Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tinka66
7. mar 2010

Tomaskom vsetko naj k dnesnym meninam !!!!!

Baby ja normalne neviem, kedy budeme oslavovat meniny nasej Larinky.....niekto na lauru, niekto na klaru, niekto na larisu...

Slavig- vy kedy oslavujete meniny? uz som sa raz pytala, ale zabudla som...dik za odpoved..

krasny zvysok vikendu, ja vegetim, MM s larinkou chodia v nedelu vecer plavat......

nika.r
7. mar 2010

Aj ja ďakujem za Tomáška 🙂

jankamanikova
7. mar 2010

K oslavencom sa pripajame aj my. Nech su zdravi a stastni a naplneni radostou ...

Mame sa dobre, deti su uzasne. U Jakubka nastava obdobie vzdoru, ale verim, ze to rychlo prejde. Ale je dost tvrdohlavy, ale to su vsetci nasi chlapci (to maju ockovi 😉 ). Ale ako to uz bolo spominane (od cuki), jednoducho nepovolit a stat si za svojim, urcit hranice a neposuvat ich. Sme zdravi, vonku je nadherne (aj ked by mohol ten vietor odfuknut niekam inam) a tesime sa na jar a Velku noc ...

kape
7. mar 2010

Aj my zelame Tomaskom vsetko len to naj 😉

katinka0000
7. mar 2010

to obdobie vzdoru tusim zacina skoro u vsetkych deti. aj nas nico ma niekedy take chvile, ale snazim sa mu vsetko vysvetlit. vo vacsine pripadov si po dlhom presviedcani da povedat, ale niekedy sa musime potrapit aj s velkym placom.

cez tyzden sme boli v rakusku. nicovi som nakupila vela veciciek. este by som kupovala aj dalej, ale manzel ma musel stopnut. som drzala v ruke nadhernu kozennu bundu, ale nakoniec sme ju nekupili, lebo bola velmi draha.

basky
7. mar 2010

Ahojte,

aj my prajeme Tomaskom vsetko najlepsie, hlavne vela vela zdravicka 🙂
Mali sme super vikend, oba dni na navstevach, Simik sa riadne vyblaznil s detmi, za 5 min zaspal vcera aj dnes. Ma strasne rad spolocnost, deti, navstevy .... len prec z domu. A vonku ani nehovorim, ja uz premrznuta niekedy a neviem ho aj po 2 - 3 hodinach dostat domov.

Obdobie vzdoru je aj u nas, teraz sme mali asi 6 dni horsich 😠 , cely den NIE, NIE a NIE na vsetko, dokonca aj dve noci v spanku krical NIEEEE .... no jedoval sa cely den ako cert, vsetko zakazane chcel do ruk, robil sceny, no isli mu aj posledne stolicky a tie ho riadne boleli.
Nic nebolo podla neho, za vsetko krical, ked som ho prebalovala ja, chcel tatiho a naopak, aj s uspavanim bolo horsie.
Nastastie uz od stvrtka je troska klud, ale zuby nie su este vonku, len podrastli a uz ich citit dotykom.

Katinka, ja tiez strasne rada Simikovi nakupujem, no manzel ma musi brzdit, ale ked tie veci su niekedy take krasne, frajerske, ze? Tazko odolat ...

Tuny, Hribi, ako domka? Neziarlia deti vobec? A stihate sa venovat aj starsiemu? A ako spavate? Ja momentalne spim so Simikom v nasej manzelskej a tato v druhej izbe, zacal nam chrapat, ale strasne moc, nevedela som vobec spat. No neviem, ako to potom vyriesime.
Napiste, ked budete mat chvilku, co nas caka o par tyznov. Drzte sa 😉 a hlavne uzivajte tieto krasne chvile naplno 🙂

kivec
7. mar 2010

Ahojte,
No nase obdobie vzdoru teraz na chvilu povolilo. 🙂 Tento vikend bola Estherka strasne zlata, velmi sme si ju aj s manzelom uzili. Ale viem, ze to este urcite neskoncilo, som pripravena na dalsiu vlnu. 😀 A kedze som ju teraz pochvalila, tak od zajtra to mame urcite naspat. 😀

Mne aj uniklo, ze Tominovia mali meniny. 😅 Tak trosku opozdene ale predsa, vsetko najlepsie. 😉 Tu v Anglicku sa meniny neriesia a my nemame ani SK kalendar. Tak vobec neviem, kto ma kedy meniny. A nepamatam si ani len manzelove z hlavy. 😅 Hanba mi pujda.

Aj my sa uz strasne tesime na jar, aj preto, ze sa uz pomaly nezapnem do vetrovky. Tak hadam uz ta zima coskoro odide.

Vsetky vas pozdravujem a prajem dobru noc.

katuska.
8. mar 2010

dobre ranko prajeme.. a tomaskom vsetko najlepsie k meninam vcerajsim. nestihla som napisat vecer, ale mysleli sme na vas vsetkych: janciinho, od niky aj od hribikany.. dufam, ze sme na ziadneho nezabudli 🤐

chystame sa akurat vonku.. snad sa umudrilo pocasie a nebude tak fukat.

basky, neboli ta chrbat? mna nejako vsetko uz. a to nas najtazsie obdobie estelen caka 😒 a kedy zacnes chystat veci pre babatko? ja mam uz nejake tiky, ze by som aj daco poprala. nieco som uz triedila, ale to len v ramci upratovania marekovej skrine.. joj, zvedava som ako to budeme zvladat a nove dvojmamicky nam nic nechcu napisat 😉

marek este zatial nema obdobie vzdoru, ale ako som uz pisala, vsetko zacalo u neho trochu neskor, tak sa zatial extra nevytesujem 🙂 juj, teraz je taky zlaty na zjedenie, len nech mu to vydrzi..

prajeme pekny den vsetkym... 😵

pepies
8. mar 2010

ahojte,
oslavencom prajeme vsetko naj. 😉

akurat citam o obdobi vzdoru, Jakubko mal tiez vsetko akosi neskor, ale tiez sa mi zda, ze na vsetko ukazuje /este nerozprava/ ze NIE. ideme cikat? nie ! ideme vonku? nie ! ideme papat! nie!
tak asi to bude ono ... 🙂

inac na vsetko ukazuje prstom a vsetko si vydobije zvukmi, predpokladam, ze niektore vase ratolesti uz rozpravaju, my este ani zdaleka nie.
Nieze budeme vyzerat na tom stretku ako mentalni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danulik
8. mar 2010

peti - lili stacia 3 slova (mama, baba, baaaba) a zvysok mi ukaze a velmi rada pracuje s intonaciou, podla toho musime pochopit, co chce 😀
vie povedat aj viac slov, ale nechce sa jej, lebo vidi, ze si vystaci 😀
takze neboj 🙂 😉

obdobie vzdoru ma lili uz od narodenia, takze som zvyknuta 😀

danulik
8. mar 2010

este som zabudla "tata", takze styri 🙂 🙂 🙂
ale v poslednom case si oblubila citoslovcia, tie po nas velmi rada opakuje 😀

katuska.
8. mar 2010

marek tiez ovlada len par slov: mama, tata, toto, tam, dom 😀 a to je vsetko.. vlastne nie.. este autobus, ale tak po svojom, ze aubrrm.. a veruze niekedy pri simonkovi od madi vyzera trosku smiesne, ked simi povie džíp a marek len aubrrm 🙂 ale zase ma to aj vyhody, nepocujeme, ze nee nee 😉

pepies
8. mar 2010

Dani no si ma potesila. Mam kamosku, ktora ma julovku 2008 a tato uz recituje neviem kolko strofove basnicky v slovencine aj anglictine /ziju v UK/ okrem ineho pozna farby a geometricke obrazce a neviem, co este vsetko.......

Niekedy si fakt pripadam ako"dement", ked si zacnu mamicky porovnavat, ze co vsetko vedia 😀

No my vieme asi 10 slov a maly je tiez lenivy, na vsetko ukazuje a my uz vieme, ze co chce podla zvuku, ktory vyda 😝 Moj synovec takto ukazoval do 2 rokov ..... 😉

No my vieme tusim povedat: mama /to je cumlik/, mami - to som konecne ja 😉 , tata - ako tatik, potom bába, káááááva - kazde rano musime spolu varit, dedo je "de", babka je "ba", lampa je "pa" a uz ma nic nenapada .... Ale tá káva, to znie bohovsky - najprv hovoril "kááááma" a teraz je nam luto, ze uz vie káááááva 😀 😀 😀

Danielka tak som rada, ze nie sme mentoskovia 😉

katuska.
8. mar 2010

boli sme vonku, opravovali cestu, tak som bola tym cestarom celkom vdacna, ze mame postarane o program. sledovali sme bager, valec a neviem co vsetko 😎 a potom, ked sme prisli domov, tak som zavelila, ze sa idu strihat marekove vlasky a uz aj sedel na stolicke v kupelni a hadzal vlasky do vane 😀 tak sme to zvladli prvykrat sami bez ocka a celej strihacej partie 🙂 predtym som ho strihala vzdy u nasich a to nas tam bolo na to aspon 5. 3 zabavali a 2 strihali 😀 som zvedava ako bude mm kukat na maleho, ked pride z prace 🤐 🙂

jancia
8. mar 2010

Ahojte
pepies, neboj, ani Tomi nema extra slovnu zasobu a tiez mu kolkokrat ani jeho vlastna mat nerozumie 😀

Inak ktore deticky uz vedia povedat svoje meno? Tomi svoje nevie, povie ze tata je "Peta", mama je "Ada" (no budis 😀 ) a pozna aj kto je "Miman" Kordiak z Panelaka 😀

Tiez ma niekedy nervicky a zacne revat a nechce sa ma ani pustit a momentalne ma take asocialne spravanie medzi detmi tak som velmi zvedava ako bude na stretku... 😔

A dakujem za Tomiho este raz ktori si spomenuli 😵

Vcera sme mali fajn oslavu - boli svkorovci a svagrovci s neterkami, pekne sme sa pohrali a cela rodina porecitovali a spievali riekanky, pesnicky, aj kolacik sa mi vydaril 😉
Dnes tu boli nasi tak Tomi ma uz zasoby na pieskovisko, vecer este segra s muzikom a finito 😉

A ako oslavil svoje prve meninky maly Hribicek? Tuny a vy ako??? Viem ze nemate tolko casu ale my sme takeee zvedaveee 😝 .

katuska.
8. mar 2010

joj, kavu som zabudla, pepies dik 😝 a este: kaša.. to vzdy po ceste z kupania do izby recituje, ale ma to len jednu strofu a jeden odstavec a jeden riadok a vlastne len jedno slovo 😀

danulik
8. mar 2010

jaaj a zabudla som najdolezitejsie slovo - "duuuduuu" 😀 - to je cumel a v poslednom case je to riadna zavislacina..
lili pozna viacej slov, aj si niektore vymysla, ale povie ich len ked to on nej vyzadujem, inac sa netrapi 😝 ale vacsinou povie iba zaciatocne pismena, napr bá (bác), lé (lev), mamu (mamut), ba (bam), ní (nič) a pod.
ale zvuky ovlada vseliake 😀

danulik
8. mar 2010

svoje meno nechce povedat ani za svet, aj ked vcera sa uz pokusala, ale velmi jej to neslo 😅

pepies
8. mar 2010

jancia tak ste mali super oslavu 😉

no my sme závisláci na cumloch, nie na jednom, ale na viacerych. ako sme sa vratili z nemocnice, odvtedy ma jeden v ustach a druhy v ruke, ked zaspava. pyta si aj cez den a to zacne kricat MAMA, MAMA, MAMA a to je dudka 🙂
ozaj - aj báááá - to je bác, to hovori stale ............ a lopta - gááááá /gól/

Dani aj my hovorime zaciatocne pismena, ale nikdy nezacne sam od seba, sam od seba krici iba kááááááva a MAMA /cumel/ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
a je posadnuty lampami, stale musime stukat vypinacmi a este aj v knizke o zvieratkach najde lampu a povzdychne si ze "pa" 😉

danulik
8. mar 2010

peti - 😀 😀 😀
a co chce s tou kavou? 😀

jancia
8. mar 2010

Joj zlate su nase babuliatka aki maju svoj vlastny svet 😉

pepies, katuska my hovorime "áááva" 😎, "k" nevie povedat

no ja som rada ze mi culem uz daaavno nemame, zato ked vidi cici... sa nemozem ani pred nim prezliekat a uz zacal aj na tata ked vidi obnazene bradavky tak uz mlaska (on ma na to taky svoj zvuk mlaskavy ked si pyta mliecko)

😀

jancia
8. mar 2010

aky nie aki 😉

pepies
8. mar 2010

jancia nas maly ked vidi prsia alebo aj podprsenku, tak zacne vydavat taky smiesny zvuk.
minule sa ludia na nas pozerali v meste, ze ci je normalny, a to on si tak pyta cicik.............
minule sa zahryzol aj muzovi do bradavky, tiez mu je jedno......... 😀

Dani maly chce varit kazde rano kavu, bo mame dva kavovary a vzdy,ked robime kavu, tak sedi na kuchynskej linke a asistuje 😀

Mimochodom, keby ste chceli niekto kupit kavovar, tak predavam tento:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7853397&tab=1

danulik
8. mar 2010

peti - aj my taky mame 🙂

cuki
8. mar 2010

Nase dietatko ma celkom dobru slovnu zasobu, vie povedat aj svoje meno. Teraz frci na zdrobneninach ze maminka tatinko, havinko. A vie aj doplnat vselijake riekanky, vzdy to slovo co sa rymuje. Ale ja za to fakt nemozem 😉 to je proste take dieta, to mamina neovplyvni (iba ze by som ju mala uuuplne na haku a zanedbavala jej starostlivost, to by asi ovplyvnilo) No a co ked mate len 4-5 slov, blbe by bolo ,keby tolko pouzivali ked pojdu do skoly. Kazde dietatko je v tomto jedinecne, kaslite na vyvinove tabulky.

U nas vzdor v plnom prude, "handrovy panak" na dennom poriadku, uz to s tym moim bruchom niekedy dost nezvladam. Vsetko je neee, napr. pyta sa kakaja (pisat) a ked ju chcem dat na nocnik povie neee a mam po chlebe, potom pride za minutu a vravi mokje, pipina nasa. Papat chce hama(sama) uz jej to celkom ide, ale ked nahodou nema dobry den (ako dnes) just sa neda nakrmit a cela sa okyda. Ked jej chcem dat jest ja, neotvori pusu. No zaaaabava velika

Dnes som balila nejake knihy a lucka opica vybalovala, dvojnasobna robota co vam poviem.

U nas bola superzavislost na dude odkedy sme zrusili kojenie, a teraz uz dva tyzdne nemame. Jediny problem je so zaspavanim poobede. Dnes som si povedala, ze sa snou nebudem natahovat hodinu a isla som na 20min von v kociku, zaspala, teraz je na balkone a ja mam klud.

Ja som niekde prehliadla to stretko, kedy kde? mozem sa pridat, ked budem moct?

jancia
8. mar 2010

Inak baby vsetko najlepsie k MDZ si poprajme 😉 nech sme stale take mlade, krasne, uzasne 😀

jancia
8. mar 2010

cuki https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

no Lucka je uplne vynimocna, krasna a sikovna a tu ukecanost maju v rodine (to su slova Tvojej maminy 😝 )

hribikana
8. mar 2010

caute babky,
tak som Vas pekne docitala. Obaja mi spia, tak len tak rychlo narychlo nieco popisem. Od dnes si gazdujeme sami, mm je v praci, moj otec uz tiez isiel domov, mala som strach ako to zvladneme, ale myslim, ze to ide super, klop klop. Boli sme aj na prechadzke. Nina sa ma prvy krat v zivote drzala za rucku.
Basky sa pytala ako teraz fungujeme, takze mm spi s Ninou a ja spim s Tomaskom. Mali sme 3 pokusy spat spolu, ale deturence, ked sa budia, sa navzajom rusia a tym padom sa nevyspal nikto. Akurat som dnes mm hovorila, ze mi chyba v spalni, nema ma kto svojim chrapotom uspavat 😀 no hadam sa to skoro urovna a zas budeme spat ako sa patri 😀 , Nina neziarli vobec, skor by chcela maleho aj ona pohojdat na rukach, ked zaplace ona prva k nemu uteka a da mu pusinku a kyve s nim, ze haji, haji ked kojim, pozera, ze mnam mnam ... som jej minule chcela dat, nech skusi, tak najprv isla, ze ochutna mliecko a potom sa zrazu zarazila akoby sa hanbila 🙂
Nina sa posledne dni snazi rozpravat, opakuje hlavne slovicka zo Spievankova, ako slon, utekaaaaj, zadupkaj ...
obdobie vzdoru je tiez u nas ... dnes si sice asi dalo volno 🙂 mala je uzasna
no nic, idem ja popratat tu spust po nine a urobim si kavicku, mnam

angelina22
8. mar 2010

čaute baby....
rozpravate sa o rozprávaní....ani naše bobo nieje nejak urečnená,,,ale taktiež ovláda rozne zvuky...
jej slovná zásoba je: dudu,mamá,bobo, tatií, tu ťi - tu je,ba - babka, de- dedko, meko - mliečko, pik - horuce,šššš - na zachodik, a kadečo, ale ani si teraz nespomeniem,,,
ked chce pit mliečko tak si da prst do pusy a zakloni hlavičku, joj taká je zlatučká...
chcela som sa vás opýtať, riešim taku trošku dilemu, neviem ako budem svoje dieta učiť , či vykať alebo tykať, manžel je za tykanie, ja som za vykanie, kedže doma vykám mamke aj ockovi, aj babke- teda všetkým starším osobám,,,,,vy ako?

cuki
8. mar 2010

jancia diky, my teraz finisujeme prerabku a stahujeme takze mimo BA nemozeme ist, okrem toho sme uplne vyhodeni z penazi. Skoda, celoslovenske stretko znie super. Mozno nabuduce. Uzite si to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre