Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
11. mar 2009

monko: my uz na sono klbikov nemusime ist. vsetko mame o.k.

elly111
11. mar 2009

slaviq nevykaká až na druhý deň, keďže kakávame zväčša ráno
a náš tiež vymýšľa sedel a zrazu bol na brušku a rozoberal puzzle už sa to naučil 😀 😀 😀
a prebaľovanie nám trvá 10x dlhšie ako predtým lebo kým mu navlečiem jednu nožičku, druhú si vyvlečie, všelijako sa otáča, vykrúca, no vždy je to zážitok 😀 😀 😀
katinka už sa teším na jahody, čerešne a višne,...hrášok, skorú mrkvičku,...
adi snáď budete bez teploty a 37 počítaš ako teplotu? Lebo čo máme cumľový teplomer, tam je 37,3 ešte ok, až vyššie sa počíta ako teplota

monko
11. mar 2009

katinka: máme ísť na kontrolu o 2 mesiac, to už bude mať malá 9 mesiacov, tak dúfam, že to už bude ok, ale lekár vravel,že sa nič nedeje, tak je dúfam všetko v poriadku

slaviq81
11. mar 2009

Monko, sa mi ani verit nechce, 9-11 hodin, to je poklad.
Elly, prebalovanie ani nespominaj, je to adrenalin, hlavne ked je posrata 😝

monko
11. mar 2009

slaviq81: bude asi spachtoško po mne, aj cez deň, medzi kŕmeniami si vždy minimálne 20 minút pohajá.

ada11
11. mar 2009

ellly, ale to je už po odčítaní, v riťke má 37,5-37,6 takže po odčítaní to je 37,0-37,1 st., takže je to taká málinko zvýšená teplota a očkovať by sa nemalo...i keď niektorí očkujú. To isté som mala pri Maťke ona mala takú teplotu cca 1,5 roka a očkovací kalendár taký "úúúúžasnýýýý". Vtedy mi dokin povedal, že môže sa očkovať aj do teploty 38, 0 st /samozrejme bez prejavov infektu alebo nejakej choroby/, ale musela by som ísť s ňou ležať aspon na 1 deň do nemocky a to som nechcela, lebo by tam určite niečo chytila / ako vždy pri pobyte v nemocle/ 😠

Ja som Anet nedávala sedieť a skúsila som ju dať pred dvoma dňami a ona herečka sedí, už sa aj tak hráva, síce nie dlho, len pár minút... 😉 Sem-tam ju hodí, ale celko dobrá stabilita 😉

katinka0000
11. mar 2009

elly: ani mi nehovor. ja sa toho nikdy neviem dojest. az ma niekedy boli brucho.

monko: a balite stale na siroko?

katinka0000
11. mar 2009

ada: nas maly sedi uz dost dlho. a uz aj stoji. nie este sam, ale ked ho chytime za jednu ruku, tak stoji.

monko
11. mar 2009

katinka: nie, hneď po prvom sone nám ortopéd povedal, že už mám dávať len 1 pampersku a pri ďalších kontrolách to isté, o balení na široko už nehovoril

katinka0000
11. mar 2009

tak to mate potom o.k. asi sa to samo pekne vyvinie.

elly111
11. mar 2009

adi chápem veď niektoí ľudia majú celý život teplotu okolo 37
slaviq 😀 mi hovor, dnes si tam ako sa vrtil strčil celú nožičku aj s ponožkou, sa mi vyšmykol 😀 😀 😀
katinka to poznám kým je čo tak jem 😀
náš sedí aj hodinu, aj sa ho tak bojím nechávať kôli chrbátiku ale nijako inak nechce byť, ležať odmieta, to je rev neskutočný, tak sedí a sám sa hrá a striedam mu to s ležaním na brušku aby sa vyrovnal trochu, tak sa plazí dozadu po celej izbe

katinka0000
11. mar 2009

elly: aj nas stuplik sedi dost dlho. tak sa najlepsie zahra. ale niekedy si aj rad polezka ako male babatko. 😀

elly111
11. mar 2009

povedať tým našim obríkom že malé babätko 😀
náš nechce ani pred spaním už je totálne unavený, očičká mu klipkajú ale stále sa dvíha, robí brušáky, fučí, len aby nemusel ležať, musím mu dať fľaču aby sa ucuckal a zaspinkal 😀 😀 😀 a ráno zasa len počujem že fučí ako sa dvíha a brušákuje 😀 😀 😀

slaviq81
11. mar 2009

Elly 😀 😀 😀 Moja Lara uz pokrocila, plazi sa uz dopredu, ale co sa pri tom nadrie 😀

elly111
11. mar 2009

😀 😀 😀 pri našej hmotnostnej kategórii je úspechom aj plazenie dozadu, bude mať bicepsy ako mama, už som zasa začala posilňovať a klikovať lebo ma tak bolel chrbát že som sa ani vystrieť nevedela
len zadok a stehná by som potrebovala sformovať, to asi až v lete keď začnem za ním behať 😀 😀 😀

slaviq81
11. mar 2009

Tak, tak na jesen uz budes cela sformovana 😀 😀 😀

elly111
11. mar 2009

😀 😀 😀 no pri mojej pažravosi ktorá ma posledné týždne chytá pochybujem 😀 😀 😀
a čo vy robíte v teplých krajinách okrem toho že sa vytešujete z ocinka? Už nech je aj tu teplo nech môžme byť stále vonku. Včera som už mala abťák tak sme boli 3x za deň vonku asi 4,5 hodiny spolu normálne ma bedrové kĺby boleli 😀
malý ešte spí tak stíham písať aj obed dovariť 🙂

slaviq81
11. mar 2009

Dnes som doobedu stihla poprat (ziadna automaticka pracka ale romo 😠 ) aj umyt podlahu, aby sa mladej lepsie klzalo 😀 . Od obeda surfujem, musim dobehnut zameskane predsa 😉 . Ale ochvilu padam, drahy pride z prace a ked ma nacape bude zle 😀

elly111
11. mar 2009

😀 😀 😀 srandistka
aj ja už frčím pa a pekný deň všetkým

madi
11. mar 2009

ahojte vospolok
idem sa vam pochvalit....minuly tyzden nam vykukol treti zubok a dnes stvrty...prava aj lava horna lopata 😀 tak sme frajeri uz...a mamka je dohryzena 😖
slaviq - jeej - vitam ta z dalekeho vychodu spat na slovenskom konovi 😀
vsetkym chorym posielame vela pozitivnej energie a rychlo sa vyzdravte... tfuj tfuj tfuj

my sa vobec neplazime ani nestvornozkujeme ani nic...
simon by najradsej furt sedel....a ked lezi na chrbatiku tak je lenivy sa otacat..a tak sa krasne uz gulal...hm... a na brusku bude chvilku a potom sa supne na chrbatik a uz vresti ze na ruky alebo ze sedeit....tak som z neho zufala...lebo ja som spravila chybu a zacala ho davat sediet a on si teraz uz zvykol a inak nechce 😠
a brusaky robi aj simon...aj ked asi by bolo lepsie keby som ich robila ja... hehe

inak - odkedy nam vyliezli tieto zubiska, tak lepsie spime...vcera v noci spal dokonca 4 hodiny vkuse... neuveritelne..to som nemala hadam aj 2 mesiace uz... ale to spal pri mne, nalepeny na mne celkom 😉 a inak mame intervaly 2-3 hodky ked je dobra noc...a 1-2 hodky ked je zle... ale cez den sa to nejako lepsi.... isto to bolo z tych zubkov take vselijake...
aj teraz mi spinka od 11tej...no.. povedzte...sak sa uz nudim..navarene, popratane, posurfovane... 🙄 😀

belasa
11. mar 2009

monko: my sme boli na klbikoch ked mal maly 7 mesiacov a uz mal jadierka vyvinute takze uz nemusime, tiez sme tam boli az tri krat v mesiaci potom v troch a teraz to uz mal ok na siroko sme balili len mesiac. Neboli ste vy nahodou u ortopeda v Pezinku??

jancia
11. mar 2009

Caute caute
tak my sme dnes boli prvy x plavat v Hrosikovi aj so Samkom (kape) a Lukaskom (ela13), bolo paradne, aj chlapcom sa pacilo, uzili sme si aj saunu a deticky aj vonavy olejcek s masazou 😵. No a som bola milo prekvapena prostredim a starostlivostou - na 4 mamicky 2 instruktorky, no ale platime si za taky luxus, to je jasne 😝 . Som zvedava aku spravu podaju baby z poobedia 😉 .

jancia
11. mar 2009

monko k tym klbikom - my mame 6 a pol a ked sme boli pred tyzdnom na sone tak vraj este jadierka nie su vyvinute ale vraj to je individualne a nevadi to, niektorym detom sa proste vyvinu neskor, my balime-nebalime nasiroko, aj tak ti kazdy lekar da ine odporucania ak nie je vyslovene problem... nam preventivne kazali vzdy ked sme tam sli, s vynimkou tohto posledneho ale ja aj tak pouzivam latkove plienky a tie su samo osebe sirsie takze aj keby som nebalila nasiroko tak vlastne balim 😝

tessie
11. mar 2009

ahojte, tak ja sa hlásim z poobedného plávania z Hrošíka. Presne ako písala Jancia, bolo to supeeeer. Boli sme veľmi nadšené, tiež sme boli 4 mamičky,pardon, vlastne 3 mamičky a 1 otecko. Lucinkin ocinko si to vyskúšal ako riadny chlap a za to dostal aj pochvaly od inštruktoriek 🙂 A mhviezdička nás zabávala z kraja bazéna 🙂 Bolo to super, všetky detičky boli úžasné, malá Lara aj Lucinka aj Sophinka. Ešte sme tam mali jedno dievčatko navyše. Takže samé baby. Ale počuli sme, že v sobotu nás obšťastní aj jeden krásavec, že Kape (Samko) 😉 Inštruktorka povedala, že naše deťúrence boli super, ani jedno v bazéne neplakalo, tak sme boli hrdé maminy 🙂

iwus - kedže baby povedali, že tá kaša neovplyvní spánok v noci, tak ešte počkám a nebudem jej tú kašu dávať. Celkom sa teším na ovocie. Vy ste jablčko varili? Koľko asi minút? A potom rozmixovali? Akurát som si dala ja teraz detskú výživu jablkovú s vanilkou OVKO, že vhodná od 5. mesiaca a to samý cukor, normálny aj vanilkový... no daj to potom dieťaťu...

belasa
11. mar 2009

tessie: OVKO robi aj jablkovu bez cukru( je to tam v predu napisane pod nazvom modrymi pismenami ) robia aj jablkovo broskynovu tiez bez cukru....vsetky ostatne maju pridavok cukr...
Ja davam Hippky ovocne, Sunarku a tiez tie spominane Ovka...sranda je ze malemu tieto ovocne vyzivy chutia viac ako cerstve ovocie a Hippky zeleninovo maskove nechce ani vidiet...mne to nevadi rada mu navrim ale neviem co budem robit v maji kedy mame ist na dovolenku (v hoteli toho moc nenavarim, ze??)

kape
11. mar 2009

Ahojte.
Tak veru dnes sme mali super den , plavanie bolo uzasne a tiez som milo prekvapena z instruktoriek , prostredia a viacmenej to aj Samulo zvladol na jednotku, aj ked na zaver uz bol poriadne unaveny, tak si trosku poplakal. Tak veru v sobotu bude poobede medzi Vami babami chlap a berieme si posilu tatina, ale ten do bazena nepojde.

Som rada, ze sa uz chorym detickam a maminkam polepsilo a teda podla toho co citam Lalu, Patrikovi sa velmi polepsilo ked uz zacina lozit a uz pomaly 4 zubky mate, a ked si bola u nas, tak si vravela ze stale nic a uz ich ma Patrik viac ako Samko 🙂

Anape - pre malu si uz spravila aj tak dost , ze si tak krasne dlho vydrzala a je pravda, ze deticky nas potrebuju, tak musime mysliet aj na nase zdravie, takze to ber tak ze stale robis to najlepsie co pre nich mozes urobit, ked sa das zdravotne do poriadku.

K tomu pitiu - aj ja som citala ze dojcenym detom ostatne tekutiny do 10 m netreba.

Danulik - kariol Samkovi chutil, dostal ho s mrkvickou.

Vcera sme skusali kasu, lebo po navsteve u babiek som uz bola dost zufala z nasho papania a teda nas Samko normalne otvaral ustocka 😉 a podla mna spal predoslu noc dost dobre po dlhej dobe velmi dobra noc, aj ked sme 2x papali. Ale to uz bolo o inom spanie ani som si ho nemusela pocas noci preklad, len rano po kojeni som si ho k sebe dala, lebo to mam rada ako sa ku mne natoci a chutime sa rukami.

TAke su uzasne tie chvilky s nasimi krocami. Vcera sme tu mali krsnych rodicov, tak sa smiali, ze Samko uz pomali kvili ako Tarzan.

A este ste sa bavili o prebalovani, tak Samulo sa niekedy normalne bavi na tom ako mi stale "odpina" suchy zips na plienke a uz mu idu aj patentky 😀

Tak zajtra ideme tancovat uz sa tesim 🙂
Dobru noc.

katinka0000
11. mar 2009

ahojte!

to plavanie vam fakt zavidim. mne sa od nas z TO ozvali a vraj mame este cakat, pretoze akurat prebieha kurz a nemaju ziadne volne miesto. tak sme sa nato tesili. 😢 😢
drobcekovia boli urcite uzasni.

iwuskaaa
11. mar 2009

Ahojte!

Katinka, nezúfaj, my tiež máme najbližšie plávanie 30 km ☹ , takže zatiaľ je to u nás len v rovine uvažovania ☹ ...taaak by som niekam s malým išla, no u nás sú možnosti minimálne 😠 .

Tak dnes sme papali zemiak-cukinu a celkom chutili 😝 🙂 ...na zajtra ešte nemám vymyslené, čo mu ukuchtím 😀 .

Malý nám dnes zaspal o 19.45 a o pol hodinu taký rev až krik spustil, že som si ho musela priložiť a tak sa ukľudnil, zaspal...no je v našej posteli zatiaľ, dúfam, že sa nepreberie, keď ho budeme prekladať 😕 ...tak sa mi zdá, že začína mať svoje "maniere"...

katinka0000
11. mar 2009

iwus: lenze my byvame len 4-5 km od topolcian, takze v tom problem nie je vobec. a fakt sme sa nato tesili. som zvedava, kedy sa mi ozvu.
aj nas nico spi teraz v nasej postely. som musela na pol hodinu otvorit okno, lebo nemohol zaspat. je hrozne teplomilny.
baby a moze byt, ze deticky pri zubkoch prehana?

jancia
11. mar 2009

Kati hej, to je vraj normalne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre