Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tamita
25. dec 2009

POHODOVÉ a LÁSKYPLNÉ VIANOCE milé maminky,nech ste šťastné Vy,aj Vaše rodinky 😅

My sme tiež začali pohodičkovo 😵 ....a potom sa nám 3oriešky pre Popolušku zvrtli na 3 guľky imela pre Leušku 😝 ... a vianočná atmoška nabrala riadne horrorovo-akčné grády 🙄 🙄 🙄
už si aj srandu robím,ale nebolo mi všetko jedno.Moja svokra má teda fakt vybrúsený zmysel pre detail,v obývačke nainštalovala dekoráciu ako u Adamsovcov 😠 a kedže sme jej prišli popriať krásne sviatky,Leuška,ktorá ten zmysel asi zdedila po nej 😎,zamierila rovno k stolíku,vrhla sa na to aranžmááá 😕 obsypané sviežimi gulkami imela a prv,než som ju zdrapla,stihla asi tak 2-3 prehltnúť 😝 😕 🙄
no a kedže je to jedovaté,tak hned - telefonát na pohotovosť-telefonát do toxikologického ústavu... od 5 guliek hore už pumpujú žalúdok,nám kázali čierne uhlie,tekutiny a pozorovať dieťa...nuž-pozorovala som ju doteraz,mala aj trochu zvýšenú teplotu a hádzala sa po posteli do 23,00,našťastie krče v brušku neboli,tak to dúfam už bude dobre,len dúfam,že nám na Silvestra svokra nepripraví lysohlávkový šalátik... 😠 😠 😀

tamita
25. dec 2009

Ježiško bol zlatý a všímavý,priniesol mi okrem iného aj nový laptopík,taký malinký,lebo starý už mám dlhšie dokašlaný,konečne som si vás aj prečítala a čo toóóó, koľko nových tehuliek 😕 😕 🙂 😵
Mám pozitívny šok normálne z toho,tak Vám kočky z celého srdca blahoželám držte sa,tešte sa,opatrujte sa 😅 cmuk 😵

tamita
25. dec 2009

Fíííha,
Vari som Vás nezasekla....24hod. nikoho?
Ale chápem,venujete sa pekne rodinkám,užívate si sviatky 😵
Ale to počasie - jeden otras ☹
Naša Leuška sa začína prejavovať ako pravá panna,v neočakávaných situáciách je taká skromno-konzervatívna...Napr.dostala darčeky-hračky a ona to tak nenápadne okukuje,najprv sa tvárila, včera,že ju to ani velmi neberie.. hrala sa dalej radšej so starými a dnes ich už postupne berie na milosť,skúša opatrne...akoby si na ne musela zvyknúť...Takto presne sme to mali aj po narodeninách,máte niekto tiež takúto skúsenosť?

danulik
26. dec 2009

ahojte,
tak ako ste prezili vianoce? resp. stedry vecer?
lilienka bola z celeho dna taka unavena, ze si nestihla ani darceky rozbalit, tak mala americke vianoce - az na dalsie rano 😅 hiikala pri kazdom darceku, najviac sa potesila babikam a moja mama jej kupila quinny kocik pre ne, tak ich vozi po dome 🙂 na FB som dala nejake fotky 😉

tami - lili je asi presny opak 😀

danulik
26. dec 2009

tami ma novy notebook, tak sa jej teraz chodi na MK 😀 🙂 😉

tamita
26. dec 2009

😀 😀
presne taák danulik 😉 a vy máte krásne nové foto s Lilienočkou 😵 😵

danulik
26. dec 2009

dakujemeee 🙂 🙂 🙂
som ti volala, ci ste doma, doniesli by sme leuske darcek, lebo sme sli vasim smerom, ale nedvihala si, tak niekedy nabuduce 😉
v pondelok mame yamahu??

tamita
26. dec 2009

danulik IP 😉

iwuskaaa
27. dec 2009

Ahojte, všetkým prajem príjemné medzisviatky 😉 .
My sme Vianoce strávili super. Celý štedrý deň bola pohodička, od rána sme sa motkali v kuchyni, manžel mi veľmi pomáhal, už ráno o desiatej sme mali uvarenú kapustnicu a hotový šalát, tak sme išli na kávičku k mojim rodičom 🙂 . Dávidko spal tri hodiny, tak sme všetko krásne postíhali a o 18tej sadali za štedrovečerný stôl 😵 . Dávidko papal oblátky, rybku a ovocie, pekne vydržal sedieť s nami. A potom šup šup na darčeky 🙂 . Ako prvý darček si našiel vŕtačku, ktorá vydáva zvuky a aj sa krúti, tak potom ho iné hračky a ani nič ostatné nezaujímalo 😀 . Ale tak postupne sa začína tešiť aj z ostatných hračiek 🙂 . No zlatý je.
Musím spracovať a pretriediť fotky a potom pridám na FB.
Momentálne sme my dvaja na Poľane - nad Detvou (horský hotel), ale dnes ideme domov. Prišli sme včera, lebo náš ocko bol na turnaji, tak sme nechceli byť doma.
Danielka, idem hneď kuk fotky 😉

katinka0000
27. dec 2009

ahojte!

ako ste prezili vianocne sviatky? nejako sa vam nechcelo pisat. 🙂

u nas je stale prijemna vianocna pohoda, pozerame rozpravky, s nicolaskom sa hrame, chodime na prechadzky,... len ten sneh nam chyba. ale iwuskaaa na fb slubila, ze 30.12. ma snezit, tak dufam, ze sa jej vestba vyplni. 🙂

tami: tak to velmi prijemne nebolo, ale chvalabohu leuske nie je nic.

danulik: nadherne fotky. odporucam ich kazdemu na fb pozriet.

nase deticky su asi vsetky rovnake. aj nico sa postupne zacina hrat so vsetkymi hrackami. zo zaciatku to bolo take vseliake, lebo toho dostal vela a nevedel, co ma prve chytit do ruky.
nico ma teraz take obdobie, ze vsetko zahadzuje na zem, gule zo stromceka stale stahuje dole. ale dnes sme na neho vymysleli fintu. dali sme na stromcek par zivych vetviciek a tie dost pichaju, tak sa parkrat pichol a odvtedy sa k nemu nepriblizil. tak uvidime, ci to zabralo. ma este niektore dietatko take maniere, ze vsetko zahadzuje na zem?

danulik
27. dec 2009

iwus - tak to ste mali pekne vianoce, taka pohodicka 😵 ocka uz mate doma?

katinka - dakujeme 😅
nico vydrzi pozerat rozpravku? lili neobsedi ani minutu, takze u nas to nehrozi.. sem-tam ju zaujme nejaka reklama, ale to je tak vsetko..

lili tiez zahadzuje veci na zem - hracky, jedlo,.. 🙄

iwuskaaa
27. dec 2009

Katinka, my na šťastie ešte také maniere nemáme. Ale zase on sa začne poriadne zlostiť, keď niečo chce a ja mu to nedovolím. Vtedy sa vie rozčertiť riadne. Vtedy odídem, neviem či robím dobre, ale keď som mu aj vysvetľovala, tak nepočúval a zlostil sa viac 😖 .
Danielka, áno ocko je doma, prišli v noci 🙂 . Ráno keď vstal, tak že to bol taký čudný "hluchý" pocit bez Dávidka, predsa zvyknutý, že od rána u nás melie 😀
Ja som tiež pridala nejaké fotky z Vianoce na FB, no mohli byť aj krajšie, zabudla som Ježiskovi napísať, nech mi donesie nový foťák 😀

basky
27. dec 2009

Ahojte,

tak Vianoce su za nami, tolko priprav a tak rychlo to ubehlo 😒 . Skoda, ze nam v BA pocasie neprialo, ten sneh aspon mne velmi chybal, take ine caro maju vsety sviatky, ked je vsetko biele. Ale hlavne, ze sme zdravi, no nie?

Danulik, Iwuska, krasne vianocne foto, uz som pozrela 😉
Iwi, vrtacka u Vas vyhrala? U nas to boli golfove palice, zobral do kazdej ruky jednu a nahanal po byte lopticky. Ostatne darceky ho v ten vecer uz velmi nezaujimali, odbalil, pozrel, odlozil a bolo. Az dalsie dni sa zacal tesit a venovat ostatnym darcekom, velmi sa pacili hlavne knihy a encyklopedia.

Tami, no tie male bobulky teda vedia narobit zlobu, este ze sa nic vazne nestalo.
Danulik, ani u nas telka nehrozi, no som aj rada. Mozno 2 sekundy pozrie a uteka prec, no strata casu 😉 Aj tak si myslim, ze na telku maju deti este dost casu.

Nam Simi zatial nic netaha, nezhadzuje, stromcek sme zdilili spolu a zatial je cely pokope, mal pokusy zhadzovat zo svojho stolike, kde papa,, no zatial vyzera, ze pochopil, ze to robit nema.
Horsie je, ked nieco chce a nedam mu to alebo opatrne zoberiem, tak sa jeduje, krici ani si len neviete predstavit ako strasne a narieka, pochoduje pritom na mieste.
No a ked bol hned po jedle, sa nam z toho velkeho plakania za pogrckal, cely obed siel von ☹ . Tak uz davam pozor, hned ako sa zacne jedovat a kricat, snazim sa ho rychlo niecim zaujat, aby prestal. Najlepsie zabera okno, kyvame von a hladame hava 😉 Nas psikovia stale drzia, a celkovo zvieratka miluje a hudba, tancuje na vsetko, ludovky miluje 😉

hankahc
28. dec 2009

ahojte zienky.

iwuska ja som si ta pridala na FB, tak aby si nebola v soku tak isto aj danulik,janciu,katinku a klaudi 🙂 ostatne som si netrufla 😅 nebola som si ista, cerpala som s iwuskinho zoznamu no musim povedat ze ma hlava rozbolela z tolkych priatelov 😀 😀

inac vas vsetky pozdravujem, u nas vsetko po starom zatial a tak to vyzera ze v roku 2010 sa stahujeme do domu tak dufam ze nam to klapne, len ta predstava stahovania sa mi jezia vlasy...

tehulam blahozelam 😉

iwuskaaa
28. dec 2009

Basky, počasie neprialo ani nám, tu na strednom Slovensku, dokonca aj záplavy boli 😒 . No na šťastie mimo nás.
Áno, vŕtačka u nás vyhrala, ale teraz som rada, že ostatné hračky si začína tiež pekne všímať 🙂 . No ako u Vás Šimonko s golfovými palicami hrá, tak u nás Dávidko hrá s hokejkami 😀 . Normálne si musím dávať poriadny pozor, aby mi hlavu nerozbil 😀
Náš malý TV nepozerá, jeho to ani nenapadne. Keď tak začuje zvučku z večerníčka, tak celkom ale ináč nie. Jeho to nebaví a som aj rada 🙂.
Tak pekný dník prajem 😉

danulik
28. dec 2009

basky - dakujeme 🙂

lili sa vie straaasne hnevat, uz sa hadze aj o zem 🙄 je to hrozne, ale ked si ju nevsimam, tak sa ukludni.. necham ju vyzurit, ina metoda na nu nezabera..
najhorsie bolo, ked som jej ustupila alebo ukecala ju nejakou sladkostou - potom to pekne zacala zneuzivat a zapamatala si, ze ked bude velmi kricat a hnevat, pride "odmena" 😖 takze som to rychlo zatrhla 😝

hanka - ved som aj pozerala, ze kto si ma to pridal 😀 ale potom ma napadlo, ze to budes asi ty 😉
kukla som aj fotky, dominik je nadherny chlapcek s krasnymi vlaskami 😵 a ty si riadna kocka 🙂 😉

iwus - inak ten tvoj vyrok, ako by davidko napredoval, keby si sa mu venovala ako ocko, nemal chybu - vzdy si na teba spomeniem, ked vidim lili s ockom v podobnej situacii 😀

hankahc
28. dec 2009

dani ze kocka 😀 😀 😀 skor gula po sviatkoch 😀 😀 😀
ja sa este stale spamatavam z tvojej Lily aka je zmenena a hlavne sa mi zda velmi vysoka 😲 kebyze neviem kolko ma tak by som bez vahania tipla ze 3 roky to fakt bez srandy!!!

danulik
28. dec 2009

hani - to fakt? 😀 mne sa nezda.. ani neviem kolko meria 😅 to sa ti len na fotke zda 😉 ale je pravda, ze tie nase deticky velmi rychlo rastu..
daj aj ty nejake vianocne fotky 🙂

danulik
28. dec 2009

este sme sa zabudli pochvalit novym zubkom, takze uz mame 3 😀 😀 😀 a stvrty je na ceste 🙂

mhviezdicka
29. dec 2009

ahojte maminy a vsetky deticky 🙂
dodatocne prajem vsetko dobre, hlavne nech vas vsetkych caka len vela krasnych chvil v novom roku 2010 a nech sme vsetci zdravi!

nebola som tu uz ani nepamatam, ale teraz cez sviatky som si dala zavazok, ze to musim napravit.

Dost ma od septembra potrapili krize - az tak, ze som musela na dva krat absolvovat rehabilitaciu ☹ nedokazala som vobec sediet, len som cele dni lezala a chytala depku, lebo muz muslel byt v robote a Lucka sa stale chcela nosit na rukach ... no, co vam budem hovorit - aj som si poplakala. drzalo ma to dva a pol mesiaca, teraz este obcas zabolia, ale uz je to ovela lepsie - klop klop.

Vidim, ze rady tehuliek sa rozrastaju zavratnou rychlostou - z celeho srdiecka vam mile maminky tehulky gratulujem a prajem vela zdravicka, aby ste mali pohodove tehu a poslusne deticky, aby ste mali dost sil zvladat povinnosti maminy ale si aj popritom trosku vychutnavat dalsie tehu.
... myslela som si, ze aj sa pridam medzi prve tehulky, ale clovek mieni Pan Boh meni. verim, ze coskoro sa hadam pridame aj my, este trosku cvicenim spevnim chrbat a mozeme ist na to 😀 - velmi by sme chceli dalsieho drobca 😵 sestra teraz pred Vianocami porodila malu Barborku a ja sa na nu neviem vynadivat a stale ju ovoniavam... ani sa mi neche verit, ze aj nasa Lucka bola raz taka drobucka 😅

mhviezdicka
29. dec 2009

danulik,
vidim, ze aj vam zubky rastu stale pomaly - Lucka ma zatial len 5, a siesty sa jej uz viac ako tyzden nevie prerezat 😒
co sa tyka trucovania, Lucia robi presne to iste co Lili - hodi sa o zem a krici. a ta metoda, co pouzivas je uplne ok. treba ich nechat, a len davat pozor aby si neublizili ked sa hadzu a trucuju. Lucia si vzdy velmi rychlo uvedomi, ze nereagujem, tak prestane kricat, postavi sa a o chvilu uz ani nevie preco vlastne trucovala - potvorka to je. Ked budeme doma (teraz sme na orave) pridam aj par foto.

no, teraz tak pozeram, ze reagovat na vsetko sa mi asi nikdy nepodari, kedze som tu nebola 100 rokov, ale davam si novorocne predsavzatie, ze aspon obcas sem zase nakuknem a aj sa zapojim, ked sa moje dieta nerozhodne, ze spat cez den nebude, lebo aj to sa nam uz obcas stava - vstane o pol siedmej a do pol osmej vecera funguje bez spanku - ako duracelka 😝

tak snad do skoreho pismenkovania 😅

nika.r
29. dec 2009

ahojte 🙂

verím, že ste sviatkovali super. My celkom, užili sme si tatika, jeho prítomnosť bol u nás najväčší vianočný darček. 🙂 Mne síce bolo dosť zle, ale inak aj tak to boli krásne dni a škoda, že tak rýchlo prešli.

Tami, to museli byť poriadne stresy, ani si nechcem predstaviť. Hlavne, že Leušak to zvládla a už je OK.

hviezdička, tak nech už kríže nezlostia 😉

náš stromček je už celý oskubaný, už bol aj na zemi, pozlátko je dole už takmer všetko. Môže za to moja mamina, keď bol Tomi u nich, bavili sa tak, že zvesovali a všali naspäť ozdoby z ich stromčeka. A teraz to Tomi s veľkou radosťou aplikuje aj u nás. 😝

iwuskaaa
29. dec 2009

Danulik 😀 ...však je to pravda 😀 ...s tými ockami 😀

Hviezdi, vitaj opäť medzi nami 😉 Som rada, že sa si tu ukázala a príď kľudne aj častejšie, sú tu super kočky 😵 . Prajem Ti pevný chrbát a aby si sa čoskoro zaradila medzi tehuľky 😉

Hani, ja som doteraz dumala, kto vlastne si 😀 . Som rada, že si na FB, idem pokukať fotky, ešte som totiž nestihla.
Prajem Vám krásny slniečkový dník, u nás je tak krásne 🙂 . Dnes ideme ku mojej starkej, ešte sme tam neboli cez Vianoce, tak sa tešíme 😵 . Možno niečo "Ježiško" nechal aj tam 😀

hankahc
29. dec 2009

Iwuska dala som si namahu a vyhladala som si co si pisala o tvojom muzikovi a jeho prebalovani 😀 😀 to ako keby si bola u nas.
to raz som poprosila mojho draheho nech vyzlecie maleho lebo sa mal ist kupat, nevedela som ze mal nalozene v plienke, a nevedel to ani moj muz, ten ked to zbadal zdrevenel drzal tu osratu plienku v ruku a vyvreskoval na mna aby som rychlo utekala za nim, maly medzicasom zneuzil situaciu a s osratym zadkom sa vyvalal v posteli ale tak ako nikdy!!! maly sa tesil ze sa blaznime pretacal sa na posteli potom zliezol z postele zadkom o plachtu 😝 a ja som mala co robit aby som ho chytila, a to teleso s tou osranou plienkou tam stalo a stalo a myslim si ze by tam stal hadam aj dodnes kebyze mu to plienku nevezmem!!! 🙄 🙄

teraz tri krat prevoniam a potom podavam dalej 😀 😀 😀

hankahc
29. dec 2009

Iwus k tomu FB, to ty si raz dala do eteru cele tvoje meno tak som to vyhladala vlastne cez teba som nurala a patrala po ostatnych babach 😀 😀

sem sa mi nechu davat fotky lebo ich musim upravovat a na to ja nemam nervy a okrem toho na FB si pozeraju fotky iba fakt moji priatelia a koho tam nechcem tak si ho nepridam a hotovo!!! 😖

no idem maly mi tu lezi pri nohach, hotovy, uz ma rybi pohlad (to je pohlad pred spankom) 😀

danulik
29. dec 2009

mhviezdicka - konecne si sa ozvala 🙂
no s tymi zubkami je to tazke, ked idu tak pomaly a nie a nie sa prerezat 🙄 a k tomu teploty a nervozita.. co uz, musime to nejako vydrzat.. kym pojdu do skoly, tak budu mat hadam uz kompletny chrup 😀
prajem ti, nech si rychlo fit a mozte zacat pracovat na babatku 😵

hanka - moj manzel doteraz prebalil pokakanu lili 1 KRAT!!! a aj to iba preto, lebo som nebola doma a nic ine mu neostavalo 😖
ked je pocikana, tak v pohode, ale ak zbada nieco hnede, strasne vykrikne a vola ma, nech tam RYCHLO pridem, lebo sa stalo nieco strasne 🙄
??? 😅 😅 😅

iwus - tak potom sa pochval, ci si nieco dostala 😉

dnes sme boli u tami, bambulky sa pohrali, boli strasne zlatucke 😵

hribikana
30. dec 2009

dobre ranko,
my mame zas zimu, huraaaa, na silv. chatu berieme aj sanky, to bude radosti 😀
Davidkom blahozelame k dnesnym meninkam
mhviezdicka, vitaj spat a nech uz mas tie krize ok, nech sa pridas cim skor do klubu tehotnych 😝
my mame odvykacku od dudla, kedze sa malej stale robili lisaje akolo pusy, takze mame uz 3. den nasu zavislacku pri zaspavani nervoznu, nevie co s rukami, co s pusou ... hadam ju to ale prejde
a s tymi plienkami - baby, moj muz je normalne hrdy, ked ma mala poriadne nalozene a smrdi to po celom byte, ochotne ju zoberie a vysprchuje jej ritku 😀 a s takym nadsenim to robiiiiiiii, to vazne
prajeme pekny dnik

danulik
30. dec 2009

ahojte, aj my sme sa zobudili do zasnezeneho rana 🙂 lilienka sa teraz bobuje s ockom v zahrade, uz stihli postavit aj velkeho snehuliaka 🙂 🙂 🙂 a ja sa na nich vyskieram (v teplucku) z okna 😀

hribik - tak vela stastia pri odvykacke a uzite si silvestra na chate 😉

iwuskaaa
30. dec 2009

Hani 😉
Hribi, tak Vy idete na chatu? Super, keby sniežik vydržal, bolo by super. U nás je pomerne teplo, tak chodníky pomaly schnú, aj som sa potešila, že pôjdeme na sánky, ale nie 😒
Ďakujeme za prianie pre Dávidka 😉 ...práve som dokončila zemiakové placky - haruľu a idem robiť obloženú misu a jednohubky s krabiou nátierkou, chystáme sa oslavovať, aj moje a Dávidkove meniny 🙂 .
Danielka, tak Ježiško bol aj u starkej, vraj sme boli dobrí, tak nechal peniažky, aby sme si niečo vybrali 🙂 . Už aj viem čo. Zaľúbila som sa do jednej obedovej súpravy, tú čo máme je nepodarený svadobný dar 😀 , tak si ju aj kúpime 😵
Ach tí chlapi, boja sa hnedej farby 😀 . Ja keď je môj manžel doma, tak ho vždy donútim prebaliť, nech si to aj on užije 😀
Prajem Vám všetkým krásny dník a veselého Silvestra 😉 . Nech je rok 2010 ešte krajší ako predošlý 🙂 ...

tessie
30. dec 2009

Ahojte mamuľky, nemám teraz veľa času sem chodiť, ale stále na vás myslím. Máme sa dobre, Sophinka je úžasná, teraz je momentálne zdravá, tak dúfam, že to tak aj zostane...

Prajem vám všetkým do nového roka 2010 všetko len to naj, naj, naj, nech sa vám splnia všetky želania a nech deťúrence sú zdravé a poslúchajú svojich rodičov, ktorí ich nadovšetko milujú... a možno by sa im v roku 2010 zišiel aj nejaký súrodenec 😉 😉 😉 Krásneho Silvestra... cmuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre