Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
2. sep 2008

lalunna, super - náš má 7 týždňov a včera mal 4500g 🙂 ale narodil sa s váhou 2330, takže je v podstate véééľky, aj lekárka ho chválila. Ale je to sranda, že Tvoj je o polovicu mladší má viac ako náš. 😝 Ale Tomáško to isto raz-dva dobehne, veď zatiaľ sa tvári tak, že by ma najradšej celú spapal 🙂

aktak
autor
3. sep 2008

my mame 4060 g a 54 cm (pri porode 3250 g a 50 cm) 🙂
s ockom ideme k ocnemu lebo sa nam stale robi karpinka, snad to nic nebude, a v piatk ideme na krvicku kvoli zltacke, dufam ze to bude ok ale ak nie tak co? sa beru lieky alebo co to znamena? 😕

nika.r
3. sep 2008

aktak, náš mal žlatčku aj po príchode domov - závisí od toho, aké hodnoty bilirubínu bude mať - Tomáško mal veľmi vysoké okolo 250 a mal v dôsledku toho aj zlé pečeňové testy, a tak nám hrozil návrat do nemocnice. Našťastie sa nám podarilo vybaviť tak, že sme ho len na pol dňa nosili na infúzie. Vybral ich tri dni za sebou, potom sme každých 8 hodín brali liek flavobion. Súčasťou terapie bolo aj pitie slabučkého čierneho čaju a slnenie. My sme tú žltačku zbili dole až v siedmych týždňoch. Držím palce, aby ste to mali dobré a nemuseli nič liečiť, lebo sú to riadne stresy, keď dieťatko nie je v poriadku.

aktak
autor
3. sep 2008

nika vdaka, dam dnes malu na slniecko aj zajtra, som myslela ze uz sme za vodou ale ocka predsa len ma trosku zlte 😔

mi hovor o nemocnici, Adamko v nej bol pred 2 mesiacmi len na 2 dni a som sa naplakala vtedy 😒 ale zas aj vaznejsie veci sa detickam stavaju, este mozme byt radi ze zdrave

nika.r
3. sep 2008

neboj, bude dobre, pokiaľ ma len ocka zlte a ine je ok, tak to snad nebude zle. Nas maly bol kvoli zltačke spočiatku aj veľmi spavý a málo papal. Ale teraz to doháňa ako o život.

aktak
autor
3. sep 2008

no adelka pekne spinka, ale veeela papa, a pokozku moc zltu nema ale to sa mi moze len zdat, tiez dufam ze to bude v pohode, dnes pobede ju caka opalovanie 😎

adrina
3. sep 2008

joj baby..ta my sme mali dnes predpoludnie...malého tak bolelo bruško a nemohol prdkať,že kvičal,nie plakal,na živé raty...nepomáhalo ani masírovanie ani cvičenie...plakali sme obaja....už t prešlo,ale ešte stále je taký nepokojný...o chviľu ideme do poradne

aktak
autor
3. sep 2008

adrina chapem ta a je mi to luto, my sme mali to iste s Adamkom, kto neprezil nepochopi, snad vam to rychlo prejde, ale netrap sa, je to male babo a ked ho boli brusko nevie nic ine len plakat ale snad to neni az take hrozne, drzime palce 😉

aktak
autor
3. sep 2008

ma napadlo ze Adamkovi pomahal teply kupel 😉

aktak
autor
3. sep 2008

poradte kto viete - dobre si pametam ze ak idem ja s malou v kociku v bratislavskej MHD tak idem aj ja zadara? 😕 alebo na seba si kupujem listok ci ako? vdaka 😎

basky
3. sep 2008

Ahojte maminky,

pozrela som vsetky Vase nove fotecky, babatka su nadherne 😉 A aky ste vsetci velky a mackovia, Adri, Glia, joj to musia byt uzasne faldiky 🙂
Kedy Vas my dobehneme? Nepockate na Simonka?

Lalu, ja zajtra nemozem, v piatok?

Adri, my sme mali tiez vesele rano, po prvom papani o 8.00h zaspinkal tvrdo asi na 30 min a potom prisiel strasny krik, ako keby ho mucili. A to bol pritom vykakany a vyprdkany. Zalial ma mrtvolny pot 😒 . No ale prisli papanim nove prdy a nevedel ich dostat von, len co som dala dolu postolku zacal strielat ako divy, trosku sme pocvicili a prdkal asi 5 minut. A bolo dobre. Potom zaspal.
Ale oproti vcerajsku super den, zatial.

Janka, teba obdivujem, ako zvladas 3 deti, kojit kazdu 1,5h, starat sa o domacnost .... Ale asi sa to da, ked pises.

Nika, tak Vas drobcek teda krasne pribera, rychlejsie veru ako my. My mame 6 tyzdnov, a 4000g, porodna bola 2630g, za tyzden urcite nebude 4500g.

katinka0000
3. sep 2008

adri: nasho maleho od nedele pravidelne boli brusko. skoro kazde druhe papanie. dufam, ze to coskoro prejde.

katinka0000
3. sep 2008

baby ak by ste chceli dat drobcom upiect na krst nejaku peknu tortu, tak som nasla super stranku. www.tortyodmamy.sk

bibianna
3. sep 2008

Baby, aké kvapky to tu spomínate od bruška? To kúpim navoľno či mi to predpíše lekár.
My ideme zajtra na nožičky. Maťko je dobručký.

vejinka
3. sep 2008

ahojte dievcata tak nakoniec sme augustovciatko 😅

angelina22
3. sep 2008

ahojte vsetky..chcela by som sa spýtat ci sa aj vam babo dusi pri kojení.neviem ci malická je taka lachvatná,alebo mi ide tak vela mliecka,,ale casto sa dusí a ja neviem potom co mam robit.... 😒

vejinka
3. sep 2008

angelina..skus jej davat viac prestavok pocas kojenia..aj moj maly je pahltny..ale on vie kedy musi grgnut..odtiahne sa alebo zacne tak divno hltat vtedy viem ze hlta naprazdno a kedy som ho neotiahla dusi sa..takze treba davat viac prestavok..aspom z mojich biednych skusenosti tolko 😉

angelina22
3. sep 2008

skúsim,,,,díííík,,ak by este niekto nieco vedel píste.....
DAKUJEM!!! 😉

katinka0000
3. sep 2008

bibi: bud su to kvapky espumisan (tie pouzivame my) alebo sab simplex. obidvoje sa predavaju aj bez lekarskeho predpisu.

bibianna
3. sep 2008

katinka dik, myslela som že to dávate dieťatku, aj nášho občas bolí bruško, masírujeme krémom pupík.

aktak
autor
3. sep 2008

nam sab simplex nechceli dat pre Adamka bez predpisu ale urcite sa to da zohnat

jankamanikova
3. sep 2008

Ahojte kocky!
Tak mame za sebou dalsi den, dni sa nam kratia, ze letom bude nam smutno. Ale ved o rok pride dalsie. U nas mame stale velmi horuco, tak sa este vytesujeme.

Nika - ano pisu to v cas. "Mama a ja", ale pred dvomi mesiacmi tam pisali nieco ine a pred rokom tiez. Nie su jednotni v nazoroch. O to viac sa mi pozdava cas. "Dieta". Kupujem oba casopisy a aj ine, aby som si vytvorila cäcsi prehlad.
V babyvaku ho mozes nosit ako dlho a ako casto chces. Je to na Tebe. Pozri si www.nosenie.sk; su tam dobre clanky o noseni v klbu a tak. Je dobre, ked je babetko v klbku schulene. Neboli ho brusko, pripomina mu to maminu a nosene deti su zdravsie a vnimavejsie. Ja som nosila vsetky svoje deti a nelutujem.

Angeli - skus zmenit polohu. Bud dojci v lahu - Ty lezis a dietatko je na Tebe; alebo v polosede - dietatko akoby "sedelo" oproti prsniku.

aktak
autor
3. sep 2008

my sa nosime vo vaku, ale chcelo by to posilnit chrbat, neviem ako dlho to budem vladat a pritom bude mala vazit stale viac 😅

adrina
3. sep 2008

tak baby..hlásim našu aktuálnu váhu...5530g....a 6tt..dobrý sme..xixii 😉 😉 😉
mangel prišiel skor z práce,tak mi pomohol..poobede sme zvládli aj prechádzku v meste,malý spinkal 4hodinky ako dudok..aj teraz po kupkaní spinká...aspoň že v noci spí ukážkovo..idem troška poupratovať..zajtra máme návštevu..papapapa

matrinka
3. sep 2008

ahojte baby, gratulujem vsetkym babatkam, su nadherne 😉
aktak neviem ci sa na mna spominas, nakoniec som otvorena na 4prsty s odidenou zatkou vydrzala az do terminu 😉
Inak moj maly sa mi tiez zda stale nazltly, hlavne ocne bielka a krk, v pondelok ideme do poradne tak uvidim ci nas neposle na krv...

sksko
3. sep 2008

jeeej janka- tak teba poznam-sa zvykneme stretnut v nedelu...🙂 som ta vzdy obdivovala ako mas tych dvoch malych drobcov pri sebe a cakali ste tretie. Gratulujem, ani som nevedela ze uz je maly na svete!!!

kuko7
3. sep 2008

Ahojky prepacte ze som sa sem votrela, len sa chcem spytat ci uz danulik porodila, dakujeeeeeeeem 😵

aktak
autor
3. sep 2008

matrnka spominam 🙂
danulik uz porodila ale kedy a ako a miery si nepametam

malicka sa prave napapala a asi zalomila, tak ideme pomaly aj my, nejak ma vycerpavaju ti dvaja 😵

katuska.
4. sep 2008

angeli - jami ma taky isty problem a v albume ma tu polohu ako treba kojit.. 😉

angelina22
4. sep 2008

no ja zatial vo vacsine kojím v lahu (leže)nviem ako sa to správne píše, a malá leží popri mne, mne to vyhovuje,,ale podla toho dusenia usudzujem že jej asi nie,,,dakujem za rady!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre