Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
27. okt 2009

ahojte,
my sme trochu pomyleni z toho posunu casu, nejako sa nevieme zorganizovat 😀 😅
inac vsetko po starom, lilienocka je zlatucka, celkom dobre sa rozpapala - mame novu fintu - pri papani krmime aj babiku a potom viacej spapa, kd vidi, ze aj jej chuti 🙂 🙂 🙂

docitam vas ked lili zaspi, pa zatial 😉

slaviq81
27. okt 2009

Kape, Lara si nechce dať čistiť zuby vôbec 😝 A prípravy na svadbu, no kopa papierov, už len preložiť do angliny, dať overiť na krajský úrad a hotofo 🙂

jancia
27. okt 2009

iwuska nieco o tej terapii pre predstavu: http://www.psychologia.sk/empatia/13-3.htm
no ja to tiez nemam zatial az tak nastudovane

jancia
27. okt 2009

slaviq co sa tyka zubara, nasa neter bola teraz nedavno 1x a to ma skoro 3 roky, vobec netusim kedy sa zacina chodit ale podla mna staci ked uz ma komplet mliecny chrup, nie?

jamaica77
27. okt 2009

nas caka casovy posun az o tyzden, tak som zvedava ako to tu dopadne s tym nasim spanim. Alexa prechadza uz len na jedno spanie denne, doobednajasie, poobede nechce o postielke ani pocut 😖
Vylezie uz na vsetko, hadze sa o zem pri prezliekani plienky, neznasa to 😠 robi pri tom taky cirkus, ze ju drzim dole hlavou za nohy ako keby som zajaca z koze ztahovala 😀 najhorsie je to pri kakanicovej plienke, mne tecu nervy 😅 Inac je dobra, uz chce vsetko sama robit, papinka sama, trva nam to dlhsie, je cela spinava,a le nevadi,uci sa 😉 zuby umyvame 2x denne, mame ich 7kusov. Pekne papinka vsetko, tak to je dobre, choroby zatial obchadzaju, dufam ze to tak aj ostane.
Davate niekto ockovat proti chripke?

Slaviq - ty Lare davas papat cele suene hrozienka, alebo jej krajas?
Kape - co? to uz tak krasne Samko kakinka do nocnika? 😉 super. Alexe som dala nocnik do kupelne, ale chodi na neho sadnut sem-tam , oblecena, najviac ju bavi zatvorit vrch nocnikaa zatialieskat si za tym... 😀 Ked jej dam plienku dole, ze skusime na ostro, tak sadne na sekundu a uz taha nohavice hore, ze skoncila a tlieska si 😀

jamaica77
27. okt 2009

hodim link na najnovsie fotky z Alexi, pc ktory pouzivam nema na zmensovanie fotiek program, tak ich nemozem hodit si do albumu na MK, tak hadzem vsetko na Fb:

http://www.facebook.com/editalbum.php?aid=21473...

nika.r
27. okt 2009

ahojte.

Tak nás posun času totálne rozhádzal. Tomi už zhruba dva mesiace spal len raz denne a od nedele spíme zase dvakrát, je unavený a tým pádom aj uplakaný. Normálne nechápem. Až rozmýšľam, či nemôže byť aj chorý alebo čo. Až sa mi nechce veriť, že ho toto mohlo tak rozhádzať.

jancia, diky za ten nápad s terapiou pevným objatím. Veľmi sa mi to páči, ale bojím sa toho, lebo raz som to skúšala, keď som sa pokúšala ho odstaviť. Vydržal mi v náručí strašne plakať a hádzať sa vyše polhodiny, keď som mu skúsila nedať prsník. Celý čas som ho objímala a hladkala, ale bol úplne ako bez seba. nakoniec to skončilo tým, že fikal ešte ďalších pár minút, potom čumel do blba, až som sa zľakla, že má z toho nejakú traumu alebo šok a nakoniec zaspal. A to som fakt bola celý čas pri ňom a mala som z toho veľké výčitky svedomia, bolo mi to veľmi ľúto a nemala som z toho vôbec dobrý pocit. Máš s tým neajké skúsenosti, už si to skúšala? Alebo elly? Aj Vám tak plakali a zlepšilo sa to potom?

jamaica, očkovanie proti chrípke určite nie. Klasická chrípka je bežné ochorenie,ktoré sa dá liečiť pokojom a vitamínom C, teplota sa vyleží, vo väčšine prípadov sa nič dramatické nedeje. Ak myslíš proti tej prasacej, nedala by som si pichnúť niečo, čo nie je overené. Nie je žiadne pozorovanie, žiadna štúdia, ktorá by zaznamenlaa nežiaduce účinky, keďže je to zbúchané za pár mesiacov. A navyše boli prípady úmrtia po očkovaní vo Švédsku. Išlo síce o starších ľudí, ale aj tak riziká sú, tá vakcína obsahuje nejaké ťažké kovy. Sa mi marí, že ortuť alebo niečo také.

jamaica77
27. okt 2009

Nika - mala som na mysli obycajnu chripku ockovanie, prasaciu H1N1 by som ani ja nedala.
Ja viem ze sa da liecit, ale ten priebeh a tie hnusne vysoke teploty mi nahana hrozu, zatial co poznam ludi a deti co chytili chripku v tomto obdobi tak maju teploty par dnove nad 40C 😕 ☹
Tak dufam ze nas tohto rocna chripka zdaleka obyde 😉 drzte sa vsetky a aj deturenceky

elly111
27. okt 2009

kape v Albere sme boli čosi iné pozerať a povedali sme si že už tam nepôjdeme 😅 , ale detské sme nepozerali to je fakt
nika hej ja som to skúšala potom ako som si to všetko poprečitovala, ale ja som nakoniec tiež z toho nemala dobrý pocit lebo mi pripadalo že pokojný je iba preto že sa vyreval a to ja neberiem ako správne riešenie na upokojenie dieťaťa
baby zajtra máme ísť očkovať k novej pediatričke uvidím ako sa dohodneme a či sa bude dať s ňou rozprávať,...
jamai verme že deťúrence takýto typ chrípky obíde, ale tých typov je toľko, očkovanie iba proti niektorým a často sa ochorenie vyvolá práve po podaní vakcíny

slaviq81
27. okt 2009

Jamai, hrozienka dávam celé, Lara si ich požuje. Ale nájdem v plienke aj celé kúsky, také pekne napučané 😀 😀

danulik
27. okt 2009

ze k zubarovi - s tym nasim jednym zubom 😀 😀 😀
ale nie, citala som, ze by sa malo ist cca v 3 rokoch, resp. ked uz maju vsetky zubky 😉 treba ist este pred prvym kazom, aby sa detickam navsteva zubara automaticky nespajala s bolestou..

jamai - pridala som si ta na FB 😉 super fotky 🙂

ja chripku nemavam, iba anginu 😝 manzel sa chodi ockovat, ale aj tak byva chory..

danulik
27. okt 2009

jamai - nase prebalovanie vyzera asi tak isto ako u vas 🙄

jancia - haha 😀 ale mas pravdu, ak chce niekto augustovciatko, mal by pomaly zacat 🙂 😉

lilienocka tiez robi naschval zle, ked na nu kricim, preto sa tomu snazim vyhybat a nevsimat si ju.. potom ju to prestane bavit a je pokoj.. velmi dobre vie co moze a co nie, len nie vzdy to respektuje.. a neznasa, ked ju nachytam pri cine 😀 😅

iwuskaaa
27. okt 2009

Janci, ďakujem 😉 . Naštudujem si to a uvidím, či sa na to dám, keď píšete, že nemáte z toho dobrý pocit 😝 .
Danielka, Ty sa kde flákaš? Normálne tu chýbaš 😀 , Ty čo nezvykneš mávať absencie 😀 .
Ja som tiež skúšala, že si Dávidka nebudem všímať, keď niečo robí, čo sa mne nepáči, ale neviem, kde by sme takto zašli. Tapeta by nebola už tapeta, smeti po celom byte atď, atď... 😀 ...
Jamai, krásne fotky, idem si Ťa pridať na FB aj ja ak môžem 😉 , lebo pred chvíľkou mi to nešlo, lebo FB ... 😀

danulik
27. okt 2009

iwus - nejako som nestihala.. ale uz som tu 🙂 😉

jankamanikova
27. okt 2009

Ahojte!
Dakujem ze linky o ockovani. U nas nebol ziaden problem s tym, ale postudujem, co sa da.

Terapia pevnym objatim nam pomohla v mnohym veciach. Bez nej to u nas nefunguje a deti to potrebuju. Niekedy to objatie trva aj hodinu, niekedy pol hodiny. Dolezite je, aby sa objatie premenilo na objatie lasky. Ze dieta objima mamu alebo otca samovolne a s laskou. Niekedy zo zaciatku sa dieta brani a kope a bucha a place hrozne, ale dolezite je bez reci, v tichu dieta objimat. Vtedy naozaj neregistruje nic, len to objatie. Aj ked nam sa to moze zdat nasilne. Ale funguje to. Nam to pomohlo pri Janikovi a vyriesilo kopec problemov a funguje to aj pri Matuskovi. Jakubko to zatial nepotrebuje, ale on si to vyskusa tiez, ak bude problem. My sme objatie skusali uz vsade, aj na navsteve, v obchode, v kostole. My si nevsimame ludi, pre nas je dolezite dieta a to dieta potrebuje v situacii vzdoru pevne objatie rodica, ktore dava dietatu najavu, ze "som tu a milujem Ta takeho, aky si". Terapia objatim je uzasny dar. Ja sa este pocas objatia modlim a pomaha to.

K zubarovi chodime od pol roka, so vsetkymi detmi. Akurat s Jakubkom sme este neboli, ale pojdeme este toho roku 😉 .

aktak
autor
27. okt 2009

mne od nedele spali obaja dvakrat! dnes konecne trochu normalne to bolo a spali len raz ale aj tak su nervozni, maly sa stale pyta ze kde je slniecko a preco je stale tma 😒 co ja s nimi budem cez zimu v totalnej kose robit? 😀

moja chape az moc dobre, robieva aj naschval a jeduje sa ked neni po jej, obcas dostane na zadok alebo po ruke ale najvecsi trest je ked jej nedovolim robit/jest/rozhadzovat to co chcela

jankamanikova
27. okt 2009

Joj a zmena casu u nas prebehla a prebieha. Chalani su z toho mimo, ale Jakubko, tak ten podobne ako v letnom case, ani v zimnom nespi. Rano sa zobudi po siestej a funguje do vecera s polhodinovym obednym spankom. Janik s Matusko pospia trikrat viac ako on. Ale Jakubko vlastne od narodenia spat nechcel 😉 . A dokonca sa v noci o tretej zobudi a do piatej je hore a potom zaspi na hodinu a od siestej funguje ...

aktak
autor
27. okt 2009

jani tak to by som osedivela asi, nasi chvala Bohu spia jeden 10 a druha 12 hodin v noci a cez den obaja hodinu, naraz tak vtedy mam sviatok 😵

my sme si v Albere celkom aj vybrali par veci, detsku nam robi stolar na mieru, do Vianoc dufam bude 🙂

ja by som najradsej ani nedavala ockovat ale zijeme kde zijeme v prostredi akom zijeme tak neviem ci mam navyber 😒

iwuskaaa
27. okt 2009

Janka ja Tvoje riadky tak rada čítam, cítim z nich veľa lásky, pohody...proste neviem to ani opísať 🙂 . Škoda, že sem nechodíš častejšie 🙂 .
Aktak to sa pýtam aj ja, že čo ideme robiť v zime 😒 . O štvrtej je tma 😠

danulik
27. okt 2009

jankamanik - obdivujem tvoju trpezlivost 😅 😉

aktak - potom daj vediet, ked pride nabytok a poprosime aj foto 🙂

danulik
27. okt 2009

ja mam na zime rada vecerne predvianocne prechadzky v meste, ked je tma a svieti vianocna vyzdoba 😵
ale to je tak vsetko.. inak ju naozaj nemusiiiiiiiiiim 😝

jankamanikova
27. okt 2009

Iwuskaaa - dakujem, dakujem! Rada by chodila castejsie, ale neda sa. Rada sa tu aj dozviem nove veci, co a ako deti a to ma aj tak upokoji, ze ten nas Jakubko je vlastne normalny 😀 . Az na ten spanok. Ale on je taky smejo, radostny. Dava nam tolko lasky a energie a s chalanmi ako sa vedia nadherne hrat, tak to je neskutocny pocit pokoja a radosti. Tesim sa velmi.

Aktak - som zvedava na ten nabytok. Ak Ti to nebude robit problem, potom ho odfotis a mozme nakuknut? Prosim, prosim ...

aktak
autor
27. okt 2009

hodim hodm fotos ked to bude hotove (vybrali sme jelsu a vanilku), stolarom je moj pra pra bratranec z neviem akeho kolena, z Oravy 🙂 bru noc, padam od unavy

eminkaa113
27. okt 2009

Ahojte dievčatá.

Aj nás trochu poznamenal posun času, Emka dnes vstala 5.30 😕 , skoro mi oči vyleteli keď som pozrela na hodinky. Ale večer spala už o 19.30hod.
O tej metóde objatím som čítala v mama a ja a celkom sa mi to pozdávalo, no ešte som to neskúšala lebo nemusím. Emka má niekedy ťahy, že keď jej niečo zakážem a zoberiem ju na ruky, tak sa zahybá. Raz sa mi tak zahla dozadu, že som ju skoro neudržala... Až mi srdce poskočilo. Ale ja ju nechám, nech sa vykričí a ju to hneď prejde. A keď jej zakazujem, tak to je teda sranda. Ešte sa mi zasmeje a zamáva mi. A keď urobím nonono, tak aj ona urobí nonono. A aj tak si spraví, čo chcela. A keď sa jej opýtam, že čo robí maminka? Tak odpovie, nonono 😀 podarená.
Papá dobre, všetko jej chutí, najviac polievočky, no všetko čo papá musí mať položené na svojom stolíku, lebo inak nechce. A veľakrát papá aj sama, to teda zbožňujem a hlavne polievku....

A ešte som chcela povedať, že nám konečne idú zúbky - prvé spodné a hneď 2 naraz, už sú vidieť biele bodky. Tak sa teším 😉

bammbi
27. okt 2009

Ahojte,
dnes sme absolvovali ockovanie, vidim, ze ste to tu rozoberali, tak sa pridavam.
O rizikach som sa tu od vas dozvedela neskor - az ked sme mali okolo 8 mesiacov. To uz sme mali za sebou 3x hexavakcinu (v 2,4,a 6 mesiaci) 😝, 2x prevenar (v 2 a 6.mesiaci) a 2x Meningitida C (v 4 a 6.mesiaci). Ano, citate spravne v 6.tom mesiaci sme dostali naraz 3 injekcie - Hexa+Prevenar+MenC.... 😝 😝 😝
Este teraz mi je zle, ked si uvedomim, co muselo moje dieta absolvovat v prvych 6 tich mesiacoch zivota. Pokladam za velke stastie, ze vsetko zvladla bez problemov, bez teplot a reakcii...

V 12. mesiaci sa tu ockuje ta zakerna MMR+Prevenar, a akoby to nebolo dost, hned v 13.tom mesiaci tretia davka Meningitida C+Hib.
Hoci mame uz 14 mesiacov, az dnes som bola na "12.mesacnom" ockovani a dala som jej len pichnut tretiu davku Prevenar, aby ten cyklus mala ukonceny. MMR som odmietla s tym, ze to chcem posunut na neskor a zaskocila ma odpoved typu: To nie je ziaden problem, stretavame sa s negativnymi skusenostami s touto vakcinou a s podobnymi poziadavkami inych rodicov...
V Irsku nastastie neexistuje legalny postih v pripade neockovania dietata, nechavaju toto rozhodnutie a zodpovednost na rodicov ( to som sa tiez dozvedela dost neskoro)

Takze len som chcela dodat, ze su krajiny, kde je ten ockovaci kalendar omnoho horsi ako na Slovensku (konkretne USA, Velka Britania a Irsko) Podla mna je fajn, ze sa na SK najdu flexibilni lekari, ktori MMR dokazu posunut na 18mesiacov a neskor... ockovat tym svinstvom 12 mesacne babo spolu s inou vakcinou je dost silne kafe... Chcem sa tymto podakovat vsetkym, ale hlavne Nike.r, Elly a Lalu, ze nas na tento problem ako prve upozornili a ze vdaka tomu som mohla zvolit "setrnejsie" riesenie pre moju bambulku... Kon je fakt super 🙂 😉 🤐

jankamanikova
28. okt 2009

Dobre ranko!

Bammbi - to som rada, ze ste to zvladli a ze ste ok. Je pravda, ze su krajiny, ktore maju to ockovanie horsie ako my. Ale nehovori sa o tom. Ja som sa na to nikdy takto nepozerala a to mam tri deti 😉 . Nastastie sme nemali problem a ani nemame. Myslim, ze Janik ma ockovany Prevenar len jednu davku v tretom roku zivota a Matusko tiez len jednu v druhom roku, alebo takto nejako. Iba Jakubko ma kombinovane ockovanie Hexa a Prevenar. Chvala Bohu, nemal ziaden problem. Nas caka teraz to ockovanie, o ktorom pisete. Mam sa ozvat dr. Tak sa ozvem neskor 😉 😉 😉 😉 . Vdaka ...

nika.r
28. okt 2009

bammbi, super, že ste to dobre zvládli. A ja som tiež veľmi vďačná za konika a za Vás všetky.

Idem Vás opäť poprosiť o radu, asi hlavne jankumanikovu, keďže ona má skúsenosti s tým, čo potrebujem.

Jani, odporučila by si mi kúpiť si knihu od Překopovej alebo sa dá tú teóriu naučiť aj takto cez net? Z odkazov, čo dala jancia som pochopila, že treba v objatí vydržať, kým sa nezmení na pokoj a vyrovnanie a môže to trvať veľmi dlho a byť spočiatku neprijímané. Dá sa to už aj u tých našich detí?Nie sú ešte malí? Realizuješ objatie len pri nejakom veľkom trucovaní alebo aj pri menších? Lebo mne Tomi posledné dni nerobí nejaké dlhé výstupy, ale aj niekoľkokrát za deň má také menšie, hlavne, keď mu nechcem niečo dovoliť. Dokonca už robil aj to, že si búchal hlavičku do steny alebo začal kusať do hračiek a dokonca v posledných dňoch sa aj na mňa rozohnal. Snažím sa nebyť naňho tvrdá a bez prílišných emócií mu to chcem vysvetliť a logicky vyvodiť dôsledky, ale nejde to veľmi, myslím, že to ešte nevie dostatočne pochopiť. Preto sa mi tá terpaia objatím zdá byť efektívnejšia, že lásku isto pochopí. Idú mu teraz trojky, tak si občas myslím, či nie je veľmi ubolený, a preto je taký nervózny. Dosť často ku ne len tak príde a chce sa pomojkať, je zaltučký a usmiaty, ale keď je nahnevaný, je úplne zúrivý na všetkých a všetko naokolo. nechcem naňho za to ani kričať, ani biť ho, hoci len jemne, lebo nechcem, aby sa naučil, že to sú spôsoby ako dosiahnuť poriadok. Nechcem, aby potom on kričal a bil iných, keď bude vyžadovať svoje.
Posledné dni sú ale u nás dosť napäté. Akoby to bolo už obdobie vzdoru, lebo odmieta fakt všetko.
Prepáčte, že som sa tak rozpísala,ale dobre mi padlo aspoň sa vyrozprávať. 🙂

nika.r
28. okt 2009

bammbi, to očkovanie u Vás je fakt sila. Nechápem. V dnešnej dobe, keď sa robia výskumy o vplyve stravy a všetkého možného na zdravie sa vôbec nemyslí na to, či medicína skutočne vždy pomáha. Existujú štúdie ešte aj o zdravotných účinkoch kávy a neviem čoho všetkého ešte, ale aby niekto seriózne a pravdivo preskúmal dopady očkovania na zdravie...je to asi všetko o peniazoch. Tlaky farmaceutických firiem sú neskutočné. ☹ Tých pár ľudí, ktorí niečo o tom publikovali mali vraj v praxi z toho problémy.

mizulienka
28. okt 2009

ahoj nika, nemam asi tolko skusenosti s tou metodou ako Janka, ale ja som sa prvy krat stretla s Prekopovou, ked mal maly problemy so spanim...hladala som na nete a nasla rozne metody a knizky medzi nimi aj Prekopovej "Kdyz dite nechce spat" aj tam aplikuje metodu pevnym objatim.
Aj tu na MK je taka tema, skus si pozriet, mozno tam najdes, co hladas
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jankamanikova
28. okt 2009

Nika - vecer budem mat viac casu na pisanie. Teraz len jeden z clankov mojej oblubenej blogerky. Najdes tam aj viac jej veci ... http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/100339/Tera...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre