Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
27. nov 2009

hribi, asi som blbá alebo čo, ale nevidím žiadne voľné okienka...len také posuvníky na pesničky 😝 asi počkám na muža s takými zložitými vecami 😀

hribikana
27. nov 2009

nika - http://www.funradio.sk/vip a na lavej strane je napisane modrym vytvorit novy ucet. A dakujem

hribikana
27. nov 2009

vlastne na pravej

nika.r
27. nov 2009

no, zaregistrovaná som..ešte poprosím link na tu súťaž, neviem ju nájsť.. 😉 Ty hribi, ale jak mi zavolajú a budem vo vysielaní, tak Ťa... 😝

hribikana
27. nov 2009

🙂 neboj ... ale este tam moja foto stale nie je, potom dam

danulik
27. nov 2009

ahojte,
stale balim, ale na chvilu som si sem odskocila 🙂
vysavac je super, sice nie je taky tichy ako v reklame (zeby sa to dalo cakat?? 😀 ), ale je OVELA tichsi, ako ten, co sm mali predtym, takze som spokojna 😉
nechcete mi prist pomoct s balenim??

iwuskaaa
27. nov 2009

Hribi, keď budeš mať fotku tam, daj vedieť a prispejem aj mojim hlasom 😉 . Samozrejme! 🙂
Danielka, ja by som prišla rada. Príď pre mňa a v pohode, MM zobral auto do práce, tak nemám ako a busom...to som dávno tak necestovala 😀 ...a Lilienočka je doma?

katinka0000
27. nov 2009

ahojte!

iwus, danulik: chcela som najskor ruzu, ale vraj to uz nie je "in", tak som sa dala nahovorit na taku inu kvetinku. mne sa to hrozne paci, co uz, nepomozem si. 🙂

hribi: uz som zaregistrovana. potom hod link, kde ti mozem dat hlas.

danulik: no keby ste byvali v TO, tak by som prisla aj pomoct balit. ale BB je o par km dalej. 🙂

jancia
27. nov 2009

Caute baby, pekny vikend prajem 😉
my sme s Tomim dnes a zajtra bez tata, isiel na "skolenie" 😝

Danulik vela nervov pri stahovani, mna ide porazat uz len pri myslienke kolko haraburd sme stihli nahromadit v tom nasom 1-izbaku 😖.
Hribi krasnu izbicku ste Ninke urobili, vidno ze si sa vyhrala s tymi nalepkami 😉, aj ja som sa uz registrovala a budem hlasovat za Tomaska v brusku 😵.

Tak zatial sa majte, este nakuknem

jankamanikova
27. nov 2009

Nika.r - prave preto, ze od roka a pol si dieta uvedomuje tieto veci, tak skor s tym ani zacinat netreba; s tym nocnikovanim. Ale kazda mamina nech si robi, ako to vyhovuje jej a aj jej dietatku. Ja viem, ze ked raz zacnem , uz nebudem davat plienku. A teraz to nema vyznam ...

Prajem vsetkym krasny piatkovy vecer, u nas uz vsetci spia (kedze deti cely den nespali) a tak je ticho a ja idem na filmovy vecer. Raz za cas mame kamaratky-maminy take nocne vyjazdy a debatime a pozerame filmy a jeme cokoladu. Som zvedava, ako to vydrzi Jakubko 😀 .

eminkaa113
27. nov 2009

Ahojte

hribi - veľmi pekná izbička, prírodná, tá sa mi veľmi páči, my máme aj spálňu v prírodnom, tatranský profil v podkroví, som taký prírodný typ 🙂 Tie nálepky sa mi páčia, aj švagriná ich dala malej do izbičky, dala princes, tak som aj ja uvažovala, že raz také kúpim a vyfarbím

dani - zúbok podrástol, Emka ho už začala aj používať - keď papá, tak sa poriadne zahrizie do lyžičky a páči sa jej, keď jej to tam zacengoce 😀 ďaľší zúbok je už na ceste, no dúfam, že nepôjde tak dlho ako ten prvý 😅

Inak naša Emka má obdobie neee. Na všetko čo sa jej spýtam odpovie najskôr neeeee a potom tak, ako má. Podarené je keď sa jej opýtam či chce cicku a ona neee a keď ju schovám tak kričí 🙂 A takto dookola celý deň: daj papá - neeee a zamáva a podobne.

Čo sa týka zúbkov, ešte nečistíme, lebo nemáme čo 😀 , ale mohla by zdediť zúbky po manželovi, on ich má ako z reklamy a zdravé. Ja mám tiež zdravé zuby (2plomby), ale nie také ukážkové. Tak uvidíme. Emka si zatiaľ len masíruje ďasienká s kefkou, čo som už dávno kúpila v dm drogérii (3ks - na masáž ďasní, na prvé zúbky a norm. kefka) a to ju v celku baví, uvidíme či si bude chcieť potom umývať zúbky.

Čo kupujete rodičom a svokrovcom pod stromček? Dajte nejaký typ, som z toho zúfalá. Iné darčeky už mám.

Pekný víkend všetkým.

kape
27. nov 2009

Ahojte.

Hribi - pekna izbicka, tiez MAcko Pooh pozitivni 🙂 A pozeram, ze aj Vy mate vankus so slonom, zeby od nasej krsnej 😅 , my ho nosiem v aute.

Ja so sestrou kupujem nasim zdravotne vankuse, mamina si to zelala.

Danulik - zajtra nic nezabudnite v starom byte a neboj za chvilku pojdete uz do svojho, veru ako si napisala niekedy veci nejdu tak ako by sme chceli.

A este k tomu nocnikovaniu - zaujimavy by bol nazor maminy, ktora by to urobila s kazdym dietatkom inak. S jednym trenovala nocnikovanie skor a s druhym napr. tak ako Janka ty s chlapcami, ale moznoze Tami by nam mohla nieco o tom, potom ked uz Leuska bude bez plienociek.

Nam sa Samko uz pyta sam, aj ked nie vzdy , plienky este menime, ale na kakanie sa uz krasne pyta, tak co ho nedam,ked sa vie uz vypytat? A jednej znamej syncek, cez den sa krasne pytal, ale ked isiel spat musel mat vzdy plienku, lebo vzdy sa pocikal a to nenocnikoval skoro, zacali az okolo tych dvoch rokov, kedy sa zacal pytat, takze podla mna je to strasne individualne.

Dakujem za reakcie na Kasakdy, pokym budeme fit, tak urcite vyskusame, kedze nechcem aby mal Samko dlhu pauzu v plavani.

Baby inak to je sila, ze prvy zubok, a niektori uz maju pomaly cely chrup , aj tu je to strasne individualne ako vo vsetkom. 😵

jurocko
28. nov 2009

ahojte...chcem sa vas opytat ci niekto nechce kupit pre dievcatka detsky mixer a mikrovlnu ruru?ked ste hovorili ze planujete kupovat kuchynky
moja dostala dve takze zbytocne tak to chceme posunut dalej..mikrovlna huci,odpocitava a piska ked je zohraite a mixer tiez mixuje a vydava zvuky
mozte mi poslat ip a ja vam poslem foto a velmi lacno dohodneme sa...dakujem a inak velmi rada vas citam ja som septembrovka..ahojte a pekny vikend

eminkaa113
28. nov 2009

Ahojte dievčatá,

no, dnes to tu dobre flákate 🙂 Danulík sa sťahuje a čo ostatné??? Možno sa venujete manželíkom, ja som s malou sama, mne príde zajtra na obed, tak už sa tešíme. Idem kuk nejaký dobrý film.

Peknú nedeľu vám prajem.

jancia
28. nov 2009

Emi ahoj, no ja som chvilku tu... a kde davaju dobry film? Lebo neviem neviem dnes ten program... 😝

eminkaa113
28. nov 2009

jancia, ja pozerám cez net.... v tv skoro stále nič nie je 😉

tamita
29. nov 2009

Čaute 🙂 ,
Katarínky drahé - všetko najkrajšie vám prajem 😵
Anulke šikulke tiež, konečne sme ťa znovu našli 😅
My máme konečne za sebou oslavy všetkého,rôzneho druhu...naša Maťka,dcéra, má na Katarínu narodeniny,MM má na Ondreja-v pondelok narodeniny a môj ocko je Ondrej...Akurát som už tretí krát naložila myčku,varila som pre 13-tich,ale dobre bolo....

Kati, na Kaskádach je super,my tam chodíme s Leuškou dosť často,ale vždy sa musíš vopred objednať.Tak to tam funguje,aby kôli konfortu hostí nebolo nikdy veľa ludí v bazéne.

No a s nácvikom cikania zatial velmi neporadím,syn je júlový a už ročný pochopil,ked behal holý u babiny a cikol na betonový múrik a náramne sa mu to páčilo... 😀 potom už stále chcel vidieť ako ciká,najlepšie vonku obcikával kadečo a plynule prešiel aj na kakanie.
Dcéra viac špekulovala,2-oj ročná kakala ešte do plienky,vysvetlovanie sa nejako míňalo s účinkom,tak som prešla k praktickej výučbe 🙄 a pokakanú riťku som jej osprchovala chladnejšou vodou,jasné,že nie studenou,ale tak akurát,aby jej to už bolo nepríjemné a hovorila som jej- ked sa vykakáš do WC-ka,nemusíme sprchovať...O 3 dni kakala už ako veľká.
Ale Leuška asi bude ešte tvrdší oriešok 😝 ,polročná ukážkovo cikala do šerblíka,potom mi z neho už ušla,tak sme to nechali tak,neobsedela tam ani 5sekúnd...a zrovna dnes jej hovorím,ked si čupla a začala tlačiť, poď, vykakáme sa do nočníka.Vyzliekli sme plienku,posadila som ju a v tom vyskočila,že né-né-néééé a ukázala na tú zloženú plienku a začala si ju montovať medzi nohy ,že toto!!! Tak sme sa zabalili a v tom momente celá blažená natlačila... 😀
Tak asi skúsime rovno ten záchod.
Inak vyjadruje sa už k všetkému,ja jej rozumiem ,ostatní občas 😉 jednoduché slová v pohode,ale pri komplikovaných sedí akurát prvá a počet slabík...tak napríklad tekaka je tekvica, nataka je nátačka....
No a najväčšie nervy nám robí horolezeckými kúskami,pritlačí si stoličku a prechádza sa po stole,linke,alebo vylezie do stoličky na jedenie a šúcha sa odtial po zadku dole, ako po šúchačke...ešte šťastie,že máme prízemný dom,len neviem čo urobíme s jazierkom ,v zime našťastie zamrzne..
A darčeky - tak nám teda kuchynka nehrozí, zháňame detskú kosačku,lebo to je v garáži jej zdroj obdivu 😀

iwuskaaa
29. nov 2009

Ahojte kočky, peknú nedeľu Vám prajem 😉 .
Tami, Ty nemáš spania 🙂 . Ráno o pol 4 písať 😀 ...

My sme dnes s Davidkom sami, ocko išiel do Sabinova na zápas. Tak ani nevarím, ideme na obed k mojim rodičom 😵 . Tak máme takú peknú nedeľu 🙂 . Akurát mám nervy, pretože nad nami asi nebývajú ľudia, ale stádo volov 😠 , malý spí, tak som zvedavá, dokedy, lebo asi prerábajú byt, tak mi to všetko pripadá 😠 😠 😠 ...absolútne nehľadia, že je čas obeda a dieťa mi spáva v tom čase ☹ . Ach jaj, ako by som chcela bývať v dome 😀

Danielka ako sťahovanie? Myslím na Vás ako Vám to asi ide 😉

kape
29. nov 2009

Iwuska v nasom baraku sa preraba v kuse asi odkedy sa maly narodil, nad nami sa striedaju podnajomnici, vedla nas su tiez vysokoskolaci v podnajme a pod nam "19" rocna pubertacka, ja zacinam behat ked o pol deviatej vecer zacinaju vrtat a buchat kladivom, cez den sa uz nema u nas ani vyznam vzrusovat, je to na porazenie, nik neberie na inych ohlad. Dom by som aj ja strasne chcela, ale nie s hodinovym dochadzanim do mesta.

Tami , tak budem mysliet na to ze sa musim objednat a ako citam s kadzym dietatkom to mas individualne. A dik za blahozelanie a prosim Ta, kde beries energiu tak skoro rano este pisat na MK ? 🙂

My sme inak dnes tiez bez tatina, ten nas je pre zmenu v praci do Vianoc to bude este pestre.

Maminy, co uz mate po ockovaniach dlhsiu dobu, ako ste to nakoniec cele zvladli, mal niekto velmi divoke reakcie? a davali ste vsetky proiotika?

No idem dat Samka spat.

Peknu nedelu.

iwuskaaa
29. nov 2009

Kape, ja Ťa úplne chápem a musí to byť vyčerpávajúce. Malý sa mi teraz po polhodine zobudil s plačom, lebo sa to fakt nedá už počúvať. No uspala som ho nejako. Popri tom sa poznáme a vidíš. Robia to naschvál? A to nič nespomínali, že idú prerábať, teda ja pochybujem, že prerábajú, ale zase odkiaľ by bol taký buchot? 😠 No uvidím ako to skončí!
Tak u nás je potom na rozdiel od Vás relatívny kľud zase 😕 .
Peknú nedeľu 😉
My na očkovanie ešte nejdeme, Dr. povedala, že hocikedy do 18. mesiaca, tak sa neponáhľam 😒 .

elly111
29. nov 2009

ahojte
Kape my máme po očkovaní už dávnejšie, veď som to tu popisovala, ale klopem bolo to prvé očkovanie na ktoré sme nemali rekciu, na tie prvé tri, okrem tbc, sme mali hrozné rekcie.
krásnu nedeľu želám, je nedeľa že? 😀

jankamanikova
29. nov 2009

Ahojte. Mame za sebou krasny vikend, bola tu moja sestra Danka. Chalani sa tesili, lebo oni ju miluju, lebo ona je pohodacka a uplny veget zienka. Ona lahne a oni okolo nej akoze doktori a osetruju ju a uz aj maly Jakubko ju obskakoval. Chalanom sa to paci a ona im vsetko vysvetluje, dnes jej aj sadru davali 😀 .
Davali sme si dnes vyzdobu na okna, najviac sa to pacilo Jakubkovi. Len chodil a ukazoval, ze chce lepit a pomahat. Velmi sa z neho tesim, lebo sa absolutne zapaja do vsetkeho a je velky smejo a radost sama o sebe.
Chalani sa tesia na Vianoce, dnes zacal Advent, tak uz zacinaju pocitat, kedy pride Jezisko a ze preco jedna svieckia na venci 😉 . Velmi mame z nich radost a tesime sa z malickosti, ktore nam davaju.

Prajem Vam pokojne prezivanie prichodu Vianoc. Prezite to v pokoji a radosti a a zdravi ...

iwuskaaa
29. nov 2009

Janka ahoj 😉 . Z Teba by aj spisovateľka mohla byť 🙂 .
Ten čas veľmi rýchlo beží, ďalšie Vianoce predo dvermi 😵 . Ja som dnes vyložila adventný veniec, no zabudla som, že sviečky nemám, tak zajtra musím ísť dokúpiť 😀 . Zamiesila som na medovníky, zajtra budem piecť 😵 . Zbožňujem čas príchodu Vianoc a tú čarovnú atmosféru 🙂 😵 , o Vianociach ani nehovoriac 🙂

jankamanikova
29. nov 2009

Iwus - no ja spisovatelka a Jany rozpravac 😀 . On take vymysla rozpravky (aj to len preto, ze sa mu nechce citat) a chalani to hltaju a nechapu a ta ich fantazia nema medze 😉 . My mame veniec vdaka detom, lebo chodime okolo jedneho kvetinarstva a tam v ramci prechadzky aj polhodinu stojime a obdivujeme vyklad (kazdy den) a Janik vybral taky pekny jednoduchy veniec a doma si ho este dorobime.

Jakubko mi tu este chodi hore-dole a pospevuje si Aleluja a modli sa tu. Je unaveny, ale spat nebude. Ved snad zalomi, ked pride jeho hodina. Vcera o desiatej zaspal a aj to hodinu bol uz hore 😀 .

Ja milujem prichod Vianoc a Advent. My to tak pokojne prezivame, s kludom. Ziadne obchody, stres a nakupy. To ja neriesim, lebo mna to nebavi. Nakupime s detmi len to, co potrebujeme na nase kreativne dielne a ostatne uz Jany kupuje na Vianoce. Velmi sa tesim, lebo deti to nadherne prezivaju a su take stastne a naplnene pocitom ocakavania, co bude. A uz chcu stromcek a ozdobovat 😉 . Joj, tesim sa ... Dnes sme sa naucili dve koledy, tak uz pospevovali ,,, 😀 .

eminkaa113
29. nov 2009

Ahojte,

aj my sme dnes vyložili adventný veniec, dokonca sme ho dnes v kostole dali aj posvätiť a zapálili sme sviečku. Emka sa tomu tešila a potom sme ešte zavesili aj na vchodové dvere vianočný venček. No už to prichádza, doteraz som si to nejako ani neuvedomovala.
Ja tiež nie som z tých, čo stresujú a lietajú po obchodoch pred Vianocami. Ja všeobecne neznášam chodenie po obchodoch a nákupy. Ak idem, tak vždy cielene. Divné na ženu, čo? No, som už taká. Ale mám 2 sestry, čo by bez nákupov asi zomreli 😀 Takže vždy mi niečo donesú.

Dnes Emka v kostole stále rozprávala Ježi, Ježi (Ježiško) a ukazovala prštekom na sochu Anjela. No bola podarená a aj ľudia okolo sa usmievali 🙂

Prajem všetkým veľa zdravíčka a pekný týždeň.

hribikana
30. nov 2009

dobry den,
dnes asi vsade svieti slniecko, ked tu nik nie je 🙂
uz na na www.funradio.sk konecne pridali, moja fotka je 207, pridala som ju aj tu vo fotoalbume, aby sa lahsie hladala ... dakujeeeeeeeeeeeem

jancia
30. nov 2009

ahojte

hribi - zahlasovane 😉 a tam sa da len raz? ci ako to funguje...

hribikana
30. nov 2009

no to ja neviem, mna to dokonca nepusti poslat hlas sebe samej 😉

eminkaa113
30. nov 2009

ahojte,

my sme celý deň doma, lebo síce je teplo, ale hrozne fučíííííííí. Ale máme doma tatina, tak sa nenudíme 😀

hríbi - aj ja som už zahlasovala 😉

jankamanikova
30. nov 2009

Ahojte!
Tak u nas fuci ako na divokom zapade, ale vonku bolo paradne a hlavne veselo. Chalani sa s vetrom nahanali o preteky 😀 . Ja som dnes rano vybavovala na policii novy OP (bo som ho stratila) a zaroven som vybavovala novy vodicsky preukaz. Bola som bez deti, tie doma strazil Jany ...

Momentalne Janik s Matuskom uz davno spia, ale Jakubko ten ma svoj cas a ratame, ze skor ako o deviatej nezaspi 😉 . No a dnes sa mi pravdepodobne pokazila pracka, co nie som nadsena, tak vybavujeme nejakeho opravara, lebo u nas bez pracky sa neda. A ak sa neda opravit, tak mi Jezisko prinesie nielen novu susicku ale aj novu pracku uvidime ...). Velmi nie som nadsena, lebo dnes je u nas praci den a tam kooooopa pradla a u nas to bez pracky nejde. Ale snad bude dobre ...

Prajem pekny vecer a kopec radosti ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre