Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

lalunna
3. dec 2008

ty kokso tess, ze v prvom rocniku na strednej, dobraaaa 🙂
mna chudnutie z kojenia nejako obchadza 😕

mhviezdicka
3. dec 2008

ahojte 🙂

tessie,
my sme kupili fusak Emitex, ked sme boli na Orave - bol tam o 200 Sk lacnejsi 😉
co sa tyka obliekania vonku - davame bodynko s dlhym rukavom, pancusky, rifle na traky, na nozicky teple papucky, mikinku s kapucou + bundicku, no a samozrejme ciapocku a ak je velmi chladno tak aj rukavicky, lebo Lucka ma rucicky najradsej vytiahnute hore 😅
no a nasa Lucka je uz tiez poriadne dlha, vo vanicke mame teraz aj ten fusak, no a veruze je tam uz na doraz, akurat vcera sme s muzom hovorili, ze pomaly ideme vytiahnut asi sportiak - nastastie sa da dat do polohy uplne rovnej, dame tam fusak a Lucke sme uz kupili aj zimny overal takze zima by jej nemala byt - aj ked vanicka je predsa len lepsia, no ale co uz narobime, ked nam tie nase deturence takto rychlo rastu 🙂

nesca,
tak ako pise lalu - upratovanie a varenie je aj u nas na poslednych miestach - ja sa tiez radsej venujem malej, chodime vonku a ked mi doma zaspinka, tak ja si pri nej trosku porelaxujem s knihou, alebo si zdriemnem s nou 😅 musim sa priznat, ze kedysi som bola veru usilovnejsia, ale teraz sa mi taaaaak strasne nechce 😀

jancia,
pekne fotocky 😵

lalu,
Patrik je teda riadny chlapisko 😀 a v tom bazene je maximalny pohodak 😀

mhviezdicka
3. dec 2008

nooo, tak ja o mojej vahe radsej pomlcim 🤐 mne by uplne stacilo, keby som sa konecne zapla do rifli, ktore som nosila pred tehu - teda zapnut sa zapnem, ale ten konecny efekt ... gombik ide odtrhnut 😀 😝

mhviezdicka
3. dec 2008

lalu,
kedy a kde chodis na prechadzky, niekedy by sme sa uz aj mohli stretnut - ved nebyvame od seba az tak daleko 😅

Lucka uz spinka, tak sa idem konecne osprchovat a prezliect z nocnej kosele 😀

pekny den vsetkym 🙂

angelina22
3. dec 2008

nesca, netrap sa, ani ja nemam extra popratane,,,a variť nevarím, chodím k prababke na obedy..a ťuťu muťu,,,to je čččččoooooooooooooooooooo????????????????????? 😀
manžel berie silne lieky a sex ho ani nenapadne,ale už si aj zvykam, koli rizikovemu a potom šestonedeliu a potom jeho liekom som sa už cca rok nerealizovala normálne...nevadí.raz sa hádam.....no čo mam robiť..
takže vobec niesi neschopnáááá

elly111
3. dec 2008

ahojte nestiham lebo vyletujeme a cestujeme 😀 len som chcela myslim kape sa pytala na jaslicky, tak my pojdeme najneskor na jar dohonut skolku, lebo znama bola zahovorit skolku ze rok vopred a tam jej hovoria a ze to teraz sa chodi mamicka? A ona nechapavo pozerala ze kedy mala prist. A tam jej povedali ze no predsa po porode 😀 . Som sa pobavila a prekvapila zaroven ale ze v niektorych skolkach je velky natresk. A jaslicky znama davala teraz deticky dvojcata a druha 1 a pol rocneho chlapca a kazde su niekde inde a oboje stoja 8 000Sk, neviem ci to je jednotna cena ale hrozne nie? A to ta jedna musi nosit aj jedlo pre dieta 😝 . Ved to uz pomaly mozme zaplatit aj au pair-ku.

danulik
3. dec 2008

caute kocky,
my sme len pred chvilou vstali - lili spinkala 12 hodin len s 1 zobudenim 🙂 ja som spala asi 9, ale tiez stacilo 😉
uz ani neviem, na co som chcela reagovat..

vaha - stale mam + nejake 4 kila 😖 ale hadam to pojde dole, od januara chcem zacat cvicit, moj trener ma uz vraj caka 😀 vahu ako z 1. rocinka na strednej uz asi nikdy nebudem mat - mala som nejakych 45 kg 😀

hlboka vanicka - dlzka by nam aj stacila, ale nasa vanicka je strasne uzka, takze jej davam este nejaky mesiac.. nastastie mame aj tu retro inglesinu, tam sa lili urcite zmesti aj v marci 🙂 😉

upratovanie - tu niekde na fore je tema, ako casto upratujete alebo tak nejak - ked som citala, ze niekto vysava a umyva dlazku kazdy den, tak som sa zacala citit dost "necistotna" 😀 ja som rada, ze to stiham urobit raz za tyzden..

varenie - tiez velmi nestiham.. esteze mam taku super maminku 🙂

noo..idem ranajkovat, drzte sa kocky 😉

dnes mame pred-mikulasske BB stretko, tesiiime sa 😵

nesca
3. dec 2008

No dakujem za útechu, ale ked máte všade plávajúce podlahy, tak tie chumáče potom tak nechutne poletujú . . . a jesť tiež musíme niečo, hlavne ked už máme aj skoro 5 ročného hladoša. Ale fakt varím len cez víkendy, a cez týžden mi čo to donesie mama, ešteže syn aj manžel majú obedy v školke a v robote 😉 .
No a včera som to už psychicky nezvládala, tak dnes idem konečne ku kaderníčke, je to kanoška tak aj pokecáme. Manžel musí byť tým pádom s obomi deťúrencami, hádam to zvládne a ked prídem taká krásna a oddýchnutá, tak možno bude aj ťuťu muťu, ak manžela nenájdem spiaceho, Paťa vreštiaceho a Miška, ktorý obracia dom hore nohami, chi, chi. No rýchlo by asi dobrá nálada prešla 😅 .

tessie
3. dec 2008

nesca - ako vidíš, všetky máme rovnaký názor na upratovanie a varenie 🙂 Ja s malou raz týždenne vysávam už viackrát mi inak pri tom zaspala 😀 ) a ked v priebehu týždňa vidím tie chumáče na plávajúcej podlahe, tak len celý byt pozametám, to mám tak za 10 minút hotové a cítim sa lepšie. Inak mi veľa pomáha manžel, on teraz aj varí, pekne mi navarí na dva - tri dni, mne nevadí, že jem to isté, hlavne, že mám čo 😉 Ja si robím len niekedy veľmi rýchle a nenáročné jedlá. A presne ako hovorí Hviezdička, keby som chcela, tak stihnem aj viac, ale sa mi nechce a radšej oddychujem (aby som mala dosť mliečka) a venujem sa malej. To je prvoradé... Takže bud v pohode 😉 Horšie je, že ty variť musíš, keďže máš doma hladoša

Hviezdi - a ktorý fusak od emitexu ste kúpili? Lebo ja som našla teraz novinku a celkom sa mi to páči, bolo by to aj pre druhé bábo, len manželovi sa zdá dosť drahý... 😠 musím použiť všetky ženské zbrane, aby som ho presvedčila 😀 😀 😀 http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/fusaky...

lalu - ten tvoj malý je fiškus riadny... aj ja chcem ísť s vami kočíkovať... fňuk, fňuk... už to tak vidím, že sa najbližšie stretneme len v lete na tej T-Com pláži 😀

tessie
3. dec 2008

hi hi, inak aj ja som ešte v pyžame, malá si ešte spinká, tak konečne normálne som raňajkovala ...inokedy si vychutnávam tú posteľ s ňou, len dnes som mala nejaké povinnosti...

mhviezdicka
3. dec 2008

tak so tu zas 🙂
prezlecena, umyta, dokonca som konecne ozehlila aj plienky co ma tu strasili na susiaku 😀
malicka este stale spinka, predpokladam, ze este bude aspon do jednej.

tessie,
my mame tento:
http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/fusaky...

tiez sa mi pacil ten exclusive, ale ta cena odradila ja mna ☹

inak trochu ho vidno aj v nasom albume- my sme s nim spokojni - malicku do neho obliekam tak ako som hore pisala a vzdy je cela teplucka 😉

iwuskaaa
3. dec 2008

Ahojte 😉 ,
Nesca ja som mala depku minulý týždeň z toho, aká som neschopná, že nestíham variť, upratovať...no bolo to krátkodobé, prešlo ma to 🙂 . Ja stíham povysávať a postierať podlahu raz za týždeň, prach poutieram keď Dávidko zaspí na polhodinku (lebo doma veľmi spať nechce, iba v kočíku) a varím asi dva krát do týždňa na dva dni. Ostatné dni sa prestravujeme buď u mamky alebo u svokry 🙂 . Hlavné je, že sa venujem Dávidkovi 😵 a nemám náročného manžela na poriadok a stravu 😀 . A tiež mi veľmi pomáha, no keby som ho nemusela až tak tlačiť do toho 😀 .
Tessie, pekná foto v pase 😉 .

mhviezdicka
3. dec 2008

tess,
to s tym strihanim nechtikov pri telke vyskusam aj ja, lebo nasa Lucka tuto cinnost z duse neznasa ale telku ju zaujima 😀

mhviezdicka
3. dec 2008

ahoj iwus,
ja som sa tiez najprv citila ako uplna neschopacka, ale rychlo som pochopila, ze niektore veci naozaj pockaju a nikam neutecu 😀

iwuskaaa
3. dec 2008

Ahoj hviezdi 😉 ,
moja reč 😉 . A náš Dávidko je tiež maniak na TV, no najviac ho baví hokej. Takže bude v tomto po ockovi 😀 . Ja to nechápem, ale normálne keď mu prepne hokej, tak začne rozhadzovať rukami nohami 😀

iwuskaaa
3. dec 2008

Bože kočky,
už je téma august 2009 😕 , to ale bežíííííí 🙂

slaviq81
3. dec 2008

Caute baby, ale ste sa vecer rozpisali, ja som uz davno odfukovala.
Ja zatial byvam u nasich, sem tam varim a upratujem ja, sem tam moja mamca. Zehlim ja, lebo milujem zehlenie 😉 .
Nechtiky Lare striham popri kojeni, vtedy je kludna. Na nohach som zatial strihala len raz, ved na to mi treba lupu 😀

iwuskaaa
3. dec 2008

Slaviq podobne. Ja som Dávidkovi dnes študovala nechty na nohách 😀 , také krpaté ich má 🙂 .
A ak miluješ žehlenie, môžeš prísť aj ku mne 😉 😀

danulik
3. dec 2008

aj mne treba pozehlit 😀

nechtiky na nohach som lili este nestrihala, zatial nebolo treba, ale vcera som si vsimla, ze na palcekoch jej uz narastli, tak vecer ideme na to 🙂

aj lili miluje telku - hlavne tu telenovelu "ciganky" 😀 ale napr. ordinacia v ruzovej zahrade ju dost nudi, tu nepozera 😀

cau iwus 🙂 dlho si sa neukazala..

slaviq81
3. dec 2008

Lara uz vstala, vybrala som ju z postielky, lezi na mojej posteli s holou ritou a usmieva sa vsade naokolo 🙂 . Ozaj, niekedy pri kojeni mi pusti bradavku a zacne sa na mna usmievat, potom si trochu cucne, pusti a znova sa usmieva. 😀 Taky moj smejo maly.
I w u s k a a, veru leti ten cas, takto pred rokom som sice este tehu nebola ale pracovalo sa na tom 😀
Idem zabalit malu, uz sa otocila o 90 stupnov, je mimo plienky.

jancia
3. dec 2008

slaviq aj nas maly to robi 🙂 sa vzdy na nom smejem aky je chutny. a minule uz len cuckal a nepapal tak som mu vymenila bradavku za cumel ze nech sa uspi mne na rukach, to uz bolo vecerne kojenie pred spanim, no a mala som zapnutu telku a som sa zadivala a potom kuknem nanho - a maly si drzi cumel v ruke, kuka na mna, ja nanho a potom sa otocil smerom k cicke a naspulil pusu a ze eeeee eeeeeee akoze mama co si si to dovolila schovat cicik! 😀 som sa kosila na nom aky je betar! 😉

aj ja som omrkla albumiky a nove fotecky, tie nase decka nemaju proste chybu 😀 😵

lalu a kde je ten vas sekac? mozno by sme sli aj my niekedy omrknut, do kedy maju zlavy?

inak ja som tiez za nejake bratislavske mikulasske stretko... navrhy?

a vy sa kde teraz v zime stretavate bystricanky?

inak ja som dnes po dlhom case v tyzdni varila a dokonca som aj upiekla strudel ale len taky z listkoveho cesta 😅, ja tiez radsej blbnem s malym alebo sme vonku ako stravit v kuchyni cele dopoludnie 😝 a o upratovani nehovorim, akosi nestiham - len ked maly spi, nastastie mame len 1-izbak ale aj tak je tu dost co robit ked tu mame kopec veci... akurat ma stve ze nemam kde poriadne susit pradlo a schne sa mi niekedy aj 2 dni a uz mam teraz plny kos nasich veci a nestiham, plienky a maleho veci maju prednost...

slaviq81
3. dec 2008

Blavacky a bystricanky sa stretavate o 106, ja sa stretnem s mamickami akurat tak v poradni 😀 .
Spava vam niektorej drobec na brusku? Lara mi na chrbte uz ani nezaspi, jedine pri kojeni, ale v momente ako ju polozim do postielky sa preberie. Vcera som citala v Mama a ja clanok Detsky spanok a vyplasilo ma to.

vejinka
3. dec 2008

ahojte kocky
mam otazku ako casto vam babatka kychaju?? ja som to ratala dnes a uz dobrych 30 krat ..on naraz aj 5-6 krat boze ...mam pocit ze je alergicky na prach a to utieram ako besnaa

slaviq81
3. dec 2008

V e j i, to som sa chcela uz davnejsie popytat aj ja, ale vzdy som zabudla. Lara kycha denne aj 15 krat, som myslela ze je prechladena...

lalunna
3. dec 2008

hviezdi, radi vas uvidime, mozme napr buduci tyzden ist na prechadzku, pisnem ip
tess, ved dojdi nejako 😕 aspon do sadu JK... 🙂

ja som si kedysi tiez velmi potrpela na cistotu, ale teraz 😀
a zehlim uz len muzove kosele do roboty, nic ine 😔

elly, 8 tis je este malo na Ba by som povedala 😀
ja stale viac a viac uvazujem ostat az do 3r ale uvidime je to daleka buducnost 🙂

my ideme zasa kupovat vacsiu autosedanu, uz sa nezmesti do vajca

ja som bola vcera na tae bo a bolo uplne super, tam sa clovek maximalne vyzuri 😀 😀 😀 to budem praktizivat teraz ked budem chodit po tych uradoch koli rodicovskej 😀

jani, s tym bytom presne ako keby som ja pisala 😉 takytak

anoooooooooo, Ba mikulasske stretko, ale dajme aj niekde vovnuter teda, kazda porozmysla teda nad moznostami, ok?

slaviq, ja ani nepoznam maminu ktora by davala spat na brusko, len teba 😅

patrik skoro nekycha a to mame prachuuuuuuuuu 😀 no ale to je zasa o tom upratovani... 😎

lalunna
3. dec 2008

fuha kolko som toho popisala 😀

aktak
autor
3. dec 2008

uz je aj tema AUGUST 2009 😀 ako to leti 🙂

vejinka
3. dec 2008

fakt ani sa nenazdame a drobci budu robit prve kroky 😕

danulik
3. dec 2008

BA (aj ine mesta) - urcite si dajte dalsie stretko, je to dobry relax.. teda aspon mne to vzdy dobre padne 😉

jani - stretli sme sa na namesti, pochodili sme hore - dole a potom sme sli na pizzu 🙂

nase babulky krasne rastu, su zlatucke 😵 konecne som videla leusku "v akcii" lebo vzdy ked sa stretneme, tak spinka..
eliska bola trosku mrzuta, tak odisli skor, skoda.. ale nabuduce nam to hadam vynahradia 😉
no a natalka bola dnes (vraj vynimocne) tichucko, krasne spinkala 😵 nezobudila sa ani v pizzerke, zato nasa lili hned zbadala, ze sa kocik nehybe a zmenili sme prostredie, tak musela vstat a vsetko poobzerat 😀 no a ja som sa zase nenajedla, ale nevadi, aspon skor schudnem 😀

foto nemame, akosi sme sa pozabudli 😅

kikinela
3. dec 2008

Ahojte maminy,téma upratovanie 😅 to mi je ukradnute niekto tu spominal tie chumače na plavajucej podlahe,sestra mi raz ukazala fintu ako sa toho zbavit daš si na nohy super hrube ponožky a prejdeš nohou tam kde je prah potom to daš dole z ponožky a je to 😅 😀 😀 ,varim velmi rada ked maly spi tak furt niečo vyvaramaj pečiem ,spinka mi teraz velmi dobre cez den aj 4 hodinky vydrži okolo obedu potom ku večeru asi tak pol hodky a po okupkaani sa krasavcovi už nechce hned spinkat ale trošku hrata vydrži to tej 1:30 a rano o 6:00.Jááááááj baby mne pride na tyžden v sobotu po 4 mesiacoch domov mužik to bude zažitok 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre