Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
24. júl 2009

danulik: nas nico sa pravidelne vozi v takom auticku, ked ideme do nakupneho centra. velmi sa mu tam paci. 😀

kape
24. júl 2009

Ahojte.
My Vas uz pozdravujeme z BB.
S novym autom a anovou autosedackou sa nam cestuje skvelo. Samko prespal celu cestu, aj ked sme isli do a z Podebrad prespal skoro celu cestu. Vidiet, ze uz ho v spanku nevyrusuje teplo a pot. Tak sme z toho obaja s manzelom stastni.

My uz par dni testujeme podla potreby tie nase golface Chicco Lite way , je to podobne ako to Peg Perego Si. Tiez sa mi velmi pacil Zapp, ale to polohovanie fakt chyba. Takze som ho hned zrusila, akonahle som zistila, ze sa polohovat neda. Dufam, ze nam tieto Chicco vydrzia aj pre druhe babatko, celkom su fajn, maju malicke chybicky krasy, ale to sa da najst na vsetkom 🙂

To nocne odnaucenie od kojenia zaujima aj mna, aj ked mne to zatial velmi neprekaza, Samko si pyta v noci mliecko len raz. A do dovolenky aj keby som mala zubami nechtami si chcem kojenie udrzat, takze nechystam sa zatial nic co sa poctu kojenia tyka rusit, predsa to ma svoje vyhody, okrem toho ze je to zdrave aj pre babo. Inac cez den, Samko uz kojenie ani nevyzdaju, ale tak okolo obeda pred spankom ho kojim.
Ja by som chcela odnaucit Samka od cumla, rozmyslam ze teraz behom tychto dvoch tyzdnov by som sa mozno na to aj dala.

Prajem Vam pekny vikend.

pipinka82
24. júl 2009

Ktinka 😉 tú sviečku som kúpila v Coop Jednote 😉 tam sa spítaj na to stojí okolo 1eura 😉 😉

Bibi ahoj 😉 no snažím sa xixi neni vela času na net 😉 😉

Aj ja predávam svoj kočík 😉 vidím že si ich meníte aj vy xixi to je moja úchylka už mám 4tý xixi 😀 😀 ja si nedám pokoja 😀 😀

nika.r
25. júl 2009

jamaica, dávno si sa neukázala, vitaj späť. Alexa je rozkošná a šikovnica. 🙂 Celá rodinka ste zlatí.

my kojíme stále veľa aj cez deň aj v noci. Cez deň je smädný, sám si pýta, už sa mi začal hádzať do výstrihu 😅 V noci potrebuje tiež piť aj podudkať. Netuším, ako ho odstavím, už sme začali dávať aj Sunar, vypije ho, ale aj tak chce aj prsník. zataiľ s kojením problém nemám, ale viem, že nechcem kojiť počas tehotenstva, takže zatiaľ sa snažím pomaaičky ho odúčať, ale neide nám to vôbec. V noci keď sa zobudí, snažím sa najprv ho hladkať, tíšiť, keď nič, tak dávam vodičku, ak tiež nepomôže, vezmem na ruky, ale vo väčšine prípadov sa upokojí až pri cuckaní.

nika.r
25. júl 2009

elly, ja by som to očkovanie proti kiahňam oddelila od povinného. A ešte keď vravíš, že máte také zlé reakcie. Tomáško prvé dve očkovania zle znášal, veľa plakal, vôbec nespal. A som presvedčená, že to divné mostíkovanie mal z očkovania. Ja som veľmi poctivá a zapisujem si všetky väčšie zmeny v jeho správaní aj v zdravotnom stave do kalendára a spätne som našla, že po prvej hexe týždeň plakal a keď konečne sa upokojil, začal robiť tie mostíky. Potom som našla na nete, že viacero detí malo po Prevenare rôzne neurologické poruchy.

My sme 3. hexu dostali až teraz vo štvrtok a našu Dr. som poprosila, aby sme dali Prevenar inokedy a nie spolu, aby to nebola preňho taká veľká záťaž. Síce mi povedala, že z imunologického hľadiska je lepšie, keď je viac naraz, vraj sa lepšie tvoria protilátky, ale nemala nič proti a súhlasila, že to bude šetrnejšie, keďže prvé dve očkovania znášal zle. Teraz má od štvrtka mierne zvýšenú teplotu a je dosť spavý, ale inak je v pohode, takže som veľmi rada, že sme takto urobili, lebo je jasné, že nemá žiadne bolesti. Prevenar budeme dávať o dva mesiace a povinné očkovanie v 15. mes. budeme dávať až v 19. mes. Ale budem sa snažiť, aby sme ho posunuli aspoň na 24. mes., keď bude starší. Tá vakcína mumps rubeola osýpky je ako jediná živá vakcína a je veľa prípadov jej zlého znášania. V podstate sú to bežné detské choroby, takže sa až tak nebojím, keby ich rovno dostal do toho očkovania.

elly111
25. júl 2009

ahojte
nika ďakujem za reakciu
ja som sa tiež rozhodovala či nedať každú v inom čase a dala som ich zasa spolu, už som oľutovala, som len vďačná že je už zasa sám sebou, ale veĺmi som sa bála že zostane taký apatický, viem že neurologické prejavy časté a niekedy aj trvalé 😔 , mnoho detí má poruchy reči, aj motorické, no a keď on odmietal loziť, stavať sa a nerozprával, tak som bola z toho hotová, keďže on je inak veĺmi aktívny a komunikatívny
tiež sledujem vždy reakcie, vždy mal trošku inú, ale vždy dlhšie trvajúcu a horšiu.
Ešte musím veľa informácií naštudovať kým sa rozhodnem či, kedy a ak áno či naozaj radšej nie každú v inom čase
jamaica ahoj krásne fotky Alexa je veľmi šikovná, veď všetky ďeťúrence, každé vyniká v niečom inom, jedno skôr lozí, iné chodí, opakuje hlásky,...je to zaujímavé a nádherné pozorovať 😵
všetkým ďeťúrencom želám hlavne zdravíčko
a baby píšte kedy máte kto narodeninky lebo si všetky nepamätáme 🙂

elly111
25. júl 2009

všetko najlepšie Jakubkom k meninkám

slaviq81
25. júl 2009

Elly, všimla som si, že je tu veeeeľa augustových mamičiek 😉

Danulik, vďaka za tip na www. Je to fakt brutálny rozdiel v cene 😕 Ten PP je tiež fajn, no skôr som potom uvažovala nad Chicco Liteway. Ale ja to vidím tak, že do jari budeme jazdiť ešte v športiaku (aby nám vošiel i fusak) a potom zappík. Ak sa dovtedy nezapozerám do niečoho iného 😀

Lara už má 3. dávku hexa aj prevenaru za sebou. Zvládla to dobre, teplotu nemala, len jej trošku opuchlo jedno stehienko.

jancia
25. júl 2009

caute baby - tu je nasa tabulka - pamatate???
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

inak ma napadlo ze potom si mozeme zalozit album s fotkami z prvych narodenin, tie co uz mali mi aj mozete posielat - k.jancia@gmail.com ale prosim Vas, nech to nema viac ako 700MB vdaka 😉

august08
25. júl 2009

Jej dnes je Jakuba, tak vsetko najlepsie chlapcekom s tymto krasnym menom 😉

baby som si pozerala fotky z toho nasho albumu kde boli vsetci este taki cerstvo narodeni, normalne ma to rozlutostilo... joj, ubehlo to ako voda a z tych nasich uzlickov su uz velke slecny a mali betari 😵

ked uz pisem o tych betaroch, vcera mal Tomi svoj den - najprv si rozbil misku - som ani nevedela ze ta umelohmotna to nemusi prezit ked ju hodi o zem 😕 a potom u babky upratal suche pecivo - roztrhol sacik a vsetko po zemi, este si aj do pusy chcem napchat ten suchy roztek co odkladame pre sliepky... akokeby mu jest nedavam 😝

nas dnes caka oslava, kamos oslavuje 30ku a aj tam prespime, tak som zvedava ako to Tomi zvladne...

tak pekny vikend prajeme 🙂

jancia
25. júl 2009

aha zabudla som sa prehlasit, takze to hore som pisala ja - jancia 😉

elly111
25. júl 2009

slaviq ja som myslela deťúrence, ale dobrý nápad aj mamičiek je tu veľa augustových 🙂
jancia super, tabuľka naša, aspoň budem zorientovaná kto má kedy narodeninky 🙂

slaviq81
25. júl 2009

Jáj Elly, no vidíš, materská demencia ma neobišla 😀 😀 😀

pipinka82
25. júl 2009

Ahojte 😉 aj my ideme v stredu na očkovanie prevenarom a klasiku 😀 dúfam že to je už posledné 😅 prvé dve sme zvládli dobre tak dúfam že aj toto bude v pohode 😉

Quinny zapp je krasny kočík ale to je na nom že sa nedá polohovat ☹ ale možno že o pár mesiacov nebudeme potrebovat ani tento quinny buzz xixixi ved herec už len chodit a chodit chce 😀 Mne sa strasne páči quinny zapp v bielej farbe lemovanou s čiernou je nádherný ale je to moc háklivá farba 😝

Tá tabulka je spomienka 😎 jej pred rokom skoro o takomto čase som odfukovala a rátala každý den xixixi 😎 aj my bruško chýba trocha xixi 😎

danulik
25. júl 2009

ahojte,
jani - dik za link, aj som zabudla na nasu tabulku - a vidim, ze som ju nedokoncila 😅 kukla som tie fotky a tiez ma do dostalo 🙂 ake boli malickeee 😵 ten rok ubehol strasne rychlo!!

slaviq - ja tiez planujem kupit zappik na jar, v zime budeme v mure 😉

jamaica - alexa je nadherna!!

danulik
25. júl 2009

kocky, podla vas mame na take mensie tury kupit napr. manducu alebo turisticky nosic? moj ocko by velmi chcel ist niekam s lili a neviem, co je lepsie..
aky je rozdiel medzi manducou a ergom?
ake mate turisticke nosice?
viem, ze ste to tu uz pisali, ale neviem kde..
vdaka za info, mozte aj do IP 😉

hribikana
25. júl 2009

Ahojte baby, 🙂
tak to ste mali minuly rok krasne urobene. Skoda, ze som Vas este vtedy nepoznala. Normalne ma to rozlutostilo, take male krasne babatka, ale to su tie moje tehu hormony 😉
a ta tabulka ... milucke
pekny vecer prajem

kape
25. júl 2009

Slaviq - ten Lite way ma super fusako nanoznik, aj na hlavicku je ten fusak a mas to v cene. Skus ak mas moznost sa na to pozriet v obchode, moja mamina len na to cumela, ze aky je perfektny.

Jancia - Jej ja som to minule chcela aj najst a som potom na to zabudla. Uz nam pekne vyrastli z babatiek. Ale toto obdobie, ktore s nimi momentalne clovek preziva je nadherne. Prisla k nam moja teta z Kanady, tak mi hovori, ze aky je Samko pokojny a ze ako si to vychutnavam. Tak to bol taky dobry pocit.

Hribi - podla mna ak posles Jancii foto este cerstvo narodenenj Ninky, urcite Vas tam prida, ved aj ked ste prisli neskor ste augustove babatko.

A nasa Dr. nedava obe vakciny spolocne, my chodime vzdy az po dvoch tyzdnoch, vzdy povie, zeby to bola pre nich velka zataz. A to som sa vzdy cudovala, lebo vsetky pisete stale ze naraz.
No uz sa na to tesim 😒 A to v septembri Samka este caka aj odber krvi zo zily do skumavky. To bude placu. Ale viem ze ste si tu uz aj horsie veci s malickymi vytrpeli, to Samko len chvilku poplace a bude dobre.

A dnesnym meninovym oslavencom prajeme vsetko len to najlepsie.

danulik
25. júl 2009

kape - ja som bola s lili na odbere krvi v stvrtok, pichli ju do rucky, ma tam malu modrinku, plakala strasne 😢

katinka0000
25. júl 2009

pipi: a ako sa vola presne ta sviecka? vobec neviem, ako si to mam pytat.

my sme s chicco uplne spokojny. aj ked my kocik vyuzijeme mozno tak 1-krat do mesiaca, pretoze my bud vyuzivame auticko alebo trojkolku.

danulik: naco brali lili krvicku?

dnes sme boli na jednej super akcii. domov sme prisli az o 20:45. nico bol taky rozblazneny, ze vobec nemohol zaspat. zajtra sme mimo domu, tak zelam krasnu nedelu!
pa

bammbi
25. júl 2009

elly, nika - to co citam?! neurologicke poruchy - caste dokonca trvale po ockovani prevenarom? az mi zle prislo, to som netusila... Tu sa dava posledna-tretia davka Prevenaru spolu s mumps, rubeola, osypky po ukoncenom 12tom mesiaci. Caka nas to zachvilu, tak neviem teda 😖 Doteraz mala nemala ziadne reakcie na ockovanie, dokonca ani zvysenu teplotu alebo plac, tak dufam, ze bude ok... A preco sa vlastne ockuje proti ovcim kiahnam?? Nie je to bezna detska choroba bez nasledkov patriaca k detstvu?

Natalka dnes objavila ako sa da liezt po schodoch a odvtedy ju nie je mozne zastavit, lozi po nich ako strela, len liezt dole je zatial problem 😅
Posledny tyzden sa jej akosi prestalo pozdavat kojenie, nechce sa jej tahat alebo co, vymysla, len aby nemusela pit, normalne ju musim prinutit, aby si dala. Mam pocit, ze sa odstavuje 😒 V noci spi bez zobudenia od 20:00 do 6:00 /7:00 a kojim ju len rano a vecer, lebo poobede odmieta cici uz asi mesiac... Takze mi na MM uz asi nevydrzime dlho. UM poobede vypije z flasky ale vodu a caj len z pohara, pije ako dospelacka 😀

Aj vasim drobcom tak rychlo rastu nechty? Asi blba otazka, ale ja musim strihat 2x za tyzden, aj ked sa bambula narodila, tak ich mala dlhokanske - ako umele, no ale vlaskov mame menej ako pri narodeni 😔 tie naopak rast vobec nechcu...

bammbi
25. júl 2009

"my" nie "mi" sorry.. 😕 😀 😉 🤐

danulik
26. júl 2009

katinka - detickam by sa mal do roka spravit krvny obraz.. ja som o to sice poziadala sama, lebo ma zaujima, ci je vsetko ok (hlavne to zelezo).. dr. povedala, ze jasne, aj tak by sme ho uz mali spravit..

bammbi - ano, ja tiez striham lili nechtiky 2x za tyzden, strasne rychlo jej rastu (uz od narodenia), ale je dost velky problem jej ich ostrihat, neznasa to.. a na nohach ani nehovorim 🙄
a neboj, lili ma stale rovnaky "uces" 😀

pipinka82
26. júl 2009

Bambi viem tetaz som si všimla že som dala y namiesto i xixixi no stane sa ked rýchlo píšem a neprečítam to po sebe xixi 😀

Katinka 😉 skus jej povedat fontánku na tortu že chceš to je tá sviečka 😉 😉

Danul aj Ryanko má záchvat zúrivosti ked mu mám strihat nechtíky 😅 máme stým docela problém xixi 😝

jamaica77
26. júl 2009

NOCNE ODSTAVENIE - takze u nas tozacalo tak ze som skusilavecer neist do jej izby ked sa zobudila (zvyk bol okolo 1-2am ) no lenze ja som to nevydrzala...po par minutach knucania (fnukania - nikdy nie plac) som vosla dnu stym ze asi je fatk hladna ked nevie ist spet spinkat....tak som skusila jej ponuknut UM z flase ,vodu -proste nic nepomohlo az kym som zase nepovolila a nedala jej cicinku 😅 skusila som si ku nej lahnut...hladkat ju a obymat....to bolo este horsie, zacala ma mlatit,cumel vyhadzovat z ust...a tepat ma snim....aby mi doslo ze co ona che 😀 Tak som to nechala tak,presli dva tyzdne zacalo sa stupnovat nocne kojenie,zrazu z jedneho boli dve a niekedy aj tri...horsie ako kedbola novorodenec,tak som si povedala ze toto musi skoncit....ona uz asi tusila ze nieco sa bude diat..... 😀 vybyta ako poistky 😉
takze ked som ju dala vecer spinkat o 7pm,tak som jejdala do postielky v pohariku vodu....extra cumel...a odisla,v noci som ju pocula zase fnukat.....bolo to asi v troch intervaloch po 5minutach...nevosla som (uz manzel isiel...kricala som na neho ze musime vydrzat) azrazu prestala.....bolo ticho,pocula som cez monitor ze pije vodu z poharika....a zrazu spinka...isla som potom pozriet afakt spinkala....o 2h nato zase bola hore a zase sa to zopakovalo....troska tam vykrikovala.....aby som dosla....a ja zase nic....tentokrat uz to bol kratsi interval a hned isla spat.....a spinkala do 6am a to uz som vosla dnu do izby a nakojilaju......takze som bola velmi stastna ze sme prvu noc zvladli (hlavne ja psychicky) Keby revala a vrieskala tam dlho,urcite to nezvladnem a do izby vojdem.

Druha noc bola podobna......ale zobudila sa len raz okolo 2am,zase tam dudrala....a pofnukala asi 5m vypila vodicku z poharika a spala dalej....az do 6.30am.....

tretia noc sa zobudila o pol noci a to plakala (bola silna burka-hromy-blesky) jasne ze som do izby vosla a vybrala ju z postielky a ona to aj zneuzila uz spat nechcela kym som ju nenakojila 😀Zase odmietala aj vodu aj cumel....mlatila ma cumlom,aby mi doslo co chce..... no povedeala som si ze je asi po vsetkom....ze sme v starych kolajach....ale ja som ju nemohla nechat plakat, ved sa bala chudacik.....po nakojeni zaspala a spala az do rana....a odvtedy kazdu noc spinka bez nakojenia..... Takze pochopila to dost rychlo 😉 Uz sa vnoci vobec nebudi. a ked ano nefnuka,len sa napije vody najde cumel a spinka dalej. 🙂

Takze takto to zabralo u nas. Drzim vam vsetkym palce...aby ste to zvladli tiez. Je to na psychiku ....deticky nas zneuzivaju...a vedia ako na nas 😀 Mne doktorka uz na 9m vizite povedala...ze kojene deticky mamicky zneuzivaju...ze oni nie su hladne ale ide o ten pocit byt pri mamicke,obymat ju a cuckat cicinku.Ze je to normalne. ale nekazala mi ju odstavit. len ludia na okoli co maju deti do mna hucali...ze je cas naucit Alexu spinkat celu noc....ja chodim do roboty....takze uz som zacinala byt dost unavena...hlavne tieposledne dni ked si to zacala vyzadovat viac aviac vnoci 😝 a mali pravdu....Alexa vnoci nebola hladna......len smedna a na to nepotrebuje mna,ale staci poharik s vodou v postielke a jeto 😉

No utekam urobit jej ranajky...peknu nedelu vam prajem.....

elly111
26. júl 2009

bammbi u detí nie sú následy ovčích kiahní nejako popisované, v detstve sa prekonávajú pomerne ľahko telesná obrana je vysoká. Po prekonaní ochorenia človek síce získava imunitu, ale vírus zostáva v tele a neskôr sa môže prejaviť vo forme pásového oparu.
Ale viem o prípade keď dieťa malo oslabenú imunitu a ovčie kiahne mu začali bolesťami kĺbov, ktoré neprešli a po prekonaní ovčích kiahní sa zistila leukémia ktorej spúšťačom boli práve kiahne 😔

elly111
26. júl 2009

bammbi nechtíky striháme asi každé 3 dni aj nám rastú veľmi rýchlo 🙂, konečne aj vlásky začínajú rásť, chystám sa strihať po narodeninkách
slaviq žiadna demencia veď si to dobre myslela, aj ty si augustová? Už si nepamätám 🙂
Ja teda nie ja som januárová 🙂
áno aj my si pochvaľujeme fusako nánožník na lite way boli sme v ňom od februára
pa ideme von

katuska.
26. júl 2009

dobry vecer.. zdravime vsetky augustovcata a ich maminky!! zase po dlhej dobe 😔 byt konecne kupeny!! jupii, uz "len" kompletna rekonstrukcia nas caka.. priebezne mini info mam od madi. simi uz paradny chodec 😉 zlaty strasne..

neviem kedy vas docitam.. a ci vobec. o nas aspon zbezne.. mareka sme uz strihali, lebo mal dost dlhe vlasky a strasne sa potil, uz mu davam termotricko aj na doma, lebo taku skaredu zapareninu od popruhov v kociku a v aute. snad sa rychlo strati.. kojime sa stale, aj ked sme mali trochu na male.. seklo ma v krizoch a vraj mam daco s platnickou, a ze by som mala brat nejake lieky, co sa nesmu pri kojeni.. "nastastie" maju vsetci neurologovia D a na prijme by sa mi nehcelo cely den cakat.. uvidime ako bude dalej. marek este nechodi, stavia sa o vsetko, aj o fitloptu 🙂 papa na ranajky jogurt s pecivom inak v papani nic nove.. v piatok sme boli 1x na kupku, ale tak, ze marek mal v bazeniku svojom napustene asi 1,5l vody 😎 stacilo mu.. vyhral sa 4hod. ostatne maminy len kukali, co to za kludne dieta.. ked on ma taaaak rad vodu (ako mama) 🙂

dufam, ze ste zdravi a uzivate si leto 😎 idem kuknut aspon par stran dozadu..
ozaj a madi hovorila, ze aj tunylyk caka babatko!! gratulujeme!!!!

slaviq81
26. júl 2009

Katuška, tak nech ste čím skôr v novom. Ja mám rada vôňu nových domov a bytov 😀 Ako decko som olizovala steny 😀 😀

A o krvnom obraze som nevedela, doktor mi to vôbec nespomenul. Tak mu to asi pripomeniem ja najbližšie 😠

slaviq81
26. júl 2009

Elly, áno som augustová. A už nedráždite s tým Lite way 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre