Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

oraia
17. sep 2008

abby ja sa masim priznat...my zatial nevieme co su koliky nastastie nas to obchadza jedine co ma trapi je to, ze z tej zimy uz troska kychame... ☹

elly111
17. sep 2008

ahojte kocky vsetky vas pozdravujem, zasa som tu na skok, precitala som aspon poslednu stranu 🙂 , ste velmi sikovne 🙂
my sme boli dnes na coxy a v poradni, za tzyden sme pribrali 550g tak sa tesime, mame 4510g. Koliky my nemavame uzivame od narodenia infacol a placeme len ked chceme papat, alebo sa nudime 😀
Tiez pouzivame antikolikove flase mam a nuby pri nich sa nezakuckava a tento tzyden uz zvlada drobec aj flasu avent 😀 , nastastie mu nenormalne chuti papat

sasenkah
17. sep 2008

Ahojte,

my sme boli v pondelok vo Viedni, nakupit malej nejake teple vecy, lebo to co ma je jej velke, hlavne, ze ma plnu skrinu letnych saticiek 😠 .
A vcera som uz bola prvykrat od porodu na joge. Myslela som, ze to bude horsie, ale nejsom na tom s kondickou az tak zle 🙂 .
Mala bola zatial s ockom a Alinkom doma a pozerali dvd.

🙂

lalunna
17. sep 2008

este k tym kolikam teda, ja mam pocit ze ako som vcera nedala sab simlex a vypila len jednu salku feniklu, ze sa to zlepsilo 😀 to len tak na okraj

sasi, o tej joge, kam chodis? ja by som tiez chcela, ale az po sestonedeli, sa tesim, a este ku kadernicke, ale tiez az po, len neviem ako budem riesit kojenie 😕

mhviezdicka
17. sep 2008

tak my zatial koliky tiez nemame - klop klop. tak akovy oraia, aj my obcas kychneme, dnes sme museli aj nostek cistit, tak dufam, ze nas choroby obidu.

ja by som po sestonedeli tiez rada zacala s cvicenim - ale ja skor uvazujem o pilates. no, ale to su zatial len plany, uvidime ako sa budu dat aj zrealizovat 😅

mhviezdicka
17. sep 2008

anula,
teda 15 st to je poriadne malo aj pre dospeleho 😲
co sa tyka teploty u nas v byte bolo vcera 19 st, ale potom som zistila, ze uz kuria, tak som nam zohriala izby na 22 st. tak snad uz zacnu s kurenim aj u vas, aby ste neochoreli 😨

lalu,
ten overal chceme ist kuknut do tesca, niekde tu na forach som citala, ze tam maju nejake zlavy, tak som zvedava ... ja tu v okoli neviem o ziadnych dobrych sekacoch - mas nejaky typ?

mhviezdicka
17. sep 2008

adri,
drzime palce aj my - aby ten pohovor dopadol dobre 🙂 ty si vazne superzienka.

babulky, teda ti vasi drobcekovia pekne priberaju - my nemame moznost malu odvazit, takze v pondelok v poradni bude prekvapko - dufam, ze sme dostatocne pribrali aj my 😕

mhviezdicka
17. sep 2008

no idem si na chvilu natiahnut kosti, aby som si tu nepisala sama so sebou 😀

sasenkah
17. sep 2008

Lalu - vcera som bola v v tom novom fitku pri Atriu - Relaxx. Zajtra ti porozpravam.

Idem upratovat.

Pa.

jancia
17. sep 2008

jeden detsky sekac je tu pri nas - vedla strediska na Strecnianskej v takom modrom dome 😉 ked pojdete niekto okolo tak sa stavte... a kludne aj u mna na cafe 😉

bibianna
17. sep 2008

Basky, a ako si zahusťovala to mliečko?

kikinela
17. sep 2008

Aghojte maminky tak mmy sme boli dnes v poradni mame 4500g a 59 cm ked sme opuštali nemocku tak sme malil 3750g tak sa vytešujem 😀 koliky mame tiež ale aju sa trošku masaže a prdkame 😅 mali teraz zaspava tak sa idem k nemu natiahnut 😉

bibianna
17. sep 2008

Dnes som odsávala soplík odsávačkou na vysávač a išlo to výborne. Ručnou balónikovou, nič. Tváril sa veľmi humorne, až som sa nasmiala.

bibianna
17. sep 2008

kiki, pozerala som tvoj album, malý je zlatý. Neviem či som si všimla dobre ,má tvoj malý nad očkom malý červený fliačik? Môj Maťko má nad jedným očkom aj na čele, no že by to malo zmiznúť, no že aj do dvoch rokov, tak uvidíme.

danulik
17. sep 2008

bibi - aj nasa lilly ma take fliaciky - na vieckach, na cele a pod nostekom - ale dufam, ze to zmizne skor ako za 2 roky 🙂

kape
17. sep 2008

Ahojte.
My sme boli dnes na kontrole noziciek, uz nemusime balit nasiroko, maly mal doteraz ukazkovy den a teraz uz placeme a neviem preco, asi najskor zas brusko. Ale momentalne je tisko.

Hviezdicka tam ako ti pisala Jancia su dva sekace, jeden cisto detsky, tam je toho kopec to sa da urcite kupit a znackove veci, len mne sa na sekac zdaju dost drahe a potom je tam z druhej strany este jeden a tam mavaju tiez detske veci a ku koncu tohto tyzdna budu dokonca za 20 Sk, taku akciu maju kazdy mesiac.
Ved zajtra ak budes chciet Ti poviem kde presne.

Samko dostal u lekarky na zaparenu ritusu masticku imazol , je mozne ze ho tato masticka moze na ritusi stipkat ? Lebo vacsinou ked mu ju natriem zacne plakat. Ale nie na dlho.

lalunna
17. sep 2008

ani my uz nemusime balit nasiroko, huraaaaaaaaaaaaaaaaa a maly ani neocikal lekara 😀
a dnes som isla 1.krat sama s malym v aute, isla som asi 40 cely cas 😀 a vzadu 2 nalepky dieta v aute 😀 😀

hviezdi, dobry detsky sekac (dovoz z UK) je tu v ovsisti, ti zajtra poviem... ja som tam malemu pokupovala kopec veciciek znackovych peknych...

bibi, aj nas ma taky mini fliacik na pravom viecku a medzi obocim, ale slabulinke to je, co to je vlastne?

kape, aj mne zajtra vysvetlis ten sekac 😉
nas nastastie este nemal zaparenu ritulu, klopklopklop

katinka0000
17. sep 2008

ahojte babulky!
chcem sa vas spytat, ci nahodou nemate niektora skusenost so "skapatim z oci". nasmu malemu sa to uz viackrat stalo. bol hrozne nervozny, nevedeli sme, co mu je, vselico mozne sme skusali, az nakoniec maminu napadlo, aby sme ho utreli po cielku ocikanou plienkou. a samozrejme ako zazrakom zaspinkal. a dneska to iste.
vcera ani predvcerom sme s nim neboli vonku, cize ho okrem nas domacich ho nikto iny nevidel a vobec nebol nervozny, krasne spinkal. myslite, ze to moze byt?

lalunna
17. sep 2008

jani, tie momentky su kraaasne, mne sa paci ta ako tlaci, tam je nadherny 😀 a este som si vsimla ako ste sa zladili aj s ockom vo farbach kocika 😉

inak ja som vcera dala 1.krat popolinku a dopadlo to hrozne, komplet prestaty bol maly, nedala som mu tam tu vlozku a ani tu paierovu a celkovo som to zle obliekla = pretiekol az na oblecenie... ale uz som poucena co a ako, nabuduce uz to bude lepsie hadam, ale este pockam na nejake to kilo, stale su mu velke a nezmesti sa potom do ziadnych gati 🙄

madi
17. sep 2008

caute...nestiham docitavat....som na 22 strane.... ale ja to raz dobehneeemm..snad...mozno... 😀
dufam, ze vsetky augustovciatka su okej, maminky fit a secko klape ako ma....vsimla som si ze sa ozvali aj "zabludene" dusicky, tak sa tesim....
davajte na seba pozor, Šimonko zdravi vsetkych spolubojovnikov a nech pekne prdkaju a kakaju a grgaju....
pridali sme par fotiek....priebezne kukam vase albumceky....augustovciatka su fakt vydarene...nadhera....

jo..a boli sme na poradni fcera a mame 4020g a 55cm...tak sa tesim, ze rastieme a priberame....ale isto je to menej ako niektori valibukovci tu....ccc...cim ich to krmite??? 😎
bruuu noc...dufam ze ta dnesna bude lepsia ako ta vcera 😒 😖

anula
18. sep 2008

Ahojte,
teda vam rastu ti spunti, Klara pri raste nema az taku rychlost ako pri vsetkom ostatnom. Pred 2 tyzdnami sme mali 52cm a 4200g. Asi z toho, ze sa stale vrti.
Vcera bola vynimocne super dobra, aj pospinkavala cez den a v noci spala od 22.00 do 5.30. zeby dostavala rozum? 😀
Zacali konecne kurit, tak je prijemne.
Dnes by nam mala prist ta Manduca, uvidime, ci tam Klara vydrzi, ona nechce byt nikde, kde musi byt stesnana alebo priputana, aj zo zavinovacky sa vykope, o dupackach som uz hovorila, zacala som jej davat take, co sa nerozopinaju medzi nohami. Je to otravne pri prebalovani, ale aspon nevystrkuje tie svoje sparatka.
Tvaricku mame stale hroznu, neviem, ci to nie je ekzem, za 2 tyzdne ideme k pediatrovi, uvidime, co nam povie.

Madi, dik za pozdrav od Simonka 😀 😀 😀 . Klara prdka odusu, s grganim je to uz horsie, je to predsa dama 😀

anape
18. sep 2008

ahojte mamicky,
kape som prekvapena, ze vam hned po prvej kontrole klbikov lekarka vravela,ze uz netreba balit nasiroko 😨 , lebo tu u nas to funguje tak, ze v prvom mesiaci ides na kontrolu, tam pozrie ako to vyzera, ci staci balit nasiroko, potom balis nasiroko a na dalsiu kontrolu ides o dva mesiace, cize po tretom mesiaci a tam lekarka rozhodne ci stacilo to balenie alebo je potrebne pokracovat plus nieco navyse...

aj my sme vcera kupili odsavacku na vysavac, lebo som nachladena a mala to tiez trosku chytila...je to super vec, krasne vytiahne vsetko co sa da...pri Petkovi som sa tomu branila, lebo sa mi zdalo drasticke ist s vysavacom na dieta 🙂 , ale teraz trosku lutujem, ze sme to nekupili uz vtedy

a co sa tyka tych kvapiek proti kolike...hoci my sme nemali tie koliky nejake extra silne a caste, ale predsa boli a najma v noci, no uz kvapky nedavam, lebo tiez mam pocit, ze bez nich to je lepsie ako s nimi

sasenkah
18. sep 2008

Anula - skus malinkej vymyselnicke kupit take bodynka /dupacky co sa zapinaju na chrbatiku do tvaru pismena T. Ja som malej take kupila v Zare, ale videla som ich aj u inych tusim francuzskych znaciek, co mas vlastne ty na skok 😉 .
Najprv som sa im branila, ale dnes ich mala prvy krat a zda sa mi, ze je to o dost sikovnejsie ako zapinanie nedzi nohami.

Anape - s tam balenim...co dodat. Tu na Slovensku fakt plati, co doktor-to original. Mala som tu moznost presvedcit sa o tom este pocas mojho tehotenstva. Moja doktorka a jedna knizka, ktoru mam tvrdia, ze nedoporucuju odsavacku na vysavac, nakolko by mohla privelmi drazdit sliznicu. Tak si vyber... 🙄

kape
18. sep 2008

Tak my sme v utorok isli k lekarke s pomerne malou zapareninou na rituske, na ktoru nam dala Imazol a po necelom dni pouzivania mame cervenu celu ritusku 😠 Maly chudacik place pri kazdom umyvani, uz som uvarila harmancek a nastupuje harmancekovy kupel a vratili sme sa spat k pytiolu. Ma ide z toho picnut, chudacik malicky, tak pri kazdom prebaleni place, ked ho necham zas vetrat a on si prdne a mu to stecie na postihnute miesta tak tiez place, takze musi byt namazany a zabalane, teraz chudatko spinka na mne v manduce, uz bol z toho vycerpany.
A co som citala na nete tak skoro kazdemu imazol zabral a lekarka mi ukazovala co vsetko sa s nim vylieci, my sme boli ten prvy stupen postihnutia a momentalne sme nejaky stvrty z tych jej obrazkov.

Ale babenky na to stertnutie dnes s Vami urcite prideme to bude vonku a kludne spinkat to ma rad.

Co sa tych noziciek tyka na kontrolu mame prist v osmom devitom mesiaci. My ho aj tak sem tam este nasiroko zabalime, ale momentalne som rada, ze uz nemusime nech si volne kopka, ked ho trapi brusko.

Inac dievcata co ste z BA v tom Prosanuse to je super, oplati sa tam ist namiesto cakania v nemocnici a velmi mily pan doktor tam je a je to za chvilku vybavene.

lalunna
18. sep 2008

dnes som kukala studiomiracle.sk a maju tam super cvicenia po porode, aj s babatkom, ja to asi vyskusam
bejby sluzi ako zavazie pisu tam 😀

a maju dalsie super cvicka po porode a este aj s detickami, kuknite kto je z Ba 😵

lalunna
18. sep 2008

anula, my mame taky problem ked maleho priputam do autosedacky, spusti narek ako keby som ho tam priklincovaa alebo co... ale ked nastartujem zaspi 😀 preto musim stihnut vzdy zelenu lebo na cervenej sa prebudza 😀

inak ja tiez mam zmiesane nazory na tu odsavacku na vysavac, ja mam tu co sa trubickou saje a zatial ok, ked bude vacsi asi zakupime potom tu na vysavac, na taketo male bejby sa mi to zda prilis 😒

kape, chudacik ☹ malicky... inak presno moja rec, aka ulava ze uz nemusime balit akoli tym prdikom, ma ovela volnejsie to brusko, nozkami moze teraz slobodne kopkat 🙂 a ten prosanus, aj my sme boli spokojny na 100%, doktor sympatak 😉

basky
18. sep 2008

Ahojte,

Bibiana, je to Nutriton /namiesto l je t/ kasa, v kazdej lekarni ju maju, povedz lekarke, nech Vam ju predpise. Nam velmi pomohla, nejedol tak pazravo, lebo to mal hustejsie, nezabiehalo mu a negrckal vobec, krasne cisto grgol.
Anape, my sme boli vcera na kontrole klbikov, na Tehelnej ul. v poliklineke v BA objednavaju az v 2 mesiachoch, skor nie. Tak mame ich vyrobne, 1a obe nozicky, vsetko uplne v poriadku ako ma byt, mame balit nasiroko uz len v noci a jeden mesiac, a o 2 a pol mesiaca na kontrolu, to uz budu jadierka vyvynute kontrola.

Saska, presne ako pises, na opdsavacku tiez kopec nazorov. Treba asi pocuvat svoju lekarku. Nasa je nazoru, odsavat ked treba stale, aj 6x denne a viac, ak je soplik, treba ho dat von. A vobec neskodi na sliznicu, ani nevysusuje. A na internete sa docitate aj presne opaky. Aj my mame trosinku soplik, ale staci odsat len vecer, cez den nic nema.

A koliky nas nicia, uz sme mali kludne obdobie, len rano, pomohlo masirovanie bruska, cvicenie ... a posledne 2 dni mame koliku po kazdom jedle, asi hodinu po, je to hrosne, ked mu neviem pomoct. Tlaci prdy a nevie vytlacit. Uz sme vyskusali vsetky kvapky, feniklovy cajik, teple obklady na brusko, cvicenie ... neviete este nieco poradit? V noci sice spinka 8 hodin, ale stale sa mrvi, tlaci, vydava zvuky, mrnci, rozhadzuje rucickami ...nespime ani my ano on poriadne. Ja len dufam, ze po 3 mesiaci sa to troska ukludni.

basky
18. sep 2008

kape, skusila si len rybaciu mast? My sme jeden vecer mali troska cervenu ritusku, dala som Sudokrem a po 3 hodinach este horsie. Tak som sa vratila k rybacej masti a rano uz nic nebolo, ritka krasna ako obrazok. Niekedy zaberie aj ta najobycajnejsia vec.
Alebo skus A-DERMA krem, je to cela rada kozmetiky pre babatka, aj na zapareniny. My sme to dali vtedy na tvaricku, na tie vyrazky, ale za noc sa pohorsilo. No kazdemu zabera nieco ine. Na tie vyrazky pomohol obycajny Holtov krem, pouzival sa pred 30 rokmi, teraz ho uz ani nepredpisuju lekarky, lebo je to vraj slabota. No a vidis, nam pomohol.

lalunna
18. sep 2008

basky, aj nas patrik to ma take, spinka a mrvi sa, tie zvuky do toho... nam dnes pomohol ten termofor z DM, uplne ho to ukludnilo, ked som mu ho dala prec, znova zacal ☹
no a mne sa zda, ze ked uz nepijem ten feniklovy tolko, je to lepsie a este chcem vyskusat namiesto sab simplexu ten espumisan ci co to je...

takze skus termofor 😉

basky
18. sep 2008

Lalu, Patko je uzasny v tom kybliku 😉
Ja som uz olutovala, ze mame vanicku a nie kyblik, ale uz dokupovat nebudem, zvladame to v umyvadle a zvykame si na vanicku, ked ho posuniem na koniec vanicky, tak ze citi okraje nozickami, je kludny a uz sa nam aj usmieval, co je po tych krokoch uspech 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre