Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
21. okt 2009

no ja som STV nepozerala, lebo dnes mal nico zase divoky vecer. zaspal az na treti pokus a to az o 23:10. uz ma islo z neho porazit. prvykrat sme si isli lahnut o deviatej.

basky: prave som to tu aj ja pisala, ze s tymi chlapceskymi vecami velkosti 86-92 je to bieda a nielen na slovensku.

katinka0000
21. okt 2009

basky: a to o co ste tam sutazili?

nika.r
22. okt 2009

ďakujem za reakcie na ten Vigantol. My sme tiež v lete nedávali a teraz sme z toho vypadli, podarí sa mi tak každý tretí deň spomenúť si na to 😅

pepies
22. okt 2009

ahojte babulky,
tak vcera som bola na tom pohovore, zo sales managera sa nakoniec vyklul sales director, tak som skoro padla pod stol, ale myslim, ze aj keby si ma vybrali, nestiham to popri malom, je to obrovsky stres a zodpovednost 😝

v noci som kojila 9x a rano som sa skoro potkynala od unavy, bo maly bol u o 7 hore............. asi si idem fakt posolit bradavky, lebo uz dalej nevladzem.......... 😒

babenky, nechcete niekto tuto bundu? kamoska mi ju priviezla z UK -som ani netusila, ze mi ju prinesie a ja som si ju aj objednala z Nextu a teraz budem mat 2, lebo ta baba mi nezrusi objednavku, bo bunda je uz na ceste na Slovensko. Je to velkost 86. Keby ste niektora chceli, napiste cez IP. Ak nie, nahodim ju na MMB 😅

http://www.next.co.uk/shopping/children/younger...

iwuskaaa
22. okt 2009

Basky, tak pekne si to napísala 😉 .
Ja osobne som šťastná, mám dobrého manžela a skvelého ocka pre nášho krásneho synčeka 😵 . Občas má človek také smutnejšie dni, že niečo by na svojom živote chcel zmeniť, ale to asi každý...momentálne je všetko tak ako si to predstavujem 🙂 .

Katinka, ten link som Ti poslala, našla si si ho? 😉

Peti bunda je krásna, ale my už máme, takže ponuku neprijímam 😀 🙂

katinka0000
22. okt 2009

ahojte!

iwus: hej, nasla som ho. dik!!!

nico mal vcera nielen vecer nepokojny ale aj celu noc. bol hore asi stokrat. neviem, co mu bolo. choroba asi ziadna, lebo teraz je o.k.

idem nieco upratat, lebo to tu vyzera ako po bombe. 🙂

iwuskaaa
22. okt 2009

Katinka, tak dobre, som rada 😉 . A čo hovoríš na fusak? Ty tiež chceš kúpiť nejaký?
Tak verím, že Nico bude mať túto noc kľudnejšiu 😉 a oddýchneš si aj Ty 🙂 .
Ja som už upratala, navarené mám od včera, tak mám voľno pre seba 😵 . To milujem 😀

katinka0000
22. okt 2009

iwus: vyzera fakt super, ale neviem, ci ho vyuzijem. lebo mne nico velmi v kociku sediet nechce a za tu chvilu by mohol byt zakryty aj hrubou dekou. ale este popremyslam a uvidim.

iwuskaaa
22. okt 2009

Katinka, ja som tiež uvažovala nad tým, či ho stihnem ešte využiť, ale nakoniec som sa rozhodla, že asi áno. Je nepremokavý, takže bude dobrý aj na sánky. Ja keď malého posadím do kočíka a nevyberiem ho počas prechádzky, tak sedí pekne, ale ak mu ukážem a vyberiem ho, sedieť už nechce 😝 . A fusak máme aj tak požičaný, ale nieje taký dobrý, to je jeden z tých starších. A budem mať aj pre druhé takto 😀 .

lalunna
22. okt 2009

ahojte, ja sa snazim nedavat ziadne kupovane sladkosti, jedine tieto melasky: http://www.bio-obchod.sk/produkt-231/melasky.htm
obsahuju melasu a ta je velmi zdrava
v pekarnicke mu zvyknem upiect hrozienkovy mazanec a to mu chuti, nedavam tam cukor, len tie hrozienka susene

ally, my mame tu 3 kombinaciu z HMka, je uzasna, len tie palce na rukaviciach 😀 a ten "nahrdelnik" nema chybu, to odporucam vsetkym, je to super vynalez, vyborne sedi... dala som foto aj do albumu v tej suprave

lalunna
22. okt 2009

danulik, na rychle vecere je super tekvica hokaido, my na nej teraz ficime, mame ju cca kazdy druhy den 😀
ved kym je sezoooona
teraz som dovarila ratatouile z nej, vynikos, odporucam dusit aj so supkou, zmakne 😝

lalunna
22. okt 2009

kape patrik zboznuje burizony, da si jeden medzi predne zuby a ceri sa na mna s nim 😀

lalunna
22. okt 2009

katinka, patrik tuto noc plakal nonstop s cca 15 min prestavkami, neviem co mu je, ja to pripisujem tym ocniakom, jeden uz ma, uz len 3, tieto zuby su najhorsi zaberak na moju psychiku
celkovo so zubami starostiiiiiiiiiiii a potom vypadnu, narastu nove a tie sa budu kazit, aka prirodna nedokonalost 🙄

dnes tu cely den premava helikoptera, patrik ju konecne zahliadol a potom sa jej cely cas bal a slzili mu oci ked prelietala 😔

danulik
22. okt 2009

dobry vecer,
nabytok je objednany, uz sa nan tesime 🙂

basky - ja davam teraz vanilkove, lili velmi chuti, len som chcela vediet, ci mliecko striedate alebo davate stale to iste 😉

idem docitat..

danulik
22. okt 2009

basky - pekne si to napisala 🙂 suhlasim 😉

peti - obdivujem ta, ze to este zvladas.. alebo uz nie? 😅
potom daj vediet, ci ta vybrali 😉

my mame teraz super noci, klop klop 🙂 ale este mame pred sebou veeela zubkov..

lalu - dik, tekvicku mame aj my radi 🙂

dam aj ja tip na jednu rychlu veceru - syrovo-hraskova omeleta (ak maju deticky radi vajicka) bud s chlebikom alebo zemiakmi 😉

katinka0000
22. okt 2009

iwus: tak som sa nakoniec rozhodla, ze ten fusak vezmem aj ja.

lalu: s tymi zubami si to napisala na 100%. hnusoby naco rastu, ked potom bolia, kazia sa a nakoniec vypadnu?

danulik: a aky syr davas do omelety?

za chvilu k nam pride neter. bude u nas spat. pomaly sa lucim, lebo jej musim prepustit notebook a manzel je za druhym pc. dobru noc!

kape
22. okt 2009

Ahojte.
No my sme mali dnes dost perny den.
Doobeda plavanie, potom sa Samko snazil spat - dnes tomu velmi neublizil a potom som sa ja ponahlala na anglinu a Samko bol s tetou, lebo nas tato sa len pred chvilkou vratil z prace, z AJ rovno po Samula a ked sme prisli domov isiel rovno spat.
Vysiel mu 10. zubok, ale este je len teda cast vonku. Ocne zatial nemame, tak uz sa tesim.

Lalu Samko papa cistu melasu , kazdy den v jogurte a nastastie s tou chutou nema ziadne problemy.

Danulik ma aj napadlo nieco mnam a rychle, ale Ty nepapas maso, som si teraz spomenula 😉

Pepies - myslela som na Teba, 😉 tak dufam, ze to dopadne ako si zelas. A nezabudni informovat.

Baby, ktora idete prva do poradne, za chvilu drobcov caka dalsie ockovanie ☹

danulik
22. okt 2009

kati - normalny eidam 🙂

kape - myslela som nieco rychle pre deticky, nie pre mna 😉

my ideme na ockovanie az koncom novembra..

kape
22. okt 2009

Ved aj my koncom novembra, ale je to za chvilku, ten cas rychlo bezi.

Danulik aj to ma napadlo, ze asi to myslis pre Lili, no u nas vacsinou Samko si da este jeden chod polievky s ocinom. Sadne si mu na kolena a najprv papa on, tato si nesmie dat ani do ust, lebo to hned krici ze ham.
A este popapa ovocie a potom uz len mlieko.

danulik
22. okt 2009

🙂 🙂 🙂 to aj lili robi, tiez chce s kazdym papat 🙂

basky
22. okt 2009

Ahojte,
Pepies, ta bundicka je zelena? Ak by bola inej farby, hned ju berieme. A ty si uz chces ist pracovat, ke si bola na pohovore? A na plny uvazok? Mna by veru nikto do prace este nedostal, jedine strasna financa situacia doma, ale aj tu by sme sa snazili riesit tak, aby som bola pri Simikovi.

No co citam, tie noci mame vesele vsetky, tiez to pripisujeme zubkom, ked je stale zravucky.
No ci su to zubky nik z nas nezisti, ale hlavne ze to nie je nic vazne, nejak to uz vydrzime, no nie? Ved tych super noci je tiez dost, ked to dospime.
My mame uz tri stolicky, stvrta je na spadnutie, opuchnutu ju ma riadne, no noci teraz tri ok, tak som zvedava, co bude dnes.

Danulik, ja by som mliecko nemenila, ak Vam sadlo. My sme na vyber nemali, ked prestalo chutit, skusali sme ine. Mali sme aj obdobie asi tri mesiace, ze chutili vsetky, no nie z flase, ale v jedle a lyzickou. Teraz momentalne pije rano z flase 28O ml a chuti. Ked prestane chutit, uz to riesit nebudem, po roku uz mlieko nie je take dolezite, mliecne vyrobky papa 2x denne, to staci.

Lalu, to je aka tekvica? A je to vecera pre vsekych, aj Patka? Hod receptik, ak mas aj viac, aj my radi skusime nieco pre nas nove. Inak Melasa je uzasna, my ju uz roky pouzivame, a tak zdravucka. Mne aj samotna velmi chuti.

danulik
22. okt 2009

basky - nemyslela som menit znacky, len ze ci jej mozem striedat obycajny s vanilkovym..
to ti simi pekne vypije, lili robim 180 a to nie vzdy vypije..

my robime tekvicovy privarok so zemiakmi (cibulka, tekvica, kopor, smotana, pre ostatnych aj huby)..

basky
22. okt 2009

Danulik, jasne ze striedat mozes, aj ine druhy, to je uz na tebe, ako sa rozhodnes, drobci su uz velky 😉 Niekto sa riadi aj cenou, ked detom chuti vsetko.
No Simi dobieha zameskane, potom urcite pride zasa mliecna pauzicka, tak sa nam to strieda. Opica nasa mala 😉

kape
22. okt 2009

Ja som prave na tie ochutene pozerala, ze to asi ani nejdem kupit, aby sme nahodou zas nemali problem s odmietanim mliecka. ALe ak Lili chuti, tak je to fajn. My mame doma nakupeny len obycajny Sunar.

basky
22. okt 2009

Kape, a Sunar chuti?

pepies
23. okt 2009

ahojte babenky,

dakujem, ze ste mi drzali palce........ brala som to ako vyzvu - nehladam si aktivne pracu, len mam stale na profesii zivotopis a ked sa mi zda nieco ako zivotna sanca - idem na pohovor a beriem to tak, ze mi nejde v podstate o nic.......
no manzel je zasadne proti, aby som isla pracovat, no ked mi zavolali z Holiday Inn zo Ziliny a vyklula sa z toho pozicia obchodneho riaditela - no, to uz je ine kafe ......
Urcite by som vsak nezobrala nieco, co by bola na ukor Jakubka - to rozhodne nie ....... Aj ked zistujem, ze mi to doma zacina uz hrabat ........ Nie som vyslovene rodinny typ ale zasa ani prilis ambiciozna - to nie .....
Kazdopadne si myslim, ze ma nevyberu - dieta je asi "handicap", ale zas na druhej strane - oni si ma zavolali a vycitali zo zivotopisu, ze som na materskej - takze tak........... Este sa neozvali.. 😉

Vidim, ze uz zubkujete o 106, deticky robia pokroky, varite - no proste super 😉 😉 😉 😉

My mame 12 zubkov, stale samy nechodime - len sa staviame a moja mama ma nastrasila, ze Jakubko dava nejako divne nozicku, ked s nim kracame za ruky - tak chce, aby sme isli na bud.tyzden k nejakemu odbornikovi. Ona robila s detickami na rehabilitacnom - tak sa boji a nastrasila aj mna ............

Vidim, ze sa tu zdravo vari a papka - rada sa priucim - moj muz je sama slaninka a samy steak - vcera som urobila lososa a mrstil nosom 😉 a potom, ze preco sa mi nedari schudnut 😠 😠 😠 😠 😠

Som sa rozpisala - vsetkym pekny hoci uprsany den prajeme 🙂

danulik
23. okt 2009

ja som lili davala najskor normalny nutrilon a potom ho raz v tescu nemali, tak som zobrala vanilkovy a ten lilienocke velmi zachutil 🙂 zatial sme pri nom ostali, ale skusim jej kupit zase ten obycajny.. uvidime, mozno budeme striedat.. este maju aj bananovy 😉

peti - tak tvojho muza radsej na veceru nezavolam, lebo u nas by mu asi nechutilo 😀
inak stale na teba myslim, co sa tyka toho kojenia..musi to byt na nervy.. skus ho napr. cez den nekojit a ked si bude pytat mliecko, tak mu daj nejaky jogurt alebo nieco..postupne by sa mohol odputat od cicky 😅 vodicku nechce vobec? lebo ak nie, tak to by bol problem..nieco pit musi..

lalunna
23. okt 2009

kape ja sa pokusim toto ockovanie odsunut, budem bojovat zato aby to dostal co najneskor
je to ziva vakcina a patrik ma ekzem, z manzelovej strany hrozi alergia a astma
tato vakcina je najvacsi humus zo vsetkych vakcin zatial, mali by ju dostavat az po 3. roku

nika.r
23. okt 2009

kape, aj ja idem bojovať za posunutie tohto očkovania. Argumentovať budem tým, že podľa mňa zle znášal aj hexu, nieto ešte tento humus, ako ho výstižne nazvala lalu. nedali sme už ani tretiu dávku Prevenaru po tom, čo som naštudovala skutočnú pravdu o očkovaní. Nevidím to ale s našou Dr. ružovo, dúfam, že sa podarí posunúť ho apoň na dva roky.

kape
23. okt 2009

Basky - Sunar mu chuti, zatial okrem tej virozy nebol problem, ked bol mensi tak z Nutrilonu ho zapieklo, tak sme ho uz potom ani neskusali a Bebu co sme mali doma, sme nestihli ani otvorit, to bola len poistka v case mojich laktacnych kriz, tu som potom predala a uz sme tu znacku ani neskusali.

Lalu - Vy idete asi skor do poradne, my ideme 26. 11. tak daj vediet ako si u nasej doktorky pochodila, lebo z tejto vakciny mam uz aj aj dost velke obavy, my sme ju uz museli ukecavat na oddelene ockovanie prevenaru a proti pneumokokom. Chceli to pichnut naraz a to som sa bala Samkovej reakcie, nastastie nam vyhovela a zvladol uplne obe bez akychkolvek zlych priznakov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre