Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
27. nov 2008

ahojte 🙂

ľudkovia, sme o krôčik bližšie k skončeniu mojej školy 🙂 včera som spravila prvú štátnicu. Tomi s mužom boli so mnou a Tomi bol úžasný..v miestnosti,kde sa skúšalo som vraj bola vyše hodiny - bolo nás tam viac a striedali sme sa na jednotlivé predmety - Tomi bol vraj celý čas hore a usmiaty, s mužom pochodili celú školu. No a si predstavte, že ja vyjdem von, celá šťastná k nim bežím a malý jak ma zbadal,v tom momente plač a keď som ho vzala na ruky, tak hneď k prsníku sa otáčal ..no proste ukázal, na čo mu je mama 😝 bola som z toho chvíľu aj smutná 😖 ale hlavne, že je spokojný 😵

katuska, aj my budem cvičiť vojtovku 😢 klbôčko nepomohlo na mostíky..už ich síce nerobí tak často, ale v dôsledku nich sa nesprávne pretáča na bok a nechce dvíhať hlavičku do sedu tak, ako by mal. Už si ten záklon veľmi zafixoval. Aj preto mi vraj nechce byť v babyvaku. Chce sa nosiť jedine vo zvislej polohe, ale tá záklon posilňuje. Vraj to nie je také hrozné, ale treba to čím skôr odstarániť, aby nemal neskôr problémy. V utorok ideme na neurológiu, tam nás vypíšu na rehabilitáciu.

adrina, bacuľaté bábetká vraj motoricky všetko robia trošku neskôr. To mi vravela moja pediatrička. Sú sami pre seba ťažké 🙂

slaviq81
27. nov 2008

N i k a, tak blahozelam, nech sa ti aj nadalej dari. A malemu Tomaskovi tiez, neboj urcite budete coskoro ok. Drzim palce.

glia
27. nov 2008

ahojte kocky...
my nestihame pisat, malych mam stale chorych...lubosko je doma takmer stale, tak sa im venujem...
ale mame problem, chcem sa opytat, ci sa tu nenachadza niekto, kto by s tym mal skusenosti,resp. vedel by nam poradit...uz som totalne zufala...matko nam odmieta papat...najskor zje moje mliecko priamo zo zdroja, ale to je velmi malinko...napr.dnes papal zatial tri krat a to 65ml, 90ml, 55ml...jeho povodna norma spred mesiaca je 120ml-190ml...za posledny mesiac nam pribral len 130g...skusala som si aj mliecko poodsavat, no nezjedol ho vobec, ani na flasu, ani zo striekacky...skusala som aj bebu, no rovnaky vysledok...pri kazdom papani mi kaka...je to sice zlte, ale riedke, ziadna prazenica sa nevyskytuje... ☹ ...mam podozrenie, ze je alergicky na laktozu...moze byt? ked doteraz pekne papal a posledny mesiac nechce...placeme vzdy s placom a ked spapa trosicka, hned aj kaka...rozmyslam, ze ho zacnem od buduceho mesiaca normalne prikrmovat...2.12.ideme na prevenar, tak uvidime, co nam na to povie doktorka...boli sme u nej pred dvoma tyzdnami, lebo mal matko silnu nadchu, dala nam gentamycin, povedala, ze nepapa, lebo vie, ze ho mliecko zahlienuje a ze sa to zlepsi, ked sa vylieci...no uz rymu nema a nepapa stale... 😢 pomozte, prosim, ked viete ako...

nika.r
27. nov 2008

slaviq, ďakujeme 🙂 verím, že to bude ok, aj keď sa dosť bojím, študovala som o tej vojtovke čo sa dalo a mnohé detičky ju dosť zle znášajú. A Tomi je taká malá citlivka, tak sa veľmi bojím, ako to bude zvládať. On strááášne plače pri obliekaní, čo bude vystrájať pri cvičení netuším. Ale možno to nebude také hrozné. Pediatrička ma upokojovala, že detičky to nebolí, len im vadí, že sú nútené robiť to, čo nechcú.

jancia
27. nov 2008

no baby tak my sme doma a ockovanie sa nekonalo 😝 nakolko este nema zahojene to predosle tak doki povedal ze tyzden este pockame a potom zaockujeme.
inak poradna dopadla dobre, maleho chvalil ze je sikovny - dvihol ho za rucky do sedu 😉 a aj vahu vraj mame na nas vek dobru - 6100g, vsetko ostatne v poriadku tak som velmi stastna mamina 😵

glia, nika - prajem Vam aby sa to vyriesilo a bolo vsetko dobre, nic nebojte, krpci su bojovnici 😉
glia no bohuzial ja ti neviem poradit ale hadam sa tu niekto najde alebo skus sa popytat v inej teme, prip. zalozit novu? 😉 drzim prstiky

slaviq81
27. nov 2008

N i k a, mne je strasne luto vsetkych deticiek co musia cvicit Vojtovku ☹ . Placu sa nevyhnete, urcite aj tebe slzicka ujde. Ale ked to ma pomoct, tak sa treba premoct.

nika.r
27. nov 2008

jancia,dakujeme.
slaviq,to je fakt hlavne, že to pomôže. radšej teraz poplakať ako potom celý život ľutovať,že sme niečo zanedbali.

glia, skús poprosiť doktora o výter. Zjavne má malý hnačky a keď odmieta papať, možno ho bolí bruško. Ale to len tak rozmýšľam, skúsenosť nemám žiadnu. Teda, my máme bacila v črievkach, ale Tomi papá ako o dušu.

ideme trošku von, dnes nám krásne svieti slniečko 🙂
pekný dník všetkým

glia
27. nov 2008

uz som sa objednala na zajtra k doktorke, mame mu skusit chytit moc a ona mu odoberie krv, lebo asi nieco ma...nejakeho bacila, mysli si ona...teraz mal papat a ani len nezacal...len place a nechce sa chytit...tak mu idem skusit poodsavat, lebo mi idu explodovat prsia, co mam tolko mliecka a skisim mu ho dat z flase, alebo zo striekacky, aj ked asi vela nezje, uz som takto skusala...tak sa bojim, co s nim je... 😢

elly111
27. nov 2008

ahojte nika gratulujem
glia taketo iste prejavy ma aj lamoskyna 7tt dcerka uz je z nej zufala nechce prso, stale menej papa, skoro nic nepribera a ... boli teraz u doktorky lebo vyter, vsetko bolo ok a... mala mala najskor sopliky a tie aj ked presli zapalilo sa jej usko, deturence to maju este prepojene, ze doktorka skusila uska a mala spustila rev, isli k usnemu dostali napustene stupliky do usi, paralenove cipky a mala uz papa, tri tyzdne nevedeli prist na to co jej je, uz chcela zacat prikrmovat ze malej nechuti jej mlieko ale nastastie sa to vyriesilo. Tak dufam ze aj u vas sa to skoro vyriesi aby ste boli spokojnucki a v pohodicke 😉

aktak
autor
27. nov 2008

glia malickemu drzim palceky, nech ste rychlo z toho vonku 😔

pipinka82
27. nov 2008

ahojte konečne po sto rokoch som tu xixi od malého nemám ani čas na net 🙂 😝 ako sa máte mi sme o.k.zdravučký a rastie ako z vody 😀 pozdravujem všetky mamičky

pipinka82
27. nov 2008

my sme boli na očkovaní pred týždnom mali sme dve a plakala som s malým xixix asi aj vy že?

pipinka82
27. nov 2008

pekne rastú tie naše malé detičky 🙂 hodila som fotky herca malého

pipinka82
27. nov 2008

raz za sto rokov som tu a sama fnuk ☹ asi večer sem moc nechodíte že? ja mám len práve večer čas občas napr:dnes je kludný aj teraz tu skáče vedla mna nechce mi spinkat 😀

kape
27. nov 2008

Ahojte maminky.
Glia - neboj s lekarkou pridete nato, ze preco maly tak vystraja pri papani a urcite zacne papkat. Drzim Vam palce.
Dievcata co idete cvicit vojtovu metodu, zelam Vam vela sil.
Ja som to nevydrzala a napisala na mestsku samospravu, ze ako to je v Petrzke s uvitanim deticiek do zivota, tak mi odpisal p. Andrassy, ze bohuzial momentalne nieco take v Petrzalke neorganizuju a ze to bol zaujimavy podnet, tak sa tym vraj budu zaoberat, no uz to vidim 😒
Lalu - tak my s Jankou a Tomaskom ideme zajtra na to plavanie, dufam, ze tam autom trafime, potom podame hlasenie. Sa tesim, tesim 🙂

kape
27. nov 2008

A este som chcela reagovat na ten Janciin link na to nosenie, som to dnes preposlala mangelovi, lebo my mame Manducu a na zaciatku frflal, ze noco nam to je, teraz ked to uz vyuzivame dost casto, tak je to v pohode, ale dnes mi hovori, ze to ide preposlat kolegyni, ktora ma babybjorn (neviem ci som napisala spravne) tak som sa trosku v duchu zasmiala, ze ako ho to chytilo, chlapa jedneho 😀

madi
28. nov 2008

ahojte vospolok,
zase nas presuvam na prvu stranu
glia - to ma velmi mrzi ze ste taki "pokazeni" ☹ ale verim, ze sa to chytro napravi a bude z teb spokojna maminka a z Matka stastne napapane babatko

jancia - ako vyzera zahojene/nezahojene znamienko - teda ta ranka po ockovani tbc? lebo my by sme mali ist buduci tyzden ockovat a mame to este take cervene dost... hm...

kape - myslim ze si sa minule pytala na nas a manducu - no skusame skoro kazdy den(ak nezabudnem) a uz sa mu tam pomaly zacina pacit...tak sa vytesujem... 😉

lalunna
28. nov 2008

kape, akurat tento vikend menime kolisku za postielku 😉

a preto Ba baby, kde mam kupit dobry matrac do postielky? vy ste kde kupovali?

slaviq, v bazene su babatka cca 20 minut

elly, v bazene boli 4 deti aj s patrikom

katuska, aj my cvicime vojtovku, budes prekvapena ako to malemu pomoze, ale bude plakat, a velmi, na to sa priprav ☹
a aj my chodime do takeho bazena ako vana 😉 ale su tam len deticky, maminy su mimo bazena a drzia deticky alebo deticky plavu v kolesach specialnych
my pneumokoka nedavame vobec, tak sme sa rozhodli po veeeelmi dokladnom zvazeni a radach s roznymi ludmi

lalunna
28. nov 2008

nika, super, gratulacia ku skole 😉
vojtovky sa nebooooj! 🙂 my cvicime uz 2 mesiace a s velkymi uspechmi, ked uvidis ako pomaha, prekonas aj ten srdcervuci plac maleho, lebo si MUSIS hovorit, ze to pomaha a vysledky uvidis takze tak...
a vyborne je to striedat s bazenom, tam sa mu svaliky pekne pouvolnuju a maly sa zrelaxuje

mhviezdicka
28. nov 2008

ahojte 🙂
trosku som si vas precitala - akosi som si za posledne dni nevedela najst cas, aby som sem kukla 😅

Lucka bola trosku nachladnuta - sopliky a kasel, ale uz je to ok - klop, klop. je to dobrucke dietatko - trpezlivo znasa ked jej kvapkam do nosteka, sice potom spusti na par sekund velky krik, ale ked si ju vezmem na ruky je zase vsetko v poriadku 🙂

inak rastie z nej velky individualista 😅 zistila som, ze ked sa jej prihovaram tak len na mna hladi a obcas sa usmeje, ale ked som ticho, tak sa zahladi najradsej na lampu a zacne si s nou vo velkom debatit, tak isto aj s hrackami, len sa na nu nesmiem pozerat - uplne jej staci, ze jej s nimi hrkam. a najnovsie ma skoro vzdy ked ju prebalujem a mojkam sa s nou dobre ocika a veeelmi sa z toho vytesuje, ze sa vie tak dobre trafit 😀

GLIA - s niecom takymto som sa este nestretla, ale urcite bude najlepsie ked malickemu dokyna spravi kompletne vysetrenia. mohla by to byt aj alergia - nasa suseda mala takyto problem so svojou dcerkou - malicka bola alergicka skoro na vsetky UM.

NIKA - gratulujem ku statnici a drzim palce, nech aj tie dalsie dobre dopadnu 🙂

LALU - my sme matrac kupovali v Baby markete, tu na Sustekovej, kokosovy. bol sice drahsi ale drobci by mali spavat na tvrdsom kvoli chrbatikom ... tusim, ze aj tessie tam kupovala a neviem ci nahodou nie aj ten isty 😉

oraia
28. nov 2008

jamaica77 ...s tymi vlasmi to ja mam od porodu, este chvilu a uz nebudem potrebovat ani hreben 😝 ....vraj by to malo do 4-5 mesiaca od porodu prestat tak siiilno v to verim, kde sa otocim vsade mojej vlasy...

mhviezdicka
28. nov 2008

katuska,
ak mas dost mliecka, nepocuvaj nikoho a rob si po svojom - moja svokra minule tiez ked videla moj zosit povedala, ze to mozno aj trochu prehanam, ale pre mna je proste doleziti kazdy ml MM a snazim sa UM davat co namenej. je to sice casovo narocnejsie - odvazit pred a po kojenia a potom este ak treba dokrmit UM, ale kym budem mat mliecko, nebudem to menit.
ja som tak trochu podlahla tlaku okolia a zacala som davat aj UM a dodnes to tak robim 😔 viem ako ti je tazko ked ti niekto povie take veci ako napriklad, ze drobec vyzera byt chuducky a podvyziveny, a ked place tak place len a len preto ze je hladny ... ja som si aj poplakala, lebo nespokojna bola aj nasa dr, ked videla, ze Lucka malo pribera.
teraz nam uz pribera statocne, mame okolo 5,8 kg a musela som este prezit reci, typu - nie je to ziadna tragedia davat aj UM, kolko deti vyrastlo na UM a nic im nechyba, su zdrave a podobne .. 😔
kati, drzim ti palce aby ste mali dost mliecka a vydrz, urcite to stoji za to 😉

mhviezdicka
28. nov 2008

oraia,
mam taky pocit, ze s tymi vlasmi mame skoro vsetky problem ☹ aj ked ja sa priznam, ze mne zacali vlasy viac padat len pred cca 2 tyzdnami - dovtedy som mala skor pocit, ze ich mam akesi hustejsie a menej sa mi mastili, takze teraz je to zmena o 180 stupnov 😖

kape
28. nov 2008

Lalu - my mame tento matrac http://www.matrace-materasso.sk/sk/produkty/200... , kupovala som ho cez Meganabytok, lebo tam mi ho vedeli predat najlacnejsie v celej BA, cca 1200 Sk, ale maju ho napr. aj v Galane. Je tiez tvrdsi.

My sme sa pred cca hodinkou vratioli z plavania. Samko s Tomaskom si tam pekne kontrovali v plakani, najprv jeden a potom druhy, zacal Tomi a ukoncil Samko, ale velikanskym placom ked sme uz isli domov, inac si myslim, ze co sa tyka vodicky, tak super, len sa navzajom hecevali v tom placi. Inac taketo plavanie ako sme mali my teraz v Petrzalke moze kazda z nas s babatkami robit doma, staci len naplnit plnu vanu vodu a pekne ho drzat, ci uz na chrbatiku alebo na brusku a plpavat s nim, akurat ze asi nam viacerym bude chybat to bublinkovanie. Takze my ideme v nedelu to so Samkom skusit aj doma. A Samulo sa asi malo vytrapil tym placom na lavani, lebo mi nespi 😠

slaviq81
28. nov 2008

Ahojte,
my nemame nic nove, dnes sme boli trochu von, potom som malu odniesla k starej mame, lebo som musela vybavit par veci. Chcela som ju brat so sebou, ale ked u nas maju vsade "bezbarierovy" pristup 😀 Do kelu strasne mi to lezie na nervy, ku kazdym dveram tisic schodov. 😠
P i p i, zmen si udaj v pase.
K a p e, my to teda skusime v tej vani. Samkovi asi nestacilo, ked sa neunavil, v nedelu mu daj nadcas 😀 .

nika.r
28. nov 2008

ahojte 🙂

lalunna, aj Vy teda cvičíte vojtovku? ja mám teraz trochu výčitky, že či sme to nezadbali..pamätáte, o tom mostíku som hovorila už pred piatimi týždňami, ale pediatrička ma upokojovala, že to ešte mám nechať tak a nehnať sa hneď na rehabilitácie... ☹ ale možno som sa mala pýtať aj tak, mohli sme to už riešiť... ☹ ale zase uznávam, že ona si myslela že to klbko pomôže a nechcela ho zbytočne trápiť, ak je zdravý...

ďakujeme za gratulácie, dnes budeme doma oslavovať 🙂

slaviq, hovor mi dačo o prístupoch na úrady. 😠 A u nás hlavne obchody sú katastrofa, všade veľké ťažké dvere. A na poštu ani nevravím...a momentálne sa trápime so snehom, samozrejme, že chodníky popratané nie sú, musíme sa brodiť ako dnes alebo včera keď bolo primrznuté, som myslela, že nohy polámem. Prechádzame sa teda po ceste, tam to autá odpratali. 😖

lalunna, chceme aj my chodiť na plávanie. Máme to pár krokov od nášho bloku. Teraz, keď o tom tak pekne píšeš, teším sa ešte viac 🙂

kape, vy stemali bublinkový bazén? a bola si aj Ty vo vode s deťmi? teda vírivka pre mamičky je v cene 😉 ?

hviezdička, aj Tomi chce byťniekedy sám..normálne proste začne kričať, keď som pri ňom dlhšie alebo keď homám na rukácha keď ho zložím pod kolotoč alebo pod hrazdičku, celý šťastný si začne gagotať s hračkami. Nerobí to často,a le má také chvíľky. No ale to je super vlastne, že sa chce aj sám hrať. A možno si chce len tak v pokoji pofilozofovať o živote, niekedy totiž len tak občumuje celú izbu dookola.

vejinka
28. nov 2008

ahojte baby...tak uz mame ockovanie za sebou

meriame 63cm vazime 5620g

velmi sme plakali dala nam dve injekcie jednu do jednej nozicky druhu do druhej a daku vodicku do pusinky..ta jedinaa mu nevadila a hltal akoby to bolo mliecko...mama isla radsej von z ordinacie lebo sa nemohla divat ako ho pichaju a ako hrozne plakal potom som kojila a zaspal mi na pleci..pooblikali sme sa a frcali domov zaspal o jednej a zobudil sa o tretej cely den mame pokazeny co sa spania a rezimu tyka ale nevadi...teraz sme pripraveny na vysoke horucky takze noc bude zrejme zaujimava.

a najvacsie prekvapenie dna: idu na zuby

slaviq81
28. nov 2008

Ahoj Veji,
ja som vazila Laru vcera, mala 5830 g, za posledny tyzden pribrala len 70 g, pricom za predchadzajuce 2 tyzdne to bolo dokopy pol kila. Ale vraj teraz nam uz drobci budu priberat pomalsie. Ja pozeram Lare do ust kazdu chvilu, vcera som aj lyzickou po dasienkach klepkala 😀 , ale este nic. Na chrbate mi uz ani nezaspi, len co ju polozim v momente ma ruky v puse a cmula ako o zivot.

vejinka
28. nov 2008

veru...s tymi rukami to mame to iste...ja sa bojim horucky...mame nakupene cipky aj sirup panadol baby..

nika.r
28. nov 2008

vejinka, wau 🙂 a to ste ako zistili? lebo u nás to tiež tak vyzeralo, že už idú zúbky, aj Dr. to potvrdila, že vidno také dvebiele bodky, ale pred pár dňami bodky zmizli 😝 a už si ani tak zúrivo necmúľa spodnú peru...tak teraz neviem, či sa režú ďalej,ale už ho to nebolí, alebo to zúbky neboli...

slaviq ako Ti Lara spinká, keď nie na chrbátiku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre