Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

slaviq81
23. nov 2008

E l l y, maly je sikovny ked sa otaca. My sa este nepretacame, zavadzaju nam plienky, este balime nasiroko.

jamaica77
23. nov 2008

Vejinka a Elly - blahozelam ku novym kuskom co vam dropci predvadzaju 😉 aj ostatnym babetkam tak tiez, len si neviem nikdy zapamatat ktore co uz dokaze...kedze pridem raz zacas.... alexa sa tiez neotaca - je tazka, ale ked jej pomozem, ze lezi na chrbatiku a dam jej hracky do jednej strany aby sa zanimi natahovala, a potlacim jej troska zadok tak ona si tak hlavu vyzdvihne zo zeme a prehodi vahu do druhej strany a potom sa jej podari pretocit na brusinko a je z toho velmi velmi stastna, tak sa krasne usmieva ze to zdolala. ale sama to este nedokaze 😒 a ani sa o to nepokusa, z bruska na chrbat sa otocit - to v ziadnom prpade, ale zadok dvihat to hej, to sa jej paci a fajne sa aj vyprdka pri tej polohe 😀 Takze ona bude asi skor po styroch lozit a sediet ako pretacat sa 😉 Ale kazde dietatko je rozdielne, niektore nebude lozit vobec a hned bude chodit - ako napriklad moja neter, nikdy nelozila a ani jej mama - takze to zdedila po nej asi. Je to rozdielne a tiez si netreba vsimat ze co druhe deticky dokazu v tom istom veku lebo jedno dokaze toto a druhe dokaze nieco ine a nie je chyba nikde 😉

Vejinka dakujem, hej, ona je velmi usmievava 😉

Mi sme na siroko nikdy nebalili 😅 totiz to zabudla som na to, a tu v usa sa nasiroko nebali

a este ku kupaniu, kupeme kazdy den, okrem utorka a stvrtka -v tedy chodime do roboty - tak prideme dost neskoro z roboty, tak sa mi uz nechce 😀 ale v knizke sa pise ze sa nema kupat kazdy den 😕 ale Alexa miluje kupanie a neznasa sa po kupani obliekat 😠

jamaica77
23. nov 2008

Prave nakukujem do albumov - pozream nove fotecky 😵 😵 😵
Slaviq - Lara je krasna, nadherna babika, pekne fotecky 😉 , na tej fotecke co je v tom macickovsskom tricku tak vizera cisto ako Alexa ked buvinka a to ty tak pekne strikujes, ta ciapocka so svetrikom fialovym su krasne 😉

jamaica77
23. nov 2008

Vejinka - Erik je krasny chlapcek - nadherne pasie barany 😀 ci ako si to pomenovala, este som to nepocula, ale pekne dviha hlavicku 😉

jamaica77
23. nov 2008

Elly - musim pochvalit aj tvojho chrobaka, Alex nadherne dviha hlavicku, a je kraaaaasnucky 😵

pokracujem dalej v pozerani albumov..... 😉

jancia
23. nov 2008

ahoj jami - ja len ze keby sme mali vsetko robit ako sa pise v mudrych knizkach, tak by sme z toho asi zblbli 😕 podla mna treba robit to co clovek povazuje za spravne, ako to citi a tak podobne... a samozrejme knihy mozu byt napomocne... alebo aj taky modry konik 😉
my kupeme kazdy den lebo mame z toho taky ritual - potom sa napapame a potom krasne zaspinkame, vacsinou uz o 8 sme v krajine snickov a tuky tuk ze takto krasne nam to ide kazdy den 😉 😵

jancia
23. nov 2008

ja som tiez pokukala albumy, no augustove maminy musime byt hrde ako sme sa posnazili, hihi kto to tu pisal ze tatkovia sa pekne posnazili minuly november? 😀

danulik
23. nov 2008

caute kocky, citam vas poctivo, ale uz nestiham reagovat..
mame sa dobre, lili stale dobre spinka - v noci.. cez den toho vela nenaspi, ale nevadi..
v utorok mame poradnu a caka nas aj ockovanie, tak drzte palce, nech to lili dobre zvladne 😉
aj my kupkame kazdy den, lili sa strasne paci vo vanicke, spliecha vodu po celej kupelni 😀 vanicku striedame s kyblikom, aj tam sa jej velmi paci, usmieva sa na nas, ale tam nemoze kopkat..
ked mam cas, tak pozeram aj albumy - naozaj mame krasne deticky 😵

stankaji
24. nov 2008

Ahojte babulky!!!

Ja sa tiež nejak veľmi netrápim nad tým čo píšu v múdrych knihách a čo by už podľa nich mala moja vedieť, proste to nechávam na prírodu 🙂 🙂 🙂 poniektoré chodia na neurologiu, že nemajú detičky tie správne reflexy aké by mali mať, ale kľudne to môžu začať robiť aj o týždeň, ani sa nenazdajú...nás dpktorka nikam neposiela, zbytočne stresovať, šak vidí, aký je to malý živáň tá naša Martinka... 😉
...ináč, ja ju dosť často teraz dávam na bruško, má takú poznávaciu podlošku, v každom rohu ju niečo čaká, potom má aj tú hrazdičku a minule sa zlostila, lebo jednu hračku čo visela chcela vyslovene urvať a sa jej to nedarilo, no taká bola podarená 😀 😀 😀
.. my ju kúpkame každý deň, lebo by bez toho hádam ani nezaspala 😖

Adrina - ja viem čo je to za bolesť, ja som minulý rok pri mori chytila zápal stredného ucha a mala som po dovolenke, uuuuf
...tak Damiánko je už fakt ťažký frajer, keď už papká kedečo 😝

kikinela
24. nov 2008

Dobre ranko tak ja som v noci vyskušala iba prikrmit vydržali sme od18:30 do pol noci ,spapal 120ml a potom do rana do 5:00 a to už nebolo rady ked spustil 160ml cvytiahol na jeden šup a ešte fnučkal.teraz mu dam prsnik hadam za celu noc tam niečo mam 😅 a ešte mam aj v chladničke 60ml MM,inak ta mrcha mi už prišla včera už som nejako citila niečo preto som sa pytzala,a nad ranom to prišlo tak čakam prijemny dník,zatial sa majte 😉 detičky su nadherne 😉 ked budem mat čas pridam aj nejake naše 😅

elly111
24. nov 2008

slaviq, jamai dakujem ku gratulaciam 😀 a este nam dal drobec vecer krasny darcek zacal sa rehotat tak nahlas a nemohol sa zastavit, my sme sa pucili. Ved jamai ty to poznas Alexa je velky smejko ale u nas bol takyto hlasny smiech prvykrat 😀
A suhlasim nadherne deturence sme si urobili 😀 😀 😀

madi
24. nov 2008

bre rano
my sme mali vcera "vyrocie" splodenia Simona 😀 a kebyze neni simon, tak mame tichu domacnost....vrrrr, nervyyyyy - straaasny vikend som mala...ma vytocil ten moj... 😠

sme privolali adrinu ze? takze Dami uz normalne tlaci kasicky? ciiiii isto ze "tazky frajer" hihi....adrinka ty sa len chytro vyliec 😉

a my este ani nepasieme koniky ci ovecky ci koho to...iba chvilocku....ani sa nerehoceme nahlas....hm...a ani sa nepretacame...ale nevadi...aj tak simonka milujem z celeho srdiecka...

inak - skrz tie moje vikendove nervy bol Simon tejto noci hore kazde 2 hodiny a jedol z obidvoch cicusiek a trvalo to vyse pol hodiny furt (inokedy potiahne z jednej 10 minut a spi dalej), takze som uplne nadsena....este dobre, ze je uz pondelok a siel do roboty...joj paaanecky jaka som z neho vytocena este furt....

a my kupeme kazdy den, tiez mame taky ritual a bez neho neviem neviem ako by sme dopadli....a kupeme tak okolo siedmej....alebo pred siedmou vacsinou (zavisi to od toho, kolko mi spinkal poobede maly)

no..idem k nemu, je pod hrazdickou ale tak aby nebol sam... a aby som prisla na ine myslienky kustik...papa

vejinka
24. nov 2008

veru veru nadherne babatka...teda co to trepem to uz velki chlapci a dievcata

pridala som par fotiek 😉 ten moj drobec uz nieje drobec vcera som ho merala a ma cez 60cm z povodnych 48cm 😅

janinajanina2008
24. nov 2008

ahojte maminky,

mate niektora skusenost s padom Vasho babatka uz aj v takomto rannom veku cca 3 mesiace?

madi
24. nov 2008

hanka - a k tomu ze som pochudla...blbost...katuska dobre foti a ma frajersky fotiak.... 😎 este furt mam 6 kg navyse...a nechcu ist dole...a brucho je obrovskeeeee.... 😒

janina - padom? akoze ze by mi spadlo? nemam ale mam z toho nocne mory pravidelne....ze ho necham na gauci / posteli / prebalovaku a on sa pregula a spadne... 😖

tamita
24. nov 2008

Ahojte detičky + vaše mamičky 🙂 😅
Tak my stále pokračujeme v odsávaní,ale moja babulienka mi to šikovne spestruje,aby som sa nenudila. Minulý týždeń začala papať zo dňa na deń viac a viac-asi ten trojmesačný rastový špurt-namiesto 100 zrazu vypije 150,tak cicku žmýkam niekedy aj hodinu,aby mala dosť.Denne minimálne 5 hodín čistého času odsávam,už mi z toho občas šibká,ale nevadí,vydržíme,len nech mliečko vydrží.Problém je,že počas odsávania sa mliečko netvorí tak ako počas kojenia a impulz na zvýšenie dopytu mozog vraj spracuváva minimálne týždeň a počas neho treba mlieko odsávať aspoń každé 2,5-3
hod. Vždy keď sme v štádiu,že už v pohode odsajem aj do zásoby,začne papať viac a ja mám o zábavu postarané. Hlavné však je,že sme zatiaľ iba na MM,že sme začali riadne kakať- skoro každý deň a bez pučenia a plaču a že pekne priberáme a rastieme.
Na brušku Leuška neznášala byť,po 2sek. sa rozrevala o dušu,teda sme veľmi nepolohovali.No keď ste začali písať,že sa vám už detičky pretáčajú,hovorím jej-pusinka,musíš cvičiť na brušku,lebo sa neotočíš ani do Vianoc a položila som ju na bruško. Ona na mňa vytreštila okále,zaprela sa rúčkami a urobila "hup"...a už bola na chrbte !
skoro som padla na zadok !! hovorím si - že asi náhoda,tak som ju opatrne dala znovu na bruško a šup-už bola zase tam. Normálne som nechápala,že bez nácviku a odvtedy ju dávam pred kupkaním,alebo počas prebaĺovania a ona sa pretočí už do oboch strán.Asi sa rozhodla,že ma nebude presviedčať,že sa jej na brušku nepáči,tak sa rovno zvrtne a má pokoj 😀
Nekúpeme sa každý deň,ale každé ráno a večer poumývame gázou tváričku,krk,rúčky,riťku...Umývanie tváre miluje 😅 Vlásky vo vaničke umývame tak raz za 5-6 dní a pomedzi to striedame vedierko a vodovodnú sprchu. Vedierko pretrpí,vodovod sa jej páči a vaničku odreveme 😖
Každý večer jej vytriem noštek tyčinkou namočenou v spreji s mors.vodou a pred spaním jej pustím zvlhčovač vzduchu,ktorý zároveň aj ionizuje a musím poklopať,soplíky sme ešte nemali,tak si myslím,že je to aj tým.
MS som ešte nedostala,už som si robila aj baby-test,no chvalabohu O.K.
Všetky vás pozdravujem,detičky Leuška pusinkuje-mimochodom sú na spapanie všetky do jedného 😲 😵 😲
a makám osávať...čaute

tamita
24. nov 2008

P.S.
Madi neboj-si dobrá,ty chudneš,-ja som za posledný mesiac pribrala 4 kilo,čo sa napchávam a nalievam-aby som neprišla o mlieko.. ☹ no už,čo už..

angelina22
24. nov 2008

tami aj ja si asi kupim baby test, tiež som este nemala ms a manžel sa bojí či nahodou znovu nečakáme....

angelina22
24. nov 2008

baby už ste niekto objednávali z babymarketu? ja som si objednala fusak a zatial sa mi nikto neozval, nic ani mail,,že kedy asi dojde alebo č, tak sa začínam báť...

jancia
24. nov 2008

Caute,
angie ja som objednavala z babetkovo.sk a vsetko oki, o babymarkete neviem 😒 . a poslala si len objednavku alebo uz aj peniaze? inak ty si sa pytala na ten fusak Kaiser? my ho mame a je suprovy, mozem odporucit.

jancia
24. nov 2008

Vcera som vas docitavala co ste tu popisali kym som bola mimo BA a uz ani neviem na co vsetko som chcela reagovat, tak si hadam priebezne spomeniem 😉 .

Inak madi na tej foto co ste u Katusky vyzera Simonko ked reve ako ten moj 😉 uplne taky isty ksichtik urevany, hehe.

tami si uzasna mamina, tvoja mala Leuska to urcite oceni ze moze papkat tvoje mliecko, drzim prsty nech sa to uz upravi a nemusis tolko odsavat 🙂

jancia
24. nov 2008

katuska ta fotka kde ta Marecek oblapava nema chybu 😀 vsak on dobre vie coho sa ma drzat 😀 😀 😀 hihi to by si mohla aj do nejakej sutaze poslat... 😉

nika.r
24. nov 2008

ahojte 🙂

sledovanie vývinu bábetka môže byť dosť stresujúce,naozaj by sme nemali naše deťúrence porovnávať a hlavne ich do ničoho nútiť. Ja som zo začaitku dosť sledovala Tomiho pokroky, ale bola som z toho niekedy zbytočne smutná. Potom som sa zverila lekárke a ona mi povedala, že uňho kľudne môžem odrátať ten mesiac, čo sa narodil skôr. Ale aj tak...ja som vraj sama vedela sedieť až v 8. mesiacoch! A som úplne zdravá a ani som nikdy žiadne pohybové problémy nemala. Tomi sa občas snaží pretočiť, ak mu dám na bok hračku, ale otočí len hornú časť telíčka a ťažký zadoček nedvihne zatiaľ ani za svet. Ale nevadí..hlavné je, že hračky ho zaujímajú a chce sa k nim dostať, určite sa k nim raz pretočí. Celkom milá vývojová tabuľka je na stránke mamaaja, taká nestresujúca. A napr. v knihe, podľa ktorej sme aj my všetky boli vychované - Naše dieťa, je napísané, že dieťatko má pretáčanie zvládnuť do pol roka - až potom, ak to ešte nevie sa to má začať riešiť. Takže pokoj a pohoda, naše majú ešte dosť času, aby sa to naučili. A hlavne, netreba ich nútiť. Všetky pokroky, ktoré dieťatko robí pramenia z jeho zvedavosti...aj pretáčanie by malo byť o tom, že chce skúsiť niečo nové.

jamaica, niekde som čítala, že dieťatko sa aj tak ťahaním do sedu nenaučí sedieť, lebo ani my dospelí nevstávame tak, že ležíme a rovno sa posadíme - to robíme jedine keď cvičíme brušáky. Ale zase v jednej téme tu na konikovi písali niketoré dievčatá, že ťahanie za rúčky im už v pôrodnici odporúčili ako vhodné cvičenie. Tak teraz si vyber. 🙂 Link na tú tému https://www.modrykonik.sk./forum/show.php?vThre...

aj my sa kúpeme každý deň, tiež to máme ako krásny rituál, na ktorý sa stále tešíme.

adrina, prajem skoré uzdravenie. Ja som v detstve mala veľké problémy so zápalmi stredného ucha a tú bolesť poznám, je to najhoršia bolesť, akú som v živote zažila a to mám za sebou 16 hodinový pôrod so 16 hodinovými kontakciami. Takže veľmi prajem, nech to čím skôr prejde.

janina, určite by som to povedala pediatričke a všímala si, ako dieťatko reaguje, či nie je veľmi ospalé alebo naopak veľmi plačlivé, či dobre reaguje na zvuky a svetlo. Prajem,nech drobček nemá žiadne problémy z toho pádu.

nika.r
24. nov 2008

a ešte som zabudla - lalunna, diky za skvelý tip s praním v octe. Teda, pridala som na skúšku len trochu a prala som aj s práškom, ale rozdiel je úžasný. Ja ocot používam na čietnie vodného kameňa, na batérie v kúpeľni a tak. Vidím, že je to univerzálny pomocník v domácnosti.

jancia
24. nov 2008

nika ja tiez davam malemu miesto avivaze ocot 😉 najprv som sa bala ci to nebude tym citit ale praveze jeho pradielko mi tak nadherne vonia 😵

jancia
24. nov 2008

joooj baby, mne sa dnes tak nic nechce, v byte bordel ale ani ma nehne 😖

anape
24. nov 2008

ahojte mamicky 🙂 ,
aj my sa kupeme kazdy den, az na par vynimiek napr. ked sme mali sopliky, je to v podstate tiez taky nas ritual, ale kupeme sa aj z praktickeho dovodu, kedze Vikina mi stale dost pogrckava a stecie jej to aj pod bradicku, tak potom to tak neprijemne citit a tiez by jej to mohlo vyvolat najaku zlu reakciu pokozky

zatial sa tiez nepretacame, len tak na bok, ale neriesim to, kazde babo je ine a kazde vie kedy je co prenho najlepsie...napr. Petusko sa mi pretacal na zaciatku 4.mesiaca, ale zase sa o mesiac neskor zacal nahlas smiat a Viktoria to uz robi teraz... 🙂

janina nam vypadol Petusko z kociara na zem ked mal 4,5 mesiaca ☹ , nastastie dopadol na deku, ktoru som dala do kociara tesne pred odchodom, neviem preco, ved bolo takmer 35 stupnov...ale zachranila mu zivot a odvtedy verim, ze ma dobreho anjela strazneho...dodnes mi je zle ked si na to spomeniem a neraz sa mi o tom aj sniva a to uz presiel rok a pol. Mali sme kociar z Polska a hned som ho aj vyhodila a nikdy viac, na takych veciach sa neoplati setrit

baby a naco davate do pradla ocot? nejak som to prehliadla ked to pisala laluna

nika.r
24. nov 2008

jancia, dávaš teda ten ocot normálne do priehradky na aviváž? ja som dala ocot do téglika od jogurtu a takto som to dala rovno do bubna.
anape, ja som spomínala, že mi stvrdli plienky a lalunna poradila, že ocot ich zmäkčí.

elly111
24. nov 2008

anape to bol nejaky plytky kocik alebo maly bol taky pohyblivy? Joj klopem ze to dopadlo ok.
Myslim ze celkom prinosna nova tema, teda samozrejme mnohe ste uz skusene maminy, ale ja uz som vela veci pozabudala a niektore babske rady nie su zle 😉 :
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

jancia
24. nov 2008

nika hej, do tej priehradky na avivaz 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre