Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

casy30
17. nov 2009

no, malý sa po hodine spánku zobudil..inak spí 2 a pol....a do večera dlhá doba ☹ no,nič, ideme válčiť 😉

katinka0000
17. nov 2009

ahojte!

my sme boli dnes na malom vylete v dudinciach. ja, sestra a nico. nico si pospal v aute pol hodinku. dnes je uplne zlaty. uz nie je taky nervozny, tak uz asi je choroba prec. zajtra ideme na kontrolu.

tinka: nadherne fotky. lara je na spapanie.

casy: VITAJ! sme radi, ze si medzi nas zavitala. davaj pozor, aby to nebolo nieco ine. nas nico mal tiez 2 dni 40 horucky. my aj dr. sme si prvy den mysleli, ze su to zubky, lebo tiez nemal ani soplik, ani kaslik, ani ho hrdielko nebolelo. ale ked ani na druhy den mu horucka neklesla, isli sme k dr. este raz a uz mu zistila anginu. tie dva dni to bolo fakt hrozne. tiez sme davali aj zabaly, ale velmi to nepomohlo. pre istotu behni radsej k dr.

casy30
17. nov 2009

katinka ďakujem za privítanie 🙂 už ma to tiež napadlo....počkám či aj túto noc sa tie teploty budú šplhať tak vysoko a ak áno, hneď zajtra idem....angína je nepríjemná.....len ma prekvapuje to, že Nicolasko pri nej tak teplotoval....málokedy bývajú pri angíne také vysoké teploty ako pri virózach a chrípkach....no, nech je to akokoľvek, hlavne nech sú tie naše detičky zdravé, dievčatá 🙂 😉

casy30
17. nov 2009

tak už spinkáme...som zvedavá, aká bude noc..ale ilúzie si nerobím....no, hlavne, nech už je ok....poobede bolo strašné...ja chorá, muž chorý, malý chorý....čo vám budem hovoriť.....toto bolo moje najdlhšie poobedie, čo je malý na svete.... ☹

danulik
17. nov 2009

ahojte, aj my sa trapime - mne sa ZASE vratila angina 😠 😠 😠 mam dalsie atb.. lili mala teploty a sopliky, na manzela tiez nieco lezie, no hroza 🙄
dnes som lili ulozila uz o siestej, lebo poobede nespala, bola strasne uplakana, chudatko moje male 😢 dufam ze neochorie aj ona!!

nevladzem precitat, co ste pisali, ale pozdravujem vsetky deticky aj mamicky a vitam casy30 😉

casy30
17. nov 2009

danulík ďakujem...držím paste, aby malinká neochorela.... 🙂 tiež beriem už druhé atb ale žiadny pokorok... ☹

hankahc
17. nov 2009

Jemine ako citam chripka utoci 😖 😠

radsej nech sa chripka prilepi na mna ako na maleho...ja mu teraz pcham cumel jeden fukot, radsej cumel v ustach ako prsty v ustach cestou zo supermarketu 😀 ale zial ked to ma prist tak to pride..

casy30 vitaj moja 😀

danulik nuz moja musis asi zacat palit cerva nejakou ceresnou alebo hruskou 😀 😀
kazde rano jeden frtan na lacny zaludok, zahrejes sa, pomotkas sa, zabijes bacily a este k tomu budes mat dobru naladu cely den Lili sa to podla mna bude pacit 😀 😀 😀
ale teraz vazne prajem skore uzdravenie....ja pijem uz asi pol roka kazde rano citronovu stavu a zatial som ok klop klop...ale za to aj mne sa vratila migrena moja naj kamoska z minulosti, ale spina ma riadne grady 😀 neviem co na mne vidi 😀 😀

casy30
17. nov 2009

Hankahc aj tebe ďakujem za privítanie.... 🙂 ste zlaté, kočky 😉 a ten nápad s frťanom nemá chybu !!! len musím dobrať tieto druhé atb 🙂 lepší bude ale večer 🙂 tažko by som policajtom vysvetlovala, ešte k tomu s bábom v aute, že len poctivo pálim červa 😀

katinka0000
17. nov 2009

casy: nico len teplotoval. nemal za cely cas ani soplik ani kaslik. ale niekde som citala, ze je dobre, ked je clovek chory, ked ma horucku, lebo pri horucke nemaju bacily zelenu. cize pri horucke sa bacily rozmnozuju v tele ovela menej. tak mozno prave preto nemal ani soplik a ani kaslik. dufam, ze u vas to budu len zubky. ako sa ma jozko teraz?

danulik: skore uzdravenie!

casy30
17. nov 2009

Katinka, pravda....teplota je znamenie, že telo bojuje...len u detí je taká vysoká dosť nebezpečná... 😔 😔 ja som zasa kdesi čítakla, že zo zúbkov može byť mierne zvýšená teplota,ale nie 40 tky...no neviem...ďakujem za opýtanie, jožko spinká...pred spaním mal 39 pred odčítaním, tak som mu dala čípok a každú chvíľu ho chodím skúšať, ale zatiaľ je to ok...uvidíme, keď prestane čípok účinkovať...Nikolasko spinká ? 🙂

casy30
17. nov 2009

Babulky, pojdem do hajan....dobrú nocku 😉 už ani nevidím ...

kape
17. nov 2009

Ahoj Casy - vitaj medzi augustovami maminkami a Jozko medzi augustovymi babatkami.

Fuj baby, nech idu choroby rychlo prec od Vas, sa mi to az zle cita.

My sme s muzom mali nedavno na striedacku dost silnu nadchu , Samkovi som hned nasali Echinaceovy sirup a cebion a statocne odolal, zatial 3x klopem, lebo my sme si uz tiez pred casom sople, kasle a teploty uzili. Je to inak prirodny sirup vhodny pre deticky od 6 mesiacov a Echinacea je velmi dobry vseliek aj pre nas dospelych, aj pri anginach , chripkach ...

Ja sa momentalne snazim vyhybat nakupnym centram na mile, este ze vymysleli internet a da sa pozerat tovar a nakupovat aj z pohodlia domova.

Casy - aj ja to takto viem od dvoch doktoriek o zubkoch s tou teplotou. Hovorili mi, ze za tak vysokou sa skryva nieco ine.

Nas Samko zacina byt riadny skodoradostnik, este ja ten smiech ma tak skodoradostny, ked vie ze sa mu podarilo nam spravit nieco naschval. Vcera , ze chce pit z pohara, tak sme mu davali pohar k ustam on sa naklanal, ze ide pit a v poslednej sekunde sup ruku do pohara a pekne si ju tam vymicil a spustil ten svoj skodoradostny smiech, ale zlaty je pri tom. Len nechcem, aby si myslel, ze takto moze vystrajat.

tamita
17. nov 2009

😉 Ahojte 😉
no-kočky moje,mordujeme sa každá s niečim,blbé obdobie...
Vdaka za rady na uspávanie tej mojej malej mršky,Jankamanik 😉 atak - uvedomila som si,že to fakt asi bude tým,že nechce byt večer sama odseparovaná od ostatných,ved cez deň jej postielka nevadí a zaspí tam...tak sa pri nej striedame,alebo zalahneme spolu..Valcuje síce postel aj 2hodiny kým zaspí,ale je to bez plaču a tolko pusiniek dostaneméééé 😲
Casy - čauko,vitaj 😉
Danka1226 - asi som to číslo doplietla,ťažko radiť,dúfam,že ATB zaberú,každopádne by som trvala na opakovaných odberoch a kontrolách,čo je s bacilom a prípadne to podporiť nejakou homeo liečbou na zlepšenie imunity + probiotiká...tie by momentálne asi prospeli všetkým detičkám,aj maminám
Danúlik - držte sa babule 😕
tinka - Larka = zlatíčko
Kape ,Hani 😀 😀
Katinka 😉

katinka0000
17. nov 2009

casy: to iste mi povedala aj jedna kamaratka, ze jej dr. jej povedala, ze zo zubkov moze byt teplota max. 38. tak neviem. ved uvidis zajtra. nico zaspal az o pol jedenastej. uz je vo svojej kozi, tak je uplne rozjaseny. ale nevadi, hlavna vec ze je zdravy. aj nicovi cipok zaucikoval a ked prestal ucinkovat (tak za 3 hodinky), tak teplota stupala strasne rychlo.
pozerala som si tvoj album. jozko je fakt krasne dietatko. a ta jamka na brade, no baby bude musiet odohanat aj maminka aj tatinko. 🙂 😀

babulky dajte nejake tipy na darceky. co kupit rodicom? manzelovi? sestre? svagrovi? neterke? fakt neviem. uz mi po tolkych oslavach dochadza fantazia.

ake probiotika detom davate? a ako dlho sa mozu uzivat?

tami: a leuska je zdrava? nejako sem medzi nas zavitali choroby. hnusoby jedny.

tamita
17. nov 2009

Katinka - klop-klop
My sme vypapali NutrolinB-sirup,ale ten sa musí minúť za týždeň a od zajtra ideme na Dophilus.Občas kvapnem do porajbaného jablka aj Cebion.
Konečne nám vyliezla 4-tá stolička,chvalabohu bez teploty,ale s nervičkami...

casy30
18. nov 2009

Dobré ránko dievčatá 😉 Tuším sme prvý hore. Tak noc bola super...Po tom čípku, čo som mu dala večer, už teplota nevystúpila...takže. hurá, snáď sme za vodou 😉 Aj mliečko ráno vypil...ale nič ste nečítali, nič som nepísala 😉 Nakoniec to bola ozaj tá 2 - 3 dňová viózaa s vysokýmu teplotami ....Tak nech vaše detičky naširoko obchádza!!!
Kape dakujem za privítanie 😉 Joj, tú detskú škodoradosť poznám...malý je v tom majster ale tá spokojnosť, po tom, čo sa mu podarí niečo urobiť!! tak to stojí za to 😉
Tamitka, aj tebe ďakujem...juj problémy so zaspávaním nič moc....Tiež sme mali...malý mi v noci spinkal od začiatku a trvá to do dnes sám vo svojej postielke, ale 2 denné spánky spávalo od narodenia vonku v kočíku a keď mal 10 mesiacov už mi tam nevliezol, tak prišlo učenie na denné spánky v postielke..... ☹
Katinka si zlatá 😉odháňať ich nebudem...snáď mu nebudem prať špinavé ponožky do konca života 😀 Ale všetky naše augustáčatka sú krásne 😉 ....K darčekom...rodičom chcem kpiť kávovar dolce gusto...máme ho, je perfektný...mužovi niečo na oblečenie a parfém - klasika....a ostatným som ešte nedomyslela..Probiotiká dávam biogaia alebo biogaja...neviem, ako sa to píše...takže tak....

tinka66
18. nov 2009

casy - super, ze sa mate uz lepsie...

katinka0000- darceky sme rozoberali aj minuly rok...musime nalistovat, co sme tam popisali 🙂 ale nasla som stranku styloveciapky.sk...celkom dobre tie zo siltom pre muzikov aj pre deticky, tak kuknite...

inac danulik je na to maniacka, cakam, co ona povie....danu daj nejake tipy..

katinka0000
18. nov 2009

tami: o nutroline viem, tie sme douzivali vcera. a ten dophilus sa ako dlho uziva? to je tiez sirup?

casy: o dolce gusto som uz pocula, vraj je super. a tie biogaia su sirup? chcem nicovi este nejake probiotikum dat, len neviem, ktore su najlepsie.

tinka: dakujem za tip.

nesca
18. nov 2009

Ahojky,
infant dophilus je prášok a rozrábam ho v troche tekutiny na lyžičke apotom to odtiaľ natiahnem do tej naťahovačky čo má sirup Nurofen a šup do pusy, dávam mu to každý den, sem tam samozrejme zabudnem od cca 1,5 mesiaca a netuším či je to OK, myslela som že je to pre neho dobré či? Napíšte ak ste sa dozvedeli že nie, najbližšie sa opýtam u MUdr. Tiež mu v podstate dlhodobo dávam Cebion, lebo on ovocia veľa nezje. Pa.

aktak
autor
18. nov 2009

probiotika sa maju davat ked je dovod, teda po ATB (cca 2 tyzdne) ked je vnutorne prostredie narusene alebo po inych traviacich problemoch, preventivne to nema zmysel lebo organizmus si "probioticke" prostredie musi vytravart sam ak je zdravi a treba ho v tom podporovat aby bol sebestacny a nebol odkazany na nejaky prasok 😉

casy30
18. nov 2009

katinka biogaia sú kvapky...nedávam ich pravidelne...ale akonáhle vidím, že má tuhšiu stolicu, alebosa nemože vykakať, večer dám do mliečka 5 kvapiek a na druhý deň je všetko ok ....sú drahšie, staja okolo 300 SK, ale vždy pomohli....

casy30
18. nov 2009

A čo sa probiotík všeobecne týka...aktak, nemyslím si, že by sa mali brať len po atb...ja beriem zž 2 roky BION 3, mala som časté gynekol. zápaly...a odkedy ich pravidelne beriem, nemala som problém....užívala som ich aj celé tehotenstvo...určite pomožu po liečbe atb, ale tiež určite neuškodia, skor pomožu ak sa berú preventívne...

aktak
autor
18. nov 2009

casy30 asi ti pomahaju na tie gynekologicke problemy, keby si ich vtedy nemala tak ich ani nezacnes brat mozno, mam v rodine magistru s 35 rocnou praxou takze jej doverujem ked mi toto povedala a aj vela inych veci o ockovaniach napriklad, aj ked nehovorim ze branie probiotik skodi to nie, len proste davame telu neco co je schopne si vytvorit uplne samo a prirodzene

casy30
18. nov 2009

na očkovania mám svoj názor, tiež....a myslím, že ho zdiaľame rovnako 😉 ale čo sa probiotík týka tu je dobrá stránka, pozrite si....

http://www.probiotik.sk/probiotika/komu/deti/

casy30
18. nov 2009

Tak mi už spinkáme.....ja idem trošku pospratávať a šup do postele k telke 🙂 dnes je to tu voľaké vymreté ☹ tie naše deťúrence dávajú pekne zabrať 😉

iwuskaaa
18. nov 2009

Ahojte kočky,
prajem skoré uzdravenie maminkám a aj detičkám 😉 . Nech je choroba čo najrýchlejšie preč od Vás!
Katinka čo sa týka darčekov, ja tiež už nemám fantáziu. No čo to som už pokúpila, nechcem si všetko nechať na posledné predvianočné dni. Svokrovi som kúpila sveter a termo ponožky, svokre ponožky, pyžamo, tepláky a tiež termo ponožky, môjmu otcovi set od Avonu - Today...ten zbožňuje 😀 . Pre moju maminu a MM zatiaľ nemám nič a ani nápad zatiaľ žiadny 😖 . MM by chcel nejakú poriadnu vŕtačku, on je taký kutil, tak asi niečo také, neviem.
Pre malého už máme darčeky na komplet, aspoň ten je vybavený. Ináč, chcela by som aj ja ODPORUČIŤ knihu: "veľká kniha pre malé deti"...je úplne super, som veľmi spokojná a neľutujem jej kúpu 🙂 .

jancia
18. nov 2009

Caute baby

jeeeho nesca, ty zijes este 😝, som na Teba minule myslela, poslem ti IP 😉

darceky pomoooooc ja nemam skoro nic, akurat mojich rodicov sme so segrou vybavili poukazkami na wellness takze ked pojdu na chalupu tak v dedine je hotel a tam sme im objednali masaze a bazenik a tak...
Tomaskovi asi uz tiez mame, aj neterke no a este nam ostavaju dalsi clenovia rodiny ktorych je nejak podozrivo vela 😅, ale akurat som dnes bola zaobstarat dar svadobny pre moju sestricku ktora sa v sobotu vydava 😵

jancia
18. nov 2009

no a muzikovi vobec neviem co, tak som si vymyslela ze sa s Tomim pojdeme dat nafotit a dostane nas zaramovanych 😀

bammbi
18. nov 2009

Ahojte babulky,
len chcem reagovat na Aktak o tych probiotikach. Presne to iste som nedavno citala v jednej anglickej knihe o zdravi a vyzive deti. Probiotika su vhodne v obdobiach po atb, pri traviacich problemoch a pred a po ockovani. Dlhodobe uzivanie u malinkych deti sa neodporuca presne z toho dovodu, co uz spominala Aktak. Co sa tyka uzivania probiotik u dospelych, kde je traviaci system uz plne vyvinuty, to je asi ina kapitola.

Vsetkym drzim palce, aby sa rychlo vyzdravili.
Aj ja sa s malou vyhybam vsetkym obchodom, uradom a nemocniciam. Dopujeme sa ovocim a ovocnymi stavami a ja k tomu beriem extra tehu vitaminy. Rozhodla som sa nedat ockovat proti tej prasacej chripke, vsetci ma tu pokladaju za blaznivu, najma po tom, co pred tyzdnom muzovmu kolegovi zomrela tehotna sestra prave na prasaciu chripku. Uz to chytil aj svagor s manzelkou. Je to na nervy, ale musim to do aprila nejako vydrzat...

Vianocne darceky? Presne ako spominala Kape, vdakabohu za internet. Napady este tiez len zbieram, dufam, ze do konca novembra cosi vymyslim a objednam...
Drzte sa!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre