Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

angelina22
1. nov 2008

ahojte dievčatá..moja maličká tiež pchá rúčky do pusy a mam ešte jeden problem, ked ju nechám na gauči a zapozerá sa na tv tak sa potom normalne znervoznuje čo ju nenechám pozerat...my bývame momentálne v garzónke, takže do inej izby isť nemožem,,, iba ak na wc 😀
tu niečo nové??
včera som sa stetla s kamoškou ktorá už má 5 mesačnú kočku no a tá si gagotala, sedela v kočíku,, pozerala naokolo,,ja sa už tak teším kedy bude moja vačšia,,,,,,
baby ešte jeden problém mám,,moje bobko má od každej čiapky začervenanú hlavičku,,,ja už neviem čo jej mam dať.teraz som kupila novu čiapku a to isté,,su aj vyprané,,a prijemný material na dotyk tak ja neviem v čom to je....s inými časťami tela nemam problemy,,zvláda všetky rozne materiály.....díík pekný den

sasenkah
1. nov 2008

Lalu - ja neviem mala sa na flasku hned pricucla a normalne ten cajik pila. Davam jej Hipp a Miluna, Ukludnujuci kamilkovy alebo tak nejako sa to vola. Blbe na nom je, ze obsahuje glukozu, takze jej ho davam tak max. 1dcl ked je nepokojna alebo ju pobolieva brusko alebo ked sa jej nedari grgnut.
Vtedy jej dam teply cajicek, mala si krasne grgne a vsetci su spokojni 😎
Caj dostava cca kazdy druhy den vzdy vecer uz spominane 1 dcl, lebo ju nechcem velmi naucit na blbosti ale ju chcem kojit aspon do tych 6 mesiacov.

Co sa podania vlasov tyka - v lekarni mi vyslovene nedoporucili tabletky kedze kojim, ale idem si cez net objednat sampon a kuru proti vypadavaniu vlasov od Kerastase. S touto kozmetikou mam len pozitivne skusenosti, len je dos draha... 😠

sasenkah
1. nov 2008

Ockovat planujem povinne + pneumokok. 😉

slaviq81
1. nov 2008

Caute,
my sme dnes boli na hroboch, tam bolo naroda... A aj my sa dame okrem povinneho ockovania zaockovat proti pneumokokom, uz mam prevenar v chladnicke. Len nechapem, preco nam doki predpisal 2 krabicky. Co mi mala vcera vyviedla, potvorka jedna. Prebalovala som ju, zabudla som doniest plienku. Milostiva vyuzila situaciu a zacala strielat. Neostavalo mi nic ine, iba napustit vodu do vanicky a celu ju umyt. To bolo skoro desat hodin, ale pomohlo, unavili sme sa, napapali a o jedenastej uz odfukovali 😀 .
Angelina, tomu s tou zacervenanou hlavickou nerozumiem, ale alergia to asi nebude, kedze si skusala viacero materialov. Moja Lara mala cervenu hlavicku ked sa jej zacala robit temenica, teraz jej to mastim mastou ( a strasne mi ta mast smrdi 😒 ) a vycesavam.

elly111
1. nov 2008

lalu dik 😉 , su to holky na pohladanie, mame chovnu stanicu, aj www.stranky len nejako nestiham doplnat, behat po vystavach atd., atd., ale uz ich absolvovala dost 😎 , uz sa tesim ked ich bude alex tahat za usi 😀

aktak
autor
1. nov 2008

lalu dakujeme 😉

co sa tyka vlasov, po adamkovi mi tak padali ze som plakala az, aj sme krtkovali odtok vo vani lkvoli nim, uplne to bolo vidno, ked som dokojila zacali rast take drobne, na slnku to bolo vidiet ako mi stoja 😀 teraz, zatial mi nepadaju vobec, tak som rada

co kupujete drobcom na vianoce?

sasenkah
1. nov 2008

Aktak - ja kupim malej asi len nejaku drobnost, lebo na Vianoce sme vzdy u Jurajovych rodicov, a ako som tu uz davnejsie pisala, predpokladam, ze Nelly od nich dostane tolko darcekov, ze to nenatrepem ani do mojho SUV 😀

sasenkah
1. nov 2008

Elly - aj my sa s Jurajom smejeme, ze nas Ali moze byt happy, ze je kratkosrsty 😀

jancia
1. nov 2008

Ahojte
no my sme sa dnes s manzelom boli "flakat" a maleho strazila starka s krstnou. Sme potrebovali pokupit darceky lebo polovica rodiny oslavuje narodky takze to bola celkom fuska... a kupili sme aj malemu taky mini darcek na Vianoce uz - taku tu latkovu knizocku co susti a su tam rozne zvieratka z roznych latok-materialov na rozvoj hmatu, no a este mu chcem hrozne kupit nejaky pekny vianocny oblecek, sa mi to hrozne luuubi na takych babatkach 😵
Inak odsala som si mliecko a nechala to malemu kym sme boli prec a neviem ci z toho alebo co, proste cele poobedie chudak vygrckaval, este aj to co som mu uz potom dala cuckat z prsnika 😖 . Myslite ze to mohlo byt z toho ze to rychlo vypil z flase kedze nie je zvyknuty moc na flasu alebo co? Mlieko som si vysala v noci a dala do chladnicky, tak sa nemalo ako pokazit, hm? Lebo normalne mi nezvykne tolko vela grckat.

jancia
1. nov 2008

baby musim Vam sem pridat ten link - velmi pekne a pravdive, mne aj slzicky vysli 😔 😵
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/608/mal...

katinka0000
1. nov 2008

jancia: uzasny clanok. aj mne vyhrkli slzy. ☹

elly111
2. nov 2008

sasenka vy mate dvoch psikov, alebo uz len toho mensieho?

sasenkah
2. nov 2008

Elly - toho velkeho rodezskeho ridgebacka mame u Jurajovych rodicov na dome - nie sme za chov velkych psov v byte. S nami byva len ten maly susniak 🙂 .
Jurajovi rodicia maju este perzskeho kocura a vsetci sa navzajom velmi lubia 😉

vejinka
2. nov 2008

jancia..odteraz pestujem castejsie 😉

tamita
2. nov 2008

čaute 😉 ,
kapsuly Revalid-na podporu rastu a pevnosti vlasov a nechtov sa môžu užívať aj počas dojčenia a v tehotnosti,počas tehu treba akurát inormovať lekára. Ale stojí 120 tabliet viac ako 700,Sk.Berú sa 3x denne,no ja si ich dávam tak raz-najviac 2x,keď si spomeniem a predsa mi to pomohlo.
Janci-dojímavé,ale trefné - presne,ročné bábetká sa takto nevychovávajú,lásky a pozornosti nikdy nie je dosť a tak rýchlo utečie ten čas,kým sme pre svoje deti stred vesmíru... 😵 😵
Ja riešim kočky presne opačný problém s fľaškou ako vy 😖 Blška začala málo papať,málo priberať-za 2týždne necelých 100g,pričom mlieko som mala,no problém v absolútnej rôznorodosti prsníkov.Z pravého tečie veľmi rýchlo,veľa mlieka,zahltávala sa,dusila,plakala-nepomohli ani rôzne polohy a odstriekanie pred kojením..Leuška už bola na ten prsník alergická a odmietala z neho papať a z ľavého sa mi púšťa mlieko omnoho ťažšie,dlhšie to trvá,pomaly tečie a je ho tam o 2tretiny menej ako v pravom.Z neho chcela piť,no nestačilo jej.Keď som ju 2 dni kontrolne prevažovala pred a po papaní-koľko vypije,skoro som padla na zadok,že iba od 30 do 50 na jedno papanie. Trochu sa na úvod nasýtila a už odmietla makať na ľavej cicke,prípadne zahltávať sa na pravej...Dala som jej vziať krv,či nie je anemická a pod.,našťastie to bolo O.K.,no Dr.nakázala dokŕmiť po každom papaní.Začínala byť totiž už chudučká,veď za celý mesiac pribrala 300g-to vaši valibuci priberali za týždeň .
Keďže Nutrilon jej nechcem dávať,začala som ju dokrmovat najprv striekačkou,no jej začala tak prudko stúpať spotreba mlieka,že dokrmiť 10-timi striekačkami už nešlo,tak sme prešli na fľašu a to sa nevie dojesť.Na jedno papanie už vypije nie 40,ale 140,no cicku do nej dostanem už len v noci,prípadne v polospánku,má ho len na ukľudnenie a na stravu je fľaša. Pre mňa to bol nenormálne náročný týždeň,za dva dni som musela zvýšiť produkciu mlieka o 100 percent a odsávať každé 2hodiny-aj v noci. No PODARILO sa 🙂 🙂 ,nutrilon sme nemuseli kúpiť a ani nechceme !!! Namiesto toho som investovala 6 000 tisíc do elektric.odsávačiek.,už máme 2
a makáme. Malá papá ako šrotovník a ja odsávam ako divá. No to je to najmenej,čo môžem pre svoje dieťa spraviť,veď nič nie je teraz dôležitejšie.Som odhodlaná odsávať a kŕmiť ju iba MM najmenej pol roka.
Katinka - ty už takto funguješ skoro 3 mesiace a ide to že?

katuska.
2. nov 2008

baby, chcem sa spytat.. uz dobrych par tyzdnov sa marek skoro zakazdym co kaka prekaka.. uz nam okakal aj postel. pouzivame pampersky. vacsinou mu to prejde vonku okolo noziciek. asi ma chudsie nozicky.. neviete, ktore plienky by mu sadli? tie pampersky, co pisala sasenka nasiel niekto aj na svk? dik..

inak sa mame celkom fajn. som zvedava, co bude tento tyzden na plucnom, dufam, ze 4x mu prepichovat ockovanie nebudu (to, kde mal ten vredik) zatial nie sme rozhodnuti ake dalsie ockovania podstupi, ale asi len povinne. kamaratka nedala dcerku zaockovat ani proti tbc a ked som si precitala, ze vlastne nie je potvrdene, ze vakcina ucinkuje, tak mam z toho dost zmioesane pocity.. 😒 a myslela som si, ze ockovanie tbc je povinne 😕

dnes je vonku krasne, tak sa ideme niekam prejst.. uzite si zvysok vikendu 😎

celkom zaujimave o ockovaniach: http://iuro.awardspace.com/dok/ias/IAS-informuj...

jamaica77
2. nov 2008

Katuska - musis si vyskusat na svojom babetku iny druh plienok, kazdemu babetku vyhovuje nieco ine, co vyhovuje nam nemusi vyhovovat vam, takze skus si kupit ine balenie plieniok - co najmensie(najmenej kusov aby si vyskusala vy vam bude vyhovovat) aby si vedela ci vam Mareck prekaka alebo nie, aj mne mala prekaka Pampers sensitive ale jej vyjde hore po chrbatiku, lebo striela ako diva pri kakani 😀 , pri nozickach nam esten nikdy nepremokla, pouzivame cislo 2 a vazi asi 14lb - co je 6kg - toto cislo plienok je myslim od 5,5kg- 9kg, precitaj si na obale, mozno ze vam este stale treba mensie cislo asi 1 kedze su mu velke medzi nozickami, nasa ma poriadne hurky nohy, takze ta to ma natesno tam. Mi pouzivame tie co Sasenkah Pampers baby dry - zelene su a to neprekaka cez vrh po chrbatiku takze sme spokojny - lenze mi sme v usa - tu su vsade.

K ockovaniam - tu v usa sa neockuje na TBC

Tamita - obdivujem ta ako to zvladas s tym odsavanim (to iste aj Katinka) , ja nevime ci by som to zvladla ako vy dve, odsavat kazde 2h a potom este krmit z flase, je to zabijak, ale co clovek neurobi pre svoje babetinka, ze? Este dobre Tami ze si prisla na to co sa deje, ze si mala problem s prsnikmi, ze mala si nevedela zobrat tolko kolko potrebovala, ale hlavne ze uz je dobre, ze uz pribera a jej chuti papinkat, no to poriadne sa vie teraz napapinkat, 140ml 😕 , moja zje na jedno kojenie okolo 80ml - len jeden prsnik a staci jej to na 2-3h cez den

Angelina - k tym rucickam v pusinke, nasa mala to robi uz asi 3ti tyzden, pcha si rucicky do pusi, niekedy tak sa kuse od nervov, ze az cumim ci si neublizi, sem -tam ju z toho aj nadvihne ked si poriadne tu rucicku tam strci dost hlboko, ale nepozvracka sa, ja si myslim ze to robi preto ze ju svrbia dasienka, citit ze ich ma take tvrde, uz cakam kazdu chvilku ze sa snad nieco prerazi, uz somkupila aj gel na dasienko ked nam zacne ist zubocek....je vela krat nervozna z toho ked si pcha rucinky do ust.

Ako sa vam uz pretacaju babetka? Nasa Alexa mala vcera 3 mesiace -a le ani naznak ze by sa jej chcelo pretacat, lenivec 😀

slaviq81
2. nov 2008

Caute kocky,
tak a mame po vikende, dnes bolo fajn, tak sme boli von. Staci ked malu dam do kocika a uz spi, ta by v nom dokazala vyspat cely den.
Co sa tyka plienok, tiez som nevedela ake by boli najlepsie, lebo mala som pampersky od 2 do 5 kil, tie sa mi uz zdali byt male, kupila som vacsie od 5 do 9 kil, tie sa mi zasa zdaju byt este velke, ale zatial (klop, klop) sa neprekakala.
Tamita, aj ja ta obdivujem, musi to byt ozaj narocne, ale veru, co neurobime pre nase ratolesti. Ja malu kojim, kolko vypije netusim, raz do tyzdna ju vazim, zatial prospieva a je spokojna, takze som spokojna aj ja 🙂 .
Jamaica, Lara sa este nepretaca, ale trosku sa otaca ako hodinky. A ked ju dam na brusko, tak ruky, nohy v lufte, hlava dole a vyzera to akoby plavala 😀 .

jamaica77
2. nov 2008

Slaviq- no vy ste o mesiac skoro mladsi, a to je super ze uz sa ti otaca aspon ako hodinky 😉 , moja je tucko poriadne, tazka, tak jej sa asi tazko, ale nerobi si z toho nic, spokojna je, kope nozickami, hadze rukami, chyta hracky pod hrazdickou, to sa jej velmi paci tahat ich a pchat ich do ust, ked je na brusku tak vyzdvihne hlavicku ale nie velmi vysoko, na kojacom vankusi ju vyzdvihne uplne vysoko ked ju dam na brusko a aj vo vanicke, len na rovnom velmi nechce. Dnes som ju zacala ucit dvihnut za ruciciky z lahu do sedu, jooooj ako sa jej to zapacilo a uz sa snazi o to aj sama ,ked jej dam rucicky tak uz zacne hned tahat aj hlavicku sama dohora takze asi bude skor sediet ako sa pretacat 😀 Inac krasne fotecky mas v albume, mala je nadherna princeznicka 😵 a to ju kupes vo velkej vani alebo vo vanicke?

slaviq81
2. nov 2008

Jamai, dakujem. Malu kupem vo vanicke, je trochu vacsia a kupala som sa v nej este ako decko aj ja 😝 . Ked ju mam na rukach a som v polosede (pololahu) tak sa pekne ruckami o mna oprie a drzi hlavicku, to iste aj vo vanicke na lehatku. Ale na posteli ani za svet, vtedy oblizuje deku 😀 . Tiez som ju skusala dvihnut za rucky, ale to by som od nej vela chcela 😀 . A ked jej pustim kolotoc, tak sa ide zblaznit, natahuje ruky, budem jej musiet kupit hrazdicku.

iwuskaaa
2. nov 2008

Ahojte maminky, tak ako sa Vám darí? 🙂 Ja som Vás prečítala fakt len z rýchlika, všetky príspevky by som určite nezvládla, keďže na net nechodím tak často ako kedysi 😖 .
Ale verím, že sa nám podarí kúpiť PC a konečne budeme mať net aj doma. No teraz sú iné výdavky 😖 😢 .
Ináč sa máme fajn, Dávidko je poslušné dieťatko, robí nám samú radosť. Posledné dni si objavil rúčku, ktorú stále oblizuje 😝 , ale snažím sa mu to zabrániť 🙂 .
Vážime už 5320g, takže celkom slušne od pôvodnej váhy (3170g) 😵
V noci spinká dobre, o 20tej je už v postielke a zobudí sa o piatej ráno 🙂 . Potom si ešte pospinká do tej pol deviatej, tak sa pekne vyspí aj maminka 🙂 .
Tak aspoň takto v skratke 🙂 .
Držkajte sa 😉

vejinka
2. nov 2008

iwus..waw ty mas idealne dieta 😉

k tym plienkam my pouzivame pampers new baby 3-6kg a nikdy sa nam neprekakal vyskusaj tie mozno budu idealne
inak mame uz kupene aj tie pampers 4-9kg ale tie su mu este velke..

anula
2. nov 2008

Ahojte,
tu sa uz proti TBC neockuje, lebo ucinnost vakciny je len 40%. Ale aj tak uvazujem dat zaockovat Klaru, kedze v spitali sa casto stretavam s TBC.
My tiez pouzivame Pampers Baby dry velkost 4-9kg. Zo zaciatku jej tiez este boli trochu velke okolo noziciek a tade ich prekakala, posledne dni drzia dobre.
Fuha, Tami, narocne, to je teda mala vymyselnicka. Ja ledva cez den odsajem 180ml, bolia ma z toho odsavania prsia a ty aj s Katinkou odsavate na cely den...Juj, narocne.
Nasa Klara vcera odmietla flasu od manzela. Vecer jej daval manzel, ja som chcela ist na bicykel, ale mala na mna cely cas vycitavo hladela, vypluvala cumel, nakoniec z bicykla nic nebolo, musela som jej dat flasu ja. Dnes ideme vyskusat zase, musi sa naucit jest s manzelom, kedze od januara ostava takmer 3 dni do tyzdna s nou on.

Klara sa zatial pretocila len raz, asi pred 3 tyzdnami, ked strasne zurila. Odvtedy uz ani raz.

stankaji
2. nov 2008

Ahojte mamulky a babuliatka!!!

Čo sa yýka toho pretáčania, tak naša Martinka bude mať v piatok 3 mesiace a tiež sa jej veľmi nechce veľmi pratáčať a len sa trošku pootáča, a keď je na brušku, tak dlho nevydrží, 😠 😠 😠 nebaví ju to , ale zato vo vaničke je jak vodný zver, normálne akoby plávala a vôbec jej nevadí šplechot , ani voda v uškách a minule sa aj trošku napila. 😝 😝 😝

Tak toť, ideme sa pomaly už kúpkať, potom papkať a hajať, papa.

vejinka
2. nov 2008

nas maly tiez vystraja vo vanicke..minule ho manzel kupal a on len otvaral ustocka ako taka ryba..a muz ako mu umyval krcik pekne mu nalial do tych otvorenych ust vodu...maly prestal spliechat a vypulil na otca oci a potom vypluval bublinky 😀 ale neplakal

bibianna
2. nov 2008

Ahoj Stanka, ako sa máš?
Pridala som fotky.

jankamanikova
2. nov 2008

Ahojte!
Sme doma, boli sme od stvrtku na vychode a boli nam velmi dobre. Bolo teplo, deti nadsene zo starych rodicov; vyblaznene tak, ze ich budem davat tyzden dokopy. Jakubko to zvladal bravurne, usmieval sa na vsetkych. Ale on je taky smejo, velmi pekne a rad sa smeje.

Ja sa mam dobre, len som rada, ze som uz doma. Idem si Vas precitat, ako sa mate a ci ste zdravi a tak.

Majte sa!

katinka0000
3. nov 2008

ahojte!

tami: presne tak. drzim palce, aby ta to neopustilo. je to narocne, ale stoji to zato. mne sa posledne dni nejako produkcia spomalila, takze tak 1 pokrm za den musim dat malinkemu umele mliecko. dufam, ale ze sa to nastartuje znova.

katuska: nas maly sa tiez posledne dni stale prekakava. uz sme skusali vseliake mozne plienky, ale stale to iste.

no zajtra ideme na ockovanie. uz sa bojim, ako to zvladne. 😢

tamita
3. nov 2008

Ahoj,ahoj,
Kati-tie homeo Ricinus sa vraj môžu brať iba týždeň,potom musí byť dlhšia pauza a zase po čase.Keby sa brali dlhšie,majú opačný účinok.Ináč zvláštne,že vraj najviac sa mlieko tvorí v noci-u mňa naopak,v noci odsajem naraz o plovicu menej ako cez deň,najproduktívnejšia som medzi 15-22. Koľko krát za deň Ti Nico papá a koľko vypije na jednu dávku ?

danulik
3. nov 2008

ahojte kocky,
aky ste mali vikend? my sme boli zase na donovaloch, ale tentokrat bolo pekne, ani vietor nefukal 🙂

liluska nam prestala kakat 10x za den a zredukovala to na 1 - 2 x za 24 - 48 hodin.. vcera nic, tak hadam dnes sa nieco podari 😀
plienky pouzivame pampers c. 2, tie su ok, ale teraz som kupila huggies 3 - 6 kg a tie su lepsie.. su take obrazkove - ale to si mohli odpustit, lebo mna tym velmi nenadchnu a lili je to jedno 😀

vyrazky sa lili - tak ako katinkinmu nicovi - vratili, uz ju nenatieram nicim, len kupeme v repiku a pojdeme tiez k tomu dr., co spominala katinka..

tami, kati - drzte sa s tym odsavanim!!

idem si vas docitat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre