Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kikinela
14. jan 2009

ahojte maminky anula obdivujem čitala som tvoj prispevok s otvorenymi ustami že medzi operaciami 😅 ,super nemam slov,inak my sme staled obručky tieťž mi ide spapat os aj vyžgriapat oči atd...proste zabava je s deturencami ked sa mu chce tak sa aj pretoči ,hlavne po okupkani ked je holy betar maly. 😀

adrina
14. jan 2009

anula..čavelo..Matúško sa do školy absolútne neteší..nemá záujem ☹ ☹ ☹

hankahc
14. jan 2009

mima ahoj 🙂
veru dominik odmieta mlieko. ale on to uz robil od narodenia, moje mu nechutilo, potom som mu davala nutrilon to vobec a teraz sme na sunari, ale aj ten vypije len len, rano po 8hod prestavke max 150ml a potom uz len max50 az 60ml pocas dna. vecer mu davam tu kasu ryzovu nemliecnu tak tu stiahne aj 260ml. ale cez den je to velmi ubohe. doktorka mi na to povedala ze asi bude ten typ co mlieko nemusia ale nech nestresujem pokial nechudne tak je to ok. esteze mu chuti mrkva 😀 , jaaaaaaaajjjjjjjjjjjjj kebyze sa da hned mu darujem moj apetit do jedla, ja ho mam az az.... 😒

a vcera som kupila malemu zupancek zn Dior za 75 sk. Iny čávo je teraz 😀 😀 😀

lalunna
14. jan 2009

sme po poradni
zaockovany, pohoda ani neplakal, zato v noci... ☹
a patrik ma presne v 5m a 1t 8900g a 69cm

lalunna
14. jan 2009

stvura, nemusi byt vahovo po vas, mojmu muzovi pichali becko aby jedol, bol velmi chuducky a ja som bola normal a aha akeho syna mame 😅

jancia
14. jan 2009

Caute babeny
ako krasne nam v Petrzke sneziiiiii juuuuj 😵 a ja nemozem von, bo som daka nachladnuta ci co tak radsej sa kurirujem doma, dufam ze maly bude dobre spat aj dnu, uvidime...

lalu caves, skoda ze sme sa vcera stretli len tak narychlo, nabuduce hadam aj pokec dame 😉 a co bolo v noci? mal aj teplotu?

anula a aky sirup? mozem mu dat aj nurofen pre deti? to mam doma... dik. inak super ze mala ma rada ocinka ked uz ju varuje, bud rada ze je s nim spokojna a ze neplace za tebou... ale tak ja by som tiez na muza trochen ziarlila 😅 , no minule som sla na 2 hodky z domu, nechala ich samych a pridem dom a som cakala vreskot ze je hladny alebo co a on sladko spinkal... som nechapala...

stankaji
14. jan 2009

Ahojte!!!

....naša Martinka dostala horúčku po očkovaní, tak som jej dala sirupček Panadol baby, teraz spinká na mojej posteli, tam sa jej tiež dobre spí, ak nespí vonku v kočiari... 😔 😵

kobyliacik
14. jan 2009

Zdravím, no.. môžem konštatovať, že som vás (nás) našla fakt skoro - po piatich mesiacoch🙂
S očkovaním mám skúsenosť už aj ja 😒 a v pondelok sa ideme dať preočkovať...to sa teším...chúďatá deti...

aktak
autor
14. jan 2009

kobyliacik vitaj 🙂 niektore sme tu uz odkedy sme zistili ze sme tehu 🙂

danka2612
14. jan 2009

ahojte mamicky.tak my sme sa vratili s Jakubkom dnes z nemocnice.Hnackoval mi od piatka a v pondelok rano si uz ani hlavicku nevedel udrzat tak sme behom isli k lekarke a ta nas rovno poslala na infuzie.prekonal nieco podobne ako crevna chripka.Poviem vam vydiet svoje malinke s kanilou v hlavicke dva dni je nieco hrozne ale som si vedoma ze su aj horsie veci.uz sa pomalicky vraciame do normalu ale to asi potrva. 😢

jancia
14. jan 2009

danka asi bol dehydrovany z tych hnaciek, vsak? ale chvalabohu je v poho, tak sa drzte!
prajem vsetkym zdrave deticky!!! 😵

belasa
14. jan 2009

Ahojte vsetky augustove maminy a babatka, citam vas uz asi rok - myslim ze nas je viac takychto "pasívnych augustoviek"no ale dnes som sa rozhodla ze sa pridam ak teda mozem....Mam 3 deticky, teda dve uz vacsie a Riska augustoveho levika vaziaceho 8,7 kg. Tiez sa nam uz pretaca...od 4 mesiaca ale len ked ho obrazne povedane poprosime...zato stale by sme len sedeli...dokaze uz sam sediet bez opory ale nechavam ho tak 5 az 10 min. Je plne kojeny a prikrmovat zacneme tiez az od ukonceneho 6. mesiaca.

vejinka
14. jan 2009

my sme ockovanie ako tak prezili horucky boli ale len vecer a jeden den dala som panadol a preslo to ako prislo tak odislo a cez noc nevydrzime spat vkuse dlhsie ako hodinu ide to dole vodou 😠

stankaji
14. jan 2009

belasa - vitaj "špiónka" prihadzuj veselo príspevky

vejinka - aj mojeje malej už asi prechádza tá horúčka, teraz jej prde kúpkaním odmerám teplotku, uf

slaviq81
14. jan 2009

Bry vecer,
aj my sme uz po preockovani. Lara plakala len pol minuty, takze fajn. Vazi 6950g (keby sa poriadne doma najedla, tak to mohlo byt uz 7 kil 😉 ), meria 70 cm. Ste mali vidiet ako jej sanka skakala ked ju doktor pocuval, chuda. Dufam, ze teploty sa nedockame. Zatial je spokojna. 🙂

slaviq81
14. jan 2009

Kobyliacik, pekne fotecky mas. A Karin, no dalsia augustova fesanda 🙂

kape
14. jan 2009

Ahojte.
My sme asi vcera v BB v DMke vykupili jeden druh plienok Alany 🙂 Brala som posledne dva baliky. Zlavy sa kombinovat dali, ale nie je to klasickych 20%, ale daju najprv 10% a z tej novej sumy dalsich 10% . Ale tak ten rozdiel nie je az tak velky. Ja som urobila slusny ucet.

Vitam nove maminky a ich babatka. Kobyliacik nadherne fotecky s malou mate a krasny smejko to je, ak mozes posli mi do IP kontakt na toho skveleho fotografa. Dakujem.

Chcem sa Vas spytat, ake ste mali torty na krste pre deticky, ja akurat riesim aku objednat Samulovi. Jemu je to fakt jedno, ale ja chcem nech je fajna a aj pekna.

A my ideme na ockovanie v utorok, tak sa uz tiez toho trosku obavam, lebo po ockovani proti pneumokokom mal Samko velmi "slusnu" reakciu v noci, tak dufam, ze sa nebude opakovat. Ale nasa lekraka nepicha obe ockovania na jeden krat.

Lalu vyskou sme uz blizko Vas, co sme Samko merali, ale kilovo hlboko zaostavame 🙂))

Tu v BB dnes tiez krasne nasnezilo, uz sa tesim ako idem skrabat auto ked pojdem po mangela na stanicu v piatok, ked pride za nami.

A ste tu riesili vahu babatiek, nestresujte zbytocne kazde nase dieta je individualne, dokonca aj ked budeme mat dalsie deticky budu sa vyvijat inac ako tyto nasi drobci a pokym Vam priberaju, deticky su spokojne a lekari su spokojni tiez netreba stresovat. Samko patril medzi tych tazsich , ked sa narodili a teraz uz zaostava za tymi, ktori boli lahsi s porodnou vahou. Ale aj tak je ho dost 🙂

katuska.
14. jan 2009

hlasime sa z domu.. pisala som aj z nemocnice, ale nepridalo mi prispevok 😠 operacia bez komplikacii.. v pondelok na kontrole pred prijmom nasla uologicka marekovi aj fimozu, tak sme vyriesili dve muchy jednou narkozou 😉 marek bol zlaty.. v pondelok vydrzal chodit 3hod po roznych ambulanciach a v poslednej mu este do zaznamu napisali "usmievavy".. tak co dodat.. na dalsi den bol tiez dobry, brali nas hned rano o pol osmej a na obed sme uz boli spat na oddeleni.. mamicky mozu byt pri dietatkach uz na zobudzacej izbe, co bolo super, ale zato na oddeleni sme neboli na izbach s detmi, tak som sa za tie dve noci vyspala ledva 6hod ☹ aj to poriadne citim.. dnes nas pustili domov, tak sa tesime, aj ked nas este cakaju nejake bolestive dni.. a neviem, ci nejdu hned aj zubky, lebo ma take nejake popuchnute dasienka a hnackuje..

inak, po ope mi uz nechce pit cajik.. z flaskoveho cumla ho natahuje, tak dufam, ze sa to casom zlepsi.. aj z cumla ho sem tam natiahne, co on je uplny cumlac..

idem pospat, zajtra hadam daco popisem, aj ked... chysta sa svokra na navstevu 🙄 🤐

slaviq81
14. jan 2009

Jej Katuska, tak ste to zvladli. Nech sa dari nadalej a date sa rychlo do poriadku.

vejinka
14. jan 2009

no tak my uz mame 7kil 😉

slaviq81
14. jan 2009

Veji, aj my budeme mat 😉

vejinka
14. jan 2009

a inak sme tiez dlhi...ale tak ma byt po kom..moj tato s bratom maju cez dva metre 😀

slaviq81
14. jan 2009

Tak bude dlhááááááááááááň. A neopovaz sa v polroku prestat kojit. Nie si jedina co sa nevyspi. Ja v noci tiez vstavam kazdu hodinu. Takze vydrz!!!!!!

vejinka
14. jan 2009

heh citas to??? no ved uvidim ako to pojde dalej 😉

slaviq81
14. jan 2009

Cez den Lara vydrzi aj 4 hodiny, ale ked pride vecer akoby zatal....
Uz som si po zlej noci stokrat povedala ze cez den to dozeniem a zalahnem s Larou, ale to by museli zrusit konika 😀 😀 😀

vejinka
14. jan 2009

no ja teraz pekne zanedbavam kona...ale aspom si poobede zdriemnem...ideme buvat bruu nocku kocky 😉

madi
14. jan 2009

ahojte vospolok
tiez posledne dni nejako nestiham prispievat
vitam nove augustovky aj augustovcatka, dalsia "troj" mamicka medzi nami 😵
veji - sme na tom velmi podobne, simon je tiez nejaky zdivety posledny tyzden....tiez som v noci kazdu hodinu hore a normalne som zacala uvazovat, ze ci mam malo mlieka / slabe mlieko ci co...ale ta nemozem mat, lebo cez den je okej... iba v noci vymysla...hm....neviem co to... a k doktorovi s tym nechcem ist, lebo mam takeho cudneho dokiho...mi povie, ze nech dam na noc umele mlieko....hm... no uvidime dokedy to takto vydrzime

ale prisla som na novy grif - ak nechce zaspinkat, tak si skackame na fitlopte, bohovsky sa mu to paci... 😵

jo..a dnes som v tescu kupila zatepleny spaci vak za 150sk...juuupiiiiii...a dosli mi perfektne vecicky z MMB...tak som stastna ako blcha...
no..a choroba sa asi aj pomaly vytraca, cize sa tesiiim silno mocno najviac....

no..ideme sa kojit, lebo tatik ho uz okupal aj zrealizoval vsetky procedury....iba nakojit ho nevie 😀
pekny vecer vsetkym

anula - mas moj obdiv...a teda aj adrina aj mima..... mne by sa v prvom rade nechcelo...a v druhom ...nechcelo duplom 😀

lalunna
14. jan 2009

jani, v noci sa zobudil od 3,00 kazdych 20min na kojenie takto to bolo styri krat az som ho nakoniec nechala spat s nami a vtedy zaspal az do 11,30 😀
je spavy po tom ockovani ale inak bez teploty, pohoda... som zvedava kedy teraz vstane a potom pojde spat o 24 zasa ☹ ale nemam srdce ho budit uz som aj zacala len tak jemne hladkat rucicku ale nemohla som dalej... 😔

ahoj kobyliacik a belasa

katuska, super ze mate po tom 😉 teraz rychle zotavenie zelam

lalunna
14. jan 2009

madi caf
co by si mala slabe mleko, nevymyslaj, to by som musela aj ja mat (tiez sa budi, on do 5m spal celu noc bez prestavky) a potom neviem z coho by bol tento nas sumo taky 😀

belasa
14. jan 2009

Dakujeme za privitanie. S tym nocnym budenim sa pasujem aj ja...maly sa budi aj 7-8 krat za noc. Aj moje starsie deti to zacali okolo piateho mesiaca robit. Podla mna za to mozu aj zuby a potom, ked som zacala u nich davat vecer kasu tak sa to zlepsilo. Ale to vobec nevadi....ved to tak nebude do konca zivota....este sa naspime....Nas maly toho vela nenaspi ani cez den dokopy cca 2 hodinky...No ale hlavne ze je zdravucky...Inak uz to tu niekto spominal - vyborny clanok o kojeni a MM je v Mama a ja special...to pre toho kto zvazuje ci sa oplati kojit aj dalej...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre