Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
31. okt 2008

ja si tiez myslim 😀, jedno krajsie ako druhe 😉

slaviq81
31. okt 2008

Ahojte,
baby to myslite vazne s tymi vlasmi? A ja som sa tak velmi tesila, ze si dam urobit melir ☹ .
Vcera sme mali 10 tyzdnov tak som malu pekne polozila pred kupanim na vahu a ostala som trochu zarazena, lebo nam vaha ukazala 200 g menej ako pred vcerom v poradni. Nejde mi to do hlavy 😠 .
Inak mala mi zacala strasne slintat a pchat si ruku do pusy, zo zaciatku som si myslela ze je hladna, ale robi to aj po kojeni. Skusala som dat jej cumel, ale ten hned vypluje, nadvihuje ju z neho. Neviem, mate niektora takyto problem?

elly111
31. okt 2008

slaviq nas tiez zacina slintat a pchat si rucicky do ust, aj po jedle a citala som tu v temach ze je to caste a deti to robia aj par mesiacov predtym ako im zacnu ist prve zubky.

sasenkah
31. okt 2008

slaviq81 - ja som si davala robit melir pocas tehotenstva a uz aj teraz ked dojcim a mozem ti povedat, ze mi chytil lepsie ako predtym 🙂 Aj moja kadernicka si pochvalovala.
Akurat posledny tyzden mi nejako zacali padat vlasy, tak si idem kupit nejaky posilnujuci sampon. Zevraj to je z kojenia... 😒
Kazdopadne, trvala je agresivnejsia ako melir a ten ti navyse kadernicka nenanasa na pokozku a korienky...no je tam len to riziko, ze odtien bude fakt iny...

To s tou paprckou robi aj moja. Uz si dokonca vopchala do pusy aj obe paprcky naraz 😀 . Doki povedala, ze to je normalne a ze o chvilku bude spoznavat aj ine veci okolo seba tymto sposobom, cize vsetko sup do pusy 😉

slaviq81
31. okt 2008

Tak uz som pokojnejsia co sa tyka ruk do pusy 🙂 . Vlasy padaju aj mne, a to som si ich pocas tehu tak pochvalovala, dokonca sa mi zdalo, ze mi zhustli a vyzerali zdravsie. Teraz sa to povedat neda, nachadzam ich kade tade. Ale ten melir ich neminie 😀 .

sasenkah
31. okt 2008

Aj mne zhustly a raaastli ako burina! Za 2 mesiace som mala skoro 4 cm vyrasteny melir 😲
Ale to co mi zhustlo som uz "zhodila", a zhadzujem dalej 🙄

sasenkah
31. okt 2008

Moja mala prave z hupacky videla v TV reklamu na Air wick kde hraju tie kreslene zvieratka a strasne sa na tom smiala a pacilo sa jej to. Je to vobec mozne, takto skoro?! 😲
Telka je asi 4m od nej. Myslela som ze na nu ani nedovidi....
Chvilu som na nu nedavala pozor, lebo vesiam pradlo a hviezda si pozera telku!
Budem na nu musiet viac davat pozor.... 😕

kape
31. okt 2008

Ja som si davala robit melir tento tyzden, chytil v pohode akurat sa mi zda ze je trosku iny odtien ako predtym a vlasy mi po nom padaju menej, lebo asi mesiac po zacati kojenia mi zacali vypadavat viacej.

Nas Samko tiez slinta o sto sest, davam mu preto podbradnicek a je s nim celkom zlaty 🙂 o rucicke v puse uz radsej ani nehovorim 😀

bibianna
31. okt 2008

Aj náš Maťko slintá a pchá ručičky do úst. Aj rukávky na tričku olizuje.

slavica2
31. okt 2008

ahojte babeny, citam vas stale, ale prispievam k septembrovkam, kedze nasa Hanka mala byt povodne septembrovciatko 🙂
rada by som sa Vás opýtala, tie co krmite babenka z flase AVENT, ci pouzivate cumel na flasu 1 alebo 2 resp. kedy viem, ze mam prejst na 2 🙂

sasenkah
31. okt 2008

Ja kojim, ale obcas dam caj z Aventu. Mam cumel 2-ku lebo jednotka isla hrozne pomaly a Nelly pri piti potom nervacila 😠 . Takze mala si urcil sama 😉 .

sasenkah
31. okt 2008

URCILA - pisem ako madar 😀

anula
31. okt 2008

ja som kupila tento tyzden c 2.

nasa tiez cumi na telku. Kedze vecer jej davame z flase, myslela som, ze si aspon televizne noviny v klude pozriem, ale houby, musime ist do inej miestnosti.
A slinta litre, bez podbradnika sa ani nehneme, davam jej ho dole len na noc a za den ich spotrebuje kvanta.

slavica2
31. okt 2008

dik sasenka 🙂 a malinka ti pije cajik? moja nechce ani za svet 🙂
som citala v bugaboo teme, ze idete s malinkou do USA, aj my chceme skocit, uz ju mam zapisanu v pase 🙂
som zvedava ako Nelllka zvladne cestu 🙂 dufam, ze budes v USA online.

slaviq81
31. okt 2008

Tak moja kraska tiez kuka so mnou telku. Neviem ci dovidi, podla mna su to farby a meniace sa obrazy co ju na telke zaujalo. Vzdy ju nastelujem aby bola otocena hlavickou do lavej strany, lebo zvykne spavat viac na pravej strane a uz ju ma taku vylezanu, ze ma hlavu ako sisku 😠 .

katinka0000
31. okt 2008

slaviq: aj nas maly nenormalne slince. hruza. niekedy ma pod bradou cele mokre tricko.

ja si tiez musim ist dat urobit vlasy. uz to mam hrozne. a tiez mi zacinaju padat. mam poriadne hustu hrivu, tak sa mi to trochu preriedi. sasenkah vies o nejakej dobrej kozmetike na vypadavanie vlasov? u nas v rodine pouzivaju revalid.

tamita
1. nov 2008

čaute,
moje vlasy-v tehotenstve super-ako píše Saska. To tými hormónmi.Teraz,pred mesiacom mi začali neskutočne padať,vďaka kojeniu,nachádzala som na vankúši ráno celé chumáče. Tak som si nasadila tablety Revalid a dávam si aj Calibrum,čo mi ostal ešte z tehot. a hneď sa to stoplo.
Anuli - malá ti nezačína preferovať fĺašu,keď z nej dávate večer Klárinke papať? A dávate jej z nej MM,či UM?

tamita
1. nov 2008

Ja tu teraz tak neskoro straším-práve idem odsávať,tak pekné sníčky babulkám aj mamulkám 😔

anula
1. nov 2008

Tami, davame MM a mame problem s flasou. Vzdy sa natrapime, kym ju zoberie, teda aspon odo mna, asi vie, ze ma na vyber aj nieco ine 😀 . Ked jej dava manzel, chyti sa raz-dva. Museli sme vecer prejst na flasu, lebo papala aj 4 hodiny, zadriemkavala. Aj sme skusali doplnit striekackou a vzdy zaspala. Teraz, s flasou, viem, ze ked vypije 170ml, ma urcite dost. Ona, mrska, aj tak musi mat este bonus z prsnika 😀 .

anape
1. nov 2008

ahojte mamicky,

nasa Viktoria zatial sice neslinta, ale tiez ma takmer stale v puse rucicku pripadne podbradnicek, ktory nosi stale, kedze mi stale este grcka

aj ja som mala super vlasy v tehotenstve a padat mi zacali cca pred dvoma tyzdnami, ale nie je to az take intenzivne ako po prvom tehu

Ani aj Viktorii sa nepaci flasa a stale sa otaca len za cicou, a tiez si pyta este bonus ked jej dam flasu 🙂 , no momentalne uz nedavame flasu, kedze sa mi rozbehlo MM, tak nam to vystaci

prajem vam vsetkym mamickam i babatkam krasny a pohodovy vikend 🙂

glia
1. nov 2008

ahojte...anula, oci si tu ocim...klarka vypije vecer tak vela? no my sme teda valibuci, ale maly papa malinko...jeho davky cez den su v rozmedzi 85-150ml...dnes mi rano vynimocne vypil 175ml, ale to uz asi tyzden predtym nedokazal...tak netusim...no priberame dost, doktorka mi hovorila, ze ma minimalne 20g denne a teraz mame rastovy skok, uz treti den pribral riadne...65g,80g,45g 😎

inac, nas maly flasu abslutne odmieta, nevypije ani 10ml...place, rozculuje sa...ani na striekacku...a aj z prsnika najskor bojujeme, kym sa chyti, lebo sa mi otaca prec, place no ked sa chyti, tak uz nepusti a vypije vsetko, co je v ponuke 😀 asi by si uz dal aj nieco ine...sestrin maly jej prestal pit mliecko v 3mesiacoch takmer uplne...museli zacat prikrmovat...ja som luboska prikrmovala po 4.mesiaci, lebo mal UM, no matka planujem az po 6.m...dufam, ze dovtedy vydrzime s mlieckom....inac, baby, planujete kojit do roka, dvoch? ja neviem...ale isto nie dlhsie ako do roka...

katinka0000
1. nov 2008

tamita: a tabletky revalid mozu uzivat aj kojacie matky???

glia: no ja neviem, ci budem mat nato sil, davat malinkemu 1-2 roky moje mliecko, ked si ho len odsavam. je to obrovska starost, ktoru samozrejme rada kvoli nemu robim. ale fakt neviem, ci by som to tak dlho vydrzala.

aktak
autor
1. nov 2008

musim sa pochvalit, dnes nasa mala bambulka spala od 21:45 az do 7:20 bez kojenia bez zobudenia bez mrnknutia 😵 😵 😵 a potom si ju vzal manzel tak somspala do 10:20 😅 😀

anula
1. nov 2008

Beti, cez den vypije urcite menej. Teda neviem, presne kolko, kedze cez den kojim. Tiez som netusila, kolko vypije, ked sme sa rozhodli vecer davat z flase, zacali sme na 110ml, nestacilo, dalsi vecer 140ml, ani to nestacilo, teraz sme na 170ml a este musim dat z prsnika.
Podla SZO je odporucane kojit 6 mesiacov.
ked zacnem v januari robit, nakojime len rano a v najlepsom pripade okolo 17.00, inak budem odsavat, uvidime, dokedy sa nam podari. Nebudem sa branit, ak Klara bude mat MM dlhsie.

lalunna
1. nov 2008

my mikrovlnku ani nemame a ani nam nechyba, je to zbytocna haraburda a este aj skodliva 😀
varime tolko kolko prave zjeme, nemame co prihrievat a v zime polievky v hrnci na sporaku, neni problem...
a vela jeme aj vonku, mimo domu

stanka, aj ja som sa dobre pobavila na tvojich fotkach 😉 super zabery
a este idem pokukat dalsie kocky
ja prihodim nove foto asi cez vikend, patrik je uz velky chlapina, uz teda ani nahodou nevyzera ako male babatko, ale pritom este je, a ako sa vie tvarit 😎 je s nim zabava

nas patrik ma teraz obdobie spanku v noci bez prestavky 9 hodin, tzn. rano sa zobudzam miss mokre tricko aj ja, ked sa mi nechce v noci odsavat 😀 mohlo by mu to takto vydrzat co najdlhsie 😵

rehabilitujeme sa o 106, velmi nam to pomaha, uz vidime vysledky a je to fasa, povzbudive

elly, paradicka, aj ty mas dobreho valibuka, mozu si to potom s nasim patuchom rozdat na tych sumo zapasoch 😀 😀 😀

lalunna
1. nov 2008

slaviq - ja som si pocas dojcenia dala melir a pohoda 😉
len ma kadernicka upozornovala nech sa bez maleho uvolnim, nech nie som v strese ze mi ho strazi mamina, lebo mi farba nechyti, ale inak pohoda 🙂
podobne ako sasenka

inak mne padaju vlasy jedna radost, idem si objednat speci vodu z netu na to a jem zinok

patrik si tiez neskutocne cumle pasticky, a niekedy sa mu podari tak hlboko si vopchat prsty ze sa pogrca 😖

lalunna
1. nov 2008

sasi, prosim ta ako si malu naucila pit caj z flase popri kojeni, patrika to ucim uz cca 3 tyzden a stale to nevie pochopit co s tym a aj ked si cucne tvari sa pritom ze fuj co mi to davaju
aky caj jej davas?

elly111
1. nov 2008

lalu ze sumo zapasy 😀, kedy ich pustime do kruhu ked zacnu lozit alebo az ked sa postavia? No ja si myslim ze to potom rychlo vybehaju a este z nich budu lahkonohi atleti 😉
my davame cajik feniklovy a vcera sme presli z nutrilonu na bebu, zatial ok 😉 dokonca vydrzi 4hod do dalsieho krmenia 🙂
baby davate ockovat proti pneumokom, aj rotavirusom? Ja uz si nepamatam ci sme to tu uz pisali. My sme rozhodnuti dat drobca zaockovat proti obom. Kedze teraz co mi maminy hovoria vela deti ma hnacky - rotavir. povodu a to mnohe deticky ani nechodia este do kolektivu 😖
My mame prve ockovanie, teda okrem tbc planovane na 10.12.

lalunna
1. nov 2008

aktak - pekne foto z tatier, idylicke 🙂

elly, prve zapasy mozu zacat uz pocas lozenia 😀 😀 😀

ja davam proti pneumokokom, rotavirusy nie
ja nie som moc zastanca velkeho ockovania...

lalunna
1. nov 2008

elly, ten vas biely psik je velmi zlatucky 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre