 😀 banán by jedla,ale vyhadzuje sa po ńom na líčkach,tak jej ho dávam málo,žlté melony sú teraz málo sladké,ale jej to nevadí.

elly111
11. nov 2009

ahojte
tami tieto plače až revy v postieľke sme riešili pred cca 5 timi mesiacmi a nevyriešili. Malý dostal zo dňa na deň fóbiu zaspávať v postieľke. tak zapáva pri nás na gauči, na koberci proste sa musí tak uloziť a ubehať že zaspí kdekoľvek a spíme momentálne na matraci na zemi aspoň tam sám zalezie a ráno vybehne 😀
lebo tiež i keď večer zaspal a chceli sme ho preložiť do postieľky tak bol plač 😖
Snáď to vyriešite nejako lepšie a Leuška ešte postieĺku využije 🙂 , my už ju predávame 😅

mizulienka
11. nov 2009

ahojte,
no pridavam sa k vam, mame podobnu situaciu, Misko zaspi bud pri flasi v obyvacke alebo si s nim ideme lahnut ja alebo manzel do velkej postele a potom prelozime do postielky...tam vydrzi spat, ale zakazdym, ked sa prebudi, tak ho musim prelozit ku nam do postele, lebo v postielke velke place 😒
uz sme ho raz ucili zaspavat v postielke, najprv aj plakal ale potom to nejako preslo a v pohode zaspal a spal celu noc v postielke, ale teraz...
neviem, ako to poriesime, ked sa narodi male...to budeme vo velkej posteli asi 4 😀

nika.r
11. nov 2009

ahojte

máme za sebou veselú noc. Tomi sa okolo 23:30 zobudil úplne vyspatý a lozil po posteli a vyspevoval a hral sa zhruba do pol tretej. 😝 medzitým sme sa ešte celá rodina o pol druhej v noci najedli. Inak sme celý čas ležali v postetli a tvárili sa, že spíme a Tomi to celkom zvládal tiež.Bola sranda pozerať, ako s ním v tej posteli šilo. Vkuse do niečoho ďobkal, hladkal nás, pozeral si na rúčky, sám sa hral varila myšička kašičku alebo ťapušky. Sme sa z neho pod paplónom smiali aký je zlatý. Naooko sme totiž akože spali. Vyzerá, že to bude veľmi chápavé a emaptické dieťa. 🙂

mizulienka
11. nov 2009

jeej nika to je zlate, ze sa hral sam a ani vas nebudil 🙂 tak to bude ozaj velmi chapeve dieta 🙂

danulik
11. nov 2009

kocky, neboli ste nahodou niektora v egypte koncom novembra? my rozmyslame, ze by sme isli, teraz je tam 30 stupnov a more ma asi 27, ale uz sa ma ochladzovat, tak sa trosku bojim 😒

tess - chudatko sophi, dufam, ze noc ste mali pokojnu 😔

lili teraz zaspava dobre - vypije mliecko, dam jej cumlik, odgrgne, polozim do postielky, zavriem dvere a za chvilu spinka 😉 KLOP KLOP 🙂 🙂 🙂

pepies
11. nov 2009

tak ahooooojte, uz som tu .................................
stahovali sme sa a tyzden sme byvali u svokrovcov, tak sa s VASIM dovolenim znovu pripajam .... 😀
net mam iba od pondelka a ani nestiham odpovedat na tolko mailov .................

danulik, my sme boli koncom oktobra, bolo super - vsak sme si odtial doniesli Jakubka 😀 , boli sme v Hurghade v hoteli Hilton Resort *****, bolo cca 30-33 stupnov, no ked som bola dlhsie vo vode, tak mi uz bola celkom aj zima ............ niekedy pofukoval vetrik, takze bolo fajn............ stmievalo sa uz o 16,30, takze sa pripravte, ze bude uz okolo 16 tej tma !!!
ja na Tvojom mieste by som isla radsej na Velku noc alebo najneskor v oktobri, Egypt je sice celorocna destinacia, ale moze sa stat, ze sa ani nebudete kupat, ak bude chladnejsie ...............
Ak sa predsa rozhodnete, napis, aky mate vybraty hotel, kuknem to - vsak som z fachu 😀 😀 😀 😀 😀

a inac - nebojis sa do Afriky s Lili? my sme tiez uvazovali, ze vypustime bud. rok letnu dovolenku a pojdeme v oktobri do Egypta, ale asi by som sa s malym este bala ............ ☹ jednak let tvral skoro 4 hodiny a Afrika je Afrika ..... 😎

pepies
11. nov 2009
danulik
11. nov 2009

peti - vdaka za info, pomohla si mi 🙂 vidis, to ma ani nenapadlo, ze bude uz tak skoro tma 😅 ja sa bojim hlavne toho pocasia, lebo to je take neiste.. moji svokrovci boli v decembri, ale na poznavacke a sice bolo teplo, ale na kupanie uz nie..
..tak teda asi pockame do jari 🙂 😉

iwuskaaa
11. nov 2009

Ahojte,
ako trávite tieto upršané dni? My sme dnes boli v CVČ sa pohrať trošku, zišlo sa nás tam 6 mamičiek tak bolo super, debatovali sme, pili kávičku a detičky sa hrali 🙂 . Aspoň na hodinku, lebo doma je to už na nevydržanie, prší a prší 😒 .

Danielka, tak ja Ti neviem poradiť z vlastnej skúsenosti, ale môj brat sa odtiaľ vrátil minulý týždeň a veľmi si pochvaľoval. Mali až 35 - 40 stupňov, takže počasie im vyšlo. Vravel, že tam bolo veľa mladých rodín s takými malými detičkami ako je Dávidko, že ho mohli zobrať, veď dieťa bolo zadarmo 😀 . No darmo som im ho tlačila, nechceli ho 😠 😀 . Takže ak niečo budeš chcieť ešte vedieť, kľudne sa pýtaj 😉 .

Pepies, krásna vetrovka, ale my už máme, aj tri. Ale ďakujem 😉

Tessie, mrzí ma, že Sophinka mala nešťastný večer ☹ . Snáď je v poriadku. Mne dnes volal MM v čase, keď malý práve spadol z postele. Tak ma zjazdil, že na neho nedávam pozor 😠 . Iba ma rozčúlil!

jancia
11. nov 2009

Ahojte

no my sme boli dnes na "vylete" v Tescu 😅 tak Tomi sa tam pohral s hrackami, pobehal si, povozil sa v auticku a v nakupnom kosi a cestou domov mi zaspal... 😉
A vcera sme boli na takom pohybovo-pesnickovom tancovani, bolo superne, vela aktivit roznych a rychlo sa menili ze sme sa nestihli ani nudit a hodinka presla ozaj rychlo 🙂 a zase mi zaspal cestou domov busom v manduce...
No zajtra nas caka tiez nieco podobne - tancovanie s nasimi kamosmi - Samkom, Jakubkom a vela dalsimi tak uz sa tesime 😵.

Tak pekny den, idem si dojest obed kym maly este buva.

katinka0000
11. nov 2009

ahojte!
tak sme sa ockovania nakoniec vyhli, lebo nico je chory.
v pondelok v noci mal teplotu. dnes rano sme mu namerali az 40. vcera nam mudra dr. povedala, ze su to zubky, lebo vsetko mal o.k. aj hrdielko, nostek, ziaden kasel,... a dnes sme tam isli znova a uz ma anginu. od vcera mohol brat atb a uz by mu to aj pomaly zaberalo. mam riadne nervy. druhu noc sme nic nespali. chudatko je uplne hotovy z tej horucky. som mu musela aj zabaly davat. ockovanie sme tym padom odsunuli na neurcito. ale stale ma len horucku. zatial ziaden kasel nic.
ale ani sa necudujem, u nas je uz kvoli chorobe zatvorena zakladna skola do odvolania. je tu chorych az-az. ale mala som uz poriadny strach, aby sa mu nieco nestalo, takehoto som ho este nikdy nevidela. aj ked mal horucku, nikdy to na nom nebolo vidno.

tessie: sophinka je o.k.?

danulik: a kde by ste chceli ist? joj, aj mne by taka dovolenka bodla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre