Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

aktak
autor
25. aug 2008

ano su strasne zlati spolu, Adamko sestricku stale bozkava a objima 😵 narocne to je, ale sucasne krasne, ked ich vidim ako sa doplnaju - jeden lakat prestane a druhy zacne 😀 ale nie, vsetko beriem inak ako pri Adamkovi, s vecsou lahkostou, a velmi sa tesim na to ako bude Adelka rast lebo to je najkrajsie ked babo rastie a zacne vnimat, a ja to budem mat stereo 😀
no hej vahu som mala hned povodnu, ale svaly ziadne takze musim rochu cvicit zacat neskor

dnes alebo zajtra chcem doma skusit satku aj vak, na ihrisku sa dnes mala chcela stale nosit takze sa mi asi zijde 😕

jankamanikova
25. aug 2008

Aktak - aj nasi sa miluju. Velmi. Myslim, ze Ty mas taky vekovy rozdiel ako ja Janika a Matuska, rok a pol. Tak to je super, lebo moji sa miluju a velmi sa spolu zahraju. Je to kopec roboty, ale velaaaaa radosti. Uvidis o rok, ked sa budu spolu nahanat po byte. Mala bude Adamkda zboznovat. Nas Matusko bez Janika neurobi ani krok 😀 . Je to super mat takto deti za sebou, ja som spokojna.

A bez babyvaku si neviem predsavit svoju existenciu. Ja ho tam nakojim, on tak pospi, ideme nakupit - drobci na motorkach, bycikloch; no parada. V babyvaku som odnosila aj Janika a Matuska, super vec.

aktak
autor
25. aug 2008

janka a nosim tak maleho uz teraz? mne sa tam mala strati mam pocit...ale to je asi o zvyku, vyskusame uvidime 😕

jankamanikova
25. aug 2008

Aktak - da sa nosit babo aj v babysatke, ak mas. Vyskusaj rozne polohy a uvidis. To sa treba len naucit a aj babo si musi zvyknut. Ja robim tak, ze najprv si dam babyvak na seba a potom tam vlozim Jakubka, pekne je tam schuleny do klbka a pohoda. Ale niektori to robia opacne. Polozia vak na pohovku, daju tam babetko a potom ho zlozia a daju na seba. Je to o tom, komu je co lepsie.

glia
26. aug 2008

caute maminky...tak citam, ze sa tu zvacsa rozobera kojenie...tak teda nase skusenosti...my papame cez den kazde 2-3hodinky, v noci kazde 4 hodinky, cize vstavame raz za noc...ale kedze kojime s klobucikmi, tak je to dost nafigu...musime mat kojaci polstar, lebo matko je riadna vaha a ja mam stale problemy s bruchom po cisarovi...sama by som ho v rukach neudrzala...
janka, nevies mi, prosim ta, poradit, ako sa zbavit tych klobucikov? na podporu kojenia beriem aj ricinus kommunis 5ch, co mi zabera, ale vecer mavam toho mliecka malo...su dni, kedy nam staci, no su aj take, kedy musime dat vecer jednu davku nutrilonu, lebo mame tak 50ml svojho mliecka a malemu to nestaci...inac, odsavala som prve dva tyzdne, teraz maly spapa pri jednom papani obe prsniky do dna, tak nemame co odsavat...na jedno kojenie zvladne aj 150ml mliecka...

vsetkym vam zelam krasne dni s detickami... 😉

aktak
autor
26. aug 2008

glia zalezi preco mas klobuciky? ak preto ze mas velke bradavky tak maly podrastie a nebude ich treba, ak ich mas ploche tak si kup formovace bradaviek pripadne si ich masiruj, alebo mas iny dovod este? bez toho sa tazko radi

glia
26. aug 2008

aktak, mam velke prsia a male bradavky...ked ich aj pripravim na papanie, tak myla sa dovtedy kruti, kym mi opat nevbehnu dnu a nema co chytit...mam formovace od medely, no na ne som alergicka...zapaluju sa mi pridavne mliekovody...okolo bradavky... ☹

aktak
autor
26. aug 2008

s vpadnutymi bradavkami nemam skusenosti, kazdopadne ale bud rada ze kojis aj ked s klobucikmi, dolezite je ze maly papa tvoje mliecko 😉 na nete si hladala? najlepsia by bola rada od niekoho kto to prezil, drzim palce 😉
este ma napadlo ci neskusis ine formovace, nie kazde ti musia sadnut

jankamanikova
26. aug 2008

Ahojte !
Glia - Blahozelam Ti k uspesnemu kojeniu a mas moju uctu a obdiv, ze to tak pohodovo zvladas.
Nevzdavaj to a hlavne nerataj ml. To TA len zbytocne moze unavovat.
Co sa tyka klobucikov, tak tie by sa mali pouzivat vtedy, ak sa dieta nevie prisat. A na vpadnute bradavky su dobre formovace. Mne velmi pomohli, kedze so nemala ziadne bradavky (nietoze este vpadnute 😖 ). Skus formovac pouzit 20-30 minut pred dojcenim, kedy sa bradavka nastavi a skus maleho takto prisavat. To sa musi jednoducho naucit. A ak to nepojde, a zvlada to s klobucikmi, tak budes kojit s klobucikmi. Mam velmi dobru kamaratku, ktora s klobucikmi kojila 14 mesiacov a v pohode. Je to sice narocne, ale ide to!
A este nieco - poobede a k veceru je prirodzene, ze zena moze mat menej mlieka, lebo je unavena a vycerpana. To sa moze odrazit na psychike a aj na mliecku. Ak sa Ti zda, ze je menej mlieka, tak ho castejsie prikladaj na prsniky, aj kazdu hodinu.
Nerozoberaj, kolko toho vypije a kolko chce. Daj mu prsnik a on si nataha. Ked bude väcsi a silnejsi, tak si svoju davku potiahne aj za tri minuty a bude napany, uvidis. TO chce cas. Velmi na Teba myslim a nevzdavaj to!

nika.r
26. aug 2008

glia, to je super, že kojite. Myslela som na Teba, pamätám, že ste mali rušné začiatky. Je to super, že už len k večeru musíte použiť nutrilon. Držím palce, nech úspešne pokračujete ďalej.

andy111
26. aug 2008

odkaz: VITAME NA TOMTO SVETE MLADEHO SIKOVNEHO LUKASKA, KTORY K NAM PRIBUDOL DNES o 19:50 Lukasko ma nieco malo cez 3 kila, 47 cm, neviem ci je jeho mamina registrovana pod menom alebo nickom
len som chela nahlasit dalsieho austovcana

jankamanikova
26. aug 2008

Lukaska vitame aj my ...

glia
27. aug 2008

ahojte kocky...tak my mame za sebou neskutocne taky vecer...mala som totalnu krizu, asi unava, alebo co...bolelo ma hadam absolutne vsetko, myslela som, ze odpadnem...zazila som aj moju prvu migrenu...
vecer sme okupali matka, dala som mu papat, no kedze prsia boli prazdne, tak sme este pridali nutrilon...a on to vsetko vyvrackal...tak sme museli dat druhe kolo kupkania...papat sme papali az okolo 24:00 a potom matko spinkal do rana do siestej, takze som sa aspon trosku vyspinkala...a mliecka som mala tolko, ze mi pretiekli tampony, podpira, nocna kosela a mala som mokre mlacky na posleti... 😖 mako spapal 165ml mliecka, co je nas absolutny rekord...viem, ze ste pisali, ze nemam ratat ml, no ja som kludejsia, ked vidim, ze pekne papa...mna to nestresje, skor naopak...teraz spinka, ja sa psychicky pripravujem na navstevu gyndy, lebo idem na kontrolu s tym mojim zapalenym bruchom...ale uz ma to neboli, aj jazva vyzera ze sa stencuje, pekne sa to hadam zahoji...mam este jedno malinke lozisko so zapalom, strasne sa bojim na cistenie, lebo vecer som takmer umrela, ked mi to cistil muzicek a to doki pojde do extremov... 😔

janka, tak ja to vidim na tie klobuciky,aj ked...kto vie...vcera sme skusali dva krat a aj sa mu podarilo,len dlho nevydrzal...tak uvidime, ale aj keby sme kojili s klobucikmi, budem za to vdacna, lebo pri lubkovi sme nekojili vobec ...len 6 tyzdnov odsavali...a je to teda riadny rozdiel, nemam stres, nebolia ma cele prsia, ako vtedy...a kazdy tyzden nad to, budem brat ako dar... 🙂

aj ja sa pridavam k vitajucim lukaska...aj ked netusim, kto je ta zahadna maminka... 😉

sofia1
27. aug 2008

kočky aké máte dávkovanie kanavitu a vigantolu? 😒

nika.r
27. aug 2008

my máme kanavit raz mesačne dve kvapky do mliečka a vigantol 5x týždenne po dve kvapky tiež do mliečka.

anape
27. aug 2008

sofia,
nam lekarka naordinovala 2 kvapky vigantolu denne a 2 kvapky kanavitu tyzdenne, tak hadam to je ok, lebo v casopise som citala, ze kanavit sa berie raz mesacne

sofia1
27. aug 2008

lebo mne naord.2 kv.vigantolu denne a kanavit 1*1kv. 1* týždenne.tak dufam,že som ju dobre pochopila preto som sa pýtala 🙂

glia
27. aug 2008

nam doktorka naordinovala kanavit 1 kv tyzdenne do 1mesiaca, potom 1kv.mesacne do 6mesiacov
a vigantol od 14dni 1kvdenne do 1roku...vsetko do materskeho mlieka

jankamanikova
27. aug 2008

Vigantol sa ma brat 2kv. denne do dvoch rokov (podla toho ako posudi lekar) a Kanavit - prvy mesiac zivota 2kv. raz tyzdenne a potom raz do mesiaca 2 kv. po dobu vylucneho dojcenia, t.z. do pol roka.

My sme boli dnes na poradni, tak za dva tyzdne sme pribrali 600g, tak mame 4600g. Velmi sa tesim a aj dr., lebo dojcime a je velmi malo mamiciek tu v NZ, co dojcia. Maly je culy, vnimavy (necudo, ked doma ma dvoch bracekov 😀 ) a velmi pekny, tak nas dr. pochvalila. Ideme na kotrolu noziciek, tak sme zvedavi ako to dopadne.

Velmi sa tesim, Glia, ze dojcis a stale na Teba myslim (neuveris, ale je to tak).

aktak
autor
28. aug 2008

kolko su vasi drobci hore? Adelk akazdy den dlhsie a dlhsie, rano vecsinou 2 hodky, naobed 1 hodku, podvecer 1 hodku a potom taha aj 2-3 hodky az kym nas s manzelom nezmori a ideme vsetci spat 😀 esteze spinka celu noc, len s 2-3 kojeniami

nika.r
28. aug 2008

Tomáško je od ranného zobudenia do cca jednej hore aj 4-5 hodín, poobede väčšinou spinká a je hore len pri papkaní a prebaľovaní...večer je hore cca 1 hod a v noci zatiaľ vstáva len na papkanie a nepohodu v plienke. Takže my máme také akčné doobedia, ale potom je Tomáško viac-menej spachtoško. Doobedu sa chce nosiť na rukách, čerkáme si s hrkálkami, papkáme, hojdáme, cvičíme, občas zdriemneme.

aktak
autor
28. aug 2008

po celej prespanej noci (s 1 kojeim) bola mala rano 2 hodinky hore a od 9:30 spi au doteraz 🤐 budi sa len na kojenie kazde 3 hodiny 🤐 nechapem 🙄

katuska.
28. aug 2008

Tak o našom marekovi sa nedá napísať, že by bol spachtos. bez deň je hore aj 5h a kojenie mám trvá strašne dlho, tak tým sa to niekedy este natiahne. v noci sa budí tak 2-3x lenže jedno kojenie so všetkým okolo toho nám trvá aj 2h, takže moc toho nenaspime...

kape
29. aug 2008

MY mame brat Kanavit 1 kvapku za tyzden, pocas 1 mesiaca. Na co sa uziva ten Vigantol, nam tozatial Dr. nepredpisala a na kontrolu s nozkami sa chodi kedy s babatkom. My ideme prvy krat do poradne 5. 9. co je o tyzden.

Co sa spania tyka,Katuska my to mame posledne tri dni doma skoro podobne ako Ty, okolo jedenastej sa zabudi na papanie a potom tak na dlhsie zaspi, az ked ide vonku okolo sedemnastej.

glia
29. aug 2008

ahojte...my to mame v noci celkom fajn...cez den sme hore tiez dost malo, zvacsa spinkame...v noci papame okolo 24.00 a potom rano okolo 5.-6.00
a konecne mame za sebou dva dni, kedy sme nepotrebovali nutrilon...vcera matko vytiahol svoje maximum 170ml mliecka, po papani mal na vahe 5495g
ale co mna najviac hneva je moja rana po cisarskom...stale ma boli, zapalila sa mi, dnes koncim s antibiotikami, no vyzera, ze to moc nepomohlo...vyplachujeme ranu s peroxidom vodika, co su ine extazy, lebo to neskutocne stipe...som zvedava, kedy sa mi to konecne zahoji, aby som sa mohla naplno venovat detickam a domacnosti...

glia
29. aug 2008

a este jankamanikova, dik, ze na mna myslis, je to mile...mam na teba este otazocku k temu babyvaku...myslis, ze by to bolo pre nas ok na cesty, kedze sa mi nechce nosit kojaci vankus a kojime sa v bocnej polohe, obojruc, lebo sak mam velke prsia, aby som matkovi pomohla...da sa takato forma kojenia aplikovat aj v babyvaku?
velmi pekne dakujem za pomoc 🙂

sofia1
30. aug 2008

ahojte maminky ode kedy možem íst s malou medzi ludí?myslím obchod,návšteva atd. 🙂

adrina
30. aug 2008

jej glia...to ma mrzí s tou ranou po cisarskom..mne sa zahojila krásne,dokonca aj otvor po vývode...nemôžem si spomenúť,ale ja som si po matúškovi vyplachovala ranu takou vodičkou, nie peroxidom, bóže...ako sa to volalo, skús sa popýtať v lekárni,niečo ti odporučia...ja skúsim ešte porozmýšlať..a napíšem ti...
náš Damčo klasika, 90ml Beba každé 3hodinky...medzitým si da čajik feniklový a je spokojný..pekne priberá i narástol, niektoré bodynka a dupky som musela vytriediť

zabkatt
31. aug 2008

babule a ako viete koľko mliečka malý vypije? Ja nemám odhad a bojím sa aby nebol hladný ☹ A chcem sa spýtať. Je problém keď malému dam tie kvapky len tak holé a nato mu strčím prsník? Alebo musím zásadne odsať mliečko a do neho dať tie kvapky? 😒

jancia
31. aug 2008

glia nechces skusis repik na tu ranu? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre