Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kape
19. jan 2009

A este som chcela k najnovsiemu cislu mama a ja, je tam pisane o cisarskych rezoch a kojeni, tak to je velmi dobry clanok podla mna na Slovensku v tomto smere sa asi nenajde ziadna porodnica, ktora by si zasluzila oznacenie Baby Friendly Hospital.

A drzim Vam vsetkym statnicujucim palceky.

Myslim ze na ranne vykecavanie to uz staci 🙂

katuska.
19. jan 2009

dobre ranko!
kape, mozem sa ta spytat ako odbornicky na stolicky 😉 co povies na tuto?
http://shop.dieta.sk/index.php?page=6&itm=9942 nam sa celkom pozdava.
tato cestovna sa nam tiez paci, ale tu asi nakazeme kupit rodicom do ziliny 😀
http://www.interstore.sk/e-shop/index.php?page=...

a este k zubkom... marek mal od stredy do soboty hnacku.. davala som mu aj kuliska, to je rehydratacny hrozne chutiaci roztok a myslim, ze marek bol v pohode.. vcera, ked som mu smatrala v puse, tak sa mi zda, ze na lavej strane dole ma taku akoby malicku jamku a v nej nieco ostre a na druhej strasne zas take popuchnute, tak si myslim, ze mu uz idu zubky a ta hnacka asi aj srkz to... neviem

dnes sme mali celkom v pohode noc, papanie o 1.00, 2.30, 5.00 potom sa nejako prebudil a zacal sa vyskierat, ale este som ho uspala do siedmej 🙂 po dvoch nociach, co od tretej nechcel spat, mi to padlo celkom dobre..

dnes ideme na kontrolu k urologicke. dufam, ze bude vsetko ok. inak, na prijme mu zistili tu fimozu - zuzenu predkozku a som sa pytala dr., ze ci bolo treba pretahovat abo nie, ze ci to nie je moja chyba... a ona, ze to je vrodene a keby som pretahovala, tak mu to len zhorsim a tazsie by sa potom aj opravovalo.. tak som si vydychla, ze sme nepretahovali. a ona je dost dobra, chodia k nej z celeho slovenska a povedala, ze pretahovat len ak pediater vidi, ze je vsetko ok a aj to opatrne.. ze s tym nie je sranda..

inak sa cudujem, ze nam na to pediatricka neprisla a niekedy mam z nej zmiesane pocity... vahu sledovala ako sup a ostatne.. nist 😒

katuska.
19. jan 2009

hviezdi - vdaka tebe som na seba prisnejsia.. planujeme chodit plavat s malym a mne vobec nedoslo, ze sa budem musiet vtrepat do plaviek 😅 tak si davam pozor na to co a kedy jem a snad sa mi dovtedy podari zhodit aspon 5kg.. uz aby mal marek 6mes a dam sa na cvicenie.. teraz sa bojim, lebo som uz jednu megakrizu prekonala a nebola to sranda.. 😔

katuska.
19. jan 2009

pridala som nejake fotky.. 😉

oraia
19. jan 2009

my mame prvyyyyyyyyyyyyy zuuuub ....tak konecne sme sa aj my pridali do klubu "zubatych" 😀 😀 😀 ....a ja ze co bola saska posledne 2 dni taka nervna 🙂 a ono zubisko nam islo von 🙂

kape
19. jan 2009

Katuska - dobry napad ako si precitat Mama aja 🙂 Marek je zlatucky chlapcek.
Ja a odbornicka na stolicky? 😀 Ale kdeze, to len pisem o tom co sme sa podozvedali my pokym sme z Barborky presedlali cez asi 5 stoliciek az ku nasej este stale favoritke Chicco. A co si dala link nejde mi ju zobrazit, takze neviem co za stolicku ste vybrali a cestovne som neskumala, lebo my k babke ako som uz pisala ideme kupit tu z Ikei.

nika.r
19. jan 2009

ahojte, som tu chvíľu nebola a už nestihám čítať, riadne ste toho nakecali 🙂

katuska, držím palce, nech už je všetko OK, super, že už to máte za sebou

my už papkáme zeleninku- mrkvu a zemiak a papali sme už ja banán - ten je zatiaľ najobľúbenejší, ale aj zemiačik celkom chutí, robím mu ho ako pyré s mojim mliečkom, mrkva asi nebude jeho srdcovka...čajik sme začali piť rovno z pohárika a ide to Tominu skvele a aj ho to baví 🙂

chodíme už na plávanie, prvé pocity vo veľkej vode mal Tomino asi dosť zmiešané, hlavne asi tým, že inštruktorka šla na nás dosť zhurta, žiadne postupné namočneie ani nič, rovno sme ho "vyplákali", ako to ona nazýva 😝 ale keď sa osmelil, už sa pousmieval...neplakal vôbec, len zo začiatku úplen ignorovala j mňa aj manžela a zaujal zhruba taký postoj, že "keď ste ma tu už dovliekli, robte si so mnou čo chcete" 😅

kape, mala si pravdu s tými plavkami, už do nich žiadna plienka nejde, inštruktorka ich schválila, že môžu byť. My odporúčame ImseVimse, máme ich už vyskúšané, naozaj fajne prilihajú, ale vôbec nemal Tomi nožičky otlačené - a super sa vyzliekajú, lebo na boku majú patentky

je to na tom plávaní trošku makačka obliecť malého aj seba, blbé je v Šaci to, že nemajú žiadnu väčšiu plochu na prebaľovanie a preyliekanie detičiek - je tam len taká úzka skrinka, no ale snáď si nájdeme aj na to systém

vďaka prikrmovaniu máme terya krásny režim dňa - zavideli sme totiž ďalší pevný bod - obed v tom istom čase a musím spraviť klop-klop, máme oveľa menej problémov aj so zaspávaním, vstáva tiež presne ako hodinky vždy 7:30

no a ešte máme jednu novinku, Tomino sa asi začína plaziť - teda v poslednom čase sa vie na brušku vysoko dvihnúť na rúčky - má ich vystreté a začal dvíhať zadoček a odrážať sa nožičkami - zatiaľ nie je na kolienkach, ale špičkami - netuším, ako má lozenie vyzerať, ale takto sa mu podarilo už pár cm sa posunúť - najväčšia sranda je, že mu to ide lepšie dozadu ako dopredu- ale je to zatiaľ len občas a na chvíľočku, tak fakt neviem, či je to plazenie; a nevie ešte skoordinovať pohyby nožičiek s rúčkami

jancia
19. jan 2009

caute

gratulujem malym zubadielkam 😉

nika.r tak vas Tomi ake pokroky robi, parada! no inak to lozenie myslim ze je normalne ze sa zacina smerom dozadu 😅 len tak dalej nech mu to ide, hihi a onedlho nebudes stihat... ale nas to vsetky caka, sa uz tesim 😝 😵
a este som sa chcela spytat - aky poharik mu davas? lebo ja by som tiez chcela prejst na poharik a nie na flasku, vdaka 😉

jancia
19. jan 2009

kape ake bolo plavco? co Samulik, drzal sa lepsie ako naposledy? 🙂

kikinela
19. jan 2009

ahojte mamuky gratulujemk malym zoboškom 😀 ,inak chcems a patat tie kašičky čo su d nutrilonu atd...to im kolko davate ako nahradu za davku mliečka a kedy m to davate, mam ju domaa neviem čo s tym dakujem

tamita
19. jan 2009

janci-som ti to znovu poslala,dúfam,že to už prejde 🙂
Katuška, môjho syna operovali kôli fimoze,ked mal asi rok a pol.Jednu noc bol v nemocnici a týždeň sme pipík močili v repíku.Operácia je však krajná možnosť,robia aj ambulantný malý zákrok a dá sa to zvládnuť v pohode.
A tiež sa naučil loziť dozadu,perfekne sa v tom zdokonalil,tolko sme sa na ňom nasmiali a navyše je ešte aj rak... 😅 dopredu liezť vôbec nevedel,až potom 4-nožky,ked sa už staval. Si mi to Nika pripomenula 😉

katuska.
19. jan 2009
katuska.
19. jan 2009

jancia - super fotka ta posledna 😝 plienky nosite aku velkost? to su bamboo, ze? my ich mame tiez a su super 🙂

nika.r
19. jan 2009

tamita - aj Tomino je rak, žeby to bolo tým? 😵

tak myslíš, že to fakt začína loziť? Boli sme z toho úplne prekvapení, hlavne preto, lebo doteraz sa nejako aktívne nepretáča. Len párkrát sa pretočil, asi mu stačilo zistenie, že to dokáže. Boli sme aj na kontrole u neurologičky a tá povedala, že je v pohode dieťatko, že mám menej čítať 😝 No ale lezenie, to sme fakt už teraz nečakali...asi si kompenzuje pohyb, keďže sa veľmi nepretáča 🙂

jancia, dostali sme od krstnej celú takú súpravu, že dva tanieriky, príbor a pohárik, poľská výroba, ale veľmi fajn. Pridám foto do albumu, ako Tomino pije, tak môžeš mrknúť. Je to úplne obyč princíp, ako za nášho detstva, taká násadka s dierkami sa pripevní sa pohárik.

no a ešte jedna novinka, od nedele Tomino normálne rozpráva...ovláda také že babababa, vavavava,a dokonca mamamama ...samozrejme, ešte tomu nepriradzuje význam, nie sú to skutočné slová, ale aj tak ma vždy zahreje pri srdiečku, keď si tak pre seba hovorí mama 🙂

ináč, kŕmime ho v lehátku, do stoličky ho dáme až keď bude vedieť sám sedieť

katuska.
19. jan 2009

nika, nieco taketo? http://www.predeti.sk/?c=detail&id=4803 mne sa velmi pacia tie nove od aventu

slaviq81
19. jan 2009

Ahojte,
tak zubacov nam pribuda o 106. Aj plavcov, Moravcova teda moze ist do dochodku 😀

Katuska, aj mne sa paci tato stolicka. Ja som jednoznacne za drevenu, plastovu nemusim 😔

Mala sa pred dvoma dnami pretocila z bruska na chrbat. Ale bola to skor taka strata rovnovahy, buchla si hlavicku a rozplakala sa. Takze nepocitam to.
Plazi sa aj Lara, na chrbatiku dopredu a ked je na brusku tak ma zaradenu spiatocku 😀 .

Poculi ste, padol jackpot v Lote. Do certa, 11 melonov by sa mi hodilo. 😉

nika.r
19. jan 2009

my máme od BL Organic3v1 a sme véééľmi spokojní, doobjednala som včera ďalšie, úžasné sú v tom, že sú štíhlučké a aj napriek tomu veľmi dobre savé...pozerala som albumik, jancia, aj tá bamboo vyzerá krásne...na fotkách firmy vyzerali byť väčšie

nika.r
19. jan 2009

katuska, trošku iné, skúsim pohľadať 🙂

nika.r
19. jan 2009

http://www.kseft.sk/vyrobok-detail.php?vyrobok=... takýto princíp pohárika máme, zatiaľ vyhovuje, lebo ešte dozerám a pomáham pri pití, možno neskôr porozmýšľame o tých super tesniacich netečúcich od aventu alebo lovi

katuska.
19. jan 2009

my mame aj organic a tie su fakt dobre. neviem, ci sa to tak moze, ale ja idem doobjednat organic a do toho plienku bamboo.. zda sa mi, ze ta organic lepsie drzi tvar, bamboo sa mi zda taka trosku ulietana, ale asi preto, ze mame na patentky.. skusim objednat este suchy zips a uvidime.. manzelovi sa tiez velmi pacia tie plienky.. a myslim, ze sa daju porovnat s popoliny a i. mame aj bumgenius, ale aj tak sa mi viac pacia bl 🙂 idem doobjednat..

nika.r
19. jan 2009

katuska, môžeš kombinovať, keďtp budeMarekovi vyhovovať...kľudne, ja napr. do imsevimse vkladám klasickú štvorcovú
tiež si myslím,že BLsa dá kľudne porovnať s inými, ak nie je ešte lepšia...po niektorých stránkach určite

oraia
19. jan 2009

kikinela.... ja davam malej polovicnu davku z toho co tam pisu, strasne jej to chuti ale tych 130ml ci kolko ta pisu by jej bolo asi vela tak preto pol davky a pekne to zje, normalne sa mi hadze na lyzicku a zapijame to cajikom

tunylyk
19. jan 2009

ahojte,dávno som sem nenakukla,čo nové 😉 čítam,že zúbky pribúdajú - blahoželám 🙂 aj my máme 3 na spadnutie,tlačia sa nám zhora,lekárka sa smiala,že bude zajko 😀 mamičky,čo kojíte ako najdlhšie ste boli preč od drobcov?Ja zajtra idem k lekárke a Kubko je na mne ťažko závislý,tak neviem ako to zvládne,zvyčajne som ho nechala pri babke tak do 45min,kým som nakúpila a tak,no a teraz ostáva na dlhšie,dokonca pri babke,s ktorou nie je každý deň,hm hm hm neviem ako to dopadne...

kikinela
19. jan 2009

tunylik neboj zvaldnu to 😉
oraia a aky čajik davaš?feniklovy aleb o klasicky detsky?slaviq ked povedali v spravach že padol jackpot som skoro nohy polamala a utekala pozriet na net č to nahodou niesom ja xi xi 😀 😉

katuska.
19. jan 2009

nika, do sace chodite na vodnicka k ivete?

tunylyk
19. jan 2009

kiki - to dúfam 🙂

ozaj poviem vám takú srandičku - sestrina 16-mesačná dcérka si dnes dvihla tričko a priložila bábiku,že papa 😀

kape
19. jan 2009

Katuska - aj tuto stolicku som nejaky cas zvazovala 🙂 Je pekna, nastupila, ked sme zavrhli Barborku a na tejto ide aj polohovat do istej miery aj chrbatik. A taka ista je aj znacka Recaro, len asi o nejakzch par EUR drahsia. No ako som kedysi bola zastancom len klasickej drevenej so stolcekom ako som mala kedysi ja, tak teraz som uplne presedlala na tie novodobe plastove. A v nich vidim ovela viac vyhod pre mna a drobca. A ja mam 10 rocneho brachu a pamatam si, ze pravidelne zaspaval pri jedle, takze ja som jednoznacne za polohovatelny chrbatik a kedze drobci zacnu s prikrmami, ked este nebudu sami sediet to polohovanie sa mi v tomto pripade zda dobre, lebo v takych ako je PPPP a ta nasa Chicco , neviem u inych lebo som si ich nedavala predviest, deticky si nebudu zatazovat pri papani chrbticu. Tod aspon moj nazor, dufam, ze to nik nezoberie tak, ze ho nutim kupit stolicku PPPP pripadne Chicco. 😀

Este sa Vas chcem spytat, Samko pri krste uz bude mat pol roka a nieco a dupackovy svet je davno za nami, coby asi tak bolo vhodne mu obliect na tuto prilezotost s dievcatkom by som si vedela lahko poradit 🙂

Aj my mame BL bamboo, zajtra idem prat, tak sa uz na nu tesim , je pekna pistaciova a vyzera super, makkulinka.

Dnes sme boli na plavani, a ako raz napisala Lalu o Patrikovi, tak dnes aj Samko bol vo vode stylom, ked ste ma uz do tej vody dali, tak co uz vydrzim to, dokonca dostal od tety Evky aj druhykrat bublinky - bonus, lebo mala malo deti. A nezaplakal ani raz ale zas sa ani raz neusmial. 😉

tessie
19. jan 2009

ahojte, vítam všetky nové augustovčiatka. Super, ako sa ešte rozrastáme 😀

Máme prvý zúbok 😉 😉 😉 Dnes o 17:20 som ho objavila 😀 A vedľa je už druhý tiež na spadnutie 🙂 No to začne obdobie hryzenia, chúdence moje bradavky 🙂

Hviezdi - ďakujem ti veľmi pekne za pochvalu - že augustová modelka - chi chi, keby si ma videla, ako každý večer normálnu večeru zajedám chlebami s lekvárom, tak neviem, neviem, či by si takú hlúposť povedala. Manžel mi minule hovorí, ked som nakrájala 5 krajcov chleba, že čo robím, že ved on si neprosí... Tak som sa na neho pozrela, že to ani nie je pre neho 🙂 A spokojne som si natrela 5 krajcov chleba s maslom a marhuľovým lekvárom a všetky som zjedla 😀 😀 😀 Cez Vianoce som pribrala 2,5 kg a neviem ich dať dole, ale pri tejto mojej strave sa ani nečudujem 😀 . Takže nemaj obavy, na plávanie sa báť nemusíš... Inak dnes som to bola v hoteli zaplatiť, takže je to pravda, pýtali odo mňa len 140 €.

No a dnes sme boli u doktorky. Konečne nás pomerala a vyzerá to, že modelkovské miery si drží naša Sophinka. Meria 66cm a váži 7060g, takže nemá na augustových valibukov 🙂 Až som sa zľakla, či to nie je málo,ked počujem koľko váži Lalunnin Patrik a ostatní hladoši 🙂 Našťastie ma ubezpečila, že je v ideálnych mierkach na svoj vek, tak som sa ukľudnila 🙂 Mali nás očkovať, ale kedže máme ešte stále občas krv v stolici, tak nás neočkovala, ale nás poslala zajtra na Kramáre na sono bruška. Tak uvidíme, čo nám povedia.

Anula - no som sa zasmiala, že Klára si sama držala fľašu???? To je teda hviezda 🙂

basky
19. jan 2009

Ahojte,
tak aj my uz prikrmujeme, v sobotu sme mali pol roka, a zacali sme mrkvicka + zemiacik, spapal 100ml a dnes 140ml, chutilo a zajtra skusime pridat kalerab alebo brokolicu. Po papkani este vypije 160 ml mliecka. A mame celkom uz rezim, papa o 4h rano, potom o 8.30, obedik o 12.30, potom 17h a nakoniec o 20.30h a uz spinkame 😉

Kikinela, kase zacneme az od 7 mesiaca, ako poradila dokina,este sa prida masko po 2 tyzdnoch a nakoniec su tie kase. Ovocie tiez az po 7 mesiaci. Asi kupime ryzovu co sa zaraba do nasho mliecka, co pijeme, na to je zvyknuty.

Stolicku mame Chicco, v nej krmime, je vyborna, v takom polosede sedka, a potom na rovime pije mliecko. Este sme nepouzili v aute vajicko, zatial sa vozi stale vo vanicke, cize ziaden polosed u nas este nebol, cize ma tych 15 min papkania v stolicke netrapi.

basky
19. jan 2009

Ahoj Kape, stolicku ste uz objednali? To stretko sa mi neda, nemam auto, este keby ste sa stretli niekedy okolo 14-15h, prisla by som za Vami do Petrzky, ale doobeda urcite nie. Skoda, ale snad raz sa uz stretneme vsetky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre