Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

aktak
autor
4. jún 2009

od dnes som Ing.arch. 😀 fajn pocit 😵

ja som pocula ze ludia kupuju buginy za par stovak na dovolenku a potom ich tam vyhodia 😅 😀

jankamanikova
4. jún 2009

Veji - kludne koj tak ako doteraz. Je to super, ze mas tolko mlieka a malemu chuti a pribera. Na tuhu stravu si zvykne neskor. Nas Matusko bol do roka kojeny, raz cez den mal obed. Bolo vela mlieka, chutilo, priberal. Po roku sa naucil jest ine a bolo dobre. Neboj sa, len koj. A my chcem tiez styri deti 😀 😀 😀 😀 , takze este jedno nam chyba (alebo dva?).

Bammbi - hrozno osupem a tam mu do ruky, melon mu davam po kuskoch do pusinky (bez tych jadierok).

jankamanikova
4. jún 2009

Aktak - blahotelaaaaaameeeee ..........

bammbi
4. jún 2009

janka, dakujem

aktak, gratulujem a vitaj v klube 😉 (tiez mam take pred menom 😅 )

katinka0000
4. jún 2009

aktak: GRATULUJEME!!!!!!

dnes bol krasny den, sme sa stretli s babami tuto z konika ale z inej temy. myslite, ze to nase stretko aj bude?

angelina22
4. jún 2009

bammbi,,,noo, tak v Dubline sa moc nezdržíme,,,hned na letisku nastupime na bus a jedeme,,ale ak by ste si nahodou urobili výlet na Cliffs of Moher alebo na Aran Islands,,,tak si zavolame,!!!!
juuj ja sa tak tešim,,,ja si toto hadam nejak vybavím a ak nie tak sa nič nedeje, hlavne že budeme s manželom spolu ,,,a mala s nami,,,janka manikova ty si nahodou nebola v reflexe , v tej dokrutke o znakovaní?? sa mi zdalo!!!!!!
že si to bola ty,,,
no a pracu mam viac menej vybavenu,,len part time, manžel robi poobede, a ja vezmem niečo na par hodin doobedu, ,,,viem že to nieje nič moc,,,tak hádam sa to bude už len zlepšovat....
baby , neviete niektora ako to funguje ak by som svojej dcere ccela pridat ešte jedno meno? dá sa ? a kam ist a kolko sa platí?

angelina22
4. jún 2009

noo,baby chcete 4 deti? ja len 3 z hladiska, že vojdu do každeho auta,,alebo mate 7 miestne??? tak už potom rovno aj 5!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

jankamanikova
4. jún 2009

Angeli - nebol som v Reflee 😉 , aspon o tom neviem ...
A my mame 7-miestne auto, ale Jany povedal, ze ak by sme cakali dalsie babo, tak kupime minivan alebo minibus 😀 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
4. jún 2009

...nebola...

stankaji
4. jún 2009

Caute!!! 🙂

Madi, Kape - diky za radu na tie pohryzene bradavky, nieco skusim 😉

Jankamanikova - uprimne ti zavidim, ze si uz aj zabudla pomaly co su to kramy??? Ze??? 😀 😀 😀 ...

...ja stale kojim a uz som stihla mat 4-krat kramy...zeby sme tiez urobili partacku nasej Martinke??? Tak to Lubosko bude ziarlit, ze on nemal partaka, minule mi to vykrikoval!!! 😠 😠 😠 ale mozem zato ,ze sa nedarilo??? ...a ked mal 8 rokov, tak som potratila... "no co uz?" Tesime sa vsetci z Martinky, je to nas maly mazlicek, ja viem, bacha, vsetko ma dovolene 😖 😖 😖 😖

aktak
autor
5. jún 2009

ja aom mala MS uz 8 krat 😀 😅
ja by som chcela 3, ale neviem ci neostaneme pri 2, uvidime 😵

belasa
5. jún 2009

Aktak: gratulujem...klobuk dole...ja som vravela ze skor by som zvladla patorcta ako studovat popri dietati...resp. dvoch...fakt klobuk dole

belasa
5. jún 2009

a co sa tyka poctu deti... my sme vo finale....i ked clovek nikdy nevie... 😀

katinka0000
5. jún 2009

dobre ranko!

k tym detom. my by sme chceli tak 2 max. 3. ale nie este teraz. mozno tak o 2-3 roky.

pred nami je vikend a zda sa, ze zase bude uprsany. ☹

elly111
5. jún 2009

aktak gratulujem 🙂
baby vy ste sa rozbehli v tých počtoch detí 😀 , uff 😀
my si stále racionálne zdôvodňujeme keď sa občas s manželom stretneme medzi dverami že jedno úplne stačí 😀 , ale to je iné, my máme také rozbehané životy teraz, tak snáď sa to ráz upokojí a bude rodinná pohodička a budeme mať viac času jeden na druhého, tretieho a všetci traja na seba 😵
no a ktorá začínate prvá snažilkovať? 🙂 som zvedavá 🤐 🙂 😀 madi? 🙂

nika.r
5. jún 2009

ahojte 🙂

zlatulienka, aktak, gratulujem!!! ja som včera tiež úspešne doštudovala a už som si aj šaty na promocie kúpila 🙂

elly, aj my sme mali zväčšený ten otvor na srdiečku a boli na kardiológii, našťastie nám sa stiahol, na kontrolu máme ísť až keď bude mať Tomi 1,5 roka.

no a deti...aj my by sme chceli tri, ale všetko sa uvidí, možno bude aj o jedno viac a možno aj menej. Ale minimálne dve chceme určite a už sa aj chystáme začať na tom pracovať 🙂 už mám doma nakúpené aj tehotenské testy 🙂 tak som zvedavá, ktorá z nás otvorí ďalšie kolo. 😵

elly111
5. jún 2009

jej nika aj tebe veľká gratulácia 🙂 a úspešné snaženie, treba zavŕšiť oslavu titulu 🙂 , že tehu testíky, ty si rýchla 😀
nika aj my máme ísť na kontrolu až v marci budúci rok len dávať pozor keď začne sám behať a keď papá či neomodráva 😨
tak sem už musím chodiť ešte častejšie aby som zachytila ktorá buduete prvá tehu, držím palčeky a môj tip: madi, nika, jankamanikova, aktak,... 😀 😀 😀
idem niečo porobiť kým drobec spinká, teším sa na ďalšie vaše zaujímavé infošky 😀

stankaji
5. jún 2009

Aj ja sa pripajam ku gratulacii vsetkym mamulkam - studentkam, ktore uspesne dokoncili studium statnicami na VS 🙂 🙂 🙂

lalunna
5. jún 2009

kape, vyberem kostku a dam do pusy, tak mu chutia najviac
o tom spanku mi hovor, muz mi minule povedal ze ked dokojim posle ma na relaxacny pobyt kde sa zregenerujem a vyspim dosytosti 😀
tiez som sa nevedela doliecit, bolo to stale dokola, ale teraz ok, uz mi aj tie modriny z noh zmizli, stale sa mi robili...

inak najnovsia zabava patrika je davat si rozne jedlo na zem alebo vykladat na rozne miesta a potom to objavovat a jest, takze bezne ho vidam sediet na zemi a cosi zuzlat 😀

aktak, gratulujem, si dobra 😉

janka, nas kocik ma aj taku tasku kde sa vlozi ked sa cestuje letadlom, asi preto vyhral, inak neviem preco 😉

patrik ma brutal zapareniny, pomoooooc, a to som sa tam snazila a nevyhli sme sa im 😠 😒 ☹

elly111
5. jún 2009

joj až teraz som dočítala celú vašu včerajšiu diskusiu o dalších deťúrencoch, takže najusilovnejšia je tuším jankam 🙂
lalu daj imazol plus do troch dní budete ok
kape my fičíme na lite way už viac ako tri mesiace a sme spokojní, kúpili sme v Ba za 2 600Sk

anula
5. jún 2009

Ty, prdo, Veji, Klara takto nepapala, ani ked sa narodila.

Tinka, my sme od zaciatku davali viac vecer, laktacna poradkyna, co k nam chodila prve tyzdne, nam radila dokrmovat striekackou, aby sa mala naucila zobrat si viac naraz a od 2. mesiaca papala len 5x denne.

Hi,hi, Madi, aj ja mam tu rybaciu mast, ale natrela som nou Klaru len raz, lebo smrdela ako ryba 😀
Ani Klara nechce ryzu 😒
Uz rozmyslal o 2. babu? Tak drzim palce.

Boze, baby, to ako fungujete, ked tolko kojite v noci? Klobuk dolu pred vami.

tinka66
5. jún 2009

anula - tak ja som jej teraz zarobila mlieko z 210 vody....tak uvidim, kedy sa zobudi...ona vypije hocikolko, len doki na sprdla asi ked mala mala 6 mesiacov, ze na jednu davku maximalne 150, lebo, ze sa jej roztiahne zaludok a bla bla bla o obezite.....tak dik za rady baby aj elly - ten imazol je veeeelmi ucinny, larinka to uz ma lepsie, ale teraz je pre istotu po tej hnacke upchata...no sila a idu jej asi trojky....noc bola o nicom....uz ledva chodim, muz pride po tyzdni zajtra....

madi, lalu - dik za pochvalu jogurtov, poviem otcovi, bude v siedmom nebi, velmi sa snazia ako jedna z poslednych slovenskych mliekarni...hlavne im ide o kvalitu a davaju pracu uz 1200 ludom, nie je to lahke popri tej konkurencii a krize...ale my sme na materskej...

tak som veeelmi zvedava, ktora bude prva teho....baby ale o chvilku nas caka obdobie vzdoru 😀

katinka0000
5. jún 2009

nika.r: super! gratulujeme! si tiez velka sikulka. 🙂

katinka0000
5. jún 2009

tinka66: my uz niekedy to obdobie vzdoru aj mame. dufam, ze to nebude nejake extremne.

tinka66
5. jún 2009

katinka0000 - my sme tiez dnes mali 😀 treba veeeela trpezlivosti....

nika, aktak - aj ja gratulujeeem, ste sikulky...

aj ked som dala 210 mlieka, tak sa mi zobudila hned po pol hodke, ale tu su asi zuby...

vejinka - fakt ta obdivujem, ze to zvladas popri tolkych kojeniach, ked to prestane, tak budes v soku, ze co s casom 🙂

anula
5. jún 2009

Madi, Bambi, ak chcete schudnut, pridte k nam, hi.hi. Od pondelka, co som s Klarou doma sama, padli 2 kg 😀 . Uz mi je jasne, preco su tu mnohodetne maminky take stihlucke!

Ja som citala, ze normalne maslo pre deti. Zivocisne. Tusim to pisali v mama a ja.

aktak
autor
5. jún 2009

dakujem ste zlate 😉 konecne mam "normalnu matersku" aj ked este mam jednu fusku ale to sa zvladne, tesiiim 😵

mame doma veselo, Adelke idu zuby, 3 naraz, jeden vysiel vcera, druhy ratam nekedy cez vikend a uz vidim jeden ocny, katastrofa 🙄 chudatko je nervozna, nevydrzi cez den dlhsie ako hodinu spat a obcas veela place tak chvilkovo, uz nech je to za mnou, momentalne ma zubkov 6

tinka u nas obdobie vzdoru u Adamka vobec nebolo takze to asi zalezi od povahy 😉

dnes vecer ma masirovala doma jedna pani maserka, ma fakt bolel chrbat z prace na diplomovke (comp, modely) a Adamko cely cas pri mne lezal, drzal ma za ruku a sledoval kazdy jej pohyb, po 10 minutach jej povedal ze uz staci 😀

anula
5. jún 2009

Kati, Nika, blahozelam!!!
Tinka, no to by Klara musela mat v bruchu len zaludok 😀 😀 . Neskutocne vela spapa. Na desiatu 1 jablko, 1 banan a 1 hrusku alebo broskynu, ci 2-3 marhule. Na obed 1 zemiak, 2 mrkvy, nejaku brokolicu, ci karfiol alebo cuketu k tomu a masko.

Vcera sme skusili tie jogurty, tvarila sa pochybovacne, najprv len olizala, ale nakoniec zjedla. Tak to budu 2. ranajky, po kojeni chlebik s jogurtom.

Vcera mi nahnala strachu, upratovali sme spolu hracky na terase, teda ja som upratovala a ona vykladala z krabice, co som tam nalozila, motkala sa kolo mna, dzavotala, ked tu zrazu ticho, hned som vedela, ze je za tym nejaka lotrovinka. Stala pri velkom kvetinaci, pusu mala celu od hliny a kedze jej to zrejme nechutilo slintala odusu. Snazila som sa jej vycistit usta, ale ta mala potvora ich nechcela otvorit, stale len slintala, az jej zacala tiect krv z ust. To som jej ich uz nasilu otvorila a mala v nich 2 riadne kamene. Este aj bola nastvana, ze som jej ich vybrala. Musela si poranit dasienka, ale nenechala si ich skontrolovat. Na 5 sekund ju nemozem spustit z oci. Z obyvacky sme museli odstranit vsetko, co sa hybe a pozatvarat dvere na vsetkych ostatnych izbach.

mhviezdicka
5. jún 2009

ahojte babule 🙂

aktak gratulujeeeem!

lalu,
my sme mali 2x tiez brutalne zapareniny a ja som malej dalvala repikove obklady + potierali sme bepanthenolom. repik sice trochu viac vysusuje, ale co sa tyka hojivych ucinkov, je bezkonkurencny.

citam, ze vsetky deticky sa uz trapia zo zubkami - my stale nic 😕 tak som zvedava, ze kedy to pride 😝 asi sa mame na co tesit, ked tu citam vase "zazitky"

tinka,
zabudla som sa ta aj opytat, ako Larinke chutil ten karfiol so zemiackom a zltkom. my sme ho dnes varili a LUcka spapala taku porciu, ze som nechcela verit 😀

inak musim Lucku pochvalit, behom dvoch dni sa naucila sama posadit a zacala sa stavat v postielke aj pri gauci ... stvornozkovat este nevie, ale nejake nazanky uz su 😀

aktak
autor
5. jún 2009

anula 😀 😀 😀 to poznam, presne viem kedy ma moja nco v ustach lebo jej ziaria oci 😀 a najlepsim ulovkom je minipuk z Adamkovho minihokeja 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre