Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
22. sep 2009

Maťa, ty kokso 😕 😕 😕 To je sila.

danulik
22. sep 2009

dakujeme 🙂 konecne sme sa dockali 😀

tuny - to je hrozne, mali ste fakt stastie 😨

vejinka
22. sep 2009

slaviq..podla mna blbost s tymi hubami...do troch rokov ok..ale do desiatich? neprehanaju to uz velmi??? 😅
gratulujem zubatej lilinke 😉

iwuskaaa
22. sep 2009

Tuny, tak Jakubko sa ako vidím tiež zabáva s hračkami, ktoré sú výlučne pre neho 😀 . Tak toto sme my doma ešte nemali, na šťastie 😀 .
Danielka gratulujem 😉 🙂 ...
Kočky, neviete, či už vláda schválila zvýšenie RP? Kamoška mi písala, že áno, ale nie som si istá. Vraj sa má dostávať 260 Eur do dvoch rokov dieťaťa a mamičky, ktoré pracovali pred MD 😕

slaviq81
22. sep 2009

Dani, môžeš Lili dať mrkef nech si zúbok pekne brúsi 😀 😀 😀

Idem už pozerať telku. A potom do hajan. Dobrú noc

tunylyk
22. sep 2009

...a hlavne zázrak,že mu nič nie je 😉

ten citron,fakt čistá náhoda,ráno som hneď premýšľala,že nič nové nejedol a napadol ma čajík,ktorý pil,volám sestre a heej ta ja dávam aj kyslé aj sladké a boli sme doma 😀 ale stačilo dať 3xfenistilove kvapky a zabralo.

vejinka
22. sep 2009

iwus..ano vraj je to schvalene..od noveho roka...a do dvoch rokov 😉

vejinka
22. sep 2009

tuny paneboze sak to je komoda jak hovado..nechapem ako sa mu podarilo ju celu stiahnut...ale Erik je nieco podobne ..minule si klepol nos trubou co sa pokusal vstat a ona sa otvorila..no ale bola som blizko takze neudrel sa moc

tunylyk
22. sep 2009

iwuska akurát dnes som potom pátrala,ešte to nebolo ani na tom čítaní,či ako sa to povie v parlamente... mňa dosť zaujíma,keď to prejde,aký vlastne budem brať,keď Kubko bude mať v lete 2,medzi tým druhé mimi,ktoré by fakticky malo mať nárok na ten vyšší,hm to som fakt nikde nenašla 😒

ja už fakt neviem,či ho mám prilepiť,alebo priviazať ☹ vždy je tam,kde netreba a hlavne u našich má raj,všetko treba preskúmať... dúfam,že do marca troška zmúdrie 😉

slavi dobrú,o mesiac sme tu zas 😉

danulik
22. sep 2009

vdaka 🙂
..ale sa hanbim, lebo ho objavila moja mama 😅 kazde rano kontrolujeme pusinku, ale dnes sme nejako nestihali a ked mama lili krmila, nieco zastrngalo 🙂

slaviq - ok, dam 🙂 🙂 🙂

citala som, ze huby sa neodporucaju do 3 rokov..

tunylyk
22. sep 2009

veji keby sa aspoň poučil,keď sa niekde trepne,ale figu o chvíľu tam lezie zas,aj do komody išiel hrabať asi hodinu po tom,len čo sme doupratovali ☹

ej cipana,ta to fakt je už schválene?Ja som sa k tomu dnes nedopátrala,alebo to boli ešte staré info

tunylyk
22. sep 2009

danulik u nás sa hovorí,že kto nájde prvý zúbok,má dostať darček 😉 sestrinému chlapcovi som našla ja a to len tak,že sme sa šteklili a bol tam 😀 žmurkol na mňa a sestra so švagrom ho hľadali niekoľkokrát do dňa a nič 😀

danulik
22. sep 2009

no vidis, to sa aj u nas hovori 🙂 🙂 🙂 tak zajtra musime kupit babine darcek 😉

tunylyk
22. sep 2009

tak a ja utekám,ten môj Herkules má volá,asi zlé sníčky 😉 však o mesiac dohrmíme zas - mám poradňu,doma nemám net.Majte sa krásne,hlavne nech vás zďaleka obídu jesenné chrípky a prechladnutia 😉

danulik
22. sep 2009

paa, tuny 😉

iwuskaaa
22. sep 2009

Danielka, to by mala kúpiť babina darček pre Lilly 😉 .
Tuny, drž sa aj Ty a jasné, že aj Jakubko 🙂 ...
Ak je to schválené, tak je to super, ale zase to bude mať toľko háčikov, že to dostane málokto 😠

jancia
22. sep 2009

Dani 😀 😀 😀 gratulujeme k zubceku 🙂
Cmuky Lilinke!

Tuny, ten Vas Jakubko ma riadne vytazeneho anjelicka strazneho... ufff... tak dufam ze ked zase budes na nete, len vesele historky budeme od Vas citat, drzte saaa 😉

hribikana
22. sep 2009

danulik - blahozelaaaaame
jamaica - kazdu chvilu pojdeme na 3D, takze uvidime, co nam drobec ukaze
tuny - tak to ste mali stastie v nestasti, hadam pokial porodis, tak drobec bude najposlusnejsie babo na svete 😀
nasa mala zacala po najnovsom ocka volat TATI a tak krasne to vravi, tak vyrazne a dnes ked nasla jeho fotku v mojich dokladoch, tak od stastia vykrikovala a nexcela mi ich vratit, bozkala ho ... no sila
a mala mi dnes spala doobeda aj poobede po 2 hodinky 😉

madi
22. sep 2009

ahojte vospolok
danulik, tak ste sa teda dockali...blahozelame....nechapem preco to tak niektorym detickam skoro vyjdu zubky a niektorym neskoro...hm... 18.12. bude u nas rok, co nam vysiel prvy zubok... 😀

jaaaj, ako vam zavidim to stretko, muselo byt fakt super ...uz sa velmi tesim na dalsie...snad sa teda nejake zorganizuje....musim ist kuk do druhej temy 😉

my mame tiez 12 zubkov...cize uz iba ocne a dost??? teda "IBA" 😒

tunylyk - fuuuha klobuk dole teda pred Kubkom...ale ako tak sledujem okolie, tak Kubkovia a Adamkovia su taki nejaki vybiti a neposedni...hm... hehe

hribik - Ninka musi byt uzasna s tym pusinkovanim 😅

my nemame asi nic nove...boli sme chori, brali sme prvykrat ATB, simon ma z nich teraz take stavy, ze sa nechce prebalovat, lebo mal vystipanu ritku a ma z toho asi traumu chudiatko ale uz sme fit...a inak neviem...asi nic take....aha baaa - simonko sam tancuje kolo kolo mlynske..taky je paraaadny..a obcas sa tak zatoci, ze sa mu az hlavka kruti a potom sa moce...a vie povedat had a deti a havo a minule aj auto sa mu tak trosku podarilo...ale mama ani za svet ..hm...ale aj tak ho lubim najviac na svete 😵

stankaji
22. sep 2009

danulik - tak gratulujemeeeee k 1.zuuuuubku 🙂 🙂 🙂

pozrela som fotky zo stretka, sú fantastické, cítiť z nich úžasnú atmosféru 😎 😎 😎

HUBY - čítala som v atlase húb, že sa nemajú podávať deťom do 10 rokov!!! (ja si myslím, že s rezervou 2-3 rokov), ja som jedávala huby od 8-ich rokov u mojej starky, a zbožňovala som ich aj ich stále zbožňujem 😝 a synovi (13r) som ich v lete dávala od 4-5-ich, ale mu nechutili až teraz druhý rok čo ich zje, aj to len šampiňóny...

madi - tak to je Šimonko pekne zubatý, naša Martinka sa so svojimi 6-timi zúbkami na ňho nechytá 😉 😵 🤐

...ináč dnes ráno vstaneme a Martinka s horúčkou, uff asi je na ceste ďalší zúbok...

hribikana
23. sep 2009

dobre ranko ...
uz mame 7 zubkov, mala spala v noci s nami, ako pri kazdom zubku a v noci pocujeme nejaky rachot hrmot a drobec sa nam vysypal na zem, spinkala sice medzi nami, ale postupne sa posuvala nizsie a nizsie k nasim noham, az to tak dopadlo. Dala som jej mliecko a naspat do postielky a spinkala uz potom az do rana. 😀

elly111
23. sep 2009

ahojte gratulujeme k zúbkom, pokrokom
nádherne ste opísali stretnutie 😵
my sme teraz v jednom kole stále nejaké cestovanie, vybavovanie,...
dnes sme sa boli pýtať na škôlku, u nás berú od 2r a vždy len v septembri, takže mám dilemu buď nastúpi budúci rok v septembri, alebo až keď bude mať 3 roky, ale to budem musieť nájsť na 2mesiace nejakú au pair lebo oni majú v lete škôlku zatvorenú a mne končí materská v júli,...či ako to je materká kočí 3 roky od kedy začala, alebo 3 roky od kedy sa dieťa narodilo? 😕 😨 😕
letím ide nám návšteva 🙂
krásny slnečný dník želám 🙂

nesca
23. sep 2009

Ahojky,

Dani, ja som sa vždy čudovala, že ešte fakt nemáte tak dlho žiadny zúbok a vy nás asi nakoniec dobehnete . . . my máme síce 4, ale už asi 3 mesiace, alebo aj dlhšie nič 😒 No možno sa vám teraz budú sypať jeden za druhým. Ale počula som už od viacerých, že je lepšie ked čo nejneskôr výjdu, tak sa asi máme tešiť 🙂.

K tomu RP, ja síce teraz žijem niekedy akoby mimo civilizácie 😀 😝, ale mám sekretára (mangel) a ten mi zrovna včera hovoril, že čítal, že ešte to nie je a ktovie či bude, lebo že ešte tam pribudol iný návrh a to niečo v tom zmysle, že by bolo vraj spravodlivejšie keby sa skôr predlžilo materské, to je to čo ste mali prvý polrok a to v závislosti od toho koľko matka pred nástupom na MD odpracovala, čo by sa nás už vlastne netýkalo ☹ Potom by sa už RP nezvyšoval, ten druhgý návrh chcel zrejme zamedziť tomu aby z toho zase neprofitovali hlavne určité špecifické skupiny nášho obyvateľstva . . . Tak uvidíme . . . Nás s manželom zatiaľ všetky výhody a zvýšenia bezpečne 😖obišli, tak by som sa aj čudovala keby sme dostali niečo navyše aj ked len pol roka v podstate.

Neviem kto sa to tu pýtal že ako pri druhom dieťatku, tak tak, že ak je nárok na materské zo sociálnej poisťovne, tak RP sa odníme z dôvodu narodenia druhého baby a vypláca sa zase pol roka materské na druhé dieťa.

nesca
23. sep 2009

Elly,
materská končí dovršenim 3 rokov dieťatka, pričom ak sa dieťa narodilo napr. aj 2. augusta, tak v septembri sa ešte za august vyplatí plná výška RP, nie len jej alikvotna časť, takže ti to vyjde výborne.

elly111
23. sep 2009

návšteva mešká tak som ešte prišla kuk

nesca krásne ďakujem za info, takže bude všetko ok ak nastúpim do práce od 1.9. a malý sa narodil 23.8.? Nemusím sa tých pár dní nikam hlásiť atď. Alebo si mám dať radšej nástup do práce trebárs od 15.8. aby mi to prekrylo všetky odvody,...pýtam sa ako hotentót, no ale čo už 😅

nesca a teda ak by bolo druhé bábo tak budem zasa dostávať pol roka takú vysokú materskú? No nieže by to bol nejaký finančný zázrak, ale oproti tej terajšej almužne 😖

hribikana
23. sep 2009

jej elly, nase deturence sa narodili v rovnaky den

nesca
23. sep 2009

Elly,
tiež čakám návštevu 🙂 , tak vyprážam nejaké somarinky . . . návšteva je kolegyna z práce a tiež je na MD.
To čo sa pýtaš nie je v našej kompetencii, ale prekonzultujem to s nou a dám vedieť, lebo myslím že áno, ale nie je to na beton.

mhviezdicka
23. sep 2009

ahojte 🙂

danulik,
gratulujeme k 1. zubku 😵 som rada, ze Lili dodrziava dohody. nestihla to sice na stretku, ale den ci dva hore dole - hlavne, ze je zubok von 😀

bambi,
my tiez znakujeme, ale priznam sa ze veru neviem kolko tych znakov pozname, este som ich neratala ... je to super ked sa mozem s malou takto krasne "porozpravat" aj ked som si vsimla, ze zacina niektore znaky nahradzat slabikami 🙂 takze uz len cakam kedy sa rozkecame 😀

tuny,
teda ked som si citala ten tvoj prispevok az mi mraz presiel po chrbte - ja to vyslovene neznasam, ked musim prechadzat cez prechod bez semaforov, prave kvoli takym umelcom o ktorych si ty pisala 🙄 mne sa dokonca stalo, ze mi jeden pan zastavil a sofer za nim neubrzdil a bum - boli v sebe. bolo mi to dost neprijemne, ale co uz ... ☹

madi,
ze 12 zubkov, my mame stale len dva - vsetko pekne pucime vidlickov alebo aspon krajame na male kocky, inak by nic nezjedla ☹

a ocnych zubov je 8? 😕 tie su zevraj najbolestivejsie ☹

a co sa tyka hub - ked sa to tak vezme, nemaju ziadnu vyznamnu vyzivovu hodnotu, co viem s istotou je to, ze su velmi tazko stravitelne - ja napriklad preto huby skoro vobec nejem. takze malym detom by som ich rozhodne nedavala minimalne do 3 rokov.

no idem ja pomaly varit, manzel, cisti zemiaky, budu francuzaky - mnam 😝 😀

nika.r
23. sep 2009

ahojte

ako tak čítam, nie je Tomi jedinýbeťár. Tiže máme modriny po celej hlave, každý deň sa niekde strepe. Ale vie sa aj krásne konštruktíven sám hrať. Najnovšie prekladá kocky z jednej krabice do druhej, chodí s autíčkami po celom byte a robí pri tom brm-brm a začal už aj dávať krúžky na tyč a stavať dve kocky na seba.

Zároveň však si už uvedomuje, že môže ovplyvňovať veci naookolo. Máme za sebou už aj prvé truci výstupy. Naposledy vonku na odrážadle chcel ísť len na cestu, tak som naňho pokričala a nedovolila mu ísť iným smerom a normálne mi z neho zišiel dole, hodil sa na chodník a plakal. Domov sme došli na rukách a s hrozným revom, takým, že už aj zabudol, prečo plače, len sa zadúšal a nedal sa upokojiť.

pozrela som fotky zo stretka. Určite Vám bolo fajne. Všetky detičky sú rozkošné, škoda, že sme ich nevideli na živo.

Pozdravujeme všetkých. Nestihám Vás dočítať, žijeme teraz dosť hekticky, na PC niet času.

bammbi
23. sep 2009

ahojte, prisla som pochvalit fotky zo stretka. Su super! A ako krasne vam pozovali, niekto pri fotaku asi zabaal a robil opicky, vsak? 😀 😀 no a prostredie - naaadhera....

Danulik, tak predsa si sa dockala... 😉

My este stale cakame na prve kroky. Nozicky mame lenivejsie, ako aj vlasky a zubky, zato jazycek.... ten sa nezastavi cely den, keca a keca, niekedy sa postavi do otvorenych dveri a vykrikuje na susedov, normalne im cosi vysvetluje....

Jancia, videom sme toho moc nezachytili, okrem nejakych zakladnych zaciatkov, ale mala by som mat par fotiek ako znakuje.
Mhviezdicka, polovicu z toho poctu znakov, co mala ukazuje su zvieratka, mame kopec kniziek, takze ich skoro vsetky ukazuje, ked sa na ne pytam, niektore vie uz aj povedat... Ja uz som to niekedy aj chcela vzdat, ale potom zrazu tak naraz prislo obdobie, kedy sa to zacalo z nej "sypat". Tak terz sa tesim, ze sme vytrvali, lebo je to super... najma ked zbada veci, ktore ja nevidim a ona ma na to upozorni.... a jasne ked nieco chce... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre