Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

papena
7. aug 2008

ahoj tak moja prva otazka je, ako casto dojcite

emjee
8. aug 2008

aktak tak sup sup rodit 😉

tamita
19. aug 2008

Tak tu je naša zapatrošená "nová téma" 😲
Čerstvé maminky nestíhajú a my čakateľky ešte nemáme o čom... 😅

glia
19. aug 2008

jeej, my mame novu temu...len je to presne, ako pise tamita, nestihame...ja sa stale tocim v jednom kruhu...kojime, prebalujeme, papame my, som s luboskom, kupeme oboch chlapcov a je tu zasa vecer a ideme spat...uz okolo 21:00 odpadavam unavou...ale to chce len zvyk a cvik... 😉

adrina
19. aug 2008

jejej...ahoj..tak teraz som v rozpakoch....môžem sem..alebo sa mám natlačiť k júlovkám??? 😝 😝 😝 😝

tamita
19. aug 2008

My ti dáme,- že júlovky 😠 ,šak ty si naša 😅 😀

adrina
19. aug 2008

to si ma potešila..tami... 😀 😀 😀 😀 😀

aktak
autor
19. aug 2008

ahojte 🙂 ja by som aj pisala len som nechcela rozdelovat tehu a maminky, aj ked si myslim ze ked je uz maminiek prevaha by sme sa mohli sem premiestnit 🙂

ako casto vam drobci kakaju? moja mala aj 5 krat denne neni to vela?

jamaica77
19. aug 2008

aktak - moja mala kakala do dvoch tyzdnov aj 10krat denne, pri kazdom kojeni, ale od piatku sa to zmenilo, odkedy dostala tie koliky a ju brusko boli,t ak je to asi 3krat denne a dost sa trapi, stale ju skruca, tak masirujeme a cvicime ako aj Adri robi s Damianom, je to hrozne sa pozerat na malu ako sa trapi s tymi krcami v brusku, mam ajt ake kvapky na plyny tak jej davam,tak to sem -tam pomoze
ale to 5krat denne kakanie je normalka, ja ked som hovorila doktorke ze kakame kazde kojenie tak hovorila ze to je normalka ale ze je normalka aj nekakat pri kojenych detoch, pokial ze sa netrapia ze ich brusko boli, tak som zvedava com i dnes povedia na to kakanie u pediatricky.
Plus aj to dychanie a dusenie sa pri kojeni 😢 😢 😢 😢 zevraj dychacie cesty a plucka ma vsetko ok, ze je zdrave babetko, len je pahltna a saje ako dzigi 😠

jankamanikova
19. aug 2008

Pripajam sa do temy - ja som Jakub a narodil som sa 1. augusta 2008 o 11.25hod (3950g a 54cm). Stale som na prsniku a papam a spinkam, kedy sa mi zachce. Som velmi pokojny a mamina dufa, ze mi to ostane. A tiez sa obaja tesime na ostane maminy a babuliatka.

Aktak - my nekakame 😀 . Dnes sa vykakal po troch dnoch a poriadna to krasna nadielka 😀 ... 🙂 ...

aktak
autor
19. aug 2008

nechapem, dnes akoby utalo, cele pobedie poplakavala a jedla kazdu hodinu, a teraz vecer hodila taku sablu ze dovi, je nervozna, tak ja fakt neviem co sa jej deje 😔

nika.r
19. aug 2008

aktak, moj malý kaká pomaly do každej plienky. Lekárka vravela, že u dojčených detí je to úplne normálne. Rovnako ako "nekakanie" dlhší čas. S tým vrackaním ma to mrzí, ja by som sa asi dosť vystrašila, v tomto poradiť neviem. Tak len prajem, nech dnešnú noc v pohode zvládnete.

certisko19
19. aug 2008

mamicky,mozete zahlasovat....precitajte....
http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php

adrina
19. aug 2008

ahoj...náš damián ma bolenie bruška, niekedy si nemože poprdkávať,tak len veliký plač...dnes som mu kúpila kvapky..tak uvidíme...či pomôžu...je na umelom mliečku, zarábam mu ho do feniklového čaju,aby nemal zápachy, kakaká tak 3-4krát denne a jedol by stále..tak ho klameme cumlom...a šablu hodil už aj on..celé kreslo som čistila...ale potom sladučko spinkal...pažroško malý...
minulú noc sme nespinkali kvôli brušku,tak sme sa s mangelom striedali a ráno, ak sa vyprdkal,tak zalomil a ja z kruhami pod očami som musela fungovať 😝 😝 😝
teraz spinušá od kúpania, ked sa vykakušal do čistej pampersky 😀 😀 😀 akurát dováram zajtrajší obed,lebo mangel ide do KE a ja musím absolvovať s Matúšom dokinu a potom s damiánom poradňu,fujha..ťažký deň

danulik
19. aug 2008

tak tu ste 😀 hmm..dufam, ze sa coskoro pridame aj my ostatne - este kinderka 🙂 😉
dobru nocku prajem vsetkym, nech babatka pekne spinkaju a papaju 😉

aktak
autor
20. aug 2008

danulik cakaaaaaaaaaaaaaaaaaaame 😉

neviem preco, ale ta nasa malicka ma nejake nervozne pobedia, stale pyta papat, a potom pekne spinka v noci aj dobeda, dufam ze to neni bruskom a ze to prejde, inak je ako anjelik zlatucka

jamaica77
20. aug 2008

aktak - nasa Alexa bola anjelik do 2tt, vkuse len spinkala, kakala a papkala, nikdy neplakala 😵 😵 😵 po 2tt sa vsetko zmenilo, uz aj place, ma bolesti bruska, nevie sa vyprdkat alebo v ykakat, uz nekaka tak casto ako predtym, ale vnoci spinka to je zaklad 😉 zobudi sa na kojenie alebo na brusko bolenie - masirujem a cvicim s nou a potom spinka dalej, netreba ju nastastie cicikat na rukach, len ju polozim do postele ku sebe (ja spavam s nou v jej izbicke tam mam dvojpostel) lebo nechceme manzela rusit v noci on pracuje cez den, tak preto spavam v druhej spalni.

Inac vcerajsia vizita u pediatra - mala podrastla 2cm a pribrala skoro kilo za 2 tyzdne 😵 , no a nedusime sa uz od vcerajska pri kojeni, doktorka nam ukazala novu polohu kojenia a vyhovuje nam obydvom a konecne som nemusela malu ozivovat a bat sa onu ze mi zomrie. Hned mam krajsi den 😵 😵 😵
No a ja na gynde som dopadla super, mam uz len pol kila navyse 😵 takze pocitam ze do konca tyzdna som spet na pred tehu vahe 😉 , som velmi spokojna, ze som nic pre to nemusela urobit a som s kilami dole 😉 , a rana po cisarskom je krasna, len taka tenucka ruzovo-cervena ciarocka, krasne zahojena

jankamanikova
20. aug 2008

Jamaica - tak blahozelam k malej paposke 🙂 🙂 , pekne pribera.

My sa tiez pucime a pucime. Na prsniku by bol stale, tak je napraskany urcite. A pritom si davam pozor na to, co jem, aby sa nepucil. Tak snad to prejde.

aktak
autor
20. aug 2008

no som zvedava co sa z toho vykluje, lebo ten plac neni taky ako mal adamko ked ho bolelo brusko, on nevedel prestat plakat, ona zaplace a zas je nachvilu spokojna 😕 kaydopadne vydrzime aj bolesti bruska, pri adamkovi sme sa vycvicili

nech vam deticky pekne papaju a priberaju 😉

zabkatt
21. aug 2008

Ahojky babulky. Pôvodne som mala byť júlovky, ale akosik sa situácia zmenila a narodili sme sa 8.8.08 s mierami 51cm a 3300g 😀 Môžem sa pridať?
My papáme cca každé 3 hodinky, ale ako náhle odbije polnoc, tak sme hore a plačeme. Dnešná noc bola perfektná, od 10tej do jednej hodiny ráno sme plakali a od vtedy ešte stále spinkáme. Musela som si odsať mlieko, lebo som mala už hrudy, tak neviem či ho mám nechať spinkať, alebo zobudiť 😅

aktak
autor
22. aug 2008

idete davat dievcatka nausnicky? 😕

aktak
autor
22. aug 2008

idete davat dievcatkaM nausnicky? 😉

adrina
22. aug 2008

pridala som nové foto nášho mesačného chlapa

nika.r
22. aug 2008

ahojte 🙂
aktak, môj drobec robí niečo podobné čo Tvoja Adelka. Som z toho dosť mimo a neviem, či sa nemám aj pýtať lekárky na to. On totiž veľa neplače, ale sú chvíle, keď aj polhodinu nespokojne mrnčí a je to hlavne nadránom a doobedu, prvú časť noci je v pohode aj poobede. Bojím sa, či ho niečo nebolí, nevyzerá to na bruško.

Jankamanikova, sa mi zdá, že som niekde čítala od Teba príspevok, že ak má dieťatko hustú hrudkastú stolicu, že je prejedené. fakt som si to dobre zapamätala? Lebo môj papoš by len celé dni jedol a bol prisatý a posledné dni má takú stolicu. Ale ako rozoznať, kedy už je napapaný a stačí mu, keď on pýta stále? neviete niektorá skúsenejšia mamička poradiť? Tučko zataiľ nie je, ale naučiť ho na prejedanie sa by som veľmi nerada.

jamaica, to musel byť riadny šok, keď sa TI malá dusila. Prajem, nech to už niekdy nezažijete, ale tváriš sa spokojne, tak snáď ste to vyriešili.

jamaica77
22. aug 2008

Nika.r - s tym prejedanim, ja to riesim tak, snazim sa malej robit rezim, mava aj ona niektore dni take ze by len sa pchala a pchala a ptoom jej je z toho zle, boli ju brusko a aj jej mlieko vyteka z ust co nevladze ani zit, taka je z toho zmordovana, tak ked sa napapka pekne z jedneho prsnika a ja viem ze v nom mam 120ml tak jej to musi stacit, sem-tam si vypyta aj druhy ale snazim sa ju podrzat aspon hodinu a pol bez dalsieho prsnika tym ze jej dam dudlat cumel, snazim sa ju nejako zabavit, zobrat von do kocika alebo ideme do auta a zajdeme na nakup - strasne rada je v aute v autosedacke a aj v kociari, alebo si ju dam do klokanky a robim s nou nieco alebo len vyjdem na ulicu pred dom s nou a ona cumi na stromy a hned nam zbehne cas a zabudne aj na to ze bola hladna 😀 no a potom ked uz prejde ten cas tak jej dam a sme v pohode, tak sme sa to naucili robit a aj doktorka nam to tak odporucila a vizera ze koliky presli 😉 dak dufam ze som ti poradila.
Uz sme ok, zmenili sme polohu kojenia, musim byv polosede a mala mi lezi na mojom brusku so svojim bruskom a tak kojime a uz sa nedusime, ale bol to hrozny sok pre mna 😅 😢 😢 😢 skoro som skolabovala a dostala infarkt z toho co sa dialo 😢

jankamanikova
23. aug 2008

Nika - ale to ine u dojcenych deti ako u nedojcenych. Umele mlieko sposobuje hrudkastu stolicu, ale to sa neda porovnat so stolicou dojceneho dietata. Takze bud spokojna a ak sa puci, tak si daj feniklovy caj, vypi ho a hned bude malemu dobre. Lebo cez voje mliecko vypije aj "fenikel" a brusko sa uvolni.

Jamaica - skusena mamina je z Teba, super!

aktak
autor
23. aug 2008

moja Adelka obcas place, ale nemam pocit ze je to z bruska ale skor len tak 😕

aj vase deticky skulia ked tlacia do plienky? strasne sa smejeme na tom 😀

jankamanikova
23. aug 2008

Aktak - tak nas sa puci ostosest, je na zjedenie. Ked tlaci, tak poriadne ...

nika.r
23. aug 2008

jamaica, jankamanikova, dakujem za rady. Aj ja sa snažím ho odpútať od jedenia, ale keď mu ho nedám, tak plače, aj v kočiku. Zabúda na jedenie len vtedy, ked ho nosim na rukach a spievam mu alebo rozprávam, ale zase ho tiež nechcem naučiť na nosenie na rukach. Babyvak máme, ale v ňom sa mu len dobre zaspáva. Ak je čulý, nevydrží v ňom ani chvíľku, chce sa pozerať. Zdá sa mi, že to jeho papanie súvisí aj s tým, že chce cmulkat, odmieta totiž cumlik a často popri papaní dudlikuje.

sofia1
23. aug 2008

kočandy myslíte,že možem íst dnes s malou von aj ked je také o ničom počasie? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre