Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
18. feb 2009

bammbi - cez den nemame kedy/kde - lebo tie polhodinove spanky sa odohravaju v nasej posteli 😀

slaviq81
18. feb 2009

No vidíš 😉 😀

kape
18. feb 2009

Bammbi - my ho mame a pouzivame kazdy vecer, mne sa dobre spi, ked je zapnuty a ked si neodgrgne a ide cez den spat do postielky, tak aj vtedy a niekedy mu to zapinam ked sa v postielke cez den hra a ja som mimo. A tiez urcite do roka, lebp som tu citala, aj ked nechcem nic privolavat a strasit, ze sa nestastia stali aj 11 mesacnym detickam. Tak ak ho mate, podla mna nevadi, ak ho budete pouzivat aj dlhsie. Ved uz si si urcite na to zvykla aj ty.

BB- buduci tyzden v stredu cestujeme za Vami a ostavame tyzden. Nedate stretko aj s nami ? 🙂

basky
18. feb 2009

Ahojte,
my mame monitor, ale Simi uz dlhsie spinka v noci s nami, cize nevyuzity, len obcas cez den zapinam,ak sme doma ako dnes. Ale co som pocula, do roka si ho nechavaju vacsinou.

Ako dopadli dnesne Vase obediky? Pochvalte sa 😉

kuratenko11
18. feb 2009

Ahojte,my mame tiez monitor,ale len pozicany od poistovne na pol roka,takze uz si ho pridu zobrat 😒 Ale nevadi,aj nas nebol nejako vyuzity,pretoze my mame jedno celo postielky dolu a postielku prisunutu k postely,takze to snimalo moj dych,miesto Simonkovho ☹
Obedik dopadol dobre,ale jedol zmixovane 4 druhy,mrkva,karfiol,zemiak,brokolica,samostatne mu to okrem mrkvy nechuti 🙂

danulik
18. feb 2009

kape + BB - ja som za 😉 co tak 26.02.?

baby_twins
18. feb 2009

Ahojte inka66 ďakujem pekne.Dajú sa zvládnuť aj dve mimi úplne v pohode 🙂 Su strašne super pekne spávajú aj v noci aj cez deň niekedy ešte tri krát pomáha mi moja mamina 🙂 Idem dať niake fotky 😉

lumah
18. feb 2009

baby máš pravdu, daju sa zvládnuť dvaja, ja som na nich sama ide to. Teda keď príde MM domov z práce, tak pomáha aj on.
Ozaj a vieš už, že rodičovský príspevok je len na jedno dieťa?

ada11
18. feb 2009

ahojte maminy, u nás je kpo snehu, ale to asi všade... 😉 Takto malo byť na Vianoce, ale čo už 😉

K tým príkrmom, dávali ste niektorá už špenát, ja by som chcela zajtra skúsiť, lebo som nekúpila karfiol.

jamaica77
18. feb 2009

ja len tak narychlo, idem si troska lahnut, babula prave zaspava v postielke, mame troska prekrycanu noc, zjedla som na veceru kapustu, a samo ze si to Alexa odniesla vnoci, straaaasne ju bolelo brusko rano o 2h 😅 , tak ze sme boli hore. ale uz od rana je v poriadku, vnoci som jej nedala jest z prsnika, isla som jej rozmrazit MM a svoje som vypumpovala a vyliala do umyvadla - skoda ho, tolko vela som ho mala 😢 az mi srdce pukalo ze muselo ist dolu potrubim 😠
No a dnes rano ma alexa prekvapila, parkrat sa postavila na vsetky styri 😕 normalne nechapacka, este sa nepohla len bola na styroch, tak som hned volala manzelovi (uroibla to asi trikrat a potom sa zacala tu kotulat hore dole....) a manzel mi hovori, ved ju to ucim ked nie si doma 😉 takze oni takto na mna 😀

No mi sme spenat este neskusali.....mi ideme na vsetko pekne krasne pomalicky zatial mala: sladky zemiak, tekvicu, hrasok, hrusku, jablko,mrkvu, avokado a dnes prvykrat broskyna, plus ryzova kasa - nezje ju, ani vidiet ju nechce a ovsena kasa - ta jej ako tak chuti 😝 , tu hovoria ze len dve nove prikrmy sa mozu pridat do tyzdna, takze preto sme toho este az tak vela nevyskusali, plus kazdy novy prikrm sa ma davat aspon 3 dni za sebou a cakat ci sa nevyskytne alergicka reakcia.
Zatial nemala ziadnu alergicku reakciu, takze moze zatial vsetko papinkat, dufam ze nam to tak pojde nadalej....

mimabb
18. feb 2009

danulik a kape: suhlasim so stretkom, bude to super... len sa nesmiem velmi tesit, aby sme zase nieco s eli nechytili 😉 dufam, ze sa pridaju aj tami a klaudi

ada11
18. feb 2009

jamaica, aj ja dávam jeden príkrm 3 dni a to len zeleninu, ovocie ani kaše zatiaľ nie. Aj špenát je v doporučených potravinách. 😉 Anet mala - mrkvu, zemiak, brokolicu, cuketu.

tessie
18. feb 2009

my sme dnes mali už aj zemiak a dopadlo to super, nahrávala som aj manželovi video, že aké zvuky malá vydáva, ked sa k nej blíži lyžička... a ked náhodou si dovolím jej chvíľku nedať, tak pri dalšej lyžičke si ju sama chytí do ruky, asi pre istotu, keby som si to ja rozmyslela... je to super. Ja jedávam s ňou, tiež mám oranžovú misku ako ona, len ja v nej mám iné jedlo a ked vidí, že maminka dá jej a potom aj sebe niečo do úst, tak malá až piští od radosti 🙂 🙂 🙂 dúfam, že ju tá chuť do jedla neprejde 🙂

ešte mám otázku - akú teplotu má to jedlo? Lebo kým to prepasírujem a dám tam aj trochu z tej vody, v ktorej sa to varilo, tak to rýchlo vychladne... nevadí to? Mne by to také studené nechutilo... No ale neviem si predstaviť to stále zohrievať a udržiavať teplé.

kape
18. feb 2009

Danulik- no my ideme mat v sobotu krst, takze stvrtok a piatok pred krstom budem pomocna sila v kuchyni u babky, kedze nam treba este nieco pripravit pre hosti a tiez idem ku kadernicke, tak ak by sa dalo tak potom v pondelok az stredu my budeme moct, potom vo stvrtok uz ideme k dalsej babke. Dufam, ze sa bude dat aj Vam a uz sa tesime.

Tessie - no ako Vam to krasne ide. Dievcata sa zda , ze papaju lepsie ako nas Samko a Patrik 🙂 Mali by ist ku Vam na skolenie. Ale zas musim Samka pochvalit, sice na obed isiel zemiak von, chudak tak sa pogrcal, ale to z topho asi ze si pchal prsty do ist a lyzicku, ale potom ked ho dostal druhy krat cely spapal, aj ked sa netvaril, zeby to bolo vynikajuce.

Lalu - ako prednaska ? Pacilo sa?

danulik
18. feb 2009

kape - ok, nejako to zorganizujeme 😉 uz sa tesime, samko bude ako atrakcia pre nase baby, konecne chalan 😀

danulik
18. feb 2009

mima - tak sa radsej netes, aby ste neochoreli 😉 uz sme vas dlho nevideli..

tess - to by aj mna zaujimalo - ta teplota 🙂

majsan
18. feb 2009

ja uz davam malemu kase tie od nestle.ale stale ho este kojim 🙂

ada11
18. feb 2009

tessie, danulik, ja to ohrievam vo vodnom kúpeli aby to bolo také akurát a keď sa mi zdá, že je to už studenšie, tak to dám zase do vodného kúpela. Anet to spapá tak do 5 minút, niekedy to vlastne z toho kúpela ani nevytiahnem a dávam jej to z tade a príkrm má stále teplý. Ak sa mi ale stane, že jej ho dám dopapať o nejakú pol hodinku, tak už nezohrievam. 😉

stankaji
18. feb 2009

ahojte baby 🙂
my sme mali dnes na desiatu dusené mixované jablčko s burizonikmi - spapala celý hrnček, na obed cicku a po prechádzke poobede varenú zeleninovú kašu - mrkva, petržlen, kaleráb a zemiak, a spapala opäť celý hrnček, mňam
...ináč už sa stavia na štyri, ale takým hupavým spôsobom a potom buc a je rozpleštená na brušku a začne sa točiť...je už vybitá, lebo keď sa chce niekam dostať, tak vie len cúvaním a potom sa otočí a je tam, kde chcela,joooooj podarená, toľko sa nasmejeme teraz 😀 , aj ju filmujeme 😲 😲 😲

oraia - nič si z toho nerob, že ti Saška nechce ešte iné ako kašičky papať, chce to len trpezlivosť 😵 😵 😵 a skúšať zľava, zprava

elly111
19. feb 2009

ahojte maminy
tess, danulik ja som čítala že jedlo pre drobcov má mať izbovú teplotu, ale ja dávam teplejšie. Máme stále v termoske hroúcu vodu, na prípravu UM, takže keď aj uvarné jedlo vychladne, trošku polejem prevarenou Luckou, premiešam a je zasa teplé 😀
Nášmu drobcovi dávame ja ovocie aj zeleninu, ale zelenina mu chutí viac, teda spapá ju rýchlejšie 😀 lebo on si nevyberá, zje všetko 😀
oraira skús dať do zeleniny trošku ryžovej, obilninovej,...kaše nám to pomohlo a ďalší deň už zjedol samotnú zeleninu 😉

danulik
19. feb 2009

ada, elly - dakujem 😉

elly111
19. feb 2009

danulik 😉 🙂 😀
a keď sme doma tak ako píše ada často zohrejem aj vo vodnom kúpeli 😉
sa jašíme s malým na zemi máme penove puzzle veľmi sa mu páčia tie farby😀 a od minulého týždňa ho neskutočne baví robiť indiána - apača, že mu zakrývam pusinu a on no ako to napísať hučí? a veeeľmi sa teší, tak hocikedy keď nemá náladu urobíme apača je zasa všetko ok 😀 😀 😀

danulik
19. feb 2009

elly - kde ste kupovali tie penove puzzle? aj ja to chcem kupit.. ake velke mate?

elly111
19. feb 2009

danulik v jednom obchode v Ba v Rači, kupujeme tam všetko. Máme tie väčšie myslím 30x30cm, jedny s dopravnými prostriedkami, druhé ovocie, zelenina, ešte chceme písmenká a číslice 😀 a tie vnútorné obrázky sú vyberateľné. Balík obsahuje ako to počítam 10ks a stojí okolo 10€. Majú aj certifikát že neobsahujú ftaláty lebo vraj mali v Billa nejaké lacné okolo 5-6€, ale čosi na nich nebolo ok 😕

klaudinka21
19. feb 2009

ahojte babyno so stretko ja suhlasim len potom dajte vediet kde a my sa dostavime s radostou 😀 😀

danulik
19. feb 2009

elly - idem kuknut nieco na nete, lebo neviem kde to tu u nas maju a nemam cas velmi behat po obchodoch..

klaudi - jasne 🙂 😉

klaudinka21
19. feb 2009

tessie+danulik ja tiez ohrievam vo vodnom kupeli papanicu,mame ten poharik z aventu a do toho dam rozrobenu ham ham a zalejem horucou vodou, to sa ohrieva par minut a jedlo sa podava na stole 😀 😀 mala sa ide zabit za tym,len je uz taka zvedava ze v poslednej dobe mava papnicu aj na lickach ked sa vsade obzera:O)))

danulik
19. feb 2009

klaudi - no jasne, hadam si nemyslis, ze to budes mat take lahke 😀 treba vsetko popozerat dookola 🙂

klaudinka21
19. feb 2009

jeee tu si? veruze je to cim dalej tym horsie ju nakrmit:O))vrtula mala,najlepsie ze dodo je taky provokater ked je doma tak si pride k nej sadnut ked ju krmim a robi na nu ksichty a ona sa miesto papania na neho skeri:O)))poslednou dobou sa neviem odkial ale naucila plut takze po nas pluje a rehni sa na nas ako sa utierame 😵

danulik
19. feb 2009

tak vidim, ze sa mame na co tesit 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre