Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

kuratenko11
3. feb 2009

ahoj madi,takze my sme posledny ☹ my sme az 19 46hod ☹ le podstatne je,ze sme zdravy vsetci.Ty si tusim isla sekciou,ze?Pamat,lebo ste moja droga,vsetky 🙂 Ale priznam sa,ze mimu si nepamatam ☹ dufam,ze sa nenahneva 🙂

mimabb
3. feb 2009

kuratenko: jasne, ze sa nehnevam... malo sem prispievam... 😉
takze najskor je madin simonko, potom je eli a potom tvoj simonko

dufam, ze uz bude mat ocka v poriadku a uz ho nebudu trapit!!! drzime vsetky palce!!!!!

ada11
3. feb 2009

slaviq81, sáčok nechávam pokiaľ sa nevyciká a keď sa odlepí, tak dám druhý a zase čakám /nakojím ju aby malo čo cikať/ a potom, keď sa odchyt podaril, tak to prelejem do skúmavky- a to buď sterilnej ak potrebujem sterilný moč na kultiváciu a citlivosť, alebo do nesterilnej na sediment. Ak sa robí vyšetrenie moču len chemicky /papierikmi v ambulancii/, tak netreba tiež sterilnú skúmavku, stačí do nejakej fľaštičky a pod. Ak to nemáš do čoho dať, tak môžeš zalepiť ten sáčok, do ktorej si odoberala moč - ja som to tak urobila minule, lebo som nevedela do akého labáku ho pošle, či do mikrobiologického /kultivácia a citlivosť/ alebo biochemického /sediment/. 😉

tessie
3. feb 2009

baby a to vám kázala doktorka doniesť moč? Je to na niečo? Lebo my sme boli u doktory minulý týždeň a nič také nám nekázala nabudúce doniesť...

riuska
3. feb 2009

Ahojte 🙂
Danulik, Jancia ozyvam sa 😀 😀 po straaaaaasne dlhej dobe
no pri dvoch detoch clovek tak nestiha, ale chvalabohu ja mam uzastne deti 😵
Jancia Tomasko je aky fesacik 😅 a Dani ty nemas albumcek ? ani sa nechystas urobit

danulik
3. feb 2009

rius - no konecne 🙂 😉 album spravim..niekedy 😉 aspon taky symbolicky..

baby - aj vase deticky si pchaju nozicky do pusy? 😀

kape
3. feb 2009

Danulik jasnacka, to je momentalne to najlepsie 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tessie
3. feb 2009

kape - Samko je kráááásny... to je super, naša malinká je asi lenivá na toto, akurát som minule rozmýšľala, že kedy to príde... ona je taký výmyselník, ale nohy si do pusy ešte nedáva 🙂

danulik
3. feb 2009

kape - super foto 😀

tess - neboj, to pride 🙂
najlepsie je ked to lili robi aj s ponozkami, menime kazdu chvilu, lebo ich cele oslinta 😀

kuratenko11
3. feb 2009

kape super 🙂 ,tessie nic si z toho nerob,ani nas Simco este nic,zato sa pretaca a zdviha ritku jedna radost 🙂 minule som sa mu otocila chrbtom a normalne sa za mnou doplazil a buchal ma po chrbte 🙂 .Baby akurat pozeram jednym ockom defacto,dobre sme si to naplanovali s tou materskou 🙂 aspon sa nas nedotkne financna kriza,teda tie co su zamestnane.

kape
3. feb 2009

Dakujeme 😉 Tie ponozky pozname tiez, ale je zlaty pri tom a dobre sa mu uzuzlavaju.

kape
3. feb 2009

Samkovi sa este tiez nepodarilo pretocit a uz mu chyba len tak malinko.

danulik
3. feb 2009

ani lili sa nepretaca, iba ked ju trochu postrcim.. ale ked je na bruchu tak uz dviha zadok - to je take zlate 😀 a chcela by sa nejako pohnut dopredu, ale este celkom presne nevie ako na to..

tessie
3. feb 2009

naša malá sa pretáča, ale len z bruška na chrbátik. Tak predpokladám, že bude neskoro štvrnožkovať, lebo je chvíľu na brušku, a ked ju to nebaví, tak šup a je na chrbte... celá vytešená 🙂

A sadne si asi netradičným spôsobom. Leží na chrbte, zdvíha nohy a hlavu s trupom súčasne... ako ked robí sklápačky. Už ju teraz napadlo, že sa chytí teplákov a tak sa ťahá... kamoška vravela, že jej malý si tiež sadol tak, že vlastne mal vypracované brušné svalstvo a sadol si z ľahu... lebo on tiež nechcel byť na brušku 🙂

danulik
3. feb 2009

tess - to robi aj lili - tie sklapacky 🙂 a tiez sa chce chytit teplakov 😀

tessie
3. feb 2009

je to zlaté, že 🙂

danulik
3. feb 2009

je to velmi zlate 🙂 a ten xichtik, ked sa driape hore 😀

tessie
3. feb 2009

dnes tu boli naši a tí z nej skoro odpadli 🙂 a to ju nevideli mesiac... vraj je riadne zmenená, taká rozumnejšia. Už sa nesmeje na každého, už si vyberá a musia si ju získať 🙂

jancia
3. feb 2009

Caute baby, este tu strasite? 😀

stankaji
3. feb 2009

Zdravím!!!

...ja som tiež prilepila ten sáčokna moč Martinke na pišulku, keď sme mali odniesť moč k doktorke, ale sa nepodarilo, pišky vyšli mimo, hmmm 😖 a tak som ju posadila do vyumývaného, vydesinfikovaného nočníka a tam sa do 5-ich minút vypiškala, preliala som to do fľaštičky a manžel odniesol k doktorke, lebo vravela, že do 1,5 hodiny sa má moč priniesť

kuratenko - a aj masíruješ to miesto slzného kanálika???? 😲

tessie
3. feb 2009

strašíme v téme stretko, s danulik mám pocit, že preklikávame medzi týmito dvoma témami 🙂 A teraz sa pridala aj Adri 🙂 Ja sa už chystám spať, ale vždy skontrolujem, čo je nové a dopíšem do oboch tém 😀

jancia
3. feb 2009

jaaaj no idem Vas kuk aj tam co je nove... 😉

danulik
3. feb 2009

tess - to ako keby si o lili pisala 🙂 🙂 🙂 aj ona si uz vybera na koho sa usmeje, aj sa tvari strasne dolezito 😀

jancia - a ty si co az teraz prisla??? 😀

baby - ja som stale nezachytila, naco odchytavate ten moc? 😅

dobru noc prajem vsetkym 🙂

jancia
3. feb 2009

varila som a prala a tak... ale citala som Vas len som nepisala 😉

ale vidim ze uz ste fuc, tak dobru noc vsetkym, pojdem asi aj ja

stankaji
3. feb 2009

danulik - nám doktorka vravela, že to patrí k prevencii a robí sa to v 5-om mesiaci 🙂

stankaji
3. feb 2009

sanik - to akoby si písala o mojej Martinke, tiež ale nie je jedno s kým som na prechádzke 😖
jooooj bola "sranda", keď som bola ešte tesne pred Silvestrom na prechádzke s mojou mamkou, a boli také mrazy a mamka mala na hlave takú baranicu...no a Martinka len plakala a plakala a nechcela spať a keď sme sa v meste rozlúčili s mamkou, a ostala som s malou len ja a syn, tak v momente zaspala, sme usúdili, že sa zrejme bála babky a tej jej baranice na hlave 😎 😀 😵

jancia
3. feb 2009

baby citali ste v novej Mama a ja clanok o tom co narobili pukance dievcatku v dychacej trubici? ja to prave rozdychavam 😔 😔 😔

tamita
3. feb 2009

No čaute 😉 ,ja len tak,že vás aspoň pozdravím 😵

aktak
autor
4. feb 2009

jancia co tam bolo? maly ich obcas jedava 🤐

ada11
4. feb 2009

danulik, vyšetrenie moču by malo byť súčasťou poradne okolo pol roku, ale žiaľ robí to len málo lekárov 😠 Detičky, ktoré majú nejaké problémy s močovými cestami, tak tým sa odoberá častejšie na zistenie, či tam nie je nejaký infekt. 😉

jancia, ja som to čítala a tiež som mala dosť ☹

aktakt, je to o tom, že 2 ročné dievčatko jedlo pukance a vdýchlo ich, potom aj vykašlalo, ale ostala jej v dýchačke šupka a dieťatko hospitalizovali na ARO, ale dostalo sa z toho. To len v skratke, je to tam popísané podrobnejšie. 😉 Ono ich vdýchlo, lebo začalo plakať, keď mu ich matka zobrala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre