Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

aktak
autor
12. nov 2009

jani mas dnes migrenu? lebo ja tiez, totalnu, uz nech idem spat a nech je rano a migrena prec 😔

vela zdravia vsetkym 😉

iwuskaaa
12. nov 2009

Janka, ja mám tiež migrénu sprevádzanú so všetkými javmi, ktoré si spomenula aj Ty 😒 . Mne vtedy nezaberá nič, ani káva a ak je v pokročilom štádiu, už ani tabletky. A ak mi aj nejaké zabrali, tak jedine homeopatiká Cephyl, ktoré už prestali vyrábať ☹ . Neviem, čo idem robiť ďalej.
Ja sa vtedy nedokážem postarať ani o malého, to je najhoršie. Musím mať tmu, kľud, ticho. Predstava, že by som sa mala napiť čo i len vody ma hneď ženie do WC aj keď len predstava 😔 . Fakt to neprajem nikomu, ani nepriateľovi a pochopí to len ten, čo migrénami trpí. Keď mi niekto povie, nemysli na to, tak 😠 .

Katinka som rada, že Nicovi je už lepšie 😉 .

Danielka ako je Tebe? Ešte máš migrénu? Dnes musí byť niečo vo vzduchu, keď nás je tu viac ☹ .

danulik
12. nov 2009

ja som dnes bez migreny, ale po vcerajsku by som aj poprosila den volna 🙂 😉 fuj, hnusne je to 😠 presne ako jamaica, aj ja som bola v tehotenstve a po porode v pohode, ziadna migena, super.. a teraz sa mi to vracia asi aj s urokami 🙄 hrozne stavy, ved to poznate..

iwus - dakujem, kupim si zajtra v lekarni a vyskusam 😉
ked si nieco nedam hned, tak mam smolu a nezaberie ani 10 tbl. ☹ uz sa takto dopujem skoro kazdy den 😢

pri kupani zjedla lili kusok mydla, chudatko, tak sa potom rozplakala 😅 ale potom to zapila mlieckom a uz spinka 😉

dnes som sa nestihla poriadne ani najest, teraz som si objednala salatik a pizza chlebik, tak sa uz nan tesim 🙂

cumlik zatial neriesim, aj ked som si vsimla, ze lili zacala zavislacit.. tiez ma najradsej ked ma v ruke aspon 3 a dalsi v puse 😀 k tomu samozrejme plienku (dve, tri,.. podla toho, kolko najde) 🙂

jankamanikova
12. nov 2009

Aktak - presne tak, nech je noc a tma a spanok a hned rano a migrena fuc. Milujem ten pocit, ked sa rano zobudim a jednoducho je po vsetkom. Ale cas predtym je hrozny ... Ja uz aj ucim deti, ked to ide na mna, ze mamina ide do spalne a ze potrebuje klud a pohodu a vtedy len pokojne sa hraju a cakaju na tatina a on sa uz o nich postara. Oni su zo mna take hotove, ze aj vodu mi prinesu a aj obklady Janik nosi na hlavu (akurat, ze Jakubko mi ich dava z hlavy prec, ze "moja mama" 😀 ) ... Ja to spajam aj s modlitbou a vzdy to obetujem za deti ...

No, deti uz spia, mne je lepsie, tak idem hodit sprchu. Jany ma stretko, tak mam volny vecer a aj tak idem spat. Pa ...

katinka0000
12. nov 2009

nas nico tu este stale pobehuje. jeho asi ani choroby neskoli. ma energie aj za 10. idem mu ohriat mliecko a skusit ho dat spat. teraz prisiel pri mna a vyspevuje si. 😀 😀

jankamanikova
12. nov 2009

Kati - poznam a pozdravujem ...

kape
12. nov 2009

U nas mava segra take migreny, ale az take ako pises Ty Janka, nie, tiez chuda nic nezabera. Nezavidim Vam to, som rada, ze len sem tam ma boli hlava. Tak ak to na Vas pride, nech sa trapite co najmenej.

Jankamanikova - aj my ideme presne tam o dva tyzdne uz sa tesim, Vy uz mozno budete mat v tom case aj fotecky 😉

tamita
13. nov 2009

Baby - ja mám dosť !!! ☹ 😠 🙄
čo mi niekto dieťa začaroval??? to zaspávanie je horrror a čoraz horšííííí.... Už skúšam všeličo,jeden spánok denný máme cez obed,taký 2-oj hodinový a okolo siedmej sa už začne tváriť že sa jej drieme,no zaspí presne o 11-tej večer ! V postielke jačí,ako by ju z kože drali,vydržala som maximálne 15 min. a to už kašle-sople-nadrapuje ju, úplný hysák...A ked je so mnou v posteli, tak tam šaškuje a nenápadne chce utiecť preč
dnes som skúsila aj kočík,po hodine vozenia som rezignovala,tak som ju nechala pri telke,vykukala so mnou ordináciu až do konca a potom další pokus v posteli - a po hodine skotačenia o 23,OO ju konečne zalomilo. Čiže po 9-tich hodinách od poobedňajšieho spánku 🙄
a to je inak plná aktivita , hodinu dnes chodila na pešo po vonku a asi 100x vyliezla na všetky stoličky,postele,stoly gauče...
Teraz stiahla flašu mlieka a o 7,OO už bude ako rybka 😕 Inak vyskakuje mi už aj z postielky,ked je prisunuta o našu postel,tak skočí hlavičku ku nám 🙄 ,vyzerá to inak strašne,ako by si šla zlomiť vaz, snažím sa jej v tom zabrániť,ale niekedy ju ani nestihnem zdrapiť
Elly,ak sa to nezlepší,asi vás budeme musiet nasledovat s tým matracom 😉
Bammbi,Atak -chvalabohu,že už je lepšie 🙂
Tess,malá o.k.?
kočky - tá migréna je teda riadny des,súcitim síce s vami,ale asi kto to nezažil,tak si to ani nevie predstaviť ☹
Nicovi rýchle uzdravenie a Lilienke sople preč : phuj-phuj 😉

jankamanikova
13. nov 2009

Tami - pripomina mi to naseho Jakubka 😉 . Jednoducho bud z toho Lea vyrastie, alebo mas doma narocne dieta a zachvilu Ti zacne citat (ratam od dvoch rokov) a pisat ani nehovorim a od piatich rokov bude chciet chodit do skoly a das ju do triedy pre nadane deti, lebo jednoducho to tak je. Citit, ze Lea proste bude taky zivel a potrebuje individualny pristup, co aj z Tvojej strany ma a aj ked to teraz je s nou narocne a par rokov ani nebudes vediet, ze mas dieta, lebo tieto deti su velmi skoro samostatne a osobnosti ani nehovorim. Drzim Ti prsty a prajem trpezlivost ...

Mne dnes dosli nove okuliare, kedze Jakubko mi moje "oblubene" zlomil, tak deti na mna cumia a chvalia, aka som krasna 😉 . Boli sme u dr., lebo uz maju tyzdne sopliky (a ja po tyzdni soplenia idem radsej k dr.) a su vsetci traja zdravi, tak neviem, co im je. Dala nam Trifed na odhlienenie a Pamykon. Ockovanie sa nam preklada na neurcito, v tomto mam super dr. A zazrakom mi vsetci traja teraz spia, co nechapem a vychutnavam si to ticho v dome ...

iwuskaaa
13. nov 2009

Pekný piatkový dník prajem 😉
Tami, musíš byť poriadne vyčerpaná z Leušky. Odkedy má takéto "stavy" so zaspávaním? Ju to tiež určite vyčerpáva, držím palce, nech sa to upraví 😉 . Neviem ani ja, odkiaľ berú tie naše detičky toľko energie. Ja mám niekedy pocit, že čím viac ho nechám vybehať, vyšantiť, tým sa viac dobíja 😀
Mňa zase bolí hlava, ale na šťastie to migréna nieje, teda hneď som to podchytila tbl. Ako vravíš Danielka, nedám hneď, je to hrozné, nezaberie nič, fakt ani 10 tbl ☹ .
Ja som mala pred tehotenstvom a počas tiež pokoj. Asi tri roky. Mávam ju od 18. Pomohla mi jedine homepatička, musím skočiť asi zase za ňou!
Dnes Dávidko spal do 8.45 od 19.30 😵. O 5.30 vypil mliečko a spinkal ďalej 🙂.
Prajem všetkým pekný víkend 😉

katinka0000
13. nov 2009

ahojte!

tami: z toho si nic nerob, nas nico je takyto stale. malokedy sa stane ze zaspi bez okolkov a o osmej. aj pocas choroby isiel spat o pol desiatej. tiez mame len jeden denny spanok. ja uz som sa s tym zmierila, ze musi z toho vyrast. co uz.

nicolasko bol dneska hrozne nepokojny, neposlusny. uz som nevedela, co mam s nim robit. este nechcem ist s nim von, ked mal vcera este teplotu. ale zajtra ak bude doobeda tak pekne ako dnes, tak na chvilu pojdeme, lebo sa vnutri uz zblaznime. on je zvyknuty stale vonku, hrat sa s detmi, chodit na prechadzky a toto je pre neho utrpenie.
ale musim ho pochvalit. dnes sa prekonava. spinka od 12:00 🙂 😀

aktak
autor
13. nov 2009

tami z vlastnej skusenosti odporucam skusat kazdy vecer neco nove pred spanim, ci ju to nezaujme a nenajde sa v tom
uvediem priklad:
u nas Adamkovi pomohlo ked vobec nechcel sam zaspavat a stale vymyslal, ze sme mu dali sviecku do izby (vysoko aby ju nedociahol) a to bolo prenho take vynimocne ze sa vzdy tesi ked si laska a bude sam zaspavat a pozerat na sviecku
Adelka sa pred spankom ukludni napriklad tak, ze si vsetci ideme s nou lahnut, zaspievame si a pomodlime sa, vsade (aj v ostatnom byte) je pozhasinane aby mala pocit ze uz je naozaj cas na spanok a tak sa s tym zmieri a potom pekne zaspinka

viem ze tvoja asi o dost viac vystraja, prave preto skusajte stale nove moznosti a sposoby az kym neco nezaberie, teraz narychlo ti neporadim nic lebo utekam sa hrat ale ak ma neco napadne dam vediet, drzim palce a pevne nervy prajem 😉

aktak
autor
13. nov 2009

tami mozno sa mala citi vynechana ked ma ist spat a vy ste este spolu hore a to jej vadi, najdite vhodny vecer a chodte spat s nou aj ked vam to bude skoro (len dobre pre vas), proste nebude sa mat kam pytat za vami alebo k telke lebo budete tiez v posteli 😉

katinka0000
13. nov 2009

baby chcem sa spytat. nicovi sme teraz namerali teplotu 35,7. nie je to nejako malo?

katinka0000
13. nov 2009

nemoze to byt z tych antibiotik?

jancia
13. nov 2009

Kati skus odmerat este 1x

tinka66
13. nov 2009

ahojte moje augustove mamicky a deticky,

kooooonecne sa ozyvam po dlhej dobe.

mame sa vyborne, larinka nam robi velku radost a naozaj si to vychutnavame velmi...akurat teraz mala prvy kras sopliky a teplotu 38 jeden den, tak sme boli v domacej liecbe, ale jasila sa riadne...je to smejo velky a miluje ludi...

Tami asi ta potesim, to iste sme mali s larinkou minuly tyzden asi tri dni presne az o 23, a rano bola fit ako obvykle, a to zaspavala sama bez problemov...vydrzali sme a ked som to prestala riesit, tak opat zacala zaspavat...urcite to prejde...drzim palce...

Ja som teraz po nociach a skoro rano a pocas obedneho spanku malej musela vela pracovat, ale uz sa to skoncilo a som opat viac menej na materskej, uz len hodinku denne prace dufam...bola som v takom kole, ze som seba vobec neriesila...

este sa ozvem, herecka sa mi zobudila, ide sama papat, je to samostatna jednotka, vsetko sama - jedenie, umyvanie, pomaha vyberat riady z umyvacky atd.

zatial sa majte krasne, chybali ste nam, uz vas budem citat pravidelne a musim kuk fotos a aj nejake pridat...

jancia
13. nov 2009

tinka no vitaj, uz som myslela na Teba ci zijete 😀 tak sa tesime ze sa mate oki, aj na foto nech aspon vidim ako ste od leta vyrastli 😉

danulik
13. nov 2009

haloo haloo, kde ste?? 😕 uz vikendujete?
ja som dnes vecer sama s lili, manzel je von s kamosmi, ale nevadiii, zajtra idem ja 😀 aj s tami 🙂

iwuuuuuuuuuus - pod s nami do ministry!!!

danulik
13. nov 2009

tinka - ahooj 🙂 pekne od teba, ze si sa vratila 😉

jancia
13. nov 2009

Ahoj Dani, no teda vy to idete fakt rozbalit do Ministry? Normalne zavidim 😝. Ja sa teraz nemozem z domu ani pohnut, niekedy ani z miestnosti 😖, no a dnes sa mu dako pustili sople a neviem ci z toho ci zase zubky ale sa budi so strasnym revom, uz bol hore min. 5x ☹, to zas bude noc...

danulik
13. nov 2009

jani - vyzera to tak 😀 len dufam, ze nase bambulky budu spolupracovat (s oteckami) 😅

lili uz sopliky prechadzaju, dnes sme boli v solnej jaskyni, uvidime ako bude zajtra 😉

jancia
13. nov 2009

v solnej jaskyni? napis nieco viac...

danulik
13. nov 2009

jani - je to taka miestnost, kde je vela soli 😀 ale nie - steny su z takeho "materialu" ako tie solne lampy a na zemi je hruba sol, kuk napr. sem: http://www.pravasolnajaskyna.sk/solnajaskyna.php#
boli sme aj s tami a leuskou a este aj mojou sestrou, deticky sa hrali ako na pieskovisku 🙂 🙂 🙂

jankamanikova
13. nov 2009

Ahojte!
Tak sme si s Janym pozreli film, deti spia a mne sa nechce. Zajtra mame vikend a volby 😎 , tak nezabudnut (hlavne, ze je vikend). Tesim sa na vikend, budeme doma vegetit. Predpokladam, ze bude pyzamovy den, lebo nakupene mame a popratane tiez, tak budeme lenosit. Pre deti to je aj tak malo platne, lebo oni od piatej buntosia a dnes Janik len cakal, kedy sa pomrvim a uz ma tahal z postele von 😀 😀 😀 .

Prajem vsetkym pekne vikendovanie, uspavanie, uzdravovanie ...

jancia
13. nov 2009

Dani diky, vyzera to dobre a pozeram ze to nemame daleko 😉

danulik
13. nov 2009

chodte s tomim vyskusat 😉

jancia
13. nov 2009

Janka tak pekne lenosenie a aj Vam ostatnym, my sa doliecujeme a v nedelu mame hody u babky tak sa bude papkat 😀

Dobru nocku

jankamanikova
13. nov 2009

Aj Tebe Jancia dobruuuu nocku ...

katinka0000
14. nov 2009

ahojte!

jancia: aj my sme teraz na tom tak ako vy. od nicolaska sa nemozem pohnut ani na 2 metre, uz je plac. ale chudatko to je isto z tej choroby. je uplne hotovy. upistany, umrncany, unaveny,... dnes sme boli na chvilu vonku, zachvilocku bolo o.k., ale potom zase len na ruky a tak. nech uz douzivame tie atb, lebo je to o nervy.

idem pozriet manzela, lebo aj on je chory. aj ja som, ale nie tak ako on. obidvaja mame atb. no normalny lazaret u nas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre