Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

tessie
9. sep 2008

kati - no úplne rovnaký scenár 🙂 držte sa...

glia - ty si tuším písala, že si malému dávala do očka mliečko. A ako? Priamo z prsníka alebo si si to odsala a nakvapkala niečím iným?

kape
9. sep 2008

Tessie Lalu kuk
http://picasaweb.google.sk/dulikovci/Treti_tyzd...
http://picasaweb.google.sk/dulikovci/Druhy_tyzd... a spinka pekne 🙂

Ja som si to kupila cez www.nosime.sk http://nosime.sk/kategoria300-manduca , prislo to do dvoch dni od pripisania peniazkov na ich ucet, velmi mila pani to prevadzkuje. Teraz je to dokonca aj v akcii. Myslim , ze inde sa to kupit ani neda. Ja som sa rozhodla preto, lebo je to od narodenia, ma tam spravne umiestnene aj nozicky oproti klokankam a mozeme to vyuzivat dost dlho a kedze milujeme Tatry tak dufam, ze to vyuzijeme aj tam este dlhsiu dobu 🙂 A zatial sa nosime len v predu, pretoze len tato poloha je zatial pre novorodenca. Ja som inac najprv uvazovala aj o satke, ale to mi povedal manzel ze nosit nebude tak som potom zvolila tuto moznost ako zlatu strednu cestu. A podla mna je dobre ak si babo na taketo nosenie zvyka od zaciatku, lebo ked bude vacsie, tak uz nebude chciet sa v niecom takomto nechat nosit, aspon kamosky maju take skusenosti.

Tessie aj my kupene asi tak pol hodinku po papani, tak Samko nie je vynervovany, pretoze mu tiez chyba medzistupen. Vyskusajte aj Vy, uvidis , ze bude lepsie. V nemocnici inac radili viacej veci, ktore su "super" a kazdemu babu predsa vyhovuje nieco ine. Raz mi nechceli dat umele mliecko, ze sa idu kupat, a to my by sme prisli na rad asi tak o hodinu, tak udrzte hladne dieta hodinu bez mliecka. Som bola vtedy taka namosurena, ale potom nas zobrala nastastie prvych, lebo uz som mala nieco na jazyku.

A napr. v nemocnici vobec nic nehovorili o cisteni ustociek, cistite im ustocka pri kupani ?

tessie
9. sep 2008

čistenie ústočiek??? to som ani nepočula ☹

aktak
autor
9. sep 2008

vyzera pekne ta manduca, ale sa mi zda moc draha 😅 kazdopadne, aj ked je aj pre novorodencov a je tam ta vlozka, stale si myslim ze do 3 mesiacov by babetko nemalo byt dlhodobo vo zvyslej polohe, kvoli chrbici, neni este uplne vyvynuta a takto hlavicka na nu prilis tlaci a stlaca ju
keby to bolo lacnejsie tak by som nad tym uvazovala od 3 mesiacov ale ako pri vsetkom sa bojim ze co ked mi v tom mala nebude chciet byt, to by ma manzel uskrtil 😀

aktak
autor
9. sep 2008

o ustockach som nepocula ani ja, ale pocula som o cisteni posvy u dievcatiek ale tiez ma na to v porodnici ani na poradni nikto neupozornil tak neviem 😕

mojej Adelke stale slzi jedno ocko, a robia sa jej tam karpinky, ideme k ocnej, neviem ci jej nebudu preplachovat slzny kanalik, alebo neviem co by to mohlo byt 😒

tessie
9. sep 2008

aktak - ten istý problém máme aj my. Brali jej minulý týždeň aj výter z očka, dnes ide manžel pre výsledky. Už sme na to mali aj lokálne antibiotiká, trochu to pomohlo, ale stále sa tam ešte tvoria trochu karpinky, tak som zvedavá, čo na to povie detská... vraj sa to nejak prepichuje... chúda dieťa. A čistenie pošvy??? No mám pocit, že nič neviem 😒 Nám len v pôrodnici povedali, že jej nemáme pošvu umývať ani mazať krémom, lebo vraj tam má svoje "mazivo", ktoré je tam potrebné, aby sa tvorilo... tak fakt neviem ☹

tessie
9. sep 2008

kape - tá manduca vyzerá super... páči sa mi to, už som to poslala manželovi, on by rád niečo také kúpil, tak uvidím, ako sa mi k tomu vyjadrí... dík za typ

aktak
autor
9. sep 2008

tessie tak to caka asi aj nas, ale nech jej s tym spravia cokolvek, na bolest rychlo zabudne a bude mat chudatko moje s tym pokoj 😔 to co myslis neviem ci neni preplachovanie slzneho kanalika, no uvidime, daj vediet co vam povedali, my sa len chystame

anula
9. sep 2008

Tessie, aj nam kazali v nemocke kupat pred papanim, ale to by nikto nevydrzal 😀 . Tak kupeme po papani, az ked sme si isti, ze sa dobre odgrclo. Robi jej to dobre na brusko, ta tepla voda. A po jedeni aj tak nespi, ine by bolo, keby hned zalomila.
Aj ja uvazujem o tom nosici, aspon kym upracem riad 😀 . Skusali sme aj to lehatko, ale ked je priputana, zuri a ked nie je, tak sa odtial vykope. Dnes na prechadzke mi spala az 25 min. Zatial rekord 😠

aktak
autor
9. sep 2008

my kupeme kedy stihneme, neni sranda nahnat krpceka do velkej vane a Adelke napustit tu jej, a este ich aj oboch umyt 😀 a papame tiez ako pride, vecsinou az po kupkani, lebo zvykne zaspinkat, a stale je viac aviac hore potvorka mala 😵

glia
9. sep 2008

my sme doteraz kupali pred papanim...aby sa matko nepogrckal...no vcera sme skusili pol hodinku po papani a maly si kupanie doslova cele uzival...predtym cely cas utocil a vsetko, co sa mu milo pri usockach, lebo sak, ked on sa uz raz zobudi tak chce hned jest...tiez neponame medzistupen...a vcera sa rozzeral, uzival si ako som ho namocila, oplachovala, potom utierala, tatino nanho robil kuk do osusky, co sa mu pacilo a potom pri masazi si stukal od spokojnosti...a nakoniec nam nalozil do osusky...tak sme len oplacli ritulku a dokoncili pracu...tak my uz budeme tiez kupat asi len po papani... 😉

inac, matkovi sa po vcerajsom kupani urobila taka biela koza na cele, vyzeralo to ako maz, aj vo vlaskoch, z tych mu teraz idu supinky, vyzera to na crontu...ale nejako skoro, nie? lubko mal, ked uz aj chodil, tusim... 😕

a k tomu mliecku do ocka...ja som mu kvapkala priamo z prsnika, to mate najviac ciste... 😉

glia
9. sep 2008

mna slahne z toho nasho laptopu... 😠 mi vynechava pismenka...ze...mihlo pri ustockach...nepozname medzistupen...oplachli ritulku...a potom na hlavke to vyzera na chrontu... 😎

jancia
9. sep 2008

caute baby chcem sa spytat - davate detickam cajik? mne aj doki povedal ze v takom teple sa moze, aj mama mi husti ze nech mu dam... ale ja stale neviem... a hlavne mu to nechcem dat z flase pit...
ale keby uz na to prislo - v com prevarate vodu? mozem v rychlovarnej konvici ci ako? vdaka za rady 😉

jancia
9. sep 2008

a este mam dilemu... tiez chcem nieco na nosenie a neviem ci satku alebo manducu... co myslite? 😕

jamaica77
9. sep 2008

aj ja kupem Alexu az po nakojeni, asi takych 10min, lebo ona aj tak je este potom do 9h hore, takze ju kupim okolo 7h alebo 7.30h, knizka hovori aby sa dietatko kupalo ked nie je velmi unavena a velmi hladne - lebo potom sa nerado kupe a bude revat pri tom, nasa zatial este ani raz nekupala pri kupani, vzdy sa jej to strasne paci 😵 😵

jancia
9. sep 2008

nas maly tiez reve vo vani jak keby ho rezali, raz sme ho ale kupali a bol celkom najedeny a vtedy vobec neplakal... ale aj tak vraj sa ma kupat pred jedenim tak to dodrzujeme

katinka0000
9. sep 2008

kape: od kolkych mesiacov sa tam moze dietatko nosit? nie je to nebezpecne na chrbticu? a vyuzivate to casto? ja by som tiez chcela, lebo nas maly sa hrozne rad nosi na pleci a to je hrozne. cela rodina sa pri nom vystriedame, niekedy si myslim, ze mi uz odpadne rameno.
my ustocka necistime. a vy?

jancia: ja som zacala davat malemu od stvrtka cajik a musim si zaklopat na celo, odvtedy nemal problemy s bruskom. dnes na poradni mi doktorka povedala, ze: "o cajikoch sme sa uz bavili?" a ja ze: "ano" a ona: "tak viete, ze ziaden cajik, len prevarenu vodu s hroznovym cukrom alebo s glukozou" a ja ze: "ano, viem." no co som jej mala povedat? netreba brat vzdy doktorove reci uplne vazne. ona je hrozny odporca cajov pre deti, tak som ju nechala v tom. ja prevaram vodu normalne v kanvici.

dnes som bola s malym na poradni. vahu ma uz 4910 g. doktorka povedala, ze je to dost. hovorila som jej o tom grckani a ona povedala, ze u malych deticiek je to normalne, lebo oni tu klapku, co mame v tele, nemaju este poriadne vyvinutu, tak preto im moze ist strava hore a tym padom aj casto vracaju. takze som uz kludna. este mi povedala, ze si nemame vobec kupovat bezku, lebo podla novych vyskumov je to hrozne zle na chrbticu. vraj ju nemame vobec pouzivat. ked tak, tak len na 5 minut denne. my mame od mojich svagrovcov, takze nam bude zbytocna.

jamaica77
9. sep 2008

dobra som,co? 😅 napisala som:nekupala pri kupani 😅 😀 😀 malo byt-nerevala pri kupani 😀 😀

jancia
9. sep 2008

kati a aky mas cajik? mne mamina kupila taku zmes fenikel, rasca a aniz...

jamaica77
9. sep 2008

CO JE BEZKA? 😕

glia
9. sep 2008

jancia, my prevarame vodu v malom hrnci...a kupili sme taku supernu flasticku pre pripad, je antikolikova a napodobnuje prsnik...je uzasna... http://www.forbaby.cz/vyrobce/20413/-1/tommee-t...

katinka0000
9. sep 2008

jancia: kupila som feniklovy od hipp. fakt som prekvapeny, ze do stvrtka maval bolesti bruska aj 2-3 krat denne a hned ako som mu ho nasadila, tak nic. a ten fenikel, rasca a aniz je pre deticky? nie je to pre dospelych? ja som taky pila pred tehotenstvom

katinka0000
9. sep 2008

jamaica: choditko som myslela

jancia: my mame antikolikovu flasku od mam. je super

glia
9. sep 2008

tak my cajik nedavame...hmm, mala by som? 😕 ja zijem v tom, ze kym je babo plne kojene, cajik nepotrebuje

glia
9. sep 2008

katinka, choditko nekupujte, je to zbytocna vec...my sme tiez zvazovali pri luboskovi, no kdesy sme citali, ze to zatazuje chrbticu, tak sme nekupili a maly sa naucil chodit uplne bez problemov... 😉

katinka0000
9. sep 2008

glia: my by sme ani nekupovali, lebo nam svagrovci dali jedno po synovcovi.

katinka0000
9. sep 2008

idem si dat nieco pod zub. inak dneska som si chcela kupit nejake tricka, ale vsetky mi boli uzke cez prsia. mam ich hrozne velke. tak som si nakoniec musela kupit az velkost XL. 😝

lalunna
9. sep 2008

my kupeme v kybliku len raz za tyzden zatial, inak v umyvadle kazdy den a to pred papanim a pohoda, len nema rad to susenie potom 🙂

jani, ja som proti davaniu vody a cajov pre kojencov, podla mna staci mliecko a to vzdy ked si ho vypyta

a ja som si dnes urobila radost a kupila krasnu podprsenku na kojenie, konecne sa citim ako zena, po tych tzv. odklapacich stanoch ako to raz saska nazvala 😀

katinka0000
9. sep 2008

no teda, od mojho odchodu len jeden prispevok? ja som stihla este aj navstevu u sestry. malinky je este vonku, ale zachvilu pride a ideme sa kupkat. nejako nemohol zaspat, tak teraz si to vynahradza. o kolkej kupate deticky?

anula
9. sep 2008

My cajik nedavame, raz som skusala pri bolesti bruska a nechcela. pri horucavach si sama vypytala castejsie kojenie.

Doma podprdy nenosim a ak, tak len take sportove, ako tielko, to len vyhrniem. Tie vlozky do nich mi lezu na nervy, stale ich najdem kade-tade, tak ked zacne tiect, trochu odsajem a jedem dal 😀 .

Katinka, ja kupem malu ako kedy, zalezi na tom o kolkej sa napapa.

A BABY, KLARA SPI. SAMA TOMU NEVERIM UZ OD 19.00 SPI. Dufam, ze v noci nebude vystrajat. Niekedy mam pocit ako keby sa bala zaspat. Bojuje, bojuje, ked sa jej zadrieme o 5 min sa strhne ako keby ju nieco vystrasilo a uz je cula ako rybicka. Aj ked som pri nej alebo ona v nasej posteli, stale je to tak.
A od porodu ma 1 sivy vlas. Zeby to bola pre nu az taka trauma? Asi ano, chudatko moje.

Ako bojujete s potnickami? Zistila som, ze to ma asi od kojaceho vankusa, ked pije, strasne sa ponahla a poti ako baca. Podkladam plienku, trochu sa to zlepsilo na 2 dni a dnes ma zase kazdu polku hlavicky. Vzadu nema nic. Umyvam jej tvaricku a vlasky harmancekom, trochu jej to vysusi, ale po 2-3 kojeniach je to zase tu. na nervy. Minuly tyzden vyzerala ako jedna velka vyrazka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre