Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katuska.
16. máj 2009

dobre ranko,

mizulienka, pytala som sa odkial si, lebo v albume podla popisov by som povedala, ze si vychodniarka a zas na fotke som videla basky, tak som ta nevedela umiestnit na mapu. uz tomu chapem.. 😉

27stupnov presunuli az na pondelok, ale aj tak prajem pekny vikend a manikovcom stastnu cestu 🙂

bibianna
16. máj 2009

Babenky, bola som včera na masáž, čo som vám spomínala že ma bolí chrbát. Takže mám vyskočený stavec medzi lopatkami, hrozná bolesť. Vôbec sa jej to nepodarilo napraviť. Tak pôjdem v pondelok ku Dr. No je to hrozné, každý pohyb ruky bolí, aj keď zdvihnem pohár, nie to ešte Maťka. ☹ 😖 😢

belasa
16. máj 2009

bibi, to nie je sranda...nepojdes radsej na pohotovost?? Pondelok je daleko...

bammbi
16. máj 2009

Ahojte babulky!
My dovolenkujeme na Slovensku u Natalkinej starej mamy v zahrade a okoli a je nam strasne dobre. Pridala som na nejaku chvilu zopar fotiek, tak kuknite, kym ten album zasa nevymazem.. 😉

bammbi
16. máj 2009

Danulik, prajem skore uzdravenie tebe aj malej Lili!!!

Lalu, hod potom nejake zaujimave info z tej konferencie. Inac, mas krasny album, paradne fotky z vyletov. Uzasna je fotka "fialka". Spominala si, ze dlhodobe kojenie je dolezte najma pre chlapcov. Zaujimalo by ma, preco... 😉

Jancia - Tomi je uzasny s tymi zubkami, nadherne foto. A paradicka to tancovanie, my to praktizujeme doma a na rukach - to namiesto posilovne 😅

Katinka - ty mas teda co nosit, fuuuha... nasa ma 8.5 kg a to mi uz niekedy ruky odpadavaju... nico je velmi podareny

Stanakaji - perfektny napad s tym bicyklovanim - Martinka je v tom nosici neuveritelna, vasa rodinka ma u mna 100 bodov

Belasa - gratulujem k uzasnemu pokroku!! prve kroky - to je parada...!! My si na tie nase este dlho pockame 😎
Inac bola som na tom seminari o znakovani a uz naplno praktizujeme. Bola si nakoniec aj ty?

Jankamanikova - mozno bude Jakubko kojeny iba pokial nezacnes kojit malu bambulku 😉 Hodilo by sa k vam dievcatko - krasna velka rodinka... Nepridas par fotiek Jakubkovych pokrokov? Napr.na tej motorke 😉 nech vidim, aku mam kupit nasej potvorke..

Pozdravujem vsetky maminky aj ich uzasne babatka, najma tie ktore sa mi v rychlosti nepodarilo pochvalit. Citam vas a myslim na vas a inspirujete ma vsetky, hoci vam to casto zabudnem napisat...

belasa
16. máj 2009

Bammbi: krasne fotky malinkej ...
Ano boli sme na seminari o znakovani..ale az tento stvrtok..i ked materialy sme uz mali skor...takze uz znakujeme asi dva tyzdne ...teda zatial iba ja znakujem 😀 ...nooo ale maly uz vie znakovat ciapocku...to ho naucila dcera... na seminari sme si kupili aj leporelo "vonku so sikulkou" Risko je z neho hotovy....stale si ho chce pozerat. Tak som zvedava ako nam to pojde.

danulik
16. máj 2009

bammbi - dakujeme 🙂
natalka je naaadherna, konecne ju vidime 🙂 🙂 🙂 krasne dievcatko 😵

katinka0000
16. máj 2009

ahojte!
bammbi: dakujeme. skoda, ze natalka nebyva na slovensku. nico by mal teda frajeriek a frajeriek. je si tu teda z coho vyberat. 😀 😀 😀 tie augustove baby su riadne kocky. ale aj chlapci su na zozratie. 😀

ozaj pamata si niekto na vierusik? ona tiez cakala dietatko v auguste a obcas sem zavitala. teraz byvaju v topolcanoch a nahodne sme sa stretli na plavani. a viete co? cakaju druhe babo a tiez v auguste. super, ze? snad to bude do roka a do dna. 🙂 🙂 🙂

tamita
16. máj 2009

Čaute hviezdy a malé hviezdičky 😵 😵
Nebolo ma chvíľu,Katinka-správny postreh 😉 ,no nestíhala som.Finišovalo sťahovanie rodičov sem do BB a ocina sme mali týžden na rybačke v Norsku,tak to bolo na mne.No zvládli sme to 🙂
Čo máme nové?
Tak veľmi smutné pre mna je,že už neodsávam-neni čo ☹, posledné 3mesiace mi po každej MS rapídne kleslo množstvo MM,až ho zostalo len 30ml denne,neúčinkovali ani čaje,ani homeo..Poradili mi,že si mám zohnať liek na zažívanie Costi a ten má vedlajšie účinky nabudenie prolaktínu.Problém bol,že mi to nechceli volne predať a ked som si ho dala predpísať mojej Dr.,mimochodom je to kamarátka,tak mi vynadala,že to má tolko vedlajších účinkov,ktoré prechádzajú aj do MM a vôbec sa pri tom neodporúča kojiť...tak sme úderom 8-meho mesiaca prestali s alternatívnym kojením 😢 😢 😢 Bola so z toho dosť nešťastná,no no pôvodne som si hovorila,že by bolo super vydržať aspoň pol roka...

Inak pred týždnom sme prekonali malú psychomotorickú revolúciu 😅 . 2 mesiace sme sa iba plazili,aj to viac-menej dozadu, zrazu minulý víkend začala naša Leuška loziť ukážkovo po štyroch,v pondelok začala kombinovať lozenie s posadením,v utorok sa v postielke zo sedu prvý krát postavila a odvtedy je u nás veselo....Naše dieťa sa totiž postaví niekolko krát aj uprostred najhlbšej noci a v polospánku sa drží postielkových tyčiek a bud sa zvezie na kolienka a zalahne,aby nanovo vystrelila smerom hore,alebo spustí na plné pecky : mamááááá ...
Každé zaspávanie trvá aj hodinu,kým sa úplne nezmorí,dnes poobede sa napr. 27x postavila a zalahla.Ja ležím pri nej a istím jej hlavu pri kaskadérskych kúskoch.Jej totiž nestačí len stát,ale musí aj niečo riešiť popri tom,napr. bojuje s baldachýnom,zajtra ho už musím zvesit,alebo pomedzi tyčky sa snaží otvárať šuflíky nočného stola,alebo vyhadzuje plyšaky...prípadne si sadne na paty a nedrží sa,trasie ju ako osikový lístok,čo sa snaží udržiavať rovnováhu a mne vlasy dupkom vstávajú 😠
Tak nestresujte,ak sa vám zdá,že drobček sa nečiní,všetko sa môže zmeniť doslova zo dňa,na deň...
Inak finišujúcim študentkám držím paste,chorôbkam-skoré uzdravenie.
Bammbi,no konečnevidíme aká je Natálka krásna a velká babulka a do kedy sa zdržíte?
Mizulienka-vitaj 😉
Janci,kape-vy ste teda iné brušné hviezdy tanečné-super,ale aj my máme občas doma takéto tance,ked si natriasam Lelku na mojom tučnom popôrodnom brušku,ani manducu mi netreba 😀

aktak
autor
16. máj 2009

tamita si uuuuuuuuuuuuuuzasna mamina ze si vydrzala to odsacanie aj tych 8 mesiacov, klobuk dolu, pre malicku si urobila maximum 😉 😵

aktak
autor
16. máj 2009

odsaVanie pardom 😀

aktak
autor
16. máj 2009

pardon 😎

tamita
16. máj 2009

😅 Atak - ďakujem,zlatá...no čo už narobím, koľko mala,tolko dala 😉 Ale som aj na seba popri tom všetkom trošku hrdá,nebola to vždy sranda,hlavne po nociach,každé 3hodiny...a teraz mi to chýba.
A ty si zase úúúžasná študentka-šikovnica. Ja som končila VŠ iba s jedným dietatom a to ešte pomáhali všetky babky. S dvomi by som to hádam ani nezvládla.

danulik
16. máj 2009

aj ja sa pripajam - tami, si uzasna maminka 😵

katinka - ja si ju pamatam, preco sem uz nechodi? ak ju este stretnes, pozdrav ju a odkaz, ze gratulujeme 🙂

aktak
autor
16. máj 2009

tami na spanok si rychlo zvyknes 😀 😉 a tiez dakujem 😉

stankaji
16. máj 2009

Ahojte baby - mali sme nejaky perný a rýýýýchly týždeň, už ani neviem, čo sme robili, ale strašne ten čas letí a v piatok som piekla mamke tortu na 70-ku a v sobotu sme boli u nej oslavovať...tam sme sa poschádzali celá rodina, tak naša Martinka mala zase čo študovať, lebo vždy sa tak nejak dlhšie nevidíme a potom každého skúma,a keď konečne sa so všetkými pboznámi, tak odchádzame domov 😅 😅 😅

Joooj a ozaj, a v sobotu sme absovovali opat všetci cyklistickú potulku po hornádskych mostoch,,, trvalo to 4,5 hodiny a 27 km aMartinka vydržala kráááásne celý čas v tom vozíku... 😎 😎 😎, aj si pospala, aj popozerala okolie, no paráááda!!! takže vrele odporúčam každému, kto rád bicykluje

Bammbi - ďakujem za uznanie, mne sa veľmi páči Natalka, je rozkošnica malá, super bazénik 😲 😲 😲 a malá v ňom 🙂 🙂 🙂

Ja kojím cez deň 3 - 4-krát a v noci 2-krát, a keď lezie zúbok, tak celú noc 😖 😖 😖

A sem-tam už cítim jej ostréééé zúúúbky

Tami - ahoooj, je mi ľúto, že ti už mliečko skončilo, no aj tak pekne dlho si vydržala 😨

slaviq81
17. máj 2009

Ahojte,
baby ja už nejak koníka nestíham 😝 Lara rastie ako z vody, až mi je ľúto, že ten čas tak rýchlo beží. Ale keď vidím ako pekne napreduje, tak ma to veľmi teší. Teraz by hádam aj spala po stojačky 😀 Pekne cupká popri nábytku, pri stole robí drepy 😀 Topánočky veľmi nechce, už len obuť jej ich je problém - skrčí palce a došli sme. Začína si zvykať aj na nočník, 3 krát denne - ráno, po obede a večer. Niekedy stačí 5 minút, niekedy sedká aj dlhšie. Keď sa vyciká, tak hneď zo šerbla zdrhá 😀
V stredu sme boli v poradni, naše miery 8300g a 70,5 cm. A vraj sa nemám s príkrmami ponáhľať, že zeleninka úplne stačí 🙄 😕 To bola odpoveď, keď som mu povedala, že Lara zvracia 😝

Pekný zvyšok víkendu 🙂

bammbi
17. máj 2009

dakujeme 🙂

bammbi
17. máj 2009

dnes tu nikto nebol, ved sa ani necudujem, ked bolo vonku tak krasne
dufam, ze ste vsetci mali pekny vikend

este som sa chcela opytat, ako riesite skvrny z mrkvy na obleceni?? My mrkvicku zboznujeme, ale nedari sa nam ju vyprat, ak sa ocitne mimo podbradnika... ani mydlo ani Vanish nepomaha...

bammbi
17. máj 2009

slaviq, aj mne je niekedy tak zvlastne, ked vidim, ze moje babatko sa meni na male dievcatko... 😔 ale na druhej strane sa tesim z jej kazdeho pokroku aj z toho ako krasne rastie 🙂 😵
cas hrozne rychlo bezi, a Tami to tu raz krasne povedala, ze by sa najradsej ako zavazie zavesila na hodiny... ja mavam niekedy ten isty pocit

bammbi
17. máj 2009

Tami,
odlietame naspat v sobotu, skoda, je nam tu velmi fajn... a tiez by som ti chcela vyjadrit svoj velky obdiv za to 8 mesacne odsavanie, Leuška ma uzasnu maminku 🤐 😵

jancia
17. máj 2009

Caute baby tak to nam zase ten vikend zbehol...
vdaka za pochvaly, no basky to bola trosku nahoda - rovno to vyzera ako by sme tam boli len manducovy kruzok hihi, ale nemusis mat ziaden nosic, ak udrzis babo v rukach tak pohodka 😉
Dani - hej, tam chodime s kape a Samkom, obcas boli aj mhviezdicka s Luckou a ela13 s Lukaskom, zzuuzzaa s Jakubkom nam precvicuju 🙂 a potom este chodia dalsie fajn maminy s detickami 😵.

Tami ahoj, myslim ze si pre Leusku spravila to co by hocikto nedokazal, si skvela maminka a mozes byt na seba hrda, viem si predstavit ze ta to mrzi ale urcite ma dobry zaklad ktory si jej doteraz dala 😵.

bammbi kraaasna kvetinka je ta Vasa Natalka 😵

slaviq vitaj doma na SVK, skor som akosi nestihla ti to napisat 😅

danulik ako sa mate?

lalu aka bola konferencia?

ok idem uz spat, papa

tamita
17. máj 2009

Bammbi 🙂
Ty si to pamätáš ??-o tom závaží...to je milé 😵 A dakujem za uznanie,aj Danúlik,Stanke a ostatným kočkám.Trochu mi to kompenzuje moje vnútorné sklamanie,že sa nám nepodarilo vydržať aspoň rok.

danulik
17. máj 2009

ahojte,
uz mi je lepsie, atb. zabrali, ale este par dni potrebujem, kym budem fit 😉

mate pravdu, ten cas strasne leti, dnes som v tescu zase obzerala babatkovske vecicky a potom som si pomyslela, ze za chvilu sa budem musiet presunut na ine oddelenie - pre vacsie deticky, normalne mi je z toho smutno 😢 😅

tamita
17. máj 2009

Janci 😉 ,aj tebe
Bammbi,my papáme zatiaľ mrkvu iba varenú a tam škvrny nehrozia a surovú iba olizuje ako hryzátko,ale tiež by ma zaujímalo,čím to zíde.

tamita
17. máj 2009

Danulik-kuk,tuším ti tie ATB spôsobujú nespavosť 😕

stankaji
17. máj 2009

Ahojte 🙂
...aj mňa by zaujímali čím výjdu škvrny od mrkvy, hmmm...

Tami - aj Martinka má zo surovej mrkvičky najlepšie hryzátko - to jej perfektne chladí aj masíruje ďasienka 😝 😝 😝 všetky kupenske hryzátka sa môžu schovať 😀

Dnes sme boli pre zmenu korčuľovať a neskutočne ma vytočili dve mamičky asi 5- ročných dievčatok, bezohľadné jak opice... chceli sme si oddýchnuť aj si niečo zajesť a zapiť, tak sme schválne zišli z cesty k takému prístrešku, a okolo neho išiel chodník z vrchu z lesa, no a oni išli a zastavili zrovna pri nás a kľudne nechali poskakovať a škriekať tie dve dievčatka 2 m od kočiara, v ktorom spinkala - KONEČNE - naša Martinka, no a samozrejme sa po 5 minútach zobudila, tak sme im "poďakovali" mierne vynadali, a oni, že to nie je náš súkromný pozemok, že tam môže hocikto byť...
ale také niečo ako je ohľaduplnosť tie dve kozy asi nepoznajú a ešte aj povedala, že aj jej to veľakrát urobili, keď mala malé dieťa!!!!
"""no zažili ste už také niečo???"""!!! 😠

tinka66
17. máj 2009

stankaji -to je sila, neviem , kde sa v ludoch berie ta bezohladnost....chyba tu akasi pokora a ludskost, ale to si vzdy hovorime, ked dojdeme z inej krajiny....

a tu mrkvu vcelku ma rada aj nara larinka na obhryzanie a minule na mna na ihrisku vybehla jedna starsia pani, ci som normalna, ze dieta sa s tym zadusi....a ze ci lozi a ze to nie je dobre...mala by hned chodit bez lozenia...tak som sa len v duchu usmievala a dakovala jej za rady...

tamita - si perfektna s tym odsavanim...ja som kojila pol roka a nemam ziadne vycitky, som rada, ze som larinka dala tento zaklad....

bambi - malicka je perfektna na fotkach...krasne dievcatko na spapanie...teda uz slecka pomalicky....

tinka66
17. máj 2009

my sme mali krasny vikend, dnes sme si lebedili pri dunaji a tatino sa lodickoval, dokonca aj larinku previezol a tej sa to veeeelmi pacilo....

miluje kamienky pri vode, ale problem je, ze si hned vsetky pcha do pusy, takze musim stiehnut....a hotova je z travicky...lozi si po nech, chyta ju a cosi si hovori tou svojou recou....perfektna je....

dnes pri obede spustila strasny plac a dostala taky mensi zachvat, nakoniec chcela jest sama...skusala to len s rukami a lyzicou...zlatucka bola a taka hrda na seba, tak sme ju chvalili, aka je sikovna......potom hodim foto nejake aktualne....

adrina
18. máj 2009

brééé ránko babenky....
víkend bol ozaj nádherný...my sme v kuse boli vonka..Damík mal premieru na ihrisku,boli sme aj na pieskovisku s Matúškom...Damčo bol vo vytržení....piesok sme mali všade....xixi...aj sme ochutnali..však treba začať budovať imunitu... 😀 😀 😀
pekný slniečkový deň 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre