Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mizulienka
13. jan 2010

Katuska si zlata, dakujem :0) a kde si objednavala tie babylucy?
teraz sa stahujeme do domu, takze so susenim asi nebude problem, aj ked neviem, ako budem pri dvoch malych stihat prat 😉

madi
13. jan 2010

s pranim si voobec nerob starosti mizulienka.... to je najmenej...fakt je vyhodou pri tychto latkovkach, ze to smaris do pracky, pracka vyperie, ptoom vyvesis a hotovo... zaberie to par minut navyse oproti jednorazovkam...a tie minuty pri jednorazovkach "minies" na to, aby si nasla kde je najlepsia cena 😀

a babylucy objednavaj priamo od vyrobcu, tam su najlacnejsie 😉

kazdy sa stahuje do domu....aj ja chceeeeem 😔

mizulienka
13. jan 2010

ste zlate dievcata, v taku vycerpavajucu odpoved som ani nedufala 😀

tak skusim popozerat na tej ich stranke co a ako a daco vydumeme 🙂 tak vravite, ze je lepsie latkovat az od starsieho baba, nie uplne malickeho...a co ste teda davali od narodenia?

a s tym cicanim a cucanim 🙂 madi ti ja bohuzial neporadim...ja som kojila maleho do roka a nieco a ked som zistila, ze som tehotna, tak som musela prestat...jednoducho som mu v noci uz nedala aj ked plakal a ja s nim, ale zvykol si a bolo to rychle 🙂
tak snad sa aj u vas dobre poriesi, drzim palce 🙂

katuska.
13. jan 2010

mizu, my sme zacali skor a je to take narocnejsie, lebo tie kaky malickych babatiek su take ako pisala madi. ale niekto si vie zvyknut aj na to.. a vlastne ked sa marek prekakaval cez pampersku, tak si to aj tak odniesla klasicka stvorcova plienka, co bola na balenie nasiroko, takze je to mozno aj jedno.. dnes sa ideme skor kupat, lebo tu mam sestru a ochvilku musi ist na intrak do po a sama by som ho este neokupala.. dufam, ze mu to nenarusi rezim..

a este otazka ku kupaniu.. vsetky kupete malych kazdy den? lebo my kazdy druhy, kazdy prvy len nozicky oplachneme, rucicky, tvaricka a pod..

danulik
13. jan 2010

jeej, kolko stratenych prislo 😀 ahojte 🙂

jankamanik - tak vam prajem, nech vam to vyjde 😵

madi - dakujem 🙂 a tiez drzim palce, nech sa vam to podari 😉

slaviq - zavidim vam to teplucko (v dobrom) a zaroven vam ho velmi prajem 😵 uzite si ocka 😉

moje dieta toho tiez vela nezje, najradsej by jedla cely den konder cokoladky a pinguinkov 🙄 ale to je moja chyba, keby ma nevidela jest sladke, tak ani ona nepyta 😝 😅
nastastie ma rada aj ovocie, takze papa cucoriedky, mandarinky, pomarance, banan, sem-tam jablcko a hrusku..
zo zeleniny (uz som spominala) cherry paradajky 🙂 a obcas nejaku uhorku.. struhanu mrkvu si zoskrabava z jazyka 😀
problem je varene jedlo 😖 zje par lyzic polievky a koniec, druhe uz potom nechce.. mala aj obdobie, ze zjedla hocico, co som jej dala, ale to netrvalo dlho 😒
jogurty tiez nechce (asi po mne), ani probinacika velmi nemusi, tak papa monte, snazim sa jej dat len tu bielu cast 😉 no a este syr, ten jej celkom chuti - uz som to asi pisala, ale ked papa chlebik, tak najskor zje paradajky, potom syr a chlebik mi vacsinou necha 😀

madi - ja som lili niekedy okolo roka v noci tiez dost vela krat kojila, ale ona sa potom postupne preorientovala na UM a odvtedy zase spinka celu noc (klop klop) 😉 kojenie zacala odmietat najskor cez den a tak som jej zacala davat nutrilon, v noci flasu zahadzovala, ale raz sa dala ukecat a odvtedy uz MM nechcela..

danulik
13. jan 2010

katuska - my kupeme kazdy den, resp. sprchujeme, je to taky nas ritual uz od narodenia, bez toho by to uz nebolo ono 🙂

mizulienka - my sme sa s latkovymi plienkami nejako nestotoznili, aj ked myslienka je to pekna 😉 zopar mame doma, ak by si mala zaujem, napis IP..

katuska.
13. jan 2010

aha este k tomu jedalnicku som zabudla.. neviem, kto sa pytal asi slaviq.. na ranajky zje marek krajec chleba vacsinou bez korky (ako kedy, ked sa mi nechce orezavat, tak mu ju dam) s maslom a so syrom - to ma velmi rad.. a zapije 250ml mlieka.. potom na desiatu mu dam bud velkeho pribinacika alebo maleho a po nom do ruky par piskot alebo chrumiek.. ovocie mi velmi nechce jest 😒 na obed bud druhe jedlo alebo polievku s chlebikom, nikdy nezje oboje.. na olovrant vacsinou banan s vyzivou jablkovou alebo nieco podobne a na veceru uz len 250ml kase.. nezda sa mi, ze by jedol vela a pritom vazi uz skoro 14kg 😕 okrem ovocia a zeleniny cerstvej nema nic, co nezje..

tamita
13. jan 2010

Katuska,chudatenko ☹,to si musela trpieť jak slon bez tabletiek
Mňa nadopovali aj štvorakými ,aj mi to Dr.naprávala-ako tak úspešne,teraz rehabilitujem.Najviac mi asi pomáha laser. No a zakázali mi dvíhať malú 😒 ,ale ako jej mám vysvetliť,že ju nezoberiem na ruky,ked sa driape po mne hore a mrnčí ...
Naša Lea ohlodáva niečo celý deň,ale piť nechce nič iba mlieko,teda Nutrilon,trochu vodu-minimum a čaj len výnimočne. To ma štve,no je tvrdohlavá ako palica a ked pokrúti hlavou,tak do nej nedostanem níič,opica !
Tak aspoň tým UM zapíjame ešte aj jogurt 😅

Angeli - ak sa stále zaujímaš o to profesionálne rodičovstvo,kúp si určite najnovšiu Madam EVA - februárovú,práve vyšla a je tam supéééér reportáž o profes.mamine a všetko okolo toho,jej priame skúsenosti.
Mňa veľmi prekvapilo,že súčasný prefer.model profes.rodičovstva je ako medzistupeň pred adopciou,pre detičky do 3.rokov. Zrejme aj ty si mala toto na mysli.

Madi, ja ti neporadím,ved vieš-my sme odsávali a kombinovali....ale flašu Nutrilonu vypije stále kolo polnoci,potom prebalíme a chrníme do rána 😵

Idem babenky - čaute 😉

tamita
13. jan 2010

Jááj a ešte som zabudla - my sa každý deň sprchujeme iba v lete,teraz v zime tak 3x do týždňa,ale každý deň aj 3x -po kakaní spršneme od pása dolu a večer ked nesprchujeme celkovo,tak umyjeme ruky až pod pazuchy,krk,tvár....vlasky umývame teraz tak raz za 4-5 dní, to aj kôli tomu cirkusu-čo robí pri namočení hlavy,ale aj preto,že má riadne háro a musíme potom dôkladne sušiť fénom a to sa vrtí,uteká...no nervy

jankamanikova
13. jan 2010

Ahojte!
Tak moje deti este nespia, tak som tu pri nich a sedim a citam net a oni kukaju, co pisem. A to pritom boli unavene a spat nechcu. Nevadi, dospia nabuduce. Jakubko uz spi, aj to vdaka Janymu, lebo on ho uspava a v noci si ho berie so sebou do druhej izby a prinesie mi ho az rano o piatej na kojenie. Zaujimavostou je, ze Janymu zaspi bez nejakych problemov a dokonca v noci ho vie utisit, ak je problem. Ja nechapem. Ale zato cez este kojim a mojka sa okolo mna. Predsa tie kojene deti potrebuju ten fyz. kontakt (aspon tie moje) ovela viac a odstavenie zatial neriesim, ale tu noc sme potrebovali vyriesit. Som rada, ze to Jakubko zvladol bezbolestne a ze Jany bol taky ochotny sa nato podujat.

Tami - to mate super, s tym domcekom. A projekt ste mali vlastny alebo cez net? Nemozes hodit tip (ak TI nebude vadit) ako inspiraciu?

Tema jedlo: Jakubko nechce nic surove (co je velka skoda), ani ovocie a ani pecivo mi neje. Zato zje pol litra polievky (a ak vymysla, tak mu polievku zmixujem a pije so slamkou) a cely tanier mäsa a zemiakov a miluje ryzu. A to je vsetko. Ziadna bohata strava, lebo nic ine nechce. Takze u mna je problem s ranajkami (kedze nic z muky nezje) a vlastne vobec cez den, ked mu chcem dat nieco len tak do ruky, tak nezje. Este ma rad jogurty a Acidko. A pije vela cistej vody, caj moc nechce. A nechce pit z flase, ale vsetko musi byt v pohari (priesvitnom).
Mne je luto, ze nechce jest ziadne ovocie, lebo je to pohodlne. Hoc-kde kupis a umyjes a ides. Ked ideme na vylety, tak mam vlastne problem, co ukuchtit na cestu. Vlastne to nie je problem, len musim vela zapinat mozgove zavity 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
13. jan 2010

Joj, a kupeme kazdy den, to musi byt. Alebo sprchujeme. A vlastne, ked kaka, tak stale sprchujem. On vodu miluje ...

kivec
13. jan 2010

Ahojte zienky,
ja sem sice neprispievam, ale vzdy si vas rada precitam 🙂 . Checla by som sa vas opytat, ako sa hravate s vasimi detickami. Mne akosi dochadza fantazia. Vidim, ze mala sa krasne vyvija a robi pokroky ale neviem ako ju v tom podporit hrou. Mohli by ste mi dat nejake tipy? A tiez by som chcela vediet, ako zabavite drobcov vonku. Hlavne v zime bez snehu. Na to ozaj nemam absolutne ziadne napady.
Vopred vam dakujem za vase prispevky.

eminkaa113
13. jan 2010

Ahojte dievčatá,

katauska, presne viem čo to je seknutie v krížoch. Som to prežila rok pred tehotenstvom a skončila som v nemocnici. Mňa to chytilo keď mala Emka 6 mes., tiež som si nič nemohla dať lebo som kojila a trpela som ako kôň. Teraz občas cítim, že keby som urobila prudší pohyb, tak ma sekne, hrozne si dávam pozor, na rehabilitácii ma naučili zopár trikov a keď cítim, že ma to trochu bolí, ihneď si dám korzet.

Emka papá celkom dobre, miluje polievky, tú má každý deň (okrem paradajkovej 😨 , ja s manž. ju milujeme, no čo už), ale paradajky má veľmi rada. Tiež je tie cherry, sme ich cez leto mali stále, brat ich pestoval v záhrade, tak si na jaro zasadím aj ja. Ráno si trochu cucne z prsa, raňajkuje kúsok chlebíka s malom, syrom. Miluje acidko a pijeho priamo z fľaše. Ak jej ho dám do pohárika, tak ho nechce 🙂 Potvorka malá. Kupujem jej aj detskú šunku, ale to veľmi nechce alebo jej dám jogurt, pribináčik a podobne. Olovrant väčšinou nechce, tak až pred obedným spánkom papá polievku. Druhé jedlo zje až keď sa vyspí. Večer papá kašu, alebo čo bolo na obed. Okrem toho má keksy, brumíka alebo výživu.

My sa kúpeme každý deň, Emka zbožňuje vodu, sedí v nej cez pol hodiny. Sa jej pýtam: môžeme už okupkať? a ona mi odpovie: neee 😀 ale keď zoberiem mydlo alebo šampon, tak už si ľahne a čaká. Hlavičku umývame 2x do týždňa, Emka nemá veľa vláskov, tak to stačí a perfektne sa pri tom drží.

Stále kojíme, aj v noci, tak 2, niekedy aj 3x.
Dnes bola podarená. Spadla jej didi pod kuch. linku (my vždy keď jej tam niečo spadne, resp. keď tam hodí, zoberieme najdlhšiu varešku a tou tie veci vyťahujeme), bez váhania otvorila zásuvku, vybrala varešku, ľahľa na zem a šmátrala pod linkou. Som sa z chuti zasmiala 😅
A včera sme sa naučili ako sa volá a koľko má rôčkov, tak sme sa dnes všade chválili 😀

danulik
13. jan 2010

to je zlate, ako sa ucia rozpravat 🙂 🙂 🙂

lili zatial hovori iba take ze mama, tata, baba, dede, baaba, vavoo (havo), baa (bac), taa (tak), de ee (kde je - to ked hladame cumel 😀 ), tap tap (tap tap tapusky), mnam mnam (ked zbada nieco dobre na papanie), niiii (nic), ne ne ne (nie nie nie) a inak sa jej rozpravat velmi nechce, ale nakoniec sa aj tak vzdy dopracuje k tomu co chce 😀 a ked nieco nechce, tak kruti tou malou hlavou a nas moze aj porazit (napr. ked sa do nej snazime dostat nejake jedlo) 😀
inac rozumie skoro vsetko, velmi rychlo pochopi, donesie co jej poviem, ked nieco rozleje tak si hned ide do kuchyne po servitku a utrie to 🙂 pomaha mi davat veci do pracky a z pracky, spolu vesiame, vykladame umyvacku (ona vybera a podava mi, ale niektore veci uz aj sama roztriedi do skriniek a suflikov), vysavame, ked ma spinave rucicky, tak ma pride zavolat nech jej otvorim kupelnu a tam si ich umyje v bidete 😀 to je jedna z najoblubenejsich cinnosti - macala by sa tam aj pol dna 😝
no a este vela inych veci, ale ved to urcite poznate 🙂 😉

danulik
13. jan 2010

prajem vam dobru noc 🙂

katuska.
14. jan 2010

tami, veru.. nebolo to nic prijemne. ale pomaly sa z toho dostavam, vcera som uz bola aj vonku 🙂 musim popozerat nejake cviky na chrbticu, lebo citim, ze nie je v dobrom stave 😒

marek pije mlieko, tak oddychujem.. noc nebola ktovieco, ozvalo sa ockovanie. budil sa s placom a vypil za noc 500ml caju, co poznacilo aj moj matrac 😒 a hadam aj susedov strop 😀

inak som sa nasmiala na spadnutej didi, lebo prve, co mi napadlo bola cicka.. veruze pri tych mojich cickach po kolena sa mi to ani nezdalo cudne, ze spadli niekomu pod linku 😀 😀

pekne rano prajeme vsetkym.. dnes by malo svietit slnko, tak sa tesim 😎

kape
14. jan 2010

Ahojte.

Danulik - pekny domcek, nech Vam ho rychlo a kvalitne k Vasej spokojnosti postavia a sup sup na to kavickovanie s Tami.

Bolesti nech Vam maminy rychlo prejdu, nech sa mozete naplno venovat krpcom.

To DVD si teda kupime aj my. Samko dost "zerie" , ked ma nahodou vynimocne zapnute BeBe TV, mame to v ramci ponuky UPC a je to program pripravovany s psychologmi, pre taketo male deti. Mne sa to veru nepaci, pride mi to uplne primitivne, ale prave to deti v ich veku bavi.

Madi, ak by si sa rozhodla pre stvorce pri druhom babu, velmi dobre su Kiko bambusove stvorce, su velmi dobre save.

Co sa tyka zahranicnych "drahych" plienok, tak podla mna je to aj o tom, ze nasi drobci uz podstatne viac pustia do tej pleinky ako ked sme s plienkovanim zacinali, takze plienky , ktore som kedysi pouzivala len na doma pouzivam teraz na vonku a opacne. Podla mna sa vyuzitelnost plienky pocas jej doby pouzivania meni.
Ja som so Samkom zacinala okolo jeho 3 mesiacov a pri druhom chcem ist do toho moznoze uz aj po prichode z porodnice. Ja mam aj teraz problemy, ak nahodou musium Samkovi dat jednorazovku na zadok a to ze sme ich pouzivali na dovolenke skoro 2 tyzdne, mi bolo dost za tazko, ale jasne ze sme to obaja prezili.

Mizulienka - urcite mozes aj pouzite ja som mala aj aj a aj teraz ak nahodou nejdem nejaku pouzivanu za dobru cenu, tak ju kupujem a ked pride je ako nova. A urcite by som uz neurobila taku chybu ako ja na zaciatku, nakupila som si rovnake plienky a potom som dost dlho pouzivala sucasne aj jednorazovky, lebo som az tak uplne s latkovkami nestotoznila. Teraz uz ked mame doma rozne plienky, ci uz znackami, materialom a farebnostou, sa to u mna stava zavislostou a aj ked pomaly uz pojdeme na odplienkovanie, stale pozeram a uvazujem nad novymi kuskami, ktore ma zaujali. Do IP Ti hodim este nejake info.

Samko mava kazde rano na ranajky jogurt, ilovrant je ovocie, sem tam pozuzle trosku rozka, pred spanim ma druhy chod, po zobudeni polievku, potom este nejake ovocie, pripadne nieco na styl Pribinacika - to zriedkavo alebo si da chlieb s lekvarom alebo so syrom a sunkou a vecer pred spanim 210 mlieka a potom o piatej rano este raz ta ista davka mlieka.

Katuska a neskusili ste Mareka sprachovat namiesto kupania. My sa sprchujeme kazdy den, Samko to miluje, tak preto kazdy den, len nema rad, ked mu umyvame hlavu, ale to sa mu znepacilo na plavani, ked som mu tam umyvala, lebo tam nemaju sprchy do ruky, len tie pevne z vrchu a ta sa mu pri umyvani hlavy nepaci. Necudujem sa mu. A uz je taky "exotko" ze si sam nastavaju sprchu priamo nech mu strieka do ust a "chyta" ustami vodu. Vo vani mame protismykovu podlozku a tak sa spaciruje po celej nasej velkej vani pocas umyvania.

kape
14. jan 2010

lA este som chcela Angelina - ak je to ako pise Tami, tak ja by som sa na nieco take nemohla dat, neuniesla by som psychicky odchod maleho drobceka uz od nas prec. Odkedy som matkou, tak uz viem co je to mat vlastne dieta a urcite by som mala k nemu pristup ako k vlastnemu, prirastlo by mi tiez k srdiecku a "vlastne dieta" by som tazko davala cudziemu cloveku. A asi by to tazko niesol aj Samko, pokym mu nevieme vysvetlit, ze sme sa dali na nieco taketo. Aj teraz velmi plakala, ked sme odchadzali od nasich za mojim 11 rocnym bratom, bol na nom v kuse nalepeny, dokonca po veceroch aj brasko place za Samkom a gto je uz "velky" 😵 .

Ja tak v kutiku duse uvazujem, ze moznoze raz si tretie adoptujeme. Ale cas ukaze.

katuska.
14. jan 2010

kape, my nemame problem s kupanim a vlastne tiez asi sprchujeme. marek je v troske vody a je zatvoreny odtok, takze ked ho doumyvam, tak je tej vody celkom dost. pytala som sa preto, ci nie sme nejaki necistotni.. ale mne tak hovorila sestricka v porodnici, taka co sme si vo viacerych veciach sadli.. ze staci raz za dva dni, tak neviem. v lete to bude asi kazdy den, ale teraz v zime to uz asi tak nechame, lebo beztak mam chrbat onicom a manzel chodi teraz casto prec.. ale dakujem za rady 😉

k tym hram.. dnes sme sa hrali s duplom (ako kazdy den, ale ma to tolko moznosti, ze nas to oboch stale bavi 🙂 ) a potom sme si chvilu kreslili, to mareka velmi bavi, ked uz je toho dost, tak sa musim velmi snazit, aby som ho odputala od fixiek.. ideme sa chystat vonku 🙂

bammbi
14. jan 2010

katuska,
my sme malu prve 3 mesiace kupali 2x tyzdenne. Tak mi bolo odporucene v nemocnici a aj koznou lekarkou. Potom sme to postupne menili a momentalne ju kupeme kazdy druhy den, vzdy aj vlasky, lebo ona sa vo vode tak blazni - spliecha, ze ich ma aj tak vzdy mokre a tiez to ma celkom rada. V lete budem kupat kazdy den. Tiez po kazdom kakani jej vyspliecham ritku v umyvadle.

Lego Duplo je aj u nas obrovsky hit uz dost dlho, dokaze s tym stravit hodiny, mame rozne sady, najvacsi uspech maju 4 z nich: velke Zoo so zvieratkami, Domcek so zariadenim, postielkami, kocikom, a tiez Cirkus a Polarne zvierata so smyklavkou pre tulenov... Katuska, pamatam si , ze si spominala, ze ti vadi, ze kociek je malo a ze su uz postavene postavicky, zvieratka, hojdacka atd. Ja si naopak myslim, ze prave kvoli tomu sa s duplom dokaze hrat dlhsie, neprestane ju to tak rychlo bavit. Myslim, ze samotne kocky oceni az neskor, ked si bude chciet nieco vytvorit sama...

Kreslenie je u nas velka bieda, najvacsi uspech sme zaznamenali, ked chytila ceruzku a urobila s nou haky baky, co trvalo 5 sekund a potom pastelka letela velkym oblukom... 😒 Katuska, co Marek uz kresli? Len cmaranice, alebo uz aj kruhy a palicky?

Este k tym hram: Knizky, casopisy a katalogy - tie si sama vybera z policky a stranu po strane prelistuje s patricnym komentarom v hatlanine, sem tam medzi to hodi ozajstne slovo alebo zaznakuje. Knizky su prve, k comu bezi rano hned po zobudeni. No a posledna vec, ktorou sa dokaze dost dlho sama zabavat je "babikovanie" Obliekanie, krmenie, nosenie, davanie do kocika a kocikovanie babik - pri tom kocikovani si spieva 'haja haja' (vtedy je hrozne zlata)
Ostatne cinnosti musime robit spolu - momentalne sa rada hra na schovavacku - vzdy sa niekam schova - za stol, za zaves a ja ju musim hladat a tvarit sa, ze ju nevidim. Hrame sa aj s plastelinou, stavia kocky a drevene puzzle- ale tam vsade potrebuje moju asistenciu. Vonku vzdy berieme loptu - v kazdom pocasi... Ale aj tak najvacsi hit vonku su cudzie deti alebo nejaky pes a macka - vtedy ma o zabavu postarane...

Mizulienka -
ja mam s anglickymi latkovymi plienkami dobre skusenosti, naopak Baby Lucy mi strasne stvrdli a kvoli tomu ich vobec nepouzivam, lebo su neprijemne na ritku. Suhlasim s Kape, v kazdom obdobi/veku mi vyhovovalo nieco ine. Jednorazovky mne osobne nevadia- kupujem raz za cas take ekologicke na cestovanie. Len ritka je na ne dost citliva, na Pampers dokonca zufalo alergicka, takze preto musime latkovat... Zacala som latkovat, ked mala bambula asi 3-4 mesiace a musim sa priznat, ze tie prve mesiace si s latkovkami vobec neviem predstavit, najma preto, ze mala kakala do kazdej plienky, to by som sa asi zblaznila...

bammbi
14. jan 2010

ospravedlnujem sa za ten dlhokansky prispevok ☹
nevsimla som si, ze som sa nejako rozkecala...

danulik
14. jan 2010

dik, kape 😉

bammbi - tie knizky "cita" sama alebo jej ich aj ty cistas? lebo lili nikde neobsedi a mozem si citat akurat sama pre seba 😖
babiky su aj u nas number 1 🙂 tiez ich kocikuje, krmi, atd. 🙂

mizulienka
14. jan 2010

taky dlhy prispevok som mala a vyhodilo ma z kona 😠

tak este raz v skratke...kape dakujem aj tebe za info o plienkach, je to pre mna zatial spanielska dedina, ale snad sa raz do toho dostanem 🙂 ak budes mat trocha casu, tak budem rada, ak mi posles nejake info do IP, dakujem 🙂 aj tebe bammbi dakujem 🙂

co sa tyka jedla - misko ma rad asi vsetko, okrem banana 🙂 velmi mu chuti acidko, surovy cesnak a cibula, takze to u nas obcas pekne rozvoniava 🙂
chcem sa spytat, davali ste uz detom niekedy kuracie pecienky? ci to by este nemali?

k tym hram: my asi najviac kreslime, malemu sa to strasne paci, uz vie nakreslit pekne koliesko, vidno, ako sa zo dna na den lepsi 🙂 a vela citame a staviame kocky a ucime sa nove slova z knizky, alebo pozerame Adamka (detsky casopis)
ale mam pocit, ze ked bol mensi, tak sa vedel dlhsie zahrat sam, teraz je mi vkuse v patach, len si odskocim na vecko, alebo k linke do kuchyne, uz je pri mne, takze v podstate ked sa nehrame s hrami, tak sa hrame akoze varime, supeme zemiaky a tak 🙂

iwuskaaa
14. jan 2010

Ahojte kočky, dlhšie som tu nebola a vidím, že mám čo robiť, aby som všetko dočítala a pekne poctivo 🙂 .
U nás je všetko po starom 🙂 . Aha, máme ďalší zúbok, vyšla dolná dvojka, ale ako som spomínala, predbehli ju dve horné stoličky 🙂 . Ani sme o tom nevedeli, kedy, len keď už boli 😵 .
My sa tiež už iba sprchujeme, Dávidko sa sprchuje s ockom a má problém vyjsť zo sprchy. Veľmi sa mu tam páči, dokonca nemáme problém ani s vláskami, sprchu si namieri aj rovno do tváre 😀 .
Cez víkend má náš ocko voľno, nehrajú zápas, tak sa chceme vybrať niekam do mesta, buď ZV alebo BB a tiež vyberieme nejaké lego 🙂 , vidím, že je to dobrá vec na prebavenie 😀 .
Zima už asi nepríde k nám, sánky sme zatiaľ nevyužili, stoja na balkóne 😀 .
Tak pekný dník, idem Vás dočítať 😉 .
A Tuny, gratulujem k chlapčekovi 😉 .

angelina22
14. jan 2010

čaute baby,,,som v práci, deti mi nespia,,,a skáču po posteliach, ale dnes som si povedala že sa nedám nazlostit!!!! 😉
tak my sa kupkame každý druhý den,,,ale niekedz, ked cestujeme ,alebo prídem neskoro zo školy tak po 3 dnoch, ale to len výnimočne,,,
maličká mi papká všetko, to by ste mi ani neverili ako si dá aj kapustnice, segedýn, knedlíky, tlačenku s tatikom, cibulu si kolieska hryzie a aj cesnak si len tak v ruke kuše,,,ani by som neveriila, keby som to nevidela na vlastné oči, ja som celý den v práci ale malá ma doma s manželom každý den varenú stravu na obed, a aj na večeru , kedže nosím zo školky,,,,papká všetko, aj ovocie má rada, banán, do ruky aj jablko aj pomaranč,,,,dávam jej čučoriedky kedže je chudokrvná aj cviklu,,,
vela jej dávam mliečne výrobky, ako tvaroh na rozne sposoby, či už s cibulkou či so škoricou a s jablkami,,,,jogurty aj všetko od milk agro....
lebo k nim chodím skoro každý druhý den koli mlieku pre malu, ale dávam jej aj kravské, ja verím že je zdravšie, a ked si malá da mlieko z družstva, plnu, tak mi spinká celú noc, už sa mi nebudí, ani sama neviem ako sme sa k takému štádiu dopracovali.....ale TO JE luxus!!!!POPRI TOM AKO SOM VSTáVALA 6-7 x a do práce som potom išla ako zoombie!!!
no a inak nič nové, prečítam si dnes ten článok v madam eve, ak sa dostanem ku stánku,,,,
tak sa majte všetky, ,,,,, 😀 🙂

katuska.
14. jan 2010

bambi, je to opravda, ze je este maly, sam nic nepostavi, ale zase ako hracky mi to pride strasne drahe. kamarat mu kupil teraz sadu hasicskych auticiek, stali polovicu, co by stali duplo auticka a su takej akurat velkosti, takze stavame garaze a domy, ktore hasime a schody a pod. jeho bavi sa na mna pozerat a sem tam pristavit nejaku kocku a vsade musia byt kvetinky, na streche, v dome, vsade.. este aj havko je s kvetinkou na hlave 😀 a kresli len cmaranice. a potom mi kaze, ze mu mam nieco nakreslit, ja mu nakreslim a on to cele docmara 😀

bammbi
14. jan 2010

Danulik, tie knizky si vybera aj cita sama a stale si pri tom cosi rozprava a ukazuje prstekom na vsetky mozne detaily. Nechapeme, ale bez problemov tak vydrzi aj hodinku, vtedy si v domacnosti najviac porobim. Ale aj hrube katalogy (najma ten z detskeho velkoobchodu) su super, lebo kym vsetko prelistuje stranu po strane, tak jej cas naozaj ubehne... 😀
Netusim, kde na to berie trpezlivost, lebo pastelku alebo fixku vydrzi mat v ruke 5 sekund a potom ju smari o zem... Na to trpezlivost nema, co ma mrzi, ale tak snad sa to este zmeni 🙂

Tuny, aj ja gratulujem, v druhom kole tusim vsetky cakame chlapcekov 😉 Mozno Nika.r to vybalancuje dievcatkom, uvidime, musime si pockat 😉 🙂

bammbi
14. jan 2010

Pardon, Katuska, predsa len jedno dievcatko na ceste... 😉 😵

jancia
14. jan 2010

Caute no pekne ste popisali uz ani neviem co som chcela vsetko...

Aspon napisem k jedeniu: u nas dost bieda ale tak ked je dobry den tak zje ranajky - nejaky chleba, roztek - najlepsie s maslom a dzemom alebo suche, jogurty akosi v poslednej dobe nechce, potom nieco do ruky, snaha o ovocie je dost marna, banany kedysi zjedol aj 2 a teraz ledva polku, este zje sem tam mandarinku al. pomaranc, jablka su ble. Obed mavame vacsinou polievku taku hustejsiu - vela zeleniny, zemiak, niekedy vajko, maso najde a vypluje 😝. Na veceru kasa, potom este kojim a cez den raz a niekedy vobec ked zaspi vonku. A kojime aj v noci.
Madi my sme na tom podobne tiez viackrat za noc je hore ale zatial to neriesim, neviem ako, nenecham ho revat ze by som mu nedala a spat inak nemam kde v nasom 1izbaku jedine cez chodbu ku svokre 😀. Takze pre pohodlie vsetkych spi s nami a ked sa zobudi tak len vyhrniem pyzamo, pocuca si a spi sa dalej.

jancia
14. jan 2010

Co sa tyka hier, Tomi sa zahra aj sam, resp. ja ho aj nechavam nech sa prehra, i ked po case potom zacne vymyslat a vybera mi veci z kuchyne ktore by nemusel...
Ma rad kocky rozne, uklada ich na seba, taku pyramidu poharikovu, to si stavia aj sam a len krici na mna ze nech pridem kuk ako sa mu podarilo a potom ju s radostou zvali 😀 . A teraz rad vari, berie mi misky, hrnce a lyzicou miesa a ochutnava a vsetkym okolo tiez dava chutnat 😉 . Knizky sam malokedy cita ale ked spolu tak celkom obsedi.
Velmi rad sa blazni takze ked pride tato tak sa nahanaju a vecer pred spanim skace po posteli alebo u babky ked sme tak po gauci aj so svojou sesternicou 😝. Uz sa z nich stava celkom pekna dvojka, minule si robili u babky diskoteku, mala pustala hudbu na plne pecky a Tomas sa vytesoval na tom az vrieskal od radosti 🙂.
A este rad preklada veci z jedneho miesta na ine - ked chcem mat chvilu pokoj, tak mu dam lavor s ponozkami nesparovanymi alebo plienky ususene a on to povyklada na zem a potom pracne spat do lavora a takto aj 5x az sa z toho zapoti 😅.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre