Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

bammbi
6. nov 2008

nasa mala bola ockovana aj napriek tomu vriediku na pliecku...
...nikto ma neupozornil, ze vtedy by sa ockovat nemalo... 😒 viete aj presny dovod, preco by sa to nemalo???

anape
6. nov 2008

ani a ty ides s Klarou sama?
myslela som, ze s muzom

katinka0000
6. nov 2008

elly: aj ja som chcela vyvarat kazdy den, ale moja mamina so sestrou mi povedali, ze ci mi sibe. oni obidve svoje deticky vychovali na UM a absolutne nestresovali ani s vyvaranim ani so sterilizovanim.

hankahc: mne v nemocnici povedali, ze UM moze byt vonku len 2 hodky, tak suhlasim s elly.

danulik: tak to ste isli aj okolo nas. my byvame asi tak v strede dediny. a ako sa ti to pozdavalo? a co povedal? co to ma lili? a pomoze jej s tym? my ideme zase v sobotu. aj ste platili nieco? my este nic. len homeopatika na horucku.

anula
6. nov 2008

Ani, manzel nema teraz dovolenku, az od 17.12. A tentokrat nejdem sama, uz sa s takym babom sama neodvazim, ved to by som nemohla ani poriadne na WC. Nasi pridu lietadlom a na SK ideme mojim autom.

hankahc
6. nov 2008

Sasi to si mi ani pisat nemala o tych bakteriach 😒 ,ale snad to nebude az take zle, lebo doposial je vsekto ok. no ale pre kazdy pripad budem pripravovat radsej vzdy cerstve..ale ja si pamatam ako by to bolo vcera ked som prosila v nemocnici o mlieko pre maleho, sestricka mi povedala ze nech pockam ze ho zarobi a potom cakat pokial vychladne maleho nakrmit a potom ho mozem dat do chladnicky a na druhy krat ohriat..tak ja fakt neviem, som z toho magor. no ale pre kazdy pripad budem pripravovat radsej vzdy cerstve.
oj bistu ty mas ale dobrych svokrovcov, ked malej take znackove veci kupuju 😉 😉 to u nas je moj manzel na znackove veci, ja si az tak nepotrpim, on sa drzi hesla ze menej ale nech je kvalitne a ja nech je veeeelllllllaaaaa kvalitne a aj nekvalitne 😀 😀

hankahc
6. nov 2008

a druhe babo mi doktori zakazali pre moj drasticky porod a hlavne komplikacie po nom z ktorych som sa dostavala cca2 mesiace takze vecicky asi ponuknem na bazaroch. 🙂 🙂

anula som zvedava co ta tvoja herecka Klara povyvadza cestou 😀 , mozno v bratislave vytrhne volant z ruky a potiahne to az do ciela, lebo u nej je vsetko mozne 😀 😀 😀

kape
7. nov 2008

Ahjte.
Ja len tak na skok, tie mamicky, ktore to mate blizko do Hainburgu je tam taky obchod aj s detskymi vecicakmi a celkom prijatelne ceny http://shop.nkd.com/webapp/wcs/stores/servlet/C...

anape
7. nov 2008

ahojte mamicky,

hanka nechcem vyzvedat, ale to ti lekari doslova zakazali mat druhe babo navzdy alebo len v dohladnej dobe? si rodila spontanne?
zatial som sa s tym nestretla, dokonca so mnou lezala na izbe kocka, ktorej pri prvom spontannom porode odtrhlo maternicu /neviem ci som to napisala spravne, ale ona mi to tak vravela/ a teraz po 7mich rokoch rodila druhe, no pre istotu sekciou a vsetko v pohodicke

anape
7. nov 2008

ahoj kape,
da sa z toho obchodu objednat aj na slovensko?

hankahc
7. nov 2008

anape
lekari mi to doslava nezakazali, ale mi len tolko povedali, ze v mojom pripade by to bol dost velky risk mat este niekedy druhe dieta, rodila som spontanne, na mna bolesti prisli okamzite a ja som vela zvracala a to ako som vracala a ma napinalo tak ja som nechtiac tlacila aj maleho ten sa posuval nizsie a kedze ta branka bola este uzavreta tak mne maly s hlavickou prerazil tu branku, cely krcok sa mi posunul pod panvu, takze visil tzv na vlasku a ked maleho vytahovali tak zo mna vysiel aj ten sliz ktory je na maternici takze maternica bola uplne hola bez toho slizu tam mi popraskali cievky a to sposobilo ze som zacala priserne krvacat. skoncila som zo 60 stehmi na krcku a samozrejme co to zvnonka, ale to uz ma nezaujimalo...bola som u troch doktoroch jeden mi vyslovene povedal ze radsej NIE , druhy ze preco NIE on v tom nic nevidi a treti doktor mi povedal ze aj ano, ale mozem potom ratat neskorsie s plastikou krcka atd pripadne aj s nejakou rakovinkou...no asi tak....ja sa do toho naozaj nerozumiem, ale uz mam aj tak obavy, a predstava ze by som mala byt znova tehotna... no mam zatial strach 😔 snad cas ukaze ☹

anape
7. nov 2008

fuha, tak to si mala teda fakt riadny zaberak a ani sa ti necudujem, ze sa bojis o druhom babatku aj rozmyslat, ale ako pises, cas ukaze...drzim ti palce, aby to nebolo uz nikdy take zle a ked budes chciet babo, tak nech sa to podari a nezazivas uz nic podobne ako pri prvom porode 🙂

elly111
7. nov 2008

hmmm zmizol mi prispevok, tak len v skratke
mame asi 6 flias, snazime sa kazdu pouzit vzdy len 1-2x, potom ju umyjeme horucou vodou a dame do sterilizatora, ked sa naplni sterilizujeme v mikrovlnke 8min. Ja sa pomnozenia bakterii bojim, ved maly sa este dost naolizuje spinavych veci, ale aspon teraz ked je malicky sa snazim na to dohliadnut 😀, ved kazda robime podla seba 😉 . Zostate mliecko davame psikom, ti vzdy cakaju pri dverach ci nieco zostane 😀
hanka tak si si prezila svoje pri porode a sama sa rozhodnes ci si tehotenstvo este zopakujes 😉
ja som tehu veci a uz male vecicky popredala tu na konikovi a co mi zostane zanesiem asi do porodnice, tam ich vyuziju 😉

bammbi
7. nov 2008

caute babulky,
...este raz sa pytam, ci viete niektora presny dovod, preco sa nesmie robit dalsie ockovanie, ak babatko ma stale vriedik na ramienku po prvom ockovani...

aktak
autor
7. nov 2008

bammbi dovod nepoznam, ale nepocula som ze by nejaky preidater povedal neco ine takze je to nabeton nutne 😉

kamarat nam doniesol sterilizato flias AVENT uplne novy a ihrievac flias AVENT, obe si novinky u nas ich vraj este nemaju, ak by ste mali nektora zaujem dajte vediet, na cene sa urcite dohodneme, ja to asi potrebovat nebudem

katinka0000
7. nov 2008

dneska mala nicolaska moja sestra na rukach a tak sa mu skrutili prsteky, ze ukazoval tri. tak sme sa vytesovali, ze ukazuje, ze ma dnes 3 mesiaciky. 😀

nika.r
7. nov 2008

bammbi, viem toľko, že počas očkovania by nemala byť znížena imunita dieťatka. V očkovacích látkach sa nachadzajú mrtve alebo oslabené zaáodky danej choroby - telíčko to spracuje a už si vytvori proti týmto látkam imunitu - ak je však telo oslabené, mohlo by to spôsobiť problém, nevedelo by sa s očkovacou látkou vysporiadať...aspoň takto som to pochopila ja - ten vredík možno znamená, že v telíčku je nejaký zápal...ale možno trepem a anula ma opraví 😝

Tomáškovi lekárka zistila nejakého bacila v črievkach, musíme brať antibiotiká..nie som z toho nadšená, ale čo už...lekárka vravela, že je to bacil, ktorý sám neodíde a mohol by narobiť veľkú šarapatu v črievkach...kvôli tomu ani nebudeme v utorok očkovaní

ináč sa máme fajn, snažíme sa byť čo najviac vonku, kým je ešte tak krásne

ozaj, chutnala som mandarinku a malý ju zniesol v pohode

anula
7. nov 2008

Dobre vravis Nika.

vejinka
7. nov 2008

ahojte kocky..takze som to zasa zariekla a maly bol tuto noc hore kazdu hodinu
baby xcela by som sa vas spytat pri akej teplote kupete svoje ratolesti alebo ste kupavali ked bo.li malinky
a este aku mate teplotu v byte alebo v dome kde mate drobcov.
my kupeme pri teplote 26 stupnov a aj to mam ckaa a kycha a samozrejme ma uz dost dlho sopliky
dnes mi segra povedala ze mame prekureny dom.. a okamzite si mam kupit zvlhcovac vzduchu alebo mokru plinku na radiator..proste ze maly ma preto furt sople lebo mame suchy vzduch...no co ja viem svokra povedala ze nieje suchy..tak teraz co a kupem ho v 38-39 stupnovej vode..v astudensej reve..a po okupani sa s nim presuniem do miestnosti kde je cca 21 stupnov..a svokra povedala ze preto furt kycha.a vcera po kupani som s nim zostala v tej miestnosti a tieklo mi z chrbta.kym som ho nakojila a ulozila...a mozno preto spal tak zle..som zufala lebo ozaj neviem ci ho tymto neodpisem na zdravi..poradte babky prosim

spika
7. nov 2008

Ahoj Anula,
čítam o vypadávaní vláskov, ale na to už máš asi viac odpovedí (nestačím čítať všetko).....Je to úplne bežné, aj naša malá sa narodila s dlhými tmavšími vláskami, až sa všetci čudovali a pozerali súcitne na manžela 🙂 .....(je to blonďák s modrými očami a moje staršie dve deti sú tiež veľmi svetlé, plavovlasé a modrooké....)......potom jej veľmi skoro vypadali vlasy na hornej polovici hlavy a zostali len "bokovky", ako u plešivejúcich mužov.....teraz jej už začínajú rásť malinké nesmelé plavé vlásky - takže svokrovci si vydýchli! 🙂
A čo sa týka tej dlhej cesty a kŕmenia, ja by som zobrala studené mlieko a uložila by som ho do prenosnej chladničky a do termosky by som zobrala horúcu vodu na ohriatie mlieka....mlieko by potom ohrial niekto zo spolucestujúcich v nejakej väčšej nádobke, do ktorej ponorí fľašu s mliekom....trvalo by to síce dlhšie, ale tento model úspešne používam už pri 3. dieťati....viac sa mi pozdáva, ako udržiavať v termoobale teplé mlieko....

slaviq81
7. nov 2008

Caute mamky,
dnes som narozdiel od vcera mala perny den.
Pocuvajte, este sa obmedzujete co sa tyka stravy? Ja som uz skusila kyslu kapustu, tej totiz neodolam a na malej som nic nebadala. Dnes sme mali fazulovu polievku s udenym kolenom, avsak bojim sa, nejedla som.

H a n k a, ☹ ☹ ☹ co dodat.

V e j i n k a, ja Laru kupem vo vode o teplote cca 36 stupnov, alebo menej (kupem ju v repiku), v izbe, ktoru najprv vykurim ohrievacom na cca 23 stupnov, po okupani obleciem a dam aj ciapocku, vypnem ohrievac, otvorim dvere. Kym vsetko upracem tak teplota v izbe sa vyrovna teplote vo zvyske bytu, takze ziadny sok. 😉

vejinka
7. nov 2008

slaviq...urobila som ako si napisala..a zo zaciatku ckal...a ked som ho oblikala tak si dva krat kychol..ale to je v norme...a teraz som v tej miestnosti otvorila okno...troska vyvetram a pockam kym tam bude cca 20 stpnov a pojdeme spat 😉 a moc dakujem

slaviq81
7. nov 2008

Jaj, V e j i n k a, zabudla som napisat, ze Lara kycha dost casto. Takisto ma sopliky, vytahujem jej to odsavackou (manualnou), place pri tom ako pavian, az mi jej pride luto a nikdy tie sopliky poriadne nevytiahnem.

vejinka
7. nov 2008

no tak sme na tom podobne 😒

bibianna
7. nov 2008

slávik, kúp si odsávačku na vysávač, náš pri tom vôbec neplače.

jankamanikova
7. nov 2008

Ahojte!
Prajem pekny vikend a kopec radosti.

Co sa tyka pasu, tak my mame deti zapisane v pase a pohoda. Vsade nas pustili. Vlastny pas budu mat od piatich rokov, kedy to je uz povinne.

Bammbi - Jakub nie je nauceny na babyvak. Jednoducho nespi a nespal nikde inde, len v nom. Vsetky moje deti boli taketo. Ja to neriesim ...; su stastne, tak som stastna aj ja.

bammbi
7. nov 2008

Nika, dakujem za odpoved. Ako som uz spominala mne malu zaockovali bez toho,aby sa jej na ramienko vobec pozreli, bohuzial ma tam hnisavy vriedik uz niekolko tyzdnov, tak teraz len dufam, ze to bude ok... Nejako to tu nikto neriesi.. 😒

Vejinka, moja bambula kycha pravidelne kazdy den a to aj viac krat denne, podla mna to nema nic spolocne s tym, ci je babatku chladno alebo nie. Zatial nebola ani nachladnuta ani ziadne vazne sopliky nema. Kychava tak od narodenia... V kupelni pri kupani mame 22 stupnov, teplotu vody 37 stupnov a v spalni v noci 19 stupnov. S teplotou v byte to podla mna netreba prehanat....

sasenkah
7. nov 2008

Hankahc - preboha! 😲 😲 😲 . Dufam, ze uz si OK, a ze sa tvoj zdravotny stav dostane do stadia, aby si mohla mat kludne dalsie baby 🙂

hankahc
7. nov 2008

baby ste zlate 🙂
ja dufam, ze moj zdravotny stav sa casom vylepsi a budem moct premyslat o druhom babetku, ale zatial brrrrrr asi nie.... ☹ ale ked vidim mojho drobca ako sa rehoce, tak uplne zabudnem na to ako mi dal zabrat,suhajko moj 😀 😀 😀

taka mala pikoska na zaver dna..
dneska som bola na balkone a ako si tak pozeram do blba, zrazu pod mojim balkon zivy kon a na nom chlapec ktory cvalal krizom krazom cez cestu ked som to zbadala skoro som odpadla, ze kon pri panelaku 😲 😲
nedaleko stala pani asi z vnuckou a ona sa jej pytala, ze starka co to je??a ona ze to je taky vacsi psik 😲 😀 😀 , to som uz zmeravela 😀
majte sa vsetky krasne a prajem pekny vikend, dufam ze pocasie bude priat prechadzkam 😉

hankahc
7. nov 2008

jej oprava nie z vnuckou,ale s vnuckou, pisem ako madar, ale zastavu sa zatial nechystam podpalit 😀

danulik
7. nov 2008

caute kocky,
boli ste niekto na "uvitani do zivota" na mestskom urade? my sme to mali dnes - aj tami aj mima - ale oni boli skor, tak sme sa nestretli.. bolo to celkom mile 😉 pridala som aj nejake fotky..

uz davnejsie som sa chcela spytat - tie co ste dali odobrat pupocnikovu krv - na kolko kg vam to vyslo?

lili tiez kycha, ked je napr. na slniecku 🙂 a pri nejakych teplotnych zmenach, alebo len tak 😉
obcas ma sopliky, odsavame odsavackou na vysavac, vobec pri tom neplace 🙂

hankahc - tak to si si riadne "uzila" ☹ dufam, ze to nebude mat nejake vazne nasledky..ale to uvidis casom.. drzim palce, nech sa podari aj druhe babatko - ak si ho budete zelat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre