Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
9. dec 2008

hihi krpculkovia nasi som myslela, mne teda staci ten moj JEDEN 😀 😝

slaviq81
9. dec 2008

My sme pred pol hodkou prisli domov z navstevy, a uz aj idem napustat vanu a ide sa plaaaaaaaaaaaaaaavat 😀 . Potom napisem ako to dopadlo.

slaviq81
9. dec 2008

Uz sme sa dokupali, zeby sa to Lare nejak pacilo povedat nemozem. Bolo to ale prvy krat, budeme skusat dalej, mozno sa jej to postupne zapaci. 😝
A kde ste zasa vsetky?

tessie
9. dec 2008

ahojte, ako plávate s drobcami vo vani? To je super nápad 🙂

lalu - to ti verím, že malinký vyzerá, že má 8 mesiacov, lebo našu malú všetci tipujú na pol roka, a to nie je ani zďaleka taká veľká ako tvoj 🙂 Dobre sme živili tie bábätká počas tehu 🙂

K tej kapustnici - robíte kapustnicu "na červeno" alebo "na bielo" (mlieko, smotana)? Aby som vedela, ktorý druh ste už skúšali jesť 🙂 A ešte jedna otázka, už si nepamätám, ale riešili sme to niekedy jún/júl. Niekto sa pýtal, že či sa môžu jesť hríby a dostala odpoved, že kým je tehu, tak trochu áno, ale nesmú sa jesť, ked kojíme... Nepamätáte si, že prečo sa nesmú jesť tie hríby? Neviem si spomenúť... dakujem

hankahc
9. dec 2008

ahojte babenky 🙂

tak sa mi zda, ze tie pokojne casy ked som si hovorila, ze aky je moj synator tichy a stale len spinka su uplne prec 😒 , od rana az do vecera si zacina vyzadovat pozornost, len co sa vzdialim na par metrov tak uz spusti sirenu 😠 🙂 , cez den tie jeho 20 minutovky nedam za nic, on zaspi ako drevo, prejde 20 min a oci vygulene ako keby spal hadam dobrych 5 hodin.obliekanie von a vlozenie do kocika a hlavne ten medzi sklz ked sa musim obut to je hotova brutalita, ziape ako keby som ho tyrala....zaciti vzduch a on odkvecnuty 🙂

a upratovat? to akoze kedy mam?? pokial nezbadam nejakeho svaba v byte tak to nebudem riesit, a ked uz predsa nejaky vykukne tak vymenim byt 😀 😀 , drzim sa pevne hesla: bordel v byte, stastne díte 😀

baby ale aky sok som ja vcera zazila...prechadzam sa s malym vonku, idem okolo vykladov, tak som sa tak bajockom pozrela na seba, boha ty kokso, hotovy DES 😠 , vlasky v copiku, taky slaby uz naznak masnoty, jebaky, ta napresovana bunda na mne, no hotovy cukricek uz len ma nafotit do casopisu 🙂 😒
a to som si vzdy hovorila, ze ked raz budem mat dieta, tak sa budem o seba starat ako nikdy....no ale kedy??? mam ja cas????

hned som zacala konat, objednala som sa ku kadernicke a na prechadzky vylucne chodim zo zavaziami na nohach, nech sa aspon troska potrapia tie nohy moje 😎

hankahc
9. dec 2008

tessi ty si uz aka sucha????????????? 🙂 😉
som si prave pozrela tvoj albumik ked ste odfotene aj s hviezdickou a s malymi frnodlinami 🙂 , ty tie tvoje nozky, to ako moje ruky 😠 😠 🙂 , zavidim, fakt zavidim uprimne, ze vaha ako na strednej, co bude o pol roka tess??? vaha zo ZS??? 😀

baby vy este stale zehllite vsetky vecicky krpcom?
jaj a este som sa chcela opytat, baby ktore mate synov, neviete ako to je s tym natahovanim pipika??? 🙂 som citala tu na konovi same hrozne veci, mamicka ktora natohavala synovi a az skoncili v nemocnici, lebo hrozilo malemu ze mu odumrie pipik... ☹ brrrrrrrr....ak nebudem musiet tak ja to robit nebudem... a vobec musi sa to robit??? 😖

tessie
9. dec 2008

hani - ty si teda číslo 😀 😀 😀 Ale dakujem za pochvalu, predpokladám, že tá váha už dole nepôjde, lebo každý večer - aj teraz momentálne - zjem 5 krajcov chleba s maslom a marhuľovým džemom 😀 Skôr čakám, že to pôjde asi hore 😠 Nemôžem za to, že mám neskutočnú chuť na sladké... 😉

Inak ja stále žehlím všetky vecičky pre malú a tiež som už rozmýšľala, že dokedy to treba... Ja som v tomto poctivec, žehlím úplne všetko, dokonca mamina kúpila malej chlpaté rukavičky a ja inteligentná som ožehlila aj tie... a skončili v smetnom koši 😀 😀 😀 celé som ich splálila a ostalo to nalepené na sestrinej žehličke 😀 Tak to manžel musel čistiť, našťastie si segra nič nevšimla 😀

tessie
9. dec 2008

hani - malý je aký super okáň 🙂 a tie vlasy... super, keby máš babu, tak už môžeš dávať sponky 🙂

hankahc
9. dec 2008

tesi som rada ze aj ty si taka sikovna ako ja, lebo ja som tiez zehlila chlpate rukavicky a este aj ciapku, aby som sa nenudila 😀 😝
ja tiez zehlim uplne vsetko aj deku by som ozehlila 😀 , ale mne sa zda, ze niekto tu spominal ze vecicky by sa mali tak precizne zehlit do 3 mesiacov, neviem to na 100 pero..

tess ty len bud pekne dobre dievcatko a papkaj 😀 😀 ked ti bude malo ja pridem a navarim ti a aj napaciem 😀 😀

oooo boze baby, dneska som tu mala svokrovcov a tie blbe pripomienky typu: ty moj malinky chudacik, tebe maminka neda papat, ze??? joj teba tu tyraju.....no mne ale uz skakali kosti na licnych sankach a zuby skripali jedna radost aby som sa ovladla, ja nenavidim tieto pripomienky... 😠

no a potom nejedz sladke, ked mam nervy tam volakde....v otvore....ritnom.... 😠 😀 😀

hankahc
9. dec 2008

tes, no vsak tie vlasy...on ich ma rysave 😲 😲 ale ja neviem po kom, nikto nema u nas v rodine rysave vlasy dokonca ani po manzelovej strane, ja neviem po kom ma tu farbu 😲 a zevraj sa detom nemaju strihat vlasy do jedneho roka...nuz ja budem zapletat 🙂 ..ale vzdadu ma taky kruh a tam nema vobec vlasy, vyzara to ako keby mu tam pristalo ufo 😀 😀 , musim to odfotit 🙂 😉

no idem uz konecne zehlit, lebo zacnem mysliet na jedlo a to je velmi zla kombinejsn pre mna 😠

viete ako sa povedia mamicky po madarsky?? ze aňuciky... tak sa teda majte krasne aňuciky 😀 😀

tessie
9. dec 2008

hani - tak to by som brala, keby si mi prišla navariť a napiecť... to by som mala asi rýchlo váhu ako pri pôrode 🙂 mne varí manžel, alebo ja si urobím len nejakú drobnosť. Doobeda obe spinkáme a všetok zvyšný čas venujem malinkej 🙂 Na také "somariny" ako je jedenie nemám čas, až večer 😀

nika.r
10. dec 2008

ahojte 🙂

slaviq, aj náš Tomi bol prvýkrát trošku vystrašený z toho veľkého voľného priestoru. Neplakal, ale mal také nepokojné očká a pohyby. Prvýkrát sme ho teda celého oblapili, aby bol vo vodičke akoby v objatí a postupne sme prešli k tomu, že mu držíme už len hlavičku. My sme sa nakoniec rozhodli, že ten kurz plávania doma si robiť nebudeme, lebo Tomi má vlastne o chvíľu pol roka a ak by sme si robili ten kurz - 12 lekcií,musela by k nám inštruktorka chodiť 3krát do týždňa 😀
No ale jedna mamička, ktorá si ten kurz robila, mi nasucho ukazovala, ako treba bábätko držať. Malo by mať aj krk voľný, my sme sa báli, aby sa nám nepotopil, tak jasne, že sme ho držali po krkom a pod zadočkom. Ale treba to tak, že za drží len hlavička za temeno a briadka. Krk musí byť voľný, aby sa bábetko pekne nadnášalo samo a tiež udržiavalo v strede, teda nevytáčalo sa do strán. To plávanie je super v tom, že núti bábo byť rovno, lebo keď sa stáča, tak ho to odnáša. No ale o plávaní by asi viac vedela jankamanikova. Ja len z toho, čo mi tá jedna mamička rozprávala a z pár našich skúseností doma. Pri poslednom plávaní sme to už robili tak, ako som písala a fakt krásne bol nad hladinou, vôbec sa nepotápal a keď ho to zanieslo do boka, pekne sa nôžkami "odrážal" naspäť do stredu. Kúpeme v 37 stupňovej vode cca 10 minút. Vždy po kúpaní zaspal tak rýchlo, že som ho poriadne ani obliecť nestihla 🙂

nika.r
10. dec 2008

zemiakový šalát s majonézou a vyprážané som už jedla a malý bol v pohode. /prvýkrát som to jedla an krstinách, keď mal 6 týždňov/. nevedela som, že by sa majonéza nemala 😅 S kapustnicou ale riskovať nebudem, Tomi veľmi zle znášal kapustu, zataiľ som skúšala dvakrát po troške a zakaždým sme večer zle spali.

ďakujeme za pochvaly 🙂 joj, baby, aj vy by ste tie svoje deťúrence dakedy najradšej zjedli? 😝 my sa s Tomim často šalíme, vkuse ho bozkám, až ma manžel musí krotiť. 😵 Najviac sa bavíme na "prdení" do bruška, vtedy sa rehoce ako o život 🙂

elly111
10. dec 2008

My sme prave prisli z poradne boli sme na ockovaniach, drzala som ho pri tom ja, ani nezaplakal, ale teraz ho to asi zacina boliet lebo poplakava, tak som mu hned dala cipok, to bude dnes den 😖
sme obrici 8660g a 64,5cm 😀 doktorka ze to je ok ze on bude ako moj drahy velky a svalnaty 😀, ja hovorim ze moze byt len nech nie je obezny 😀
nestiham vsetko precitat ale hanka do 2rokov nic nenatahovat a nepretahovat 😀

nika.r
10. dec 2008

preťahovanie predkožky - aj mňa by zaujímalo, ako ostatné mamičky to riešite
nám pediatrička odporúčala už od dvoch týždňov jemne v kúpeli preťahovať. Zdalo s ami to dosť skoro, tak som veľa k tomu na nete študovala a napokon som dospela k názoru, že to asi bude najlepšie tak, ako nám Dr. odporúčala. Preťahovaním sa dá veľa pokaziť, ale asi ide skôr o násilné preťahovanie. Čítala som veľa skúseností mamičiek, ktoré nepreťahovali vôbec a potom sa v zbierala chlapčekom v tej oblasti smegma a zapálilo sa to a museli to násilne odstraňovať. To jemné preťahovanie v kúpeli sa mi zdá šetrné a že sa tým snáď nič nedá pokaziť. Voda je čistá, tak snáď sa cez ňu žiadne nečistoty nezanesú. A fakt párkrát som mu už odtiaľ "vybrala" takú bielu špinku. Tak neviem...názory sú naozaj veľmi rôzne. V jenom čísle Mamaaja bol veľký článok na tú tému a tam písali že preťahovanie v žiadnom prípade netreba robiť...

nika.r
10. dec 2008

elly, wau 🙂 o našom malom hovoria, že je veľký a to má skoro 5 mesiacov a 7, 5 kg...dobrí valibuci ste...lalunnim Patrik samozrejme tiež nezaostáva 😵

angelina22
10. dec 2008

Jancia, akde a za kolko si kupovala manducu??? dík za odpoveď

jancia
10. dec 2008

angie - cez www.nosime.sk za 3 tisky bez 10SK 😉 inak co som pozerala na nete, vsade vyjdu nove rovnako, plus minus 10korun...

jancia
10. dec 2008

hanka sa vzdy dobre nasmejem na tych tvojich prispevkoch 😀 pekne si vies urobit zo seba srandu, ale urcite to nie je take zle ako sa to zda tebe, neboj 😉 kym manzel nema pripomienky tak je to oki 😝

inak to o tom pretahovani som sa chcela uz daaavno popytat ako to vy riesite ale som vzdy zabudla... takze diky ze to tu hanka spomenula 😉 inak nam doki nic nevravel a ja sa ho vzdy zabudnem opytat, takze my zatim nic nerobime, len ho umyvam okolo a tak ale nenatahujem ani nic podobne 😕 .

no nasa neterka je v nemocnici, uz 2 dni zvracala tak ju v noci odviezli a ze je na JISke a davaju jej dake infuzky lebo nic nepapala a ani nepila poriadne, chudatko moje malinke, je mi jej moc luto, tak myslite na nas alebo sa pomodlite aby sa vyzdravela rychlucko, vdaka 😵 😔

elly111
10. dec 2008

este som odbehla, minule bola v telke cela relacia s odbornikmi ze nic nepretahovat a nenatahovat iba ak odbornik, inak az po 2r

nika.r
10. dec 2008

elly, ja som tiež väčšinou v odborných článkoch čítala, že nepreťahovať, ale skúsenosti mamičiek boli skôr opačné...tak neviem...desím sa toho, že sa mu to zanesie a bude to treba chirurgicky odstraňovať...naša Dr. má tiež syna a robila to aj uňho, takže neradila nám niečo, o čom nie je presvedčená že je dobré...ale fakt je, že viac sa píše, že by sa to nemalo ako malo...

elly111
10. dec 2008

hmm tak sa musime kazda rozhodnut za svojho drobca
kamoska bola so synom na tej operacii, ma 8r. a nastastie to zvladal v pohode

nesca
10. dec 2008

Caute,
chcem reagovať na to preťahovanie, či nepreťahovanie. My máme problémy s tou obličkou ako som písala, tak chodíme pravidelne na nefrologiu a primár vo Zvolene je nefrolog. No a ten nám kázal jednoznačne preťahovať a naozaj ked to robím skoro vždy tam má tie biele špinky ako tu niekto spomínal, to sa môže nahromadiť a vzniknúť tam infekcia, ale naozaj to treba robiť len zlahka, nie násilne. Staršiemu sme to nerobili pravidelne a ked mal asi 4 tak bol na tej operácii, je to jednodnová záležitosť, ale dosť traumatizujúca. Tak ja som za preťahovanie, hlavne ked vidím, že sa tam fakt drží tá špina.

Hanka, ked som čítala tvoj príspevok, tak akoby si mi z duše hovorila, tiež nič pri malom nestihnem a som z toho nešťastná. Tiež sa rada venujem Patrikovi ale od rána do večera, už mi niekedy šibe z toho a radšej by som robila čokoéľvek iné. 😒 Sám sa zabaví len malú chvíľočku. A teraz je už nejaký nervozny asi týžden, obvodáčka povedala, že to už môžu byť fakt zuby, tak aj v noci spí horšie ako predtým 😠 . hrozne sa teším na leto 😎 .

nika.r
10. dec 2008

nesca, presne to, čo vravíš Ty, vravia viaceré mamičky...my to fakt robíme len veľmi jemne, zo začiatku to robil manžel, lebo ja som sa bála 😝

nesca, ja som minulý rok, keď sme v robote mali vianočnú kapustnicu nadávala, že načo také zabíjanie času pred Vianocami..tento rok ma pozvali a ja okamžite súhlasila 😀 trošku vypadnúť z domu a pokecať s kolegami. Tomiho bude strážiť mamina, som zvedavá, ako to zvládnu

nesca
10. dec 2008

nika.r.
akurát včera mi volali z práce, že nech prídem v piatok na posedko do reštiky. Odvtedy už iba špekulujem ako . . . Lebo ja ho nemám s kým nechať, moja mama je z toho hotová ked začne plakať, to tým že bol v nemocnici, tak má taký rešpekt pred ním. Tak asi pôjdem na hodinku aj s malým. A tiež ho kojím častejšie ako každé 3 hodiny. On sa tochu zasýti a potom sa mu už nechce ťahať a o hodinu a pol je už krik pre hlad, ☹ .

madi
10. dec 2008

caute caute.....
ja nemam dobre spomienky na firmu, cize aj keby ma volali na vianocny obed (ako to bolo minuly rok) tak isto nejdem....bleee...kolegovci nas boli kuknut to je okej, ale sefov nemusim

hanka - super som sa zasmiala...mas rozpravacsky talent 😎 😀 a urcite to s tebou nie je take zle ako opisujes...
inak ja sa celkom tesim, ze konecne nemusim riesit ako vyzeram a tak....dam ciapku na hlavu a idem.... neviem, ja to citim tak, ze nie je podstatne ako vyzeram ale ako sa citi moj syn.... neviem to inak napisat...neviem ci ma chapete... 😕

my ideme dnes na ockovanie
mam tu maminu od pondelka a dnes ideme piect medovniky...vcera sme spravili cesto a dnes budeme piect...sa tesiiiim 😵 drzte palceky, nech simono po ockovani pekne spinka a nerobi randal... a tiez drzte palceky aby sme to ockovanie zvladli...hlavne teda asi ja 😔

elly111
10. dec 2008

madi chapeme 😉
a drzime palce na ockovanie my uz sme 4hod po ockovaniach a... uz mal teplotu 37,2 teraz klesla stale chce cajik, tolko inokedy nevypije ani za dva dni
no tak baby nika, nesca poradte ako pretahujete alebo cistite, to len trosku nadvihnut a umyt?

mhviezdicka
10. dec 2008

ahojte 🙂

nam sa zatial tiez najviac paci autosedacka Romer - uz sme z viacerych stran poculi, ze je jedna z najlepsich. je sice trochu drahsia, ale ako tu uz niekto pisla, je to na niekolko rokov a do bezpecnosti nasich drobcov sa oplati investovat 😉 nam uz vajco zacina byt tiez tesne (kuk album) Lucka rastie ako z vody a o priberani ani nehovorim, mame uz 6 400 gramov, buduci tyzden ideme do poradne, tak snad bude uz aj dokyna spokojna 😝

co sa tyka "plavania" vo vani, praktizujeme to dost vzdy ked sa da (teda ked je ocino doma) a ked ma naladu. Ocino sa vzdy najprv poriadne vyumyva, umyje vanu a napusti do nej vodu taku teplu ako by daval do vanicky, potom si tam uz len obidvaja "vhupsnu" a zabav sa moze zacat 🙂 nasej Lucke sa to paci, dokonca sa sem tam aj odrazi nozickami, a pomaly uz zistuje aj na co mozu sluzit rucicky 😀 ked ju muz ide dat do vody, tak jej pri tom hovorime "hopsa" hej rup" a pod. a namacame ju potupne. najprv len chodidla, potom ju zdvihne muz hore, potom ju namocime az po kolienka a tak postupne ...

ja dnes ideme na rozluckovu partu ku kolegovi - ma to potesilo, ze na mna stale myslia a v piatok sa mozno s nimi vyberieme aj na trhy - este sme tam tento rok neboli a veru taka ciganska by nebola odveci, mnam 🙂

hanka,
teda ked citam tvoje prispevky, to sa neda nesmiat sa 😀
my zatial este vsetko zehlime, ja mam od malicka problem s ekzemom, tak nechcem riskovat a okrem toho, ja zehlim rada, aj ked niekedy mi to "vyfukne" sestra a "porelaxuje" si so zehlickou ona 😀

tess,
vyzeras naozaj ako modelka - veruze som si vstupila do svedomia ked som ta na zivo videla, ako ti to sekne 😉
trosku sa kontrolujem s jedenim a veruze sa mi zda, ze to aj pomaha - vcera som sa na svoju velku radost zapla do rifli spred tehu - normalne som v nich aj vedela sediet, aj ked stale mi cez ne "nieco" preteka, ale aj to sa spravi, pomocou brusakov, snad 😅

madi
10. dec 2008

aha, uz viem co som chcela reagovat
- zehlenie - vacsinou zehlim vsetko, ale uz sa parkrat stalo, ze som obliekala simonovi vec rovno zo susiaka zobratu...a prezil to 😉
- stahovanie / pretahovanie..... my sme tiez zacali pomalicky vo vani uz asi od 2 tyzdnov a teraz uz vieme pekne dat "dole" celu predkozku bez problemov a bez toho aby to slo nasilu...a aj tak tam casto nachadzam tie "spinky"...neviem si predstavit, ze by som mu to tam vobec neumyvala 🙄 😕
- aj doktor na prvej poradni mi povedal ze pomalicky postupne mozme sa snazit stahovat...ale nie nasilu a iba v cistej vode.... ono - prvykrat sa nam to cele stiahlo hadam ani nie za mesiac....

a co sa autosedaciek tyka.... je nejaka web stranka kde su testy na autosedacky? 😕
manzelik bol v polsku a nasiel tam taketo: http://www.lacnejsie-nekupis.sk/index_g.php?act...
pisu tu sice ze je to francuzske ale nejako sa mi to nevidi...celkom sa mi pozdava ta sedacka...ako zistim ci je dostatocne bezpecna??? aky je rozdiel v romerke a v inych typoch? joooj, kto poradi? 😖

tamita
10. dec 2008

Čaute kočky,
Madi - ja som sa práve dívala na stránke www.baby-web.sk na spodku titul.stránky je Zoznam rubrík,tak pod Tehotenstvom je podrubrika Nákupy a tam sú Testy autosedačiek . Romer tam vyšiel priemerne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre