Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jankamanikova
8. feb 2009

Ahojte!

Stankaji - ja prikrmujem az od ukonceneho 6. mesiaca 😎 . Aj kase su tak pisane a proste mu este staci mliecko. Matuska som cisto dojcila 9 mesiacov. Aj to len preto, ze nic ine nechcel. Rozjedol sa az neskor. Mliecko mu stacilo a chcel ho velmi dlho. Ja sa s prikrmami nezeniem, ved predsa jest budu cely zivot, nie 😀 .

Prajem Vam pekny tyzden a kopec radosti.

tinka66
8. feb 2009

slavig - lara je kraaaasna, take sibalske ocka ma...a kolko vazi teraz???

kape - samko je na tej stolicke perfektny, ako sa vytesuje a stolicka vyzera super, aj farba...

babenky - plavkyne dnes sme boli vyskusat bazenik vo weste - hrosik...je krasny, take milucke cele je to....maly problem som videla v tom, ze z parkoviska su schody hore na recepciu, tak ja neviem...lebo nosit larinku len v autosedacke bez podvozku bude dost narocne...ale je to az o mesiac tak uvidime....je tam taka mini satna,neviem ako sa tam pomestime aj z babatkami a kde budu, kym sa mi prezlecieme, ale snad si pomozeme navzajom.....bazenik je paradny, maju tam aj take podlozky a kopec hraciek, vyskusali sme aj infrasaunicku....lara bola z vody úúúúplne hotova, vyskala a smiala sa mala velku radost...no perfektne na to pozerat....aj sme filmovali....akurat som manzelovi hovorila, ze sa nam nesmie vysmyknut, aby neostala pod vodou a o tri minuty na to mi mala spadla z tej podlozky na plavanie pre babatka...ja trubka dala som ju na brusko a drzala som ju len jednou rukou a mala zacala vystrajat a spadla do vody...chudatko hned som ju vybrala, ale bola perfektne o minutku sa uz dalej smiala...inac mame to na kamere do momentu kedy bola pod vodou....

vyskusali sme aj hotelovu restiku, nikto tam nebol...fajne varia....

tinka66
8. feb 2009

a dnes mi lara opat na obed zjedla minimum....naspulila pery, otocila sa na druhu stranu a nic...usta neodomkla...potom sa nam po 40 minutach podarilo nejakych par lyziciek, ale mlieko som jej nedala...nechala som ju tak, jedla az po dvoch hodinach...tak ja uz neviem...zajra skusam spenat alebo pastrnak, som zvedava....chcela som kupit cukinu, ale nemali, skoda, ze nie je sezona na zeleninu...

niekto sa pytal na kasu, ja nedavam zatial som skusala len dva krat...a vobec nespala dlhsie....len ju nad ranom brusko bolelo....inac davala som ju lyzickou a druhy krat cez flasu, podla toho ako stiham...ale asi je lepsie ucit lyzickou....

joj babenky hotova som z toho plavania, je to super pre deticky...ked si spomeniem ako si lara kopkala a vyskala, tak mam nesmiernu radost, ze sme jej to sprostredkovali.....

krasny vikend za nami, az na to dnesne pocko, ked sme odchadzali z koliby o 6, tak tam uz bolo nasnezene....

dobru nocku....

jancia
8. feb 2009

tinka66 tak to uz sa tesime na plavko, pekne si to opisala... tie schody viem, boli sme tam na recepcii platit, no ved v autosedacke to nie je take zle... a mozu tam babatka sediet ked sa my budeme prezliekat a nic sa im nestane...
😉

tinka66
8. feb 2009

no ja uz laru ledva nesiem v tej autosedacke, ma uz skoro 9....ale vsetko sa da....ked sa budeme prezliekat na zaciatku, tak to bude ok, budu si zatial sedkat, ale na konci - ty musis ist do satne, aby si sa obliekla a deti neviem,, kde si v plavkach polozime v satni.. pri bazene su lehatka,kde sa daju deticky poobliekat, ale to uz musis ficat hned von, lebo je tam riadne horuco, aby sa taki naobliekani nespotili,....alebo neviem, snad oni nejako poradia, uz maju hadam nejaky system...maju tam aj taku ohradku z kiki...aj to sa da vyuzit....a robia aj foto pod vodou na poziadanie...asi mi mangel kupi taky maly fofacik, ktory sa da vyuzit aj pod vodu....mame uz jeden, ale ten je big, to je take speci puzdro na to....jooooj uz sa tesim na marec.....

jancia
8. feb 2009

Vsetkym babuliatkam prajeme k polrociku to naj naj naj, nech je aj ten dalsi polrok do prvych narodenin plny novych dobrodruzstiev, pokrokov a zabavy! 😵
J a T

jancia
8. feb 2009

baby teraz maju na tie slnecne okuliare dobre ceny: http://eshop.babyportal.sk/catalog/index.php?cP...

my kupujeme Tomimu k meninam 🙂

hribikana
8. feb 2009

jej jancia, dakujem ja som sice xcela tie retro, ale tie male nemaju chybu za tu cenu ... velmi pekne dakujeeeem

jancia
8. feb 2009

neni zac 😉 budu frajeri a frajerky v takych brylkacoch 😀

hribikana
8. feb 2009

no ja ich xcem hlavne z praktickeho hladiska, koncom februara ideme na hory lyzovat a kedze uz v kociari mi spat cely cas urcite nebude, tak nech jej ochranim ocka ... dufam, ze bude ochotna ich nosit 😀

mimabb
8. feb 2009

jancia: dik za odkaz, uz som tam objednala skoro za 30€ 😉
okrem okuliarov, aj reflexnu vestu a zopar "drobnosti"

nika.r
9. feb 2009

ahojte 🙂

minulý týždeň sme všetci traja boli chorí, cvíľami mi bolo do plaču, lebo sme všetci traja vracali...ledva som stála na nohách, do toho ratovala malého a chudák manžel tiež skoro na odpadnutie nevedel čo skôr...ale našťastie to rýchlo prešlo, za tri dni sme sa z toho vystrábali

kašičky ...skúsili sme Hipp a malý sa zatváril že "blééé, už mi nikdy nič také hnusné nedávajte"..najviac mu chutí zelenina, ani ovocné výživky nepaše až tak ako zemiaky

kape, rozkošný je Samko v tej stoličke 🙂

nejako sa tie augustovčiatka "roztočili" - gratulujem novým pretáčačom 🙂

náš Tomino začal spievať, a tatino je z neho namäkko, lebo začal hovoriť už aj "tata"

nika.r
9. feb 2009

tinka, aj ja som bola taká happy z plávania 🙂 náš Tomino miluje, keď z vedierok mu lejeme na telo vodičku...u nás v bazéniku majú také vedierka s malou dierkou..najlepšie je, keď chce ten tenký prúdik vody chytiť do rúčky a nejde mu to 😀
to oblieknaie a takl sa dá zvládnuť, len to chce dobrú organizáciu, aby sme sa obaja zbytočne nezapotili
ozaj, nezabudnite po plávaní vysať vodu z ušiek -my to robíme tak, že odtrhneme z hygienickej vreckovky kúsok, stočíme do rolky, vopcháme do uška a necháme chvíľu v ňom, aby vreckovka nasala vodu..za tej čas vyzerá ako malý marťanko s tykadlami v ušiach 🙂

nika.r
9. feb 2009

občas mám taký divný slovosled vo vetách... 😅

mhviezdicka
9. feb 2009

tinka,
tak este mesiac vydrzime a mozeme to v Hrosikovi poriadne "roztocit" 😀 s tym obliekanim po plavani si sand nejako navzajom pomozeme. mne teraz skor napadla taka vec, ze aj moj muz by sa rad obcas aktivne zapojil a siel s malou do bazena. je tam panska satna, alebo iba jedna spolocna?

nika.r,
to s tymi papierovymi vreckovkami nie je zly napad - mne sa pri tvojom popise hned vybavil Shrek 😀 na usi treba dat fakt pozor ...

jancia,
dakujem za ten link na detske slnecne okuliare. my ich budeme tiez potrebovat, kedze by sme radi aj na take mensie tury s nou chodili

no a idem kuknut este co ste popisali na predchadzajucich stranach 😅

mhviezdicka
9. feb 2009

madi,
k tej alergii, baby tu uz asi toho viac popisali a poradili, ale ak je to alergia, tak urcite nedavat Bepanthen. muzova teta je kozna lekarka a my sme tento vikend mali podobny problem ale s jednorazovkami. tak sa na to kukla a hned povedala, ze alergia. my sme to mali na chrbatiku. odporucila davat aspon docasne latkove resp. bavlnene plienky, tak sa uz tesim ked mi pridu, tento tyzden by sme ich uz mali mat doma. a este povedala, ze najlepsie je to nechat len tak, nemastit. my teda zatial fungujeme na Alanach z DM - ocividne sa to zlepsilo.
inak Lovelu pouzivam a ja a zatial so s nou namala problem, ale kedze ty si pouzivala doteraz iny prasok kludne to moze byt aj z nej 😒

a pridavame sa ku gratulantom - gratulujeme k zubkom aj k prvym polrocikom 😵

mhviezdicka
9. feb 2009

aktak,
ked som citala ako Adelka pcha rucicky tebe do ust, to akoby si pisala o nasej Lucke, aj ked ona mi ich takto pcha pri kojeni a veeeelmi sa pri tom zabava, sibalka jedna 😀 ja jej bud cmulam palce alobo jej fukam do dlane a jej sa to vtedy asi najviac paci 😀
no a to zlostenie sa je u nas na denno poriadku - vtedy napina cele telo a vydava zvuky akoby tlacila. podla mna je to presne preto, ze ona by uz najradsej sedela a stala, ale zatial ovlada len sklapacky, brusino uz ma ako skalo ked ho napne, ale ma okolo neho aj bezpecnostny "erbek" 😀

kape, jancia,
tak to je super, ze sa chalanom takto zapacilo plavanie - radost na nich pozerat aki kamarati sa z nich stali ale aj kamosky z ich maminiek 😵

kape,
Samko je nadherne vyteseny na novej stolicke, tak snad mu v nej bude aj tak dobre chutit 😉

mhviezdicka
9. feb 2009

inak jancia,
ten tvoj podpis J a T, vzdy precitam ako "dzej end ti" 😀

lalunna
9. feb 2009

kape, krasna je ta stolicka, pekne farby aj motiv na nej

jani, ze J a T! sa nezdate financni zraloci 😀

neni potrebne vyskusat tie brylky, aby sedeli? ja si bryle bez vyskusania tiez nekupujem... hm? 😕

na uska fakt velikansky pozor!!! vysusit ale ten maz tam nechat, necistit, je velmi dolezity, hlavne ked sa babatko chodi kupat do spolocnych bazenov, chrani sliznicu pred bakteriami z vonku
patrikov kamos chytil takto pneumokoka do uska v bazene a popritom je ockovany, teraz berie atb a do bazenov ma zakaz vstupu

iwuskaaa
9. feb 2009

Pekný začiatok týždňa Vám prajem 😉 ,
gratulujem aj ja k novým zúbkom a polročným bábätkám 😵 .
Chcem sa spýtať...malý ma na jednom laktíku, takú suchú pokožku, akoby lišaj 😒 . Nestretli ste s niektorá s takým problémom? Čo na to dávať? Keď sme mali asi tri mesiace, to isté mal na kolienkach, mastili sme to Holtovým krémom a teraz sa to objavilo znovu. Už rozmýšľam, či to nieje začínajúci ekzém ☹ .
Idem si Vás prečítať 😉

katinka0000
9. feb 2009

ahojte!

janci: a tie okuliarky objednavas cez net?

my malinkemu tiez davame vecer kasicku a potom si vypyta este mliecko. je tiez hrozny hladosko.

sanik
9. feb 2009

hviezdicka,
aka pekna fotka Lucky aj s tou kacickou, tie kacacie nozicky vyzeraju ako keby boli Luckine 🙂

aj ja sa pripajam ku gratulacii k prvym polrockom a zubadielkam. 🙂

my co sme mali tu zlu reakciu po ockovani, uz sme to nakoniec rozchodili, uz je dobre a vyzera ze aj s nocnym spanim sa nam to polepsilo. dokonca aj doma cez den teraz viac pospi. klop klop, len to nezarieknut.

nas vsetko chyta do ruciciek, hrozne slinta, vsetky tricka uz mam od neho zaslintane 🙂 mozno uz ochvilu pojde aj zubky, aj ked zatial to tak nevyzera. na vsetko je zvedavy, nieco niekde suchne a uz sa otaca, ze co to bolo.
velmi ma rad hudbu, tak mu vela spievam a hlavne pustam rozne detske pesnicky a dokonca ma neskutocne rad norah jones, to mu stale pustim a ochvilu pozeram a uz pri nej aj zalomi. 🙂

nesca
9. feb 2009

Iwuska,

aj my to máme na laktíkoch, oboch , tak z boku a jeden den to vyzerá horšie a další ako keby to mizlo, tak zatiaľ mu na to nedávam nič špeciálne, len telové mlieko a my používame Klorane bébé na supersuchú pokožku, lebo po narodení mal kade tade také suché drsnejšie miesta, ale toto vyzerá byť iné . . . ešte ma napadlo či by to nemohla byť nejaká alergia na jedlo, lebo sme začali prikrmovať a ked som to prvý krát našla, tak mal na obed prvý krát brokolicu 😖 No vo štvrtok idem do poradne, tak sa to hádam dovtedy nejako radikálne nezhorší.

Nestíham písať, ale Madi tuším tu dávnejšie zhánala tú z nás čo robí v soc. poisťovni a kedže sa nikto neozval, tak neviem či to nemyslela mna, ale ja robím na UPSVaR, ja som tá čo normálne mimo MD vypláca tie almužny 😀

nesca
9. feb 2009

A viete ako sme my dopadli so stoličkou Chicco Polly, objednali sme to z tej českej stránky čo tu niekto hodil link, má takú presne aj Anulina Klárka a mala byť v akcii za myslím 98 eur, no a cakali sme na dodanie 2 týždne, aj sme tam volali a oni že v pondelok ju posielajú a do piatka príde a v piatok nám volajú, že bohužiaľ nebude nič, lebo už sa vypredala. No tak máme teda smolu, už som sa táááááááák tešila a nechápem čo v pondelok mohli posielať, ked už ju vlastne nemali 😠 , myslím, že v tom bola nejaká zrada a uprednostnili niekoho iného, alebo čo, lebo to bola perfektná cena, mala teda stáť aj s poštovným nejakých 3400,-SKK a v obchode sme ju videli za 5000, hmm . . .

A strašne vám závidím plávanie, je to super vyplnenie času a detičky sa otužujú. S Miškom sme chodili 1,5 roka, bolo to úplne perfektné a v zime po kúpkaní sme sa chodili tiež na chvíľku vyhriať do sauny a mohol tam ísť v pohode aj ocko, dokonca starší súrodenec, aby si len tak zaplával a to v rámci jednej sumy. Doteraz sa zdravím s tou pani čo to prevádzkuje a ešte stále to funguje rovnako ale s Patrikom nemôžeme kvôli obličke . . . ☹
na tie uška fakt veľký pozor, ja som bola niekedy taká roztržitá a Miško mal 2X za ten čas čo sme chodili plávať zápal uška, vééééééééééééľmi nepríjemné, asi som mu zabudla vysušiť, lebo sme museli trkotať s kamoškou 😀 😝 .

sanik
9. feb 2009

nesca,

kedze si spominala, ze robis na UPSVaR, co potrebujem doniest na ten urad okrem potvrdeneho tlaciva zo SP? potrebujem este rodny list alebo dalsie doklady ku tomu? dikes!

tessie
9. feb 2009

Ahojte, tak konečne som pridala aj ja nové fotky. Naša Sophinka je od piatka veľká slečna. V piatok sme spolu vyčistili jej vaničku pre novú "majiteľku", ktorá sa narodila o 5 týždňov skôr, tak ma prosili, či by som im ju nepredala skôr. No tak slečna prešla do šporťáka. Okrem toho sme boli večer nastreľovať naušničky (bol plač, ale zvládli sme to), a priamo pred Ústavom lekárskej kozmetiky sme sa stretli s Kape, ktorá nám doniesla priamo z pošty stoličku na jedenie pre malinkú 🙂 Samka sme nevideli, lebo sa riadne vyčerpal na plávaní, tak spinkal. Stolička je super, už sa teším, ako malú začneme prikrmovať 🙂 Malá sa v nej tak teší, ako keby vedela, že prečo smu ju kupovali 🙂

mhviezdicka
9. feb 2009

tess,
Sophinka je v tej stolicke krasnucka ako sa usmieva 🙂
a mate taky isty fusak ako my 😉 sme s nim spokojny, este sa ani raz nestalo, ze by bolo Lucke zima a to ho uz mame tusim viac ako 2 mesiace.

iwuska,
ak ti ten lisaj pripomina ekzem a zacne sa to zvacsovat isla by som radsej k dokyne. asi by som sa bala niecim to mastit, aby sa to nepohorsilo 😔

sanik,
Dominik ma dobry hudobny vkus 🙂

katinka0000
9. feb 2009

ahojte!

tessie: sophinka je krasna. nas maly sedka v stolicke uz asi 3 tyzdne. my mame podobnu. ty uz pouzivas sportovy kocik?

dneska vecer som mu davala kasicku a nejaky bol rozblazneny, tak si viete predstavit, ako stolicka vyzerala. esteze je cela umyvatelna.

iwuskaaa
9. feb 2009

Ďakujem za rady, budúci týždeň pôjdem do poradne, rovno sa na to spýtam. No ja som mu na to skúsila dať Sudocrem a zdá sa mi, že je to lepšie, tak neviem 😒 . Z príkrmu to mať nemôže, keďže je zatiaľ čisto iba kojený. Iba ak ja som niečo pojedla.
My ešte stále používame hlboký, do šporťáka chceme prejsť niekedy koncom marca, začiatkom apríla, keď sa oteplí 😵 😎
A to Vaše detičky už tak pekne sedkajú v stoličkách? 😕 Šikovné 😉 🙂

katinka0000
9. feb 2009

iwus: aj davidko uz sedka v stolicke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre