Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nesca
11. jún 2009

Dakujem za tipy na tie jogurty, skúsim eštu tú Balu, ale asi ich skôr tu u nás nezoženiem, budem sa musieť uspokojiť s našimi zvolenskými, tiež sa dajú 😉 .

No a ten počet detí, ono to pekne znie, že to nie je o peniazoch, ale budme realisti, ved my sme si mysleli napr. len o oblečení, že ako to bude Patrik nosit po Miškovi a nakoniec je koooopec vecí nepoužiteľných lebo sa to sezoonne nezhodlo, topky mu nechcem dávať použité, aby si nepokazil nôžky a kočíky máme síce po Miškovi, ale pre dalšie bábo by sa už určite nedali použiť. Pritom všetky tie vyššie príspevky z úradu nás šťastlivo obišli, tak furt sme dostali len tých pár korún. No a ked si predstavím, že by som bola stále na MD napr. mať tie deti po sebe, tak ten príjem určite chýba a to si ešte myslím, že manžel zarobí celkom slušne, tak neviem, no . . .
A ešte možno som predsa len sebec, ale radšej doprajem viac vecí dvom deťom ako stále vysvetľovať, že prečo práve oni to ono nemôžu mať, napr. dovolenka, ved aj rodičia potrebujú zmenu ak už aj nie oddych 🙂, myslím takú dovolenku s dvomi deťmi a zoberte si koľko rodím na Slovensku si nemôže dovoliť žiadnu.

Ku kefkám na zúbky, my máme tú sadu z DM sú tri jedna ked ešte nie sú zuby na žužlanie, druhá ked už vychádzajú a tretia ked sú vonku. Už sa tu o tom písalo, ked ešte nemali zúbky a pchali si prsty furt. Pastu určite netreba.

hankahc
11. jún 2009

no co sa tyka poctu deti, tak ja zatial sa pevne drzim tohto mojho jedneho, neviem si predstavit ze by som mala byt 6 rokov na materskej 😕 ja by som sa asi zmagorila,ja uz zabudam zaklady slovenskeho pravopisu, komunikacia chradne,mozgove bunky ubudaju,trpezlivost je na hrane mojho pohara 😀 😀 ak motyka vystreli do mojej 35 tak bude druhe ked nevystreli tak nebude... 😉

katuska.
11. jún 2009

dobre ranko, idem vas docitat.. trochu to flakam, ale ked je vonku tak pekne.. 😎

danulik
11. jún 2009

dobre ranko, aj ja musim docitat 🙂

kuknite toto: http://www.sme.sk/c/4884904/materske-skoly-este...

danulik
11. jún 2009

tinka - dakujeme 🙂
a dovolenka bude asi predsa len v ramci europy 😉 ale stale neviem kde..

kocky, naozaj to tu flakame, ale z toho vyplyva, ze sa o to viac venujeme detickam, co je, myslim si, spravne 😵

adri - pristane ti to 😉 a uzite si dovolenku vo dvojici 🙂

danulik
11. jún 2009

co sa tyka poctu deti, ja som vzdy chcela mat aspon 2 - 3 😀 teraz mi uuuplne staci toto jedno 🙂 no ale nechceme, aby bola lili jedinacik (uz som to urcite pisala), tak bude asi este jedno..

danulik
11. jún 2009

hankahc - aj mne na MD odumieraju mozgove bunky a moja komunikacia je niekde na urovni ZS 😀 neviem sa uz ani normalne vyjadrit, zabudam a najlepsie na tom je, ze okruh ludi, s ktorymi sa stretavam, sa zmensil na moju rodinu a kamosky, ktore maju male deti 🙂 🙂 🙂

lalunna
11. jún 2009

dakujem ze reakcie na temu piskot a plac

osobne mi tiez vychadza jednoznacne ze cim vacsi pocet deti v rodine rovna sa nutny vyssi prijem manzela, kedze ja nepridavam do rozpoctu momentalne nic, najom, auto, strava... to ide do stovak eur, ked si to clovek zrata tak sa necudujem reakciam na rodinu a financne zazemie u jankymanikovej, ja si to osobne totiz tiez myslim 😀 😉
takze ked si zratam co za mesiac spotrebujeme ako rodina, fuuuuuha ... a toto vsetko musi manzel zarobit

ak sa nemylim - cim viac deti ma SLUSNA rodina tym viac priestoru (byt) potrebuje, potravin, oblecenia, hraciek a vselijakych prkotin ako kociky a hracky, energii (benzin ai.), poistiek atd. a na toto vsetko musi prve roky zivota zarobit len ten muz, alebo potom stari rodicia musia dopomoct financne, podla mna su tiez financie najdolezitejsi faktor 😎 pri rozhodovani muza a zeny o potomkovi

😉

eminkaa113
11. jún 2009

ahojte,
čo sa týka detí, tiež chcem 2. Presne ako opisuje laluna, treba si to finančne zrátať, či to vyjde alebo nie. Sama pochádzam zo 4 súrodencov, nehovorím, že to bolo zlé, staršia sestra (o4r.) nás chystala do školy a s ml.sestrou (3r.) sme sa spolu hrávali a dodnes máme blízky vzťah. Najstarší brat (o7r.) má tiež 4 deti, ale poviem vám, je to riadna makačka. A keby nemal nás, tak neviem, neviem. Takže vidím, aká to je fuška a ako sa musí brat obracať, aby mali svoj štandard. A na druhej strane mi chýba aj práca a kolektív, takže rada medzi deťmi pôjdem ešte aj dačo zarobiť.
Včera Emka na seba vysypala kvetináč, ešteže bola pri krbe, takže odniesla to dlažba a plavačka len trochu 🙂 ale čušala ako pena na pive.
Ale aj tak ju veeeeľľľľľmi ľúúúúbim 😀

kape
11. jún 2009

Ahojte.

Ste tu teda rozbehli debaty. Ja sa hlasim do klubu, co by chceli mat dve deticky, aj ked ak by bol druhy chlapcek tak asi casom este pouvazujem nad tretim, ale nie do nasho bytu, ten uz by bol pre nas maly. A co sa nazoru na pocet deti tyka, moja mamina pochadza z 10 deti a stale hovori ako bolo, sice veselo a su z nich velmi dobri slusni ludia, ale spomina na casy, ked na nieco nemali a museli ist pytat k tetam a podobne a ake jej to bolo neskor uz ako decku trapne a tak pod. Takze ako hovorila jej mamina-nasa babka, ze ona uz za vsetky zeny v nasej rodine odrodila a nech neblaznime, ze dve tri deticky stacia. 🙂 Ale ako sa hovori dobrych ludi sa vzdy vsade vela zmesti, len v dnesnej dobe, ked deti chodia do skoliek a skol to niekedy pre deticky z chudobnejsich rodin byva dost krute. Pretoze deti vedia byt k sebe dost krute a zle.

Inac priznavam, ze sa dost casto pozastavim nad tym ked pocujem v spravach a podobne, ze kolko maju niektori mladi ludia v nasom veku uz deticiek. Asi patrim trosku mozno k sebeckym ludom, ale ako pise Nesca, aj my mame pravo na oddych a cas pre seba.

Lalu - aku znacku sedacky mate teraz? Lebo sme sa chystali kupit tu Romerku a si ma vystrasila.

Mamicky BA a okolie, uz sme snad zdravi a dufam, ze aj Vy ostatni, tak co ta Partizanska Luka buduci pondelok cca o druhej hodine?

Madi - ja mam tiez pigmentove svrny, ale u mna to suvisi s antikoncepciou, ktoru som uzivala dost dlho. V tehotenstve to bolo este horsie. Uz som si pravdu povediac na to aj zvykla, aj ked bola by som rada bez a tiez som uz studovala co vsetko na to funguje, ale ked si precitas, ze sice na cas odstrani a potom mozes vyhadzovat tisece znovu tak som sa toho vzdala a snazim sa stranit slniecka ak sa da, a pouzivat vysoky faktor, ale ak Tinka napise, ze sa jej to osvedcilo co spominala, tak by som do toho isla.

Madi a tiez budeme mat problem s topanockami z toho isteho dovodu ako Vy, zdedene po ockovi 😒

A este aby som upokojila niektore maminky, stale nestvornozkujeme ani nechodime 😉

katinka0000
11. jún 2009

ahojte!

prisla som sem len na skok. nestiham vas uplne precitat, tak len tak jednym ockom som nakukla na vsetky prispevky. vidim, ze deticku su v pohode, zdrave,...

lalu: aj nas nico bol hotovy, ked isiel prvykrat bicyklom. krical, pistal, smial sa na cele usta. bol na spapanie. je to pre deti asi velka atrakcia.

kikinela
11. jún 2009

ahojte mamule neviete ako je to so stravou v nemocniici s detičkami do 6 rokov daju im tam ničo?a mne 😅 budem to mat zadara?a kolko stoji ložko alebo všeobecne kolko sa plati na den?dakujem
my sme mali sopliky aj zvyšenu teplotku ale asi nam idu horne zubky no nič tamm nevidim 😅 ,dnes tu bola olikova frajerka 😅 a je o mesiac staršia a tiež vobec neštvornožkuje aiba sa tak tahala chuda a olko na štyroch mal prebehnuutu hned izbu a ona chuda za nim sa tahala 😅 ,prila k nemu a on frajer zase preč 😎 ,takže vobec nestresujte. 😉 😉

katinka0000
11. jún 2009

kape, madi: aj my mame problem s nartom. sme skusili milion topanociek, dokym sme nasli tie najvhodnejsie. 😖

kiki: to fakt neviem. najlepsie bude, ked sa budes informovat v tej nemocnici, kde budete lezat. v kazdej nemocke to moze byt inak.

nesca
12. jún 2009

Kiki,

za lôžko na Kramároch som neplatila nič, ale som ho kojila ešte, tak neviem či to bolo tým. A to lôžko ako som ti asi písala bolo na inej chodbe 😒 , tak som nemala šancu ho ani počuť, len sedieť pri nom stále. Stravu nemáš zabezpečenú žiadnu a je len a len na tebe ako a čo budeš jesť, to bol pre mna tiež horor, dolu máš síce aj dva bufety kde majú aj normálne teplé jedlá, ale dosť drahé ked si tam dlhšie. Malý si myslím, že jedlo dostane zdarma, lebo vtedy detičky, ktoré neboli kojené dostávali normálne Nutrilon, alebo bebu celodenne.

kikinela
12. jún 2009

nesca diki ale maly už papa zeleninku atd...., pudng,no myslim že tiež to daju podla mesiacov ved uvidim 😖 ,takže ja sa mam nabalit 😅

elly111
12. jún 2009

ahojte
jankamanikova daj vedieť ako sa deťom nafukovací hrad páči, nech vieme, či je to dobrá investícia 😀
kiki ešte raz držím palce a neboj sú tam dobré bufety, sme tam trávili veľa dní keď sme robili diplomovku 😝

elly111
12. jún 2009

my tiež neobujeme skoro žiadne topánočky, aj suché zipsy sú nám prikrátke, no musíme skúšať
baby ja som teraz dennodenne taká dojatá 😀, som malého naučila posielať pusinky 🙂 a on vždy keď ku mne príde tak cmukne alebo si ráno keď sa zobudí sadne a už posiela pusinky no sa idem rozpusstiť od radosti 🙂 😵 😀, ale aj druhým pošle a cmuká do vzduchu, iba svokre nie 😀

tunylyk
12. jún 2009

elly presne viem,ake to je,aj môj Kubko takto pusinkuje 🙂 aj ráno po zobudení aj na želanie,dokonca aj našej Gi posiela pusy je pri tom na spapanie 🙂

jancia
12. jún 2009

Caute babule

jejeej to musi byt zlate 😵

ja sa na nasom smejem ako vsetko ukazuje tym jednym malym prstikom 🙂

kape - hlasim sa na stretko 😀 - baby pridajte sa k nam!!!! 😵

lalu k tomu strachu z placu - nas Tomi sa zakazdym rozreve ked nejake dieta zacne plakat, minule sa tak srdcervuco rozplakal ze som mala problem ho utisit a to on inak skoro vobec nie je uplakany... tak ale neviem ci mu ten zvuk vadi alebo to zo sucitu place 😅

elly111
12. jún 2009

áno je to nádherné😉, no na psíkov to skúša aj zbližša 😀
čo ešte učíte deti? Nám nejaké zvuky a pod nechce zatiaľ napodobňovať. Iba keď mu chutí jedlo tak po každej lyžičke má komentár, to slastne hmmka a ochká, vie tlieskať, vie napodobniť apača indiána a neviem čo ho ešte naučiť v rámci možností, lebo také že varila myšička kašičku a táááky budem veľký a iné zaujímavosti on odmieta opakovať 😀
ešte tak keď mu napodobňujem ako robí somárik,, to sa mu páči a híka 😀
mám pár minút kým sa zobudí tak surfujem a kochám sa dovolenkovými destináciami, iba kochám 🤐 😅 😀
čakáme návštevy, chodia budúci páničkovia šteniatok sa kochať svojimi budúcimi prírastkami do rodiny 😀
idem už pa a pekný deň všetkým

tunylyk
12. jún 2009

elly mi kujeme podkovičku,ťapi ťapi ťapušky,aj kašičku varíme,keď sa hrá s autíčkom,tak brm brm a keď sestra nafukne líca tak sa rozoženie a oboma rukami treesk 😀 😀 😀

jankamanikova
12. jún 2009

Elly - nafukovaci hrad sme este nekupili. Musi byt prilezitost. A kedze som sa tu na fore dozvedela, aka som ja vlastne "milionarka" , tak si to momentalne nechcem ani dovolit 😎 . A chcem sa podakovat, ze som vlastne vdaka tomuto foru dozvedela, ze sme "milionari", musim povedat manzelovi. Asi pukne od smiechu ... Prajem pekny vikend a kopec radosti.

katuska.
12. jún 2009

ahojte.. nakoniec docitavam az dnes

zatial ako citam, reagujem..

tinka, manzel do mna cely vecer stuchal, ze ti mam napisat, ze mete maly sabinacik (asi skor sabinacicka 😉 ).. tu chalupu vam inak zavidim.. z fotiek to vyzera na dobru pohodu

k poctu deti.. ja pochadzam zo 6 manzel z 2 a vzdy sa k nam tesil.. je to take ine. viem, ze v tej dobe to bolo ine, ale myslim si, ze sa da zvladnut.. aj ked nie zrovna v kategorii zivota - luxus 😝 my sme mali jednoduchsie detstvo - nepotrebovali sme hracky, vyhrali sme sa medzi sebou na vselico.. velmi rada na to spominam.. ako sme sa hrali na banku, na firmu, na skolu, na doktorov... bolo to super 🙂 ale 6 asi nezvladame.. ale teda min. 3 😉

idem citat dalej..

inak, sme zmokli v meste.. kym sme prisli domov.. ale nakoniec ok, spodna vrstva marekova bola sucha, tak som ho poriadne naobliekala teraz, dala pod perinu, dala prso.. a spinka 😵 a celkom sa mi to pacilo... 🤐

katuska.
12. jún 2009

oprava.. maleho sabinacika (asi skor malu sabinacicku 😉 )

katuska.
12. jún 2009

elly.. iba svokre nie 😀 😀 to si ho ako naucila?

katuska.
12. jún 2009

v pondelok sa chystame s madi a so stankou na plavanie.. tesime sa veelmi 🙂 budeme mat aj fotak, ktorym sa da fotit pod vodou.. este zohnat fotografa 😀

a este k tym detom.. citime to uz teraz, ze je to ine, ked mame mareka.. ide vela penazi na "jeho" veci, kedze chceme, aby mal kvalitnu autosedacku, dobre plienky, dobru sedacku, kocik... atd. sem - tam si manzel kupi nieco na bicykel alebo na auto.. alebo nieco k reprakom.. prosto su vydavky, ktore nie su az take nutne, ale vieme, ze si ich mozeme dovolit.. a myslim si, ze zrovna tychto veci by sme sa zriekli, keby nas bolo viacej.. a pravdupovediac az tak ich k zivotu nepotrebujeme.. a badam na sebe aj nejaky zvlastny cit, mne doteraz neznamy.. setriaci 😀 kupovala som si topanky, oblecenie, lebo sa mi pacili.. teraz, ked nepotrebujem, nekupim a viem, ze mozem tie prachy vyuzit lepsie.. lebo pravdupovediac.. nosim 1/5 satnika a zvysok len skladujem 😒 (som zvedava, co budem pisat, ked budeme mat 3 deti 😀 )

katinka0000
12. jún 2009

ahojte!

nesca: zvolenske jogurty su uzasne. dnes som bola v potravinach a kupila som 8, lebo sa ich doma nevieme dojest. su fakt vynikajuce. a nicovi som kupila este activiu.

ozaj a aku activiu davate? aj ovocne? mne nico tu bielu bez cukru vobec nechce. a ani mne moc nesmakuje.

katinka0000
12. jún 2009

katuska: na plavanie idete prvykrat? ak hej, tak je to super, ze ste sa odhodlali. detickam sa tam urcite bude velmi pacit.

katuska.
12. jún 2009

kati, na plavanie uz chodime dlho.. akurat s madi a so stankou budeme prvy krat.. no my sme uz frajeri, potapame sa ako nic 😀 a activiu nam kazali davat tu bielu sladenu, ale my este cakame.. na prihodnu chvilu

katinka0000
12. jún 2009

katuska: a kto vam ju kazal davat? doktorka? tak mu skusim kupit tu sladenu, lebo bez cukru mi to vobec nechce.

tak simonkovi - madi a martinke - stankaji drzime palce pri plavani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre