Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mhviezdicka
23. feb 2009

lalu,
a tu domacu to uvaris ryzu a rozmixujes?

mhviezdicka
23. feb 2009

no, nasa krpanka je uz hore ... tak ja sem snad zase kuknem poobede, ak by mala zdriemla 😉

papa a krasny den vsetkym!

lalunna
23. feb 2009

fiha maju zlavu, asi aj ja teda objednam 😵
ake barvy ides hviezdi?
len uvarim a rozmixujem, mozes dat aj mliecko do toho

kape
23. feb 2009

Lalu - mam domacu tu sladku zltu, som aj zabudla ze ju mame zamrazenu.

No tak to sa idem pozriet na tie IB na latkovkach, lebo zlava je celkom zaujimava.

Hviezdi - skore douzdravenie a ta bum hugger je myslim zmes konope a bambusu a naozaj je to super. Bum Genius este len cakame kedy dorazi.

madi
23. feb 2009

hviezdi, kape, lalu - tiez uz mam nalozene v kosiku IB - cakam zasielku s 2 kusmi a este objednam dalsie - tie snap asi..
a na noc my davame BL bambusove - ale s dvoma vlozkami a celkom sa da... 😉 ale to je dost nahrubo teda....

joj, idem k malemu 😵

kobyliacik
23. feb 2009

lalunka, dakujem🙂...
Inak co sa to tu deje?..niekto šmíruje??? ako to zatiaľ chápem tak to je riadny debilizmus...

elly111
23. feb 2009

juj vy ste toho stihli popísať 😀 to niekedy nemáme za celý deň 😀
lalu ďakujeme 🙂
fičíme obedovať pa

nika.r
23. feb 2009

ahojte 🙂

ja len narýchlo k plienkam

madi, aj Tomino je v látkovkách menej pohyblivý, riešim to tak, že aspoň trikrát do dňa ho nechám dole bez aj na polhodinu - vtedy robí pomaly kotrmelce ako sa hýbe 😉 keďže je teraz chladno, vyhrievam izbu ohrievačom na 25 stupňov.

hviezdicka, my na noc používame BL organic - dá sa samostatne kúpiť flísová vložka..vkladám ju a naozaj je ráno na povrchu úplne suchá - neochráni len boky, kde sa plienka zapína, ale ináč takmer celá plienková oblasť je celú noc v suchu...flísové vložky som objednala z www.latkoveplienky.sk,myslím, že stáli 40Sk/ks

jancia
23. feb 2009

caute
takl nam pekne napadalo v Petrzalke 😕

k tym latkovkam, v tom je dobra ta bumhugger fleesova ze ten fleese je na celej plienke, cize aj na bokoch 😉 ja tiez davam na noc, dovnutra este jednu tenku malu plienocku a pohodka, neprebalujem aj 12hod.

co sa tyka smyraciek, navrhujem zriadit taku ciernu listinu ako sa robi pre neplaticov - hihi a vycapit to niekde na web 😝

nesca
23. feb 2009

Baby,
ešte som vás nestihla dočítať, boli sme dnes 1x očkovať a dali nám obe tie vakcíny naraz, aj ked som sa zdráhala ☹ , malý mi spí v autosedačke odkedy sme prišli. Vy už máte všetci po tomto očkovaní, poradťe mi prosím ak ste niekto on line že či ho mám zobudiť a dať mu obkladíky, alebo ho mám nechať spať a čípok až ked bude teplota, alebo aj ked sa zobudí preventívne? Dakujem 🙂 .

madi
23. feb 2009

jaaaaj, zase som objednala plienky 😀 😅 🙄 😒 😖 😔 ti smajlovia vyjadruju moje pocity - tesim sa z plienok a som zufala z toho, ze kolko penazi som zas minula...asi ani nepoviem muzovi 😀

jancia - ta listina hm... myslis ze pri takom IQ akym oplyvaju jednotlive "damy", ktore nevedia co od radosti iba spehovat, by to malo zmysel? ja silne pochybujem.....tieto "damy" si nezasluzia takuto pozornost....fuj zas mi je z toho zle ...bleee

nika - kde byvate? lebo mi mame doma bez zapnuteho radiatora 24 stupnov... nam vykuruju susedia 😝 ale skusime aj my takto holoritkovo 😉

madi
23. feb 2009

nesca - kym spinka, tak nech spinka...moze byt aj taka reakcia ze bude hajat ako dudok, nebud ho... potom pri prebalovani mu das obklad....a mne doki vravel ze preventivne mu mam dat proti teplote / bolesti - ale nie cipok ale sirup...mame doma panadol...prvykrat som mu nedala preventivne a bolelo ho to a potom vecer som mu uz dala...a druhykrat som dala hned ako sme prisli z ockovania (ked sa zobudil) a nic mu nebolo potom...iba mal tvrde to miesto vpichu...
drzim palceky, aby ste mali dobre reakcie 😉

nesca
23. feb 2009

Madulieka dakujééééém, ale mám ho nechať v tej autosedačke aj ak bude spať dlho? Nebude ho bolieť ešte aj chrbátik či čo? A môžem mu teda dať Nurofen? ked sa zobudí?

kape
23. feb 2009

Cipok zabera rychlejsie akosirup a este vacsie plus cipku ja vidim v tom ze nejde cez traviaci trakt nasrozdiel od sirupu. Takze my sme preventivne minule dali cipok po prvej zlej reakcii na prevenar.

Madi - ved sa tes tie IB su fakt uzasne a neboj v konecnom dosledku si usetrila a ked manzel zbada tu farebnu ritusku maleho Simonka a uvidi ake su tenucke bude aj on spokojny. A ak by Vam ze niektora plienka nesadla nevyhvovala, momentalne je taky boom s latkovymi plienkami, ze ked ponuknes na nete urcite predas, takze teraz vela peniazkov, ale urcite si usetrila.

nesca
23. feb 2009

Kape, Madi,

a fakt mu to môžem dať aj preventívne, lebo doki nám povedala, že až ked bude mať 38,5 v konečníku 😨

tinka66
23. feb 2009

lalunna, stanka - tak pohanka asi ano 🙂 ja ju mam tiez za veeelmi zdravu...dik lalunna....

mhviezdicka- tak si si riadne vytrpela....skoda, ze tu obcas nemame maminky....

madi
23. feb 2009

nesca - podla mna mozes...ale ja som neni doktor....myslim ze viacere z nas davali preventivne cosi..a nic sa nestalo... tak zvaz...alebo pockaj ako bude reagovat...do vecera napr. a ked bude nespokojny tak supnes cosi

a s tym cipkom kape - nemam skusenosti vobec, cize cusim 🤐
kape - ja viem ze v konecnom dosledku setrim..ale uz som si povedala, ze mam dost plienociek a staci mi a nebudem rozhadzovat a tak... a aha...zas som minula prasule... hm...ale tiez si myslim, ze ked ho zbada takeho chlpkosa tak bude oookej 😉

a este nesca - s tou autosedackou hm neviem....dakedy ked nam zaspal v aute, tak sme ho aj my nechali spat v sedacke, ale niekedy sme ho vybrali.... sak ved - ked uz bude cas, ze by mal pato papat, tak ho vyber...a ked sa zobudi tak pohoda...a ked sa nezobudi tak tiez pohoda 😅 😵

inak - nas simon vcera chrnel 4 hodiny vkuse v kociku...vonku..a potom sme cestovali autom a dalsiu hodinku si pospal..uuuplne neuveritelne 😵

basky
23. feb 2009

Ahojte,
tak ja uz pohanku varim, dnes na olovrant s mlieckom, no som zvedava na ten zazrak. Nikdy som to ani ja nejedla.
Simi nam odmieta mliecko z flase ☹ , zak uz papame 5x denne lyzickou ,a do jedla mu maskujem mliecko. Nemam na vyber. Pije cistu vodu z flase, a to je v pohode. Asi sme s mliekom z flase skoncili. Ked mu dam flasku s mliekom, zacne strasne kricat, vrtiet sa ... no nechce to. Pockame tyzden, znova skusime. Ak nic, kupime Sunar a skorime znova ...
Dnes von nejdeme, ked som pozrela na tie chodniky, no des.

A baby, ak pojdete niektora von, davajte strasny pozor na strechy, pada z nich sneh, teraz u nas padla taka supa, ze ak by som stala pred vchodom aj s malym, tak nas to moze aj zabit, strasna kopa mokreho snehu zletela zo strechy ... Simi sa zobudil a aj som sa zlakla poriadne.

nesca
23. feb 2009

Madi, Kape, díky, vždy to poteší, že v tom nie som sama 🙂
zobudil sa asi po necelej hodke čo som písala, bol v tej autosedačke, ani nemal zlú náladu, ale fakt som sa bála tej reakcie, tak som dala Nurofen a hned som mu to vychladila mokrou plienkou. A ten Nurofen asi aj uspáva lebo sme sa hrali asi hodku a pol a už zíval ako keby pol dna nespal, tak som ho uložila a zase búva
x-, tak ešte uvidíme ked sa zobudí zase, ale hádam dobre . . .

Inak my tiež veselo prikrmujeme a Paťo vyzerá, že nie je prieberčivý, zatiaľ zjedol všetko čo som mu namutkala a aj kúpené veci, ale najviac mu asi idú kaše zarábané do vody. Zatiaľ sme mali čisto ryžovú Hipku a jablčnú Nutrilon 😉 Ozaj a v piatok nám vyliezol 1. zub a dnes aj 2 😅.

kobyliacik
23. feb 2009

čítam, že používate pohánku, znie to zaujímavo...avšak, kde ju kupujete (tipujem bio potraviny) v akom "stave"? (krúpky, múka, šupky)...aaa ako ju drobcom pripravujete???

hribikana
23. feb 2009

ahojte, ale sa tu toho cez vikend popisalo, my sme boli u babky a dedka v snv a nemali sme cas na konika, tak idem si to precitat, ale najprv sa musim pochvalit ... dnes sme papali nasu prvu mrkvicku ... malej to islo veeelmi pekne, najprv sa tvarila, ze papa nieco kysle a potom uz pre istotu drzala lyzicku svojimi ruckami, aby som si to nahodou nerozmyslela a nezjedla jej tu mrkvicku ja 😝

a mame pol rocka dnes 😀 a dostaliu sme od nej polrodinovy darcek ... mala sa nam dnes postavila na vsetky 4, pridam aj foto

kobyliacik
23. feb 2009

...y si tu hezky štvornužkujete:D nie som si istá, či sa to Karinka naučí, my sme totiž "plavci"..ja a všetci súrodenci sme sa naučili štvornožkovať až tesne pred chodením, boli sme plazivci a malá tiež tak vyzerá...

stankatt
23. feb 2009

ahojte, ste tu toho popisali, kym to precitam... Inak pohanku som hned vyhodila. Tak asi zbytocne? 😀 neva uvarim druhu 😀

angelina22
23. feb 2009

baby čo sa stalo??? ako šmirovanie?? madi napiš mi som zvedava....!! aj na facebook ak chceš...dufam, že ste o.k,,my sa mame vyborne,,,!!!

hribikana
23. feb 2009

no, docitala som vsetko

mäsko: ja zavadzam masko po 2 tyzdnoch papkania zeleninky, nakupila som zajacie a morcacie v polsku

ocino na ochorel, od piatku ma taku chripku a 39 teploty, no dufam, ze nina a ja to nechytime ... lebo vo stvrtok mame ist do hor lyzovat a bola by to velak skoda, kebyze sme museli namiesto dovolenky trcat chori doma

angelina22
23. feb 2009

baby a ta pohanka?? to je čo?? to sa kupuje čerstve či ako v sačkoch ako šošovica??? hmm?? ja som to ešte nikdy nejedla..a ako to sebe pripravujete?? Daniulik??? a ako detom??? o tom som nikdy nepočula....
hihihi
k nam to nedošlo,,,
no my makame na dome,,,už som sa tešila že viac porobime,bolo lepšie počasie,,ale zasa nič,,,,.pekný večer!!!!!!!!

danulik
23. feb 2009

pohanka sa vari skoro ako ryza - ja ju obcas osmahnem na cibulke, ale nemusi sa, podlejem vodou a varim.. teraz pisem ako si ju robim ja pre seba - tesne pred dovarenim pridam ovsene vlocky (tiez sa nemusia), ked je to uvarene, tak pridam vajce, nahrubo postruhany syr, dosolim, moze sa dat aj majoranka, kurkuma.. zamiesam a dam do maslom vymastenej zapekacej misy alebo na plech (podla mnozstva), na vrch este trochu masla a dam upiect.. papam to so zemiakmi a kyslou smotanou (moze sa zmiesat s cesnakom, ale ten teraz nejem).. je to mnamka, ale treba si zvyknut na tu chut 😉

pre deticky iba uvarit a pomixovat - asi - neviem, este som neskusala, ale potom napisem 🙂

danulik
23. feb 2009

angeli - este som zabudla - kupujem bio pohanku krupky - v sacku 😉

lalunna
23. feb 2009

ten sneh padajuci zo striech je fakt haluz

ja kupujem pohanku/zrno v jednote, je to nejaka bio a slovensky pestovatel, niekedy kupujem aj v speci obchodoch pohankove sladkosti a videla som uz aj take sulance ako zvyknu byt kukuricne, da sa kupit aj kasa z pohanky, zarobite vodou a nastruhate jablcko napr., dochutit hroznovym cukrom... podla chuti 😉

no a naucit sa dobre uvarit pohanku je akobysom povedala proste to nie je take jednoduche, je to ako s varenim celozrnnej ryze, treba na to jednoducho prist, a vodu v ziadnom pripade nevylievat, je tam vyvarene vsetko cenne z nej, vody treba tolko aby sa vsiakla cela do pohanky

ja ju mam naj s bryndzou a kukuricou 😝

angi, ze k vam nedoslo, ved pohanka je staroslovenska plodina, bola tu vzdy 😀

ada11
23. feb 2009

ahojte maminy, prečítala som si, čo ste popísali, takže máme nového zubkáčika, štvornožkovcov 😉 My zatiaľ ani jedno ani druhé 😉 Ja som dnes dávala Anet prvý raz špenát so zemiakom a veru chutil jej. No a ako som tu čítala, tak tú pohanku hádam skúsime aj my - ak ju dostanem kúpiť. Mäsko by som chcela dať tak o 2 týždne, ale tu nedostať žiadne bio /zatiaľ som nenašla/ a ani domáce nemám na ruke, tak uvidím, čo vyšpekulujeme..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre