Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

oraia
2. sep 2008

kati....fuha mas to pestre to asi pri malom vela nestihas....moja mala nastasie je uplny zazrak, anjelik...ta len papa a spi malokedy je hore..aj to len kludne lezi a obdivuje okolity svet 🙂
inak aj nam sa na lickach vyhodili virazky a dokina nam kazala uplne jemnucko potierat s hociakym detskym pudrom tak skusame troska to zabera, mala som doma aviril tak ten davam

oraia
2. sep 2008

basky....ja uz tyzden davam malu bez perinky lebo uzdo nej nevojde tak spi len tak na chrbatiku..ale mala som co robit kym som si na to zvykla ja...chytala som soky prvu noc ze co ak sa nieco stanea ja sa nezobudim a podobne dumky som mala ...(co by sa malo stat..ja viem)..no ale vysvetlis niekomi nieco ak sa boji??? 😅 ...tak ze to bola hruza ale asi si zacinam uz zvykat

basky
2. sep 2008

Oraia, ja tiez trpnem, ked je na chrbatiku, stale sa bojim, aby si negrcol a nezacal sa dusit ... aj ked mame Nanny, aj tak ho stale sledujem, pocuvam. Vacsinou ho dam na bok a on sa sam v noci zosuchne aj v perinke na chrbatik. Ani ho uz nastahujem snurkami, nech si kopka. Aj ked v tej postolke to velmi nejde.

A musim sa cim skor naucit nepocuvat vsetko, co si v noci mrnci a odfukuje, lebo sa nevyspim nikdy. Manzel uz spi dobre.

Baby, aj Vas drobcek vydava vselijake zvuky? Cez den to nepocujem, ale v noci v tom tichu, niekedy ako oslik, ovecka, prasiatko ... a najlepsie je to v noci, taky vykrik do tmy, najprv sa zlaknem, vyskocim a potom sa na tom smejeme. Lebo on spi dalej a je total prebudena.

adrina
2. sep 2008

basky...u nás tiež to isté..očí ako cibule..hádže po mne..a kludne 2papania je hore..ale nepohnúť sa od neho..lebo plač..dnes som mu konečne namontovala kolotoč na postielku..a on ho má v paži..a to grganie..zo začiatku negrgal..to som ho len sledovala..teraz som si ho vycvičila...buď si grgne na pleci..alebo si ho prehodím na ruku na brušku..pána,jak starý chlap..taký zvuk z neho vyjde...
a a ko sa obliekame..bodynko+dupky..a ešte má aj tieločko bodynkové..a ked von,tak jednu vrstvu prihodím..bavlnené svetríky..a je ešte v zavinovaččke a cez neho deka...

adrina
2. sep 2008

baby, a ko ste s kilečkami po pôrode..mne ani deko nezliezlo...na nervy... 😝 😝 😝 ..ešte tt a pojdem na cvičenie...5,5kg mám stále na sebe... 😝 😝 😝

nika.r
2. sep 2008

basky, adrina, aj náš Tomáško nám robí vzrušujúce chvíle, že ani na záchod ani najesť sa nemôžem bo oči vyvalené a chce sledovať všetko okolo. Našaťstie, už sa nám vie na chvíľku zahrať s hrazdičkou..dostali sme na krstiny takú parádnu od fisherprice a vie pod ňou aj 10 minút tíško čučať - to akurát ten záchod stihám 😝 Na nejakú tú minútku ho vie zabaviť aj kolotoč nad postieľkou.

náš spí na chrbátiku -na brušku nechce byť - spať ho tak nedávam, to len v rámci cvičenia ho tak sem-tam na chvíľu uložím a nepáči s amu to veľmi. A keď ho dám nabok, aj tak sa pretočí na chrbát. V zavinovačke nespí už dva týždne, máme ale spací vak, lebo sa odkopával.

ja mám po pôrode navyše 3 kg, ale to je dobre, lebo pred tehotenstvom som bola veľmi chudá..teraz som vlastne so svojou postavou spokojná 🙂

basky
2. sep 2008

Adri, bud rada, ja mam na sebe 8 kg ☹
Po porode som mala naviac 6 kg, ale doma furt nieco tlacim do seba, aj vonku ked kocikujem ... a tak som pribrala dalsie 2kg. Najhorsie je, ze sa navalam vecer a v noci 😒 No ale budem musiet nieco zacat robit, lebo ziadne nohavice ani rifle neobleciem. A zima sa blizi ...

Adri, tak ma tesi, ze tie "velke oci oko cibule" nemame doma len my. Nas kolotoc chvilku bavi, ale to musim stat pri nom a kecat mu. Odidem a uz je krik. Tak vzdy zvesim nejake auticko z kolotoca a hrame sa spolu na nasej posteli. Lietam mu s nim pred ocami, kecame spolu a tak podobne.

basky
2. sep 2008

Nika ako rastiete? Kojis aj dokrmujes?

katuska.
2. sep 2008

kape - neodsavam a nemam pocit, ze by som mala.. teda, ze by toho mlieka bolo az tak vela. myslim, ze ho je tak akurat 😉 a tampony pouzivam johnson´s a v pohode. ine som este neskusala.. nemam az taku spotrebu, lebo ked som doma, tak chodim bez tamponov.. s plienkou.

adrina
2. sep 2008

basky..stal sa malý zzrak..malému som zapla po kupkaní kolotoč..mame ten fisher s prmietacou lampičkou a on zaspal v postielka..som v šoku..ale milom šoku 😀 😀 😀 teda..také zvyky nech si zachová....xixixi....
mangel išiel do kina na Múmiu..to ja nemusím..ale sľúbil,že dnes má nočnú on..môžem sa vyspinkať,aby som vládala...
Matúško mal dnes premieru v školke po troch mesiacoch prázdnin..reval akoby ho z kože drali a poobede mi oznámil..že zajtra nejde nikam,lebo on nechce byť vo veľkej triede..že on je ešte maličký 😀 😀 😉 😉
ešte idem si navariť na zajtra,lebo Mimo sa rozhodol,že nebude chodiť do jedálne na obedy,ale bude sa stravovať doma..no mám radosť 😠 😠 😠
to je Vám sranda, stoľkými chlapmi doma, Mimo sa navečerala tak zdravo si grgol,že ma takmer vystrelo...a ked som ho upozornila,že čo to má byť,tak vraj a j ocko tak grgá...no neprihluším ho???? 😀 😀 😀
mimochodom basky,vôbec nevyzeráš,že máš nejaké kilá navyše...mne všetko ostalo na bruchu a stehnách..super...niečo oblečiem..teda sukne...ale gate nehrozia..som v nich ako hurka...musím začať niečo zo sebou robiť...len po sekcii sa nemôže hneď cvičiť..tak to chce čas...ale už mám po šestonedelí,tak sa začnem aspoň doma hýbať a potom do fitnes

jankamanikova
2. sep 2008

Ahojte!
Sme doma. Boli sme na 5dnovom vylete na vychode, pozriet babky a dedkov. Zvladli sme to super, Jakubko uplne v pohode. Prespal v babyvaku cely pobyt. Dojcime kazdu hodinu a pol. Aj pocas spanku, napapa sa a spi dalej. Ja som si aj oddychla. Nemusela som varit a prat a sledovat deti. Takze bolo velmi dobre.

Uz sme doma, tak sa tesime.

Citam, ze sa mate vsetky dobre. Myslela som na Vas a tesim sa, ze ste fit a v pohode.

Glia - blahozelam k uplnemu kojeniu! SI hviezda!!!!

Nika - s nami s posteli spali vsetky nase deti. Aj Jakubko spi vedla mna, vedla neho Janik a Matusko, lebo oni chcu vedla neho spat vedla babetka 😎 . Neviem, co si citala, ale vsade sa pise v casopisoch, ze spanie v rodicovskej posteli je uplne normalne a prirodzene. A dieta ma pravo spat s rodicmi do veku 5 rokov (to sa pise v augustovom vydani casopisi "Dieta").

Rezim zatial neriesim, ale vydrzi uz velmi dlho pokukovat po svete, tak sa tesime. Pozera na mna, bratov, hracky a je velmi zlaty a nadherny! Na prechadzky chodime pravidelne, oliekame lahko, lebo je horuco. Treba sledovat nos. Ak je studeny, je babetku zima. Ostatne casti tela moze mat studene, ale nos nie je. To mi povedali styria lekari nezavisle od seba. A mimochodom my sa nosime v babyvaku, takze ho obliekam uplne nalahko, lebo by mu bolo velmi horuco.

Prajem Vam pekne dni, babetkam spokojne bruska a maminkam spokojne noci. Drzte sa!

aktak
autor
2. sep 2008

moja Adelka ma skaredu zapareninku na ritke, az take vyrazky to su, asi ju to aj boli, davame Imazol odvcera a nepomaha 😲 (pri Adamovi ked sme ho par krat dali tak bolo hned dobre), esteze ideme zajtra do poradne sa na to opytam 😖

adrina
2. sep 2008

katka...aj my sme mali škaredú riťušu..pomohol nám pytiol..aj to až po niekoľkých dňoch..teraz je riťula prekrásna ružová 😉 😉

kikinela
2. sep 2008

Ahojte babuly mne až teraz došlo že mame druhu temu tak už som tu už som sa premiestnila mali teraz spi pri nas v obyvaku ,lebo pozerame telku,v spalni mi plakal zobrala som ho a stichol tak som ho zobrala naspät do spalne a zase spustil sirénu tak teraz je pri nas a v pohode už spi 1,5 hod.nenormalne citia pach matky,je to až neuveritelne 😕 😅

adrina
2. sep 2008

pridala som nové foto..nakuknite 😉 😉 😉

jankamanikova
2. sep 2008

Inac my balime nasiroko. Jednorazovka, 2 plienky a postolkove nohavicky. Janik mal nozicky v pohode hned po mesiaci, ale Matuska sme museli balit specialnymi nohavickami asi 5 mesiacov a bolo to dost brutalne. Takze Jakubkovi balim radsej dvojnasobne, aby sa to neopakovalo.

katinka0000
2. sep 2008

basky: s tymi zvukmi to mame podobne. aj nas maly vydava rozne zvuky, niekedy sa az zlaknem. aj ja si musim zvyknut nato, aby som sa na kazde jeho suchnutie nezobudila. aj on rad spinkava na chrbatiku. ale este radsej je na rukach na brusku, to miluje.

adri: aj ja mam stale 6 kg na sebe. ale vraj je najlepsie zacat cvicit az 2 mesiace po porode. tak musim pockat. ale ja si aj teraz doprajem. v noci mila alebo horalka nerobi problem. 😀 😀 😀
no ale rifle obleciem vsetky. skor mi zostalo trochu na bruchu a v cicikoch. tricka ma poriadne tlacia.

aktak: skus dat pitiolovu mast, nam velmi pomohla.

to akoby som tu citala o nasom nicovi. aj ten ma ocka vyplestene niekedy aj 2-3 hodinky a pozera vsetko naokolo.
dnes to bolo ale krute, lebo ho velmi bolelo brusinko.

katinka0000
2. sep 2008

aj my balime nasiroko. pamperska, latkova plienka a postolk. nohav.

katinka0000
2. sep 2008

pridala som nove fotocky nicolaska

adri: maly je krasnucky 😀

adrina
2. sep 2008

kati..aj nicolasko je rozkošný..tak ťažko unavení sme aj my po papaní 😀 😀 😀

katinka0000
2. sep 2008

dakujem! to je fakt hrozne, ako je on unaveny po papani. ale to trva tak 5 minut a potom su place.

adrina
2. sep 2008

kati..níš damčo ako kedy...niekedy zaspí hneď po papaní a inokedy vyvaluje okále alebo pre istotu spustí plač..teraz má premieru v postielke,až sa mi to nechce veriť 😉 😉 😉 chodím ho každú chvílu obzerať... 😀 😀 😀

adrina
2. sep 2008

ale spinká sladučko..moj zlatý chlapček..dnes tu bola mamkina sestra po týždni a pýtala čím ho krmím,že je malý tučko...zajtra sa ideme vážiť...som zvedavá koľko sme pribrali..naposledy mál 4800g.... 😉 😉

katinka0000
2. sep 2008

adri: ved aj nas. ale on vacsinou po papani je hore. niekedy ked je fakt unaveny, tak zaspinka. ako napriklad teraz. od kupania je stale hore. nas maly naposledy vazil vyse 4200 g. takze tiez riadny tucko.

katinka0000
2. sep 2008

no utekam sa osprchovat a potom konecne lahnut. som poriadne utahana.
dobru noc!

adrina
2. sep 2008

ja čakám na manželika...už by som si dala aj ťuťumuťu 😀 😀 😀

lalunna
2. sep 2008

tak som aj ja tu, som vas musela najprv objavit, som nevedela ze takato tema funguje

basky, s tymi zvukmi sa s muzom smejeme, my mame to iste 😀 ja maleho aj volam konik alebo stary dedo z krcmi, take zvuky vydava 😀

nas maly spinkava striedavo s nami a v koliske

zavinovacku vobec nepouzivam

s kilami som na tom tak, ze 1,5kg navyse, obleciem vsetko co pred porodom, vsetci sa mi cuduju aka som uz schudnuta, ale ide to samo, napr. jem aj v noci, ale zasa robim pravidelne dlhe prechadzky a vela kojim a odsavam tak asi preto 😕

basky, sasi, kedy hodime spolocne kocikovanie?

nika.r
2. sep 2008

joj, tie zvuky 😀 to robí aj náš malý, strhávam sa v noci na jeho kvíkanie, štartovanie motorky alebo mečanie 😝 Používam látkové plienky, a tak vlastne väčšina zvukov je kvôli tomu, že v tej plienke niečo má. Vždy tak "nenápadne" naznačí, že treba prebaliť.

jankamanikova - no, viem, ženázorz na spoločné spanie s rodičmi sa líšia - v najnovom čísle Mamaaja je o článok o zaspávaní a tam sa zase píše, že netreba deti brať do postele ani nosiť na rukách a tak....ale čítala som napr. na stránke nosime.sk článok, ktorý veľmi pozitívne hodnotí spanie s rodičmi, dokonca to vraj znižuje riziko SIDS...zaujímali ma hlavne rady zo života od Vás, ktoré ste to už riešili 🙂 a ďakujem..u Vás to tiež musí byť veselé v tej posteli 🙂

do babyvaku aj ja melého obliekam menej, dávam mu iba bodynká a ponožky, tam mu je fajne teplúčko. Dnes som ten vak do nebies ospievala, keď som musela narýchlo ísť niečo vybaviť za manžela, ktorý bol práci. Mala som ísť na úrad, na druhé poschodie do budovz, kde nie je výťah - a tak šup Tomáška do vačku a išli sme..všetci na mňa čumeli jak na divú, ale bolo to super, pekne sme sa tam dostali, všetko vybavili a spokojne aj došli domov.

janka, mám ešte jednu otázočku, Ty nosíš malého častejšie vo vaku - ako je to s názormi na chrbticu lebo k článku o tom sa mi nepodarilo dopracovať. Ako dlho ho v tom vaku počas dňa môžem mať? Lebo mne tam niekedy spí aj dve hodiny.

basky - my neprikrmujeme, stále plne kojím, aj keď už sme si užili svoje, mali sme už viac kríz, malý už ja plakal od hladu, potom nám papkanie pokazila fľaša, dnes po dlhom čase krásne papal, ťahal a nebol hladný. A rastieme krásne, vyraďujeme už prvé malé oblečenie.

lalunna
2. sep 2008

idem si lahnut ale predtym este samozrejme odsat 😀

maleho sme kupali takze teraz spi jak zabity, len chodim kontrolovat, ma aj ciapku po kupani, lebo dost vetrame, vypada v nej ako kozmonaut, aky je zlatucky, juj

dobru nocku maminky

lalunna
2. sep 2008

nika, aj ja pomalicky vyradujem male oblecka, ved dnes na vahe ukazalo 4700g a to ma len 3 tyzdne a 3 dni 😀
aj ja mam nachystane latkove popoliny, ale su mu este strasne velikanske, zacnem s nimi asi az tak za mesiac ratam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre