Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

glia
10. okt 2008

dobre ranko, mamicky...chcem vas poprosit o radu...tie,ktore mate doma malych vlasacov, ako my...s cim myvae detickam vlasky? my zatial pouzivame sebamed mydlo, no ma z toho supiny...dik a pekny den

anape
10. okt 2008

ahoj mamicky,

glia aj ja malej umyvam vlasky mydlom sebamed /nie kazdy den/ a tiez mame supinky...no nejako som si to s tym mydlom nespajala, lebo Petusko nemal take vlasky,tak som mu hlavicku umyvala v podstate len cistou vodou a tiez mal tie supinky...ze vraj to babatka maju dost casto.
Po kupeli jej hlavku natriem olejcekom sebamed a pekne nam to schadza dole, ale je na to este iny olej, nespomeniem si na presny nazov, ale nieco take ako salycilovy...anulka to urcite vie presne 🙂

anula
10. okt 2008

Dobre rano,
hani, ved asi kvoli epiziotomii to tak bolelo, ta moja sa rozpadla a este nieje celkom uzavreta, na malom useku mam akoby zive maso.
Nebrala si metergometrin? Zastavuje krvacanie z maternice. Ja som mala take krvacanie asi tyzden-10 dni po porode, brala som 5 dni ten metergometrin a postupne sa to zastavilo.

Antikoncepciu mozes brat, ale zavisi od hormonov, dava sa len estrogenova (tusim). No a kojenie, to je antikoncepcia len s 90% ucinnostou. Priklad Jankamanikova a Katka😉

Tami dik, po napapani vyzera ako maly Budha s tymi liciskami 😀

zlatulienka
10. okt 2008

ahojte maminy,

aj nám sa robia tie žlté lupinky. Aj sme to umývali len čistou vodou a niekedy mydlom a tvoria sa opakovane. Naša dr. povedala, že sa to robí hlavne dojčeným babätkám a preventívne sa na to nič nedá dať. Nám poradili potrieť hlavičku pol hodinu pred kúpaním olivovým alebo salycilovým olejom, potom vymyť mydlom a riadne po okúpaní vyčesať kefkou. Nám to pomáha, ale po čase sa lupinky objavia znovu.
Mala to aj moja dcéra, tá bola riadny vlasáčik a keď olej nezaberal, tak nám dr. predpísala dajakú masť, čo namiešali v lekárni, ale tá bola dosť silná, lebo s lupinkami išli preč aj vlásky.Preto to pediatri neradi predpisujú, lebo je to dosť agresívne, no ale aj rýchlo účinné 😲

anula
10. okt 2008

My umyvame vlasky len cistou vodou a presne ako pise Anka, Sebamed olej nam spravil zazraky a ten druhy je 1% salicylovy. Ale ten tu nedostat.

Noc sme mali narocnu, Klara mala asi reakciu na ockovanie, od polnoci poplakavala zo sna, nakoniec to manzel nevydrzal, zobral ju na ruky, zobudila sa a strasne plakala. Este som ju tak nepocula plakat, plakala som s nou, bolo to hrozne. Nakoniec, ma trubu, napadlo dat jej Paralenovy cipok a do pol hodiny sa ukludnila, napapala sa a konecne o 3.00 zaspala.

katinka0000
10. okt 2008

ahojte! glia: my pouzivame kozmetiku KLORANE, ktora sa predava v lekarni. je super. dame trosku sprch. gel (ktory je aj vlastne sampon na vlasky) do vodicky a celeho ho v tom okupam.

katinka0000
10. okt 2008

nikto mi este neodpovedal. je normalne, ze som este nedostala menstruaciu?

hankahc
10. okt 2008

aj ja umyvam maleho kozmetikou sebamed je to ako sprchovy gel a s tym mu aj vlasy umyjem. ale obcas mu aj umyjem detskym samponom Hipp, potom mu vlasy stoja ako anteny hotovy Majster N.

tamita
10. okt 2008

Kati-ani ja som nedostala,to sa počas kojenia rôzne posúva,hormony,no otehotnenie by som neriskovala.ˇ
Ťuťu u nás v pohode,veď nakoniec sme zachovávali kontinuitu aj v tehu,no v pohode nie je vtedy naše dieťa 😠 . Zdá sa,že to bude naša najspoľahlivejšia antikoncepčná metóda. Môže spať,ale akonáhle na mňa môj drahý siahne-a to sme ticho ako muchy-,tak rozdrapí oko,skontroluje situáciu a spustí sirénu.Už má prezývku Monitor,lebo monitoruje dokonale.Máme to otestované počas dvoch víkendov-to sme všetci v posteli aj do obeda.Kojíme,prebaľujeme,lebedíme,spíme,no nesmie sa ma dotknúť.V nedeľu sme mali až 4 pokusy a ustrážila ma,tato rezignoval.. ☹ Začínam podozrievať naše 2 staršie deti,že poverili ségru nech dozoruje,aby už rodičia nerobili somariny.

tamita
10. okt 2008

My máme tiež dlhé háro a asi tak 2x týždenne umývam vlásky dets.šamponom Chicco.Kojíme sa a šupinky nemá,no umývanie hlavy z duše neznáša,odrevali sme zatiaľ každé a problém je vlásky vysušiť.Utierame,kefkujeme-to tiež vyvádza,už som minule skoro vzala fén-či to nebude jednoduchšie,lebo takto to má ešte stále vlhké,musíme dať čiapku potom,aby nenachladla.

jancia
10. okt 2008

Ahojte tak si citam ake su baby spekulantky 😉
Anulkina Klara sa vyfarbila uz davno 😀 no a Tamitkina Lea Julie ako vidim nezaostava hihi no su to betarky 😝

my umyvame vlasky zatial len s vodou a supinky mu olejcekujem, zatim ich mame ale akosi ma to neznepokojuje, ved hadam to prejde 😕 .

katinka ani ja nemam ms a vraj ked sa koji ani nemusime tak skoro dostat, ako pise aj Tami... no ja by som sa na to ako antikoncepciu tiez nespoliehala...
inak ako som bola u gyn. tak tam dosla taka pani a sa rozpravala s dalsou mamickou a vravi ze zase je tehotna a doma ma 5mes. babo, a zapocula som ze si ho nenecha no trosku mi z toho bolo smutno 😔 aj ked v istom zmysle ju aj chapem, radsej si ale treba davat pozor

geegee
10. okt 2008

ja som pri Matuskovi dostala menzes ked mal 8 mesiacov. Bol vtedy este stale kojeny.

jancia
10. okt 2008

oki my ideme von, dnes je velmi pekne 😵

a ozaaaaaaaj BB krasne ste maminky, urcite ajvase stretko bolo fajneeeeee! ja by som bola aj za take celoslovenske niekedy ked deturence podrastu, by sme mohli dat co vy na to??? 😵

katinka0000
10. okt 2008

ahojte!

kde ste vsetky? dnes bol nadherny slnecny den. 😀

katinka0000
10. okt 2008

janci: hej, to by bolo super. len ako sa dohodneme na mieste a termine? asi by to malo byt niekde v strede, aby to vsetkym vyhovovalo.

lalunna
10. okt 2008

sevaste kocandy,
BB - videla som vas novy album, no krasne ste 😉 od hlavy po paty, aj babatecka, aj kociky, vsetko, ale ake malilinkate sa mi zdaju vase babatka oproti nasim petrzalskym faganom 😕

my sme boli dnes na kontrole na rehabilitacii, je na tom lepsie, uz len z toho dovodu, ze pani doktorka mu to tam riadne ponatahovala = pouvolnovala

k otazke - antikoncepcia popri kojeni - aj zena co koji moze otehotniet a to velmi lahucko aj ked nemenstruuje, takze tak
ja som sa rozhodla pre vnutromaternicve teliesko mirenu, ale moj doktor ma upozornil, ze ju zavadza az ked zena menstruuje (a to moze byt pri dokladnom kojeni aj za 6 - 12 mesiacov) a po dobrych testoch na cytologii

jankamanikova
10. okt 2008

Ahojte!
Anuli - mna nepouzivaj ako priklad, co sa tyka kojenia a otehotnenia. U nas kojenie posobi ako 100percentna antikoncepcia do polroka. Od polroka, ked su uz prikrmy, tak je to diskutabilne. Ja sa riadim metodou plodnych a neplodnych dni, t.z. sledujem si hlien. A inac presne vieme, kedy sme pocali vsetky deti, lebo vsetky sme chceli a nie su nahodne. Ja neberiem ziadnu antikoncepciu a ani som nebrala. Kojenie u mna funguje v pohode, takze tieto veci ja neriesim.
Pozrite "Ekologicke dojcenie" http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

jancia
10. okt 2008

caute kati a matka, co babatka uz spia? nas po vyse polhodinovej opernej arii uz zalomil 😝

jankamanikova
10. okt 2008

Este jedna vec - moze zena popri dojceni otehotniet, len ked ma hlien. Inac nie. Ak nema hlien, co je pri dojceni u mna aj cely cas, tak to nejde.

lalunna
10. okt 2008

jeeeej aj ja som za celoslovenske 😵 tak to by bola ina zurka 😀
ale to je potreba normalne aj s ubytkom a tak...

jankamanikova
10. okt 2008

Tu je to pekne napisane a vysvetlene ako to funguje. Ak zena pozna svoje telo, tak to jednoducho funguje.

http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

lalunna
10. okt 2008

cauko jani, jasne patrik zalomil uz pred pol hodinou, ani sme nestihli kupel, dnes sme boli mimo od 9 do 17 mal toho dost...
spajali sme sa u kamosky cez vebku aj s anglickom a ukazovali patrika kamoske co tam zije, tak sa pekne predviedol, rozpraval jej: gi, ga, aaaaaaaaaleeeeee, aiiiiiiiiiiiiiiii, auuuu 😀 take to bolo nadherne
celkovo mal dnes velmi dobru naladu

lalunna
10. okt 2008

jankamanik, mas odomna IP kukkuc

jancia
10. okt 2008

ufff tak to si ho pekne vsystavila, my sme boli vonku cele poobedie tak si fajne pospal na cerstvom vzduchu, dnes bolo tak pekne, som sa vytesovala 😉

no ja som mala ist vecer na poucenie kvoli krstu ale siel len manzel s krstnou (mojou segrou) lebo maleho chytil "hysak" a tak som radsej ostala doma, asi citil ze sa chystam prec bez neho ci co 😕 chuda moje.

tak nech vam vyjde ten Samorin v pohode, sa stretavate aj s Jankamanik? my ideme zajtra kuk na jednu svadbu a v nedelu krstime 😵

to celoslovenske by bolo super ist niekde do hor tak na vikend 🙂 jeeeeeeeeeeeej

lalunna
10. okt 2008

dnes bolo prenadherne veru veru

janka mi akurat pisala ze mozno nepojde...
ale mi ideme urcite, velmi sa tesime

papa, idem trenovat uvazy satkove, dnes som si ju pozicala od kamosky koli zajtrajsku, ale neviem co na to patuch, lebo uz spi, tak miesto neho pri treningu pouzijem vankus a zajtra uvidim co na to povie vazeny pan 🙂 dufam ze sa mu to bude pozdavat, lebo inak si to neviem predstavit

jancia
10. okt 2008

a aky uvaz ides nanho skusit? tak vela stastia, snad sa mu to zapaci 😉

danulik
10. okt 2008

aj ja chcem celoslovenske stretko!!! 🙂 🙂 🙂 to by bolo super 😉 ale to prichadza do uvahy asi az trosku neskor..

noo..dnes sme boli na tom koznom, dostali sme 2 masticky a nejaky hypermangan do kupela - tak sme sa kupkali v ruzovej vodicke 🙂 idem pridat foto 😉

lalunna
10. okt 2008

jani, skusam "kolisku" typ cislo 2 a 3
ale to co mi ostalo, tie dva kusy latky su strasne dlhe???!!! pisu, ze mam pretiahnut dopredu a urobit druhy uzol, ty kokso... no to bude sranda 😀
skusam so zrolovanym vankusom, ale nie je to ono, potrebovala by som dieta 😅 to nase sladko spinuska, takze koncim a pokracujem zajtra rano...

dobru noc

katinka0000
10. okt 2008

danulik: a co to vlastne mala? nejaky ekzem alebo co?

danulik
10. okt 2008

kati - nejaka dermatitida neviem aka, ekzem to vraj nie je.. teraz nemame pouzivat ziadne peny do kupela ani olejceky, za par dni to vraj zmizne.. pred spanim sme ju natreli kremikom, tak som zvedava, ci bude rano nejaka zmena 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre